Setari Cookie-uri

ajutati-ma fetelor cu opinii si sfaturi!

Salut!
Dragi doamne si domnisoare am si eu o mica problema de ordin sentimental!
Am 35 de ani si sunt casatorit,si am un copil de 6 anisori!
Am o sotie care arat f bine,frumoasa,admirata de multi barbati si o casnicie pe masura!
Totusi ,recunosc uneori am mai calcat stramb!
In fine, ceea ce vreau eu sa va spun este faptul ca de cateva lunii am cunoscut pe internet,la o licitatie on line,o tanara domnisoara de 25 de ani,cu care de la acea licitatie,am o relatie puti mai speciala,adica vorbim foarte multe vrute si nevrute.Nu ne putem vedea foartedes datorita faptului ca traim in orase diametral opuse,dar cand se poate ne mai intalnim.Ea nu e vreun etalon de frumusete,e o fata obisnuita,dar care in schimb are un stil foarte aprte de a vedea viata.Imi face o deosebita placere sa vorbesc cu ea,iar daca nu o caut o zi,sa o sun...sigur a doua zi nu mai rezist si o sun!Ea stie ca sunt casatorit,si se comporta ca atare,nu incearca sa ma vrajeasca sau,alte chestii de acest gen,insa eu simt ca e ceva mai mult de atat,este f evident faptul ca tine la mine.Intrebarea mea..oarecum retorica ar fi de ce simt nevoia sa vorbest cu aceasta copila,care ma binedispune mereu{recunosc ca am oarece sentimene mai aprte pt ea}si totodata nu vreau sa fac mai mult pt ca stiu ca doar i-asi distruge oarecum viata,si poate si dragostea pe care o are fata de viata!
Va multumesc ca mi-ati citit povestea!
loco_adrian
Postat pe 5 Noiembrie 2009 11:43
Draga domnule, cred ca te-ai maturizat si ti-ai dat seama, cel putin in subconstient, ca in viata nu conteaza doar frumusetea. N-ai facut o prezentare prea stralucita sotiei, in schimb domnisoarei de 25 de ani, ohoho! Concluzie: dupa un timp te plictisesti de paunul frumos colorat din batatura si ajungi sa-ti doresti chiar si o vrabiutza uratzica dar mai guresa si mai vioaie!
miss_darine
Postat pe 5 Noiembrie 2009 12:06
De la: loco_adrian, la data 2009-11-05 11:43:30Salut!
Dragi doamne si domnisoare am si eu o mica problema !


ce reactie a avut sotia cand ai calcat stramb!? ti-a pus picioru-n ghips!?
geo_xx
Postat pe 5 Noiembrie 2009 12:33
De la: geo_xx, la data 2009-11-05 12:33:17
De la: loco_adrian, la data 2009-11-05 11:43:30Salut!
Dragi doamne si domnisoare am si eu o mica problema !


ce reactie a avut sotia cand ai calcat stramb!? ti-a pus picioru-n ghips!?



exact de asta aveam nevoie intreab-o pe nevasta-ta ce parere are nu pe noi dar sunt sigura ca dupa aceea vei avea toate "trei"picoarele in ghips
Dontyyy
Postat pe 5 Noiembrie 2009 12:37
taticu tie ti sa urit cu binele! asa sinteti marea majoritate a barbatilor! aveti totul acasa dar nu va ajunge ..........;vreti mereu ce nu puteti avea! eu zic sa-ti bagi mintile in cap si sa te pui in locul nevestei! cum ti-ar pica daca ea ar filtra cu un tip de 25 de ani(fie el si urit).......devenind dependenta de el? concluzionez ca unii nu sinteti facuti pentru insuratoare ci doar trai pe plai! lasa femeia sa traiasca (pe nevasta zic) sa gaseasca si ea unul care stie ce vrea de la viata ca tu nu stii clar ce vrei!
FRANNNCE
Postat pe 5 Noiembrie 2009 12:45
eu zic sa nu iti batzi joc de casnicie,pana nu va fi prea tarziu.
toate,absolut toate se platesc in viatza asta........
_curly
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:14
eu te inteleg si stiu cum e:P...asa ca stiu exact ce simti
sahar
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:19
De la: sahar, la data 2009-11-05 22:19:17eu te inteleg si stiu cum e:P...asa ca stiu exact ce simti


