Setari Cookie-uri

Prietena mea cea mai buna si fostul meu?!

hmm ... greu sa sti ca ce'a mai buna prietena itzi face asa ceva ..stiind tot ce sa intamplat intre tine si fostul tau ... asta mi sa intamplat si mie foarte curand ... nu mai vb cu ea de 2 luni ..nu am puterea si curajul sa dau fatza in fata cu ea ...ma gandesc ca nu merita ... eu la fel am fost cu cineva si am stat 5 luni ( cred ) nu a fost o relatzie serioasa , a fost pur si simplu ca ma atragea felul lui de a fi pana l'am cunoscut ( ca dupa mintea lui se culca si cu mama ) ...dar am cazut de comun acord sa ramanem prieteni eu si el ... dupa ceva timp o cunoaste pe " prietena mea " caruia el ii facea avansuri cand ea avea iubit ...acum printre toate eu o intreb intr' zi.."- auzi , cum ti se pare fostul meu ? ..." R: - aa !! e un baiat atractiv !dar nu ash sta cu el nu e genul meu !" ...ok .. acum dupa o alta perioada de timp 2 ani sa zic ..sa certata prietena mea cu fostul ei ..si acum locueste cu fostul meu ... imi este greu sa cred ca a facut acest pas ... eu acum sunt bine sunt cu cineva am un iubit sunt super bine cu el ... dar nu pot sa cred ca ea poate face ce vrea din mine , si tin sa anuntz ca nu e prima data ... ma doare .. urasc minciuna .. si pe langa toate am avertizato .." daca tu te combini cu el pe mine m'ai pierdut ca prietena asta sa fie clar" ... eu nu ma cert niciodata ptr baietzi , ptr ca sunt pe toate cararile ... si sa imi zica ea "- auzi dar ce relatzi ai avut tu cu el ,asa numesti tu relatzie de 5 luni ...." vreau sa va zic ca am simntzit ca ma jigneste ...
1 si cu 1 fac 2 ..daca ea era intradevar prietena buna nu facea greseala de a ma face pe mine sa sufar ca sa uite ea de ale ei ...acum fata din cate stiu ...sta la el de 3 sap ... si deja vrea sa plece de la el ...i'am dat o groaza de sfaturi ..am fost langa ea mereu ...si uite cum m'a rasplatit ... ma repet nu sunt geloasa dar de ce eu cand veneau fosti de ai ei la mine stiam sa ii trim la draq si ea in schimb zice " aa nu fata ca imi este rusine cum sa zic asa ceva " ... off imi este greu sa cred ca a facut un pas gresit dar daca o iert va continua la fel si nu o sa mai am incredere in ea niciodata ...:(....o sa fiu tare si o sa imi vad de viatza mea ca si pana acum ...prietena cea mai buna in ziua de azi e familia si surioara mea si nu in ultimul rand iubitul meu :D
kudika406438
Postat pe 3 Iunie 2011 19:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vara asta dansam pe ritmurile [b]MADONNEI[/b]. 2 De la: PARTENERDEVIS 6 Iulie 2012 13:51
Ce ar fi drept,corect si intelept sa fac? 24 De la: Pulbere-de-stele 7 Aprilie 2015 14:10
Carmen are nevoie de noi!!! 10 De la: inna_1688 6 Iunie 2009 19:52
are viitor relatia mea? 21 De la: life_s_good 23 Ianuarie 2010 10:42
Iubit vs Prieten (mai complicat) 90 De la: kudika435932 12 Septembrie 2011 20:30