Setari Cookie-uri

AJUTOR! Cum se poate cucerii un varsator veritabil?

Eu zic sa incerci www.youtube.com/watch?v=Pw_ZR86hNQI
mihaib
Postat pe 2 Martie 2010 16:36
De la: andourrr, la data 2010-01-14 22:37:04ahahaha...eu stiu cum zapacesti varsatorul!!!!!!!!!!!!!!!!!!

....ei na!!!...si nu le spui si fetelor?...vezi ce egoista esti.ajutale si tu macar un pic...bagale in ceata si mai rau...
RUY_BLAS
Postat pe 3 Martie 2010 11:17
Incearca pentru o perioada de timp sa te prefaci ca nu-l mai intelegi,da-i mai putina atentie,prea i te oferi pe tava.Atunci vei vedea ce reactie are,chiar daca nu din prima,lasa-l sa fiarba putin,numai asa vei reusi sa-l cuceresti si sentimental.Daca reusesti,nu se va mai dezlipi de tine,daca tu chiar asta iti doresti!
vyvyana
Postat pe 4 Martie 2010 12:25
De la: kudika083894, la data 2010-02-27 14:55:04eu sant casatorita cu un varsator de 6 ani dar mi-aluat mult timp pana sa-l fac sa inteleaga ce vrea ,de fapt e total nehotarat,foarte usor de influentat merge pe mana celor din jurul lui,e innebunit sa faca love ,e pasional si ffffffffffffffff gelos cu toate ca nu-ti arata ,e incapatanat arata-i ca esti putin dezinteresata nu-l stresa cu telefoanele lasal pe el sa te caute,daca poti joacate cu el de-a soarecele si pisica ,dar nu prea mult nu tine ,inebunestel prin pasiunea ta ,dar si prin putina indiferenta fii sexi si provocatoare cu el dar cand e singur si nu ceda de fiecare data,de fiecare data foloseste o noua tactica pana se hotaraste sa stiica nuti va fi fidel dar dupa esti ca un aldoilea dumnezeu daca stii sa-l iei a nu-i ceda tot timpul cu mre usurinta ,bafta!