Tu esti cumva domnishorica de 25 de ani din povestioara?
wews
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:24
De la: _curly, la data 2009-11-05 14:14:08eu zic sa nu iti batzi joc de casnicie,pana nu va fi prea tarziu.
toate,absolut toate se platesc in viatza asta........


greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:28
Inteleg bine ce simti. Sunt momente in viata cand intalnesti persoane care "sunt pe lungimea ta de unda". e vorba de acea "chimie" cum se mai spune. Cam asta e intre tine si domnisoara aceea. Eu am trait asta de mai multe ori. Am intalnit fiinte care ma atrageau ca un magnet. Si eu eram "cuplat" deja cu alta femeie.. Atunci mi s-a parut ca e ceva incredibil. Unic in viata. Am actionat atunci, am avut si relatii paralele, convins ca asa ceva nu aveam acasa. Cu timpul, mi-am dat seama ca lucrurile nu stau chiar asa. In afara cazului in care relatia veche era dezastruoasa si femeia era mereu tafnoasa, nu merita sa te arunci cu capul inainte. cel putin nu intotdeauna.
Ce as putea eu sa-ti spun? Sa-ti dau un sfat? Ma tot gandesc la basmele alea in care Fat Frumos gasea o pana sau o batista si intreba calul daca s-o ia sau nu. Iar calul ii raspundea: "Daca o vei lua, te vei cai... Daca nu o vei lua, iarasi te vei cai..."
Oricum, exista posibilitatea ca ceea ce simti sa fie unilateral. Eu am intalnit cazuri. Femeile se implica de multe ori emotional fara sa o faca si erotic. Ele sunt mai sufletiste si mai profunde decat noi si pun problema mai "platonic".
Un alt "fenomen" curios(dar fascinanat si minunat, in ultima instanta) pe care l-am constientizat destul de tarziu: eram intr-o relatie, ma indragosteam de altcineva si starea aceea de inflorire ma facea sa ma re-indragostesc si de femeia care era deja langa mine. de multe ori o vedeam mai frumoasa chiar decat o vedem la inceput. Oricum, de cativa ani, ma straduiesc sa "convertesc" aceste lucruri in iubirea pentru femeia "veche", fara sa mai actionez in vreun fel in afara relatiei. deocamdata merge... Sa nu crezi ca lucrurile astea mi se petrec la fiecare colt de strada. Sunt totusi niste evenimente, apar rar...
Ti-as recomanda sa urmaresti sa faci si tu aceasta conversie. Poate ca ceea ce simti pentru cealalta sa fie iubire adevarata. nu te opune chemarii care vine din inima ta. dar vezi daca nu poate fi canalizata spre ceea ce ai deja si trebuie numai imbogatit.
Poti sa faci asta in mai multe feluri. Ideal ar fi sa ramai in relatii platonice cu domnisoara. Dar, DACA SIMTI CA NU SE POIATE SI NU SE POATE, atunci poti sa mergi mai departe, fiind constient ca intri pe un teren extrem de alunecos. Riscurile sunt mari... Chiar si asa, se poate sa ajungi sa-ti iubesti sotia mai mult decat pana acum. dar aici, dupa cum spuneam, sunt riscuri mai mari.
- Sotia ta va suferi
-E vorba si de un copil( a propos, sa stii ca un copil se hraneste cu iubire, daca nu primeste destula, are multe probleme de comportament. si lui ii trebuie si iubirea care exista INTRE CEI DOI PARINTI AI SAI )
-de al treilea risc ti-ai dat si tu seama. poti sa o faci sa sufere si pe tanara domnisoara.
In concluzie, timpul va arata cum e mai bine sau nu. Si, daca este sa fie ceva intre voi, va fi. daca nu, nu... Oricum, IUBIREA NU POATE FI OPRITA! Pentru ca, in ultima instanta, ea vine de la Dumnezeu. Si El stie bine de ce da asa ceva...
stardancer
Postat pe 6 Noiembrie 2009 01:36
atunci knd un cuplu se hotaraste sa treaca la un alt nivel in relatia lor(casatoria) toti spun despre ei k sunt compatibili,k asa a fost sa fie si altele...in ceea ce priveste compatibiliatea dintre dvs si sotie e clar k exista dar nu in totalitate...ati spus despre dansa k e frumoasa,arata bine si casatoria va merge bine...eu kred k va lipseste comnunicarea despre acele"vrute si nevrute" pe kre o aveti cu fata de 25 de ani...mai este si copilul,kre o sa sufere nevinovat dak dvs reuntati la ce aveti akm pt acea fata...incerkti sa rariti conversatiile cu ea si sa le intetiti pe cele cu sotia;fara comunicare nu se ajunge dekt la lukruri rele...si incerkti sa nu mai calkti stramb..multa bafta
