Setari Cookie-uri

Cele 2 intrebari, pe care orice femeie vrea sa le stie despre barbati

de ce nu ne accepta asa cum suntem ????????de ce cand avem cea mai mare nevoie de ei ne intorc spatele?
life_s_good
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:45
Ha?
Care femeie vrea sa stie intrebari sa ridice mana....
Eu, daca vreau sa stiu ceva, sunt raspunsuri...
Dor_a
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:58
CE CAUTA?
CE OFERA?
valiiiiiiii
Postat pe 3 Ianuarie 2010 04:30
Imi cer scuze doamnelor sa spun acest lucur dar, majoritatea intrebarilor sunt la mintea cocosului. Numai cateva dintre voi au stiu sa puna adevarate intrebari la care majoritatea barbatilor nu ar fi stiut ce sa raspuna. Pai, astea sunt intrebari?? Cate camere are vila lui sau ce cont in banca ar avea, pai sa fi prost sa-i spui unei femei cati bani ai in buzunar ca te toaca pana la ultimul banut, te lasa cum s-ar spune in pielea goala.
Doar cateva persoane au gandit bine si o persoana ar fi, de exemplu, doamna cu cele 6 intrebari si cum zicea si dumnea ei "mai sunt intrebari".
Unevariable
Postat pe 3 Ianuarie 2010 05:07
probabil cat are in cont ca sa stie cate menajere sa plateasca sa faca curat in hardughia de casa(cu multe camere)......mai mai si tuluaie
Kalista35
Postat pe 3 Ianuarie 2010 05:27
dialog intre barbat si femeie:
ea: ma iubesti?
el: nu stiu
ea: m ai inselat vreodata?
el: eu nu as zice chiar asa...
ea:de ce m ai inselat?
el: stii...eu tot cu tine voi ramane, dar am fost tentat..nu a insemnat nimic.
ea: ce fel de relatie avem noi?
el: pai...
ea: pai...ce?
el: pai...eu tin mult la tine si ma simt bine cu tine, dar nu vreau sa ma implic foarte mult, fiindca nu vreau sa sufar, fiindca nu sunt p[regatit pentru o relatie serioasa si vreau sa ma mai distrez inca...suntem amandoi tineri( sau prea in varsta ) ca sa ne implicam...stii si tu ...ne e bine asa
si fiindca ea da din umeri si merge mai departe, el va ramane mereu la "ne e bine asa"...sau ea il paraseste si s au dis naibii cateva luni sau ani de relatie.
fiindca responsabilitatile nu fac casa buna cu barbatul de azi, cel modern si cu vise de marire,,,fiindca asa l am invatat noi...fiindca sunt p[rea multe care accepta prea putin si ridica din umeri, sau care se multumesc doar cu o relatie bazata [e sex, sau pe bani si sex ,...asa ca ei cum sa ne mai creada? pe noi alea sincere, cand ele sunt acolo, cu promisiunea unei relatii fara obligatii?
cu totii , dar absoluti cu totii v ati legat de bani si sex....RUSINE... unde e inima/? sufletul? romantismul? trist este ca aveti dreptate..si pentru asta....RUSINE NOUA, TUTUROR
ana_smyle
Postat pe 3 Ianuarie 2010 05:38
1. Cat de gros este portofelul?
2. Daca il poate umple mai repede decat il goleste EA?
cucugabriel
Postat pe 3 Ianuarie 2010 05:41
De la: ana_smyle, la data 2010-01-03 05:38:43dialog intre barbat si femeie:
ea: ma iubesti?
el: nu stiu
ea: m ai inselat vreodata?
el: eu nu as zice chiar asa...
ea:de ce m ai inselat?
el: stii...eu tot cu tine voi ramane, dar am fost tentat..nu a insemnat nimic.
ea: ce fel de relatie avem noi?
el: pai...
ea: pai...ce?
el: pai...eu tin mult la tine si ma simt bine cu tine, dar nu vreau sa ma implic foarte mult, fiindca nu vreau sa sufar, fiindca nu sunt p[regatit pentru o relatie serioasa si vreau sa ma mai distrez inca...suntem amandoi tineri( sau prea in varsta ) ca sa ne implicam...stii si tu ...ne e bine asa
si fiindca ea da din umeri si merge mai departe, el va ramane mereu la "ne e bine asa"...sau ea il paraseste si s au dis naibii cateva luni sau ani de relatie.
fiindca responsabilitatile nu fac casa buna cu barbatul de azi, cel modern si cu vise de marire,,,fiindca asa l am invatat noi...fiindca sunt p[rea multe care accepta prea putin si ridica din umeri, sau care se multumesc doar cu o relatie bazata [e sex, sau pe bani si sex ,...asa ca ei cum sa ne mai creada? pe noi alea sincere, cand ele sunt acolo, cu promisiunea unei relatii fara obligatii?
cu totii , dar absoluti cu totii v ati legat de bani si sex....RUSINE... unde e inima/? sufletul? romantismul? trist este ca aveti dreptate..si pentru asta....RUSINE NOUA, TUTUROR


