Setari Cookie-uri

Sunt indragostita de doctorul meu si nu stiu cum sa afle asta!

Daca-l iei cu "agarici" sigur n-o sa fie bine! cel mai indicat ar fi sa-i spui frumos ce simti cand se incheie relatia doctor-pacient, fara scene fara sa te arunci in bratele lui sau sa plangi (ca sa arati ca n-ai probleme cu "mansarda" ca nu esti impulsiva si ca ceea ce ti se intampla e ceva firect, omenesc pana la urma). e totusi psiholog si poate analizeaza chestiile de genul asta prin prisma a ceea ce a invatat in facultate...dar e om si el
cameliacorina
Postat pe 16 Ianuarie 2010 14:24
Mai si eu m-am indragostit de doct meu(doar ca e chirurg) , insa el a facut primul pas, mi-a cerut nr de tel in ultima zii pana sa ma externez si vreau sa iti zic ca si acum ne intalin si e super misto... Diferenta de vasta e cam de 12 ani intre noi dar asta nu ne impiedica sa ne iubim. La tine insa e alta situattie , cel mai bine ar fi ca el sa iti dea de inteles ca te place .
Multa bafta cu doct tau.....
kudika021131
Postat pe 16 Ianuarie 2010 14:53
da...:) am patit si eu evident:)) de chirurgul meu, in fine unul din ei... si in afara de faptul ca ne zambeam ca niste copii batuti in cap de prima dragoste altceva nu am indraznit.. am observat ca el parca parca vroia ceva dar m-am rezumat la cateva vise cu el si atat. era casatorit avea copil... oricum ce pot sa-ti spun , mai bine iti vezi de treaba ta. daca ii spui risti sa devii subiect de bere cu prietenii lui si crede-ma ca nu e chiar placut. dar... daca simti totusi ca vine ceva si din partea lui atunci... ori mai arunci ceva "pastile" ori ii spui direct. oricum parerea mea e ca timpul le rezolva pe toate dar mai bine ti-ai vedea de viata ta
Shhh
Postat pe 16 Ianuarie 2010 15:15
kudika102026
Postat pe 16 Ianuarie 2010 15:17
OBSESIA SAU DRAGOSTEA NU-I ACELASI LUCRU.DACA VOIA CEVA, FII SIGURA CA AR FI OBSERVAT PANA ACUM INTERESUL TAU PENTRU EL.SI CAND TE INTERESEAZA CEVA MAI MULT ...INCERCI
deea_geo72
Postat pe 16 Ianuarie 2010 15:21
Încearcã sã-ți amintești trebuința ce ți-a îndreptat pașii spre cabinetul lui!
Dacã ți-ar accepta prietenia,cum te-ai simți știind cã el se va îndrãgosti de fiecare pacientã?Dragostea o vei gãsi în altã parte!
Ai rãbdare,pas cu pas! Încercã sã-ți stabilești prioritãțile!
Tora___Tora___Tora__
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:23
De la: laramira, la data 2010-01-16 10:12:11
De la: Paloma85, la data 2010-01-10 21:55:47 Sa incep cu "inceputul",dupa examenul de licenta am ramas cu o mare problema de insomnie si sunt nevoita sa merg lunar la psihiatrie dupa reteta cu somniferul respectiv,deci trebuie sa spun ca nu am probleme cu "mansarda".Toata problema este ca m-am indragostit nebuneste de doctorul respectiv.Am nevoie de un sfat,cum sa ridic problema cu el despre acest sentiment,l-as vrea in viatza mea ,el tine mult la etica profesionala si tocmai de aceea nu stiu cum sa abordez subiectul acesta.Din cate am vazut nu poarta verigheta dar altceva nu stiu despre el.Help.astept un sfat despre cum as putea sa ridic problema ca de fapt sunt foarte interesata de el in plan personal si as vrea mai mult decat clasica relatie doctor-pacient
incearca sa nu iti mai administrezi somnifere, pentru inceput stilnox sau sanval! creeaza dependenta! cauta-ti un doctor stomatolog ei au pricipii si morala da-ti seama singura dragalaso las-o balta
kudika099277
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:36
nu e ceva anormal ...asa se intampla in majoritatea cazurilor..te indragostesti de cine nu trebuie cand nu trebuie...deci nu esti prima si nici ultima..si eu la fel am patit..tu incearca...macar sa nu traiesti doar tu sentimentul asta..poate si el simte ceva.. incearca.n-ai nimic de pierdut sau de castigat.succes.asteptam sa aflam ce ai facut..binenteles daca vei face pasul .bafta!!!>:D
kudikroxy
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:51
dar tu esti sigura ca el te place,sau ar vrea sa aiba o relatie cu tine????
dani_pisi
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:03
din cate stiu yo,....psihiatrii nu-si aleg degeaba specializarea asta. adik au si ei putin pb la mansarda. stiu cateva cazuri concrete.
cat despre verighetA.....mu e o regula . prietenul meu e medic rezident , suntem de 3 ani impreuna, vrem sa ne casatorim si crede-ma ca nu mi-ar placea sa aflu ca pacientele lui ii fac avansuri. gandeste-te k im ziua de azi nu toti se casarorresc imediat. dar, bineinteles, exista si posibilitatea sa nu aiba pe nimeni. cred k de la vreo asistenta de prin spital poti afla. si, daca ai norocul ca acea asistenta sa aiba o gura ceva mai mare. poate ii spune si doctorului tau. si astfel rezolvi problema . asta daca vrei sa afle din alte surse/ pup si bafta.

