Setari Cookie-uri

Un sfat de la cunoscatori ..va rog!

te-ai casatorit cam tanara....20 de ani....refa-ti viata dar ai grija cu cine sa nu patesti ca si data trecuta
kudika100017
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:15
cred ca ar trebui sa pui bine in balanta sentimentele tale si nu a altcuiva si sa faci ce iti zice inima. eu sunt casatorita de 5 ani si viata mea este un calvar dar pentru mine este mai greu pentru ca eu am un copil.la 24 de ani cati am ma simt de 50. mult noroc si fericire daca vrei mai pastram legatura.te am pupat si listen to your heart
kudika039328
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:17
cine poate face un rezumat?
iulia069834
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:18
nu cred ca sotul tau te merita.si mie m-i s-a intamlat sa fiu inselata si stii cine mi-a deschis ochii?amicul meu de atunci care-l vazuse cu alta.iar acum acel amic al meu e iubitul meu de cativa ani.eu zic sa-l alegi pe prietenul tau si nu pe sotuln tau.a facut-o o data o sa faca mereu.noroc.
kudika019602
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:24
un sfat din toata inma lasa trecutul si incepe un viitor .lasa acest barbat care doar te a umilit si te a facut sa suferi,nu merita sa l lasi sa te calce in picioare ,daca el iubeste pe altcineva relatia voastra numai are rost.gandeste te ca relatia ta cu sotul tau e ca o stlcla sparta pe care incerci sa o refaci dar mai rau te tai ,asa si tu ai vazut cand ai incercat sa refaci relatia cu el mai rau ai suferit.da ti sansa de a iubi din nou si a fi fericita,fa ti un viitor fericit si uita de trecutul dureros.iti doresc multa fericire
kudika038840
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:29
De la: casca, la data 2010-01-10 13:57:29buna scumpo
ma scuzidar nu ti-am retinut numele
te inteleg din tot sufletul,stiu ca e f greu dar cred totusi sa renunti,ca esti inca f tinara si iti poti reface viata.iti spun asta ca,eu acum dupa 20 de ani de casnicie,care pot spune ca a fost f frumoasa,cu bune si rele,timp in care nu am calcat strimb niciodata pentru ca am iubit-o si inca o iubesc,ma trezesc ca sotia mea (inca)are un priete,un tip cu care vb zilnic si ce ma deranjat f tare ca ii adreseaza cuvinte siropoase pe care mie nu mi le-a spus niciodata-si mai sunt si altele....
dar asta e viata
d-aia iti spun,incearcasa te debarasezi de el,ca daca a inceput de acum,vei avea alaturi de el o viata de cosmar
uita-l
eu sunt intr-o mare dilema in cazul meu.........
daca ai putea sa ma ajuti cu un sfat,ti-as fi recunoscator
cu stima,Silviu