lorycyklo
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:55
nu e bine sa-l judecam...cand ti se pune pata ti se pune uiti de nevasta, uiti de copil
dar cel mai bine te speli cu apa rece poate iti revi!
roz5blue6lila7
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:00
Tu singur ai spus ca nu vrei sa-i distrugi viata acelei fete...cum de sotie nu vei divorta, pt ca ai copil si pt ca este greu sa faci acest pas, singura solutie este sa te distantezi treptat de ea...
In aceste situatii nu existao cale de mijloc, adica ori cu una, ori cu alta !
Summer_
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:04
nu stiu parerea altora dar parerea mea de femeie foarte divortata din cauza unui fapt similatr este si iti pun o intrebare MERITA SA ITI PIERZI FAMILIA PENTRU O AVENTURA?eu sunt de parere ca NU . Sotul meu a avut o asemenea atractie si iata-ne divortati si avem un baietel de 4 anisori pe care il cresc singura si la care ii este dor de tatal lui cu care avea o relatie foarte buna dar eu nu accept sa ne impacam odata inselata o sa ma insele si a doua si a treia .... oara deci MERITA SA ITI PIERZI FAMILIA?
oana_ruxi
Postat pe 7 Noiembrie 2009 12:28
Dacã mai ai memorie sunt convinsã cã-þi aminteºti ºi de lungile discuþii cu soþia pe care le-aþi avut înaintea cãsãtoriei.Nu tot aºa þi se pãrea cã eºti pe aceeaºi lungime de undã ? Fii serois ! Ajutã-þi mai mult soþia ca sã aibã mai mult timp liber ,ºi-ai sã vezi cã poþi sta la discuþii dupã pofta inimii...........dacã te-ai cãsãtorit din dragoste . Peste zece ani poate întâlneºti alta cu care-þi va plãcea sã vorbeºti..........! Creºte-þi ,omule,copilul ºi lasã-te de discuþii ! ªi de alte alea!
kudika056305
Postat pe 7 Noiembrie 2009 20:18
Va multumesc tuturor atat pentru critici cat si pentru sfaturi!
raspund asa greu,pt ca mi-am uitat si parola si sincer nici nu am avut timp sa intru pe site.
As vrea totusi sa aduc niste precizari!
1.Nu vreau sa imi parasesc familia,pentru ca pt mine acest lucru este inadmisibil!
2.Sotia mea are sufucient timp liber,suntem o familie moderna,nu e genul care sta la cartita si eu umblu teleleu,ci din conta.
3.Domnisoara de 25 de ani,nu incearca sa ma desparta de sotie.
3.Da intr-adevar si cu sotia povesteam multe,si acum mai povestesc.insa repet am gasit in aceasta copila ceva deosebit.Nu are in primul rand figuri si fite in cap,priveste viata intr-un mod atat de simplu incat ti-e imposibil sa nu o indragesti.
Sunt foarte constient si i-am marturisit si ei,ca daca am trece mai departe de aceasta relatie platonica ,i-as face mult prea mult rau,pt ca nu e genul de femeie ,caruia sa i se potriveasca rolul de amanta,e o persoana care merita sa fie iubita asa frumos si sincer cum stie ea sa o faca.Dar parca nici sa o las asa,sa ne departam nu ma lasa sufletul sa o fac,pentru ca tin la ea.
loco_adrian1
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:50
De la: loco_adrian1, la data 2009-11-08 11:50:41Va multumesc tuturor atat pentru critici cat si pentru sfaturi!
raspund asa greu,pt ca mi-am uitat si parola si sincer nici nu am avut timp sa intru pe site.
As vrea totusi sa aduc niste precizari!
1.Nu vreau sa imi parasesc familia,pentru ca pt mine acest lucru este inadmisibil!
2.Sotia mea are sufucient timp liber,suntem o familie moderna,nu e genul care sta la cartita si eu umblu teleleu,ci din conta.
3.Domnisoara de 25 de ani,nu incearca sa ma desparta de sotie.
3.Da intr-adevar si cu sotia povesteam multe,si acum mai povestesc.insa repet am gasit in aceasta copila ceva deosebit.Nu are in primul rand figuri si fite in cap,priveste viata intr-un mod atat de simplu incat ti-e imposibil sa nu o indragesti.
Sunt foarte constient si i-am marturisit si ei,ca daca am trece mai departe de aceasta relatie platonica ,i-as face mult prea mult rau,pt ca nu e genul de femeie ,caruia sa i se potriveasca rolul de amanta,e o persoana care merita sa fie iubita asa frumos si sincer cum stie ea sa o faca.Dar parca nici sa o las asa,sa ne departam nu ma lasa sufletul sa o fac,pentru ca tin la ea.


