Setari Cookie-uri

Sunt indragostita si nu e...bine...

De la: elsakl, la data 2009-11-29 13:13:14iti inteleg dorinta si nevoia pt ca eu ajunsesem la 24 de ani si incepusem sa cred ca nu imi plac barbatii, ca toti sunt niste bufoni care fac orice pt o partida de sex. si eu eram singura si incepuse sa ma sperie gandul ca asa voi ramane tataa viata, dar viata ma rasplatit acum pt acea asteptare si am cunoscut un barbat minunat, matur, curajos, care stie ce isi doreste in viata si care ma iubeste fff mult.
asa ca nu dispera si asteapta caci cel care iti este sortit iti va veni in cale si te va iubii si va da totul pt tine.
kudika040597
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:13
De la: kudika008548, la data 2009-12-18 11:52:29DRAGOSTEA NU ARE NICI O LEGATURA CU CASATORIA,..DOAR FEMEILE,DIN CAUZA MENTALITATII SOCIALE ROMANESTI ISI PUN SINGURE TOT FELUL DE ,,PIEDICI''...E TIMPUL SA EVOLUAM,SA FIM EGALE CU BARBATII IN TOATE DOMENIILE,..TE ATRAGE UN BARBAT CASATORIT SAU NU,SI EL E ATRAS DE TINE?DA-TI O SANSA LA FERICIRE SI LASA COMPLEXELE ASTEA STUPIDE PENTRU ALTII MAI BATRINI,CARE NU MAI AU CAPACITATEA DE A EVOLUA IN GINDIRE,FII TU INSATI,DA-TI DRUMUL ,DESCHIDE-TE,..TRAIESTE ASA CUM ITI SPUNE INIMA,CA ORICUM NIMENI,,,,NIMENI N-O SA-TI MULTUMEASCE PENTRU NIMIC IN VIATA,..VREI SA AJUNGI LA 40 DE ANI LINA DE REGRETE SI DE GINDURI ,,DACA AS FI,..POATE...''?DA DRACULUI MORALA,CA N-A AJUTAT PE NIMENI SA FIE FERICIT,ATINGE-TI VISELE,..CU ORICE RISC,DA,FIRESTE,ASUMA-TI RISCURILE,..ASTA-I VIATA,ASUMA-TI-O,..TRAIESTE-O!,..ACUM,..AZI,..MIINE VINE DACA IL FACI PE AZI VIU!,...DECI?,..SUNA-L,...EL ARE HANDICAPUL CA E CASATORIT,TU AI HANDICAPUL CA ESTI DEJA MAMA,..SINTETI EGALI.HRANITI-VA,DOAR,..BUCURATI-VA DE VIATA.ACUM,AZI....SUCCES!!!,..ITI DORESC SA FII FERICITA,..SI NU-TI FA PLANURI NICIODATA,E MAI BINE,..TRAIESTE CE INIMA TA DORESTE,..SI AI SA FII MAI FERICITA.TE PUP.

Deci casatoria e un handicap, copilul tot un handicap! Bravo! Scuze ca trebuie sa-ti spun dar esti tare anormala in normalitatea ta!!!
miss_darine
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:25
De la: miss_darine, la data 2009-11-29 13:04:55Fata draga nu fii trista fiindca e pacat! In primul rand incearca sa scapi de aceasta disperare, spune-mi tu dimineatza cand bebeul tau iti zambeste dulce si iti spune buna dimineata mami, nu-ti insenineaza ziua? Ia-ti copilul la o plimbare in parc si bucura-te impreuna cu el de ziua frumoasa de afara! Si stai cumintzica, ce-i al tau e pus deoparte, cand te vei gandi mai putin, atunci iti va aparea in cale si iubitul pe care ti-l doresti cu atata ardoare! Trust me, I know what I mean!