pai pe tine ce te impiedica sa actionezi asa cum sfatuiesti pe altii ?!!!!!!!!!! faptul ca ai 20 de ani de casnicie ? crezi ca la sotia ta nu se aplica acelasi principiu , daca o facut-o cu unul o va face si cu altii ? mi-au trebuit un divort dureros ( tot dupa 20 de ani de casnicie , in care nu am ,,calcat stramb " niciodata ) si vreo doi ani de singuratate , in care sa-mi dau seama ca a fi fidel e o virtute doar atunci cand o faci nu datorita prejudecatilor ci pentru ca nu simti nevoia sa te uiti ,,in laturi" si , mai ales , pentru ca reusesti sa-l faci pe cel de langa tine sa nu simta nevoia sa se uite la capra vecinului .
perce_neige
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:29
buna . Daca vrei un sfat ....nu cred ca pot sa ti-l dau . Pot doar sa-tzi spun cate ceva din ce am trait eu . Am 20 de ani si in prezent sunt cu un baiat de 19 ani . Intentionam sa ne casatorim . Am avut inainte o relatie cu un baiat cu 4 ani mai mare ca mine . Nu pot sa zic ca il iubeam asa tare , dar tineam cat de cat la el . Poate obisnuinta . M-am despartit de el . Nu m-a durut fff tare pentru ca stiam ca ma inselase si nu-i prea pasa de mine . Apoi m-am intalnit cu actualul prieten pe care il stiu de vreo 3 ani si veva (dar suntem impreuna de 1 an ) si inca de la prima intalnire ( poate o sa sune gen roman de dragoste ) dar chiar mi-am dat seama ca il iubesc din tot sufletul . Am vorbit timp de 2 ani cu el pe mess , la tel dar nu ne-am vazut niciodata. Si printr-un singur si simplu sarut m-a facut sa-l iubesc si sunt sigura ca-l voi iubi tot restul vietii . Asta cred ca trebuie sa faci si tu cu barbatul de pe mess . Asteapta sa te intalnesti cu el si apoi vei sti daca tii la el sau nu . Si in legatura cu sotul tau ...nu cred c-o sa-l uiti . Nu cred ca ai cum , dar gandeste-te la el doar ca la un "ex". Chiar daca a fost si o casatorie la mijloc . O sa treaca timpul si toate or sa se rezolve . Mie timpul mi le-a rezolvat pe toate . Trebuie doar sa astepti . Si timp ai . Pentru ca esti tanara .
yuppy
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:43
am si eu o problema...:-< sunt cu el de 6luni si cam incepand din decembrie s-au rarit saruturile lui....el spune k inca ma iubeste...si ca e doar faptu k numai simte nevoia,placerea de a ma pupa....voi ce spuneti sa fac?nu vreau sa ma desp de el
broscutza_leea
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:47
Si eu am avut o relatie asemanatoare. E clar ca atunci cand ceva nu merge...nu merge si gata! Deci in urmatoare perioada ar trebui sa te preocupe doar un singur lucru: DIVORTUL. Crede-ma ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust. Desi, peste ani si ani, cand se vor decanta anumite lucruri iar tu vei fi ceva mai matura, in gandire si in modul de a actiona, s-ar putea sa va intalniti si sa radeti de ceea ce a fost. Barbatii sunt ciudati. Oricum, la acest moment aceasta este singura solutie.Cel putin din punctul meu de vedere. In rest, fa ce vrei. Intalneste-te cu tipul de la 600 km distanta, gaseste-ti pe altcineva, stai singura... fa ceea ce simti ca ai nevoie in acestr moment
Elisabeth
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:54
buna...am citi povestea ta...parerea mea este sa divortezi daca tu asa crezi si stii ca nu mai simnti nimik pt sotul tau...nu are nici un rost sa iti distrugi viata pt un nemernik(scuza-ma pt jignire).....viata merge inainte esti tanara....dute intalnestete cu barbatul cu care vb pe mess vezi ce va fi...dar parerea mea e sa nu te aventurezi ai dat odata cu capu de perete sa vezi ca doare nu o fa si a doua oara ai mare grija....si fi puternica si pe picioarele tale sa nu depinzi de nimeni....daca nuti place de el nu sta dute maideparte nu e singuru barbat din lume credema iti vei gasi jumatatea...
Editzi_X
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:02
e adevarat ca cui pe cui se scoate ,dar dupa cele petrecute in viata ta tias sugera sa te maturizezi si sa nu te grabesti.poti repete greselile din trecut.fericirea tio faci singura nu cu ajutorul nimanui si nici ascultind la birfe.