neneaaaa, da' i-ai facut ceva domnisoarei????? asaaa, o gadilatura scurta!!!
geo_xx
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:53
Nu nu i-am facut nimic,nici o gadilatura,nici nimic!cu toate ca ,nah mi-as fi dorit!
loco_adrian1
Postat pe 8 Noiembrie 2009 12:04
eu cred ca esti plictisit. ar trebui sa-ti gasesti alt hobby
elagodess
Postat pe 8 Noiembrie 2009 15:23
un prieten zicea: "s-a gatat la tine mierea" degeaba ai sotie frumoasa, ar fi bine sa o lasi si pe ea la altu. Sunt multi ca tine
elagodess
Postat pe 8 Noiembrie 2009 15:37
cred ca ai probleme de comunicare cu sotia ta. daca poti discuta cu o persoana pe care nici macar nu ai vazut-o in carne si oase, probleme pe care nu le discuti cu sotia ta, E GRAV.partenerul de viata TREBUIE sa fie, intr-o casnicie echilibrata si FERICITA, singurul cu care sa poti discuta deschis, orice, oricand, si oriunde.DECI ai probleme acasa, si sfatul meu e sa le rezolvi cat mai curand si sa termini CONVERSATIA cu domnisoara...care ar putea sa-si gaseasca alti prieteni de conversatie, liberi si fara obligatii. gandeste-te ca ai un copil pe care vreau sa cred ca l-ai facut din dragoste .SUCCES si fericire intregii familii.
GABYTA13
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:07
De la: loco_adrian, la data 2009-11-05 11:43:30Salut!
Dragi doamne si domnisoare am si eu o mica problema de ordin sentimental!
Am 35 de ani si sunt casatorit,si am un copil de 6 anisori!
Am o sotie care arat f bine,frumoasa,admirata de multi barbati si o casnicie pe masura!
Totusi ,recunosc uneori am mai calcat stramb!
In fine, ceea ce vreau eu sa va spun este faptul ca de cateva lunii am cunoscut pe internet,la o licitatie on line,o tanara domnisoara de 25 de ani,cu care de la acea licitatie,am o relatie puti mai speciala,adica vorbim foarte multe vrute si nevrute.Nu ne putem vedea foartedes datorita faptului ca traim in orase diametral opuse,dar cand se poate ne mai intalnim.Ea nu e vreun etalon de frumusete,e o fata obisnuita,dar care in schimb are un stil foarte aprte de a vedea viata.Imi face o deosebita placere sa vorbesc cu ea,iar daca nu o caut o zi,sa o sun...sigur a doua zi nu mai rezist si o sun!Ea stie ca sunt casatorit,si se comporta ca atare,nu incearca sa ma vrajeasca sau,alte chestii de acest gen,insa eu simt ca e ceva mai mult de atat,este f evident faptul ca tine la mine.Intrebarea mea..oarecum retorica ar fi de ce simt nevoia sa vorbest cu aceasta copila,care ma binedispune mereu{recunosc ca am oarece sentimene mai aprte pt ea}si totodata nu vreau sa fac mai mult pt ca stiu ca doar i-asi distruge oarecum viata,si poate si dragostea pe care o are fata de viata!
Va multumesc ca mi-ati citit povestea!


