Setari Cookie-uri

Ce te faci daca el e urat?

Inseamna ca nu-l placi cu adevarat! Sincer acum.. Dragostea (cel putin din punctul meu de vedere) il face pe cel iubit frumos/ placut, cel putin in ochii nostrii! Iar daca tu te simti bine cu el, nu ar trebui sa iti pese cum va vad ceilalti. Uita-te in jurul tau si ai sa vezi nenumarate cupluri unde unul din parteneri este ceva mai putin placut la fizic decat celalalt, si totusi par cuplul perfect. Se completeaza reciproc!! Si totusi, nu dau atentie privirilor carcotase! Important e sa fi tu fericita cu adevarat! CE ai fi rezolvat daca era frumos, oamenii ii admirau frumusetea, dar tu sa nu te simti deloc bine cu el? Ar fi fost mai bine asa?
kamara
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:45
Fiinta noastra e la discretia celorlalti, nu apari tu in ochii unuia asa cum esti, ci cum au reusit
altii sa sugereze o imagine despre tine. (Marin Preda)
cip_man2000
Postat pe 10 Noiembrie 2009 02:59
cum adica ce faci?? pai daca iti place "tot, absolut tot" la el, mie una mi se pare o situatie chiar amuzanta. adica, daca l-ai iubi pe bune, te-ai obisnui destul de repede cu reactiile "publicului", atunci cand sunteti vazuti impreuna undeva. oamenii nu se uita la tine neaparat cu gandul ca "saraca... altul n-a putut gasi?".

uneori, se uita lung pentru ca incearca sa vada care-i treaba: "astia 2 or fi un cuplu?" daca chiar se uita si comenteaza/rad... inseamna ca sunt oameni destul de superficiali, si n-are sens sa pui prea mare pret pe impresiile lor. e destul de simplu, banuiesc ca oamenii care il cunosc stiu deja cam ce calitati compenseaza aspectul fizic, deci n-aveti chiar pe toata lumea impotriva sau cu burta in sus de atata ras...

daca e urat nu e neaparat un motiv sa-i dai papucii. depinde cum vezi tu toata chestia si ce e cu adevarat mai important pt tine: fatada sau... dincolo de ea. vezi cum faci fata, daca chiar ti-e rusine cu el mai bine lasa-l, altfel o sa se incurce treburile, si poate-i faci rau si lui...
crisbee
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:45
Hai mah...chiar asa urat e?
ffbianca85
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:11
pan' la urma o sarutat broscoiu' sau nu... aaa pardon pe el
Diavolyta_
Postat pe 14 Noiembrie 2009 00:36
De la: ffbianca85, la data 2009-11-12 13:11:49Hai mah...chiar asa urat e?


cica e ca un broscoi da` s-a inchis cazul
mitura
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:19
De la: fao13f, la data 2009-11-08 00:12:40ignori ce zic ceilalti sau il ignori pe el?



pe el
Calandrinon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:20
De la: Calandrinon, la data 2009-11-14 01:20:28
De la: fao13f, la data 2009-11-08 00:12:40ignori ce zic ceilalti sau il ignori pe el?



pe el


reaooooo...io tot ti tzuc
mitura
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:22
De la: mitura, la data 2009-11-14 01:22:41
De la: Calandrinon, la data 2009-11-14 01:20:28
De la: fao13f, la data 2009-11-08 00:12:40ignori ce zic ceilalti sau il ignori pe el?



pe el


reaooooo...io tot ti tzuc


tu vorbesti?!
de l-ai facut pe bietu om "broscoi"

ti tzuc si eu pt fapta buna ce ai facut-o azi
Calandrinon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:24
De la: Calandrinon, la data 2009-11-14 01:24:16
De la: mitura, la data 2009-11-14 01:22:41
De la: Calandrinon, la data 2009-11-14 01:20:28
De la: fao13f, la data 2009-11-08 00:12:40ignori ce zic ceilalti sau il ignori pe el?



pe el


reaooooo...io tot ti tzuc


tu vorbesti?!
de l-ai facut pe bietu om "broscoi"

ti tzuc si eu pt fapta buna ce ai facut-o azi


...m-am simtit ca Andreea Marin Banica in toiul surprizelor

PS:nu l-am facut eu.l-o facut gagicu-sa si daca nici ea,atunci muma-sa ...io doar am citat..my bad,am uitat de ghilimele
mitura
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:27
De la: mitura, la data 2009-11-14 01:27:29
De la: Calandrinon, la data 2009-11-14 01:24:16
De la: mitura, la data 2009-11-14 01:22:41
De la: Calandrinon, la data 2009-11-14 01:20:28
De la: fao13f, la data 2009-11-08 00:12:40ignori ce zic ceilalti sau il ignori pe el?



