Setari Cookie-uri

Un sfat de la cunoscatori ..va rog!

De la: , la data 2009-12-14 10:42:53buna...sunt intr-o situatie delicata,rog sa-mi raspunda doar cine ma intelege si fara critici,numai cine trece sau a trecut poate intelege!!!!!
am 22 de ani,viata nu a tinut intocmai cu mine am avut multe piedici,parte de nenoroc...in 2007 m-am casatorit,sotul meu are 29 de ani...la inceput totul a mers struna..un adevarat gentleman...era foarte atent cu mine,ma iubea enorm...am stat 6 luni impreuna dupa care ne-am casatorit..in prezent avem 2 ani de casnicie dar s-au intamplat atat de multe cat pentru 20 de ani.....
dupa cununia religioasa ne-am hotarat sa mergem in alt oras mai mare pt ca aveam mai multe oportunitati,am plecat am stat un an...(am inceput din cauza greului sa ne indepartam unul de celalalt,ne certam,nu mai comunicam)apoi ne-am intors in orasul natal..ce credeti:am descoperit ca sotul meu vorbea cu fosta lui cu care a stat 6 ani!
de fapt, cred ca asta era motivul certurilor noastre,ca el se ducea si se plangea ei de modul cum ne certam ce ne spuneam..dar rufele se spala in familie... se ducea cu pretextul ca tre sa vorbeasca cu fratii sai la net dar cand colo cred ca vorbea cu ea...ca tot timpul venea morocanos acasa,lipsit de viata(datorita faptului ca el nu m-a inteles adik ,a fost plecat de acasa,mie mi-a fost greu sa ma acomodez si nu prea aveam asa chef de nimic,imi era dor de casa...dadea vina pe mine ca e asa pt ca eu sunt suparata dar trebuia sa inteleaga ca nu am fost plecata de acasa niciodata,trebuia sa stie cum sa ma scoata din starea mea ,sa ma ajute sa ma acomodez)....cat de greu mi-a fost,ne-am mutat in orasul natal la socri ,odata ajunsi au inceputt multe probleme,certuri care m-au indepartat de el,dar cea mai grava problema..l-am descoprit ca tinea legatura cu fosta lui...mi-am fcaut un id cu numele unei fostei colege de facultate care era prietena cu amandoi,i-am dat addd si am inceput sa vbesc cu ea,sa o intreb,sa o trag de limba...mi-a spus tot ce stiam numai eu cu sotul meu,ca sotul meu ar vrea sa ne despartim da nu poate ca-i este frica de parinti,ca e nehotarat,ca ea il iubeste ,ca el o iubeste,ca si-au dat intalnire...sotul meu vrea amanta..credeti-ma daca era alta nu am durea asa tare,dar pt ca ala l-a parasit pt altul si el acum o vrea inapoi,si tocmai ea rivala mea...offfff cata durere si cate intrebari...
cum v-ati simti puneti-va in locul meu...sa va stiti barbatul ca are gandul la alta,ca dormiti lg el in pat ,ca faceti dragoste dar gandul lui e la alta...ma simt atat de tradata...
l-am prins,i-am aratat conversatia si mi-a promis ca se linisteste,intre timp mie mi-a pierit increderea in el..tot timpul eram suspicioasa la ceea ce-mi zice(fosta este plecata la bucuresti si el a avut cursuri de training de la jobul sau in bucuresti ...numai gandul ca s-au intalnit l-am avut...o saptamana a durat cat pt un an,si mai ales ca a avut 2 zile tel inchis)la scurt timp am cunoscut la un joc online un barbat...simteam nevoia sa vorbesc cu cineva despre problema mea si am dat id-ul, am inceput sa conversam timp de vreo 3 luni doar pe mess...apoi am intrerupt legatura pana cand am observat ca poate are rost sa mai lupt pt casnicia mea(,ca doar eu am tras de ea)dar nimic,m-am lecuit sotul meu in momente de dragoste imi zice pe numele fostei,il strang in brate imi zice pe numele fostei...dupa o cearta urata de tot am hotarat as le spun si parintilor mei tot(ca nu stiau nimic de suferinta mea)..m-au inteles si mi-au oferit sprijinul lor,la fel si fratii mei...am avut o discutie mai aprinsa cu socrii mei,m-au jignit si am considerat ca nu mai am ce cauta in casa lor..am plecat la parintii mei..sotul meu nu a facut nimic sa ma impiedice..intre timp am mai vorbit ne-am mai intalnti,dar simt ca mi-e mai bine fara el!!!!!!