kudika093251
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:04
Eu stiu ca akum esti intr-o situatie dificila.....domne fereste...nimeni nu ar vrea sa treaca prin asa ceva....dar totusi akum ai trecut prin unele chestii si ar trebui sa fii mai atenta in ceea ce priveste alegerea persoanelor cu care vrei ceva mai serios...........toata lumea e la inceput miere, dar mai tz Dumnezeu cu mila........Cat despre sotul tau, eu zic sa dai divort ptr ca e clar ca inima lui e in alta parte si nu are rost sa pierzi timpul si sa traiesti mereu cu gandu la totut felul de chestii, nu e sanatos si tu la varsta ta ai dreptul la fericire.
jeanpierre
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:08
buna draga mea,,asa este viata ,important este sa poti trece peste si sa mergi mai departe,,nu trebuie sa plangi,,eu am plans pentru o situate la fel ca ata,daca vrei sa mai povestim,,scriemi mesaj,,incearca si tu ,nu se merita sa astepti,,ce sa astepti,pana vei imbatrani ca mine..sa-ti cauti dragostea la 50 de ani,esti ff tanara trebuie sa fi ferciita..iar daca ce-l cu care esti casatorita nu esti,,incearca,,nu te invinovati deloc,,nu ai treaba cu ce spun cei din jur,,nu ei sufera,,iti doresc sanatae si as dori sa mai vorbim,,daca doresti pe mss sa-mi zici,
kudika032906
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:28
daca vei divorta sau nu , e alegerea ta ......... daca vei merge sau nu la acel tip , e alegerea ta .
eu , una am preferat , dupa divort , sa lucrez foarte mult cu mine . sa imi acord importanta , atentia si grija pe care o merit ; sa devin mult mai sigura si mai stapana pe mine ;sa imi rezolv singura problemele , indiferent ca sunt materiale sau emotioale ; mai pe scurt , sa ma simt bine cu mine insami . invata sa traiesti pentru tine , nu pentru altcineva ( fie el un barbat sau un copil , atunci cand il vei avea )
iar in ceea ce il priveste pe amicul tau eu as prefera sa merg la el ( poti sta la un hotel si nu trebuie neaparat sa te culci cu el ) , pentru simplul motiv ca ,in calitate de musafir , ar fi mult mai atent pe cand in mediul care ii este familiar are acele mici ,,scapari" care , daca le observi cu atentie , iti pot spune foarte multe despre adevaratul lui caracter . nu de alta , dar multi ti-au atras atentia si sunt de acord cu ei , pe mess iti poate scrie tot ce vrei tu sa citesti dar asta nu inseamna ca si in realitate e asa .
am si eu o intrebare , totusi , si nu vreau sa-mi raspunzi mie , ci tie : vrei sa-l cunosti pe acest tip pentru ca iti place sau pentru ca simti nevoia sa-l inlocuiesti pe sotul tau si el iti e la indemana ?
perce_neige
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:30
Buna,
Nu am trecut prin ceva atat de grav, dar am avut parte de dezamagirile mele. Desigur, este foarte usor sa ne gasim alinarea in bratele calde si primitoare ale civa care stie cum sa ne faca sa uitam de cele prin care am trecut. Daca divortul ti se pare cea mai buna solutie pt tine, atunci nu trebuie sa te mai uiti in urma, alege pentru tine si pentru fericirea ta, dar ai grija sa nu pici de doua ori in aceeasi capcana. Gandeste-te ce te-a facut sa te casatoresti atat de repede si atat de tanara. Cantareste de 100 de ori si apoi ia o hotarare. Desi e cu mult mai mare decat tine nu pare sa fie prea matur din punct de vedere sentimental. Nu sacrifica nicio clipa din viata ta, fiecare conteaza si o data trecuta nu o mai poti recupera. Alege pentru tine, indiferent de ceea ce iti spun sau cred cei din jur! Esti singura care stie ce te face fericita! Sper sa iti gasesti fericirea si linistea sufleteasca! Capul sus si mergi inainte!
kudika079438
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:48
De la: Lady_Pisy, la data 2009-12-20 22:52:16Buna.am 19 ani,nu sunt maritata si nu o voi face in urmatorii 10 ,tocmai pentru a nu ajunge la un DIVORT!!! Sfatul meu?
Divorteaza,pentru ca nu esti nici prima nici ultima.Du-te si intalneste-te cu iubitul si vezi ce iasa.Daca nu iasa nimic,nu dispera ca va aparea si printul tau calare pe o dacie alba