subscriu
Lady_Pisy
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:13
De la: yvonne99, la data 2009-11-29 12:34:45Buna! Sunt noua pe acest forum. O sa incep direct cu subiectul acestui nou topic: sunt o mama singura, de 23 de ani,de cand m-am despartit de tatal copilului meu(2 ani si 6 luni) nu am mai avut nici o relatie.Pur si simplu am vrut sa imi canalizez toata energia si sa imi dedic timpul cresterii copilului...in acelasi timp am vrut sa uit de despartirea de tatal copilului.Sunt studenta anul patru si de curand am intalnit un baiat la facultate.Cand ne-am vazut prima data ,intre noi a fost "coup de foudre" .Nu prea am vorbit atunci......Dupa doua saptamani,in care m-am gandit la el ...si chiar mi-am permis sa visez...am indraznit sa ii cer numarul de telefon de la o colega...L-am sunat dar cand am auzit ca suna am inchis de emotie.Nu stiam ce sa ii spun,nu puteam face ceva ce nu am mai facut pana acum.Dupa cateva clipe m-a sunat el, de pe un alt numar.Ne stiind cine e...am raspuns ...I-am spus la telefon ca sunt fata de la facultate,si ca imi place de el..M-a recunoscut si m-a invitat la un suc sa discutam. Eram mai mult decat fericita....se vedea pe chipul meu ca radiam de fericire...Ne-am vazut,am discutat, mi-a spus ca si lui i-a placut foarte mult de mine.I-am spus ca am un copil, ca sunt singura .A reactionat frumos,chiar nu ma asteptam. Dupa doua ore de discutii,sa uitat la mine si mi-a spus ca trebuie sa imi spuna ceva,si ca o face pt ca a vazut ca am fost o fata onesta cu el si nu merit sa ma minta ...Mi-a spus ca el este casatorit de doi ani...el are 24 de ani....in acel moment mi-am dat seama ce greseala am facut...m-am indragostit de un om insurat,stateam la masa cu barbatul altei femei.Mentionez ca la telefon l-am intrebat daca are o relatie si mi-a spus ca nu...dar a afost un "nu" ce ar fi trebuit sa imi de-a de banuit...M-a intrebat daca vreau sa fie intre noi o relatie...Am spus din tot sufletul ca NU,deoarece nu vreau sa despart casa nimanui, nu vreau ca sotia lui sa sufere,nu vreau ca eu sa fiu amanta, nu vreau sa imi cladesc fericirea pe nefericirea altuia. M-a durut enorm ca a trebuit sa renunt,dar m-ar fi durut mai tare daca as fi acceptat...dupa aceea timp de doua saptamani m-a mai sunat sa ma intrebe ce fac eu si fetita, sa imi spuna ca ii este dor de mine, ca ma vrea dar nu poate sa renunte nici la sotia lui, si m-a rugat daca vreau sa ii dau voie sa ma mai sune uneori "atunci cand imi este dor de tine".....Am spus ca da...
Ma doare enorm de mult faptul ca era exact genul de om pe care mi l-am dorit mereu ( binenteles ca nu mi-ar placea sa ma insele....in rest ,era exact cum mi-as fi dorit si toata lumea imi spunea ca nu voi gasi un barbat asa ...iata ca l-am gasit dar ....este luat..
De doua saptamani nu am pofta de mancare, am slabit 3200 g, nu am somn, ma culc la ora 4 si ma trezesc la 7-8...ma gandesc incontinuu la el, si nu il pot uita...NU, NU VOI AVEA NICIODATA O RELATIE CU EL! Dar nu stiu ce sa fac sa scap de "dorinta" de a fi cu el, si nu ma refer la placerile carnale...
De ce nu am avut niciodata parte de persoana draga??De oamenii la care am tinut??Ma inspaimanta gandul ca voi ramane singura...Ce sa fac?Cum sa fac sa fie bine??? M-am saturat de singuratate...e greu sa nu ai cui sa ii spui macar buna-dimineata!