toate discutiile noastre sunt certuri..am reluat legatura de o luna de zile cu tipul care l-am cunoscut,si cred ca mi se aprind calcaiele,are aceeasi varsta ca sotul meu,dar cu totul diferit,vrea sa ne cunoastem,sa ne vedem,este la 600km distanta de mine,este deosebit are o vorba duioasa ,calda,din caracter este ceea ce mi-am dorit...dar astept intai sa-l cunosc...nu stiu ce sa fac sa ma duc la el...sa am incredere?(stie ca-s casatorita ,ca sotul meu m-a tradat,ca stau la parintii mei...mi-a sugerat divortul )
sa mai lupt pt casnicia mea(dak simt ca nu mai merge)?simt ca persoana respectiva ma alina,cu ajutorul lui mi-am capatat increderea in mine,m-a ajutat fff mult psihic..la momentul potrivit omul potrivit...considerati ca gresesc?
astept un raspuns de la voi...va multumesc anticiat!

Daca l-ai fi iubit cu adevarat ..ai fi luptat pentru el....
din ce ai afirmat mai sus am inteles ca amindoi erati dispusi sa fiti antrenati in alte relatii in care v-ati gasit refugiul...
e mare pacat ca....distanta de multe ori uita ce ochi are cealalta persoana....
sorinsen
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:49
Sincer sa zic ... prima greseala a fost ca teai casatorit la o varsta asa frageda ...iar a 2a greseala ... ca teai casatorit dupa numai 6 luni ... nai cum sa cunoshti 1 om in 6 luni cu adevarat, ajungi sa cunoshti 1 om cu adevarat, sai sti toate defectele, toate calitatzile, tot c poate, tot cel duce capu, abia dupa c ai fost 1 an jumate 2 cu el ... in unele situatzii poate nici atunci. Sincer itzi zic ca teai grabit MULT prea mult cu casnicia, trebuia sa ai rabdare sa il cunoshti mai bine, MULT mai bine se pare, c sa zic altcva decat sa divortzezi linishtita si sa ai rabdare ca intro zi o satzi vina fat frumosul adevarat
alecsaa
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:49
De principiu...lasa-l...sunteti la inceput, vor mai fi greutati, iar el se pare ca nu este un sprijin...Si sa nu-ti para rau .Ai facut tot ce ai putut, a facut si el...s-a dus cu fosta...Relatia e in doi...iar el te-a lasat la greu si si-a gasit scuze.Iti vei gasi si tu spunand ca a fost alegerea lui, nu-i da nimeni dreptul sa se joace cu vietile oamenilor prin instabilitatea sau nehotararea lui.
roxana24
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:51
Ce-aveti fratilor cu lb romana de o maltratati in halul asta???? Back to school!!!
miss_darine
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:51
Draga mea, am trecut prin asa ceva si eu. M-am casatorit tanara si am divortat la 21 de ani tocmai pt ca sotul meu a reluat relatia cu fosta. Am ramas singura intr-un oras in care nu stiam decat drumul pana la serviciu si inapoi, nu aveam pe nimeni, decat colegi de serviciu. Nici macar parintii nu m-au sustinut sa raman acolo, ma vroiau acasa. Mi-am luat viara in maini si azi, dupa 6 ani, sunt bine, implinita si multumita de mine.Din cate am inteles el e nefericit, dar nu conteaza deloc, a incetat demult sa mai existe pt mine. Cred ca este adevarata vorba " cat e roata de patrata tot se mai intoarce o data".
Capul sus, ai incredere in tine si divorteaza.
