Setari Cookie-uri

vreau sa ma sinucid. Cate pastile de distonocalm ar trebui sa iau ca sa fiu sigura ca reusesc?

buna uite si mie mi-a trecut asta prin cap dar am un copil mic nu stiu ce sa fac am multe probleme cu sotul cred ca asa ar fi cel mai bine sa renunt la viata sunt mai multe si nu pot povesti aici asa daca poate cineva sa ma sfatuiasca ce sa fac nu mai stiu am ajuns sa plang in fiecare seara
anya24
Postat pe 18 Martie 2011 16:38
ei bine daca fetei aceleia doar i-a trecut prin cap sa faca o gluma proasta eu trebuie sa marturisesc ca am de gand sa ma sinucid...nu ma intereseaza metodele insa eu deja am cedat ...viata mea e mizerabila ma urasc pe mine si pe cei care parca m-au dat deja moarta ...dc ma urasc pe mine ...st grasa si urata ...stau langa "amici" si vad k eu imi dau sufletul pt ei dar in seara asta plangeam gandindu-ma k nu insemn nimic si ei nici n-au observat ...sau poate ca nu au vrut sa observe ...mama se poarta groaznic impreuna cu tata desigur....mereu imi spun ca nu st buna de nimic si cred k au dreptate ...citez"nici de scoala nu esti buna nici de munca nu esti buna, nu esti buna de nimic proasta dracului" de mica s'au purtat urat cu mine desi sht k ma iubesc bani imi dau dar degeaba...ei nu se inteleg ...am suferit mult numai suport ...baiatul pe care-l iubesc s-a suparat pe mine k i-am inchis telefonul...desi niciodata n-am avut curaj sa-i spun k's imensa:|de 3 ani tot ascund ce simt lumea exista si fara mine oare dc sunt aici ...ei bn nuj ..:) poate k akm caut ajutor sau sa scriu un ultim mesaj...
andreeamarcu94
Postat pe 19 Iulie 2011 22:42
mentionez faptu k am incercat din rasputeri sa le fac pe plac am 17 ani n-am fost la discoteca..media mi-a iesit 9.57...
andreeamarcu94
Postat pe 19 Iulie 2011 22:44
Intai respira adanc si dupa potoleste-ti lacrimile ... toti avem stari depresive,ne uitam in oglinda si ne vedem aiurea... dar important este sa treci peste asta,iti trebuie vointa........a te sinucide inseamna a renunta , a fii las , a da bir cu fugitii , si tu esti tanara n-are rost sa alegi aceasta cale.
Esti grasa, controleaza-ti dieta , fa sport ,lasa-i pe parinti sa se certe cat vor , si eu am crescut intr-o familie oribila,mult mai oribila decat banale certuri si m-am descurcat.
Uite mie imi pasa de tine
The_Exile
Postat pe 19 Iulie 2011 22:48
De la: andreeamarcu94, la data 2011-07-19 22:44:03mentionez faptu k am incercat din rasputeri sa le fac pe plac am 17 ani n-am fost la discoteca..media mi-a iesit 9.57...


Deci esti buna la invatatura....ai doar o stare aiurea,iar daca tu esti cea din poza esti draguta foc si NU ESTI GRASA ,OK?
The_Exile
Postat pe 19 Iulie 2011 22:49
una jumate
Dormi sa-ti vina mintea la cap.
Bagheta_magica
Postat pe 20 Iulie 2011 13:27
oki... incerc si tot incerc si iarasi incerc :) ...mersi ,apreciez...si da eu sunt in poza
andreeamarcu94
Postat pe 20 Iulie 2011 19:41
De la: andreeamarcu94, la data 2011-07-19 22:42:28ei bine daca fetei aceleia doar i-a trecut prin cap sa faca o gluma proasta eu trebuie sa marturisesc ca am de gand sa ma sinucid...nu ma intereseaza metodele insa eu deja am cedat ...viata mea e mizerabila ma urasc pe mine si pe cei care parca m-au dat deja moarta ...dc ma urasc pe mine ...st grasa si urata ...stau langa "amici" si vad k eu imi dau sufletul pt ei dar in seara asta plangeam gandindu-ma k nu insemn nimic si ei nici n-au observat ...sau poate ca nu au vrut sa observe ...mama se poarta groaznic impreuna cu tata desigur....mereu imi spun ca nu st buna de nimic si cred k au dreptate ...citez"nici de scoala nu esti buna nici de munca nu esti buna, nu esti buna de nimic proasta dracului" de mica s'au purtat urat cu mine desi sht k ma iubesc bani imi dau dar degeaba...ei nu se inteleg ...am suferit mult numai suport ...baiatul pe care-l iubesc s-a suparat pe mine k i-am inchis telefonul...desi niciodata n-am avut curaj sa-i spun k's imensa:|de 3 ani tot ascund ce simt lumea exista si fara mine oare dc sunt aici ...ei bn nuj ..:) poate k akm caut ajutor sau sa scriu un ultim mesaj...

