Setari Cookie-uri

¿¿¿ poate cineva sa imi dezvaluie secretul???

De la: thadoog, la data 2009-09-29 21:39:43lautooo lasa papagalul ca nu=i de tn ,,,tu zi cand sa te dau in fundulet



iar tu ...esti un pe-ni-bil fie vb asa in treacat..
amondineeee
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:40
De la: brounette, la data 2009-11-12 12:34:42
Treaba asta tine de psihic, din punctul meu de vedere. Adica barbatul e vanatorul, femeia e vanatul. De regula vanatorii pleca impreuna sa vaneze, la tine au venit 2. Amandoi cu acelasi scop, si anume ca ei dar si ''vanatul'' ;) lor sa se simta bine, doresc sa isi demonstreze in sinea lor ca sunt cei mai buni vanatori; aici intervine principiul concurentei,care, constienta sau subconstienta isi face efectul cu siguranta in cazul celor 2 tineri ai tai. Fiecare doreste sa isi demonstreze siesi ca este bun in ceea ce face, indiferent de capitol. Aceasta ar putea fi o explicatie din multele exp posibile... oricum treaba asta cu ''long lasting ride'' tine si de experienta, pentru unii barbati devine simplu sa controleze asta, ''mind over body''



amondineeee
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:43
De la: laurapetrean, la data 2009-11-21 01:48:19 mai are rost adina....?
acuma zici ca preferi sa nu discuti asa ceva pe kudika... acuma ma critici ca nu am dat suficiente detalii cam indecisa.. sau curioasa?

¨¨sa mai raspund intrebarii initiale: cum te vad amicii astia? ce parere au despre tine ca persoana? raspunde-ti si cred ca asa o sa afli de ce te=au satisfacut atat de bine¨¨


asta are legatura cu ce ai vb cu geanina mai sus sa inteleg... nu are nici o logica ceea ce ai scris acolo si nici in fraza de mai sus... asa ca nu m''ai lamurit de ce m'au satisfacut atat de bine;)


am zis ca nu discut despre anumite aspecte din viata MEA, nu a altora... pe a ta pot sa o discut fara probleme

putina atentie nu strica!
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:02
eu mi-am spus deja parerea in primul post
daca nu ti-a convenit, nu te pot obliga sa accepti realitatea

cred ca ti s-a mai zis: intreaba-ti amantii!
necunoscutii nu pot da cu ecactitate un raspuns (mai ales pe gustul tau) pt ca fiecare persoana e diferita si (simt nevoia sa repet) nu stiu toate detaliile relatiei si toate momentele din timpul sexului
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:08
De la: geanina1309, la data 2009-11-22 14:25:27

te`ai simtit draguta?



multumesc! dar nu am nevoie de complimente
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:10
De la: adina_black, la data 2009-11-23 19:10:30
De la: geanina1309, la data 2009-11-22 14:25:27

te`ai simtit draguta?



multumesc! dar nu am nevoie de complimente


nici nu era asa ca nu imi multumi.
amondineeee
Postat pe 24 Noiembrie 2009 13:42
De la: AnakinSkywalker, la data 2009-11-10 23:40:39Imi place, ai spus ca poate nici unul nu o place suficient de mult !
Exact.


Chiar nu inteleg de unde trageti voi concluziile astea aberante.. adica stati,stiu..nu aveti detalii suficiente,dar de acolo paana la a face asemenea afirmatii doar de dragul de a jigni pe cineva mi se pare absurd.Tot ati spus ca intrebarea a fost f penibila,ei bine mie nu mi s-a parut.Nu e locul potrivit pt a posta o astfel de intrebare?ei bine,fiecare face ce si cum vrea..nu sunteti voi in masura sa judecati.da,e adevarat..nu puteam avea aceleasi pareri..dar e un lucru mare sa poti sa iti expui punctul de vedere fara a jigni si a trece la atacuri directe,lucru pe care multe dintre voi nu il reusesc.o zi buna tuturor.si laura,ai primit pe-aici si raspunsuri mai la subiect.cred ca e suficient
amondineeee
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:03
De la: geanina1309, la data 2009-11-24 13:42:15
De la: adina_black, la data 2009-11-23 19:10:30
De la: geanina1309, la data 2009-11-22 14:25:27

te`ai simtit draguta?



