Setari Cookie-uri

Situatzie naspa

De la: miss_darine, la data 2010-01-03 19:48:57
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 19:43:44EL are 27 de ani. Nu e cu mult mai in varsta. Parintii mei l-au botezat pe fratele lui si cica asta ar fi un impediment la biserica si noi nu ne putem casatori. El face parte din familie. Rudele noastre asa considera. Pe noi nu ne intereseaza ce zice taica popa. Plus ca n-are casa ... Asa... ce-i mai reproseaza? Ca acum cativa ani a fost combinat cu o femeie maritata (sotia unui coleg de-a lui taica-miu) si "le-a stricat casa". Asta s-a intamplat cand avea el 20 de ani si, din cate mi-a spus el, nu a vrut decat sa faca sex pentru ca era tanar si aia era dornica. Aia avea si ea vreo 22 de ani, maritata de la 18... Or fi apucat-o regretele ca nu si-a trait viata... Oricum n-a fost el singurul ei amant... Altceva n-ar mai fi... Aaa si ca eu sunt prea tanara ca sa ma marit acum... Si el este absolvent de arte plastice, deci pictor si ai mei considera ca asta nu-i o meserie, deci nu are loc de munca... In realitate el castiga cam cat mine... mai face design, grafica, se descurca...

bun, sunt nasii de botez ai fratelui, unde d-ne iarta-ma e legatura de rudenie, ca eu n-o sesizez Astea sunt pur si simplu texte pt adormit copii, ia fa-te tu "duru- duru" pune piciorul in prag si spune-le ca pur si simplu il vrei si o sa-l si ai ca e jucaria ta preferata pe care nu ti-o mai poate lua nimeni


iar mi-ai luat-o inainte ! si eu voiam sa-i zic acelasi lucru, dar imi era teama ca se supara !!! pup de seara darine !!!
coldwind
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:53
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 19:51:28
De la: Calandrinon, la data 2010-01-03 19:48:50
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 19:44:55daca esti cuminte, te duc ca ti-am promis

cea mai cuminte voi fi

....asta pana ajung acolo

nici eu nu rezist sa fiu cuminte cand ajung pe la sindrofiile astea


Calandrinon
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:54
De la: Calandrinon, la data 2010-01-03 19:30:43
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 19:29:13
si eu sunt mama, dar n-o sa incerc in veci sa-mi dirijez copilul pina la adanci batranetzi trebuie sa invete sa se descurce si singur, ca io n-o sa imparatesc pamantul



nu vrei sa fi si mamica mea?


daca vrei te adopt si eu !!! imi doresc si eu o fata !!! buna cris !! pupici pe anul asta !!!
coldwind
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:55
De la: coldwind, la data 2010-01-03 19:53:09
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 19:48:57
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 19:43:44EL are 27 de ani. Nu e cu mult mai in varsta. Parintii mei l-au botezat pe fratele lui si cica asta ar fi un impediment la biserica si noi nu ne putem casatori. El face parte din familie. Rudele noastre asa considera. Pe noi nu ne intereseaza ce zice taica popa. Plus ca n-are casa ... Asa... ce-i mai reproseaza? Ca acum cativa ani a fost combinat cu o femeie maritata (sotia unui coleg de-a lui taica-miu) si "le-a stricat casa". Asta s-a intamplat cand avea el 20 de ani si, din cate mi-a spus el, nu a vrut decat sa faca sex pentru ca era tanar si aia era dornica. Aia avea si ea vreo 22 de ani, maritata de la 18... Or fi apucat-o regretele ca nu si-a trait viata... Oricum n-a fost el singurul ei amant... Altceva n-ar mai fi... Aaa si ca eu sunt prea tanara ca sa ma marit acum... Si el este absolvent de arte plastice, deci pictor si ai mei considera ca asta nu-i o meserie, deci nu are loc de munca... In realitate el castiga cam cat mine... mai face design, grafica, se descurca...

