Setari Cookie-uri

AJUTOR! Cum se poate cucerii un varsator veritabil?

Help... PLS...
am cunoscut acu ceva vreme un varsator veritabil... eu sunt berbec.. iar persoana respectiva pur si simplu ma intriga! ma simt ca si un mic pion in viata lui, relativ ignorata...iar de cate ori imi spun That's it! ... revine.
DIn cate am inteles de la prietenii mei, nu are pe nimeni, este un celibatar convins!
Ma intriga atat de mult, incat vreau sa il cunosc mai bine.
E o carte inchisa... cu foi lipite... de fiecare data schimbator, insa constant in ceea ce ma priveste..

Credeti ca exista vreo modalitate standard, mai aparte... prin care as putea sa ii atrag mai mult atentia?
sekyiwa
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:19
sa spun....sa nu spun....hai ca spun! ba nu...nu-ti spun! ce stii sa faci pt. informatia asta?
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:23
sa multumesc ;)
sekyiwa
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:24
insuficient! altceva?
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:27
vezi ca greierashu te pacaleste, sa nu-i promiti marea cu sarea!
pentru ca varsatorii nu pot fi cuceriti ...
Leeutza
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:31
daca ai fi stiut raspunsul l-ai fi dat! sa citesc stiu si eu... ms oricum de intentie! Credeam ca este pe aici cineva care a sedus si innebunit un varsator
sekyiwa
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:32
mda.. mi-am cam dat seama ca atunci cand simte ca arde fuge repede.... oricum nu exista ceva real-palpabil intre noi.. insa mi-ar face o deosebita placere sa il innebunesc putin ... mentionez: suntem prieteni foarte buni
sekyiwa
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:34
Varsatori sunt de 4 categorii:
1. Unul care te vrea adevarat se deschide ca floarea soarelui...
2. Unul care te vrea doar sa-si satisfaca placerea si ala se deschide ...
3. Cand este inchis ca o carte si spinos ca un catus vrea acelasi lucru dar foloseste doar o alta varianta...
4. In categoria 4 intra cei care nu fac parte din 1,2 si trei. Als nu te vrea nici pe tava.

Si asta instiga un berbec sa tot de-a cu capul si sa tot incerce....In cazul asta esti de plans Dar cauti altul din cat.1,2 sau 3...


Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:36
modalitate standard... hm... ma gandesc...stiu! nu exista!!!
da' daca sunteti prieteni buni, de ce vrei sa-l innebunesti?! asta face o prietena unui prieten?!
Leeutza
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:37
De la: Leeutza, la data 2009-12-02 14:31:22vezi ca greierashu te pacaleste, sa nu-i promiti marea cu sarea!
pentru ca varsatorii nu pot fi cuceriti ...



wrong! detin info pretioase! tocmai pt. ca am reusit! si de 3 ani ...a meritat!
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:37
pai ea are deja varsatorul!!! pe ala vrea sa-l innebuneasca, nu pe altul din alta categorie!
Leeutza
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:38
wow! bravo!!! o fi varsator cu ascendent in... ... ca doar si asta conteaza, nu?!
Leeutza
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:40
De la: sekyiwa, la data 2009-12-02 14:34:35mda.. mi-am cam dat seama ca atunci cand simte ca arde fuge repede.... oricum nu exista ceva real-palpabil intre noi.. insa mi-ar face o deosebita placere sa il innebunesc putin ... mentionez: suntem prieteni foarte buni