Doamne ajuta.
mary_t
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:51
Buna,

Divorteza draga mea... am fost si eu in aceeasi situatie cu a ta s am divortat. Intradevar .. a fost greu sa fac pasul acesta, dar l-am facut. Si acum sunt cea mai fericita femeie din lume. (am aceeasi varsta cu tine)

Bafta!
s0nia
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:51
Din pacate nu sti cu cine te-ai maritat,e clar caesti doar un pion pe tabla lui de amor cu fosta.pleaca cat mai repede,pana nu-ti mai irosesti si alti ani din viata.NU AI CE PIERDE ! ca nici nu ai avut de la bun inceput.ce spui tu acolo nu se cheama familie,iar frica de parinti e o alta minciuna.un cuplu e format din 2 si atat.Unde dragoste nu e,nimic nu e.Asa cum el o iubeste pe fosta,meriti si tu sa fi iubita de cineva.Nu fi suparata ca ai aflat de amanta,bine ca nu sa-ntamplat peste 20 de ani,bucura-te ca esti tanara si nu aveti copii,ar fi fost mai rau.Un barbat care-si inseala prietena isi inseala si nevasta.
kudika052998
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:52
ma certam cu alecsa si cu restu' lumii
miss_darine
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:52
De la: miss_darine, la data 2010-01-10 12:52:44ma certam cu alecsa si cu restu' lumii


de la minirevelioane ti se trage
mitura
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:54
ok,nu trebuie sa suferi dar nu ar fi mai bine daca l-ai chema tu pe iubi aici sa vezi ce ii poate pielea ,daca acolo unde te duci nu e chiar roz ,aici pe teritoriu tau e altceva.Asta e parerea mea,cat despre sot treaba lui atata timp cat nu exista un copil e ok sunteti liberi,Succes!
kudika032753
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:55
Viata ta e numai una!Sotul tau e demult plecat de langa tine,nu te merita!toti barbatii inseala dar unii o fac cu" demnitate",sincer sotul tau pare un om fara personalitate nu-ti irosi viata pt o cauza pierduta niciodata!traieste-ti viata fie ca e tipul ala de pe net fie ca orice altcineva!succes!
kudika098349
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:58
bn k si-a dat arama pe fata acum si nu mai tarziu cand poate aveati si un copil atunci era mai dificil.esti tanara ce mai astepti veziti de viata ta si incearca sa fi fericita.incearca o relatie cu tipul de pe forum,poate cine stie.......si sa nu regreti niciodat k nu ai luptat pt sotul tau pentru k e un nenorocit care nu te iubeste si stai linistita k dak pe tine tea inselat cu ea,si pe ea o sa o insela cu alta pt k dak o faci o data o ai in sange.poate k asa a fost mereu dar nu tia dat seama.bafta si sa ne dai vesti bune
kudika099019
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:07

Situaþia disperatã, este o situaþie banalã. "Dragostea" þine între 6 luni ºi trei ani. La tine a þinut doi ani. Fericit-o! Vinovaþi de situaþia ta, sunt pãrinþii tãi. Pentru cã nu þi-a dat educaþie sexualã ºi în loc sã-þi iei un vibrator normal, ai luat unul cu prelungitor. ªi cum capul face capul trage, sau cum îþi aºteni aºa dormi, având ºi o vârstã când poþi sã mai îndrepþi ceva în viaþa ta, divorþeazã acum ºi un an de zile cel puþin, citeºte cãrþi despre perpetuarea tuturor speciilor, iar când ajungi la specia umanã, aprofundeazã lucrurile ºi poate ai sã afli ce este "dragostea" între un bãrbat ºi o femeie. Iar când te vei cãsãtori a doua oarã, ia de soþ pe cel mai bun prieten, dacã nu e însurat deja, ºi închipuieþi cã este castrat. Dacã mai vrei sã-l iei, mãritã-te cu el ºi vei fi printre puþinele femei fericite în viaþã. Sã fi iubitã...nu _ututã !