yoy da unde vezi tu ca esti grasa si ca nu esti buna de nimic ya zi repede ca vad ca zici ca ai medie mare si in poza nu arati a fi grasa.... firar ea de treaba....viata trebuie traita cum adica auzi sa ma sinucid da ce asta e o moda acu sau dor o simpla metoda de a fi bagat in seama zau daca stiu
dontworibehapi
Postat pe 20 Iulie 2011 21:04
De la: andreeamarcu94, la data 2011-07-19 22:42:28ei bine daca fetei aceleia doar i-a trecut prin cap sa faca o gluma proasta eu trebuie sa marturisesc ca am de gand sa ma sinucid...nu ma intereseaza metodele insa eu deja am cedat ...viata mea e mizerabila ma urasc pe mine si pe cei care parca m-au dat deja moarta ...dc ma urasc pe mine ...st grasa si urata ...stau langa "amici" si vad k eu imi dau sufletul pt ei dar in seara asta plangeam gandindu-ma k nu insemn nimic si ei nici n-au observat ...sau poate ca nu au vrut sa observe ...mama se poarta groaznic impreuna cu tata desigur....mereu imi spun ca nu st buna de nimic si cred k au dreptate ...citez"nici de scoala nu esti buna nici de munca nu esti buna, nu esti buna de nimic proasta dracului" de mica s'au purtat urat cu mine desi sht k ma iubesc bani imi dau dar degeaba...ei nu se inteleg ...am suferit mult numai suport ...baiatul pe care-l iubesc s-a suparat pe mine k i-am inchis telefonul...desi niciodata n-am avut curaj sa-i spun k's imensa:|de 3 ani tot ascund ce simt lumea exista si fara mine oare dc sunt aici ...ei bn nuj ..:) poate k akm caut ajutor sau sa scriu un ultim mesaj...