Varsatorul asta al tau imi aminteste de o meduza
mihaib
Postat pe 4 Martie 2010 16:15
si eu am cunoscut un varsator de curand si intradevar felul lui de a fi ma intriga si ma atrage...uneori ma ignora complet, alteori e foarte dragastos...deci e foarte schimbator si imprevizibil...sincer nu stiu ce sfat sa iti dau...a zis cineva mai sus: echilibru...nu fi nici prea cicalitoare, nici nu il ignora...eu asa voi incerca...sa vedem dak functioneaza:P am o prietena varsator care isi iubeste foarte mult prietenul si foarte greu i-a spus asta de frica sa nu fie ranita...
cristianacrisu
Postat pe 5 Martie 2010 17:36
Eu sunt varsatoare, am avut si eu un prieten varsator. Foarte mult timp am fost prieteni foarte buni, si dintr-o data a venit el la mine ... Cel mai tare ii cucerste o noapte de foc. Dupa aia incep sa te vada ca pe o femeie. Chiar daca si acum il atragi el totca pe o amica te vede (e mai usor), poate se gandeste ca ii e frica sa vrea mai mult. Dar de obicei un varsator care doreste devine obsesiv si iti dai seama ca te vrea. Te suna si te cauta non stop, apare peste tot pe unde esti. Si un varsator nu se cucereste cu strategii. Trebuie sa ai o ailitate de a accepta orice nebunie a lui sau gand ciudat, sa nu il contrazici, sa nu il minti sau tradezi. Dar dupa o analiza detaliata, dupa ce te-a studiat la microscop numai el va decide daca vrea sau nu. Nu cred ca exista o metoda prin care il poti cuceri. La varsatori e sau nu e. Alb sau negru... niciodata jumatati de masura. Poti incerca prin a fi sincera si sa ii spui ceea ce simti, iar el va gandi si din perspectiva unui barbat nu numai a unui prieten. Dar nu il forta sau sufoca cu iubirea ta, ca nu va sti pe unde sa plece. O data ce a luat decizia, si-a dat seama ca tine la tine ca la o femeie si va intelegeti la pat, e pe o lunga durata.
pisicutza4ever
Postat pe 6 Martie 2010 11:55
Draga mea...ce sa-ti spun ??imi pare rau ca te confrunti cu o asemenea problema.Este pt.prima oara ca incerc sa dau un sfat cuiva in ceea ce priveste nativul unei zodii! Am studiat pt. mine ,in particular ,prin multe biblioteci ale lumii aceste controversate subiecte - zodii ,astrologie , puterea subconstientului cu efectele sale.Stiu si am inteles foarte multe lucruri ,si...sint atit de multe de spus incit mi-ar trebui un timp foaarte indelungat ca sa te pot face sa intelegi ca... nu exista nici o regula care sa caracterizeze nativul unei zodii! Exista caracteristici specifice zodiei dar nu si ...REGULI!Mai ales in a cuceri pe cineva indiferent de zodie! Intelectul uman ,ceea ce ne place si ceea ce ne displace ne diferentiaza de ceilalti ,in comun nu ne ramine decit mentalul!
Daca vrei sa iei in considerare sfatul meu ar fi urmatorul - intr-un cuvint caracteristicile zodiei Varsator cred ca le cunosti foarte bine din moment ce esti interesata de un nativ Varsator,stii ca cei ce fac parte din aceasta zodie sint indivizi dificili din oricare punct de vedere i-ai aborda,nu urma sfatul nimanui(sfaturile pe care le-ai primit nu sint cele de care ai nevoie,crede-ma),tu nu il iubesti ,te intriga si te atrage in acelasi timp aceea persoana ,intr-un cuvint deocamdata doar il placi ,el ti-a aruncat "manusa" te-a provocat, tu ai "ridicat-o",si el acum "se joaca cu tine".Te studiaza dar este indecis.Are motivele lui foarte bine intemeiate pt.care nu face pasul decisiv spre tine! Cred ca nu ai altceva de facut decit sa astepti ,iar in acest timp daca nu vrei sa renunti sa fii TU cea de zi cu zi ,pt.ca el daca te-a placut asa te-a placut de la bun inceput - cea care te-a cunoscut in prima zi! Nu mai alerga dupa sfaturi caci ele iti sint de prisos, urmeaza-ti instinctele de femeie si fa ceea ce trebuie facut la momentul oportun!
kudika132368
Postat pe 6 Martie 2010 14:50
off...cu multa rabdare! scuze expresia...dar trebuie sa-i sufli foarte mult in "..." depinde de tine daca merita! dar te asteapta un drum anevoios si plin de surprize! Acum nu as mai avea rabdare, dar pe la 18 ani m-am luptat 1 an jumate ca sa cuceresc un celibatar varsator. Atata incapatanare nu am vazut la nimeni. Au trecut doi ani pana si-a deschis sufletul. Asa ca ...bafta! Daca totusi iti doresti, merita sa te chinui putin sa-i intri la suflet, pt ca o data intrata, te va pretui!
andra_ale
Postat pe 8 Martie 2010 07:43
De la: kudika132368, la data 2010-03-06 14:50:24Draga mea...ce sa-ti spun ??imi pare rau ca te confrunti cu o asemenea problema.Este pt.prima oara ca incerc sa dau un sfat cuiva in ceea ce priveste nativul unei zodii! Am studiat pt. mine ,in particular ,prin multe biblioteci ale lumii aceste controversate subiecte - zodii ,astrologie , puterea subconstientului cu efectele sale.Stiu si am inteles foarte multe lucruri ,si...sint atit de multe de spus incit mi-ar trebui un timp foaarte indelungat ca sa te pot face sa intelegi ca... nu exista nici o regula care sa caracterizeze nativul unei zodii! Exista caracteristici specifice zodiei dar nu si ...REGULI!Mai ales in a cuceri pe cineva indiferent de zodie! Intelectul uman ,ceea ce ne place si ceea ce ne displace ne diferentiaza de ceilalti ,in comun nu ne ramine decit mentalul!
Daca vrei sa iei in considerare sfatul meu ar fi urmatorul - intr-un cuvint caracteristicile zodiei Varsator cred ca le cunosti foarte bine din moment ce esti interesata de un nativ Varsator,stii ca cei ce fac parte din aceasta zodie sint indivizi dificili din oricare punct de vedere i-ai aborda,nu urma sfatul nimanui(sfaturile pe care le-ai primit nu sint cele de care ai nevoie,crede-ma),tu nu il iubesti ,te intriga si te atrage in acelasi timp aceea persoana ,intr-un cuvint deocamdata doar il placi ,el ti-a aruncat "manusa" te-a provocat, tu ai "ridicat-o",si el acum "se joaca cu tine".Te studiaza dar este indecis.Are motivele lui foarte bine intemeiate pt.care nu face pasul decisiv spre tine! Cred ca nu ai altceva de facut decit sa astepti ,iar in acest timp daca nu vrei sa renunti sa fii TU cea de zi cu zi ,pt.ca el daca te-a placut asa te-a placut de la bun inceput - cea care te-a cunoscut in prima zi! Nu mai alerga dupa sfaturi caci ele iti sint de prisos, urmeaza-ti instinctele de femeie si fa ceea ce trebuie facut la momentul oportun!