bun, sunt nasii de botez ai fratelui, unde d-ne iarta-ma e legatura de rudenie, ca eu n-o sesizez Astea sunt pur si simplu texte pt adormit copii, ia fa-te tu "duru- duru" pune piciorul in prag si spune-le ca pur si simplu il vrei si o sa-l si ai ca e jucaria ta preferata pe care nu ti-o mai poate lua nimeni


iar mi-ai luat-o inainte ! si eu voiam sa-i zic acelasi lucru, dar imi era teama ca se supara !!! pup de seara darine !!!

asa sunt eu mai directa
te pup si eu dulce de seara
miss_darine
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:56
Da mai legatura de rudenie este. Una spirituala. Am intrebat si eu un preot si cica nu te cununa la biserica. Se pare ca suntem frati spirituali. Bine ca nu l-au botezat pe el... Deci nu conteaza pentru noi, noi nu suntem credinciosi. O sa facem doar cununie civila, mare branza... Ideea e ca membrii familiei nu accepta sa nu fie nunta mare cu unica lor fiica... MAica/mea trebuie sa aleaga o rochie de mireasa, nu
Microcentaurina
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:56
De la: coldwind, la data 2010-01-03 19:55:45
De la: Calandrinon, la data 2010-01-03 19:30:43
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 19:29:13
si eu sunt mama, dar n-o sa incerc in veci sa-mi dirijez copilul pina la adanci batranetzi trebuie sa invete sa se descurce si singur, ca io n-o sa imparatesc pamantul



nu vrei sa fi si mamica mea?


daca vrei te adopt si eu !!! imi doresc si eu o fata !!! buna cris !! pupici pe anul asta !!!


ooo ce bine
te pup si pe tine mami mea

sa-ti aduca anul nou numai bucurii

Calandrinon
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:59
Ie clar, ma depasesc chestiile astea legate de biserica Nu-ti alegi tu rochia, ca poate ea iti alege una cu prea multe zorzoane
miss_darine
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:00
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 20:00:18Ie clar, ma depasesc chestiile astea legate de biserica Nu-ti alegi tu rochia, ca poate ea iti alege una cu prea multe zorzoane


ma prapadesc de ras =)))

deja imi imaginez rochia
Calandrinon
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:01
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 18:33:58Am mai scris pe un forum si acolo mi-au zis ca situatia mea n-ar fi reala. Poate aici sa am mai mult noroc sa primesc un sfat ca simt ca innebunesc. Deci sunt cu un tip de un an jumate. El e un prieten de familie de-al parintilor mei. Oricum, acum ceva vreme (vreo 2 ani), maica mea si cu mine i-am facut lipeala cu o prietena de-a mea. (Inainte sa fim noi impreuna). Ea l-a placut foarte mult, de atunci vorbeste numai despre el, ma intreaba mereu de el, il mai suna din cand in cand. El nu a placut-o pe ea, m-a placut... pe mine. Acuma situatia e foarte naspa ca nu mai putem sa ne ascundem intrucat am decis sa ne casatorim. Prietena mea tot mai spera la el. Maica-mea a aburit-o ca el o place dar e nehotarat si ea, saraca, viseaza... Nu stiu cum sa-i dau vestea si cum sa fac. . Mi-e rusine de ea. Maica-mea e colega de serviciu cu maica-sa si toata ziua nu discuta decat cum sa/l convinga pe el sa se combine cu fata asta. Si el e de un an jumate cu mine si m-a cerut si de nevasta...Mi-e rusine si de rusinea mamei mele fata de prietena mea si de colega ei (mama prietenei). Eu am 23 de ani si inca nu stam impreuna. Nici parintii nu stiu ca suntem cuplati.


