Setari Cookie-uri

vreau sa ma sinucid. Cate pastile de distonocalm ar trebui sa iau ca sa fiu sigura ca reusesc?

De la: andreea_n_x, la data 2010-02-28 13:02:15io cred ca nu e copil persoana care zice ca ar vrea sa se sinucida...
....aicea chiar ca se aplica vorba aia....un nebun arunca o piatra intr/o balta si sar 10 duoa ea sa o scoata


copil sau nu, nu are importanta, este o VIATA! iar o persoana care isi doreste sa se sinucida nu se afla in situatia de a gandi limpede... asa ca, atentie la sfaturi ca se poate sa le ia in serios.
Ella81
Postat pe 28 Februarie 2010 13:06
De la: Kitty_the_cat, la data 2010-01-22 19:10:23
De la: kudika098782, la data 2010-01-03 23:59:42si eu vreau s ama sinuzid dar nu cu distonocalm. am auzit ca cica daca incerci cu distonocalm poti intra in moarte clinica. ceva otravuri mai faine nu stie nimeni?:P


Nu intri in moarte clinica, atat cu distonocalm cat si cu extraveral sau alt calmant/somnifer puternic, cam dupa 2-3 cutii in timpul somnului intrii in coma lenta, din momentul acela cam in 48 de ore mori, asta in cazul in care nu te salveaza cineva, ca tu sigur nu mai poti. Daca in 48 de ore ajungi la spital, cu multe perfuzii si supraveghere te trezesti. Iti pot da drumul acasa in aceeasi zi, dar daca constata ca a fost intoxicatie medicamentoasa voluntara te trimit la psihiatrie, unde daca nu esti prea convingatoare, s-ar putea sa-ti petrecei o saptamana. Oricum semnele vitale sunt varza, nu te tii pe picioare, nu poti sa-ti duci lingura la gura, dormi foarte mult si asta cam timp de 2 saptamani, dupa care incet iti revii... Si inca timp de 3 luni nu ai voie sa conduci, oricand riscul de a cadea pe strada este mare. Sau mai e varianta sa ajungi in primele 3 ore la spital si sa-ti faca spalaturi gastrice si sa scapi mai usor decat daca se asimileaza.
Se poate sa supravietuiesti si mai mult de 48 de ore, dupa care o sa-ti para rau ca ai facut-o.
Orice ti s-ar intampla, prin faptul ca ai viata ai sansa sa repari, sa iti revii, sa schimbi ceea ce nu e ok. Pun pariu ca sunt cel putin 2 persoane din familia sau prietenii tai care ar fi distrusi sa o faci, asa ca nu poti fi egoista.
Citeste "veronica se hotaraste sa moara"... si mai gandeste-te! Viata e lunga tocmai sa poti spera, astepta, crede si sa poti face ceva.
Imi pare rau ca esti luata si la misto, imi imaginez ca nu de asta ai nevoie si sper sa fii bine!


asa da sfat!
Ella81
Postat pe 28 Februarie 2010 13:09
Iti trebuie exact 23 de pastile....Eu stiu ca am incercat si a mers :))
Maximus2009
Postat pe 28 Februarie 2010 13:19
De la: Maximus2009, la data 2010-02-28 13:19:40Iti trebuie exact 23 de pastile....Eu stiu ca am incercat si a mers :))
si daca ai incercat cum de mai scrii pe forum nu ai murit .daca nu ai murit inseamna ca nu au fost de ajuns 23 de pastile
kudika110674
Postat pe 28 Februarie 2010 13:25
De la: kudika110674, la data 2010-02-28 13:25:43
De la: Maximus2009, la data 2010-02-28 13:19:40Iti trebuie exact 23 de pastile....Eu stiu ca am incercat si a mers :))
si daca ai incercat cum de mai scrii pe forum nu ai murit .daca nu ai murit inseamna ca nu au fost de ajuns 23 de pastile

