Setari Cookie-uri

Ce e oare intre noi...?

Scurt pe 2 ... Tin la cineva care are o relatie si am o relatie ... El cand ne-am cunoscut era oficial si "irevocabil" despartit de prietena lui..si eu de al meu prieten ... Am iesit de cateva ori impreuna dar am zis ca nu o sa se infiripe nimic intre noi ca amandoi eram proaspat despartiti din relatii "lungi".Eu 3 ani si el 1 an.Am zis asta.. dar ... nu am facut asta.. dupa cateva intalniri.. ne-am sarutat... si cand s-a intamplat asta am zis ca nu o sa fie nimic intre noi... Ne intalneam des... dar intre noi nu era o relatie.... fiecare facea ce vroia doar cand ne intalneam eram "impreuna" ... ciudat era .. ca fiecare vorbeam f. deschis de fostele relatii... eram si suntem f. sinceri intre noi... el s-a impacat pentru o perioada scurta cu fosta...Mi-a zis ... eu ii dadeam sfaturi despre ce si cum sa faca... cu toate ca ma durea... s-a despartit de prietena si din cate am inteles nu aveau sa se mai impace... tin sa mentionez ca si atunci cand era "impacat" cu fosta ... ma cauta... imi cerea sa ne intalnim si nu stiu ce a fost in capu meu de am acceptat situatia asta.. si ne-am intalnit.. ne-am sarutat...totul era ca inainte....s-a despartit de fosta lui prietena (nu eu am fost cauza)... si dupa asta.. s-a intamplat .... am devenit "mai apropiati"... am trecut de pasu "sarutului" si am crezut ca poate o sa se infiripe ceva intre noi ... dar nu ... se pare ca amandoi acceptam situatia sa fim impreuna doar cand ne intalnim... si in rest fiecare cu treaba lui . culmea e ca i-am zis eu ca s-ar putea sa ma impac cu fostu meu prieten si parea f. gelos...acuma sa fiu la obiect... el s-a impacat cu fosta lui prietena ... si eu cu prietenu meu de 3 ani... dar continuam sa ne intalnim si se intampla mai mult de un sarut... eu recunosc ca tin la el... si el mi-a marturisit ca tine la mine... avem relatii diferite dar tanjim unu la altu...Ce ar trebui sa fac...? Sa renunt la el...? mai mentionez ca prietenu meu stie ca i-am fost infidela cand am fost despartiti si ca am avut "relatii" cu altcineva.
IonelaB20
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:16
De la: IonelaB20, la data 2009-11-06 21:16:04Scurt pe 2 ... Tin la cineva care are o relatie si am o relatie ... El cand ne-am cunoscut era oficial si "irevocabil" despartit de prietena lui..si eu de al meu prieten ... Am iesit de cateva ori impreuna dar am zis ca nu o sa se infiripe nimic intre noi ca amandoi eram proaspat despartiti din relatii "lungi".Eu 3 ani si el 1 an.Am zis asta.. dar ... nu am facut asta.. dupa cateva intalniri.. ne-am sarutat... si cand s-a intamplat asta am zis ca nu o sa fie nimic intre noi... Ne intalneam des... dar intre noi nu era o relatie.... fiecare facea ce vroia doar cand ne intalneam eram "impreuna" ... ciudat era .. ca fiecare vorbeam f. deschis de fostele relatii... eram si suntem f. sinceri intre noi... el s-a impacat pentru o perioada scurta cu fosta...Mi-a zis ... eu ii dadeam sfaturi despre ce si cum sa faca... cu toate ca ma durea... s-a despartit de prietena si din cate am inteles nu aveau sa se mai impace... tin sa mentionez ca si atunci cand era "impacat" cu fosta ... ma cauta... imi cerea sa ne intalnim si nu stiu ce a fost in capu meu de am acceptat situatia asta.. si ne-am intalnit.. ne-am sarutat...totul era ca inainte....s-a despartit de fosta lui prietena (nu eu am fost cauza)... si dupa asta.. s-a intamplat .... am devenit "mai apropiati"... am trecut de pasu "sarutului" si am crezut ca poate o sa se infiripe ceva intre noi ... dar nu ... se pare ca amandoi acceptam situatia sa fim impreuna doar cand ne intalnim... si in rest fiecare cu treaba lui . culmea e ca i-am zis eu ca s-ar putea sa ma impac cu fostu meu prieten si parea f. gelos...acuma sa fiu la obiect... el s-a impacat cu fosta lui prietena ... si eu cu prietenu meu de 3 ani... dar continuam sa ne intalnim si se intampla mai mult de un sarut... eu recunosc ca tin la el... si el mi-a marturisit ca tine la mine... avem relatii diferite dar tanjim unu la altu...Ce ar trebui sa fac...? Sa renunt la el...? mai mentionez ca prietenu meu stie ca i-am fost infidela cand am fost despartiti si ca am avut "relatii" cu altcineva.


