Setari Cookie-uri

Sa il parasesc sau nu?

Buna. povestea mea este destul de lunga, o sa iincerc sa fac un rezumat si sper sa imi dati cateva sfaturi utile. Eu si prietenul meu avem 4 ani si jumatate de relatie, timp in care ne-am certat, ne-am despartit cate2-3 zile si ne-am impacat de mai multe ori. Ne desparteam pt k eu il prindeam cu minciuni de genu: raman dupa program si daca il sunam nu raspundea cate 3-4 ore (oricat de ocupat ar fi fost putea makr sa respinga si intelgeam k e ocupat), isi tinea si isi tine telefoanele pe silent si eventual, knd suntem in concediu, le paroleaza sa nu umblu in ele.De multe ori am umblat in telefonul lui si am gasit numai mesaje de la si catre alte femei, mesaje de amor.Chiar am reusit sa vb cu una din fetele respective si mi-a zis k a umblat dupa ea, au iesit in oras si pe mine ma mintea k e la munca.Intr-o seara l-am prins cu una in masina se chinuia sa o sarute, si multe alte minciuni (eu eram aksa la el cu parintii lui si el imi zicea la tel k e cu tatal lui la spital :) ) Acum am cunoscut un alt baiat care e f ok si se poarta altfel cu mine.Dar eu sunt obisnuita cu R. m-am obisnuit sa fiu cu el, sa merg la cumparaturi cu el si mi-e f greu sa renunt la relatie, desi vreau asta. Ce sa fac?Sa il cred k m iubeste dupa toate minciunile lui?Nu am liniste deloc, nu am incredere in el.Pls un sfat.
deea0309
Postat pe 23 Decembrie 2009 14:29
LASA-L!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
black3kobra
Postat pe 23 Decembrie 2009 14:36
in primul rand cati ani ai, pt ca ai dorintele unei femei trecute de 50! Auzi! am cu cine sa ma duc la cumparaturi iti spun eu, un mincinos nu se va vindeca niciodata, chiar iti doresti sa stai intr-o incertitudine toata viata, sau in certitudinea ca te inseala? Live'it!
miss_darine
Postat pe 23 Decembrie 2009 14:39
Asta nu e iubire , nici din partea lui nici din partea ta ( e vorba de obisnuinta : ' sunt obisnuita cu R. m-am obisnuit sa fiu cu el, sa merg la cumparaturi cu el ' ).
Ce ar trebui sa mai faca prietenul tau , ce ar trebui sa-ti mai spuna ca sa te convingi ca e afemeiat si mincinos ? Poate cand o sa-l prinzi in pat cu alta vei deschide ochii .
Ai pierdut destul timp cu el , acum pune punct si mergi mai departe . Mai ales ca ai avea cu cine...
mahy33
Postat pe 23 Decembrie 2009 14:54
Am 22 ani. Si da aveti dreptate ca merita sa il las, dar asa sunt eu fraiera si mereu m-a jucat pe degete, knd spuneam gata s-a terminat, ma cauta cu saptamanile sa ne impacam si cedam.Si mama mea zice k nu ma merita.Daca si voi fetelor imi ziceti asta, acum am prins curaj.Multumesc pt sfaturi.
deea0309
Postat pe 23 Decembrie 2009 15:35
adica dupa toate minciunile pe care ti le-a zis si tot ce a facut u mai esti cu el??? e clar ca nu te iubeste si nu stie sa te aprecieze,asa ca ai face bine sa uiti de el si sa iti vezi de viata ta(unde sa nu fie si el implicat)...un om care iubeste nu se comporta asa,iar el clar nu te iubeste... ai grija de tine si uita-l
steffy91
Postat pe 23 Decembrie 2009 15:45
Azi am stabilit cu celalalt sa mergem de revelion la Busteni.Daca tot am primit oferta de la el sa plec, voi pleca, pt k R. nu a facut niciun plan pt revelion desi eu il rog de 3 luni sa rezervam ceva pt revelion.Credeti k sunt prea dura daca il voi lasa de revelion? :)
deea0309
Postat pe 23 Decembrie 2009 17:59
sincer?nu.
iacinta
Postat pe 23 Decembrie 2009 18:33
multumesc. ma simt mult mai bine cu incurajarile de la voi. si in definitiv sunt tanara 22 ani si merit sa imi traiesc viata.
deea0309
Postat pe 23 Decembrie 2009 23:51
poate o sa-l lasi cand si-o trage cu una fix in fata ta....