Incearca sa ii explici mamei tale ca oana la urma urmei este alegerea ta si ca ea nu ar trebui sa se opuna relatiei vostre mai ales ca ati ajuns sa vorbiti despre casatorie. Cred ca ea ar fi prima care ar trebui sa te sustina. In plus ar trbui sa vorbesti si cu prietena ta, iar daca ea este intr-adevar o prietena buna te va intelege.
sorana1702
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:01
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 20:00:18Ie clar, ma depasesc chestiile astea legate de biserica Nu-ti alegi tu rochia, ca poate ea iti alege una cu prea multe zorzoane

Nu/mi aleg nicio rochie ca fac doar o cununie civila deocamdata...
Dar ideea e ca mai intai imi trebuie curaj sa recunosc...
Microcentaurina
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:02
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 20:02:36
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 20:00:18Ie clar, ma depasesc chestiile astea legate de biserica Nu-ti alegi tu rochia, ca poate ea iti alege una cu prea multe zorzoane

Nu/mi aleg nicio rochie ca fac doar o cununie civila deocamdata...
Dar ideea e ca mai intai imi trebuie curaj sa recunosc...

eu asta defapt asteptam sa-mi spui, ca intai te hotarasti sa pui piciorul in prag
miss_darine
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:04
De la: Calandrinon, la data 2010-01-03 20:01:45
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 20:00:18Ie clar, ma depasesc chestiile astea legate de biserica Nu-ti alegi tu rochia, ca poate ea iti alege una cu prea multe zorzoane


ma prapadesc de ras =)))

deja imi imaginez rochia


cris nu e de ras fetita mea !!! asta este comedie neagra sau horror!! trist foarte trist !!! inca mai exista oameni din astia ? rectific mame !!! fereasca-ma !!
coldwind
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:04

Ar fi o rochie foarte pompoasa.... Cu cea mai larga crinolina si cea mai lunga trena si pe cap as avea cea mai mare tiara si ea ar chiui cu matusile numai pe muzica populara... Asa ar fi nunta mea... aleasa de ea... Iar mirele ar fi un ochelarist timid care face numai ce spune ea si nu iese din cuvantul ei. (asta inseamna la ea sa fii "copil cuminte").
Am trecut de la plans la ras...
Microcentaurina
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:05
De la: coldwind, la data 2010-01-03 20:04:33
De la: Calandrinon, la data 2010-01-03 20:01:45
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 20:00:18Ie clar, ma depasesc chestiile astea legate de biserica Nu-ti alegi tu rochia, ca poate ea iti alege una cu prea multe zorzoane


ma prapadesc de ras =)))

deja imi imaginez rochia


cris nu e de ras fetita mea !!! asta este comedie neagra sau horror!! trist foarte trist !!! inca mai exista oameni din astia ? rectific mame !!! fereasca-ma !!


ai dreptate..e de umor englezesc asta
dar ea ar trebuii sa-si ia inima in dinti...si sa o infrunte pe mama ei..daca e singura fica...va intelege, chiar daca asta dupa un scandal monstru


oricum, eu am noroc ca va am pe voi de mamici..ca voi ma veti lasa sa-mi aleg singura rochia de mireasa
Calandrinon
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:08
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 20:05:25
Ar fi o rochie foarte pompoasa.... Cu cea mai larga crinolina si cea mai lunga trena si pe cap as avea cea mai mare tiara si ea ar chiui cu matusile numai pe muzica populara... Asa ar fi nunta mea... aleasa de ea... Iar mirele ar fi un ochelarist timid care face numai ce spune ea si nu iese din cuvantul ei. (asta inseamna la ea sa fii "copil cuminte").
Am trecut de la plans la ras...

si ti s-ar canta i-ati mireasa ziua bunaaaaaaaaaa iar ochelaristul ar fi bine sa-si ia dezaburitoare sau stergatoare de parbriz, daca e vremea mai rece!!!!
miss_darine
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:12
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 20:05:25
Ar fi o rochie foarte pompoasa.... Cu cea mai larga crinolina si cea mai lunga trena si pe cap as avea cea mai mare tiara si ea ar chiui cu matusile numai pe muzica populara... Asa ar fi nunta mea... aleasa de ea... Iar mirele ar fi un ochelarist timid care face numai ce spune ea si nu iese din cuvantul ei. (asta inseamna la ea sa fii "copil cuminte").
Am trecut de la plans la ras...


cred ca ar juca si camasa !!!
coldwind
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:15
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 19:23:11Marco, mi-au dat lacrimile cand am citit postul tau. Ai mare dreptate. Ai ghicit perfect. Ei mi-au ales facultatea, ei mi-au ales profesia. Cand am mostenit apartamentul mi-au dat bani sa-l mobilez cum a vrut maica-mea, cand am implinit 18 ani mi-au luat ce masina au vrut ei si s-au suparat ca mi-am ales-o gri si nu rosie... mereu imi reprosau ca nu e rosie... Hainele mi le alege maica-mea etc.