multumesc! dar nu am nevoie de complimente


nici nu era asa ca nu imi multumi.


este echivalent cu "te-ai simtit, gragutO?" asta era ideea
nu am nevoie de complimente
adina_black
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:24
De la: geanina1309, la data 2009-11-24 14:03:33
De la: AnakinSkywalker, la data 2009-11-10 23:40:39Imi place, ai spus ca poate nici unul nu o place suficient de mult !
Exact.


Chiar nu inteleg de unde trageti voi concluziile astea aberante.. adica stati,stiu..nu aveti detalii suficiente,dar de acolo paana la a face asemenea afirmatii doar de dragul de a jigni pe cineva mi se pare absurd.Tot ati spus ca intrebarea a fost f penibila,ei bine mie nu mi s-a parut.Nu e locul potrivit pt a posta o astfel de intrebare?ei bine,fiecare face ce si cum vrea..nu sunteti voi in masura sa judecati.da,e adevarat..nu puteam avea aceleasi pareri..dar e un lucru mare sa poti sa iti expui punctul de vedere fara a jigni si a trece la atacuri directe,lucru pe care multe dintre voi nu il reusesc.o zi buna tuturor.si laura,ai primit pe-aici si raspunsuri mai la subiect.cred ca e suficient


e locul potrivit de a posta daca esti pregatita sa primesti raspunsuri ... cu bune, cu rele... daca nu, mai bine te abtii
sunt in masura sa o judec tocmai pt ca singura se expune si cere idei, sfaturi etc
iar de jignit... m-am abtinut... nu imi place sa vb urat in public

stiu ca vorbeai in general, dar mi-am spus punctul de vedere
adina_black
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:30
De la: adina_black, la data 2009-11-24 16:24:08
De la: geanina1309, la data 2009-11-24 13:42:15
De la: adina_black, la data 2009-11-23 19:10:30
De la: geanina1309, la data 2009-11-22 14:25:27

te`ai simtit draguta?



multumesc! dar nu am nevoie de complimente


nici nu era asa ca nu imi multumi.


este echivalent cu "te-ai simtit, gragutO?" asta era ideea
nu am nevoie de complimente



da..am uitat o virgula..cat despre draguta sau dragutO e cam acelasi lucru..sry my bad
amondineeee
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:38
De la: adina_black, la data 2009-11-24 16:30:12
De la: geanina1309, la data 2009-11-24 14:03:33
De la: AnakinSkywalker, la data 2009-11-10 23:40:39Imi place, ai spus ca poate nici unul nu o place suficient de mult !
Exact.


Chiar nu inteleg de unde trageti voi concluziile astea aberante.. adica stati,stiu..nu aveti detalii suficiente,dar de acolo paana la a face asemenea afirmatii doar de dragul de a jigni pe cineva mi se pare absurd.Tot ati spus ca intrebarea a fost f penibila,ei bine mie nu mi s-a parut.Nu e locul potrivit pt a posta o astfel de intrebare?ei bine,fiecare face ce si cum vrea..nu sunteti voi in masura sa judecati.da,e adevarat..nu puteam avea aceleasi pareri..dar e un lucru mare sa poti sa iti expui punctul de vedere fara a jigni si a trece la atacuri directe,lucru pe care multe dintre voi nu il reusesc.o zi buna tuturor.si laura,ai primit pe-aici si raspunsuri mai la subiect.cred ca e suficient


e locul potrivit de a posta daca esti pregatita sa primesti raspunsuri ... cu bune, cu rele... daca nu, mai bine te abtii
sunt in masura sa o judec tocmai pt ca singura se expune si cere idei, sfaturi etc
iar de jignit... m-am abtinut... nu imi place sa vb urat in public

stiu ca vorbeai in general, dar mi-am spus punctul de vedere


una e sa dai un sfat,raspuns cu bune cu rele..iar alta e sa ai dreptul sa judeci.deci parerea mea e ca nici unul dintre voi nu e indreptatit sa judece.sa isi dea cu parerea e alta treaba.poate ma lamureste si pe mine cineva care e faza cu "nu te place,e ca si cum ar plati-o pe una..etc" pt ca mie astea mi se par jigniri.

