Setari Cookie-uri

vreau sa ma sinucid. Cate pastile de distonocalm ar trebui sa iau ca sa fiu sigura ca reusesc?

De la: kudika098782, la data 2010-01-03 23:59:42si eu vreau s ama sinuzid dar nu cu distonocalm. am auzit ca cica daca incerci cu distonocalm poti intra in moarte clinica. ceva otravuri mai faine nu stie nimeni?:P


Nu intri in moarte clinica, atat cu distonocalm cat si cu extraveral sau alt calmant/somnifer puternic, cam dupa 2-3 cutii in timpul somnului intrii in coma lenta, din momentul acela cam in 48 de ore mori, asta in cazul in care nu te salveaza cineva, ca tu sigur nu mai poti. Daca in 48 de ore ajungi la spital, cu multe perfuzii si supraveghere te trezesti. Iti pot da drumul acasa in aceeasi zi, dar daca constata ca a fost intoxicatie medicamentoasa voluntara te trimit la psihiatrie, unde daca nu esti prea convingatoare, s-ar putea sa-ti petrecei o saptamana. Oricum semnele vitale sunt varza, nu te tii pe picioare, nu poti sa-ti duci lingura la gura, dormi foarte mult si asta cam timp de 2 saptamani, dupa care incet iti revii... Si inca timp de 3 luni nu ai voie sa conduci, oricand riscul de a cadea pe strada este mare. Sau mai e varianta sa ajungi in primele 3 ore la spital si sa-ti faca spalaturi gastrice si sa scapi mai usor decat daca se asimileaza.
Se poate sa supravietuiesti si mai mult de 48 de ore, dupa care o sa-ti para rau ca ai facut-o.
Orice ti s-ar intampla, prin faptul ca ai viata ai sansa sa repari, sa iti revii, sa schimbi ceea ce nu e ok. Pun pariu ca sunt cel putin 2 persoane din familia sau prietenii tai care ar fi distrusi sa o faci, asa ca nu poti fi egoista.
Citeste "veronica se hotaraste sa moara"... si mai gandeste-te! Viata e lunga tocmai sa poti spera, astepta, crede si sa poti face ceva.
Imi pare rau ca esti luata si la misto, imi imaginez ca nu de asta ai nevoie si sper sa fii bine!
Kitty_the_cat
Postat pe 22 Ianuarie 2010 19:10
Am vazut 2 supravietuitori la otravire .O fatuca leguma,cu stomac distrus si alimentare prin alte orificii facute de chirurg ;un barbat care tot asa,"manca" printr-o palnie.Amandoi erau la cativa ani de la tentative ,amandoi aveau la capat rude care-si vandusera case pt asta,implorau medici ,fortau internari.
Primul ajutor ,ala cu spalaturi ,e asa :se baga un tub direct in stomac si pe el se face "sifonaj",adica se baga-scoate apa din stomac,pana se spala bine -vorbesc de galeti de apa,nu de canute.Stiu ca nu va place postul meu (scuze!) dar trebe sa va ganditi si la lucrurile astea si la multe altele pe care nu le pot spune-scrie aici,da-s reale.
nicossia
Postat pe 22 Ianuarie 2010 19:46
De la: geo_xx, la data 2010-01-22 18:51:48
De la: kudika093251, la data 2010-01-22 18:46:17faci parte dintre mortii vii//?eu cand ma trezesc dimineata ii multumesc in fiecare zi lui d-zeu ca traiesc.ma bucur de fiecare rasarit de soare in fiecare dimineata,sant fericita ca exist.de ce vrei sa te sinucizi?


apai daca ti-as vedea poza aia nuda mai tot timpu', m-as sinucide si io! macar o data!

te ajut eu...
gratis pentru tine...
Lucia38
Postat pe 22 Ianuarie 2010 19:51
Sa nu faci asta te vei duce in iad si te vei chinui vesnic.De ce nu vrei sa mai traesti? esti tinara, ai toata viata inainte si poti schimba multe, poti fi foarte fericita daca faci lucrurile cu cap, rabdaere si sa ai puterea sa treci peste tot ce tea facut sa ei aceasta hotarire.Crezi ca daca iti ei viata ai scapat?
nu acolo sunt chinuri mult mai grele decit aici, fii inteleapta si lasa prostiile, judeca ca un om normal.
kudika098645
Postat pe 22 Ianuarie 2010 20:01
De la: Lucia38, la data 2010-01-22 19:51:40
De la: geo_xx, la data 2010-01-22 18:51:48
De la: kudika093251, la data 2010-01-22 18:46:17faci parte dintre mortii vii//?eu cand ma trezesc dimineata ii multumesc in fiecare zi lui d-zeu ca traiesc.ma bucur de fiecare rasarit de soare in fiecare dimineata,sant fericita ca exist.de ce vrei sa te sinucizi?