ViorelaG
Postat pe 20 Decembrie 2009 15:15
De la: ViorelaGpt, la data 2009-12-20 15:15:17
De la: yvonne99, la data 2009-11-29 12:34:45Buna! Sunt noua pe acest forum. O sa incep direct cu subiectul acestui nou topic: sunt o mama singura, de 23 de ani,de cand m-am despartit de tatal copilului meu(2 ani si 6 luni) nu am mai avut nici o relatie.Pur si simplu am vrut sa imi canalizez toata energia si sa imi dedic timpul cresterii copilului...in acelasi timp am vrut sa uit de despartirea de tatal copilului.Sunt studenta anul patru si de curand am intalnit un baiat la facultate.Cand ne-am vazut prima data ,intre noi a fost "coup de foudre" .Nu prea am vorbit atunci......Dupa doua saptamani,in care m-am gandit la el ...si chiar mi-am permis sa visez...am indraznit sa ii cer numarul de telefon de la o colega...L-am sunat dar cand am auzit ca suna am inchis de emotie.Nu stiam ce sa ii spun,nu puteam face ceva ce nu am mai facut pana acum.Dupa cateva clipe m-a sunat el, de pe un alt numar.Ne stiind cine e...am raspuns ...I-am spus la telefon ca sunt fata de la facultate,si ca imi place de el..M-a recunoscut si m-a invitat la un suc sa discutam. Eram mai mult decat fericita....se vedea pe chipul meu ca radiam de fericire...Ne-am vazut,am discutat, mi-a spus ca si lui i-a placut foarte mult de mine.I-am spus ca am un copil, ca sunt singura .A reactionat frumos,chiar nu ma asteptam. Dupa doua ore de discutii,sa uitat la mine si mi-a spus ca trebuie sa imi spuna ceva,si ca o face pt ca a vazut ca am fost o fata onesta cu el si nu merit sa ma minta ...Mi-a spus ca el este casatorit de doi ani...el are 24 de ani....in acel moment mi-am dat seama ce greseala am facut...m-am indragostit de un om insurat,stateam la masa cu barbatul altei femei.Mentionez ca la telefon l-am intrebat daca are o relatie si mi-a spus ca nu...dar a afost un "nu" ce ar fi trebuit sa imi de-a de banuit...M-a intrebat daca vreau sa fie intre noi o relatie...Am spus din tot sufletul ca NU,deoarece nu vreau sa despart casa nimanui, nu vreau ca sotia lui sa sufere,nu vreau ca eu sa fiu amanta, nu vreau sa imi cladesc fericirea pe nefericirea altuia. M-a durut enorm ca a trebuit sa renunt,dar m-ar fi durut mai tare daca as fi acceptat...dupa aceea timp de doua saptamani m-a mai sunat sa ma intrebe ce fac eu si fetita, sa imi spuna ca ii este dor de mine, ca ma vrea dar nu poate sa renunte nici la sotia lui, si m-a rugat daca vreau sa ii dau voie sa ma mai sune uneori "atunci cand imi este dor de tine".....Am spus ca da...
Ma doare enorm de mult faptul ca era exact genul de om pe care mi l-am dorit mereu ( binenteles ca nu mi-ar placea sa ma insele....in rest ,era exact cum mi-as fi dorit si toata lumea imi spunea ca nu voi gasi un barbat asa ...iata ca l-am gasit dar ....este luat..
De doua saptamani nu am pofta de mancare, am slabit 3200 g, nu am somn, ma culc la ora 4 si ma trezesc la 7-8...ma gandesc incontinuu la el, si nu il pot uita...NU, NU VOI AVEA NICIODATA O RELATIE CU EL! Dar nu stiu ce sa fac sa scap de "dorinta" de a fi cu el, si nu ma refer la placerile carnale...
De ce nu am avut niciodata parte de persoana draga??De oamenii la care am tinut??Ma inspaimanta gandul ca voi ramane singura...Ce sa fac?Cum sa fac sa fie bine??? M-am saturat de singuratate...e greu sa nu ai cui sa ii spui macar buna-dimineata!
Scz, tocmai am vazut povestea ta, si te inteleg. Daca ai nevoie de o prietena, scrie-mi. De unde esti?
