Setari Cookie-uri

prea multa dragoste...?

buna tuturor! as vrea sa aud niste pareri despre "ceea ce i se intampla unei prietene"

sunt indragostita pana peste cap de cel pe care de cateva luni il consider barbatul vietii mele. eu am renuntat la o relatie care durase 3 ani pentru el, iar el a renuntat la viata de burlac traita la maxim pentru mine.. e extraordinar.. ne iubim mult, nu credeam ca o sa traiesc asa ceva niciodata... exista doar o mica-mare problema, si anume faptul ca el nu este un "inger al societatii". in momentul de fata nu este langa mine de cateva zile deja, deoarece este inchis.. nu pt mult, cateva zile,sper... e cumplit. voi ce parere aveti? sa renunt la marea mea iubire in favoarea linistii? pot reveni cu detalii, daca doriti,astept intrebari, nu am vrut sa fac o lunga si plictisitoare poveste!

va multumesc!

Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:01
topicul imi apartine... probabil ca nu eram inregistrata cand am lasat mesajul.
mama_omida
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:05
eu zic sa deschizi ochii bine si sa nu te lasi dusa cu liru ,liru deoarece un om care are probleme cu legea va purta tot timpul un stigmat si nici nu are apucaturi prea ortodoxe! cit despre barbati nu te amagi ca uneori nu iti ajunge o viata sa cunosti un om daramite citeva luni! zici ca e un ingeras si te trezesti ca ai trait cu dracul in casa(unele nu se trezesc si este si mai grav)..........deci fugi si cauta unul mai normal!
FRANNNCE
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:22
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 22:22:55eu zic sa deschizi ochii bine si sa nu te lasi dusa cu liru ,liru deoarece un om care are probleme cu legea va purta tot timpul un stigmat si nici nu are apucaturi prea ortodoxe! cit despre barbati nu te amagi ca uneori nu iti ajunge o viata sa cunosti un om daramite citeva luni! zici ca e un ingeras si te trezesti ca ai trait cu dracul in casa(unele nu se trezesc si este si mai grav)..........deci fugi si cauta unul mai normal!


sunt contienta.. stiu.. dar am discutat mult pe tema asta.. ultima oara imi promisese ca termina ce are de facut si iese din toate nebuniile, ne deschidem o afacere impreuna... asta acum cateva zile, inainte sa... :(

este un om perfect normal, nu ma consider o persoana de ultima speta, nu as sta cu un nemernic. ma gandsec ca i s-a ivit ocazia sa faca una-alta si a profitat.

multumesc pentru comentariu, nu am cu cine altcineva sa vorbesc despre asta..
mama_omida
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:57
iti spun din suflet ca nu se va potolii niciodata deoarece nu va putea scapa de microbul pe care il are in singe si de anturaj nici atit! e alegerea ta dar ma tem ca vei suferi tare mult......
FRANNNCE
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:02
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 23:02:50iti spun din suflet ca nu se va potolii niciodata deoarece nu va putea scapa de microbul pe care il are in singe si de anturaj nici atit! e alegerea ta dar ma tem ca vei suferi tare mult......