apai daca ti-as vedea poza aia nuda mai tot timpu', m-as sinucide si io! macar o data!

te ajut eu...
gratis pentru tine...


marinimia ta ma face ssssa-mi picure lacramioarele-n jos
multumesc. astept
geo_xx
Postat pe 22 Ianuarie 2010 20:54
Dumnezeu tia dat viata sa te bucuri de ia.Gindestete la cei pe patul de moarte si in suferinta care ar da orce ca sa mai traiasca, macar o luna sau o zi. Si tu ce faci? tio ei singura?numai Dumnezeu are dreptul asta. esti tinara , frumoasa, desteapta,da sunt valuri ale vietii cind simpti ca nu mai ai nici o rezolvare ca totul in jur se narue si ca nuti doresti decit moartea.Dar de ce nu apelezi la rugaciune? dute la preot si spovedestete, si spunei oful si necazul,Maicii Domnului, si roagate cu lacrimi sa te ajute sa treci peste necazul tau.Si atunci vei primi tot ajutorul, si vei privi viata cu alti ochi.
kudika098645
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:27
De la: kudika098645, la data 2010-01-22 22:27:49 ......dute la preot .


stiu io unu' care are si o farmacie!
geo_xx
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:56
Si carei problema?
kudika098645
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:22
De la: kudika098645, la data 2010-01-22 23:22:54Si carei problema?


pai gaseste la el distonocalm
geo_xx
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:23
Nimeni nu are voie sa judece pe nimeni.Si ei sunt oameni ca si noi. Eu mereu am gasit alinare in rugaciune si in preot.Ce fac ei nu ne priveste pe noi, in viata lor particulara.Ei ne pot ajuta cu sfaturi si cu rygaciuni .
kudika098645
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:27
Hai sa ne vedem birna din ochii nostri lasindui pe altii .
kudika098645
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:29
distonocalm? neeeaaahhh...reductil si superslim...efect garantat!
_oktober_
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:30
De la: _oktober_, la data 2010-01-22 23:30:59distonocalm? neeeaaahhh...reductil si superslim...efect garantat!


nuu, ca la superslim ai ocazia sa nu slabesti deloc.
barem in lumea cealalta sa te duci supla!
geo_xx
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:31
De la: geo_xx, la data 2010-01-22 23:31:57
De la: _oktober_, la data 2010-01-22 23:30:59distonocalm? neeeaaahhh...reductil si superslim...efect garantat!


nuu, ca la superslim ai ocazia sa nu slabesti deloc.
barem in lumea cealalta sa te duci supla!


pai asta si spuneam...nu slabesti...si mori de ciuda
_oktober_
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:35



nu a aparut la stirile de la ora 5 !


cred ca fata asta inca mai doarme de la ............distonocalm??????????

anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:36
De la: _oktober_, la data 2010-01-22 23:35:54
De la: geo_xx, la data 2010-01-22 23:31:57
De la: _oktober_, la data 2010-01-22 23:30:59distonocalm? neeeaaahhh...reductil si superslim...efect garantat!


nuu, ca la superslim ai ocazia sa nu slabesti deloc.
barem in lumea cealalta sa te duci supla!


pai asta si spuneam...nu slabesti...si mori de ciuda




sau folosesti unghia in scopuri scrijelitoare!!
geo_xx
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:38
De la: kudika098645, la data 2010-01-22 23:27:48Nimeni nu are voie sa judece pe nimeni.Si ei sunt oameni ca si noi. Eu mereu am gasit alinare in rugaciune si in preot.Ce fac ei nu ne priveste pe noi, in viata lor particulara.Ei ne pot ajuta cu sfaturi si cu rygaciuni .