Se vindea "domnisoara" la licitatie? Si cat ai dat pe ea?

Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:12
De la: loco_adrian, la data 2009-11-05 11:43:30Salut!
Dragi doamne si domnisoare am si eu o mica problema de ordin sentimental!
Am 35 de ani si sunt casatorit,si am un copil de 6 anisori!
Am o sotie care arat f bine,frumoasa,admirata de multi barbati si o casnicie pe masura!
Totusi ,recunosc uneori am mai calcat stramb!
In fine, ceea ce vreau eu sa va spun este faptul ca de cateva lunii am cunoscut pe internet,la o licitatie on line,o tanara domnisoara de 25 de ani,cu care de la acea licitatie,am o relatie puti mai speciala,adica vorbim foarte multe vrute si nevrute.Nu ne putem vedea foartedes datorita faptului ca traim in orase diametral opuse,dar cand se poate ne mai intalnim.Ea nu e vreun etalon de frumusete,e o fata obisnuita,dar care in schimb are un stil foarte aprte de a vedea viata.Imi face o deosebita placere sa vorbesc cu ea,iar daca nu o caut o zi,sa o sun...sigur a doua zi nu mai rezist si o sun!Ea stie ca sunt casatorit,si se comporta ca atare,nu incearca sa ma vrajeasca sau,alte chestii de acest gen,insa eu simt ca e ceva mai mult de atat,este f evident faptul ca tine la mine.Intrebarea mea..oarecum retorica ar fi de ce simt nevoia sa vorbest cu aceasta copila,care ma binedispune mereu{recunosc ca am oarece sentimene mai aprte pt ea}si totodata nu vreau sa fac mai mult pt ca stiu ca doar i-asi distruge oarecum viata,si poate si dragostea pe care o are fata de viata!
Va multumesc ca mi-ati citit povestea!


Nu-mi place sa foloses des cuvantul prost prea des ,darr in cazul tau fac o exceptie: prostia de care dai dovada imi face

Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:13
In general asta este varsta la care barbatii chiar daca au tot ce le trebuie cauta noutatea.Oricum am o mare experienta in ce priveste barbatii,nu in sensul la care va ganditi,crted ca iam studiat mai mult,oricum,urmatorul pas pe care o sal faci e sa tii la ea din ce in ce mai mult,pe urma o sai spui sotiei si pe urma o sa alergi dupa 2 iepuri si nu o sa prinzi nici unul.asa ca mai bine adauga sotiei tale o atentie in plus si cum nu sunteti din acelasi oras timpul le vindeca pe toate.Daca nu faci asa,o sati distrugi viata.Poate o sami urmezi sfatul,daca nu cand toate relele vin la tine,sa ma cauti.
madalina100288
Postat pe 9 Noiembrie 2009 14:12
da banuiesc ca e deosebita, ce usor e sa privesti viata in roz cand nu porti gria zilei de maine, cand nu ai un copil de crescut, eu nu am 25 de ani, am 24, dar tot nu m as lega de un barbat insurat.
cel mai usor e sa ti inseli nevasta, mai greu e sa faci lucrurile sa mearga. esti genul de barbat care inseala pentru ca, crede ca totul i se cuvine pana in ziua in care o sa dai cu capul de realitate si te vei trezi singur.
Imagineaza ti o pe fata de 25 de ani ca are grija de copilul tau si de casa ta. ai avea incredere sa ti lasi pe mana ei ce ai tu mai de pret?
the_only
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:32
Salut din nou!
Multumesc din nou pentru opinii!
Voi raspunde pe rand
-nu se vindea pe ea la licitatie ci un produs pe care eu l-am achizitionat de la firma la care ea lucreaza!
-sotia mea stati linistiti,nu duce lipsa de afectiune,si admiratie,credeti-ma pe cuvant!
-m-am inalnit si personal cu aceasta domnisoara si va repet faptul ca daca as fi vazut-o pe strada nu mi-ar fi atras atentia sau starnii interesul absolut deloc,dar cunoscand-o mai intai,am prins drag de ea.Initial nu ne-am intalnit dar ,apoi am facut si pasul asta,doar ca e distanta mare,si nu ne vedem decat de vreo 2 3 ori pe luna!
-nu mi-o pot inchipuii crescandu-mi copilul,doar prostii fac cand sunt impreuna,el o priveste ca pe o partenera de joaca,iar ea se vede clar ca e copila,uita de mine cand e cu el
-sunt foarte constient ca sansele sa ii aduc necazuri acestei fete sunt foarte mari,ea s-a atasat de mine,mult dar intre noi nu s-a intamplat nimic de ordin sexual,sau asa mai departe,totul e oarecum platonic,dar va repete am incercat sa o las in pace,dar nu ma pot abtine,tin la ea,si sunt convins ca daca si-ar gasi un prieten ,m-ar enerva la culme,oricum ma deranjeza atunci cand iese in oras cu diferiti pretendenti de ai ei.
loco_adrian1
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:32
De la: geo_xx, la data 2009-11-05 12:33:17
De la: loco_adrian, la data 2009-11-05 11:43:30Salut!
Dragi doamne si domnisoare am si eu o mica problema !


ce reactie a avut sotia cand ai calcat stramb!? ti-a pus picioru-n ghips!?

da' tie ti-a pus vreodata sotia ta buzele-n saramura?
Lucia38
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:35
De la: loco_adrian1, la data 2009-11-10 11:32:58Salut din nou!
Multumesc din nou pentru opinii!
Voi raspunde pe rand
-nu se vindea pe ea la licitatie ci un produs pe care eu l-am achizitionat de la firma la care ea lucreaza!
-sotia mea stati linistiti,nu duce lipsa de afectiune,si admiratie,credeti-ma pe cuvant!
-m-am inalnit si personal cu aceasta domnisoara si va repet faptul ca daca as fi vazut-o pe strada nu mi-ar fi atras atentia sau starnii interesul absolut deloc,dar cunoscand-o mai intai,am prins drag de ea.Initial nu ne-am intalnit dar ,apoi am facut si pasul asta,doar ca e distanta mare,si nu ne vedem decat de vreo 2 3 ori pe luna!
-nu mi-o pot inchipuii crescandu-mi copilul,doar prostii fac cand sunt impreuna,el o priveste ca pe o partenera de joaca,iar ea se vede clar ca e copila,uita de mine cand e cu el
-sunt foarte constient ca sansele sa ii aduc necazuri acestei fete sunt foarte mari,ea s-a atasat de mine,mult dar intre noi nu s-a intamplat nimic de ordin sexual,sau asa mai departe,totul e oarecum platonic,dar va repete am incercat sa o las in pace,dar nu ma pot abtine,tin la ea,si sunt convins ca daca si-ar gasi un prieten ,m-ar enerva la culme,oricum ma deranjeza atunci cand iese in oras cu diferiti pretendenti de ai ei.