ViorelaG
Postat pe 20 Decembrie 2009 15:17
De la: yvonne99, la data 2009-11-29 12:34:45Buna! Sunt noua pe acest forum. O sa incep direct cu subiectul acestui nou topic: sunt o mama singura, de 23 de ani,de cand m-am despartit de tatal copilului meu(2 ani si 6 luni) nu am mai avut nici o relatie.Pur si simplu am vrut sa imi canalizez toata energia si sa imi dedic timpul cresterii copilului...in acelasi timp am vrut sa uit de despartirea de tatal copilului.Sunt studenta anul patru si de curand am intalnit un baiat la facultate.Cand ne-am vazut prima data ,intre noi a fost "coup de foudre" .Nu prea am vorbit atunci......Dupa doua saptamani,in care m-am gandit la el ...si chiar mi-am permis sa visez...am indraznit sa ii cer numarul de telefon de la o colega...L-am sunat dar cand am auzit ca suna am inchis de emotie.Nu stiam ce sa ii spun,nu puteam face ceva ce nu am mai facut pana acum.Dupa cateva clipe m-a sunat el, de pe un alt numar.Ne stiind cine e...am raspuns ...I-am spus la telefon ca sunt fata de la facultate,si ca imi place de el..M-a recunoscut si m-a invitat la un suc sa discutam. Eram mai mult decat fericita....se vedea pe chipul meu ca radiam de fericire...Ne-am vazut,am discutat, mi-a spus ca si lui i-a placut foarte mult de mine.I-am spus ca am un copil, ca sunt singura .A reactionat frumos,chiar nu ma asteptam. Dupa doua ore de discutii,sa uitat la mine si mi-a spus ca trebuie sa imi spuna ceva,si ca o face pt ca a vazut ca am fost o fata onesta cu el si nu merit sa ma minta ...Mi-a spus ca el este casatorit de doi ani...el are 24 de ani....in acel moment mi-am dat seama ce greseala am facut...m-am indragostit de un om insurat,stateam la masa cu barbatul altei femei.Mentionez ca la telefon l-am intrebat daca are o relatie si mi-a spus ca nu...dar a afost un "nu" ce ar fi trebuit sa imi de-a de banuit...M-a intrebat daca vreau sa fie intre noi o relatie...Am spus din tot sufletul ca NU,deoarece nu vreau sa despart casa nimanui, nu vreau ca sotia lui sa sufere,nu vreau ca eu sa fiu amanta, nu vreau sa imi cladesc fericirea pe nefericirea altuia. M-a durut enorm ca a trebuit sa renunt,dar m-ar fi durut mai tare daca as fi acceptat...dupa aceea timp de doua saptamani m-a mai sunat sa ma intrebe ce fac eu si fetita, sa imi spuna ca ii este dor de mine, ca ma vrea dar nu poate sa renunte nici la sotia lui, si m-a rugat daca vreau sa ii dau voie sa ma mai sune uneori "atunci cand imi este dor de tine".....Am spus ca da...
Ma doare enorm de mult faptul ca era exact genul de om pe care mi l-am dorit mereu ( binenteles ca nu mi-ar placea sa ma insele....in rest ,era exact cum mi-as fi dorit si toata lumea imi spunea ca nu voi gasi un barbat asa ...iata ca l-am gasit dar ....este luat..
De doua saptamani nu am pofta de mancare, am slabit 3200 g, nu am somn, ma culc la ora 4 si ma trezesc la 7-8...ma gandesc incontinuu la el, si nu il pot uita...NU, NU VOI AVEA NICIODATA O RELATIE CU EL! Dar nu stiu ce sa fac sa scap de "dorinta" de a fi cu el, si nu ma refer la placerile carnale...
De ce nu am avut niciodata parte de persoana draga??De oamenii la care am tinut??Ma inspaimanta gandul ca voi ramane singura...Ce sa fac?Cum sa fac sa fie bine??? M-am saturat de singuratate...e greu sa nu ai cui sa ii spui macar buna-dimineata!