Hai ca ai fost tare... Crezi tu ca daca te vei casatori dupa 10 ani iti garanteaza cineva reusita

casatoriei??????? Viseaza tu mult si bine. Ai doar 19 ani inca mai ai de mancat "mamaliga".
petaloudita
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:05
De la: olga27, la data 2010-01-10 16:05:58
De la: Lady_Pisy, la data 2009-12-20 22:52:16Buna.am 19 ani,nu sunt maritata si nu o voi face in urmatorii 10 ,tocmai pentru a nu ajunge la un DIVORT!!! Sfatul meu?
Divorteaza,pentru ca nu esti nici prima nici ultima.Du-te si intalneste-te cu iubitul si vezi ce iasa.Daca nu iasa nimic,nu dispera ca va aparea si printul tau calare pe o dacie alba





Hai ca ai fost tare... Crezi tu ca daca te vei casatori dupa 10 ani iti garanteaza cineva reusita

casatoriei??????? Viseaza tu mult si bine. Ai doar 19 ani inca mai ai de mancat "mamaliga".





... mai mult ISI RADE ORIC EPOSIBILITATE DE A O LUA DE LA CAPAT ... .. si o vezi ca multe frustrate de pe aici dind sfaturi ''din experientza''...
marco918
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:09
eu cred ca u nu ai nici o vina sotul trau ii de vina ca nu a reusit sa o uite pe aia ,si dak a calcat stramb o data ala nu se va indrepta deloc si cred ca ai tot dreptul sa iti refaci viata cu amicul tau
nu mai are rost sa tragi de casnicie pt ca e o sansa pierduta,si divortul e cea mai buna cale pt amandoi
danamicutza
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:12
De la: , la data 2009-12-14 10:42:53buna...sunt intr-o situatie delicata,rog sa-mi raspunda doar cine ma intelege si fara critici,numai cine trece sau a trecut poate intelege!!!!!
am 22 de ani,viata nu a tinut intocmai cu mine am avut multe piedici,parte de nenoroc...in 2007 m-am casatorit,sotul meu are 29 de ani...la inceput totul a mers struna..un adevarat gentleman...era foarte atent cu mine,ma iubea enorm...am stat 6 luni impreuna dupa care ne-am casatorit..in prezent avem 2 ani de casnicie dar s-au intamplat atat de multe cat pentru 20 de ani.....
dupa cununia religioasa ne-am hotarat sa mergem in alt oras mai mare pt ca aveam mai multe oportunitati,am plecat am stat un an...(am inceput din cauza greului sa ne indepartam unul de celalalt,ne certam,nu mai comunicam)apoi ne-am intors in orasul natal..ce credeti:am descoperit ca sotul meu vorbea cu fosta lui cu care a stat 6 ani!
de fapt, cred ca asta era motivul certurilor noastre,ca el se ducea si se plangea ei de modul cum ne certam ce ne spuneam..dar rufele se spala in familie... se ducea cu pretextul ca tre sa vorbeasca cu fratii sai la net dar cand colo cred ca vorbea cu ea...ca tot timpul venea morocanos acasa,lipsit de viata(datorita faptului ca el nu m-a inteles adik ,a fost plecat de acasa,mie mi-a fost greu sa ma acomodez si nu prea aveam asa chef de nimic,imi era dor de casa...dadea vina pe mine ca e asa pt ca eu sunt suparata dar trebuia sa inteleaga ca nu am fost plecata de acasa niciodata,trebuia sa stie cum sa ma scoata din starea mea ,sa ma ajute sa ma acomodez)....cat de greu mi-a fost,ne-am mutat in orasul natal la socri ,odata ajunsi au inceputt multe probleme,certuri care m-au indepartat de el,dar cea mai grava problema..l-am descoprit ca tinea legatura cu fosta lui...mi-am fcaut un id cu numele unei fostei colege de facultate care era prietena cu amandoi,i-am dat addd si am inceput sa vbesc cu ea,sa o intreb,sa o trag de limba...mi-a spus tot ce stiam numai eu cu sotul meu,ca sotul meu ar vrea sa ne despartim da nu poate ca-i este frica de parinti,ca e nehotarat,ca ea il iubeste ,ca el o iubeste,ca si-au dat intalnire...sotul meu vrea amanta..credeti-ma daca era alta nu am durea asa tare,dar pt ca ala l-a parasit pt altul si el acum o vrea inapoi,si tocmai ea rivala mea...offfff cata durere si cate intrebari...
cum v-ati simti puneti-va in locul meu...sa va stiti barbatul ca are gandul la alta,ca dormiti lg el in pat ,ca faceti dragoste dar gandul lui e la alta...ma simt atat de tradata...
l-am prins,i-am aratat conversatia si mi-a promis ca se linisteste,intre timp mie mi-a pierit increderea in el..tot timpul eram suspicioasa la ceea ce-mi zice(fosta este plecata la bucuresti si el a avut cursuri de training de la jobul sau in bucuresti ...numai gandul ca s-au intalnit l-am avut...o saptamana a durat cat pt un an,si mai ales ca a avut 2 zile tel inchis)la scurt timp am cunoscut la un joc online un barbat...simteam nevoia sa vorbesc cu cineva despre problema mea si am dat id-ul, am inceput sa conversam timp de vreo 3 luni doar pe mess...apoi am intrerupt legatura pana cand am observat ca poate are rost sa mai lupt pt casnicia mea(,ca doar eu am tras de ea)dar nimic,m-am lecuit sotul meu in momente de dragoste imi zice pe numele fostei,il strang in brate imi zice pe numele fostei...dupa o cearta urata de tot am hotarat as le spun si parintilor mei tot(ca nu stiau nimic de suferinta mea)..m-au inteles si mi-au oferit sprijinul lor,la fel si fratii mei...am avut o discutie mai aprinsa cu socrii mei,m-au jignit si am considerat ca nu mai am ce cauta in casa lor..am plecat la parintii mei..sotul meu nu a facut nimic sa ma impiedice..intre timp am mai vorbit ne-am mai intalnti,dar simt ca mi-e mai bine fara el!!!!!!
toate discutiile noastre sunt certuri..am reluat legatura de o luna de zile cu tipul care l-am cunoscut,si cred ca mi se aprind calcaiele,are aceeasi varsta ca sotul meu,dar cu totul diferit,vrea sa ne cunoastem,sa ne vedem,este la 600km distanta de mine,este deosebit are o vorba duioasa ,calda,din caracter este ceea ce mi-am dorit...dar astept intai sa-l cunosc...nu stiu ce sa fac sa ma duc la el...sa am incredere?(stie ca-s casatorita ,ca sotul meu m-a tradat,ca stau la parintii mei...mi-a sugerat divortul )
sa mai lupt pt casnicia mea(dak simt ca nu mai merge)?simt ca persoana respectiva ma alina,cu ajutorul lui mi-am capatat increderea in mine,m-a ajutat fff mult psihic..la momentul potrivit omul potrivit...considerati ca gresesc?
astept un raspuns de la voi...va multumesc anticiat!