acum, fara rautate, nu merita, nu te respecta si asta e cel mai rau. Daca ai o invitatie de revelion, da-i curs, caci daca stai dupa el, petreci revelionul singura sub plapuma. Have fun.
kitty_krieger
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:19
paraseste-l....si nu pierde vremea q el fiindca nu se merita...de ce sa stai mereu q indoiala in suflet si sa te consumi mereu gandindu-te la ce face el , q cine si pe unde e?...meriti ceva mai bun
freakbabe
Postat pe 24 Decembrie 2009 03:05
Da, normal ca esti tanara si trebuie sa-ti traiesti viata. Lasa-l sa se duca invartindu-se si profita de alte oferte. Nu exista ca nu poti: nu mai vorbesti si nu te mai vezi cu el, punct! Ca si cum nu ar mai exista! Craciun fericit!
darksukkubus69
Postat pe 24 Decembrie 2009 22:12
presupun ca i-ai luat cadou de mos craciun dar mai adauga cv zici ca a sosit cu intarziere:o pereche de papuci
yulyana_c
Postat pe 25 Decembrie 2009 17:30
De la: danyella_c, la data 2009-12-25 17:30:34presupun ca i-ai luat cadou de mos craciun dar mai adauga cv zici ca a sosit cu intarziere:o pereche de papuci


cu snurulet!
geo_xx
Postat pe 26 Decembrie 2009 22:37
Neaparat si cu funditza!!!
darksukkubus69
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:41
R nu merita...are balta peste...de ce sa te complaci intr-o relatie?
licuriciul_zapacit
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:48
hmmm daca te-a mintit, a calcat stramb...da-l naibii..stiu k ti-e greu...dar mai tarziu o sa-ti fie bine...incearca sa-l uiti.....
mady_puppy
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:58
iti urez multa bafta...si sper sa ai curajul sa-l lasi...lumea e plina de baieti...meriti si tu sa fii iubita..te pup si numai bine
mady_puppy
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:00
ah... viata bate filmul! si cum a fost Revelionul? spune-ne, te rog, ca nu e nimic misto la tv acum.
sau deja ai cedat din nou?
Boca
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:53
De la: deea0309, la data 2009-12-23 14:29:04Buna. povestea mea este destul de lunga, o sa iincerc sa fac un rezumat si sper sa imi dati cateva sfaturi utile. Eu si prietenul meu avem 4 ani si jumatate de relatie, timp in care ne-am certat, ne-am despartit cate2-3 zile si ne-am impacat de mai multe ori. Ne desparteam pt k eu il prindeam cu minciuni de genu: raman dupa program si daca il sunam nu raspundea cate 3-4 ore (oricat de ocupat ar fi fost putea makr sa respinga si intelgeam k e ocupat), isi tinea si isi tine telefoanele pe silent si eventual, knd suntem in concediu, le paroleaza sa nu umblu in ele.De multe ori am umblat in telefonul lui si am gasit numai mesaje de la si catre alte femei, mesaje de amor.Chiar am reusit sa vb cu una din fetele respective si mi-a zis k a umblat dupa ea, au iesit in oras si pe mine ma mintea k e la munca.Intr-o seara l-am prins cu una in masina se chinuia sa o sarute, si multe alte minciuni (eu eram aksa la el cu parintii lui si el imi zicea la tel k e cu tatal lui la spital :) ) Acum am cunoscut un alt baiat care e f ok si se poarta altfel cu mine.Dar eu sunt obisnuita cu R. m-am obisnuit sa fiu cu el, sa merg la cumparaturi cu el si mi-e f greu sa renunt la relatie, desi vreau asta. Ce sa fac?Sa il cred k m iubeste dupa toate minciunile lui?Nu am liniste deloc, nu am incredere in el.Pls un sfat.


Buna,
La cate dovezi ai nu cred ca avea rost sa deschizi acest topic, sau cum spunea cineva mai sus, probabil astepti sa il prinzi in pat cu una sa fi mai sigura ca nu este potrivit pt tine ... cum poti afirma ca te-ai obisnuit cu R sa mergi la cumparaturi, te-ai obisnuit cu mancarea, hainele pe care ti le cumpara sau ce ... cum putetii gandii in halul asta ... unde nu exista bun simt si respect reciproc nu ai ce cauta daca chiar stii ce inseamna sa iubesti din sufulet, nu din gura sau buzunar....
Te las sa iti dai singura raspunsul.
O seara buna.
G_Bogdan
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:54
revelionul a fost super.am fost cu C. la munte.m-am simtit fb :) iar de R. m-am despartit pe 3 ianuarie pt k mi-a fost mila fix de sarbatori.imi este putin greu, dar trec peste.va multumesc pt sfaturi
deea0309
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:31
Vezi, vezi, ca ti s-au deschis ochii?! De acum inainte o sa fie mult mai bine pt tine, vei vedea!
darksukkubus69
Postat pe 7 Ianuarie 2010 19:02
De la: deea0309, la data 2010-01-06 23:31:33revelionul a fost super.am fost cu C. la munte.m-am simtit fb :) iar de R. m-am despartit pe 3 ianuarie pt k mi-a fost mila fix de sarbatori.imi este putin greu, dar trec peste.va multumesc pt sfaturi


