Setari Cookie-uri

dragostea m-a dus la rascrucea vietii - numai pentru cei fara prejudecati

... vroiam sa nu mai intru pe acest topic ... dar am retinut o afirmatie de prost gust ... daca nevasta mea (sau a altuia sau chiar TU) s-ar ingrasa 20 de kg in 10 ani ar fi indicat sa o parasesc !!! ... cu mina pe inima ... scuze, dar e cel mai IDIOT exemplu pe care l-am auzit ... dar tu crezi ca vei fi perfecta vreodata ? ... sau eu ? ... tu consideri normal ca sa fii parasita dupa ce ai nascut citiva copii, sau te-ai imbolnavit, sau ai avut un accident, sau cind esti suparata si indispusa ? ...
... te-ai gindit vreodata ca vei ajunge in situatia pe care ai descris-o ? ...
marco918
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:46
... tu vorbesti dintr-un mod simplist si caraghios ... DACA ... eu pe aceste daca le-am trecut ... tu mai ai multa piine de mincat(cum se spune) ... imi dau seama ca orice ai face, in meserie, in familie, daca nu ai hotarirea de a duce un lucru pina la capat rezolvind corect si obiectiv toate problemele asa cum apar, nu vei reusi niciodata sa intelegi diferenta dintre succes si esec ... multe/i femei/barbati rateaza constant in viata de familie si apoi cer compasiune si empatie de la altii ... oricit ai incerca sa camuflezi un esec acesta ramine un esec, cu care incepi sa te obisnuiesti si care iti creeaza iluzia ca nu puteai face nimic sa schimbi ceva si e mai bine putina compasiune (combinata cu nepasare, egoism, cinism, ...) ca sa treci mai departe ... la urmatorul esec ... sa auzim numai de bine ...
marco918
Postat pe 7 Ianuarie 2010 02:58
De la: marco918, la data 2010-01-07 02:58:48... tu vorbesti dintr-un mod simplist si caraghios ... DACA ... eu pe aceste daca le-am trecut ... tu mai ai multa piine de mincat(cum se spune) ... imi dau seama ca orice ai face, in meserie, in familie, daca nu ai hotarirea de a duce un lucru pina la capat rezolvind corect si obiectiv toate problemele asa cum apar, nu vei reusi niciodata sa intelegi diferenta dintre succes si esec ... multe/i femei/barbati rateaza constant in viata de familie si apoi cer compasiune si empatie de la altii ... oricit ai incerca sa camuflezi un esec acesta ramine un esec, cu care incepi sa te obisnuiesti si care iti creeaza iluzia ca nu puteai face nimic sa schimbi ceva si e mai bine putina compasiune (combinata cu nepasare, egoism, cinism, ...) ca sa treci mai departe ... la urmatorul esec ... sa auzim numai de bine ...

asta.

Esti tare "profund "ce sa-ti zic.De parca nu ai sti ca rata celor nemultumiti dupa 10 ani de casnicie creste de la an la an, indiferent de situatei.Dragostea nu mai dureaza ca pe vremea parintilor nostri, intelegerea nu mai primeaza si compasiune...e ultimul lucru pe care-l mai intalnim in zilele de azi. E normal ca sa fii aproape dupa ani de zile, dar..putini barbati se mai uita la nevestele lor dupa ce au nascut 2 copii, si apropape toti isi fac amante din aceasta cauza.Dupa cate am auzit...crede-ma ca argumentele tale nu sunt luate in considerare de nici macar 1% dintre barbati...
love_strike
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:46
De la: marco918, la data 2010-01-06 23:46:50... vroiam sa nu mai intru pe acest topic ... dar am retinut o afirmatie de prost gust ... daca nevasta mea (sau a altuia sau chiar TU) s-ar ingrasa 20 de kg in 10 ani ar fi indicat sa o parasesc !!! ... cu mina pe inima ... scuze, dar e cel mai IDIOT exemplu pe care l-am auzit ... dar tu crezi ca vei fi perfecta vreodata ? ... sau eu ? ... tu consideri normal ca sa fii parasita dupa ce ai nascut citiva copii, sau te-ai imbolnavit, sau ai avut un accident, sau cind esti suparata si indispusa ? ...
... te-ai gindit vreodata ca vei ajunge in situatia pe care ai descris-o ? ...


Mai moralistule, nu zice nimeni ca tre sa o parasesti. Doamne fereste! O singura problema s=ar putea sa ai. Sa nu=ti placa sa f...ti balene. Si sa nu ti se mai scoale; dar desigur, nu e nevoie sa o parasesti pt asta
goanga2000
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:56
parerea mea e sa lasi timpul sa decida ce vei face in viitor....totul e prea "proaspat" ca sa poti interveni sau forta ceva sau cu ceva anume....nu fa greseala sa iei vreo decizie in aceasta perioada...toate deciziile vor fi total gresite....incearca sa te linistesti daca se poate caci totul se va aranja de la sine...in privinta sotului tau e normala reactia lui pentru ca e barbat...iar barbatii sunt orgoliosi....cum?dumnealor sa fie parasiti?sau inselati?ei au "dreptul" de a face orice dar nu si noi, femeile....asa ca din respect pentru tot ce a fost intre tine si sotul tau lasa l sa se manifeste si priveste cu indiferenta toate reactiile lui (dar in limita bunului simt)....apoi scrie ne ce s a mai intamplat...poate te vom ajuta cu ceva....o pãrere...douã sau mai multe pãreri conteaza....multu succes iti urez si nu in ultimul rand liniste sufleteasca....si ink ceva...eu, personal nu te condamn pentru ce ai facut....faptul e consumat...important e ce vei face in viitor....
catalina69
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:40
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ar trebui sa fac... 10 De la: dydy_me 17 Mai 2009 18:53
iubire imposibila?? 14 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 19:41
un mic sfat va rog :sml-ashamed0001: sunt confuza... 21 De la: kudika412438 10 Iulie 2011 20:21
cum sa-l aduc inapoi?? 16 De la: kudika227575 11 Iulie 2010 23:50
Sa raman sau sa-mi vad de viata? 5 De la: kudika027825 25 Aprilie 2010 14:55