Setari Cookie-uri

Sunt indragostita de doctorul meu si nu stiu cum sa afle asta!

Nu mey, iti spun eu, e super atractie fizica la ea, stiu precis despre ce vorbeste, chiar e misto tipul...ea il vede o data pe luna cand vine dupa reteta dar ce nu stie ea e ca el are contact cu muuulta lume zilnic, de la simpli (pacienti)/paciente, asistente, (studenti)/studente,rezidente si pana la mici sau mari medici(inclusiv femei). Sincer, are de unde alege si la cum arata si la ce medic e, isi poate permite orice... Fii serios!
Eu zic sa stea cumintica cu benzodiazepinele in brate daca il mai vrea macar si ca medic si daca nu vrea sa se puna in situatii jenante... Chiar crezi c-o sa cada extaziat pe spate la aflarea minunatei vesti? O fi avand sansa 1% la un raspuns pozitiv (si sunt indulgenta), dar isi asuma riscul celorlalte 99 sanse de refuz?

ella_2710
Postat pe 17 Ianuarie 2010 05:44
pai date la el si sarutal
kudika101582
Postat pe 17 Ianuarie 2010 08:36
De la: ella_2710, la data 2010-01-17 03:48:17Nu de alta dar sunt mai aproape de el decat crezi... esti sigura ca daca i-as spune sau i-as arata link-ul asta, n-ai intra in pamant de rusine?! sau abia ai avea un motiv sa-i spui adevarul... Ia acolo linistita benzodiazepina care ti-o da pt somn si nu face "pe nebuna" ca stie sigur sa faca diagnostic diferential... hihi, ce rea sunt!


Parerea ta e cam rautacioasa si lipsita de tact, daca ma intrebi pe mine, dar sunt sigura ca nu ma intrebi. Cand ai astfel de pareri acide ai curajul si posteaza semnand cu numele adevarat ca sa-ti asumi afirmatiile si nu te investi singura in postura de Cupidon rautacios sa-i transmiti tu doctorului ceea ce simte sau nu cineva pentru el!
Probabil ca tu esti perfecta si nu ti s-a intamplat niciodata sa te faci de ras spunand cuiva ca iti place de el sau dandu-i de inteles.
Astfel de lucruri se pot intampla in viata. Poti face o obsesie pt o persoana, mai ales pentru una care iti ofera ajutor profesionist intr-un moment al vietii dificil.
Sanse ca el sa simt la fel sunt destul de mici, daca ar fi simtit ceva probabil ar fi aratat-o.
Si sfatul meu sau mai bine parerea mea e sa-l uiti si sa nu mai mergi la el. Gaseste-ti alt medic! Daca ii spui fara sa simti din partea lui nimic, risti sa pari ridicola!
Dar si lucrurile astea dau savoare vietii! Cum ai povesti mai tarziu prietenilor ce fata a facut doctorul tau cand i-ai declarat ca esti indragostita de el!? Pana la urma nu ai nimic de pierdut, doar faptul ca nu te vei mai duce la el la consultatii sau poate e destul de destept sa adopte o atitudine profesionista si sa te ajute sa treci peste moment. Dar jignit nu are motive sa se simta pentru ca e magulitor sa stii ca esti o persoana placuta si se indragostesc pacientele de tine....
ella 2710 nu fi rautacioasa! ti se poate intampla si tie!!!!!!!!
vioavram
Postat pe 17 Ianuarie 2010 08:45
:))))))pfuuuuuu ce-si mai da lumea cu parerea...........adevarati Dumnezei
Animaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 08:51
Parerea mea este ca ar trebui sa afli in primul rand ce orientare sexuala are ca sa nu faci vreo gafa, apoi-daca este hetero trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui verde in fata.Ma surprinde totusi ca el ca si psihiatru nu si-a dat seama pana acum ca esti indragostita de el.Un psihiatru bun si-ar fi dat seama.
rizica
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:30
si eu sunt intr-o situatie asemanatoare m-am indragostit de ginecologul meu dar din pacate a fost la mine la munca (nu a stiut ca lucrez acolo)si iera cu sotia si cei 2 copii a lui am inceput sa tremur cand l-am vazut el se ocupa de cazu meu de 2 luni cand am facut un avort pt ca sunt in divort cu sotu dar mai aveam relati sexuale impreuna si nu am vrut sa pastrez sarcina ca sa nu creada ca vreau sa il tin legat de mine precizez ca e un om f agresiv sotu si domnul doctor s-a ocupat de avort iar pe urma am avut o problema cu ciclu si tot el a rezolvat=o dar asa dulce e
lukacsloredana
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:07
uite,un exemplu real.cand eram micuta imi placea un baiat care era cu 10 ani mai mare decat mine.baiatul unor prieteni de familie.eu aveam aproximativ 12 ani,el aprox.22...normal ca nu primeam atentie din partea lui,doar eu eram o copila...si tot salivand la fatul meu frumos a trecut timpul,a trecut un an,doi,3,dupa care nu l am mai vazut timp de 4 ani,pt ca el plecase din tara,eu la liceu,fiecare cu viata lui.insa niciodata n am incetat sa ma gandesc la el,sa intreb de el...si uite asa,dupa 7 ani cand ne am revazut s a intamplat miracolul...eu eram deja femeie,el era neschimbat,am inceput sa iesim,sa povestim...si de atunci incoace suntem tot impreuna ...asa ca nu lua in seama comentariile rautacioase si fii sigura ca daca iti doresti ceva cu adevarat,vei obtine,vei primi..
lalinaina
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:07
offff ce sfaturi ati dat unii :)) parerea meaa........ este ceva de moment.....ai nevoie de afectiune , si crezi ca doctorul (care te atrage fizic probabil) iti poate da dragostea de care ai tu nevoie.cel mai bine....lasa totul sa vina d la sine,analizeaza-ti sentimentele si abea dupaia actioneaza. bafta si sa ne anunti si pe noi la ce decizie ajungi :)):P
niko_niko20002000
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:20
buna.sincer si eu am o problema asemanatoare, m am indragostit de un barbat dar nu stiu cum sa i spun, cum sa i dau de inteles,mi ar placea sa i spun dar mi e frica ca ma va refuza, si sincer vreau sa i atrag atentia , ma imbrac foarte frumos si sexi dar el nu reactioneaza ce pot sa fac....sunt trista...va rog dati mi un sfat...multumesc..
venera17
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:50
Incercearea moarte n are, deci spunei i ce simti..