..... ....greu la deal cu boii mici....laso balta fatuca si catati altul neluat....ca nu merita sa le strici casnicia....el nu vrea decat sa te f. u . t. a.....nik mai mult....daca vrei si tu asta dai drumul.....dar ai grija la consecinte...esti tanara frumoasa ....sunt destui barbati pe lumea asta si neluati.....asa ca....mai cauta ...ca are balta peste....si cand il gasesti da mi de stire.....
gratuit89
Postat pe 20 Decembrie 2009 15:27
De la: kudika008548, la data 2009-12-18 11:52:29DRAGOSTEA NU ARE NICI O LEGATURA CU CASATORIA,..DOAR FEMEILE,DIN CAUZA MENTALITATII SOCIALE ROMANESTI ISI PUN SINGURE TOT FELUL DE ,,PIEDICI''...E TIMPUL SA EVOLUAM,SA FIM EGALE CU BARBATII IN TOATE DOMENIILE,..TE ATRAGE UN BARBAT CASATORIT SAU NU,SI EL E ATRAS DE TINE?DA-TI O SANSA LA FERICIRE SI LASA COMPLEXELE ASTEA STUPIDE PENTRU ALTII MAI BATRINI,CARE NU MAI AU CAPACITATEA DE A EVOLUA IN GINDIRE,FII TU INSATI,DA-TI DRUMUL ,DESCHIDE-TE,..TRAIESTE ASA CUM ITI SPUNE INIMA,CA ORICUM NIMENI,,,,NIMENI N-O SA-TI MULTUMEASCE PENTRU NIMIC IN VIATA,..VREI SA AJUNGI LA 40 DE ANI LINA DE REGRETE SI DE GINDURI ,,DACA AS FI,..POATE...''?DA DRACULUI MORALA,CA N-A AJUTAT PE NIMENI SA FIE FERICIT,ATINGE-TI VISELE,..CU ORICE RISC,DA,FIRESTE,ASUMA-TI RISCURILE,..ASTA-I VIATA,ASUMA-TI-O,..TRAIESTE-O!,..ACUM,..AZI,..MIINE VINE DACA IL FACI PE AZI VIU!,...DECI?,..SUNA-L,...EL ARE HANDICAPUL CA E CASATORIT,TU AI HANDICAPUL CA ESTI DEJA MAMA,..SINTETI EGALI.HRANITI-VA,DOAR,..BUCURATI-VA DE VIATA.ACUM,AZI....SUCCES!!!,..ITI DORESC SA FII FERICITA,..SI NU-TI FA PLANURI NICIODATA,E MAI BINE,..TRAIESTE CE INIMA TA DORESTE,..SI AI SA FII MAI FERICITA.TE PUP.



Grav daca unii ajung sa considere ca a intra intr-o normalitate inseamna sa atingi un anumit standard de depravare....
Dar,eu zic mai bine sa traim cu totii ca intr-un trib,fiecare sa "se iubeasca" cu fiecare,copiii crescuti la comun...one happy family!Uiii,ce moderni o sa fim atunci!
heaven2007
Postat pe 20 Decembrie 2009 17:15
Cu siguranta o sa apara si alesul tau,nu tre sa disperi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,asa cum ai spus chiar tu,NU ITI CLADI FERICIREA PE NEFERICIREA ALTORA!!!!!! Incearca sa te pui doar pt o clipa in locul ei.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 20 Decembrie 2009 20:05
De la: elsakl, la data 2009-11-29 13:13:14iti inteleg dorinta si nevoia pt ca eu ajunsesem la 24 de ani si incepusem sa cred ca nu imi plac barbatii, ca toti sunt niste bufoni care fac orice pt o partida de sex. si eu eram singura si incepuse sa ma sperie gandul ca asa voi ramane tataa viata, dar viata ma rasplatit acum pt acea asteptare si am cunoscut un barbat minunat, matur, curajos, care stie ce isi doreste in viata si care ma iubeste fff mult.
asa ca nu dispera si asteapta caci cel care iti este sortit iti va veni in cale si te va iubii si va da totul pt tine.