de asta mi-e si mie tare frica! multumesc! o sa iau o decizia dupa prima discutie pe care o port cu el. si o sa fac ceva care mie nu-mi face deloc placere, dar in cazul de fata se cere: ori eu, ori orice altceva!
mama_omida
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:08
Draga mea depinde mult si de el,cat de mult isi doreste sa se schimbe,vezi ca schimbarea lui poate sa dureze o luna,un an sau mai puitin,in primul rad trebuie sa se indeparteze de anturajul lui,sa va faceti impreuna alti prieteni,ce pot sa zic decat ca iti doresc succes si ai grija sa nu suferi mai incolo.
A,am avut si eu o cunostinta care a fost inchis pt. furt,a facut 3 ani,a iesit s-a angajat iar acum duce o viata normala,se poate intampla si asta dar totusi trebuie sa fii atenta.
rahela11
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:41
De ce nu il aduci u pe calea buna?aceasta "mica-mare" problema cu timpul ar putea sa va afecteze relatia..daca tii la el fa`i un bine si fa`ti si tie..poate acum nu te deranjeaza dar cu timpul va fi un chin ..
kudika072301
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:02
Complicat,insa nu imposibil sa o ia pe calea dreapta si sa intre in randul oamenilor.
Cu toate acesta,util ar fi de stiut un mic istoric: despre ce infractiune vorbim mai exact?A mai fost inchis in trecut?Se ocupa de mult timp cu astfel de lucruri?Anturajul pe care il are este propice unor astfel de actiuni?Ti-a aratat concret ca vrea sa o ia pe un alt drum,fapte,ma refer?
heaven2007
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:17
PS: Ar fi util de stiut si ce varsta are.
heaven2007
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:18
Ai renuntat la o relatie de 3ANI pt. un burlac care a umblat din floare in floare
E uns cu toate alifiile si ti-a sucit mintile . Gaseste/ti linistea caci la el naravul din fire nu are lecurie .
kudika085739
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:26
...4 ani!!!Atat mi-a trebuit mie ca sa inteleg si sa iau o hotarare in privinta unui barbat cu o problema ..,,mica-mare,, si nu regret.Au fost atat de multe promisiuni din partea lui,atat de putine fericiri...Scuza-ma scumpa...esti o necunoscuta pt mine dar eu cred ca ar trebui sa te gandesti foarte bine inainte de a continua sa inaintezi intr-o relatie in care incertitudinea este mereu prezenta...Mereu (si nu uita asta)vei sta cu gandul ,,o va mai face??,,...nu poti trai asa....E adevarat ...barbatii cu probleme ,,mici -mari,,stapanesc foarte bine arta seductiei..poate au invatat-o pe parcurs sau poate asa s-au nascut dar au aceasta calitate(e totusi o calitate sa sti sa ..,,sucesti ,,mintea unei persoane)...tocmai pt a acoperi ,ca sa spun asa,defectul de a se lasa dus de ,,val,,in cazurile astea....Ai grija ta si tine-ne la curent cu ceea ce se va mai intampla.
desire28desire
Postat pe 1 Decembrie 2009 08:31
De la: mama_omida, la data 2009-11-12 22:57:58
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-12 22:22:55eu zic sa deschizi ochii bine si sa nu te lasi dusa cu liru ,liru deoarece un om care are probleme cu legea va purta tot timpul un stigmat si nici nu are apucaturi prea ortodoxe! cit despre barbati nu te amagi ca uneori nu iti ajunge o viata sa cunosti un om daramite citeva luni! zici ca e un ingeras si te trezesti ca ai trait cu dracul in casa(unele nu se trezesc si este si mai grav)..........deci fugi si cauta unul mai normal!


sunt contienta.. stiu.. dar am discutat mult pe tema asta.. ultima oara imi promisese ca termina ce are de facut si iese din toate nebuniile, ne deschidem o afacere impreuna... asta acum cateva zile, inainte sa... :(

este un om perfect normal, nu ma consider o persoana de ultima speta, nu as sta cu un nemernic. ma gandsec ca i s-a ivit ocazia sa faca una-alta si a profitat.

multumesc pentru comentariu, nu am cu cine altcineva sa vorbesc despre asta..


Nu te supara, dar mie nu-mi pari deloc constienta.. de riscul pe care ti-l asumi. Si o sa-ti explic de ce.
Spui... "am discutat mult pe tema asta". MULT? Ce inseamna mult? Adica ati stat la povesti interminabile, el incercand sa-si justifice faptele? Sau, si mai rau, ati avut discutia asta de o mie de ori.... doar asa, de dragul de a discuta? Asemena povesti se discuta o singura data si ceva de genul: Te potolesti sau ma pierzi! Ca dovada ca nu gresesc este urmatoarea ta afirmatie.. "ultima data mi-a promis". Sa inteleg ca, desi ati discutat mult.. cainii au latrat, caravana a trecut.. iar tu, abia ultima data ti-ai iesit in fire si l-ai determinat, oarecum, sa-ti promita ca se potoleste.

Nu stiu exact ce "nebunii" face.. dar, de vreme ce ajunge dupa gratii.. astea nu sunt nebunii . sunt infractiuni. Si asta inseamna curand (daca nu exista deja) antecedente penale. Ori, stim foarte bine ca nu numai in RO ci si in alte tari civilizate.. ai cam toate usile inchise. Rezulta de aici.. ca printul tau, neavand o usa deschisa.. se va intoarce la micile lui "nebunii"...

Si uite asa ajungem la tine.. Ce vrei sa faci? Sa umbli cu pachete prin Rahova sau Jilava. sau sa ai o viata normala, o familie normala si un sot.. acasa... necautat de politie ori de cate ori se sparge un butic in Ro.
rashela
Postat pe 1 Decembrie 2009 08:50
Ceva-mi spune, dragelor ca si aici tot asa se intampla: cainii latra (in cazul acesta, noi), caravana va trece (ea) si decizia va fi aceeasi: o sa-i mai "dea o sansa" celui care face "nebunii".