Eu l am intalnit pe iubitul meu, chirurg, la 18 ani, el a facut primul pas iar acum facem 5 ani de cand suntem impreuna.

Bafta
Aphrodite
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:42
Oare Paloma ne umrareste?
kudika076767
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:03
e ok fi directa cu el sau cel putin dupa cum il cunosti incerca sa-i demontrezi asta.noroc
rebeca79
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:14
De la: ella_2710, la data 2010-01-17 05:44:52 Nu mey, iti spun eu, e super atractie fizica la ea, stiu precis despre ce vorbeste, chiar e misto tipul...ea il vede o data pe luna cand vine dupa reteta dar ce nu stie ea e ca el are contact cu muuulta lume zilnic, de la simpli (pacienti)/paciente, asistente, (studenti)/studente,rezidente si pana la mici sau mari medici(inclusiv femei). Sincer, are de unde alege si la cum arata si la ce medic e, isi poate permite orice... Fii serios!
Eu zic sa stea cumintica cu benzodiazepinele in brate daca il mai vrea macar si ca medic si daca nu vrea sa se puna in situatii jenante... Chiar crezi c-o sa cada extaziat pe spate la aflarea minunatei vesti? O fi avand sansa 1% la un raspuns pozitiv (si sunt indulgenta), dar isi asuma riscul celorlalte 99 sanse de refuz?



