Setari Cookie-uri

Situatzie naspa

De la: miss_darine, la data 2010-01-03 18:42:00Pai cred ca solutia sta in mainile mamicilor voastre, respectiv a mamei tale, sa dea rusinea la o parte si sa-i spuna celeilalte ca tu esti deja cu EL si urmeaza sa te si mariti, punct.Adevarul doare, dar este solutia cea mai buna, intotdeauna!
fi sincera
rebeca79
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:20
Ofer servicii de divinatie in Tarot , probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri.

Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit . Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu sa-ti schimbe viata in bine.

Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii ma gasiti pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:32
De la: stravaro, la data 2010-01-17 15:51:30
in timp.o sa-ti dai seama,ca singurul care a avut de castigat in tot acest razboi,este EL...tace-tace..si le coace...cum poate fi atat de mutulica si nederanjat (LA VARSTA LUI),de toate planurile care se fac pe spinarea lui?!ceva-ceva trebuie sa ii pice,iar el are doar de castigat...c-oi fi tu...c-o fi cealalta ...nu te indeparta de parintii tai,mai astea[ta,mai urmareste-l...apoi,vezi daca merita sa discuti cu parintii si apoI,sa le intorci spatele doar pt a fi cu el...


ai vorbit si tu sa nu adormi!

nu, ideea e sa nu tinzi sa-ti doresti prea mult aceasta relatie pt ca este fructul oprit, ceva interzis, care te atrage infinit mai mult decat daca n-ati avea piedici in cale.

in orice caz, nu o sa ai nimic de pierdut daca alegi sa nu mai traiesti in minciuna, nu se merita. iar parintii trebuie sa fie nebuni ca sa-si renege copilul vreodata. vor trece peste la un moment dat, pt ca esti singurul lor copil si pt ca nu ar suporta sa nu stie macar ce se intampla cu tine, daca nu te mai pot controla.

va fi o discutie grea dar tebuie s ate asezi cu ea la masa si sa-i explici cum vezi tu iubirea mama-fiica si fiica-mama. Succes!
Boca
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:01
imi mai torn o cana de vin fiert fiindca topicul asta suna a telenoveala....hhac
freakbabe
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:48
Iti iei inima in dinti si ii dai tu vestea prietenei tale, sau o lasi pe mama ta sa o faca, insa ultima varianta cu mama imi pare dovada de lasitate. Si daca ai un aprtament mostenit, si mamei tale daca ii e atat de frica sa nu fie interes din partea viitorului ginere, poti sa faci act prenuptial asupra apartamentului, prin care in caz de divort, sotul nu are dreptul, caci e bun dobandit de dinainte de casatorie. Si actul ala prenuptial nu ar strica caci nu ai de unde sa stii ce va fi cu casatoria... Chiar si cu riscul de a o pierde pe prietena ta, eu zic sa fii sincera, pt ca oricum va afla, normal era, ca raul sa fi fost rupt din radacina, adica sa nu te combini cu al ei petitor, dar na, daca s-a ajuns aici...
oana84onutza
Postat pe 19 Ianuarie 2010 18:57
De la: oana84onutza, la data 2010-01-19 18:57:02Iti iei inima in dinti si ii dai tu vestea prietenei tale, sau o lasi pe mama ta sa o faca, insa ultima varianta cu mama imi pare dovada de lasitate. Si daca ai un aprtament mostenit, si mamei tale daca ii e atat de frica sa nu fie interes din partea viitorului ginere, poti sa faci act prenuptial asupra apartamentului, prin care in caz de divort, sotul nu are dreptul, caci e bun dobandit de dinainte de casatorie. Si actul ala prenuptial nu ar strica caci nu ai de unde sa stii ce va fi cu casatoria... Chiar si cu riscul de a o pierde pe prietena ta, eu zic sa fii sincera, pt ca oricum va afla, normal era, ca raul sa fi fost rupt din radacina, adica sa nu te combini cu al ei petitor, dar na, daca s-a ajuns aici...


mi se pare o solutie rezonabila, ma si mir ca 1 an si jumate prietena ta nu a aflat de voi.
spune-i tu cu gurita ta si...pa.
la 23 de ani tu esti singura care decizi asupra viitorului tau si nu MAMA.
luulya
Postat pe 19 Ianuarie 2010 20:06
Asa si trebuie sa-ti fie pentru ca ti-ai mintit prietena. Spune-i prietenei tale adevarul si te va condamna sau minte in continuare si vei fi profund nefericita. Alege!
robicri
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:12
ce directa esti tu, ca o raza de soare fix in curul unei pitipoance.
eu am o vaga banuiala ca nu a fost alegerea ei sa-si amageasca prietena. stii de unde? am citit!
Boca
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:54
marco918
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divortat cu un copil....am vreo sansa? cine a mai avut astfel de relatii? 52 De la: kudika425814 26 August 2011 00:19
oare e insarcinata? 20 De la: tania20 11 August 2009 18:22
complicat 10 De la: geanina1309 3 Octombrie 2009 16:35
iubire inposibila 11 De la: elfuletz5 9 Martie 2009 23:49
Cand un tata isi iubeste copilul? 21 De la: kudika428291 30 August 2011 14:33