... ar mai fi ceva de spus ... indiferent cit de mult ti-au dat lacrimile ... din pacate, s-ar parea ca interventiea lor in viata ta nu ti-a displacut pina acum, cind ai niste sentimente pentru cineva (care nici el nu pare prea incintat sa le dezvaluie tuturor) care tie iti par ca sint ale tale ... poate o sa te supere, dar fara sa iti dai seama ai multe in comun cu parintii tai ... si e normal ... vrei o revolutie, dar unde sprijinul lor sa fie tot acolo si constant ... nu cred ca sfaturile de aici te vor face sa te departezi prea mult de ei (de modul lor de gindire si de a actiona) ... indiferent cit te-ai ''incinge'' ... parerea mea e sa mergi in continuare pe mina lor cu singurul sfat sa eviti orice COMPROMIS, mai ales moral, pentru ca il vei plati mai tirziu, singura ... sint sigur ca intr-un fel iti vor binele, dar in limitele lor si conditiile lor ... nu prea ai ce face ... esti ceea ce te-au ajutat ei sa fii ... defect de fabricatie (e un mod mai plastic de exprimare) ...

marco918
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:19
Ochelarstul ar fi un tip virgin, slabanog, cu cosuri si cu palmele transiprate. Iar maica mea ar fi regina nuntii... Ar pune numai muzica populara de la ea din Oltenia si ar chiui si ar dansa si ar juca gaina... si toate obiceiurile taranesti si cu prosoape pe masini si cu papusi imbracate in mireasa si ar juca cearsaful
Si la sfarsit m-ar imbrobodi cu basma si m-ar aduce acasa la ai mei cu ochelaristul.
Am uitat sa va spun ca ea incearca sa ma tot convinga sa vand apartamentul si sa-i dau ei banii sa faca o casa unde sa stam cu totii (inclusiv cu sotul meu, virtualul ochelarist), astfel incat ea sa aiba grija de noi.
Microcentaurina
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:19
[... ar mai fi ceva de spus ... indiferent cit de mult ti-au dat lacrimile ... din pacate, s-ar parea ca interventiea lor in viata ta nu ti-a displacut pina acum, cind ai niste sentimente pentru cineva (care nici el nu pare prea incintat sa le dezvaluie tuturor) care tie iti par ca sint ale tale ... poate o sa te supere, dar fara sa iti dai seama ai multe in comun cu parintii tai ... si e normal ... vrei o revolutie, dar unde sprijinul lor sa fie tot acolo si constant ... nu cred ca sfaturile de aici te vor face sa te departezi prea mult de ei ... indiferent cit te-ai ''incinge'' ... parerea mea e sa mergi in continuare pe mina lor cu singurul sfat sa eviti orice COMPROMIS, mai ales moral, pentru ca il vei plati mai tirziu, singura ... sint sigur ca intr-un fel iti vor binele, dar in limitele lor si conditiile lor ... nu prea ai ce face ... esti ceea ce te-au ajutat ei sa fii ... defect de fabricatie (e un mod mai plastic de exprimare) ...