Ella stie !
Summer_
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:25
De la: Animaa, la data 2010-01-17 08:51:34:))))))pfuuuuuu ce-si mai da lumea cu parerea...........adevarati Dumnezei

Pai ne dam cu parerea pt. k ne-a fost ceruta!!!!!!!!!!!
ada_nrg
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:33
De la: vioavram, la data 2010-01-17 08:45:35
De la: ella_2710, la data 2010-01-17 03:48:17Nu de alta dar sunt mai aproape de el decat crezi... esti sigura ca daca i-as spune sau i-as arata link-ul asta, n-ai intra in pamant de rusine?! sau abia ai avea un motiv sa-i spui adevarul... Ia acolo linistita benzodiazepina care ti-o da pt somn si nu face "pe nebuna" ca stie sigur sa faca diagnostic diferential... hihi, ce rea sunt!


Parerea ta e cam rautacioasa si lipsita de tact, daca ma intrebi pe mine, dar sunt sigura ca nu ma intrebi. Cand ai astfel de pareri acide ai curajul si posteaza semnand cu numele adevarat ca sa-ti asumi afirmatiile si nu te investi singura in postura de Cupidon rautacios sa-i transmiti tu doctorului ceea ce simte sau nu cineva pentru el!
Probabil ca tu esti perfecta si nu ti s-a intamplat niciodata sa te faci de ras spunand cuiva ca iti place de el sau dandu-i de inteles.
Astfel de lucruri se pot intampla in viata. Poti face o obsesie pt o persoana, mai ales pentru una care iti ofera ajutor profesionist intr-un moment al vietii dificil.
Sanse ca el sa simt la fel sunt destul de mici, daca ar fi simtit ceva probabil ar fi aratat-o.
Si sfatul meu sau mai bine parerea mea e sa-l uiti si sa nu mai mergi la el. Gaseste-ti alt medic! Daca ii spui fara sa simti din partea lui nimic, risti sa pari ridicola!
Dar si lucrurile astea dau savoare vietii! Cum ai povesti mai tarziu prietenilor ce fata a facut doctorul tau cand i-ai declarat ca esti indragostita de el!? Pana la urma nu ai nimic de pierdut, doar faptul ca nu te vei mai duce la el la consultatii sau poate e destul de destept sa adopte o atitudine profesionista si sa te ajute sa treci peste moment. Dar jignit nu are motive sa se simta pentru ca e magulitor sa stii ca esti o persoana placuta si se indragostesc pacientele de tine....
ella 2710 nu fi rautacioasa! ti se poate intampla si tie!!!!!!!!




Vio, fii serioasa, nu i-as fi spus evident...o necajeam putin(dar daca tine neaparat, pot face si asta...)! Dar sincer, daca o sa ma nimeresc vreodata pe acolo cand vine dupa reteta, n-o sa ma pot abtine sa nu ranjesc aducandu-mi aminte discutia asta!