Ce dragutz...!!! ,,...dar viata m-a rasplatit acum pt acea asteptare si am cunoscut un barbat minunat, matur, curajos, care stie ce isi doreste in viata si care ma iubeste fff mult''. care e cu vreo 10-15 ani mai mare si care intamplator e si cu bani, nu?
cristinarudi
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:32

nu inteleg de ce complicati toata treaba asta ?
nu esti indragostita , poate de tine dar nu de el. stii , ti-o placut cum arata , si ai spus ca l-ai si visat , ma gandesc ca nu l-ai visat cum va jucati carti . si nu vad de ce o noapte cu el ar putea complica toata treaba asta , daca nu pui suflet nu vad nici o problema. nu trebuie sa ai o relatie cu el. Nici pe el nu il desparti de sotia lui pt ca nu pui suflet sa tragi de el si asa nu pune nici el.
Concluzie: o sa fiti fericiti toti , tu , el , si sotia.
si inca ceva .... ai spus ca nu ai mai fost cu cnv de 2 ani si 6 luni , te miri de dorintele astea ?
pisicuta15
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:50
Cam complicat. El a fost casatorit religios? Daca da, sa-ti spun ce mi-a spus un preot calugar franciscan catolic, ca cununie peste cununie nu este valabil. Daca nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate recasatori.
kudika081126
Postat pe 21 Decembrie 2009 01:09
Daca cineva nu se casatoreste, n-are nimic. Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie, daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca, dar zicea el ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi, el era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.
kudika081126
Postat pe 21 Decembrie 2009 01:15
De la: kudika081126, la data 2009-12-21 01:09:22Cam complicat. El a fost casatorit religios? Daca da, sa-ti spun ce mi-a spus un preot calugar franciscan catolic, ca cununie peste cununie nu este valabil. Daca nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate recasatori.



daca ne-am lua dupa religie ... nu am ajunge departe ...
pisicuta15
Postat pe 21 Decembrie 2009 01:17
un prim pas pentru a uita ceea ce simti,e sa nu-i mai raspunzi la telefon...sa fii tare si sa rezisti tentatiei de ai raspunde...trebuie doar sa-i spui sa te lase in pace si sa uite ca existi,pentru ca tu vei fi cea care va suferi in toata povestea asta...si cu siguranta nu-ti doresti acest lucru...inteleg perfect ca te simti singura si ca te-ai saturat de acest lucru,dar copilului tau ii trebuie un tata,care sa nu aibe alte obligatii,ci care sa aibe grija de el si de tine,normal,in permanenta...adik,gandeste-te la voi,tu si copilul tau,pentru a va fi bine...si bine,stii ce inseamna...