amondineeee
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:45
De la: laurapetrean, la data 2009-11-11 02:22:44
De la: AnakinSkywalker, la data 2009-11-10 23:56:32Fetele o fac cu iubitii, cu amicii, cu sefii, cu colegii s.a.m.d., in paralel chiar.
Apoi, se cred atat de IREZISTIBILE incat se asteapta ca acestia sa "explodeze" pe loc, chiar acolo unde se afla : acasa, la scoala, la birou, pe palier.....
Dar acest lucru nu se intampla, DECI efectul pe care aceste fete il produc asupra domnilor este mai aproape de zero decat cred ele....Sau poate ca domnii au surprize neplacute in timpul partidei de sex si SE INHIBA....adica le trece cheful.....
Concluzia : aceste fete se SUPRAAPRECIAZA. Nu-i suficient sa faci sex cu un barbat (sau mai multi) ca sa "explodeze" cand te vad.
Daca dragoste nu e, nimic nu e !



imi pare rau pt ca trebuie sa te contrazic... dar chiar nu ai dreptate
eu nu apartin genului de fete care se supraapreciaza...
am avut ceva prieteni, normal nu toti au fost experti si nici eu.. doar cu timpul poti invata anumite trucuri;) de exemplu exercitiile kegel ...cu timpul.. si cu mult exercitiu se poate ajunge la performante..
aaa...sexul se poate practica si fiind indragostit...sau dca esti indragostit numai pozitia misionarului e buna? trebuie sa existe o diversitate pt ca daca nu intra rutina si nici unul dintre voi nu o sa mai aiba chef de sex ;)



...hai sa ma iau un pic de tine ca mi esti simpatica.....am inteles ca prctici ex kegel.....daca da, cum se face ca acei barbati te pot sau te au putut...tine atat in p....a fara sa ejaculeze???....ca dupa stiinta mea....cine practica asa ceva ...este un o femeie fericita si pe deasupra il face si pe barbatul de deasupra ei ....foarte fericit si intr un timp mai scuirt....si pe deasupra nici nu se plictiseste ......pt ca placerea este f mare...si de ce vrei mai mult de aceea ai vrea si mai mult.....hai sa fim seriosi ....nu cumva vorbesti din auzite sau din revista...???in fine astept un rasuns de la tine....te pop
gratuit89
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:58
De la: geanina1309, la data 2009-11-24 16:45:09
De la: adina_black, la data 2009-11-24 16:30:12
De la: geanina1309, la data 2009-11-24 14:03:33
De la: AnakinSkywalker, la data 2009-11-10 23:40:39Imi place, ai spus ca poate nici unul nu o place suficient de mult !
Exact.


Chiar nu inteleg de unde trageti voi concluziile astea aberante.. adica stati,stiu..nu aveti detalii suficiente,dar de acolo paana la a face asemenea afirmatii doar de dragul de a jigni pe cineva mi se pare absurd.Tot ati spus ca intrebarea a fost f penibila,ei bine mie nu mi s-a parut.Nu e locul potrivit pt a posta o astfel de intrebare?ei bine,fiecare face ce si cum vrea..nu sunteti voi in masura sa judecati.da,e adevarat..nu puteam avea aceleasi pareri..dar e un lucru mare sa poti sa iti expui punctul de vedere fara a jigni si a trece la atacuri directe,lucru pe care multe dintre voi nu il reusesc.o zi buna tuturor.si laura,ai primit pe-aici si raspunsuri mai la subiect.cred ca e suficient