pe el


reaooooo...io tot ti tzuc


tu vorbesti?!
de l-ai facut pe bietu om "broscoi"

ti tzuc si eu pt fapta buna ce ai facut-o azi


...m-am simtit ca Andreea Marin Banica in toiul surprizelor

PS:nu l-am facut eu.l-o facut gagicu-sa si daca nici ea,atunci muma-sa ...io doar am citat..my bad,am uitat de ghilimele






las ca si asa ti-ai facut un loc in rai
cu sau fara ghilimele

cica o fapta buna "sterge" 10 fapte rele
da sa nu ti se urce la cap!
Calandrinon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:30
ma da frumoase va credeti da noi ce ne-am face daca am avea o urata langa noi si am iubio totusi si s-ar uita lumea urat la mine a doua zi eu ar trebui sa ii dau papuci ca e urata ganditi-va mai bine cred ca voi astea care spuneti ca il ignorati pe el suteti doar niste ............. femei de nimic
Bogdanutzu
Postat pe 14 Noiembrie 2009 04:25
kudika080625
Postat pe 14 Noiembrie 2009 06:19
De la: fao13f, la data 2009-11-08 00:06:32
Sa zicem ca intalnesti un tip, si iti place sa faci totul cu el, dar TOT. Dar e o problema: el in viziunea tuturor arata ca si o broasca raioasa. Ce te faci?
Da,stiu, teoretic daca tu il iubesti, nu ar trebui sa fie nici o problema. Dar ce te faci cand oriunde mergi cu el, lumea se uita urat la tine? Si stai la masa la o cafea si auzi vorbindu-se despre "cuplul ala", si stii ca se refera la tine si la partener?


cateva sugestii :
1. exista defecte remediabile pentru ochiul publicului spectator : mai slabeste cateva kile, isi face alta freza, se rade int run stil mai special sau isi lasa mustata, poarta un gen de haine care sa -l avantajeze, pantofi care l arata mai inalt, isi pune ochelari sau lentile sau isi face o mica operatie estetica la nas sau la dinti ( de obicei astea sunt problemele majore) .

2. sunt defecte din nastere : coloana stramba sau etc.. astea se rezolva cu ajutor medical , in timp sau cu haine adecvate pe termen scurt .

Intrebarea este daca tu vrei ca el sa se imbrace intr un anume fel, sau sa umble cu pantofi cu toc, sau etc.. pentru altii . daca da, atunci gasesti un mod sa i sugerezi ca i sta mi bine cu haina aia , in loc de geaca lui , sau ca arata mai modern cu ochelari de soare decat fara ...

si inca ceva insistatul ca el sa-si schimbe imaginea NU e o idee buna din urmatoarele motive:

:a. trebuie sa te gandesti daca tie ti ar conveni sa ti zica cineva asa ceva, adica: " te vopsesti blonda , porti fusta scurta, si tocuri de 12 cm cand iesim in oras ca se uita amicii urat la mine daca vii in ghete si blugi ) ...

b. el e foarte probabil sa devina iritat pe chestia asta si sa incepeti sa aveti discutii si increderea scade ...cuplul nu mai e asa puternic.etc.
c pe fondul asta de discutii cu tine , devine mai atractiv pentru restul tipelor care incep sa l bage in seama , si increderea lui creste, pe urma te trezesti ca dupa ce ai investit in imaginea lui isi face de cap cu altcineva in lipsa ta. ( de obicei asa se intampla in cupluruile in care ea incearca sa l trasnforme pe el ).


asa ca , considdera te fericita daca nu are probleme de personalitate, ca pe alea nu le poti repara, si mai e o vorba din popor: : E mai buna o paine neagra din care mananci singur , decat un cozonac pe care l gusta toti ."

Multa bafta !



kudika052198
Postat pe 14 Noiembrie 2009 06:51
Stiti cum se spune: nu e frumos ce e frumos, e frumos ce IMI PLACE MIE!!!
Am a vut si eu o relatie cu un om urat, dar pur si simplu ma indragostisem de sufletul lui minunat. Nu a durat insa mult , probabil se simtea complexat in preajma mea.
sad_heart
Postat pe 14 Noiembrie 2009 08:38
Da...complicata treaba! Suna foarte dostoievskian sa afirmi ca nu conteaza FIZICUL atunci cand omul este "frumos la suflet".Perfect adevarat daca vreti o relatie platonica si bazata doar pe respect si admitatie.dar ce te faci cu acel "chimism" care desavarseste acea relatie? Ce faci daca acesta nu apare sau...daca el renintza pentru ca este complexat si nu poate depasi asta?!
Krista67
Postat pe 14 Noiembrie 2009 09:03
De la: kudika080201, la data 2009-11-14 09:03:30Da...complicata treaba! Suna foarte dostoievskian sa afirmi ca nu conteaza FIZICUL atunci cand omul este "frumos la suflet".Perfect adevarat daca vreti o relatie platonica si bazata doar pe respect si admitatie.dar ce te faci cu acel "chimism" care desavarseste acea relatie? Ce faci daca acesta nu apare sau...daca el renintza pentru ca este complexat si nu poate depasi asta?!