Dar chiar si asa, o sa-mi rezerv si eu dreptul la latrat, ce sa fac?

Draga Omida, "a renuntat la viata de burlac"???
Pentru 3 luni (!!!), in care, de fapt, si-a vazut in continuare de "micile nebunii" (cum le numesti tu, pentru ca inca nu ne-ai spus care-s, "nebuniile" alea). Poti sa-mi explici si mie la ce a renuntat, mai exact, ca sa fie cu tine?

Care, exact, a fost sacrificiul pe care l-a facut "renuntand la viata de burlac", sacrificiu pe care tu pari sa-l apreciezi ca fiind enorm?
Obisnuia sa se duca in safari in Africa, frecventa bordelurile din Amsterdam, isi petrecea week-endul la Miami, inconjurat de call-girls, facea alpinism pe Machu Picchu si acum, DOAR de dragul tau, sta in casa si prepara strudele si prajituri cu ciocolata low-calories ca sa-ti menajeze silueta?

Dor_a
Postat pe 1 Decembrie 2009 09:34
daca ai fi sora mea as fi vehementa si as incerca sa te indepartez de acest barbat insa nu trebuie sa judecam oamenii numai dupa etalonul dupa care ne construim noi viata .un lucru insa trebuie sa intelegi ca fenomenul de recidiva in faptele infractionale este prezent in 80% din cazuri deci povestea cu cumintitul e posibil doar daca isi va schimba mediul sau felul de viata radical .nu trebuie sa uitam ca si cei de dupa gratii sunt oameni si ca au si ei suflete si e posibil ca ei doi sa-si fi gasit echilibrul si indiferent ce i-am spune noi ei vor ramane suflete pereche iar despartirea lor sa le faca mai mult rau decat bine .insa noi aici spunem doar vorbe fara sa cunoastem nimic din viata voastra din dosarul lui si din istoricul lui sau din aspiratiile tale de la viata .
Iti doresc sa gasesti gandul cel mai bun pentru tine in clipa cand vei decide daca ramai sau nu cu el
lory_kudika
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:19
De la: Dor_a, la data 2009-12-01 09:34:18Ceva-mi spune, dragelor ca si aici tot asa se intampla: cainii latra (in cazul acesta, noi), caravana va trece (ea) si decizia va fi aceeasi: o sa-i mai "dea o sansa" celui care face "nebunii".

Dar chiar si asa, o sa-mi rezerv si eu dreptul la latrat, ce sa fac?

Draga Omida, "a renuntat la viata de burlac"???
Pentru 3 luni (!!!), in care, de fapt, si-a vazut in continuare de "micile nebunii" (cum le numesti tu, pentru ca inca nu ne-ai spus care-s, "nebuniile" alea). Poti sa-mi explici si mie la ce a renuntat, mai exact, ca sa fie cu tine?

Care, exact, a fost sacrificiul pe care l-a facut "renuntand la viata de burlac", sacrificiu pe care tu pari sa-l apreciezi ca fiind enorm?
Obisnuia sa se duca in safari in Africa, frecventa bordelurile din Amsterdam, isi petrecea week-endul la Miami, inconjurat de call-girls, facea alpinism pe Machu Picchu si acum, DOAR de dragul tau, sta in casa si prepara strudele si prajituri cu ciocolata low-calories ca sa-ti menajeze silueta?



daniella_s
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:14
De la: Dor_a, la data 2009-12-01 09:34:18Ceva-mi spune, dragelor ca si aici tot asa se intampla: cainii latra (in cazul acesta, noi), caravana va trece (ea) si decizia va fi aceeasi: o sa-i mai "dea o sansa" celui care face "nebunii".

Dar chiar si asa, o sa-mi rezerv si eu dreptul la latrat, ce sa fac?

Draga Omida, "a renuntat la viata de burlac"???
Pentru 3 luni (!!!), in care, de fapt, si-a vazut in continuare de "micile nebunii" (cum le numesti tu, pentru ca inca nu ne-ai spus care-s, "nebuniile" alea). Poti sa-mi explici si mie la ce a renuntat, mai exact, ca sa fie cu tine?