e locul potrivit de a posta daca esti pregatita sa primesti raspunsuri ... cu bune, cu rele... daca nu, mai bine te abtii
sunt in masura sa o judec tocmai pt ca singura se expune si cere idei, sfaturi etc
iar de jignit... m-am abtinut... nu imi place sa vb urat in public

stiu ca vorbeai in general, dar mi-am spus punctul de vedere


una e sa dai un sfat,raspuns cu bune cu rele..iar alta e sa ai dreptul sa judeci.deci parerea mea e ca nici unul dintre voi nu e indreptatit sa judece.sa isi dea cu parerea e alta treaba.poate ma lamureste si pe mine cineva care e faza cu "nu te place,e ca si cum ar plati-o pe una..etc" pt ca mie astea mi se par jigniri.



nu am zis-o ca pe o jignire...e un fel de comparatie asa... ma rog
se refera strict la faptul ca nu exista sentimente in "relatia" lor
adina_black
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:35
te duci si dai din c*r... si te gandesti la meciul de fotbal, cum sa te o impresionezi mai bine pe fata din fatza ochilor si asmd
adina_black
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:37
De la: gratuit89, la data 2009-11-24 16:58:29
De la: laurapetrean, la data 2009-11-11 02:22:44
De la: AnakinSkywalker, la data 2009-11-10 23:56:32Fetele o fac cu iubitii, cu amicii, cu sefii, cu colegii s.a.m.d., in paralel chiar.
Apoi, se cred atat de IREZISTIBILE incat se asteapta ca acestia sa "explodeze" pe loc, chiar acolo unde se afla : acasa, la scoala, la birou, pe palier.....
Dar acest lucru nu se intampla, DECI efectul pe care aceste fete il produc asupra domnilor este mai aproape de zero decat cred ele....Sau poate ca domnii au surprize neplacute in timpul partidei de sex si SE INHIBA....adica le trece cheful.....
Concluzia : aceste fete se SUPRAAPRECIAZA. Nu-i suficient sa faci sex cu un barbat (sau mai multi) ca sa "explodeze" cand te vad.
Daca dragoste nu e, nimic nu e !



imi pare rau pt ca trebuie sa te contrazic... dar chiar nu ai dreptate
eu nu apartin genului de fete care se supraapreciaza...
am avut ceva prieteni, normal nu toti au fost experti si nici eu.. doar cu timpul poti invata anumite trucuri;) de exemplu exercitiile kegel ...cu timpul.. si cu mult exercitiu se poate ajunge la performante..
aaa...sexul se poate practica si fiind indragostit...sau dca esti indragostit numai pozitia misionarului e buna? trebuie sa existe o diversitate pt ca daca nu intra rutina si nici unul dintre voi nu o sa mai aiba chef de sex ;)



...hai sa ma iau un pic de tine ca mi esti simpatica.....am inteles ca prctici ex kegel.....daca da, cum se face ca acei barbati te pot sau te au putut...tine atat in p....a fara sa ejaculeze???....ca dupa stiinta mea....cine practica asa ceva ...este un o femeie fericita si pe deasupra il face si pe barbatul de deasupra ei ....foarte fericit si intr un timp mai scuirt....si pe deasupra nici nu se plictiseste ......pt ca placerea este f mare...si de ce vrei mai mult de aceea ai vrea si mai mult.....hai sa fim seriosi ....nu cumva vorbesti din auzite sau din revista...???in fine astept un rasuns de la tine....te pop



trebuie ca sa iti fiu simpatica ca sa iti bati capul cu mine ;)
practic ex kegel.. acasa, singura , inca nu le stapanesc asa de bine incat sa le fac in timpul penetrarii .. si cand am fost cu tipii respectivi(nu in acelasi timp ..sa nu se inteleaga gresit din nou) nici nu aveam idee de aceste exercitii
si apropo la invitatie de pe cealalta pagina.. ma bucur ca esti unul dintre barbatii care iti dau interes....dar totusi, nu ma bag.. stiu cum sta treaba ms;)
laurapetrean
Postat pe 26 Noiembrie 2009 01:03
da geanina am primit si raspunsuri bune si ma bucur ca mai exista persoane care stiu despre ce am vorbit... cat despre celelalte, asta e ,nu pot fi pe gustul tuturor da sincer nu imi pasa... jigniri din partea persoanelor pe care nu le cunosc si nici ele nu ma cunosc.. ma lasa rece.

