Setari Cookie-uri

Poate un copil sa mentina o casnicie?

De la: miss_darine, la data 2009-11-09 18:31:37"Credeti ca poate functiona asa casnicia"
Nope, nu va functiona in veci. Deci, fi barbata si free yourself!

aici imi erai soacra?
cristiana_cris
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:38
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-10 12:38:34
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 18:31:37"Credeti ca poate functiona asa casnicia"
Nope, nu va functiona in veci. Deci, fi barbata si free yourself!

aici imi erai soacra?

Ti-era dor de mine?
Vino aici...
miss_darine
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:43
De la: miss_darine, la data 2009-11-10 12:43:22
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-10 12:38:34
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 18:31:37"Credeti ca poate functiona asa casnicia"
Nope, nu va functiona in veci. Deci, fi barbata si free yourself!

aici imi erai soacra?

Ti-era dor de mine?
Vino aici...

cristiana_cris
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:11
De la: gina37, la data 2009-10-20 12:42:42
De la: , la data 2009-10-19 14:51:16Voi ce experiente aveti, sau poate ati auzit alte cazuri... Casnicia mea este in pioneze. Relatia intre mine si sotul meu s-a deteriorat grav de tot. A fost o poveste incredibil de frumoasa, dureaza de cativa ani buni. Insa in ultima perioada, cred ca mai mult de un an, ceva s-a rupt. El si-a cautat o alta relatie de care eu am aflat destul de tarziu, dintr-o greseala. Durerea mare e ca el spune ca o iubeste pe femeia aia si din ce am mai vazut eu se pare ca e adevarat, mereu vorbeste cu ea, se gandeste la ea, e trist... m-a durut imens. Acasa atmosfera e apasatoare, desi ne purtam amandoi civilizat, de dragul copilului. El isi iubeste mult copilul, se poarta f frumos cu el, cu mine se poarta decent, insa nu mai exista nimic altceva... nici sentiment pozitiv, nici relatii fizice.
Credeti ca poate functiona asa casnicia, singurul motiv fiind cel ca isi iubeste enorm copilul (si doar copilul)? Ce sa fac?


Un caz celebru, de care sigur ai auzit: trio-ul Adrian Enache - Corina Enache - Iuliana Marciuc
Dupa foarte multi ani, Adi a divortat. Motivul pentru care n-a facut acest pas totii anii astia: a fost fetita pe care o are cu sotia lui Corina. Personal ii cunosc pe amandoi, el mi-a fost coleg in facultate.


Este adevarat ca nu-i cunosc personalitatea si, pana la urma... nimeni nu i-o cunoaste cu adevarat, mai ales pe cea din intimitatea casei sale.. dar, vin eu si te intreb. daca A.E si implicit, I:M. n.ar fi fost persoane publice... ar fi amanat atat de mult despartirea? Ca sa nu mai zic ca.. dezvaluirea cum ca flacaul Iulianei ar fi fost al lui... a grabit lucrurile. Iar Iuliana era maritata la vremea aceea.. una, alta... Nu e chiar exemplul cel mai bun. raman la parerea ca un copil nu salveaza o casnicie si nici nu poate fi folosit ca "obiect" de santaj.
rashela
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:36
Scuze, m-am incurcat intre "modifica" si "citeaza".. din nou
rashela
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:37
crezi ca are rost sa va chinuiti amandoi?doar de dragul celui mic? poti trai cu el in aceeasi casa stiind ca inima lui, gandurile lui sunt la femeia pe care o iubeste?gandeste te un pic si la tine...mai tarziu cand copilul va creste nu va vedea o familie...doar doi straini...cel mai mult el va suferi...si, daca esti convinsa ca sotul tau iubeste enorm copilul atunci, in cazul in care te decizi sa divortezi ai convingerea ca sotul tau nu va abandona acest micut....si, gandeste te ca nu ii reda i lui libertatea ci tie in primul rand....gandeste te la suferinta ta....parerea mea este ca copilului ii va fi mai bine cand parintii sunt prieteni decat sa traiasca in atmosfera cenusie si apasatoare....pina la urma cred ca vei lua decizia cea mai corecta pentru tine si copilas..bafta!
catalina69
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
all about me...help 16 De la: alexia2009_m 8 August 2010 14:17
concurs de bancuri 9 De la: alfredodecurtofreco 15 Noiembrie 2010 20:00
femeile penibile si disperate de 30 ani 262 De la: Alex_Bodea 16 Ianuarie 2011 19:28
Relaþie la distanþã.. 11 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 23:03
O mica mare problema 6 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:51