sa-i fie de bine
Valitza88
Postat pe 14 Noiembrie 2009 09:08
De la: kudika052198, la data 2009-11-14 06:51:04
De la: fao13f, la data 2009-11-08 00:06:32
Sa zicem ca intalnesti un tip, si iti place sa faci totul cu el, dar TOT. Dar e o problema: el in viziunea tuturor arata ca si o broasca raioasa. Ce te faci?
Da,stiu, teoretic daca tu il iubesti, nu ar trebui sa fie nici o problema. Dar ce te faci cand oriunde mergi cu el, lumea se uita urat la tine? Si stai la masa la o cafea si auzi vorbindu-se despre "cuplul ala", si stii ca se refera la tine si la partener?


cateva sugestii :
1. exista defecte remediabile pentru ochiul publicului spectator : mai slabeste cateva kile, isi face alta freza, se rade int run stil mai special sau isi lasa mustata, poarta un gen de haine care sa -l avantajeze, pantofi care l arata mai inalt, isi pune ochelari sau lentile sau isi face o mica operatie estetica la nas sau la dinti ( de obicei astea sunt problemele majore) .

2. sunt defecte din nastere : coloana stramba sau etc.. astea se rezolva cu ajutor medical , in timp sau cu haine adecvate pe termen scurt .

Intrebarea este daca tu vrei ca el sa se imbrace intr un anume fel, sau sa umble cu pantofi cu toc, sau etc.. pentru altii . daca da, atunci gasesti un mod sa i sugerezi ca i sta mi bine cu haina aia , in loc de geaca lui , sau ca arata mai modern cu ochelari de soare decat fara ...

si inca ceva insistatul ca el sa-si schimbe imaginea NU e o idee buna din urmatoarele motive:

:a. trebuie sa te gandesti daca tie ti ar conveni sa ti zica cineva asa ceva, adica: " te vopsesti blonda , porti fusta scurta, si tocuri de 12 cm cand iesim in oras ca se uita amicii urat la mine daca vii in ghete si blugi ) ...

b. el e foarte probabil sa devina iritat pe chestia asta si sa incepeti sa aveti discutii si increderea scade ...cuplul nu mai e asa puternic.etc.
c pe fondul asta de discutii cu tine , devine mai atractiv pentru restul tipelor care incep sa l bage in seama , si increderea lui creste, pe urma te trezesti ca dupa ce ai investit in imaginea lui isi face de cap cu altcineva in lipsa ta. ( de obicei asa se intampla in cupluruile in care ea incearca sa l trasnforme pe el ).


asa ca , considdera te fericita daca nu are probleme de personalitate, ca pe alea nu le poti repara, si mai e o vorba din popor: : E mai buna o paine neagra din care mananci singur , decat un cozonac pe care l gusta toti ."

Multa bafta !





ooo da cat de adevarat
Valitza88
Postat pe 14 Noiembrie 2009 09:09
De la: crisbee, la data 2009-11-10 13:45:19cum adica ce faci?? pai daca iti place "tot, absolut tot" la el, mie una mi se pare o situatie chiar amuzanta. adica, daca l-ai iubi pe bune, te-ai obisnui destul de repede cu reactiile "publicului", atunci cand sunteti vazuti impreuna undeva. oamenii nu se uita la tine neaparat cu gandul ca "saraca... altul n-a putut gasi?".

uneori, se uita lung pentru ca incearca sa vada care-i treaba: "astia 2 or fi un cuplu?" daca chiar se uita si comenteaza/rad... inseamna ca sunt oameni destul de superficiali, si n-are sens sa pui prea mare pret pe impresiile lor. e destul de simplu, banuiesc ca oamenii care il cunosc stiu deja cam ce calitati compenseaza aspectul fizic, deci n-aveti chiar pe toata lumea impotriva sau cu burta in sus de atata ras...

daca e urat nu e neaparat un motiv sa-i dai papucii. depinde cum vezi tu toata chestia si ce e cu adevarat mai important pt tine: fatada sau... dincolo de ea. vezi cum faci fata, daca chiar ti-e rusine cu el mai bine lasa-l, altfel o sa se incurce treburile, si poate-i faci rau si lui...

