Setari Cookie-uri

cum sa ies din situatia asta?

as avea si eu nevoie de un sfat, mai ales de la cele care au trecut deja printr-o situatie asemanatoare dar si de la restul care citesc.
timp de 2 ani am avut o relatie cu un tip, o relatie faina dar de lupta continua, deoarece el era cu o tipa impreuna, locuiau impreuna la momentul respectiv, tipa pe care dupa cum spunea el, nu o mai iubea demult, ci pe mine. apoi timp de 3 luni de zile am fost despartita de el, oferindu-i timp si spatiu de a se decide pe care o vrea, ce vrea, ce simte, o perioada in care l-am lasat total in pace sa faca ce considera el de cuviinta, desi el ma cauta zilnic,ca ii raspundeam sau nu. si dupa acele 3 luni ma trezesc brusc ca s-a despartit de tipa si ea s-a mutat, lucru surprinzator pt mine pt ca nu mai aveam nici o speranta. si acum, problema e ca, dupa ce s-au rezolvat practic problemele dintre noi si dupa ce el mi-a tot turuit in continuu ca pe mine ma vrea si nimic altceva, el inca (is 2 sapt intr-adevar dar totusi...?) nu mi-a cerut sa ma mut cu el, avand in vedere si ceilalti 2 ani ce ii avem in spate. si logic au urmat intrebarile, de ce-urile, la care nu am raspuns. pe deasupra ea inca il mai cauta, aproape zilnic, desi el nu ii raspunde, cel putin cand sunt eu cu el. si astfel, va intreb, cum credeti ca ar trebui sa procedez? sa ii pomenesc ceva de mutatul meu sau sa il las pe el sa decida? sa nu il presez? sa inteleg si faptul ca ea il mai cauta ei avand in spate 9 ani de relatie etc?!! si toate astea luand in calcul faptul ca e un barbat pe care chiar mi-l doresc :)
lala1234
Postat pe 14 Ianuarie 2010 11:10
1. nu trebuia sa te bagi peste ei
2. tu d-aia ai vrut sa se desparta de cealalta??? ca sa te muti tu cu el? nu ca sa va iubiti in liniste?!?!?!?!?! my bad, then....
3. imagineaza-ti ca el abia a scos-o pe una din casa lui! meaning....ca poate vrea si el o perioada in care sa stea singur!
greierash_is_back
Postat pe 14 Ianuarie 2010 11:25
nu m-am bagat peste ei, l-am lasat de n ori singur sa se decida ce vrea, nu i-am impus niciodata nimic, i-am spus chiar sa stea cu ea si sa ma lase pe mine, el era cel care insista si venea peste mine in casa si in viata mea in continuu. si eu nu ma legam de faptul ca nu imi cere sa ma mut la el, asta e o intrebare ce mi-o pun eu mie, sa nu ma intelegi gresit, ci eu ceream un ajutor cum ar trebui sa ma comport in situatia data/ pt ca eu oricum sunt o intelegatoare de felul meu, si pe cat pot inteleg si faptul ca inca il mai cauta, desi fata stie inca de la inceput ca nu o mai iubeste si inca de la inceput el ia spus sa se mute si n-a vrut. dar oricum is mai multe detalii pe care nu are sens sa le bag acum in comentariu
lala1234
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:15
si inca ceva, scuza-ma daca gresesc, dar cred ca pe ORICE femeie ar deranja-o ca fost iubitului ei sa il caute la 2,3 noaptea zilnic. deci sa ne iubim in liniste....cam greu
lala1234
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:16
Nu il mai presa la cap cu mutatul. Lasal pe el sa decida daca vrea asta. Daca iai spus de n ori ca vrei sa va mutati, inpreuna si el nu vrea, lasal in pace.Dupa cum vad eu, el inca nu e decis ce sa faca.mai ales ca cealalta inca il mai cauta.
kudika098645
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:22
pana acum nu i-am spus niciodata sa ne mutam impreuna, tocmai in ideea de a nu il presa si a nu il speria, mai ales ca barbatii la chestiile astea se sperie si fug. deci asta nu am facut-o si nici nu am de gand sa o fac, prea curand cel putin
lala1234
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:25
De la: lala1234, la data 2010-01-14 11:10:14as avea si eu nevoie de un sfat, mai ales de la cele care au trecut deja printr-o situatie asemanatoare dar si de la restul care citesc.
timp de 2 ani am avut o relatie cu un tip, o relatie faina dar de lupta continua, deoarece el era cu o tipa impreuna, locuiau impreuna la momentul respectiv, tipa pe care dupa cum spunea el, nu o mai iubea demult, ci pe mine. apoi timp de 3 luni de zile am fost despartita de el, oferindu-i timp si spatiu de a se decide pe care o vrea, ce vrea, ce simte, o perioada in care l-am lasat total in pace sa faca ce considera el de cuviinta, desi el ma cauta zilnic,ca ii raspundeam sau nu. si dupa acele 3 luni ma trezesc brusc ca s-a despartit de tipa si ea s-a mutat, lucru surprinzator pt mine pt ca nu mai aveam nici o speranta. si acum, problema e ca, dupa ce s-au rezolvat practic problemele dintre noi si dupa ce el mi-a tot turuit in continuu ca pe mine ma vrea si nimic altceva, el inca (is 2 sapt intr-adevar dar totusi...?) nu mi-a cerut sa ma mut cu el, avand in vedere si ceilalti 2 ani ce ii avem in spate. si logic au urmat intrebarile, de ce-urile, la care nu am raspuns. pe deasupra ea inca il mai cauta, aproape zilnic, desi el nu ii raspunde, cel putin cand sunt eu cu el. si astfel, va intreb, cum credeti ca ar trebui sa procedez? sa ii pomenesc ceva de mutatul meu sau sa il las pe el sa decida? sa nu il presez? sa inteleg si faptul ca ea il mai cauta ei avand in spate 9 ani de relatie etc?!! si toate astea luand in calcul faptul ca e un barbat pe care chiar mi-l doresc :)
kudika50ani
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:27
Daca a plecat de langa cealalta inseamna ca nu a fost ce si-a dorit el sa fie,uite,de exemplu eu cand am locuit cu fostul ne-am dat seama ca nu ne intelegem deloc si acum am ramas cu teama ca si atunci cand va aparea un alt "el" va fi tot asa. Eu cred va deocamdata prietenul tau nu vrea sa va mutati impreuna deoarece se simte nepregatit si simte nevoia de putina intimitate si liniste,daca a ales sa ramana cu tine stai linistita pt.ca cu timpul se va rezolva de la sine.Sfatul meu e sa nu-l stresezi,barbatii sunt mai irascibili,evita discutiile conflictuale,el se va simti atunci f bine alaturi de tine si iti va propune singur. Sa fiti fericiti!!!! poop
kudika50ani
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:34
poate ii e teama sa faca pasul asta, din nou! eu zic sa nu il presezi cu mutatul impreuna dar sa discutati despre asta. Referitor la fost si la tel ei, incearca sa nu le bagi in seama, stiu ca e greu, dar incearca, mai ales daca el nu le de importanta!
amyd
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:34
De la: lala1234, la data 2010-01-14 12:15:12nu m-am bagat peste ei, l-am lasat de n ori singur sa se decida ce vrea, nu i-am impus niciodata nimic, i-am spus chiar sa stea cu ea si sa ma lase pe mine, el era cel care insista si venea peste mine in casa si in viata mea in continuu. si eu nu ma legam de faptul ca nu imi cere sa ma mut la el, asta e o intrebare ce mi-o pun eu mie, sa nu ma intelegi gresit, ci eu ceream un ajutor cum ar trebui sa ma comport in situatia data/ pt ca eu oricum sunt o intelegatoare de felul meu, si pe cat pot inteleg si faptul ca inca il mai cauta, desi fata stie inca de la inceput ca nu o mai iubeste si inca de la inceput el ia spus sa se mute si n-a vrut. dar oricum is mai multe detalii pe care nu are sens sa le bag acum in comentariu