PS:"Poti face o obsesie pt o persoana, mai ales pentru una care iti ofera ajutor profesionist intr-un moment al vietii dificil." - obsesiile sunt parte integranta a tabloului tulburarilor psihiatrice si "se trateaza" tot acolo! Uite, un motiv in plus sa treaca mai des pe la el!
ella_2710
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:40
Sunt de modã veche!Consider cã bãrbatul trebuie sã facã primul pas.Dacã ai posibilitatea de a-i fi în preajmã,încearcã sã-ți faci simțitã prezența și altfel,nu numai prin vestimentație!
Poate îi trezești interesul și poate...ai șanse.
Tora___Tora___Tora__
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:17
dar tu de unde sti?
la 22 de ani sa nu-mi spui ca esti asistenta d-rlui ,ma dai pe spate .Lasa fata sa viseze!!!!!!!!!!!
vstefi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:27
In aceste cazuri in mai mult de 70% pacienta simte ca este indragostita de doctorul sau....dar gandestete putin, ce iubesti la el ? ...poate doar faptul ca iti da somnifere, si in el vezi salvatorul tau...il cunosti cum este ca om..stii tu...cand nu este in cabinet...ia gandestete putin...
kudika093749
Postat pe 18 Ianuarie 2010 02:13
Buna! Foarte simplu! Ia taurul de coarne si spune-i! Draga mea,ne-am emancipat mult(gandeste-te la sec.16,17 cand femeia nu avea atatea drepuri) si acum avem drepturi la fel ca barbatii.Iti spun din proprie traire,ca daca nu ai facut un lucru la timpul lui,mai incolo e prea tarziu.Oricum cred ca in viata exista 2 sanse pentru orice lucru:una e sansa ta(innascuta) si cealalta o primesti!Printre altele bafta cu doctorul tau,care ma duce cu gandul la Patrick Dempsey(Grey's Anatomy). :D
Ana_Augustina
Postat pe 18 Ianuarie 2010 02:43
Crezi tu ca stand cumintica cu "benzodiazepinele in brate" si visand in continuare isi face ei vre-un bine sau mai vede altceva pe langa ea?
Poate in timpul asta se chinuie vre-un muschetar sa ii atraga atentia, dar ea are prea multa treaba visand si gandindu-se cu ce fustita sa se mai echipeze, poate poate.... Din aceasta cauza am zis yo sa mearga si sa ii spuna direct ce are pe suflet, sa rezolve situatia. Ori e alba, ori e neagra. Macar dupa, nu mai viseaza sau ies impreuna. Nu ai de unde sa stii ce gusturi are el
silviu15
Postat pe 18 Ianuarie 2010 04:23
De la: Ana_Augustina, la data 2010-01-18 02:43:19Buna! Foarte simplu! Ia taurul de coarne si spune-i! Draga mea,ne-am emancipat mult(gandeste-te la sec.16,17 cand femeia nu avea atatea drepuri) si acum avem drepturi la fel ca barbatii.Iti spun din proprie traire,ca daca nu ai facut un lucru la timpul lui,mai incolo e prea tarziu.Oricum cred ca in viata exista 2 sanse pentru orice lucru:una e sansa ta(innascuta) si cealalta o primesti!Printre altele bafta cu doctorul tau,care ma duce cu gandul la Patrick Dempsey(Grey's Anatomy). :D



De aceeasi parere sunt si eu.
CE AI AVEA DE PIERDUT?
anastas
Postat pe 18 Ianuarie 2010 08:33
Banuiesc ca pina la ora asta, doctorul si-a dat seama sau macar banuieste sentimentele tale fata de el. Daca el nu abordeaza subiectul (si nu o va face..etica) iar pe tine nu te lasa sa dormi visele cu el, cel mai bine ar fi sa ii spui ce simti si sa te "ajute" sa cauti o rezolvare. Ceva de genul "sint indragostita de tine, stiu ca e ceva frecvent (relatia pacient sihiatru), stiu ca tii la etica si nu stiu cum sa gestionez problema".
Vei vedea cum reactioneaza si iti poti da seama daca si el simte ceva. Daca nu..te va ajuta sa iesi din labirint.
erina
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:31
Data viitoare cind mergi la dr.spune-i ca este ultima oara cind mergi la el;probabil te va intreba de ce ;incearca sa fi sincera si spune-i adevarul,in felul acesta vezi daca si el are aceleasi sentimente pentru tine.Dragoste cu forta, nu se poate....decit de la distanta.Bafta
rossana48
Postat pe 18 Ianuarie 2010 11:41
Stai de vorba cu el despre acest subiect. Am inteles cã este medic, o sã te inteleagã ºi eventual te ajutã sã depãºeºti momentul.
kudika083546
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:37
dak te dai la el...si-l sarutzi..poate ai sanse sa te caute mai des..in salon unde te interneaza:d...lasand gluma la o parte..nu cred k un psihiatru s-ar incurca cu vreo pacienta...kiar dak respectiva ar intra din greseala in spitalul respectiv...nu stiu ce sa zic..ar fi trebuit sa-l intalnesti in alta conjumctura...k sa ia ceva sanse
adabk
Postat pe 18 Ianuarie 2010 13:11
De la: lukacsloredana, la data 2010-01-17 12:07:02si eu sunt intr-o situatie asemanatoare m-am indragostit de ginecologul meu dar din pacate a fost la mine la munca (nu a stiut ca lucrez acolo)si iera cu sotia si cei 2 copii a lui am inceput sa tremur cand l-am vazut el se ocupa de cazu meu de 2 luni cand am facut un avort pt ca sunt in divort cu sotu dar mai aveam relati sexuale impreuna si nu am vrut sa pastrez sarcina ca sa nu creada ca vreau sa il tin legat de mine precizez ca e un om f agresiv sotu si domnul doctor s-a ocupat de avort iar pe urma am avut o problema cu ciclu si tot el a rezolvat=o dar asa dulce e