Din start eu zic ca este vina amandurora. Cunosc fbine situatia avand in vedere ca si eu sunt intr-o relatie de aproape 6 ani si ma mai intalneam cu fosta, bineinteles numai pt sex. Am incetat acest lucru dupa un anumit timp intrucat am considerat ca trebuie sa o las sa-si faca si ea un viitor, alaturi de cineva care o iubeste. Despre sotul tau pot sa zic ca este un bulangiu, intrucat, daca tot a facut acest lucru, nu trebuia sa se stie. Eu sunt de parere ca daca tot gresesti macar sa nu faci pe nimeni sa sufere. Zic sa te gandesti f bine la ce vrei sa faci, daca mai e ceva de facut in relatia voastra (poti sa-l intrebi direct daca mai vrea sa continue relatia, fara plansete, jale, reprosuri...) daca nu...divort=e cel mai bine pt amandoi. Si cum a mai zis cineva inainte fa-o pt tine nu pt cel de la distanta. "Succesuri!!!!"
k_lng
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:13
sfatul meu este sa-ti vezi de viata ta si s-o iei de la capat mult succes!!!!!
misiscamelia
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:15
ptr. ... K_lng ...


... ... daca sotul fetei asteia a fost BULANGIU tu ce esti ? ...

... bine ca te-ai ''gindit'' sa dai drumul fetei pe care o tineai pentru sex ... sa isi refaca viata !!!... dupa 6 ani in care erai si cu alta, cu ''marea ta iubire'' ... BULANGIULE !!! ...

marco918
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:19
De la: alecsaa, la data 2010-01-10 12:49:52Sincer sa zic ... prima greseala a fost ca teai casatorit la o varsta asa frageda ...iar a 2a greseala ... ca teai casatorit dupa numai 6 luni ... nai cum sa cunoshti 1 om in 6 luni cu adevarat, ajungi sa cunoshti 1 om cu adevarat, sai sti toate defectele, toate calitatzile, tot c poate, tot cel duce capu, abia dupa c ai fost 1 an jumate 2 cu el ... in unele situatzii poate nici atunci. Sincer itzi zic ca teai grabit MULT prea mult cu casnicia, trebuia sa ai rabdare sa il cunoshti mai bine, MULT mai bine se pare, c sa zic altcva decat sa divortzezi linishtita si sa ai rabdare ca intro zi o satzi vina fat frumosul adevarat



