Setari Cookie-uri

Voi ce ati alege???

Asculta-ti inima,nu ratiunea!
kudika033765
Postat pe 7 Ianuarie 2010 17:59
Prefer o relatie pasionala in care sa fiu cu adevarat fericita decat sa d au bine pe strada.
Asta e parerea mea care cel mai mult urasc plictiseala...si decat sa fiu mandra sa ies cu cineva pe strada mai bine sa fiu grabita sa ajung acasa la cineva care face tot posibilul sa fiu fericita si nu uita sexul..pune l in balanta


anot
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:21
asculta-ti si inima si ratiunea.una fara cealalta nu merg.
in ceea ce priveste pasiunea...ABSOLUT TOTI oamenii au pasiunea in ei...a fii pasional sta in natura umana.numai ca acum urmeaza diferenta...daca o persoana este extravertita si cu multa experienta de viatza nu are nici cea mai mica dificultate in a transmite aceasta pasiune si partenerei/partenerului oferindu-i acei "fluturasi in stomac" pe care multi ii confunda in mod gresit cu iubirea.in acelasi timp,o persoana introvertita are pasiunea in stare latenta,o arata greu sau aproape delok din proprie initiativa.tine doar de partener(a)(eventual apeland si la ajutorul unui psiholog) sa o(il) ajute sa scape de inhibitii si temeri si sa isi scoata la suprafata aceasta energie puternica,pasiunea.
razz
Postat pe 11 Ianuarie 2010 19:35
De la: razz, la data 2010-01-11 19:35:19asculta-ti si inima si ratiunea.una fara cealalta nu merg.
in ceea ce priveste pasiunea...ABSOLUT TOTI oamenii au pasiunea in ei...a fii pasional sta in natura umana.numai ca acum urmeaza diferenta...daca o persoana este extravertita si cu multa experienta de viatza nu are nici cea mai mica dificultate in a transmite aceasta pasiune si partenerei/partenerului oferindu-i acei "fluturasi in stomac" pe care multi ii confunda in mod gresit cu iubirea.in acelasi timp,o persoana introvertita are pasiunea in stare latenta,o arata greu sau aproape delok din proprie initiativa.tine doar de partener(a)(eventual apeland si la ajutorul unui psiholog) sa o(il) ajute sa scape de inhibitii si temeri si sa isi scoata la suprafata aceasta energie puternica,pasiunea.


ok, dar cu chimia ce facem? sau, in limbaj mai popular, cu scanteia aia dintre doi oameni?
kitty_krieger
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:03
"chimia","scanteia" sau "fluturasii din stomac" tin fix de capacitatea individului de a-si exprima trairile si dorintele in mod liber.daca vezi ca cel sau cea de langa tine e o persoana mai introvertita mai timida aprinde tu scanteia..sau macar da-i oportunitati si indicii subtile ca sa o(il) scapi de inhibitii.bineinteles noi vorbim aici plecand de la premiza ca cei doi s-au vazut si s-au plakut in prima faza,evident.
razz
Postat pe 11 Ianuarie 2010 23:26
hmm, eu credeam ca se refera la sentimentul ala de ti se inmoaie picioarele numai cand il vezi pe el/ea si ca simti ca lesini daca doar vorbeste (adica nu neaparat sa fie un cuplu)

scanteia asta nu poate fi indusa
kitty_krieger
Postat pe 13 Ianuarie 2010 01:29
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc


io zic sa ma alegi pe mine
mihaitza_badboi
Postat pe 13 Ianuarie 2010 01:31
De la: mihaitza_badboi, la data 2010-01-13 01:31:19
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc


io zic sa ma alegi pe mine

iti doresti sa te aleg pe tine, dupa tot ce am scris aici???
trebuie sa fii putin masochist...
Crystina2
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:54
depinde ce iti doresti..o relatie stabila..sau mai mult o aventura..eu una las alege pe acela care e mai aventurier ptr ca si eu sunt asa...
HonneyBunny
Postat pe 13 Ianuarie 2010 18:31
ramai cu amandoi ..unul ziua si unul noaptea
white_thoughts
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:13
imi aduci aminte de un film "accidental husband".
Ti-l recomand
(tipa din film l-a ales pe cel pasional)
iacinta
Postat pe 27 Ianuarie 2010 15:07
De la: white_thoughts, la data 2010-01-27 12:13:59ramai cu amandoi ..unul ziua si unul noaptea

Crezi ca-as putea?
Ca oricum sunt din localitati diferite....
Crystina2
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:40
De la: Summer_, la data 2009-12-27 18:27:32Depinde ce vrei tu de la un barbat...Ai dat putine detalii despre cei doi, mai ales despre cel cu care ai avea o relatie pasionala !
Eu as alege un tip matur, bine educat, respectuos, inteligent...

Pasiunea o poti induce si tu !



subscriu pasiune poate sa fie si cu cel vazut bine in societate cu care te mandresti
iulia069834
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:45
pasiune, pasiune si iar pasiune...da de 1 mil de ori:)
meganfox
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:09
Crystina, eu am cam inteles asa...

Au fost 7 ani cu bune si cu rele.. AU FOST!
Exista o relatie pasionala, cu oarecare stabilitate materiala, cu sare si piper... EXISTA!
Dilema ta... pare ca se reduce la diploma. Ok, hai sa vedem ce facem cu hartia asta intai. Nu stiu ce profesie are titratul, dar stiu ca sute de oameni cu doua facultati spala farfurii in diverse locuri pentru a castiga mai bine.
Prietenii? Sa fim seriosi! Mi-e teama ca, potrivit proverbului "spune-mi cu cine te insotesti... " prietenii tai te cam inteapa.."da asta cate clase are?", nu-i asa? Altfel, cui si de ce ar trebui sa-i dai tu socoteala cu cine imparti bunele si relele?

Nu o voi lungi prea mult... Am inteles ca nu ti-e teama de singuratate. Asta ma face sa cred ca nici nu iti doresti sa ajungi foarte repede la starea civila. Pai atunci, draga mea.. de ce exista un asemenea semn de intrebare in viata ta? La ce iti trebuie fostul (titratul) acum.. cand tu traiesti cu celalalt exact ceea ce vrem sa traim toate - pasion! - ? Stim bine ca nimic nu tine o vesnicie... N-ar fi absolut firesc sa te bucuri de ceea ce ai si sa lasi "alegerea" pentru mai tarziu? S-ar putea sa constati ca nu mai e nevoie s-o faci.

Si, asa ca o intrebare pe final... daca cei doi stiu unul de altul.. cum naiba se face ca amandoi asteapta para malaiata.. in loc sa-ti demonstreze, care cum poate, ca (te) merita?
rashela
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
penibilul :( 12 De la: Summer_ 2 Septembrie 2009 18:50
Intalnirea mea cu un Iranian 51 De la: kudika_981982 25 Aprilie 2015 20:00
Cluburi, abordari, prieteni noi, *recomandare* 43 De la: DayC 17 Ianuarie 2012 17:24
iubire sau obisnuinta? 14 De la: Lucia1971 15 Mai 2009 09:19
Este atat de greu sa traiesti o iubire imposibila.... 5 De la: kudika119944 2 Mai 2010 09:22