mda
Dontyyy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:13
eu zic sa ii spui si el te va informa ca asta se intampla frecvent si in lumea medicala cred ca se numeste sindromul stockholm.
Ceea ce simti tu nu este real, dar cred ca vei avea nevoie de terapie cu un alt psiholog ( sau psiholoaga)
alia79
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:06
Si mi-e i-mi place de doctotrul meu generalist e super tare de tot intr-o zi i-am spus ca il plac mult si ca daca ar fi sa-mi inshel barbatul el ar fi acela De atunci de cate ori am nevoie de odihna merg la el si ii spun "am nevoie de cateva zile de medical ce zici ??"rade si i-mi da cate 5 sau 7 zile de stat acasa .Cred ca si lui ii place sa stie ca-l plac si mi-e i-mi place sa cred ca ma place pt, ca altfel de ce mi-ar da concedii medicale ?
ninaaura
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:21
@stefi: Nu, nu sunt asistenta lui (altfel n-as fi spus "daca ma nimeresc".Ca asistenta a lui ar fi trebuit sa fiu in permanenta acolo, teoretic! nu?) si nu, nu am 22 ani!

@alia79: Nu asa se manifesta sdr stockholm.Dar o psihoterapie poate ar ajuta-o...desi am asa un feeling ca nu e atat de grava problema.Se cam face din tantar armasar. Sunt sigura ca problema ei nu e atat de acuta pe cat am acutizat-o noi aici, dezbatand...asa ca, nici macar de psihoterapie nu cred ca are nevoie.

PS: Daca observi si-a schimbat si poza de la profil (te teama sa nu fie vazuta - cine zicea ceva de asumarea responsabilitatii pe aici?) si nici nu mai vorbeste cu noi (desi multi au venit cu idei)... Cat de tare poate sa o intereseze aspectul in situatia data? Interesul e direct proportional cu durata "episodului".Ca atare ii va trece repede! (ce logica impenetrabila!! )
ella_2710
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:41
AM EU SOLUTIA....LA URMATOAREA SEDINTA VORBESTE NUMAI DESPRE LATURILE POZITIVE ALE VIETII TALE, FA-L SA CREADA CA ESTI FERICITA, CA VEZI VIITORUL ROZ, IMAGINEAZA-TI CA ESTI SHARON STONE, FII ELEGANTA, IAR ATUNCI CAND ...ZAMBESTI... NU II ZAMBI LUI, SA TE UITI REPEDE SPRE TAVAN, SAU SPRE UN OBIECT, DAR SA NU IL FIXEZI, LA URMA CAND IL SALUTI SA IL SALUTI RECE DAR CALD....ZAMBITOARE DAR GRABITA, CU SPATELE DREPT SI FRUNTEA IN SUS, CHIAR IN SUS, FA O PROBA....FII SIGURA DE TINE, SGUUURANTA ASTA ITI TREBUIE, CA DE AKOLO VOR VENI TOATE...NU IL LUA PREA IN SERIOS, POATE DESCOPERI CA APOI NICI NU ITI PLACE, ESTI INDRAGOSTITA DE UNUL DE CARE NU STII MAI NIMIK, IA-O INCET SI FINUT, FII FINUTA
ramona_delux
Postat pe 18 Ianuarie 2010 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce puteti spune despre femeia leu? 89 De la: ioana_cristina 2 Iunie 2014 07:20
Ce ma fac? 5 De la: gargaritamica 8 Iunie 2009 15:14
Barbatul RAC- o enigma ??? 4 De la: UkaUcis27 14 Mai 2014 15:57
eu berbec. .el balanta .. 4 De la: l_diana_c 25 Mai 2009 17:23
buna yumy 3 De la: anastasia_m 8 August 2010 20:11