SUPERb
fugi si nu te uita inapoi. daca vreodata ai ganduri necurate si iti vine sa cedezi gandeste-te la toate "bucuriile" pe care ti le-a facut. sau du-te si fa sex cu C sau doar beti un suc. Astea le stiu de la Oprah
Boca
Postat pe 8 Ianuarie 2010 10:32
De la: deea0309, la data 2010-01-06 23:31:33revelionul a fost super.am fost cu C. la munte.m-am simtit fb :) iar de R. m-am despartit pe 3 ianuarie pt k mi-a fost mila fix de sarbatori.imi este putin greu, dar trec peste.va multumesc pt sfaturi
i like it
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 10:33
darksukkubus69
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:58
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .
Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Februarie 2010 16:47
pam-pam...lasa-l
licuriciul_zapacit
Postat pe 6 Februarie 2010 21:37
De la: deea0309, la data 2009-12-23 14:29:04Buna. povestea mea este destul de lunga, o sa iincerc sa fac un rezumat si sper sa imi dati cateva sfaturi utile. Eu si prietenul meu avem 4 ani si jumatate de relatie, timp in care ne-am certat, ne-am despartit cate2-3 zile si ne-am impacat de mai multe ori. Ne desparteam pt k eu il prindeam cu minciuni de genu: raman dupa program si daca il sunam nu raspundea cate 3-4 ore (oricat de ocupat ar fi fost putea makr sa respinga si intelgeam k e ocupat), isi tinea si isi tine telefoanele pe silent si eventual, knd suntem in concediu, le paroleaza sa nu umblu in ele.De multe ori am umblat in telefonul lui si am gasit numai mesaje de la si catre alte femei, mesaje de amor.Chiar am reusit sa vb cu una din fetele respective si mi-a zis k a umblat dupa ea, au iesit in oras si pe mine ma mintea k e la munca.Intr-o seara l-am prins cu una in masina se chinuia sa o sarute, si multe alte minciuni (eu eram aksa la el cu parintii lui si el imi zicea la tel k e cu tatal lui la spital :) ) Acum am cunoscut un alt baiat care e f ok si se poarta altfel cu mine.Dar eu sunt obisnuita cu R. m-am obisnuit sa fiu cu el, sa merg la cumparaturi cu el si mi-e f greu sa renunt la relatie, desi vreau asta. Ce sa fac?Sa il cred k m iubeste dupa toate minciunile lui?Nu am liniste deloc, nu am incredere in el.Pls un sfat.


fa-ti placerea si lasa-l naibii de afemeiat
kudika109268
Postat pe 6 Februarie 2010 21:50
De la: deea0309, la data 2010-01-06 23:31:33revelionul a fost super.am fost cu C. la munte.m-am simtit fb :) iar de R. m-am despartit pe 3 ianuarie pt k mi-a fost mila fix de sarbatori.imi este putin greu, dar trec peste.va multumesc pt sfaturi


Si lui R ce i-ai spus cand ai plecat de revelion la munte cu C ? ca faci revelionul cu prietena din clasa 1 pe care el nu o cunoaste sau i-ai zis ca de vreme ce nu a facut niciun plan de revelion o sa il petreceti separat ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Februarie 2010 02:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Maturitatea barbatilor... 19 De la: FLORY_DULCIK 30 Noiembrie 2009 00:54
5 ani e diferenta d ani prea mare? 8 De la: kudika494994 24 Ianuarie 2013 11:28
Oare ce simte pt mine? 6 De la: desi_desiree 12 Iulie 2010 01:58
Le am pe toate ! Bani nu am,frumos la fatza nu sunt si nici brunet,si nici bad boy nu sunt!Nu am nimic din ce vor femeile! 633 De la: pisicuta_razboinica 28 Aprilie 2009 23:25
Despartire, impulsivitate 26 De la: kudika436215 16 Ianuarie 2013 11:15