P.S: nu uita, sa faci ceea ce simti, cu un gram de ratiune, dar sa simti cu adevarat.
aipu_georgeta
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:01
DACA E PSIHOLOG BUN,STIE DEJA CA ESTI INDRAGOSTITA DE EL,NU-TI DA IMPARTANTA INCA ,AI RABDARE POATE CA ATUNCI CAND SE TERMINA SEDINTELE DE TERAPIE TE VA INVITA LA UN CEAI! AI INSA GRIJA CA PSIHOLOGII SE POT JUCA CU MINTEA TA...DACA ESTI ATRASA DOAR PT CA ARATA ,,BETON" EL SIGURA OBSERVAT DAI DE INTELES CA ESTI ATASA DE FELUL LUI DEA FII SI AI SA VEZI CA VA FI OK.JOACATE SI TU PUTIN CU MINTEA LUI NU E GREU DELOK,PE NET GASESTI O GRAMADA DE CHESTII CARE TE V-OR INVATA...SA AUZIM DE BINE ...SA NE SPUI SI NOUA CUM VA FI!
BANATEANCA
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:01
draga cameliacorina, psiholog NU este acelasi lucru cu psihiatru
aipu_georgeta
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:02
N-a mai fost topicul asta dar cu alt tip de doctori?
Vampitza
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:18
Daca e doctor psihiatru crezi tu ca nu si-a dat inca seama ?????
monamour
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:12
fii convinsa ca nu esti singura, de obicei pacientii se indragostesc de medici la fel cum se indragostesc elevii de profesorii lor.in ceea ce-l priveste pe medicul tau el este tinut de deontologia profesionala, eu , ca psiholog , te sfatuiesc sa-i spui direct ceea ce simti pentru el si te va lamuri el mult mai bine.daca este un adevarat profesionist te va ajuta sa treci peste asta si te va lumina in ceea ce priveste, probabil, falsa ta indragosteala....dar pina atunci...orice se intimpla in jurul tau...DA VALOARE VIETII TALE.
Claudya10
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:24
Etica medicilor cat si a asistentiilor este sa nu se implice in relatii personale cu pacientii lor sau alte relatii .
gdeia
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:37
si eu m-am indragostit de un doctor si il iubesc de ceva ani, si nu am gasit niciodata momentul sa-i spun, desi mi-as dori sa stie.Dar mai ma gandesc si la faptul ca el are o familie si nu vreau sa o destram deaceea il iubesc in taina si o stiu numai eu si nimeni altcineva.Desi ma doare al dracului de tare nu am ce sa fac nu stiu cum sa-i spun , cred ca ar crede ca imi bat joc de el, de aceea trebuie sa tac si sa lupt cu iubirea pt el toata viata
alenia
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:26
De la: alenia, la data 2010-01-16 21:26:10si eu m-am indragostit de un doctor si il iubesc de ceva ani, si nu am gasit niciodata momentul sa-i spun, desi mi-as dori sa stie.Dar mai ma gandesc si la faptul ca el are o familie si nu vreau sa o destram deaceea il iubesc in taina si o stiu numai eu si nimeni altcineva.Desi ma doare al dracului de tare nu am ce sa fac nu stiu cum sa-i spun , cred ca ar crede ca imi bat joc de el, de aceea trebuie sa tac si sa lupt cu iubirea pt el toata viata






... incearca o cura cu curent electric ... iei firele in cite o mina si bagi stecherul in priza ... iti revii imediat ... doamne multa lume bolinda ...