micaela_miki
Postat pe 21 Decembrie 2009 09:13
decizia ta a fost f buna.daca ar fi toate femeile k tine,nu ar mai insela barbatii k nu ar mai avea cu cine. .o sa-ti gasesti si tu intr-o zi o persoana care sa te iubeasca pe tine si pe copilul tau.nu treb decat sa ai rabdare si incredere in tine.mult noroc in viata si fericire
caldaroiu_yahoo_com
Postat pe 22 Decembrie 2009 09:08
De la: kudika008548, la data 2009-12-18 11:52:29DRAGOSTEA NU ARE NICI O LEGATURA CU CASATORIA,..DOAR FEMEILE,DIN CAUZA MENTALITATII SOCIALE ROMANESTI ISI PUN SINGURE TOT FELUL DE ,,PIEDICI''...E TIMPUL SA EVOLUAM,SA FIM EGALE CU BARBATII IN TOATE DOMENIILE,..TE ATRAGE UN BARBAT CASATORIT SAU NU,SI EL E ATRAS DE TINE?DA-TI O SANSA LA FERICIRE SI LASA COMPLEXELE ASTEA STUPIDE PENTRU ALTII MAI BATRINI,CARE NU MAI AU CAPACITATEA DE A EVOLUA IN GINDIRE,FII TU INSATI,DA-TI DRUMUL ,DESCHIDE-TE,..TRAIESTE ASA CUM ITI SPUNE INIMA,CA ORICUM NIMENI,,,,NIMENI N-O SA-TI MULTUMEASCE PENTRU NIMIC IN VIATA,..VREI SA AJUNGI LA 40 DE ANI LINA DE REGRETE SI DE GINDURI ,,DACA AS FI,..POATE...''?DA DRACULUI MORALA,CA N-A AJUTAT PE NIMENI SA FIE FERICIT,ATINGE-TI VISELE,..CU ORICE RISC,DA,FIRESTE,ASUMA-TI RISCURILE,..ASTA-I VIATA,ASUMA-TI-O,..TRAIESTE-O!,..ACUM,..AZI,..MIINE VINE DACA IL FACI PE AZI VIU!,...DECI?,..SUNA-L,...EL ARE HANDICAPUL CA E CASATORIT,TU AI HANDICAPUL CA ESTI DEJA MAMA,..SINTETI EGALI.HRANITI-VA,DOAR,..BUCURATI-VA DE VIATA.ACUM,AZI....SUCCES!!!,..ITI DORESC SA FII FERICITA,..SI NU-TI FA PLANURI NICIODATA,E MAI BINE,..TRAIESTE CE INIMA TA DORESTE,..SI AI SA FII MAI FERICITA.TE PUP.


Frumoase sfaturi dai.Sa-si cladeasca o iluzie si o amagire pe nefericirea alteia.Daca el e gata sa-si strice casnicia pentru o aventura , nu crezi ca va repeta figura inseland-o si pe ea cu alta sau incercand sa se intoarca la sotie.Are un copil pentru care trebuie sa traiasca frumos , nu in promiscuitate, sa fie puternica pentru bebe nu slabita si macinata de intalnelile pe furis care i-ar aduce numai frustrare si amaraciune de a nu putea niciodata sa-si traiasca iubirea pe fatza.Las-o mai moale cu sloganurile astea de 2 bani.

Postat pe 22 Decembrie 2009 09:40
Apreciez faptul ca ai procedat bine si ca ai avut puterea de a lua decizia pt care lupti acum... E aiurea situatia insa gandeste te la tine si la sanatatea ta, nu se merita pt nimeni sa suferi si sa ti distrugi sanatatea, mai ales ca ai si un copil caruia trebuie sa ii fii alaturi. Concentreaza ti atentia pe altceva cum ar fi servici etc, nu te mai gandi la el, faptul ca nu te suna te va ajuta sa il uiti cat mai curand, si in plus trebuie sa fie si jumatatea ta pe undeva, important e s-o gasesti. Tipul ce l-ai gasit acum ti-ar fi adus mai multa suferinta mai tarziu, mai ales ca e casatorit, si mai bine ca raul a fost taiat de la radacina
oana84onutza
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:00