addodas
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:09
parerea mea e ca ar trebui sa divortezi dar sa fi atenta si la celalant sa nu fie la fel k sotul tau la inceput totul perfect iar apoi....................poate aqm vz lucrurile altfel pt k esti ranita mai ast un timp si dupa actioneaza q celalant
kudika057652
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:21
buna.ma numesc alex sfatul meu este sa incetezi relatia cu sotul tau..dc el s-a impacat cu fosta care au fost 6 luni impreuna inseamna k ,chiar o iubeste.esti tanara, ai toata viata inainte sa gasesti pe cineva sa te respecte si sa te iubesca.gandeste-te la tine si la fericirea ta e prea devreme sa te inchizi intr-o casanicie care nu merge,tu vrei sa o salvezi si lui nu ii pasa.iesi in oras,cu prietenii distreaza-te ,fa-ti prieteni noi si uita-l k nu te merita.sunt multe persoane care sunt in situatia asta si fiecare a facut ce a considerat k e bn pt el.daca avei si un copil situatia se complica mai tare.dar dc nu ai nu are rost sa mai plangi dupa el.iti doresc sa gasesti un barbat care sa te respecte si sa te faca fericita.
kudika089154
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:26
Buna!!! am citit povestea ta, in ziua de azi mereu se intampla asa, poate te -ai casatorit prea repede!!! dar totusi s -a intamplat!!! cel mai bine ar fi sa divortezi, daca totusi tu simti ca ti-e mai bine fara el, din moment ce a gresit o data, va gresi mereu....lui o sa-i para rau!!! eu nu cred ca ii va merge bine cu fosta!!! totusi cum va da Dumnezeu!!! dar sa nu ai foarte mare incredere in actualul prieten, pt ca nu se stie niciodata!! e bine ca ai cunoscut pe cineva care te-a ajutat sa iti recapeti increderea in tine, dar sa fii tare, si indiferenta. Mult succes!!!
kudika083381
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:27
Buna!!! ce sa ti zic sunt de aceeasi varsta cu tine!! in casatorie nu ma bag pt ca nu sunt cunoscatoare si nu am experienta! dar in schimb pt persoana de pe net poti sa ti spun un sfat NU TE INCREDE!!! ai mare grija, aparentele inseala intotdeauna!!! am patit o pe pielea mea!!!
eyeinthesky
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:28
buna dragutso!...parerea mea este ca destinul nul poti schimba.....daca nu mai merge cu fostul .....inceteaza orice relatie cu el....si divortul e necesar.....am o cunostinta...care a nimerit in astfel de situatie.....si intradevar suferintile iau fost mari....acum are alaturi alt iubit....si e foarte fericita,increzuta si se simte super cu el...o duce pe palme....poate e destinul tau ....incearca.....fericirea e la spatele tau.....
__snejinka__
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:31
buna, am citit ceea ce ai scris tu, problema prin care treci.
Eu iti zic sa mai astepti sa se linisteasca apele, sa fii divortata, daca nu va mai intelegeti tu si cu sotul tau , si apoi , sa iti dai timp pentru a face loc altcuiva in viata ta.Si ai grija , nu compara viitoarea persoana din viata ta cu sotul tau.
Lasa-ti timp sa-ti vindeci ranile, altfel , poate viitoarea ta relatie va avea repercursiunile trecutului.
asta iti spun eu, si cand ai timp si nevoie de cineva care sa te asculte, iti dau id-ul meu.
augustalinleu@yahoo.co.uk
ia-ma ca pe o prietena mai mare, am trecut si eu prin multe, am 30 de ani, si inca nu m-am casatorit , de frica dezamagirii.
te pup si ai grija de tine.
alinaborz0
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:33
De la: alinaborz0, la data 2010-01-10 13:33:44 meu.
augustalinleu@yahoo.co.uk
.