marco918
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:29
Eu de cand m-am indragostit de acest doctor adica de vreo doi ani nu mai stiu ce inseamna ala somn, ma gandesc si cand merg pe strada la el si aproape in fiecare noapte il visez, dar ce pot sa fac nu pot sa-i spun ca ar crede ca sant nebuna ,asa ca traiesc cu aceasta dragoste in suflet . Desi am incercat de nenumarate ori sami-l scot din suflet nu am reusi , m-am indragostit mai tare de el.
alenia
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:33
pai si daca nu zici nik nu ai de unde sa stie...ce simti... eu zik sa ai dai de anteles ce simti tu pt el..
danutzyka
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:59
Ai facut un transfer afectiv. Va trece cu timpul. Sfatul meu este sa nu-l mai vizitezi. Daca problema ta medicala persista, mergi la alt doctor...poate gasesti o doctorita de data aceasta.
milica_albulescu
Postat pe 16 Ianuarie 2010 22:40
inventeaza o poveste cum ca o prietena s-a indragostit de doctorul ei etc.etc.si vezi ce-ti spune ,ce te sfatuieste,si daca nu se prinde schimba doctorul.
timisoara64
Postat pe 16 Ianuarie 2010 22:44
Ar mai putea fi o varianta: ca doctorului sa-i fi placut de tine si, psiholog fiind, sa fi pus in aplicare vreo metoda din dotare ca sa te faca sa te indragostesti. . Cine stie .... doctorii particulari, in general sunt foarte draguti, amabili cu toti pacientii dar stiti voi ... o femeie are al 6-lea simt. Deci e posibil ca intentionat dar discret (etica ...) sa-ti fi provocat producerea acestor sentimente. Personal nu cred ca abordarea directa a acestui subiect ar fi o solutie. Cred ca ar trebui sa incerci mai intai cu niste gesturi discrete, gen: un zambet mai partular, o privire ochi in ochi ca din intamplare apoi pret de cateva secunde ... etc. Si daca raspunsul lui va fi pozitiv, iti vei da seama ce sanse ai si vei putea continua cu gesturi tot mai explicite. Daca el va fi disponibil, totul va merge de la sine si vei afla direct de la el detalii despre viata lui particulara. Dar daca nu, totul se va termina acolo unde va stabili el (probabil la primele tale gesturi discrete). SUCCES !!!
criutzu
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:12
stai pe loc...potoleste-te...el nu te simte calda...este insurat si-i satul de javre...
kudika045103
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:31
Buna. Ce ai mai facut cu doctorul tau? I-ai dat vreodata de inteles ca il placi?Asa subtil... Poate ca el asteapta sa dai tu un semn, doar nu poate sa ,,sara'' pe tine, nu cred ca ar vrea sa fie acuzat de molestarea pacientilor Poate te place insa nu stie cum ai reactiona tu daca ti-ar da de inteles ca te place.Ori poate ca te vede doar un pacient. Pe de alt parte trebuie sa te constientizezi ca barbatii la varsta lui au anumite pretentii de la o femeie. Stii lucrurile bune se petrec cand ne asteptam mai putin!
Invita-l undeva, ia atitudine! Ce ai de pierdut? Ai grija sa nu pari disperata. Da-i de inteles ca vrei sa fiti mai buni prieteni, apoi vedeti voi.

Sa ne mai povestesti ce ai facut.

Pupici! Succes!
cooloana
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:32
Fa-ma sa inteleg, tu mai ai aceasta problema cu somnul sau o continui doar sa-l vezi pe EL?
ada_nrg
Postat pe 17 Ianuarie 2010 00:38
Cred ca o abordare directa nu te-ar ajuta atat de mult, tb sa fi mai inventiva!
ada_nrg
Postat pe 17 Ianuarie 2010 00:39
Ahiii pacate!!! Lucreaza cumva la Alexandru Obregia, e super inalt si super bunaciune de-ti vine sa te urci pe pereti, n-are verigheta si in jur de 32 ani si o voce de te topesti? foarte tare, hai ca-i spun eu ca il placi!! sper sa ma pot abtine sa nu rad! da` chiar e bunaciune doctoru` ala,iti dau dreptate...da-mi un msg privat cu numele lui,sa fiu sigura ca ii spun cui trebuie si ca vorbim de aceeasi persoana... ma distrez teribil aici! ah, mai am o varianta, pot sa-i dau link-ul sa vada el singur confesiunea?!
ella_2710
Postat pe 17 Ianuarie 2010 03:38
Nu de alta dar sunt mai aproape de el decat crezi... esti sigura ca daca i-as spune sau i-as arata link-ul asta, n-ai intra in pamant de rusine?! sau abia ai avea un motiv sa-i spui adevarul... Ia acolo linistita benzodiazepina care ti-o da pt somn si nu face "pe nebuna" ca stie sigur sa faca diagnostic diferential... hihi, ce rea sunt!
ella_2710
Postat pe 17 Ianuarie 2010 03:48
In situatia de fata exista mai multe probleme, nu doar una. Esti sigura ca esti indragostita si nu e doar un capriciu sau doar atractie fizica? Eu zic sa te duci la el si sa ii spui pe bune " face to face ": Stii ceva baietas, mie imi place de tine si as vrea sa ne intalnim. Nu mai pot veni la tine ca la un doctor ptc eu deja vad in tine mai mult decat atat. Vezi ce se intampla. Daca te ast un rasp negativ, nu ai nimic de pierdut. Viata ta o sa mearga inainte, dar macar nu mai stai cu sperante aiurea si iti poti indrepta atentia spre un alt baiat Parerea mea este sa nu mai pierzi timpul cu ganduri si vise!!!!
silviu15
Postat pe 17 Ianuarie 2010 05:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu Leu, ea Pesti 15 De la: sndr_cristina 25 Noiembrie 2010 14:32
femeia leu ..barbatu taur... 5 De la: cristinaval20 16 Septembrie 2009 09:42
Barbatul RAC- o enigma ??? 4 De la: UkaUcis27 14 Mai 2014 15:57
fata-sagetator...baiat-taur...compatibili? 33 De la: kudika227244 10 Iulie 2010 23:29
care este relatia intre femeia gemeni si barbatul rac? 5 De la: kudika044235 6 Iulie 2009 09:48