[/quote]
Nu, in nici un caz, nu sunt de acord absolut deloc. E adevarat ca pana acum mi-a convenit rasfatul si faptul ca mi s-au dat multe de-a gata dar pana aici. Simt ca explodez. Sunt hotarata sa ma rup de ei. Primele 6 luni ale acestui an vor fi critice. Daca ma marit cu el, bine. Daca nu oricum plec de acasa. Am ce face. Nu sunt ceea ce m-au ajutat ei sa fiu. Sunt ceea ce vreu eu sa fiu. Trebuie doar sa ma intaresc foarte mult in mine, sa nu ma mai doara vaicarellile si sa nu mai cedez santajului sentimental.
Microcentaurina
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:24
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 20:19:51Ochelarstul ar fi un tip virgin, slabanog, cu cosuri si cu palmele transiprate. Iar maica mea ar fi regina nuntii... Ar pune numai muzica populara de la ea din Oltenia si ar chiui si ar dansa si ar juca gaina... si toate obiceiurile taranesti si cu prosoape pe masini si cu papusi imbracate in mireasa si ar juca cearsaful
Si la sfarsit m-ar imbrobodi cu basma si m-ar aduce acasa la ai mei cu ochelaristul.
Am uitat sa va spun ca ea incearca sa ma tot convinga sa vand apartamentul si sa-i dau ei banii sa faca o casa unde sa stam cu totii (inclusiv cu sotul meu, virtualul ochelarist), astfel incat ea sa aiba grija de noi.


iubita mea nu face asa ceva!!! cel mai bine este sa va vedeti de treaba voastra !! tinerii cu ale lor, mosii cu ale lor !!! din suflet iti spun : nu face prostia asta !!! ai o casa ! mergi impreuna cu sotul tau acolo !!! este viata voastra
coldwind
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:25
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 20:19:51Ochelarstul ar fi un tip virgin, slabanog, cu cosuri si cu palmele transiprate. Iar maica mea ar fi regina nuntii... Ar pune numai muzica populara de la ea din Oltenia si ar chiui si ar dansa si ar juca gaina... si toate obiceiurile taranesti si cu prosoape pe masini si cu papusi imbracate in mireasa si ar juca cearsaful
Si la sfarsit m-ar imbrobodi cu basma si m-ar aduce acasa la ai mei cu ochelaristul.
Am uitat sa va spun ca ea incearca sa ma tot convinga sa vand apartamentul si sa-i dau ei banii sa faca o casa unde sa stam cu totii (inclusiv cu sotul meu, virtualul ochelarist), astfel incat ea sa aiba grija de noi.



sa aiba grija de voi?
dada, v-ar aranja ea sigur

armata ar face cu voi
Calandrinon
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:25
Da, macar atata minte am si eu, sa nu fac prostia asta. Dar ea asta ar vrea. Nu prea-i convine ca am unde sa ma duc. Daca ati sti cate certuri avem pe tema asta, ca eu nu vreau sa vand casa... I-am zis ca o s-o fac mai incolo dar tot ma piseaza la cap, nici nu stiti cate batiste a udat din cauza rautatii mele... de fiica nerecunoscatoare care nu vreau sa stau cu ea sub acelasi acoperis... etc. etc. Ca "ce mi-a facut ea?" "Nimic, nu vrea decat sa aiba grija de mine, sa fiu fericita"... Astea sunt vorbele ei spuse intotdeauna cu lacrimi in ochi..
Microcentaurina
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:31
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 18:33:58Am mai scris pe un forum si acolo mi-au zis ca situatia mea n-ar fi reala. Poate aici sa am mai mult noroc sa primesc un sfat ca simt ca innebunesc. Deci sunt cu un tip de un an jumate. El e un prieten de familie de-al parintilor mei. Oricum, acum ceva vreme (vreo 2 ani), maica mea si cu mine i-am facut lipeala cu o prietena de-a mea. (Inainte sa fim noi impreuna). Ea l-a placut foarte mult, de atunci vorbeste numai despre el, ma intreaba mereu de el, il mai suna din cand in cand. El nu a placut-o pe ea, m-a placut... pe mine. Acuma situatia e foarte naspa ca nu mai putem sa ne ascundem intrucat am decis sa ne casatorim. Prietena mea tot mai spera la el. Maica-mea a aburit-o ca el o place dar e nehotarat si ea, saraca, viseaza... Nu stiu cum sa-i dau vestea si cum sa fac. . Mi-e rusine de ea. Maica-mea e colega de serviciu cu maica-sa si toata ziua nu discuta decat cum sa/l convinga pe el sa se combine cu fata asta. Si el e de un an jumate cu mine si m-a cerut si de nevasta...Mi-e rusine si de rusinea mamei mele fata de prietena mea si de colega ei (mama prietenei). Eu am 23 de ani si inca nu stam impreuna. Nici parintii nu stiu ca suntem cuplati.