De la: geanina1309
una e sa dai un sfat,raspuns cu bune cu rele..iar alta e sa ai dreptul sa judeci.deci parerea mea e ca nici unul dintre voi nu e indreptatit sa judece.sa isi dea cu parerea e alta treaba.poate ma lamureste si pe mine cineva care e faza cu "nu te place,e ca si cum ar plati-o pe una..etc" pt ca mie astea mi se par jigniri.

De la: adina_black

nu am zis-o ca pe o jignire...e un fel de comparatie asa... ma rog
se refera strict la faptul ca nu exista sentimente in "relatia" lor

gramatical e comparatie... dar ce s'a inteles de acolo nu e numai, ca nu e vorba de sentimente..
si oricum nu ti'am dat destule detalii ca sa tragi concluzia asta... cu fiecare dintre tipii astia doi .. in momentul in care am stat .. am facut'o pt ca eram un cuplu.. si crede'ma ca nu ne'am dus direct in dormitor dupa ce ni s'a facut cunostinta.. asa ca nu e vb ca nu ma placea nici ca m'ar fi platit ca sa stau cu el.. ;) ceva sentimente tot erau... ca daca nu, nu s'ar fi repetat
laurapetrean
Postat pe 26 Noiembrie 2009 01:24
sincer multumes celora care mi'au raspuns la subiect :*

laurapetrean
Postat pe 26 Noiembrie 2009 01:29
de ce iti place sa te minti? incontinuu asa? ma faci sa vb urat, dar trebuie sa ti-o spun: te-au prostit 2 amici sa te f*ta si si-au dat drumul mai greu decat restul care te-au f*t*t

e foarte clar
cum poti sa aberezi ca erati un cuplu tu chiar nu te auzi?
cu un amic, esti amica
cu un iubit, esti iubita

mai simplu, nu se poate trezirea!
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:21
ia uite ce ai scris aici: "am doi amici cu care.. da am avut relatzii sexuale"

cred ca e suficient
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:23
HA! Ma chinui de cateva zile sa evit acest subiect, tocmai din cauza mentalitatilor unor femei ca tine adina black. Da voi de sex tantric ati auzit? Da Kamasutra din curiozitate ati citit-o? Dar ati facut sex si cu un sportiv sa vedeti ce-i poate capu? Daca un barbat vrea cu adevarat, se poate abtine cu orele. Daca pentru el conteaza ca partenera lui sa se simta bine si ea, o face. Nu trebuie neaparat sa o iubeasca. Ci doar sa o faca sa se simta bine. Dap, daca vrei cu adevarat sa faci ceva, poti. Totul tine de vointa si autocontrol. Si eu am avut la un moment dat dilema laurei. Pana cand un prieten - instructor de Chi Kung - mi-a explicat cum sta treaba. Cine stie despre ce e vb in acest stil, pricepe. Este chiar atat de simplu. La fel cu si o femeie poate sa-si intarzie orgasmul daca vrea. Control. Laura sper ca te-am lamurit. Un barbat care face asta ma poate sustine.
dede25
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:38
eu zic sa ii mai intrebi pe prietenii tai