Doamne fereste si apara, ASTA e discutia ta uzuala cu barbatii???
Te plang, zau, dar.... vorbeste pentru tine

Personal nu am avut astfel de conversatii. Deci pastreaza si rusinea tot pentru uz personal

De ce sa judeci o lume-ntreaga dupa tine?
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 07:19
de ce sa pierd timp si energie intreband-ul ?!!!!!!!!!!!!!!!
la una sau o suta , oricum ori nu va raspunde sau , daca o va face , nu voi intelege nimic .
ia-l incet ca spune tot ( ce vrei sa stii , ba chiar si ce nu vrei sa stii )
perce_neige
Postat pe 3 Ianuarie 2010 07:29
De la: cucugabriel, la data 2010-01-03 05:41:171. Cat de gros este portofelul?
2. Daca il poate umple mai repede decat il goleste EA?


Haha! Asa o fi, dar doar in cazul in care oricum nu gaseste nimic altceva la el.

Daca el e uratzel (no offence! Persoanele de fatza se exclud), fara... l'usage du monde (adica - neaos vorbind, ca s-ar putea sa nu intelegi pasareasca asta de franceza - se scarpina-n... cap si se scobeste in dintzi la masa, vorbeste tare la telefonul mobil ca sa vaza lumea ce persoana importanta-i si pune muzica sa urle-n masina si deschide geamurile, chiar cu riscu' de a-i inghetza inceputul de chelie pen'ca afara-s minus cinshpe grade), fara prea multe subiecte de conversatie... ei bine, in cazul asta cauta si ea un motiv, oricare, pentru care sa isi piarda timpul, nu?
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 07:35
De la: albazapada, la data 2009-12-27 20:58:011. De ce vor sa faca doar sex si nu stiu sa iubeasca? (am evitat multi barbati doar de teama ca ei se folosesc de o femeie doar pentru necesitati -sex -fara se se implice emotional, fara sa iubeasca.. de teama dezamagirii de a ma simti folosita ... desi nu am trait acest sentiment il urasc ... din experienta altor femei din jurul meu)
2. De ce sunt imaturi si orgoliosi in unele situatii cand nu ar trebui sa fie? ( desi nu au dreptate sustin niste aberatii doar de dragul de a dovedi ca sunt barbati?)
3. De ce fug de responsabilitati?
4. De ce li se pare ca ei intorc pamantul cand de fapt nici nu pot sa-l miste?
5. De ce vor sa para ceea ce nu sunt?
6. De ce nu sunt in stare sa recunoasca ca te-au inselat cu o alta femeie? (spun ceva de genul... draga mea, nu e ceea ce crezi.. desi il prinzi in pat cu amanta)
.... si mai sunt intrebari...



eu as avea mai degraba o intrebare la care sa-mi raspunda femeile : de ce , Doamne iarta-ma , cum ne face un barbat un compliment , ne si vedem punandu-i pirostriile ?
perce_neige
Postat pe 3 Ianuarie 2010 07:41
De la: perce_neige, la data 2010-01-03 07:41:10

eu as avea mai degraba o intrebare la care sa-mi raspunda femeile : de ce , Doamne iarta-ma , cum ne face un barbat un compliment , ne si vedem punandu-i pirostriile ?