complicat..................
relatiile de genul asta sunt perfecte...mai ales daca raman asa
dar..incercarea moarte n are,asa ca ce rost are sa "suferiti" amandoi cu altcineva cand puteti fi fericiti impreuna...
nu inteleg..daca va "vreti" de ce v ati intors la fostele relatii????
anot
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:20
si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine....din cauza prieteniei dintre voi foarte apropiate de altfel ati ajuns sa tineti unul la celalalt.acum daca el este singur si tu te-am impacat cu fostul tau ce rost mai are sa va faceti rau unul altuia?......incearca sa te indepartezi putin de el sa vezi ce simti pentru fiecare in parte si cand iti vei da seama ia o decizie...va fi greu stiu...dar numai asa vei pe care il iubesti si la care tii:P
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:21
Nu poti iubi 2 persoane in acelasi timp...Pe unul din ei nu-l iubesti,sa fie oare cel care te "iubeste" cand are chef si timp...sau sa fie cel cu care ai stat 3 ani de zile E adevarat,e tare complicata situatia asta...dar trebuie sa-ti faci ordine in ganduri si sa nu mai stai asa!!! Alege-l pe cel care te face sa te simti mai bine si cu care crezi ca ar putea merge cel mai bine Sa te gandesti foarte bine,pt ca apoi sa nu regreti
AlexandraDAlly
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:24
hei tu citesti ganduri?
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:26
De la: sahar, la data 2009-11-06 21:26:37hei tu citesti ganduri?


Nu citesc ganduri...din pacate dar asa e...nu poti iubi 2 persoane in acelasti timp...
AlexandraDAlly
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:31
se mai intampla...nu neaparat sa iubesti ci sa te simti atrasa de amandoua persoane...asa de tare incat nu mai stii cu care te simti mai bine....anyway eu cam sunt in situatia asta...dar timpul le rezolva cine stie
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:33
De la: AlexandraDAlly, la data 2009-11-06 21:31:11
De la: sahar, la data 2009-11-06 21:26:37hei tu citesti ganduri?


Nu citesc ganduri...din pacate dar asa e...nu poti iubi 2 persoane in acelasti timp...


le interpretezi
mitura
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:34
ba poti iubi...nu poti simti acelasi lucru pentru mai multe persoane..dragostea e de mai multe feluri
mitura
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:35
d'oh..logic:P nu se poate compara dragostea pentru iubit cu cea pentru cel/cea mai bun/a prieten/a
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:37
De la: mitura, la data 2009-11-06 21:35:43ba poti iubi...nu poti simti acelasi lucru pentru mai multe persoane..dragostea e de mai multe feluri


Bine,sunt de acord,sa te simti atras/a de o a 2-a persoana...sau sa-ti placa la el/ea anumite lucruri...Dar daca iubesti cu adevarat pe prima persoana..toate astea nu-si mai au rostul! Poti iubi cu adevarat o singura persoana in acelasi timp celelalte inseamna altceva,nu iubire Parerea mea
AlexandraDAlly
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:42
e vezi ca ti-ai dat seama ce am vrut sa zic ?.....cam suntem pe aceeasi lungime de unda ha ?...
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:45
De la: AlexandraDAlly, la data 2009-11-06 21:42:12
De la: mitura, la data 2009-11-06 21:35:43ba poti iubi...nu poti simti acelasi lucru pentru mai multe persoane..dragostea e de mai multe feluri


Bine,sunt de acord,sa te simti atras/a de o a 2-a persoana...sau sa-ti placa la el/ea anumite lucruri...Dar daca iubesti cu adevarat pe prima persoana..toate astea nu-si mai au rostul! Poti iubi cu adevarat o singura persoana in acelasi timp celelalte inseamna altceva,nu iubire Parerea mea