daca ai putere de convingere sunt sigura ca iti vor raspunde
_black_betta_
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:45
De la: dede25, la data 2009-11-26 13:38:28HA! Ma chinui de cateva zile sa evit acest subiect, tocmai din cauza mentalitatilor unor femei ca tine adina black. Da voi de sex tantric ati auzit? Da Kamasutra din curiozitate ati citit-o? Dar ati facut sex si cu un sportiv sa vedeti ce-i poate capu? Daca un barbat vrea cu adevarat, se poate abtine cu orele. Daca pentru el conteaza ca partenera lui sa se simta bine si ea, o face. Nu trebuie neaparat sa o iubeasca. Ci doar sa o faca sa se simta bine. Dap, daca vrei cu adevarat sa faci ceva, poti. Totul tine de vointa si autocontrol. Si eu am avut la un moment dat dilema laurei. Pana cand un prieten - instructor de Chi Kung - mi-a explicat cum sta treaba. Cine stie despre ce e vb in acest stil, pricepe. Este chiar atat de simplu. La fel cu si o femeie poate sa-si intarzie orgasmul daca vrea. Control. Laura sper ca te-am lamurit. Un barbat care face asta ma poate sustine.


nu e bine sa te abtii da tot afara

am citit destul de mult despre diferite tehnici, control, kama sutra, tantric art, seductie, sex etc etc
si totusi, ceva ma face sa cred ca acei 2 amici ai fetei nu sunt atat de documentati - toate astea cer exercitiu pt a fi bine stapanite, ori nu cred ca un pusti de vreo 20j de ani a avut atatea experiente si cu atat mai putin sa fi citit amandoi despre lucrurile astea

de ce sa nu recunoastem (treaca de la mine) ca ambele variante sunt posibile, deci si a mea
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:47
nu mai am nici o dilema referitoare la intrebarea mea ;) dar pur si simplu nu pot sa tac cand citesc ceea ce scrii adina.....
ii consider amici pt ca inca mai vb cu ei si nu mai suntem impreuna... si nu m'a prostit nimeni... am facut'o pt ca eu am vrut;)

si tie dc iti place sa judeci asa oamenii fara sa ii cunosti.. intai pe mine apoi pe amicii mei.. uite eu zic ca ei stiu mai multe despre sex decat tine cu tot ca tu ai citit kama sutra, s.a si sunt doi tipi care nici nu se cunosc intre ei si oricum nu am zis ca astazi am stat cu unu si in urmatoarea zi am dat de celalalt.. deci e posibil ca amandoi sa fie documentati;) oricum lucky me ca i'am gasit ...

¨ori nu cred ca un pusti de vreo 20j de ani a avut atatea experiente ¨ ¿ si la fraza asta ce sa mai zic... ? poti sa stai linistita ca avea cativa anisori peste 20 ;)

dar tot nu inteleg care e dilema ta acuma... aa nu te lasi pana nu iti da cineva dreptate... mai sunt persoana ca si tine deci poate isi mai face cineva aparitia pe aici si te face si pe tine multumita..
laurapetrean
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:06
De la: dede25, la data 2009-11-26 13:38:28HA! Ma chinui de cateva zile sa evit acest subiect, tocmai din cauza mentalitatilor unor femei ca tine adina black. Da voi de sex tantric ati auzit? Da Kamasutra din curiozitate ati citit-o? Dar ati facut sex si cu un sportiv sa vedeti ce-i poate capu? Daca un barbat vrea cu adevarat, se poate abtine cu orele. Daca pentru el conteaza ca partenera lui sa se simta bine si ea, o face. Nu trebuie neaparat sa o iubeasca. Ci doar sa o faca sa se simta bine. Dap, daca vrei cu adevarat sa faci ceva, poti. Totul tine de vointa si autocontrol. Si eu am avut la un moment dat dilema laurei. Pana cand un prieten - instructor de Chi Kung - mi-a explicat cum sta treaba. Cine stie despre ce e vb in acest stil, pricepe. Este chiar atat de simplu. La fel cu si o femeie poate sa-si intarzie orgasmul daca vrea. Control. Laura sper ca te-am lamurit. Un barbat care face asta ma poate sustine.