Exactement, Perce-neige!
(dragutz nick, apropos )

Toate femeile spumega impotriva "incapacitatii de a se angaja" a barbatilor, omitzand un fapt atat de simplu. Un compliment nu e un angajament.
Insa o femeie care ia un compliment (sau mai multe) drept angajament si are pretentia ca "el" sa evolueze conform istorioarei pe care si-a creat-o ea in capshoru-i dragalash, are un nume: femeia-crampon.

N-ar strica sa pastram niste proportii simple, doamnelor, atunci cand se intrevede o relatie.
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 08:01
sunteti tari fetelor...dar care sunt cele 2 intrebari !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????
kudika074155
Postat pe 3 Ianuarie 2010 08:30
Raspuns 1. si-o muta dintr-un buzunar in altul,apoi o pitiga...sa simta daca-i acolo...
Raspuns 2....
kudika045103
Postat pe 3 Ianuarie 2010 09:20
fr ani si fr varsta ........pacat ca ai numai 21 inca mai ai de invatat
kudika054626
Postat pe 3 Ianuarie 2010 09:43
De la: kudika074155, la data 2010-01-03 08:30:19sunteti tari fetelor...dar care sunt cele 2 intrebari !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????


N-am, zau!
Si dac-as avea, nu ar rima cu intrebarile existentiale ale fetelor de mai sus.
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 09:47
1.cati cm. are ?
2. daca depaseste 15 minute.?
ticuta2IV1940
Postat pe 3 Ianuarie 2010 09:51
Un lucru stiu concret de la ele, pe majoeitatea daca le intrebi al citulea esti la ea, ea va raspunde al 2-lea..
Budecy
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:13
de ce ne trateaza k si cum nu a avea drepturi egale....si de ce inseala..
queen_giovana
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:15
De la: albazapada, la data 2009-12-27 20:58:011. De ce vor sa faca doar sex si nu stiu sa iubeasca? (am evitat multi barbati doar de teama ca ei se folosesc de o femeie doar pentru necesitati -sex -fara se se implice emotional, fara sa iubeasca.. de teama dezamagirii de a ma simti folosita ... desi nu am trait acest sentiment il urasc ... din experienta altor femei din jurul meu)
2. De ce sunt imaturi si orgoliosi in unele situatii cand nu ar trebui sa fie? ( desi nu au dreptate sustin niste aberatii doar de dragul de a dovedi ca sunt barbati?)
3. De ce fug de responsabilitati?
4. De ce li se pare ca ei intorc pamantul cand de fapt nici nu pot sa-l miste?
5. De ce vor sa para ceea ce nu sunt?
6. De ce nu sunt in stare sa recunoasca ca te-au inselat cu o alta femeie? (spun ceva de genul... draga mea, nu e ceea ce crezi.. desi il prinzi in pat cu amanta)
.... si mai sunt intrebari...