clau19
Postat pe 28 Februarie 2010 13:57
Ai innebunit?De ce vrei sa te sinucizi?Orice probleme ai avea trebuie sa le infrunti nu sa fii o lasa si sa-ti curmi viata!!!!
Mirelutza21
Postat pe 28 Februarie 2010 14:04
Stiu cum te simti in aceste momente si ca orice ti-ar zice lumea, nu ii bagi in seama, crezi ca nu are niciun rost insa gandeste-te ca nu se merita sa faci prostia asta, incearca sa privesti viata cu alti ochi, chiar daca e greu...o sa treci peste! :)
_Sad_girl
Postat pe 28 Februarie 2010 14:22
Tinand cont andreea ca ti-am citit topicul referirot la fetita ta, ca am incercat sa-ti ofer si eu cateva sfaturi, si cunscandu-ti parerile absurde si total ireale, vad ca si aici esti singura care incurajeaza o persoana sa se sinucida...am senzatia ca tot tu ai facut si acest topic...cred ca esti chiar bolnava psihic!! chiar daca nu ai deschis topicul tu, sa dai un asemenea sfat demonstreaza ca nu esti in toate mintile...uita-te la tv sa vezi cati oameni au nevoie de ajutor, cum milioane de oameni doneaza si ii ajuta sa traiasca si tu spui aici ca e bine sa te sinucizi si ca ai responsabilitate?? mai bine ai mustrari de constiinta ca nu ai ajutat...ce educatia ii dai tu fetei tale daca tu ai aceasta parere despre viata????
ania18
Postat pe 28 Februarie 2010 15:38
Refuz sa cred ca este adevarat...sunt de parere ca nimic nu e mai important pe lumea asta decat viata...nu dai dovada decat de lasitate daca vrei sa faci asta..gandeste-te de zeci de mii de ori inainte!!!!!!!toate problemele de pe lumea asta au o rezolvare!!!!!!!!!!!!!!!succes!!!!!!!!!!!!!
mihaela_ionescu89
Postat pe 28 Februarie 2010 15:41
Te-ai gandit bine?Nu crezi ca viata e frumoasa si merita traita.E adevarat ca uneori ne este mai greu,dar nu aceasta e rezolvarea.La cei care te iubesc cu adevarat te-ai gandit? Mi-ar placea sa-mi raspunzi.Sa stii ca nici viata mea mea nu este lipsita de momente tensionate,dar lupt.Sunt profesoara si mi-ar placea sa mai povestim.Eu am incredere in tine,vei invinge acest impas si va fi bine.Te rog,scrie-mi.
Cu drag si multa incredere in puterea ta
Anca Danut
mailul meu:annadanut@yahoo.com
kudika116212
Postat pe 28 Februarie 2010 15:59
incearca cu 10, cred ca e suficient!!!!!!!!!!!!!
fata a pus o intrebare f clara, ce e cu atatea sfaturi???????
pansy
Postat pe 28 Februarie 2010 18:33
Trebuie sa fii nebuna, fato !!! De ce sa te sinucizi?! Viata e un dar de la Dumnezeu, crezi ca merita sa/l pierzi pentru ceva sau cineva?! Eu am 54 de ani si daca ai sti prin cate am trecut in viata asta, am ramas fara casa la un moment dat, si fara serviciu si cu 2 copii de care a trebuit sa am grija !!! Vezi/ti de treaba ! Gand bun la Bunul Dumnezeu si el te va ajuta sa treci peste toate.Curaj si mult noroc !!! Pupici Mariana
kudika054010
Postat pe 28 Februarie 2010 18:45
sa stii ca nu esti deloc originala .Asta e o moda emo cu suicidul care pare cool in anumite medii si de regula unde comportamentul e infantil .Ce e aia :ma sinucid si vede el sau ea ?S-ar putea sa fie surprins/a vreo 2 zile si pe urma sa se simta si bine ,pe sistemul:mamaaaaaa,moare lumea dupa mine!!!!!!!!!!!!!!!iar tu tragi ponoasele Nu iti spun de biserica ,s-ar putea sa nu te intereseze ,iti spun ca eu am incercat cand eram mica si proasta sa ma sinucid cu distonocalm ,nu mai stiu cate pastile am luat dar,ce vad ceilalti latine ca ai intrat in coma difera de ceea ce ti se intampla tie ,toate durerile simtite in cele cateva zile de coma ,cosmarusule avute ,intamplarile din lumile subterane prin care am trecut ,noroc ca am fost salvata ca nu mi-ar fi placut sa petrec o vesnicie acolo ,Edrum fara intoarcere si habar nu ai cat de dureros si frustrant e timpul petrecut dincolo .Daca oamenii ar sti nimeni nu ar mai incerca sa se sinucida ,axista alte solutii de a iesi dintr-o situatie care pare fara iesire iar legatura cu Dumnezeu ,daca treci peste sforariturile oricarei dogme si vrei sa ai o legatura a ta cu DUMNEZEU VEI REUSI SA O STABILESTI SI VEI PRIMI SI AJUTOR.incearca si te vei mira tu insati de ceeace poate sa faca DUMNEZEU PTR TINE
dariadraga
Postat pe 28 Februarie 2010 22:34
daca vrei sa fii emo tre sa fii true....si sa iubesti tokio hotel
freakbabe
Postat pe 28 Februarie 2010 22:41
HA HA HA DE UNDE STII CA O SA AJUNGI O BATRANA CARE ARE NEVOIE DE PAMPERS .aM LUCRAT IN ASISTENTA SOCIALA LA INGRIJIRE BATRANI SI SUNT PUTINI CEI CARE AJUNG ASA ,DE REGULA CEI CARE AU SUFLETUL OTRAVIT DE RAUTATI SI URA ,PTR CA DE NERVI FAC ACCIDENTE CEREBRALE ,IN REST ,AM CUNOSCUT SI CUNOSC PERSOANE TRECUTE DE 90 DE ANI CARE,ADEVARAT NU AU PUTERE SA MEARGA LA PIATA SI AU NEVOIE DE CINEVA SA II AJUTE ,DAR TIMPUL PETRECUT CU EI E NEPRETUIT .SUNT PLINI DE POVESTI ,DE RETETE VECHI DE PRAJITURI ,DE UMOR SI GASESTI MEREU LA EI CATE UN TANAR CARE VINE DE DRAG SA II AJUTE DOAR PTR PLACEREA DE A STA DE VORBA .DEPINDE DE TINE CUM IMBATRANESTI SI ,PE BUNE,NU ESTI CURIOASA CUM SE VOR IMBRACA TINERII PESTE40 DE ANI?CE VOR MAI INVENTA?CUM VA FI MUZICA CE O VOR ASCULTA?CE TEHNOLOGII VOR DESCOPERI ?EU AM 50 DE ANISI COPII M-AU INVATAT CE E UN COMPUTER SI MI-AU LUAT UN MP3 SI MERG PE STADA ASCULTAND MUZICA SI ABIA ASTEPT SA AM NEPOTI SA CREASCA MARI SA VAD CE MA VORINVATA EI.TU NU?
dariadraga
Postat pe 28 Februarie 2010 22:56
A trecut ceva timp de cind ai postat mesajul cum mai esti?Tot suparata pe viata asta?