laurapetrean
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:09
De la: laurapetrean, la data 2009-11-27 00:06:42 nu mai am nici o dilema referitoare la intrebarea mea ;) dar pur si simplu nu pot sa tac cand citesc ceea ce scrii adina.....
ii consider amici pt ca inca mai vb cu ei si nu mai suntem impreuna... si nu m'a prostit nimeni... am facut'o pt ca eu am vrut;)

si tie dc iti place sa judeci asa oamenii fara sa ii cunosti.. intai pe mine apoi pe amicii mei.. uite eu zic ca ei stiu mai multe despre sex decat tine cu tot ca tu ai citit kama sutra, s.a si sunt doi tipi care nici nu se cunosc intre ei si oricum nu am zis ca astazi am stat cu unu si in urmatoarea zi am dat de celalalt.. deci e posibil ca amandoi sa fie documentati;) oricum lucky me ca i'am gasit ...

¨ori nu cred ca un pusti de vreo 20j de ani a avut atatea experiente ¨ ¿ si la fraza asta ce sa mai zic... ? poti sa stai linistita ca avea cativa anisori peste 20 ;)

dar tot nu inteleg care e dilema ta acuma... aa nu te lasi pana nu iti da cineva dreptate... mai sunt persoana ca si tine deci poate isi mai face cineva aparitia pe aici si te face si pe tine multumita..


nu am facut referire la diferenta de timp la care te-ai culcat cu ei, nici la faptul ca se cunosc sau nu intre ei
nu mai abera, te rog! daca nu esti in stare sa comentezi ce zice o persoana, abtine-te! pt ca spui numai prostii... lucruri pe care eu nu le-am spus
DE FIECARE DATA FACI ASTA
astea sunt parerile mele

eu nu am dileme referitoare la subiectul asta! daca aveam, imi deschideam un topic

adina_black
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:19
¨ori nu cred ca un pusti de vreo 20j de ani a avut atatea experiente ¨
asta nu era pt tine, dar raman la aceeasi idee
adina_black
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:19
De la: laurapetrean, la data 2009-11-27 00:09:23
De la: dede25, la data 2009-11-26 13:38:28HA! Ma chinui de cateva zile sa evit acest subiect, tocmai din cauza mentalitatilor unor femei ca tine adina black. Da voi de sex tantric ati auzit? Da Kamasutra din curiozitate ati citit-o? Dar ati facut sex si cu un sportiv sa vedeti ce-i poate capu? Daca un barbat vrea cu adevarat, se poate abtine cu orele. Daca pentru el conteaza ca partenera lui sa se simta bine si ea, o face. Nu trebuie neaparat sa o iubeasca. Ci doar sa o faca sa se simta bine. Dap, daca vrei cu adevarat sa faci ceva, poti. Totul tine de vointa si autocontrol. Si eu am avut la un moment dat dilema laurei. Pana cand un prieten - instructor de Chi Kung - mi-a explicat cum sta treaba. Cine stie despre ce e vb in acest stil, pricepe. Este chiar atat de simplu. La fel cu si o femeie poate sa-si intarzie orgasmul daca vrea. Control. Laura sper ca te-am lamurit. Un barbat care face asta ma poate sustine.





laurapetrean: "dar tot nu inteleg care e dilema ta acuma... aa nu te lasi pana nu iti da cineva dreptate... mai sunt persoana ca si tine deci poate isi mai face cineva aparitia pe aici si te face si pe tine multumita.."