Draga mea, e un singur raspuns la toate intrebarile astea si nici macar nu trebuie sa fii barbat sa-l dai : pentru ca sunt barbati!!!
lidiaolteanu
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:29
de ce ne tot batem capul atat?!?!?nu ii chinuim zilnic un intrebari si comenzi???ma refer la femeile maritate binenteles!!"vezi ca ai uitat sa duci gunoiul","ai pus prea mult zahar la cefea" si multe multe altele.imi este mila de ei..serios!!!si chiar si asa as avea si eu o intrebare:
cu trecerea anilor de ce se intra in rutina si nu stiu sa intretina o iubire???poate ei ne imping in bratele altui barbat...si apoi sa se intrebe de ce am facut-o?!?!?!
de ce oare????
kudika078980
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:30
De la: perce_neige, la data 2010-01-03 07:41:10
De la: albazapada, la data 2009-12-27 20:58:011. De ce vor sa faca doar sex si nu stiu sa iubeasca? (am evitat multi barbati doar de teama ca ei se folosesc de o femeie doar pentru necesitati -sex -fara se se implice emotional, fara sa iubeasca.. de teama dezamagirii de a ma simti folosita ... desi nu am trait acest sentiment il urasc ... din experienta altor femei din jurul meu)
2. De ce sunt imaturi si orgoliosi in unele situatii cand nu ar trebui sa fie? ( desi nu au dreptate sustin niste aberatii doar de dragul de a dovedi ca sunt barbati?)
3. De ce fug de responsabilitati?
4. De ce li se pare ca ei intorc pamantul cand de fapt nici nu pot sa-l miste?
5. De ce vor sa para ceea ce nu sunt?
6. De ce nu sunt in stare sa recunoasca ca te-au inselat cu o alta femeie? (spun ceva de genul... draga mea, nu e ceea ce crezi.. desi il prinzi in pat cu amanta)
.... si mai sunt intrebari...



eu as avea mai degraba o intrebare la care sa-mi raspunda femeile : de ce , Doamne iarta-ma , cum ne face un barbat un compliment , ne si vedem punandu-i pirostriile ?

Din nou acelasi raspuns... Pentru ca suntem femei...
lidiaolteanu
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:32
De la: kudika078980, la data 2010-01-03 10:30:42de ce ne tot batem capul atat?!?!?nu ii chinuim zilnic un intrebari si comenzi???ma refer la femeile maritate binenteles!!"vezi ca ai uitat sa duci gunoiul","ai pus prea mult zahar la cefea" si multe multe altele.imi este mila de ei..serios!!!si chiar si asa as avea si eu o intrebare:
cu trecerea anilor de ce se intra in rutina si nu stiu sa intretina o iubire???poate ei ne imping in bratele altui barbat...si apoi sa se intrebe de ce am facut-o?!?!?!
de ce oare????


Nu toate femeile maritate sunt zbiri sau vrajitoarea cea rea in casnicie, unii chiar isi merita soarta.

Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:35
dar noi ii acceptam asa cum sun???mereu am dori sa schimbam ceva la ei!!!in schimb noi suntem perfecte.fetelor...stiu ca sunt multi care nici nu merita osteneala sa ii numim barbati...dar nici cu noi femile nu ne facem de ras!!!
kudika078980
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:39
De la: kudika078980, la data 2010-01-03 10:30:42de ce ne tot batem capul atat?!?!?nu ii chinuim zilnic un intrebari si comenzi???ma refer la femeile maritate binenteles!!"vezi ca ai uitat sa duci gunoiul","ai pus prea mult zahar la cefea" si multe multe altele.imi este mila de ei..serios!!!si chiar si asa as avea si eu o intrebare:
cu trecerea anilor de ce se intra in rutina si nu stiu sa intretina o iubire???poate ei ne imping in bratele altui barbat...si apoi sa se intrebe de ce am facut-o?!?!?!
de ce oare????