De cat timp sunteti prieteni?
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:58
sa zicem... ca sunt pe drumul cel bun.. in a-l cuceri... insa m-ar interesa daca exista o anumita caracteristica, trasatura generala...
conjunctura sau mai degraba situatie nu e chiar una propice pentru o relatie. De aceea nici nu se va lasa innebunit de mine pana nu se convinge singur...
incet dar sigur innebunesc gandind strategii de cucerire!
Avem in comun: dorinta de libertate, pasiunea pentru munca, dragostea de viata, dorinta de a fi in centrul atentiei, dorinta de a reusi in viata, aceleasi carti, bancuri, bauturi, mancaruri, culori! absolut totul este comun!!!!
si ne intelegem din privire.. cu jumatati de propozitie..
insa vreau sa ii sucesc mintiile in asa fel, incat sa observ ca am facut-o!
poate fi dus un varsator in stadiul in care sa vina... spre tine sa isi declare sentimentele... fara sa fie provocat in vre-un fel?
sau e tolomac ??
sekyiwa
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:01
cateva luni bune....
sekyiwa
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:01
ascendent: Rac
sekyiwa
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:03
De la: sekyiwa, la data 2009-12-02 15:01:02sa zicem... ca sunt pe drumul cel bun.. in a-l cuceri... insa m-ar interesa daca exista o anumita caracteristica, trasatura generala...
conjunctura sau mai degraba situatie nu e chiar una propice pentru o relatie. De aceea nici nu se va lasa innebunit de mine pana nu se convinge singur...
incet dar sigur innebunesc gandind strategii de cucerire!
Avem in comun: dorinta de libertate, pasiunea pentru munca, dragostea de viata, dorinta de a fi in centrul atentiei, dorinta de a reusi in viata, aceleasi carti, bancuri, bauturi, mancaruri, culori! absolut totul este comun!!!!
si ne intelegem din privire.. cu jumatati de propozitie..
insa vreau sa ii sucesc mintiile in asa fel, incat sa observ ca am facut-o!
poate fi dus un varsator in stadiul in care sa vina... spre tine sa isi declare sentimentele... fara sa fie provocat in vre-un fel?
sau e tolomac ??

Nu e tolomac, sta in expectativa! Greu isi declara sentimentele, la mine a durat 1 an intreg! Apropo, nu sufera de gelozie!
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:04
aia am observat... insa imi pare putin posesiv... si oarecum fricos... uf! un an de zile....:(
sekyiwa
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:12
io sunt varsator.
cu o bucatica de tort, sunt al tau!
geo_xx
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:20
De la: sekyiwa, la data 2009-12-02 15:12:43aia am observat... insa imi pare putin posesiv... si oarecum fricos... uf! un an de zile....:(

nu-mi vine sa cred! "calitatile"astea s-or trage de la ascendent!
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:18
De la: geo_xx, la data 2009-12-02 15:20:44io sunt varsator.
cu o bucatica de tort, sunt al tau!

cum iti bagi tu buzitele peste tot , pt o bucatica de tort
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:20
De la: geo_xx, la data 2009-12-02 15:20:44io sunt varsator.
cu o bucatica de tort, sunt al tau!


da' cremsnitu' ce are????
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:02
nu stiu daca e vorba neaparat de zoidie si de alte (in) compatinbilitati. Cred ca in oric esituate ar trebui sa fii TU, naturala, expresibva sa ii arati ca tii la el ca vreti sa fiti prieteni si daca va fi sa fie sa ramineti impreuna. O reteta standard ca la cozonac nu s-a descoperti inca. ! Succes si multa iubire 1
Aproape_eu
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:00
buna!eu nu o sa te iau la mijto.sunt cu un varsator veritabil de 8 ani,dar mi-a luat cativa ani sa il fac sa ma iubeasca la nebunie.varsatorii in general sunt ¨reci¨adik nu isi arata sentimentele nici dak te iubeste la nebunie dekt dupa ce are totala incredere in tine.dak ajunge sa te iubeasca sunt foarte,foarte gelosi.ii cuceresti in primul rand la pat.intotdeauna ceva nou!apoi comunikrea,sinceritatea totala,dak il minti de la inceput nu mai ai nici o sansa.intotdeauna trebuie sa ii accepti prietenii pt k sunt foarte importanti pt el.renunta la partenera pt prieteni.cum ti-am spus vor ceva nou intotdeauna si sunt dispusi sa te insele la orice ocazie.iarta-l k sa ii dovedesti k il iubesti si o sa te iubeasca.spune-i in fiecare zi ce simti pt el,inebuneste-l cu cunvinte dar nu minciuni.in general ei vorbesc mult si intotdeauna sunt sinceri chiar dak te fac sa suferi,prefera sa fie sinceri.nu suporta minciuna.la inceput da-i dreptate in tot ce spune,fii de acord cu el chiar dak nu esti.succes!
roxalina46
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:40
De la: roxalina86, la data 2009-12-08 11:40:12buna!eu nu o sa te iau la mijto.sunt cu un varsator veritabil de 8 ani,dar mi-a luat cativa ani sa il fac sa ma iubeasca la nebunie.varsatorii in general sunt ¨reci¨adik nu isi arata sentimentele nici dak te iubeste la nebunie dekt dupa ce are totala incredere in tine.dak ajunge sa te iubeasca sunt foarte,foarte gelosi.ii cuceresti in primul rand la pat.intotdeauna ceva nou!apoi comunikrea,sinceritatea totala,dak il minti de la inceput nu mai ai nici o sansa.intotdeauna trebuie sa ii accepti prietenii pt k sunt foarte importanti pt el.renunta la partenera pt prieteni.cum ti-am spus vor ceva nou intotdeauna si sunt dispusi sa te insele la orice ocazie.iarta-l k sa ii dovedesti k il iubesti si o sa te iubeasca.spune-i in fiecare zi ce simti pt el,inebuneste-l cu cunvinte dar nu minciuni.in general ei vorbesc mult si intotdeauna sunt sinceri chiar dak te fac sa suferi,prefera sa fie sinceri.nu suporta minciuna.la inceput da-i dreptate in tot ce spune,fii de acord cu el chiar dak nu esti.succes!