nu astept aprobarea nimanui, spre deosebire de tine (vezi mai sus, in caz ca nu iti dai seama la ce ma refer DIN NOU)

si app: faptul ca as astepta sau nu aprobarea cuiva NU este o DILEMA
fata draga, nu fi trista, dar esti PRAF

nu mai chiuli de la ore ca sa faci sex cu amicii tai

adina_black
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:23
laurapetrean: "ii consider amici pt ca inca mai vb cu ei si nu mai suntem impreuna... si nu m'a prostit nimeni... am facut'o pt ca eu am vrut;)"

nu te mai minti (asta e un sfat) ar fi bine daca ti-ai deschide putin ochii

stii cum e vorba aia? "te-as f*te o data"
sa inteleg ca dupa ce ai facut-o cu ei (de cateva ori)... nu te-au mai vrut? pai de ce? ce e o aventura (nu ai cum sa ii zici relatie!!!) atat ramane
ori o faci in continuare, ori rupi relatia de tot, ca altfel nu se pupa

nu te mai minti (asta e un sfat) ar fi bine daca ti-ai deschide putin ochii
degeaba te simti ofensata de parerile mele... tu te-ai bagat in situatia asta si acum nu iti convine o parere de rau
daca ai privi lucrurile din afara, le-ai percepe altfel

eu cred ca iti bati joc de tine
adina_black
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:29
De la: laurapetrean, la data 2009-11-26 01:24:25

si oricum nu ti'am dat destule detalii ca sa tragi concluzia asta... cu fiecare dintre tipii astia doi .. in momentul in care am stat .. am facut'o pt ca eram un cuplu.. si crede'ma ca nu ne'am dus direct in dormitor dupa ce ni s'a facut cunostinta.. asa ca nu e vb ca nu ma placea nici ca m'ar fi platit ca sa stau cu el.. ;) ceva sentimente tot erau... ca daca nu, nu s'ar fi repetat


nu trebuie sa fie sentimente pt a se repeta
stiu ca nu v-ati dus direct in pat pt ca erati amici (deci va cunosteati de ceva timp), asta ai zis deja (nu m-am legat de asta)
sper ca stii ce e aia o comparatie

oricum.... fa ce vrei cu toti amicii tai din partea mea saltea intinsa! sau cum sa iti zic?
e bine sa fii optimista, sa nu ai pareri proaste despre tine

tine-o tot asa si o sa ajungi maaare
adina_black
Postat pe 27 Noiembrie 2009 00:36
oky adina astea sunt parerile tale... nu are nimeni nimic impotriva ta atata timp cat ceea ce spui nu jigneste pe nimeni ..

esti prima persoana care imi da lectii si sfaturi legate de scoala... deci nu te superi pe mine daca nu o sa le iau in considerare;)

aventura chiar nu pot sa ii zic.. aventuri eu le numesc pe cele de o seara doar;) deci aici nu e e cazul..si dc nu o mai fac cu ei ...uite eu acuma nu sunt in tara asta e unul dintre motivele de despartire cu unul dintre ei.. si fiecare acuma are pe altcineva da asta nu inseamna ca nu pot vb cu el sau sa ma int cu el la o poveste... asta intelege eu prin amic.. sa pot apela la el pt un sfat .. chiar daca intre noi in trecut a fost ceva mai mult.. nu am nici un fost prieten cu care sa ma fi certat si sa nu ne mai vorbim..
deci in cazul meu .. nu trebuie sa adopt masuri asa drastice ¨¨ori o faci in continuare, ori rupi relatia de tot, ca altfel nu se pupa¨¨

si nu ma deranjeaza ca tu ti'ai facut o parere proasta despre mine .. ma deranjeaza felul in care pui problema.. si daca ai sti toate detaliile poate nu ai mai vb asa.. dar nu are rost ¨sa ne mai certam ¨pe asa o tema.. la capitolul sex... parerile sunt foarte impartite asa ca eu inteleg pe toata lumea..si nu ma supar pe cei care nu ma inteleg;)
laurapetrean
Postat pe 28 Noiembrie 2009 01:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac ? 14 De la: perfect_green23 11 Aprilie 2011 18:03
De ce? 62 De la: soraderazboi 1 August 2010 01:06
sunt virgina...don't worry nu se ia :)) 284 De la: tigruverde 10 Mai 2014 15:07
Pistruii! 8 De la: justforfun84 4 Martie 2011 10:51
tare de tot 6 De la: miss_darine 15 Aprilie 2010 09:27