Nu ajungi sa cunosti omul nici intr-o viata!
petaloudita
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:20
De la: marco918, la data 2010-01-10 16:09:50
De la: olga27, la data 2010-01-10 16:05:58
De la: Lady_Pisy, la data 2009-12-20 22:52:16Buna.am 19 ani,nu sunt maritata si nu o voi face in urmatorii 10 ,tocmai pentru a nu ajunge la un DIVORT!!! Sfatul meu?
Divorteaza,pentru ca nu esti nici prima nici ultima.Du-te si intalneste-te cu iubitul si vezi ce iasa.Daca nu iasa nimic,nu dispera ca va aparea si printul tau calare pe o dacie alba





Hai ca ai fost tare... Crezi tu ca daca te vei casatori dupa 10 ani iti garanteaza cineva reusita

casatoriei??????? Viseaza tu mult si bine. Ai doar 19 ani inca mai ai de mancat "mamaliga".





... mai mult ISI RADE ORIC EPOSIBILITATE DE A O LUA DE LA CAPAT ... .. si o vezi ca multe frustrate de pe aici dind sfaturi ''din experientza''...




Nu am zis sa se casatoreasca acum si sa toarne 5 copii. Indiferent de ce ai alege niciodata nu stii

ce se poate intampla.
petaloudita
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:27
De la: marco918, la data 2010-01-10 16:19:29ptr. ... K_lng ...


... ... daca sotul fetei asteia a fost BULANGIU tu ce esti ? ...

... bine ca te-ai ''gindit'' sa dai drumul fetei pe care o tineai pentru sex ... sa isi refaca viata !!!... dupa 6 ani in care erai si cu alta, cu ''marea ta iubire'' ... BULANGIULE !!! ...

[/quot


Motto-ul meu: Ce nu se stie nu deranjeaza pe nimeni!!!. M-am referit la faptul ca nu trebuia sa se afle si implicit sa o faca sa sufere, daca tot a calcat stramb. Oricum majoritatea dintre noi suntem niste bulangii, dar cum am mai mentionat, nu trebuie sa faci pe nimeni sa sufere
k_lng
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:34
De la: k_lng, la data 2010-01-10 16:34:32
De la: marco918, la data 2010-01-10 16:19:29ptr. ... K_lng ...


... ... daca sotul fetei asteia a fost BULANGIU tu ce esti ? ...

... bine ca te-ai ''gindit'' sa dai drumul fetei pe care o tineai pentru sex ... sa isi refaca viata !!!... dupa 6 ani in care erai si cu alta, cu ''marea ta iubire'' ... BULANGIULE !!! ...

[/quot


Motto-ul meu: Ce nu se stie nu deranjeaza pe nimeni!!!. M-am referit la faptul ca nu trebuia sa se afle si implicit sa o faca sa sufere, daca tot a calcat stramb. Oricum majoritatea dintre noi suntem niste bulangii, dar cum am mai mentionat, nu trebuie sa faci pe nimeni sa sufere





... BULACHE ... vorbim de 6 ani !!! ... tu ai vrea sa pierzi 6 ani pe linga cineva ? ... te prostesti singur daca iti inchipui ca sint multi ca tine ... de fapt cei ca tine ajung niste papagali ... ai defecte grave la caracter ... nu le mai recuperezi ...


marco918
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:39
De la: olga27, la data 2010-01-10 16:27:35
De la: marco918, la data 2010-01-10 16:09:50
De la: olga27, la data 2010-01-10 16:05:58
De la: Lady_Pisy, la data 2009-12-20 22:52:16Buna.am 19 ani,nu sunt maritata si nu o voi face in urmatorii 10 ,tocmai pentru a nu ajunge la un DIVORT!!! Sfatul meu?
Divorteaza,pentru ca nu esti nici prima nici ultima.Du-te si intalneste-te cu iubitul si vezi ce iasa.Daca nu iasa nimic,nu dispera ca va aparea si printul tau calare pe o dacie alba





Hai ca ai fost tare... Crezi tu ca daca te vei casatori dupa 10 ani iti garanteaza cineva reusita

casatoriei??????? Viseaza tu mult si bine. Ai doar 19 ani inca mai ai de mancat "mamaliga".