da,dar in momentul ala esti prea prins in ~situatie~ ca sa judecti obiectiv..iti dai seama mai pe urma ...si pan` la urma ..ce e dragostea aia adevarata??toata lumea o sustine sus si tare...
mitura
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:46
dragostea adevarata...cel putin pentru mine...nu poti sa o spui ci doar sa o simti....este o senzatie unica....fiecare o simte in felul lui si o percepe in felul lui.....unii sunt posesivi ca mine ...altii sunt ingaduitori ...fiecare isi manifesta dragostea fata de persoana iubita in mod diferit...chiar si prin reprosuri sau jigniri sau etc
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:51
Da... Intr-adevar... Am incercat sa ma gandesc.. si sa iau fiecare relatie pe care o am cu amandoi in parte... cred ca de prietenu meu ma leaga multe amintiri.. poate chiar si obisnuinta si de tipu cu care "ies" ... nu pot sa imi explic nici eu ce anume... am stat si m-am gandit.. am o relatie f. deschisa cu el ... si stie tot ce se intampla cu mine ... la un moment dat cand el nu era cu prietena lui... mi-a pomenit ceva de o relatie intre noi... da m-am speriat... sau nu stiu ce a fost in capu meu si i-am zis ca poate nu ne-am intelege asa bine si atunci a renuntat... nu ne-am mai vazut de ceva timp fiindca sunt plecata cu munca... si imi e dor de el cu toate ca vorbim la telefon... dar ma gandesc ca poate... asta ar fi cel mai prielnic moment sa ma departez de el ... si sa o rup...dar nu stiu sigur daca imi doresc asta... dar clar nu imi mai doresc ca il mai impart cu nimeni ... si nici eu sa ma impart intre 2 barbati... e jenanta situatia asta in care am ajuns :(
IonelaB20
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:52
De la: mitura, la data 2009-11-06 21:46:51
De la: AlexandraDAlly, la data 2009-11-06 21:42:12
De la: mitura, la data 2009-11-06 21:35:43ba poti iubi...nu poti simti acelasi lucru pentru mai multe persoane..dragostea e de mai multe feluri


Bine,sunt de acord,sa te simti atras/a de o a 2-a persoana...sau sa-ti placa la el/ea anumite lucruri...Dar daca iubesti cu adevarat pe prima persoana..toate astea nu-si mai au rostul! Poti iubi cu adevarat o singura persoana in acelasi timp celelalte inseamna altceva,nu iubire Parerea mea


da,dar in momentul ala esti prea prins in ~situatie~ ca sa judecti obiectiv..iti dai seama mai pe urma ...si pan` la urma ..ce e dragostea aia adevarata??toata lumea o sustine sus si tare...


Eh...da,la intrebarea asta fiecare isi gaseste un raspuns propriu!...Dar totusi,mie imi place sa cred ca exista dragoste adevarata Poate mai traziu...candva o sa ma trezesc si eu la realitate,dar deocamdata vreau sa traiesc cu conceptul asta de viatza
AlexandraDAlly
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:53
te intelegem
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:54
Draga Ionela, nu stiu cum poti IUBI 2 barbati...dar probabil voi fi lamurita cand imi vei raspunde la intrebarea: cum te simti dupa ce tocmai vii de la intalnirea cu "amantul" si dai cu ochii de "iubit" care are si el sentimentele lui care ti le declara...sau arata?
NumaiTu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:58
De la: NumaiTu, la data 2009-11-06 21:58:56Draga Ionela, nu stiu cum poti IUBI 2 barbati...dar probabil voi fi lamurita cand imi vei raspunde la intrebarea: cum te simti dupa ce tocmai vii de la intalnirea cu "amantul" si dai cu ochii de "iubit" care are si el sentimentele lui care ti le declara...sau arata?






probabil o sa stii si tu la un moment dat cum este si cum te simti...nu judeca.sunt multe fete in aceasta situatie.unele fac fata altele nu.eu una pot spune ca am facut fata cu mici dificultati..dar s-a rezolvat
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:02
Nu am zis ca iubesc 2 barbati... Si cand ma intalnesc cu "amantu" de obicei nu sunt in stare de nimic... stau si ma gandesc ce si cum si sunt convinsa ca gresesc ... da.. si "iubitu" meu a avut relatii cu alta tipa.. de fapt cu fosta lui si relatii sexuale cat timp am fost noi impreuna... deci poate de asta am si revenit la relatie... ca am fost chit.. poate eu mai am de recuperat... dar "razbunarea" arma prostului... tocmai de aia am cerut un sfat... nu vreau sa arunc cu noroi in fostu... da in astia 3 ani ... nu mi-a aratat deloc ca ma iubeste cu toate ca sunt convinsa ca tine la mine si de cand ne-am impacat parca si-a mai revenit... sincer langa iubit.. nu ma simt f. iubita.. dar in schimb cu "amantu" ... stiu ca gresesc... si vreau sa pun capat...
IonelaB20
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:05
atunci de ce mai stai cu iubitu?????????
esti tanara ai toata viata inainte....n are rost sa ai relati de dragu de a avea...
anot
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:11
De la: sahar, la data 2009-11-06 22:02:15
De la: NumaiTu, la data 2009-11-06 21:58:56Draga Ionela, nu stiu cum poti IUBI 2 barbati...dar probabil voi fi lamurita cand imi vei raspunde la intrebarea: cum te simti dupa ce tocmai vii de la intalnirea cu "amantul" si dai cu ochii de "iubit" care are si el sentimentele lui care ti le declara...sau arata?