Draga mea, esti cumva barbat?? Doar intreb si eu... In cazul in care esti cu adevarat femeie, te felicit! Esti in stare sa pastrezi un barbat langa tine, trebuie doar sa vezi daca merita...
Deci, intrebari ar fi multe pentru ambele sexe. Genetic suntem programati diferit. Nu avem cum sa semanam si sincer, cred ca ne-am plictisi de moarte daca nu ar exista aceste diferente care ne fac sa ne punem intrebari. Daca vrei sa stii "de ce" se comporta un barbat intr-un anumit fel, ar trebui sa gandesti ca nu barbat. Si asta nu se poate, pentru ca nu avem aceleasi emisfere din creier dezvoltate la fel. E bine sa incercam macar... Atunci putem sa le acordam si circumstante atenuante. La fel ar trebui sa faca si ei. Chiar daca topicul este deschis pentru intrebari adresate barbatilor, sunt convinsa ca ei isi pun si mai multe intrebari despre noi si va asigur ca sunt in ceata totala. Deci, suntem mai tari!!
In consecinta, raman intrebarile de la inceput ale fetelor... Cat e contul de gras, cat poate duce, cat e de mare.... Intrebari la care se poate raspunde, nu de alta...
lidiaolteanu
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:41
De la: Kalista35, la data 2010-01-03 05:27:42probabil cat are in cont ca sa stie cate menajere sa plateasca sa faca curat in hardughia de casa(cu multe camere)......mai mai si tuluaie


N-am prea inteles ce vrei tu sa spui...

Totusi, daca insinuezi ceea ce cred eu, daca asta e singura ta problema, am vesti bune pentru tine!!

Cei cu "hardughii de casa", au faza cu menajera/menajerele "covered up", si nu au nevoie sa dea nimanui extrasul de cont ca sa afle cate menajere isi pot permite sa plateasca (eu numesc asta "sa pretinzi cu mijloace insuficiente", in ceea ce te priveste, asa ca m-am gandit sa te ajut, ca data viitoare sa pari mai veridica ).

Ba mai mult, intr-o casa - oricat de "hardughie" - exista o singura menajera. Asta daca nu se numeste Luvru, Versailles sau Peles, evident... Dar ceva-mi spune ca nu te intalnesti cu Bourbonii, Capetinii sau Hohenzollernii, totusi
La menajera atat de "in voga" se adauga gradinarul, valetul, bucatareasa si baiatul bun la toate , in functie de nevoiele "hardughiei".
Hardughiile astea's ca niste... companii: se angajeaza oameni calificati sa faca certe lucruri, nu platesc o gramada de gospodine de la Falashtoaca sa zapaceasca rasadurile si sa spele icoanele antice cu detergent "ca asa-s invatzate"

Sper ca ti-am fost de ajutor si ti-am luat si o piatra de pe inima
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:41


de ce? pt ca asa vrea
de ce nu? pt ca s-a razgandit

kudika087928
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:49
las ca si voi sunteti tot asa
cosmyn09
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:49
cred ca mai sunt multe persoane care nu au cum sa-si piarda vremea, citesc si ma minunez ce le mai trece prin cap.....................aiurea intrebari!!!!!!!!!
margele
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:54
De la: scorpio67, la data 2010-01-03 10:35:56
Nu toate femeile maritate sunt zbiri sau vrajitoarea cea rea in casnicie, unii chiar isi merita soarta.


Ai dreptate, Scorpio.

Suntem dulci si intelegatoare...
(pff! Aseara Ochi Verzi mi-a promis ca-mi prepara ficat cu lamaie si sos de grenadine si-a uitat... - mie imi iese mereu nisipos... cre' ca-l gatesc prea mult ...
Pot sa fiu dulce si intelegatoare peste vreo douaj'da minute... Dupa ce il mustruluiesc oleaca? )
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
libertatea barbatilor.... 25 De la: kudika037691 7 Septembrie 2009 13:12
Cat poate rezista o relatie fara sex? 39 De la: Barbie30 23 Iulie 2010 21:23
ce ati face... 43 De la: ralukutya 30 Mai 2009 14:32
Ce ziceti de barbatii gemeni? 73 De la: tha_cold_butterfly 19 August 2013 17:20
Ce fel de fete intalnim la astfel de saloane ? 6 De la: ice_flower 18 Martie 2010 19:41