Iti duci copilul la intalnirea cu domnisoara??????? Ce naiba de intalnire mai e si asta?
Lucia38
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:36
De la: loco_adrian1, la data 2009-11-10 11:32:58Salut din nou!
Multumesc din nou pentru opinii!
Voi raspunde pe rand
-nu se vindea pe ea la licitatie ci un produs pe care eu l-am achizitionat de la firma la care ea lucreaza!
-sotia mea stati linistiti,nu duce lipsa de afectiune,si admiratie,credeti-ma pe cuvant!
-m-am inalnit si personal cu aceasta domnisoara si va repet faptul ca daca as fi vazut-o pe strada nu mi-ar fi atras atentia sau starnii interesul absolut deloc,dar cunoscand-o mai intai,am prins drag de ea.Initial nu ne-am intalnit dar ,apoi am facut si pasul asta,doar ca e distanta mare,si nu ne vedem decat de vreo 2 3 ori pe luna!
-nu mi-o pot inchipuii crescandu-mi copilul,doar prostii fac cand sunt impreuna,el o priveste ca pe o partenera de joaca,iar ea se vede clar ca e copila,uita de mine cand e cu el
-sunt foarte constient ca sansele sa ii aduc necazuri acestei fete sunt foarte mari,ea s-a atasat de mine,mult dar intre noi nu s-a intamplat nimic de ordin sexual,sau asa mai departe,totul e oarecum platonic,dar va repete am incercat sa o las in pace,dar nu ma pot abtine,tin la ea,si sunt convins ca daca si-ar gasi un prieten ,m-ar enerva la culme,oricum ma deranjeza atunci cand iese in oras cu diferiti pretendenti de ai ei.


Am glumit cu licitatia,dar lasand gluma la o parte,chiar nu vezi ca te-ai implicat deja prea mult ,nici pe ea n-o lasi sa-si faca un viitor cu altul nici tu nu mai ai mult pana sa sari cu ea in pat.Pasesti pe ghiata prea subtire.Daca ai tine la ea cum pretinzi,n-ai fi egoist si ai lasa-o in pace.

Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:41
De la: Lucia38, la data 2009-11-10 11:36:59
De la: loco_adrian1, la data 2009-11-10 11:32:58Salut din nou!
Multumesc din nou pentru opinii!
Voi raspunde pe rand
-nu se vindea pe ea la licitatie ci un produs pe care eu l-am achizitionat de la firma la care ea lucreaza!
-sotia mea stati linistiti,nu duce lipsa de afectiune,si admiratie,credeti-ma pe cuvant!
-m-am inalnit si personal cu aceasta domnisoara si va repet faptul ca daca as fi vazut-o pe strada nu mi-ar fi atras atentia sau starnii interesul absolut deloc,dar cunoscand-o mai intai,am prins drag de ea.Initial nu ne-am intalnit dar ,apoi am facut si pasul asta,doar ca e distanta mare,si nu ne vedem decat de vreo 2 3 ori pe luna!
-nu mi-o pot inchipuii crescandu-mi copilul,doar prostii fac cand sunt impreuna,el o priveste ca pe o partenera de joaca,iar ea se vede clar ca e copila,uita de mine cand e cu el
-sunt foarte constient ca sansele sa ii aduc necazuri acestei fete sunt foarte mari,ea s-a atasat de mine,mult dar intre noi nu s-a intamplat nimic de ordin sexual,sau asa mai departe,totul e oarecum platonic,dar va repete am incercat sa o las in pace,dar nu ma pot abtine,tin la ea,si sunt convins ca daca si-ar gasi un prieten ,m-ar enerva la culme,oricum ma deranjeza atunci cand iese in oras cu diferiti pretendenti de ai ei.

Iti duci copilul la intalnirea cu domnisoara??????? Ce naiba de intalnire mai e si asta?


Am mentinat faptul ca nu exista nici un fel de conotatii sexuale,ea privind aceasta relatie ca pe una de prietenie.
loco_adrian1
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat...... 3 De la: kudika051287 30 August 2009 17:25
sfaturi competente 21 De la: stem_29 9 Noiembrie 2010 23:20
Sa o mai astept? 25 De la: Tycu 26 Februarie 2014 16:05
Discutii cu soacra 37 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:22
oare chiar este asa cum sp el???? 29 De la: tigruaik 17 Octombrie 2012 12:48