Care, exact, a fost sacrificiul pe care l-a facut "renuntand la viata de burlac", sacrificiu pe care tu pari sa-l apreciezi ca fiind enorm?
Obisnuia sa se duca in safari in Africa, frecventa bordelurile din Amsterdam, isi petrecea week-endul la Miami, inconjurat de call-girls, facea alpinism pe Machu Picchu si acum, DOAR de dragul tau, sta in casa si prepara strudele si prajituri cu ciocolata low-calories ca sa-ti menajeze silueta?



poate suna ciudat, dar ceva de genul acesta s-a intamplat. el are 28 de ani. pana sa ma cunoasca avea un total alt stil de viata. nu bordeluri in amsterdam, dar a avut grija sa aibe parte de tot ce isi doreste. pana cand s-a indragostit si a distrus telefonul cu tot cu numerele tuturor prietenilor si prietenelor cu care isi petrecea timpul astfel. nu a stat mult inchis. o saptamana. nu apreciez sacrificiul ca fiind enorm, am precizat doar amanuntul ca sa mi se inteleaga cat de cat situatia. consider ca a facut ceva perfect normal. a fost doar de apreciat ca eu inca nu stiam aceste detalii cand el s-a descotorosit de toti.
acum e totul bine, intr-adevar i-am mai dat o sansa. si sunt fericita ca am facut-o. in ianuarie depune actele pentru a-si incepe propria afacere. am toate sperantele ca nu va recidiva. suntem tot timpul impreuna, gatim "prajituri cu ciocolata low-calories" :)) impreuna, ma ia cu el peste tot.
va multumesc tuturor pentru sfaturi, pentru timpul pe care mi l-ati acordat. apreciez foarte mult.
mama_omida
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:47
De la: mama_omida, la data 2009-12-11 17:47:36
De la: Dor_a, la data 2009-12-01 09:34:18Ceva-mi spune, dragelor ca si aici tot asa se intampla: cainii latra (in cazul acesta, noi), caravana va trece (ea) si decizia va fi aceeasi: o sa-i mai "dea o sansa" celui care face "nebunii".

Dar chiar si asa, o sa-mi rezerv si eu dreptul la latrat, ce sa fac?

Draga Omida, "a renuntat la viata de burlac"???
Pentru 3 luni (!!!), in care, de fapt, si-a vazut in continuare de "micile nebunii" (cum le numesti tu, pentru ca inca nu ne-ai spus care-s, "nebuniile" alea). Poti sa-mi explici si mie la ce a renuntat, mai exact, ca sa fie cu tine?

Care, exact, a fost sacrificiul pe care l-a facut "renuntand la viata de burlac", sacrificiu pe care tu pari sa-l apreciezi ca fiind enorm?
Obisnuia sa se duca in safari in Africa, frecventa bordelurile din Amsterdam, isi petrecea week-endul la Miami, inconjurat de call-girls, facea alpinism pe Machu Picchu si acum, DOAR de dragul tau, sta in casa si prepara strudele si prajituri cu ciocolata low-calories ca sa-ti menajeze silueta?



poate suna ciudat, dar ceva de genul acesta s-a intamplat. el are 28 de ani. pana sa ma cunoasca avea un total alt stil de viata. nu bordeluri in amsterdam, dar a avut grija sa aibe parte de tot ce isi doreste. pana cand s-a indragostit si a distrus telefonul cu tot cu numerele tuturor prietenilor si prietenelor cu care isi petrecea timpul astfel. nu a stat mult inchis. o saptamana. nu apreciez sacrificiul ca fiind enorm, am precizat doar amanuntul ca sa mi se inteleaga cat de cat situatia. consider ca a facut ceva perfect normal. a fost doar de apreciat ca eu inca nu stiam aceste detalii cand el s-a descotorosit de toti.
acum e totul bine, intr-adevar i-am mai dat o sansa. si sunt fericita ca am facut-o. in ianuarie depune actele pentru a-si incepe propria afacere. am toate sperantele ca nu va recidiva. suntem tot timpul impreuna, gatim "prajituri cu ciocolata low-calories" :)) impreuna, ma ia cu el peste tot.
va multumesc tuturor pentru sfaturi, pentru timpul pe care mi l-ati acordat. apreciez foarte mult.


oricine merita o a doua sansa....si sunt persoane care-si schimba modul de viata pt persoana iubita, si sa ia totul de la zero....
freakbabe
Postat pe 11 Decembrie 2009 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te iubesc dar vreau sa fiu singur toata viata! 46 De la: kudika_952136 20 Ianuarie 2014 09:58
Pe cine e mai bine sa aleg? 12 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46
o alta dilema in dragoste 36 De la: sirghea 7 Februarie 2010 12:27
eu sunt scorpion el e gemeni ce ziceti?iese foc? 7 De la: aandaa 25 August 2009 19:43
indragostita de un alt barbat 173 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47