Solutia cea mai simpla este sa le spui adevarul la toti , sa le comunici ce ai hotarat si sa infrunti scandalul si sa mergi mai departe.

Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:43
De la: scorpio67, la data 2010-01-04 11:43:35
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 18:33:58Am mai scris pe un forum si acolo mi-au zis ca situatia mea n-ar fi reala. Poate aici sa am mai mult noroc sa primesc un sfat ca simt ca innebunesc. Deci sunt cu un tip de un an jumate. El e un prieten de familie de-al parintilor mei. Oricum, acum ceva vreme (vreo 2 ani), maica mea si cu mine i-am facut lipeala cu o prietena de-a mea. (Inainte sa fim noi impreuna). Ea l-a placut foarte mult, de atunci vorbeste numai despre el, ma intreaba mereu de el, il mai suna din cand in cand. El nu a placut-o pe ea, m-a placut... pe mine. Acuma situatia e foarte naspa ca nu mai putem sa ne ascundem intrucat am decis sa ne casatorim. Prietena mea tot mai spera la el. Maica-mea a aburit-o ca el o place dar e nehotarat si ea, saraca, viseaza... Nu stiu cum sa-i dau vestea si cum sa fac. . Mi-e rusine de ea. Maica-mea e colega de serviciu cu maica-sa si toata ziua nu discuta decat cum sa/l convinga pe el sa se combine cu fata asta. Si el e de un an jumate cu mine si m-a cerut si de nevasta...Mi-e rusine si de rusinea mamei mele fata de prietena mea si de colega ei (mama prietenei). Eu am 23 de ani si inca nu stam impreuna. Nici parintii nu stiu ca suntem cuplati.


Solutia cea mai simpla este sa le spui adevarul la toti , sa le comunici ce ai hotarat si sa infrunti scandalul si sa mergi mai departe.



stai fata ca am alergat tot forumul sa te prind
tzuc scorpio,la multzi ani si muuulta sanatate
_curly
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:45
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 20:31:23Da, macar atata minte am si eu, sa nu fac prostia asta. Dar ea asta ar vrea. Nu prea-i convine ca am unde sa ma duc. Daca ati sti cate certuri avem pe tema asta, ca eu nu vreau sa vand casa... I-am zis ca o s-o fac mai incolo dar tot ma piseaza la cap, nici nu stiti cate batiste a udat din cauza rautatii mele... de fiica nerecunoscatoare care nu vreau sa stau cu ea sub acelasi acoperis... etc. etc. Ca "ce mi-a facut ea?" "Nimic, nu vrea decat sa aiba grija de mine, sa fiu fericita"... Astea sunt vorbele ei spuse intotdeauna cu lacrimi in ochi..


De la: kudika098734, la data 2010-01-03 20:31:23Da, macar atata minte am si eu, sa nu fac prostia asta. Dar ea asta ar vrea. Nu prea-i convine ca am unde sa ma duc. Daca ati sti cate certuri avem pe tema asta, ca eu nu vreau sa vand casa... I-am zis ca o s-o fac mai incolo dar tot ma piseaza la cap, nici nu stiti cate batiste a udat din cauza rautatii mele... de fiica nerecunoscatoare care nu vreau sa stau cu ea sub acelasi acoperis... etc. etc. Ca "ce mi-a facut ea?" "Nimic, nu vrea decat sa aiba grija de mine, sa fiu fericita"... Astea sunt vorbele ei spuse intotdeauna cu lacrimi in ochi..