kudika116539
Postat pe 1 Martie 2010 00:44
Bine am inteles..tu vei fii fericita facand asta dar te-ai gandit ce durere o sa le provoci celor dragi?
crisandra_kudika
Postat pe 1 Martie 2010 05:47
eu zic sa dai de 10 ori cu capul de perete si apoi sa consulti un psihiatru
costelino1967
Postat pe 1 Martie 2010 13:36
cred ca este cea mai mare prostie!!!!!!!!!!
viata e asa frumoasa, chiar daca acum ti se pare ca este la capat de drum cu necazurile tale!!
dar , ce realizezi daca mori??
nimic..
vei merge in pamant, nici macar nu te vei bucura de o slujba religioasa, nici in biserica nu meriti sa intri!!!
nu vei mai vedea lumina zilei, stralucirea soarelui, nu te vei mai bucura de mireasma florilor, de ciripitul pasarelelor, si multe altele
in urma ta , vor plange, caci se va gasi cineva care te iubeste(parinti, bunici, frati, prieteni, vecini)
dar nu asa rezolvi problemele !!
nu fi lasa!
incerac sa infrunti totul, sa ceri ajutor, sa crezi ca exista un Dumnezeu, acolo sus, care are grija de toata lumea, chiar daca tie ti se pare ca nu
HAI , FRUNTEA SUS!!
O SA FIE SOARE SI PE STRADA TA!!
PROMIT!!
SI EU AM TRECUT PRIN MULTE, DAR NU M-AM LASAT BATUTA!
NU MERITA!
BUCURATE CA ESTI INTREAGA, CA POTI SA TE MISTI, CA MERGI, CA EXISTI, SAU ORICARE DINTRE ASTEA!!
SUNTEM ALATURI DE TINE,DRAGA MEA
rodinikolici
Postat pe 1 Martie 2010 14:36
cred ca este cea mai mare prostie!!!!!!!!!!
viata e asa frumoasa, chiar daca acum ti se pare ca este la capat de drum cu necazurile tale!!
dar , ce realizezi daca mori??
nimic..
vei merge in pamant, nici macar nu te vei bucura de o slujba religioasa, nici in biserica nu meriti sa intri!!!
nu vei mai vedea lumina zilei, stralucirea soarelui, nu te vei mai bucura de mireasma florilor, de ciripitul pasarelelor, si multe altele
in urma ta , vor plange, caci se va gasi cineva care te iubeste(parinti, bunici, frati, prieteni, vecini)
dar nu asa rezolvi problemele !!
nu fi lasa!
incerac sa infrunti totul, sa ceri ajutor, sa crezi ca exista un Dumnezeu, acolo sus, care are grija de toata lumea, chiar daca tie ti se pare ca nu
HAI , FRUNTEA SUS!!
O SA FIE SOARE SI PE STRADA TA!!
PROMIT!!
SI EU AM TRECUT PRIN MULTE, DAR NU M-AM LASAT BATUTA!
NU MERITA!
BUCURATE CA ESTI INTREAGA, CA POTI SA TE MISTI, CA MERGI, CA EXISTI, SAU ORICARE DINTRE ASTEA!!
SUNTEM ALATURI DE TINE,DRAGA MEA
rodinikolici
Postat pe 1 Martie 2010 14:36
Nu stiu ce probleme ai...incerc sa iau de bun ce ai spus tu ..nu rezolvi nimic punanad capat in felul acesta,incearca sa rezolvi altfel problemele.Sunt momente cand simti ca nu mai poti,cand nu mai rezisti,dar se rezolva cu mult calm si un psihiatru bun.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 1 Martie 2010 16:15
DRAGUTO VIATA E GREA DAR NU UITA CA CINEVA ACOLO SUS NE IUBESTE SI CA SA VADA CAT DE CREDINCIOSI SUNTEM NE DA ATATEA NECAZURI SA VADA CAT PUTEM SA DUCEM.NU FACE PE PLAC LUI SATANA CA EL DEABIA ASTEAPTA SA PUNA GHIARA PE TINE.ROAGATE LA BUNUL DUMNEZEU SA TE AJUTE SA TRECI CU BINE PESTE TOATE GREUTATILE SI AI SA VEZI CA O SA TE AJUTE.DAR NU UITA DUPA CE TRECI CU BINE PESTE PROBLEMELE PE CARE LE AI SA TE ROGI IN FIECARE ZI LA EL SI CAND ITI MERGE BINE
didinaairinei
Postat pe 3 Martie 2010 21:42
Ok.va spun de la inceput ''I am not a f*cking EMO''
Lasati fata in pace.Va spun din proprie experienta ...am avut 2 tentative de suicid dar de fiecare daca m-a gasit ori mama in ultimul moment ori altcineva.
Cand ajungi sa te gandesti serios la sinucidere e clar ca treci printr-o perioada extrem de grea si fara nici o solutie.
A fost ingrozitor,dar as face o pentru a 3a oara .
Prima oara am fost foarte aproape de reusita ,dar nu prea imi mai amintesc foarte multe
A doua oara , stiu doar ca m-a gasit matusa mea,vedeam in ceata apoi mi s-au facut spalaturi stomacale,dupa care am stat in spital doua zile si mi s-a recomandat consiliere.
Au fost cele mai grele perioade din viata mea si inca sunt intr-o situatie teribila,dar incerc sa dau la o parte orice gand ''necurat''dupa cum spun altii.
Eu o inteleg perfect ,stiu cum e sa fi la capatul puterilor.
Asa ca nu mai judecati lumea aiurea :)
blondiewishes
Postat pe 4 Martie 2010 00:26
Eu inteleg. Si eu in 2003 am luat rispolept, mi-a dat depresie, si chiar la cateva zile dupa ce nu am mai luat tot mai aveam depresie. Cica am avut tulburare schizo-afectiva. Eu, deocamdata, mi-am revenit, asa.
Am mai vazut persoane in situatii sa zicem oarecum un pic poate asemanatoare. Bine, nici nu ar fi de mirare. Ma tot gandeam sa ma sinucid, dar mi-era frica sa nu merg in iad.
kudika081126
Postat pe 4 Martie 2010 00:37
Stiu.Si eu te inteleg si e foarte greu cand treci prin astfel de momente.Cel mai dificil e sa treci peste...
uneori nu reusesti si uite asa se ajunge la suicid.
Si eu mi-am revenit o perioada ,fiindca am luat ceva medicamente de la doctor,dar acum si cu ele sunt intr-o stare foarte proasta..
blondiewishes
Postat pe 4 Martie 2010 11:01
De la: Metal_spell, la data 2010-03-04 11:01:36Stiu.Si eu te inteleg si e foarte greu cand treci prin astfel de momente.Cel mai dificil e sa treci peste...
uneori nu reusesti si uite asa se ajunge la suicid.
Si eu mi-am revenit o perioada ,fiindca am luat ceva medicamente de la doctor,dar acum si cu ele sunt intr-o stare foarte proasta..