Iti arde de glume proaste? Ia potoleste-te, ca nu esti nici grasa, nici urata! Parintilor tai sa le fie rusine ca se poarta asa, iar baiatului o sa-i treaca supararea. Si daca nu-i trece, asta e! Parerea mea e ca esti desteapta si frumoasa, dar cine stie cu cine ai vrea tu sa semeni si de aici disperarea asta.Incearca sa te apropii tu de mama ta, daca ea nu stie s-o faca. Se poate ca, in timp, sa ai surprize. Si, apropos de parinti, eu am doi baieti si tot timpul ma cert cu cel mare. Dar, paradoxal, cu el ma inteleg cel mai bine. Dincolo de discutii, e copilul in care am o incredere fara margini. Cel mic, pentru mine, va fi totdeauna mic. Ii iubesc insa pe amandoi la fel si poate asa te iubesc si pe tine ai tai, dar le e greu s-o arate.
kitty_na
Postat pe 20 Iulie 2011 22:01
Va multumesc tuturor pentru mesajele voastre pozitive chiar nu ma asteptam sa gasesc acest tip de persoane pe forum ... apreciez tot ce mi-ati spus si aveti dreptate trebuie sa mergem mai departe...recunosc ca mi-a mai venit mintea la cap...si incerc sa numai cedez ...desi e greu :) doar ca ma gandesc ca intodeauna calea cea mai usoara este si cea mai grea ...mie teama asa k trebuie sa reusesc desi totul pare fara capat o sa'ncerc sa ma accept asa cum sunt sau sa-mi dau seama k nu e asa de rau ...:) pacat ca treaim intr-o lume unde aspectul fizic e baza....as vrea sa pot schimba mentalitatea asta
andreeamarcu94
Postat pe 21 Iulie 2011 23:00
Lasa balta distonocalmul ca nu o sa faca efectul dorit nici daca il ieie cu alcool.Intr-adevar viata este un mare rahat si noi toti suntem patetici, dar ...exista un dar...gaseste ceva bun de facut, concentreaza-ti atentia pe ceva care sa iti dea o motivatie sa nu faci gestul pe care ti l-ai propus. Dupa aceea ...mai vezi tu ...
kudika417323
Postat pe 7 August 2011 01:21
mai bine apucate de droguri...asa poate vezi viata mairoz...
calutzu
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:38
aici pe forum v-ati gasit sa va sinucideti,in alta parte nu se poate? pe "EVA" au distonocalme gratuite si instructiuni de folosire in functie de persoana si zodie,inclusiv pentru sinucideri
Indiana_Jones
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:43
cand asemenea persoane isi pun in gand sa faca acest lucru inseamna k intradevar sufera are probleme noi ,fiindca suntem oameni nu animale avem datoria sa ii ajutam cu un sfat ca nu e decizia corecta si spun asta pt ca si eu am incercat de 2 ori sa imi iau viata din dragoste dar am aflat ca sufar de tumora pe glanda hipofizara ce sa extins la creier asta ma facut sa pretuiesc cat mai pot viata .
kudika446983
Postat pe 6 Octombrie 2011 11:44
Lumeee lumeee lumeee voi u vedeti ca fata nu mai raspunde doamne doamne....ce se inampla pe lumea asta rea. acu sfatul aia care vor sa se sinucida...nu o faceti 1.viata e frumoasa si trebuie traita 2.daca aveti ganduri deastea ducetiva la psiholog vb cu cineva un prieten bun daca vb cu cineva suportati mai bine durerea ascultati o muzica iesiti la aer liber fumati pentru aia care fumeaza ca va mai trece suferinta intalneste cu iubitatu si sarutal lung asa iti mai trece suferinta iar pe ntru fetele care sufera din dragoste sa va zic un proverb dintro reclama...daca una tia fost furata te mai asteapta 5 dupa colt si eu sunt dintro familie destramata parinti mei sunt despartiti de la nasterea mea maicamea ma enerveaza de imi vine sa sar la ea so bat...dar necazurile te fac mai puternic dupa fata mea se vede ca sunt nefericit trist dar imi traiesc viata acolo cum e ea handicapata k mam gandit sa ma sinucid dar mie frica ca daca ajungi in iad ganditiva stati o eternitate iar acolo nu exista timp nici zi ora luna an nik ganditiva o eternitate adik nu se va sfarsi chinu nici macar in cele mai groaznice cosmaruri nati vazut asa ceva si deacolo din iad o sa regretati amarnic accentuez AMARNIC...asa si aia care dau sfaturi proaste ba baietilor sau fetelor voi chiar nu sunteti intregi la cap daca un copil are asemenea ganduri si ii dati avant asta inseamna ca ati omorat acea persoana indirect cei care nu stiu sa se uite in dictionar si o sa aveti pacatul asupra voastra
aMbYeNt
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:11
hmmm....topicul este din 2009- raspunsul la intrebare ar fi....cel putin 500 , eu am incercat cu 200 si nu am reusit....nu glumesc, poate ca au fost chiar mai mult de 200 nu imi aduc aminte sigur, au trecut 20 de ani de atunci...si sigur nu a fost cea mai buna solutie...urmarile au fost groaznice si neasteptate, m-au marcat probabil pentru toata viata....NU FACETI ASTA, INDIFERENT DE SITUATIE VA EXISTA CINEVA CARE VA VA IUBI ATAT DE MULT INCAT VIATA VOASTRA VA FI NEPRETUITA....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika468821
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:37
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-26 21:43:32aici pe forum v-ati gasit sa va sinucideti,in alta parte nu se poate? pe "EVA" au distonocalme gratuite si instructiuni de folosire in functie de persoana si zodie,inclusiv pentru sinucideri
labutaa ce faci gata,,ne parasesti
thadoogback
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:38
Interesant topicul... Sincer si eu vreau sa ma sinucid de vreun an jumate am in gand ideea... Dar nu stiu cum sa fac. De inaltime am rau... De tren mi frica cand il vad ca vine...cu lama ma doare...asta cu pastilele am citit acum ca cica nu-i sigura...
kudika473464
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:07
Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati
kudika473464
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:15
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati



nu fii laºã !!!
nu ai voie sã abandonezi lupta ! viaþa asta este o bãtãlie, uneori pierzi, alteori câºtigi.... dar niciodatã, NICIODATà sã nu-þi pierzi credinþa ºi sã deznãdãjduieºti..... dacã faci asta, eºti pierdutã.... atâþia oameni luptã ºi se agaþã ºi cu dinþii ca sã mai apuce încã o zi ! nu-þi bate joc de darul pe care l-ai primit - viaþa....preþuieºte-o ºi nu te mai gândi la ce ai pierdut sau nu ai dobândit încã .... iubeºte mai bine ceea ce ai....
sã nu te mai gândeºti niciodatã la o asemenea prostie .... treci ºi trãieºte, nu te mai autocompãtimii atât ....
contessyna
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:50
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati


Vai dragut-o pai cum sa avem idei mai bune ca ale tale? Se pare ca le cam sti
faith742011
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:53
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati

sa te sinucizi??? pentru ce? sau pentru cine? voi chiar nu vedeti ce frumoasa e viata daca stiti cum sa vi-o traiti? dati-i voi un sens mai mare siveti vedea cum totul se schimba...incercati sa fiti mai optimisti....sinuciderea este cel mai mare pacat... ganditi pozitiv...in afara de moarte,nimic nu este de nerezolvat..
steffy91
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:56
De la: contessyna, la data 2011-11-18 18:50:14
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati



nu fii laºã !!!
nu ai voie sã abandonezi lupta ! viaþa asta este o bãtãlie, uneori pierzi, alteori câºtigi.... dar niciodatã, NICIODATà sã nu-þi pierzi credinþa ºi sã deznãdãjduieºti..... dacã faci asta, eºti pierdutã.... atâþia oameni luptã ºi se agaþã ºi cu dinþii ca sã mai apuce încã o zi ! nu-þi bate joc de darul pe care l-ai primit - viaþa....preþuieºte-o ºi nu te mai gândi la ce ai pierdut sau nu ai dobândit încã .... iubeºte mai bine ceea ce ai....
sã nu te mai gândeºti niciodatã la o asemenea prostie .... treci ºi trãieºte, nu te mai autocompãtimii atât ....

nu te consuma aiurea...oricum nu o va face..nu are curajul necesar pt asta...o persoana care vine sa scrie pe un forum ca vrea sa se sinucida inseamna ca are nevoie de atentie si nu stie cum sa faca sa o primeasca e prea lasa sa faca asta...
steffy91
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:57
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati


pentru monxid de carbon iti trebuie o masina.
cu o masina cu euro 5, e mai greu.
guru_ion
Postat pe 18 Noiembrie 2011 19:03
De la: guru_ion, la data 2011-11-18 19:03:32
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati


pentru monxid de carbon iti trebuie o masina.
cu o masina cu euro 5, e mai greu.


Mon cher, n-ai inteles, ea are o "Dacia", de aia vrea sa se sinucida..deci are cu ce
Sa nu uit
faith742011
Postat pe 18 Noiembrie 2011 19:06
De la: steffy91, la data 2011-11-18 18:57:51
De la: contessyna, la data 2011-11-18 18:50:14
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati



nu fii laºã !!!
nu ai voie sã abandonezi lupta ! viaþa asta este o bãtãlie, uneori pierzi, alteori câºtigi.... dar niciodatã, NICIODATà sã nu-þi pierzi credinþa ºi sã deznãdãjduieºti..... dacã faci asta, eºti pierdutã.... atâþia oameni luptã ºi se agaþã ºi cu dinþii ca sã mai apuce încã o zi ! nu-þi bate joc de darul pe care l-ai primit - viaþa....preþuieºte-o ºi nu te mai gândi la ce ai pierdut sau nu ai dobândit încã .... iubeºte mai bine ceea ce ai....
sã nu te mai gândeºti niciodatã la o asemenea prostie .... treci ºi trãieºte, nu te mai autocompãtimii atât ....

nu te consuma aiurea...oricum nu o va face..nu are curajul necesar pt asta...o persoana care vine sa scrie pe un forum ca vrea sa se sinucida inseamna ca are nevoie de atentie si nu stie cum sa faca sa o primeasca e prea lasa sa faca asta...



mi-e teamã sã glumesc cu asta....
încã nu te-ai lãmurit câþi "nebuni" sunt pe lumea asta ?
contessyna
Postat pe 18 Noiembrie 2011 19:08
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati


Motiv? Pai ai asteptat un an juma...mai asteapta un an si vei gasi si motivul pt care sa traiesti.
ilumax_76
Postat pe 18 Noiembrie 2011 19:10
De la: faith742011, la data 2011-11-18 19:06:56
De la: guru_ion, la data 2011-11-18 19:03:32
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati


pentru monxid de carbon iti trebuie o masina.
cu o masina cu euro 5, e mai greu.