Bine faci ca nu pleci urechea la astfel de escrocherii sentimentale.Casa aia e marele tau atu,fii in continuare inteleapta si pastreaza-l!
Mama ta e obsedata de control,acea mama care din "prea multa iubire" isi strange puiul la piept pana il sufoca.
Nu te amagi ca o vei schimba pentru ca asta nu se va petrece,cel mult,daca vei avea atitudinea potrivita in timp va ajunge sa se resemneze si sa incerce sa manevreze lucrurile intr-o maniera mai subtila.
Ai ajuns la acea rascruce din viata ta in care ai de ales:sa ramai in continuare sub monopolul ei si sa traiesti o viata pe jumatate sau sa duci o batalie crancena,cu toate santajele sentimentale,amenintari,incercari de a distruge legatura ta cu el sub orice forma si un intreg arsenal pe care il va pune la bataie,batalie care insa va avea un pret pentru care merita sa lupti:viata si libertatea ta.
In privinta casatoriei nu ti-as putea spune daca este bine sa o faci atat de devreme sau ba:poti trage lozul castigator urmand ceea ce simti sau lipsa ta de experienta te poate indruma pe un drum pe care sa il regreti mai tarziu.In tot cazul,traind in colivia de aur in care vrea sa te tina mama ta nu vei sti niciodata ce este viata,cu bune si mai putin bune,de aceea este momentul sa incepi sa o traiesti cu adevarat!
heaven2007
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:20
De la: _curly, la data 2010-01-04 11:45:43
De la: scorpio67, la data 2010-01-04 11:43:35
De la: kudika098734, la data 2010-01-03 18:33:58Am mai scris pe un forum si acolo mi-au zis ca situatia mea n-ar fi reala. Poate aici sa am mai mult noroc sa primesc un sfat ca simt ca innebunesc. Deci sunt cu un tip de un an jumate. El e un prieten de familie de-al parintilor mei. Oricum, acum ceva vreme (vreo 2 ani), maica mea si cu mine i-am facut lipeala cu o prietena de-a mea. (Inainte sa fim noi impreuna). Ea l-a placut foarte mult, de atunci vorbeste numai despre el, ma intreaba mereu de el, il mai suna din cand in cand. El nu a placut-o pe ea, m-a placut... pe mine. Acuma situatia e foarte naspa ca nu mai putem sa ne ascundem intrucat am decis sa ne casatorim. Prietena mea tot mai spera la el. Maica-mea a aburit-o ca el o place dar e nehotarat si ea, saraca, viseaza... Nu stiu cum sa-i dau vestea si cum sa fac. . Mi-e rusine de ea. Maica-mea e colega de serviciu cu maica-sa si toata ziua nu discuta decat cum sa/l convinga pe el sa se combine cu fata asta. Si el e de un an jumate cu mine si m-a cerut si de nevasta...Mi-e rusine si de rusinea mamei mele fata de prietena mea si de colega ei (mama prietenei). Eu am 23 de ani si inca nu stam impreuna. Nici parintii nu stiu ca suntem cuplati.


Solutia cea mai simpla este sa le spui adevarul la toti , sa le comunici ce ai hotarat si sa infrunti scandalul si sa mergi mai departe.



stai fata ca am alergat tot forumul sa te prind
tzuc scorpio,la multzi ani si muuulta sanatate



Te pup, la multi ani si tot ce-ti doresti sa ti se indeplineasca in noul an.

Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:12
fratilor a innebunit lumea asta de tot?!?! eu am 23 de ani sunt cu un tip care anu asta implineste 38 de ani....parintii mei stiu de el si nu mi-au zis niciodata nimic de baiatul asta si ma sustin in toate deciziile pe care le iau....nu stiam k exista si mame de-astea asa 'vitrege' offf....sfatul meu e sa te desprinzi de familie,oricat de dureros ar suna parintii o sa moara intr-o zi si tu ce ai sa faci?ai sa te gandestila cat de fraiera ai fost k ai dat cu piciorul la sansa ta d a fi fericita si ramai si fara el si fara parinti...
ony_blueeyes
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:14
De la: Microcentaurina, la data 2010-01-03 18:54:40Pai maica-mea e prima care se opune relatiei noastre. Azis ca daca e adevarat ce banuieste ea, ma calca in picioare. Cum sa-i spun? Ea nu considera ca el e de "nasul meu" si zice ca as face-o de ras. Are o mentalitate tare invechita. Ea zice ca eu sunt prea mica la 23 de ani, iar el si prietena mea sunt un pic mai mari si de aceeasi varsta. Plus ca eu am un apartament mostenit de la bunica iar ei nu au casa si in viziunea maica/mii asta ar fi un impediment. Ca ea crede ca daca ai un apartament esti vreun Tiriac sau vreun conte si nu mai poti sa te mariti decat tot cu unul cu apartament.


deci individu` e pretenu` de familie a parintilor tai si totusi mama ta considera ca nu e de "nasu' tau" iti este familiara expresia "spune-mi ce prieteni ai ca sa-mi dau seama cine esti??"
mitura
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:31
De la: mitura, la data 2010-01-16 18:31:23
De la: Microcentaurina, la data 2010-01-03 18:54:40Pai maica-mea e prima care se opune relatiei noastre. Azis ca daca e adevarat ce banuieste ea, ma calca in picioare. Cum sa-i spun? Ea nu considera ca el e de "nasul meu" si zice ca as face-o de ras. Are o mentalitate tare invechita. Ea zice ca eu sunt prea mica la 23 de ani, iar el si prietena mea sunt un pic mai mari si de aceeasi varsta. Plus ca eu am un apartament mostenit de la bunica iar ei nu au casa si in viziunea maica/mii asta ar fi un impediment. Ca ea crede ca daca ai un apartament esti vreun Tiriac sau vreun conte si nu mai poti sa te mariti decat tot cu unul cu apartament.


deci individu` e pretenu` de familie a parintilor tai si totusi mama ta considera ca nu e de "nasu' tau" iti este familiara expresia "spune-mi ce prieteni ai ca sa-mi dau seama cine esti??"


hihihihihi
valivieru96
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:24
De la: Microcentaurina, la data 2010-01-03 20:31:23Da, macar atata minte am si eu, sa nu fac prostia asta. Dar ea asta ar vrea. Nu prea-i convine ca am unde sa ma duc. Daca ati sti cate certuri avem pe tema asta, ca eu nu vreau sa vand casa... I-am zis ca o s-o fac mai incolo dar tot ma piseaza la cap, nici nu stiti cate batiste a udat din cauza rautatii mele... de fiica nerecunoscatoare care nu vreau sa stau cu ea sub acelasi acoperis... etc. etc. Ca "ce mi-a facut ea?" "Nimic, nu vrea decat sa aiba grija de mine, sa fiu fericita"... Astea sunt vorbele ei spuse intotdeauna cu lacrimi in ochi..

in timp.o sa-ti dai seama,ca singurul care a avut de castigat in tot acest razboi,este EL...tace-tace..si le coace...cum poate fi atat de mutulica si nederanjat (LA VARSTA LUI),de toate planurile care se fac pe spinarea lui?!ceva-ceva trebuie sa ii pice,iar el are doar de castigat...c-oi fi tu...c-o fi cealalta ...nu te indeparta de parintii tai,mai astea[ta,mai urmareste-l...apoi,vezi daca merita sa discuti cu parintii si apoI,sa le intorci spatele doar pt a fi cu el...
stravaro
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ii iubesc pe amandoi 176 De la: kudika313344 11 August 2010 02:51
Incurcatura mare 19 De la: dragon_fly88 14 Iunie 2010 19:31
Singuratatea boala grea..fara chef de viata...incredere putina 70 De la: kudika_25894 7 Aprilie 2013 14:41
Sunt eu dus cu capul? 141 De la: leia71 22 Octombrie 2010 16:49
buna fetelor 36 De la: driver 5 August 2011 16:12