augusta linoleu???
cine urmeaza, serenisima parchet?
geo_xx
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:35
atentie nu repeta greseala de a cadea in capcana altui barbat adica trebuie s-ai testezi sinceritatea ,dragostea ,intelegerea fata detine dar inprimul dac sinteti si simtit ca vibrati la fel ,barbati nu vad in femeii mai ales daca sint fumoase ,un nou prilej de distractie si sex iar dupa ce se plictisesc le arunca ca pe niste jucarii stricate ,de aceea relatia ta cu sotul tau nua mers pt canu te respectat nu te-a iubit nu te-a inteles nu ati fost pe aceaiasi lungime de unda nu ati fost compatibili decit cit la intersat ca sexualitatea lui sa fie satisfacuta ,acum a cucerit alta reduta a renuntat la tine fapt ce ti sa dovedit prin atitudinea parintilor lui ,asa ca fii atenta sufla si in iaurt ,aceste lucruri tile tansmit din expeientamea de o viata si din experinta celor 30 de ani decastorie cu iubitamea sotie cu caream fost laturi si la bine dar mai ales la greu de aceea am relizar foarte multe datorita ubiri ,sinceritati si mai ales respectului unul fata de celalat.
kudika043826
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:42
nu nu gresesti , faci foarte bine , distreazate si lasa-te iubite de cine te iubeste , nu cersii iubire la cine nici macar nu te merita!!! considera ca asa a fost sa fie !!! o experienta mai putin placuta , trebuie sa treim si experiente de geneul acesta :D, altfel cum ar fii viata , monotona . Bucurate cu cine se bucura pt tine !!! bafta si mergi mai departe ca viata este foarte frumoasa , si fara el poate si mai frumoasa nu este nimic intamplator BAFTAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!
voicumagdalena
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:42
daca nu esti fericita nu are sens , pune-ti un cercel de la WWW.GETWILD.RO si gaseste-ti altu
kudika066290
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:45
salut,legat de relatia cu sotul tau?am avut o experienta asemanatoare, nu imi venea sa cred cand ti-am citit povestea
am fost prietena cu sotul meu 4 ani si 6 luni
ne-am casatorit, si dupa 6 luni de la casatorie a inceput greul,,pana atunci toate bune si frumoase,insa dupa totul s-a transformat in cosmar
au inceput jigniriile,lipsa de comunicare,eu l-am banuit ca ma insela,ptr ca nici sex nu m-ai faceam,dar lui ii dispareau prezervativele din portofel.
intr-un final m-am mutat la parintii mei,cunoscusem un tip pe internet in acelasi judet,la 120 de km,de aceaiasi varsta cu sotul meu 30 de ani,eu 24,spre mirarea mea in aceeasi zodie cu fostul sot,dar si cu mine.am divortat 2 infatisari la tribunal,fara copii si prea multe bunuri,doar sume de bani si obiecte electrocasnice.
sunt fericita,am intalnit un om deosebit,si el divortat cu o fetita care nu statea cu el,totul e ok ok si nu regret nimik,suntem impreuna de 2 ani si avem planuri mari,asa cu nu te mai uita in spate,divorteaza ca nu esti nici prima nici ultima,esti tanara nu merita sa ramai langa un om care plange ptr alta femeie,stii vb aia eu plang ptr tine si tu plangi ptr alta!!!!!!!!!!!!! nu merita ,incearca si o sa fii fericita,bafta si astept sa imi spui ce ai facut!!!!!!!!!!!!!!!pa,pa
kudika026534
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:55
buna scumpo
ma scuzidar nu ti-am retinut numele
te inteleg din tot sufletul,stiu ca e f greu dar cred totusi sa renunti,ca esti inca f tinara si iti poti reface viata.iti spun asta ca,eu acum dupa 20 de ani de casnicie,care pot spune ca a fost f frumoasa,cu bune si rele,timp in care nu am calcat strimb niciodata pentru ca am iubit-o si inca o iubesc,ma trezesc ca sotia mea (inca)are un priete,un tip cu care vb zilnic si ce ma deranjat f tare ca ii adreseaza cuvinte siropoase pe care mie nu mi le-a spus niciodata-si mai sunt si altele....
dar asta e viata
d-aia iti spun,incearcasa te debarasezi de el,ca daca a inceput de acum,vei avea alaturi de el o viata de cosmar
uita-l
eu sunt intr-o mare dilema in cazul meu.........