Draga mea , un sfat mai prost nu puteai sa dai! Cu alte cuvinte , o inveti pe aceasta fata ce ne-a cerut sfatul, sa renunte la personalitatea ei si sa ii cante in struna non-stop unui barbat! Gresit total! Daca Varsatorul tau pune prietenii inaintea ta , sta cu tine pentru ca il ierti mereu si ca il toci la cap numai cu dulcegarii zilnic , atunci nu te iubeste, probabil ca ii este doar comod pt ca esti o perna pufoasa pe care sa stea cum vrea si cand vrea!
Pentru cea care a postat topicul , Varsatorul tau daca are ascendent in Rac ar trebui sa fie de o sensibilitate extraordinara , poate nu si-a manifestat-o inca fata de tine , unii oameni se deschid mai greu. Depinde si cati ani are , pentru ca trasaturile ascendentului se manifesta dupa 30 de ani. E bine sa fii cucerita ca femeie , eforturile sa vina din partea lui , nu sa cauti tu solutii. Te inteleg ca iti place , dar incearca doar sa ii starnesti interesul avand o atitudine echilibrata , nu ii arata ca iti pasa prea mult dar nici nu il ignora! Lasa-l pe el sa faca pasii in relatie la inceput , barbatii se simt bine sa cucereasca.Varsatorii sunt de multe tipuri , nu face comparatii cu alte cazuri , daca ar fi fost in ultima decada , spre Pesti , cred ca ti-ar fi fost mult mai simplu sa il atragi!
Amora
Postat pe 9 Decembrie 2009 00:18
De la: Amora, la data 2009-12-09 00:18:04
De la: roxalina86, la data 2009-12-08 11:40:12buna!eu nu o sa te iau la mijto.sunt cu un varsator veritabil de 8 ani,dar mi-a luat cativa ani sa il fac sa ma iubeasca la nebunie.varsatorii in general sunt ¨reci¨adik nu isi arata sentimentele nici dak te iubeste la nebunie dekt dupa ce are totala incredere in tine.dak ajunge sa te iubeasca sunt foarte,foarte gelosi.ii cuceresti in primul rand la pat.intotdeauna ceva nou!apoi comunikrea,sinceritatea totala,dak il minti de la inceput nu mai ai nici o sansa.intotdeauna trebuie sa ii accepti prietenii pt k sunt foarte importanti pt el.renunta la partenera pt prieteni.cum ti-am spus vor ceva nou intotdeauna si sunt dispusi sa te insele la orice ocazie.iarta-l k sa ii dovedesti k il iubesti si o sa te iubeasca.spune-i in fiecare zi ce simti pt el,inebuneste-l cu cunvinte dar nu minciuni.in general ei vorbesc mult si intotdeauna sunt sinceri chiar dak te fac sa suferi,prefera sa fie sinceri.nu suporta minciuna.la inceput da-i dreptate in tot ce spune,fii de acord cu el chiar dak nu esti.succes!