mai da' ce "citita" esti in ale zodiilor ! Mai crezi in prostii din astea ? Zodii.... phhh ! de parca zodia conteaza la un om ! Astea sunt prostii ! PROSTII ! Si mai terminati cu zodiile astea ! Cautati pe google ! Sau mergeti la tiganci ! Daca tot credeti ! Phhh s-a umplut forumul de prostii !
coldwind
Postat pe 8 Martie 2010 10:14
Buna! Am citit si eu pe aici si am tras niste concluzii...Am fost cu un varsator cativa ani si s-a purtat intocmai cum s-a povestit pe aici... Nu-i place sa fie mintit dar minte fara sa i se clinteasca ceva pe chip. Si inseala...si este foarte gelos si foarte egoist. Ii judeca pe ceilalti prin prisma a ceea ce face el...Eu n-am putut si nici n-am vrut sa fiu femeia pe sarma pentru el. Eu am plecat din relatie, a renuntat foarte greu, mi-a facut tot felul de mizerii. Mult timp dupa ce ne-am despartit m-a cautat chiar daca era intr-o alta relatie si spunea ca-i este bine. Nu suporta sa-i spun ca si eu sunt bine alaturi de altcineva. Este tandru, afectuos, uneori dubios de intelegator, inteligent,( cazul meu), haios....atat timp cat 'nu zangane portelanul din care este construit' ,tradus aici, atat timp cat totul este cum vrea el. Cam asta este in mare experienta mea cu un varsator. Nu stiu sa-ti dau un sfat cum sa-l cuceresti. Intreba-te mai intai daca merita...
nadyuta
Postat pe 8 Martie 2010 15:45
Buna,

Sunt o varsatoare, si culmea, sotul meu este tot varsator.

Un lucru stiu sigur, si din propria experienta: varsatorului ii plac misterele, ii place sa vaneze, cu cat o persoana e mai misterioasa si mai greu de cucerit, cu atat va vrea mai mult sa o aiba. Insa atentie ! Se plictiseste repede. Daca vei reusi sa il cuceresti ai grija sa ii tot oferi "surprize". Deasemenea, sunt de acor cu ideea - daca te vrea, te cucerea degea - insa nu inseamna ca nu mai sunt sperante. Trebuie doar sa schimbi tactica, sa gasesti acel ceva ce ii place ( chiar si hobby-uri ) si sa ii dai de stiut ca si tie iti place, dar in mod subtil. Fa-l sa creda ca el te cucereste si nu tu pe el. Deaceea atentie de la cine strangi informatii legat de el, sa nu dezvaluie "micul tau plan".