Mon cher, n-ai inteles, ea are o "Dacia", de aia vrea sa se sinucida..deci are cu ce
Sa nu uit


bon soar mon amour. bine ca n-are lastun, nici sex nu putea sa faca in el asta motiv serios de sinucidere

sa nu uiti

guru_ion
Postat pe 18 Noiembrie 2011 19:15
De la: contessyna, la data 2011-11-18 19:08:33
De la: steffy91, la data 2011-11-18 18:57:51
De la: contessyna, la data 2011-11-18 18:50:14
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati



nu fii laºã !!!
nu ai voie sã abandonezi lupta ! viaþa asta este o bãtãlie, uneori pierzi, alteori câºtigi.... dar niciodatã, NICIODATà sã nu-þi pierzi credinþa ºi sã deznãdãjduieºti..... dacã faci asta, eºti pierdutã.... atâþia oameni luptã ºi se agaþã ºi cu dinþii ca sã mai apuce încã o zi ! nu-þi bate joc de darul pe care l-ai primit - viaþa....preþuieºte-o ºi nu te mai gândi la ce ai pierdut sau nu ai dobândit încã .... iubeºte mai bine ceea ce ai....
sã nu te mai gândeºti niciodatã la o asemenea prostie .... treci ºi trãieºte, nu te mai autocompãtimii atât ....

nu te consuma aiurea...oricum nu o va face..nu are curajul necesar pt asta...o persoana care vine sa scrie pe un forum ca vrea sa se sinucida inseamna ca are nevoie de atentie si nu stie cum sa faca sa o primeasca e prea lasa sa faca asta...



mi-e teamã sã glumesc cu asta....
încã nu te-ai lãmurit câþi "nebuni" sunt pe lumea asta ?

ba da am realizat...dar nebunii care vor sa se sinucida nu vin sa ne anunte pe forum... se duc si o fac pur si simplu
steffy91
Postat pe 18 Noiembrie 2011 19:18
De la: steffy91, la data 2011-11-18 19:18:09
De la: contessyna, la data 2011-11-18 19:08:33
De la: steffy91, la data 2011-11-18 18:57:51
De la: contessyna, la data 2011-11-18 18:50:14
De la: kudika473464, la data 2011-11-18 18:15:49Ar mai fi varianta cu monoxid...cred ca pe varianta asta o sa merg...daca are cineva idei mai bune sau vreun motiv pentru care sa traiesc... va rog sa comunicati



nu fii laºã !!!
nu ai voie sã abandonezi lupta ! viaþa asta este o bãtãlie, uneori pierzi, alteori câºtigi.... dar niciodatã, NICIODATà sã nu-þi pierzi credinþa ºi sã deznãdãjduieºti..... dacã faci asta, eºti pierdutã.... atâþia oameni luptã ºi se agaþã ºi cu dinþii ca sã mai apuce încã o zi ! nu-þi bate joc de darul pe care l-ai primit - viaþa....preþuieºte-o ºi nu te mai gândi la ce ai pierdut sau nu ai dobândit încã .... iubeºte mai bine ceea ce ai....
sã nu te mai gândeºti niciodatã la o asemenea prostie .... treci ºi trãieºte, nu te mai autocompãtimii atât ....

nu te consuma aiurea...oricum nu o va face..nu are curajul necesar pt asta...o persoana care vine sa scrie pe un forum ca vrea sa se sinucida inseamna ca are nevoie de atentie si nu stie cum sa faca sa o primeasca e prea lasa sa faca asta...



mi-e teamã sã glumesc cu asta....
încã nu te-ai lãmurit câþi "nebuni" sunt pe lumea asta ?

ba da am realizat...dar nebunii care vor sa se sinucida nu vin sa ne anunte pe forum... se duc si o fac pur si simplu



ba mai bine sã anunþe ºi....sã uite sã o mai facã
contessyna
Postat pe 18 Noiembrie 2011 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intepaturi abdominale.. 3 De la: miuta_healthy 18 Septembrie 2013 13:37
Ochelarii de vedere 2 De la: Lucia38 9 Noiembrie 2009 11:58
As dori sa imi raspunda un medic sau cineva care a mai trecut prin asta .... 7 De la: kudika421339 5 Septembrie 2011 22:35
Si-a taiat degetul de la mana 2 De la: Messi_Junior_1 4 Iunie 2014 11:20
suspecta de nevralgie...ce ma sffatuiti? 6 De la: radaniela 20 Noiembrie 2009 13:16