Draga mea , un sfat mai prost nu puteai sa dai! Cu alte cuvinte , o inveti pe aceasta fata ce ne-a cerut sfatul, sa renunte la personalitatea ei si sa ii cante in struna non-stop unui barbat! Gresit total! Daca Varsatorul tau pune prietenii inaintea ta , sta cu tine pentru ca il ierti mereu si ca il toci la cap numai cu dulcegarii zilnic , atunci nu te iubeste, probabil ca ii este doar comod pt ca esti o perna pufoasa pe care sa stea cum vrea si cand vrea!
Pentru cea care a postat topicul , Varsatorul tau daca are ascendent in Rac ar trebui sa fie de o sensibilitate extraordinara , poate nu si-a manifestat-o inca fata de tine , unii oameni se deschid mai greu. Depinde si cati ani are , pentru ca trasaturile ascendentului se manifesta dupa 30 de ani. E bine sa fii cucerita ca femeie , eforturile sa vina din partea lui , nu sa cauti tu solutii. Te inteleg ca iti place , dar incearca doar sa ii starnesti interesul avand o atitudine echilibrata , nu ii arata ca iti pasa prea mult dar nici nu il ignora! Lasa-l pe el sa faca pasii in relatie la inceput , barbatii se simt bine sa cucereasca.Varsatorii sunt de multe tipuri , nu face comparatii cu alte cazuri , daca ar fi fost in ultima decada , spre Pesti , cred ca ti-ar fi fost mult mai simplu sa il atragi!


mi-era dor de tine

raspuns: in primul rand, sa nu versi pe el aripioarele de la KFC
Tazmanian
Postat pe 9 Decembrie 2009 00:21
Eu sunt berbec,el varsator.ca si caracteristica generala pot spune ca nu ii place sa fie controlat;nu trebuie sa ii arati din prima ca il vrei cu orice pret;pt a'l cuceri ai nevie de multa rabdare.Eu am asteptat 5ani.Suntem vecini.......l'am observat de cand s'a mutat dar el avea o relatie cam d 2 ani.Dar daca il cuceresti pe nativul varsator isi deschide sufletul ca o carte.
byby_nokia
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:11
eu sunt varsator cu ascendent in rac, dar sunt fata. nu sunt nici ultra sensibila, nici geloasa sau posesiva, nici fricoasa. exact pe dos. personalitate puternica, toata un zambet, foaaaarte directa si pragmatica, dar si dulce cu iubitul, foarte independeta, dar "de casa". intr-adevar sunt foarte dificil de citit si schimbatoare., dar naturala. nu te chinui foarte tare ca o sa se plictiseasca de tine instant. impresioneaza-l prin caracter. fii mereu finuta si inteligenta, stila si cocheta si putin misterioasa. daca i te oferi pe tava nu o sa il atragi cu absolut nimic. fii altfel decat celelalte. ai un atu foarte mare! stii ce-i place si ce nu-i place. foloseste de asta:) ii place cand cineva tine cont de gusturile lui si mai ales cand i se fac surprize :D. asculta-l cand vorbeste mult(uneori fara rost) si glumeste mult cu el. ii plac oamenii cu simtul umorului, usor ironici si descuiati la minte, destepti. daca mai vrei detalii....ma gasesti pe-aici :))
irina_1
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:52
Isi ascunde bine sentimentele un varsator, chiar daca te iubeste nu vrea sa o arate, nu vrea sa fie ranit, e nervos daca il cicalesti sau il jignesti, incearca sa-l cuceresti prin a-l nu mai baga in seama, daca te iubeste te cauta el.
sorina1972
Postat pe 11 Decembrie 2009 11:16
multumesc din suflet pentru sfaturi... ddar eu tot pierduta sunt in spatiu in ceea ce il priveste... uneori e asa... alteori altfel... mi-e greu sa imi imaginez ceva.. insa... ne vedem zilnic... si relatia dintre noi pare uneori sa se fi racit... :(( gata... m-am pierdut!
sekyiwa
Postat pe 16 Decembrie 2009 05:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodiile si fixatii lor --- Taur 11 De la: LOPY_71 18 Aprilie 2010 23:45
ce parere aveti despre lei?? 70 De la: adrianoo33 13 Noiembrie 2009 21:01
Crede-ti ca zodiile influenteaza intr-un fel meseria? 14 De la: raluca_sarbu 30 Septembrie 2009 10:57
Zodiac TAUR 1 De la: kudika050385 17 Mai 2010 00:48
buna yumy 3 De la: anastasia_m 8 August 2010 20:11