Un varsator poate fi atras si din priviri: la chef, sau unde va intalniti, doar priveste-l seducator in asa fel sa fie sigur ca te uiti la el, dar doar ata. Repeta acet lucru cu cateva ocazi, si daca vine el la tine sa vorbiti ( desigu nu daca te intreaba pe ton respingator : la ce te uiti? ) inseamna ca planul tau a inceput sa mearga.

Zic si eu ...
sos_izabella_yahoo_com
Postat pe 8 Martie 2010 18:23
De la: lavvy, la data 2009-12-23 11:10:05Buna tuturor,
c
eu am stat cu un Varsator aproape 4 ani si nu a fost deloc usor si nici nu cred ca este cea mai buna alegere.Sunt usor de cucerit atat timp cat ii arati indiferenta si ii demonstrezi ca esti o fata cuminte dar chiat daca s-ar pune in fata ta in genunchi si ti-ar zice ca esti luna de pe cer,etc nu trebuie nimeni sa se indoiasca de sinceritatea lor dar sunt atat de egoisti si se pun pe ei pe primul plan.Eu una am suferit f mult din cauza prietenilor lui cu care isi petrecea timpul,noi ne vedeam mai rar,nu mergeam nicaieri.Cele mai naspa lucruri pe care le-am vazut la ei e faptul ca in orice situatie ei victimizeaza si niciodata nu sunt ei vinovatii si nu sunt capabili sa aibe grija de persoana de langa ei.Pana la urma,dupa acesti ani petrecuti langa acest om,m-am decis ca e mai bine sa plec pe drumul meu iar el si acum ma cauta la 2 ani dupa despartire dar ...asta e viata!
Am mai vazut si alti Varsatori in jurul meu si cam toti aveau acelasi comportament egoist si individualist!



the same...tot 4 ani cu un varsator...si jumatate :P...insa nu pot sa zic ca e o alegere proasta, ba chiar din contra, au f. multe calitati, sunt persoane spirituale, vesele, amuzante, sincere... dar la faza cu egoismul ai pus punctul pe i, e o caracteristica pregnanta!
Silverzlight
Postat pe 8 Martie 2010 20:57
Asa este zodia,nu conteaza ca e baiat sau fata...se vor purta la fel.
Nu as recomanda nimanui sa inceapa o relatie cu un varsator(ma rog,una serioasa).
Dupa cum s-a amintit deja,au foarte multe defecte,iar calitatile?Ce calitati?Sunt foarte multe zodiii care impart aceleasie carcacteristici bune...
Nu le place sa fie mintiti,dar mint cu un tupeu fantastic,nu recunosc niciodata cand gresesc,sunt foarte reci,nu au incredere in tine,si daca au inseamna ca te-au verificat inainte etc.FFF egoisti
Vb de chestii gen pasiune?enigmatici?sufletisi?nope,not realy.
Este una dintre cele mai urate zodii.
Am avut iubite,prieteni si am si in familie varsatori,am o oarecare experienta de viata cu ei.
Nu veti fi niciodata 50-50% cu un varsator.
Putine calitati pe care le au nu merita atata bataie de cap.Sunt multe alte zodii care impart aceleasi calititati.NU au nici o calitate unica,specifica zodiei.
Karbon
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:50
sunt o varsatoare veritabila si pot spune ca ii cuceresti foarte greu......cateodata si eu am impresia ca am inima de gheatza, dar din fericire m'a cucerit un rac:X .
Adelaide333
Postat pe 29 Mai 2010 14:35
De la: coldwind, la data 2010-03-08 10:14:26
De la: kudika132368, la data 2010-03-06 14:50:24Draga mea...ce sa-ti spun ??imi pare rau ca te confrunti cu o asemenea problema.Este pt.prima oara ca incerc sa dau un sfat cuiva in ceea ce priveste nativul unei zodii! Am studiat pt. mine ,in particular ,prin multe biblioteci ale lumii aceste controversate subiecte - zodii ,astrologie , puterea subconstientului cu efectele sale.Stiu si am inteles foarte multe lucruri ,si...sint atit de multe de spus incit mi-ar trebui un timp foaarte indelungat ca sa te pot face sa intelegi ca... nu exista nici o regula care sa caracterizeze nativul unei zodii! Exista caracteristici specifice zodiei dar nu si ...REGULI!Mai ales in a cuceri pe cineva indiferent de zodie! Intelectul uman ,ceea ce ne place si ceea ce ne displace ne diferentiaza de ceilalti ,in comun nu ne ramine decit mentalul!
Daca vrei sa iei in considerare sfatul meu ar fi urmatorul - intr-un cuvint caracteristicile zodiei Varsator cred ca le cunosti foarte bine din moment ce esti interesata de un nativ Varsator,stii ca cei ce fac parte din aceasta zodie sint indivizi dificili din oricare punct de vedere i-ai aborda,nu urma sfatul nimanui(sfaturile pe care le-ai primit nu sint cele de care ai nevoie,crede-ma),tu nu il iubesti ,te intriga si te atrage in acelasi timp aceea persoana ,intr-un cuvint deocamdata doar il placi ,el ti-a aruncat "manusa" te-a provocat, tu ai "ridicat-o",si el acum "se joaca cu tine".Te studiaza dar este indecis.Are motivele lui foarte bine intemeiate pt.care nu face pasul decisiv spre tine! Cred ca nu ai altceva de facut decit sa astepti ,iar in acest timp daca nu vrei sa renunti sa fii TU cea de zi cu zi ,pt.ca el daca te-a placut asa te-a placut de la bun inceput - cea care te-a cunoscut in prima zi! Nu mai alerga dupa sfaturi caci ele iti sint de prisos, urmeaza-ti instinctele de femeie si fa ceea ce trebuie facut la momentul oportun!