sa stii ca multa lume este superficiala...desi unii sustin ca-si iubesc partenerul/partenera de fapt ii intereseaza ce zic altii.
mai e o vb din popor:gura oamenilor numai cu pamant o astupi...deci pana la urma nu ai cum sa placi tuturor.
Valitza88
Postat pe 14 Noiembrie 2009 09:12
Buna!Se spune ca frumusetea e in ochii privitorului.Daca tu il vezi urat,lasa-l.Inseamna ca nu-l iubesti.Ce zic ceilalti?Daca il iubesc,mi se falfaie!Si,nu numai atat.NU PERMIT NIMANUI SA-L JIGNEASCA IN VREUN FEL!!!
Dar,pentru asta trebuie sa iubesti!
Din pacate,se intampla unor mamici sa faca copii cu handicapuri diverse.Le-ati vazut pe ele sa isi vada urati puiutii?E ceva similar.Daca o femeie iubeste.Daca nu..
dadria45
Postat pe 14 Noiembrie 2009 09:44
Buna,am trecut acum cativa ani printr-o astfel de situatie,am fost 3 ani impreuna era un barbat foarte urat chiar el o spunea, dar eu il iubeam atat de mult incat mi se parea ca este cel mai frumos barbat
din UNIVERS,asa ca atunci cand iubesti frumusetea nu mai conteaza.
kudika070014
Postat pe 15 Noiembrie 2009 06:44
De la: fao13f, la data 2009-11-08 01:59:05Pai cand vine vorba de el, imi place TOT. Nu ma apuc sa spun in detaliu, dar prin tot se intelege felul in care se comporta, felul in care imi vorbeste, cum ma simt cand is cu el...

Daca tie iti place frumusetea interioara pe care ceilalti nu o vad, nu inteleg de ce te intereseaza ce ar putea crede lumea despre voi...Atunci cand esti fericita...Alta varianta ar fi, ca ai interpretat tu gresit impresia pe care o lasati in public...Sau crezi ca esti pentru niste straini intr-o cafenea atat de importanta sa devii subiect de barfa si de ras?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2009 08:14
Daca pe tine te atrage si iti place cum arata, nu vad problema. Si daca se uita lumea stramb, ce? Sta ea cu el? Sau tu? Mai aiurea e cand nici tu nu-l vezi dragut si nu te atrage. Atunci e o problema. Chiar daca are suflet bun si e descurcaret, daca nu simti acel ceva pentru el, poate sa-ti fie foarte simplu si amic.
P.S: daca nu te atrage, nu sta cu el din mila sau doar ca are un suflet bun. Am patit-o. Nu-i faci un bine, crede-ma.
danyelica
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:54
Nu stiti vorba aia din batrani Barbatul tre sa fie mai frumos ca dreacu....cat sa nu te sperii de el noaptea
allexxe
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:57
Ricky Martin e poponar iar Brad Pitt face copii prea multi..
yamuna
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:54
De la: mitura, la data 2009-11-14 01:19:22
De la: ffbianca85, la data 2009-11-12 13:11:49Hai mah...chiar asa urat e?


cica e ca un broscoi da` s-a inchis cazul

Si eu am avut un broscoi; eu subtirica si inaltuta, el ardei umplut. Si vai ce l-am mai iubit in ciuda a ceea ce-mi spunea toata lumea si ma luptam ca o leoaica cu orice vorbea ceva de el. Deci se poate
ffbianca85
Postat pe 16 Noiembrie 2009 10:42
probabil k esti prea indragostita de el de nu vezi kt este de urat{daca intradevar este}...shi fiecare cu gustutile lui....shi daca tie iti place este al tau... daca nu "ura si la gara"....
fatadeinstructor
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:23
Dar de ce iti pasa chiar asa mult de parerea celorlalti?...poate ei il vad dintr-un alt punct de vedere, tottal diferit de al tau..
Tu cand esti impreuna cu el cum te simti...?.lasand la o parte toate rautatile celorlalti..esti fericita alaturi de el..te simti bine cu el..?
Gabrielaa_24
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:18
- Stii ce? ... Numai intr-un caine mort nu da nimeni cu piciorul! ... Asa ca in cazul in care esti sau sunteti barfiti ... bucurativa! ... inseamna ca sunteti atat de importanti pentru acele persoane incat va barfesc, sau chiar va invidiaza. Si sa mai spun una: ... Numai in pomul fara roade nu da nimeni cu piatra ... asa caaaa ... important este ce simtiti voi si cum vedeti voi lucrurile, corect? ...
supermiki
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajuta-ti-ma!! 30 De la: stem_29 18 August 2010 12:30
Printul meu din copilarie.. 3 De la: pickard 8 Mai 2011 23:23
am nevoie de un sfat!!!! 14 De la: alfredodecurtofreco 4 Noiembrie 2010 13:31
M-a parasit... 72 De la: oanamanolache2009 19 Septembrie 2010 12:33
Sa iubesti in zadar 5 De la: greierash_is_back 31 Decembrie 2009 17:44