De la: kudika008548, la data 2009-12-18 11:52:29DRAGOSTEA NU ARE NICI O LEGATURA CU CASATORIA,..DOAR FEMEILE,DIN CAUZA MENTALITATII SOCIALE ROMANESTI ISI PUN SINGURE TOT FELUL DE ,,PIEDICI''...E TIMPUL SA EVOLUAM,SA FIM EGALE CU BARBATII IN TOATE DOMENIILE,..TE ATRAGE UN BARBAT CASATORIT SAU NU,SI EL E ATRAS DE TINE?DA-TI O SANSA LA FERICIRE SI LASA COMPLEXELE ASTEA STUPIDE PENTRU ALTII MAI BATRINI,CARE NU MAI AU CAPACITATEA DE A EVOLUA IN GINDIRE,FII TU INSATI,DA-TI DRUMUL ,DESCHIDE-TE,..TRAIESTE ASA CUM ITI SPUNE INIMA,CA ORICUM NIMENI,,,,NIMENI N-O SA-TI MULTUMEASCE PENTRU NIMIC IN VIATA,..VREI SA AJUNGI LA 40 DE ANI LINA DE REGRETE SI DE GINDURI ,,DACA AS FI,..POATE...''?DA DRACULUI MORALA,CA N-A AJUTAT PE NIMENI SA FIE FERICIT,ATINGE-TI VISELE,..CU ORICE RISC,DA,FIRESTE,ASUMA-TI RISCURILE,..ASTA-I VIATA,ASUMA-TI-O,..TRAIESTE-O!,..ACUM,..AZI,..MIINE VINE DACA IL FACI PE AZI VIU!,...DECI?,..SUNA-L,...EL ARE HANDICAPUL CA E CASATORIT,TU AI HANDICAPUL CA ESTI DEJA MAMA,..SINTETI EGALI.HRANITI-VA,DOAR,..BUCURATI-VA DE VIATA.ACUM,AZI....SUCCES!!!,..ITI DORESC SA FII FERICITA,..SI NU-TI FA PLANURI NICIODATA,E MAI BINE,..TRAIESTE CE INIMA TA DORESTE,..SI AI SA FII MAI FERICITA.TE PUP.


voi astea din oradea, m-ati omorat. nici eglitatea femeilor cu barbatii n-are nicio treaba cu stricatul unei case. poate f bine sa traiasca cu ea de doi ani fara acte, de ce sa te bagi tu, asta e egalitate la tine? Zat!
Boca
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:44
Dumnezeu te ajuta sa fii fericit.
kudika081126
Postat pe 30 Ianuarie 2010 01:35
Sigur ca se mai poate intampla sa mai si suferim, poate si pt. salvarea sufletelor. Cei care au ajuns in Rai crezi ca nu sunt fericiti? Ba da, sunt foarte foarte fericiti.
kudika081126
Postat pe 30 Ianuarie 2010 01:36
De la: yvonne99, la data 2009-12-04 13:09:27Singurul regret pe care il am e ca m-am indragostit de un barbat insurat.Nu e vina mea, nu aveam de unde sti, nu pot comanda inimii de cine sa se indragosteasca sau nu....dar pot asculta ratiunea si asta ma cam doare intr-un fel...dar acum e bine...pot spune ca atunci cand ma mai gandesc la el nu mai simt aceeasi emotie ...
Stiu sa pierd,stiu sa las de la mine in favoarea altora...asta ma ajuta cel mai mult...





... cred ca trebuie sa privesti altfel lucrurile ... ai lasat ca sa iti fie bine tie ... nu te impiedica de prosti, curvari, mincinosi, gainari ... ai niste atuuri clare in viata ... esti TINARA(23 de ani e perfect) ... esti FRUMOASA ... ai propriul COPIL ... esti LIBERA ... nu mai esti o jucarie ca pustani care se chinuiesc unii pe altii pina la 35-40 de ani ... poti gasi omul care sa te vrea asa cum esti ... poti cere si da mult mai mult decit cer/ofera cei de virsta ta ...
... sint atitea femei care sufera mult, care se usuca ... degeaba ... sint foarte multe care se marita la 30-35-40 de ani fara sa stie macar ce au facut pina la acesti ani ... si care de abia atunci se trezesc ca vor un copil si tremura de frica daca il mai pot face ... fii fericita ca ai mai mult ca altii ...

marco918
Postat pe 30 Ianuarie 2010 01:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mesaj 25 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 21:10
cadou ascuns ptr un iubit pe ascuns 6 De la: rox_rbz 6 Ianuarie 2009 23:01
iubesc doi barbati.pe care sa-l aleg? 30 De la: emilia84 12 Ianuarie 2009 18:48
suntem veri? 16 De la: kudika023530 2 Mai 2010 21:31
Gresesc enorm... 34 De la: joana_rise 19 Octombrie 2009 10:18