... mai mult ISI RADE ORIC EPOSIBILITATE DE A O LUA DE LA CAPAT ... .. si o vezi ca multe frustrate de pe aici dind sfaturi ''din experientza''...




Nu am zis sa se casatoreasca acum si sa toarne 5 copii. Indiferent de ce ai alege niciodata nu stii

ce se poate intampla.







... dar iti inchipui ca doar cei cu 5 copii divorteaza ? ... orice ai face nu stii ce se va intimpla miine ... si atunci de ce sa iti faci probleme inutile ... vrei 5 copii, faci 5 copii ... culmea este ca peste 2 copii oamenii se fidelizeaza muuuult ... e statistic ...
marco918
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:42
Divorteaza fara nicio ezitare, fara nicio urma de indoiala ca pasul asta ar fi gresit! Ideea de a lupta pt a-ti salva casnicia nu e decat timp pierdut pt tine. Esti tanara, ai toata viata in fata, asa ca, ia-ti dreptul la fericire! Din experienta, vorbele raman doar vorbe daca nu sunt insotite de fapte concrete. Se poate intampla ca sotul tau sa fie extrem de surprins ca tu vei cere divortul si aproape sigur orgoliul lui va fi ranit. Va cauta sa te faca sa-ti schimbi hotararea, iti va spune orice si poate va face diverse pt tine, dar tine minte, asta doar pana in momentul in care, impresionata fiind, vei spune ca ramai langa el. Din clipa aia vei fi pierduta, iar el isi va relua obiceiurile si, dupa o vreme, el, barbatul, va veni si iti va spune: stii, ma plictisesti, vreau sa ne despartim! E mult mai sanatos sa faci tu, acum, ceea ce simti ca e bine pt tine. Cat despre tipul de pe net, daca intr-adevar vrea sa te cunoasca, va veni el la tine sa te intalneasca. Nu te aprinde asa repede la primul barbat care te intampina! Da, poate ca a fost omul potrivit la locul potrivit, dar asta nu inseamna ca te iubeste sau ca te vrea in viata lui asa cum ti-ai dori tu! Pt ca te-a ajutat ii poti fii recunoscatoare, dar asta nu presupune sa alergi tu la el!
Sa ai incredere in tine si in ceea ce poti face! Scapa de sot si bucura-te de libertatea de alege ce e bun si ti se potriveste tie! In fiecare clipa urmeaza-ti visele si dorintele!
ruxit
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:43
fi fericita ca nu mai ai si alte chestii care te tin dupa el...ex un copil...prietena mea ce+a mai buna s+a ales si cu un copil....acum nu are unde sa plece....nici mama ei nu o tine...ii tot spune sa se duca casa ca e si casa ei...el munceste si nu aduce nici un ban in casa...joaca la barbut..o inseala....din cand in cand ii mai da si cate una dupa ceafa.....si deh..sunt casatoriti doar de 3 ani......ce+a mai mare greseala a vietii ei ca a crezut in iubire la o asemenea varsta...acum are 23...tot la 20 s+a casatorit ca tine...asa ca...daca simti ca iti pierzi viata langa el....divorteaza..dar nu pt cel de pe net...pt tine...fa o pauza de la barbati. de la critici..pleaca cu o prietena undeva doar voi doua...eh...asta ar vrea si prietena mea....dar... o tine fetita de 2 ani care o are....
selima
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:46
parerea mea este ca trebuie sa divortezi...nu merita sa mai salvezi casnicia ca nu ai ce...
cit despre al doilea barbat gindeste-te bine,cunoaste-l bine inainte de a face vre-un pas. Mult noroc!!!
Kattyy
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:57
buna chestia asta....asa tare te inversuneaza....
roxana24
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine imi spune si mie un tratament bun pentru par???? 68 De la: carmen_natural 7 Octombrie 2011 16:33
Femeia Leu si barbatul Varsator 10 De la: bmine 30 Septembrie 2009 19:19
NU STIU CE ASCENDENT AM !!!! 15 De la: Rallu_108 22 Aprilie 2012 11:12
ajutor..sa ma spal cu sampon de catei??? 29 De la: JustMe05 9 Septembrie 2011 16:07
ce stiti despre curatirea la fata in conditii de casa? 49 De la: ADDICTED_TO_LOVE 2 Noiembrie 2011 13:19