Poate ca medicamentele inca nu si-au facut pe deplin efectul... poate ca inca e greu.....poate ca ai dreptate, inca esti "in stare proasta"........ si totusi..... "ce e val, ca valul trece". Puterea de a rezista, de a treca (si) prin asta exista. Este acolo, in sufletul tau. Poti sa supravietuiesti. Si in ziua cand soarele va rasari din nou pe strada ta, vei spune :" Ce prostie sa-ti doresti sa mori....cat as fi regretat daca n-as fi ajuns la clipa de ACUM....."
ps. Cel mai bun medicament pentru bolile sufletului, e cand iti spune - sau iti arata- cineva, ca te iubeste. Atunci renasti!....da o sansa acestui fapt sa se intample, mergi mai departe. Joaca totul pe o carte. Nu te da batuta. Da, ai pierdut o batalie. Dar nu se stie, oricand, poate veni clipa cand sa castigi. Si crede-ma, MERITA!!!
arielle
Postat pe 4 Martie 2010 19:01
mai bine dute la un doctor si lasa prostiile.







kudika126159
Postat pe 7 Martie 2010 08:23
Ia niste stricnina! E mai sigur...si nu cred ca tre sa iei multe....
driada
Postat pe 20 Aprilie 2010 02:04
EU CRED CA SUFERI DE DEPRESIE.GANDESTE-TE CA VIATA E FRUMOASA NU ARE ROST SA FACI UN ASEMENEA GEST.GANDESTE-TE LA MAMA TA ,LA FRATI (SURORI) LA CEI APROPIATI .VIATA E FRUMOASA ORICAT DE TRISTA SAU DUREROASA E CATEODATA .CAND AI GANDURILE ASTEA IESI ,PLIMBATE BUCURA-TE DE VANT,DE PLOAIE DE TOT CE-I FRUMOS .AI SA TE CONVINGI CA NU E ASA URATA SI CA MERITA TRAITA PANA IN ULTIMUL MOMENT SI EU AM SUFERIT ENORM DAR PT TOTI DUMNEZEU ARE UN PLAN .POATE O SA TI SE PARA AIUREA DAR IN MOMENTE DIN ASTEA ROAGA-TE MULT DUMNEZEU NE AJUTA.
draguta_24
Postat pe 20 Aprilie 2010 04:22
De la: arielle, la data 2010-03-04 19:01:52
De la: Metal_spell, la data 2010-03-04 11:01:36Stiu.Si eu te inteleg si e foarte greu cand treci prin astfel de momente.Cel mai dificil e sa treci peste...
uneori nu reusesti si uite asa se ajunge la suicid.
Si eu mi-am revenit o perioada ,fiindca am luat ceva medicamente de la doctor,dar acum si cu ele sunt intr-o stare foarte proasta..