mai da' ce "citita" esti in ale zodiilor ! Mai crezi in prostii din astea ? Zodii.... phhh ! de parca zodia conteaza la un om ! Astea sunt prostii ! PROSTII ! Si mai terminati cu zodiile astea ! Cautati pe google ! Sau mergeti la tiganci ! Daca tot credeti ! Phhh s-a umplut forumul de prostii !





sant ! citita! esti invidioasa???
Prostii sant in capul tau....ai amestecat slanina cu faina si a iesit un amalgam de nimic....
ce treaba au tigancile (vraji albe ,negre, citit in cafea,carti,)cu astrologia???
Zodia conteaza daca vrei sa afli ceva despre caracterul unui om!
dar daca tu nu dai crezare asta nu insemna ca sant prostii!
Probeaza si tu sa vezi daca se potriveste cu ce se spune despre zodia ta!
daca nu ai sa fii in stare sa recunosti ce este adevarat si cade exact in conformitate cu caracterul tau insemna ca...nu are rost sa faci comentarii la topicuri unde esti pe dinnafara!!












kudika132368
Postat pe 29 Mai 2010 16:12
Auzi citit-o, se scrie "sunt" nu "sant". Asta asa, pentru ca esti foarte citita....
kudika133457
Postat pe 31 Mai 2010 09:39
Ei bine...eu cred ca totul depinde de tine.Daca de exemplu esti o persoana ce ingradeste libertatea si critica atunci cu siguranta nu o sa te intelegi niciodata cu nici un fel de nativ al zodiei varsator.

Sunt de parere ca inainte sa iti pierzi timpul cu documentarea pentru o zodie ar trebui sa te gandesti ca e foarte posibil sa nu ai tu ceea ce cauta nativul.