daca ai putea sa ma ajuti cu un sfat,ti-as fi recunoscator
cu stima,Silviu
casca
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:57
Viata merita traita iar la 20 si ceva de ani inca nu ai simtit mare lucru...asa ca ,parerea mea , e cazul sa divortezi si sa incepi o noua etapa a vietii.....casnicia voastra a fost un timp pierdut sau o etapa nereusita a vietii....mergi inainte cu incredere si nu te arunca in bratele primului cunoscut.....nu are rost sa amani divortul pt ca iti vei prelungi singura suferinta.....
indiferent cat l-ai iubit ,nu se merita acum pt ca nu te iubeste ...
bafta multa si sa iti gasesti iubirea adevarata...
kamynik
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:59

nu cunosc....nu am trecut prin asta...insa nu se merita sa suferi pt asa cv....increderea in tine nu ti-o da altcineva...tu trebuie sa ai incredere in tine.
ai mei s-au despartit dupa 16 ani, adik , varsta mea. motivul: ca si al tau.
persoana cu care a stat tata inaite sa se casatoreasca cu mama a divortat...iar tata o insela pe mama de 1 an inaite sa se desparta vara asta....
durerea cea mai mare m-a lovit tocmai pe mn pentru ca eu l-am vazut prima pe tata cu respectiva. in iunie mama a plecat inpreuna cu noi, (eu si fratele meu) de acasa.
pana pe la jumatatea lui iulie, divortul lor era gata.
in prezent tata este casatorit cu aceea femeie, iar mama inceraca si ea sa isi refaca viata si vad ca in cepe sa reuseasca.
deci concluzia, daca mama, ca are 38 de ani, si 16 ani de casnicie, ce s-au dus pe apa sambeti, cum vine vorba, a reusit, tu cu atat mai mult ar trebuii sa reusesti.
punete pe tine ope primul plan si lasa-l pe el. pt ca din cate se pare el pe tine te-a lasat la runda adoua dupa ceva timp.
sfatul meu: esti inca tanara, poti si ai dreptul sa iti refaci viata si sa iubesti din nou, cu acelasi foc, sau poate kiar mai mare.
dak te-a deranjat raspunsul meu, imi cer scuze......
Sweetness94
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:01
Insa atentie, atentie mare sa nu treci de la .... o experienta la alta si sa te trezesti peste vreo 5 ani ca de la divort, ai "experimentat" cu vreo ... jumatate de cartier.
si care e problema ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!
un barbat , fie el si insurat , daca mai ,,scapa pe la altele" e doar .............. barbat , iar o femeie , fie ea si libera , daca se apuca sa ,,experimenteze" ( cu unul sau o suta , ce importanta are ? ) e automat si fara drept de apel ............. tarfa ? !!!!!!!!!!!!!!!!
las-o moarta , avem si noi , femeile , dreptul sa gasim persoana compatibila DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE , la fel ca si voi , barbatii .
perce_neige
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:08
buna nu mai are rost sa mai lupti pt ceva ce numai merita sfatul meu este sa dovortezi si sa incepi o relatie cu celalalt dar nu sa te duci la el decurand trebuie sa il cunosti si daca esti muscata o data de sarpe nu trebuie sa te muste iar ca daca te musca a doua oara este mai veninos.
alexa200032
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:09
"daca esti muscata o data de sarpe nu trebuie sa te muste iar ca daca te musca a doua oara este mai veninos. " bre, hotaraste-te sarpele ala e veninos sau nu? ca e de ajuns sa te muste o data si te duci pa pa fara antivenin
miss_darine
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa plec la munca afara 9 De la: valy90 9 Ianuarie 2011 00:49
eu scorpie, el taur 9 De la: kudika076489 23 Octombrie 2009 13:54
Eu geaman,el capricorn..... 7 De la: kudika055844 30 Iulie 2009 10:23
CREZI IN HOROSCOP??? 4 De la: gargaritamica 5 Iulie 2009 18:14
Ea gemeni....el pesti.. 8 De la: brasilianca_alex 29 Noiembrie 2009 14:03