Poate ca medicamentele inca nu si-au facut pe deplin efectul... poate ca inca e greu.....poate ca ai dreptate, inca esti "in stare proasta"........ si totusi..... "ce e val, ca valul trece". Puterea de a rezista, de a treca (si) prin asta exista. Este acolo, in sufletul tau. Poti sa supravietuiesti. Si in ziua cand soarele va rasari din nou pe strada ta, vei spune :" Ce prostie sa-ti doresti sa mori....cat as fi regretat daca n-as fi ajuns la clipa de ACUM....."
ps. Cel mai bun medicament pentru bolile sufletului, e cand iti spune - sau iti arata- cineva, ca te iubeste. Atunci renasti!....da o sansa acestui fapt sa se intample, mergi mai departe. Joaca totul pe o carte. Nu te da batuta. Da, ai pierdut o batalie. Dar nu se stie, oricand, poate veni clipa cand sa castigi. Si crede-ma, MERITA!!!



multumesc frumos. .......
blondiewishes
Postat pe 21 Aprilie 2010 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 11 De la: lumimari 8 Iunie 2009 07:36
Dureri incheieturi 2 De la: kudika_975304 17 Decembrie 2014 16:18
... 56 De la: marco918 30 Septembrie 2011 18:52
O problema majora ... 19 De la: caisa 30 Octombrie 2011 07:22
Dependenta de supozitoare 18 De la: kudika_927531 13 Iulie 2013 09:42