Si eu am fost indragostita de 2 varsatori[ ironia sortii: sunt varsatoare] pe unul din ei il jucam pe degete, iar pe celalalt nici acum nu as putea sa il inteleg in proportie de 0.01%
kudika316564
Postat pe 25 August 2010 02:46
daca ii esti o prietena adevarata iseamna ca il cunosti,stii ce ii place si ce vrea sa faca pe viitor,varsatorii sunt foarte deschisi cand beau si foarte afectuosi,imbatal si tenteazal sa vezi ce zice.daca a suferit intro relatie anterioara cu siguranta si-a construit un perete care il poti darama daca esti sincera cu el,ii arati ca est libera ca el,vorbesti despre planuri de viitor si cel mai important ca esti inteligenta si ca poate virbi cu tine despre orice,nu grabi lucrurile,lasa totul sa vina de la sine.aratai adevarata ta fata si fii inainte de toate o prietena
geana24
Postat pe 29 Mai 2011 23:39
Ce iti pot spune : nu incerca sa il cuceresti, incearca mai degraba sa il lasi pe el sa te cucereasca...
Unui varsator daca ii arati ca il iubesti, ca esti topita dupa el se sperie, asta pt ca nu acepta asa usor ideea de a fi legat de cineva...
eu sunt de 9 luni cu unul...si...mia cam dat batai de cap :D...
incearca sa fii mai indiferenta, nu ii arata exact ce simti, lasa-l pe el sa ii dea seama, fii putin inabordabila...arata-i momentele tale de indiferenta>si atunci ii captezi interesul... indiferent ce se intampla nu-i fa pe plac incontinu, o sa se plictisesca si o sa devii chiar "pionul" lui...trebuie sa ai momente cand sa te pui pe primul loc dar nu prea sus ca s-ar putea sa il pierzi...acum depinde ce vrei...
cu un varsator trebuie sa ai multa rabdare...sa ii acepti anumite indispozitii, sa te faci ca nu vezi cand se uita dupa o alta femeie sau chiar sa faci glume pe tema asta...sa il faci gelos chiar si printrun dans cu altul dar in final sa te intorci la el si sa ii arati ca este cel mai important...
...fii putin misterioasa.. in momentele cand va certati si ajungeti la impacare nu ii reaminti motivul certei sau nu asuma vina nicunuia dintre voi, sunt niste persoane carora le ghcesti foarte greu ce le sta in gand, asa ca fii atenta ce spui si cand...
...evita sa te vada ca il controlezi, pt ca un varsator te poate face cu tine de mana daca vrea...
...intr-un cerc de prieteni sau la o petrecere nu sta in permanenta dupa coada lui, aratai ca te poti simti bine si in prezenta prietenelor sau altor prieteni, si daca il zarlesti flirtand, nu te duce in acel moment sa ii faci crize de gelozie, lasa-l sa incerce sa se fareasca si cand prinzi momentul dute la el si distragei atentia de la tot ce a facut pana atunci...

Cu un varsator trebuie sa fii o persoana nu foarte sentimentala sa ii faci fata...sa ai rabdare si sa nu astepti prea multe de la un partener de viata...good luck
sabydeya
Postat pe 18 August 2011 00:27
sunt total de acord cu balanta, eu fiind o alta balanta si inteleg bine despre ce vorbesti. trebuie muuuulta rabdare si intelegere daca intr-adevar simti ca merita o relatie cu un varsator.

kudika_32203
Postat pe 22 Martie 2013 03:40
si de ce faci pe misterioasa daca tot intri in conversatie spune ceva daca nu , nu vad rostul .
kudika_927239
Postat pe 10 Iulie 2013 08:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate zodii 447 De la: angelene41 9 August 2010 18:07
TREBUIE CARACTERIZAT UN OM IN FUNCTIE DE ZODIE SI ASCENDENT.NU DOAR DUPA ZODIE 10 De la: clau19 19 Iulie 2010 00:35
buna 6 De la: emaemanuella11 10 Februarie 2011 20:51
EU CAPRICORN,EL VARSATOR 3 De la: talma 27 Iulie 2009 16:32
Ce parere aveti despre barbatii din zodia berbec? 41 De la: Barbie30 8 August 2014 13:27