probabil o sa stii si tu la un moment dat cum este si cum te simti...nu judeca.sunt multe fete in aceasta situatie.unele fac fata altele nu.eu una pot spune ca am facut fata cu mici dificultati..dar s-a rezolvat



Nu judec pe nimeni! Voiam sa realizeze singura ca nu ii iubeste pe amandoi.
Cat despre ... "o sa stii si tu la un moment dat cum este si cum te simti..." nu se intampla pentru simplu motiv ca aleg intotdeauna ce cred ca imi face bine si RESPECT omul de langa mine pentru simplu motiv ca e OM! Nu imi place un aspect la el sau nu se comporta cum as vrea ne despartim, ne strangem mainile si fiecare isi vede de treaba lui! La mine functioneaza!
NumaiTu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:11
Sincer... nu vreau sa arunc ani aia la gunoi si stiu ca ne-au legat multe.. si am trecut prin multe impreuna... si in ultimul timp... imi dau seama ca finalul e pe aproapte... poate si din cauza ca nu mai il pot privi cu aceiasi ochi... el a fost primul in viata mea... si ne leaga mult mai multe... parintii mei il plac f. mult... sunt foarte confuza... imi e frica poate sa o iau de la capat ... poate de asta am si refuzat o relatie cu "amantu"
IonelaB20
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:16
Eu iert... greselile pe care pot sa le fac si eu ... si eu nu i-am cerut sa imi ierte ce am facut ... dar el a fost de acord sa incercam sa trecem peste... dar se pare ca eu sunt f. indecisa... Prietenul meu ma ajutat cu multe...si tot timpul ne apropiam intr-un impans de-al meu ... cand aveam nevoie de cineva langa mine care sa ma sprijine...
IonelaB20
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:19
cati ani ai?
anot
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:19
De la: IonelaB20, la data 2009-11-06 22:16:13Sincer... nu vreau sa arunc ani aia la gunoi si stiu ca ne-au legat multe.. si am trecut prin multe impreuna... si in ultimul timp... imi dau seama ca finalul e pe aproapte... poate si din cauza ca nu mai il pot privi cu aceiasi ochi... el a fost primul in viata mea... si ne leaga mult mai multe... parintii mei il plac f. mult... sunt foarte confuza... imi e frica poate sa o iau de la capat ... poate de asta am si refuzat o relatie cu "amantu"


perfect..atunci traieste in amintiri..
mitura
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:19
Merg pe 22..La anu
IonelaB20
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:23
De la: IonelaB20, la data 2009-11-06 22:16:13Sincer... nu vreau sa arunc ani aia la gunoi si stiu ca ne-au legat multe.. si am trecut prin multe impreuna... si in ultimul timp... imi dau seama ca finalul e pe aproapte... poate si din cauza ca nu mai il pot privi cu aceiasi ochi... el a fost primul in viata mea... si ne leaga mult mai multe... parintii mei il plac f. mult... sunt foarte confuza... imi e frica poate sa o iau de la capat ... poate de asta am si refuzat o relatie cu "amantu"


Sa zicem ca e oarecum normal sa fii conservatoare, si sa accepti rutina unei relatii insipide!
Totusi ai timp sa cunosti si barbati care te vor numai pe tine, numai pentru ei, care iti pot oferi tot sprijinul.
Nah! Fiecare doarme cum isi asterne!
NumaiTu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:24
Pardon... am 20 si merg pe 21... scuze... da sunt tare aiurita
IonelaB20
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:24
Daca nu va merg niciunuia relatiile actuale bine, si tanjiti unul dupa celalat atunci faceti pasul. Doar ca trebuie sa te gandesti intai daca e doar atractia fizica sau sunt la mijloc si sentimente. Daca nu simti nimic pentru el decat atractie, va trece rapid, dar daca sunt sentimente parerea mea ca actuala relatie nu-ti va merge.Vei incepe sa faci diferente intre cei doi, si iti va fii mai rau.
TRebuie sa te gandesti bine, si el la fel. Daca te hotarasti sa ramai cu el,asigura-te ca nu se va intoarce la fosta,iar daca vei ramane cu iubitul tau, atunci incearca sa treci peste aceasta "perioada" pentru ca relatia ta sa mearga pe un drum corect.
Poopici si multa bafta !
ralukutzza
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
heeeeeelllllp!!!! 302 De la: geo_reincarcat_iara 4 Aprilie 2012 01:45
barbatul berbec.. 19 De la: egipteanca1000 7 Decembrie 2011 01:00
cand afli ca e insurat 39 De la: luiza_dulce 10 Iulie 2013 06:20
nesiguranta 19 De la: kudika322371 12 Decembrie 2010 19:36
singuratate 119 De la: leo_ 10 Decembrie 2010 11:38