ba eu cred k ar trebuii sa te priveasca ce fac ei in viatza lor pt ca conteaza ... tre sa fiu cretin sa accept sfaturi, sa ma spovedesc sau sa consider ca mi-au fost iertate pacatele prin intermediul unui popa care e un curvar si un alcoolic ... viata lor ar trebuii sa fie un etalon de moralitate si conduita tinand cont de ceea ce reprezinta ei sau mai bine zis pe cine reprezinta ei
Arthur_Rogers
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:38
Din pacate au fost si poate mai sunt preoti care au murdarit cu faptele lor biserica crestina.Dar conducerea a luat masuri de fiecare data eliminidui pe acestia.Rmind doar preotii in adevaratul sens al cuvintului. oare noi suntem perfecti? nu avem nici o meteahna?
cine esti tu s-ai judeci? nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni.Viata ne schimba in bine sau rau.daca nu vrei la preot atuci roagate lui Dumnezeu.Gindeste de o mie de ori inainte de a lua o decizie.Viata e frumoasa daca stii sa o tresti, cum trebuie.Dar ptr. asta iti trebue intelepciune, nu o minte de nebun, care cind da de greu in loc sa gaseasca o solutie, de rezolvare a problemei prefera sa-si ia viata.
kudika098645
Postat pe 23 Ianuarie 2010 12:15
Pana la urma s-a sinucis?
ca n-a mai dat nici un semn de viata, iar la stiri n-am prea apucat sa ma uit in ultima perioada.
Cred ca sunt vreo 3 luni de cand ne-a zis ca se sinucide, nu?
anastas
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:21
draga mea, baga-ti mintile-n cap,ce_i cu sinuciderea asta?fiekre dintre noi avem probleme da asta nu-i motiv sa-ti iei viata asa facem toti la greu,knd avem vreo probl gata vrem sa renuntam la viata,asta-i o prostie...fii puternik numa asa poti trece mai departe...in fine e la alegerea ta da eu as zice sa te potolesti, viata trebuie traita fie ea cat d grea,parerea mea!
kristuna
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:20
dak aveti vesti d la ea anunta_ti_ma si p mn
kristuna
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:22
fata are probleme cu capu si chiar credeti asa ceva...
baby_kiss
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:27
belami
Postat pe 25 Ianuarie 2010 18:41
De la: magda9, la data 2009-10-22 18:01:53Vreau sa ma sinucid. Cate pastile de distonocalm ar trebui sa iau ca sa fiu sigura ca reusesc? Multumesc anticipat pentru raspuns.


am pus si eu intrebare doar ca pastilele erau de diazepam si acu imi amintesc ce injuraturi am primit nu ma enervat mai tare decat ca ma injurat si ma facut in toate felurile
traiasca persoana mia facut un bine
kudika109268
Postat pe 25 Ianuarie 2010 21:21
FII CALM(A) VIATA MERITA TRAITA, VREI DIN RAU SA TE DUCI LA MAI RAU? Ti-as sugera sa mergi la un medic sau la un preot, nu face tampenii indiferent de problemele pe care le ai. Sa te ajute Dumnezeu sa treci peste pragul asta-lupta, si-ai sa vezi ca se merita!
kudika008125
Postat pe 25 Ianuarie 2010 21:49
Esti tampita?-viata merita traita oricat de grea ar fi,si orice problema ai avea! Mergi la un preot sau la un psihiatru!
kudika008125
Postat pe 19 Februarie 2010 21:03
io nu indemn fata care a deschis topicul sa se sinucida....dar cand va aud cu....esti tanara...ai toata viatza inainte....imi vine sa ma sinucud eu....voi chiar credeti ca o sa traim o vesnicie???...viatza asta e un continuu chin....cu cat se termina mai repede cu atat mai bine.....n/as vrea sa ajung o batrana care ma ...scuzati expresia...maq pish si ma cac pe mine...la propriu....mai bine mor de tanara decat sa ajung asha......shi mai sunt destule probleme....pentru care nu merita deloc sa traiesti.......se bucura de viatza aia care au stiut cand si cum si cat si de unde sa profite.....dar fraierii care nu stiu altceva decat sa se distruga prin munca....aia nu au de ce sa traiasca!!!!!
andreea_n_x
Postat pe 20 Februarie 2010 22:27
grozav comentariu pentru copiii dezorientati ce cauta un sfat,o indrumare,ceva.Felicitari!
nicossia
Postat pe 22 Februarie 2010 09:40
Mei misto sfat............ de ce nu il urmezi chiar tu??
sun_shine
Postat pe 22 Februarie 2010 17:27
daca vrei sa mori,macar sa mori pt un scop nobil!pt ceva sau cineva care sa merite!de ce ai vrea sa te sinucizi?asta este singura ta optiune ramasa?nu mai ai alte cai de vizulizare a problemei sau a problemelor?la consecintze te gandesti?nu!tu doar vrei sa mori si atat!daca aveai curaj,nu ne intrebai pe noi cate pastile ar tebui sa iei!si daca vrei sa iei,ce te retine?fa o treaba ca lumea!nu te ameti din cateva pastiel!da-i bataie daca viata nu iti place!sa te vad!ai chef sa traiesti si sa infrunti problemele?sau vrei sa mori pt ca nu vrei sa cauti solutii si rezolvari?a?
kudika130579
Postat pe 26 Februarie 2010 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am hpv 3 De la: Lexy87 23 Februarie 2009 19:03
sangerare la contact sexual 27 De la: mihapic73 5 Noiembrie 2009 22:33
tuse enervanta 11 De la: maria_70 13 Decembrie 2011 11:28
irc stadiu final 5 De la: kudika225175 12 Iulie 2010 21:04
Cainii de pe strada 5 De la: kudika503694 1 Iunie 2012 20:03