Daca stateau impreuna inseamna ca era ceva serios (9 ani de relatie?)!
De bagat te-ai bagat, ca el nu era liber atunci cand ati devenit "iubiti", deci te-ai bagat unde nu trebuia.
Eu nu inteleg cum poti tu avea incredere intr-un baiat care te-a tinut pe bara timp de 2 ani!
Stii ce urasc eu cel mai mult? Siguranta asta de care dau dovada unii. Tu in pana mea crezi tot ce debiteaza el("fata stie inca de la inceput ca nu o mai iubeste si inca de la inceput el ia spus sa se mute si n-a vrut")? Ai auzit tu personal toate vorbele astea, toate discutiile lor? Ai trait tu cu ei in casa sa stii ce s-a intamplat intr-adevar intre ei???????
De la care inceput mai fata? De cand ati inceput voi relatia? Zau... timp de 2 ani de zile el o asteapta cu bagajele la usa si ea nu ca nu?
Si daca iti cere sa te muti cu el? Crezi ca e vreo garantie asta? Ia uita-te mai bine...
Si nu prea cred eu ca ea e fosta, ci tu... esti intrusa.

Unul dintre cele mai mari defecte ale mele e ca nu prea cred in versiunea unuia fara cea a celuilalt. Nu cred fara sa fi vazut cu ochii mei si sa ascult cu urechile mele- ma refer la astfel de chestii... ca a fost si ca a dres, ca una ca alta.
Bun, nu o mai iubea si alte balarii...hai pa si la revedere. Te-a gasit pe tine si hop nu mai merge relatia.
petaloudita
Postat pe 16 Ianuarie 2010 22:25
De la: lala1234, la data 2010-01-14 11:10:14as avea si eu nevoie de un sfat, mai ales de la cele care au trecut deja printr-o situatie asemanatoare dar si de la restul care citesc.
timp de 2 ani am avut o relatie cu un tip, o relatie faina dar de lupta continua, deoarece el era cu o tipa impreuna, locuiau impreuna la momentul respectiv, tipa pe care dupa cum spunea el, nu o mai iubea demult, ci pe mine. apoi timp de 3 luni de zile am fost despartita de el, oferindu-i timp si spatiu de a se decide pe care o vrea, ce vrea, ce simte, o perioada in care l-am lasat total in pace sa faca ce considera el de cuviinta, desi el ma cauta zilnic,ca ii raspundeam sau nu. si dupa acele 3 luni ma trezesc brusc ca s-a despartit de tipa si ea s-a mutat, lucru surprinzator pt mine pt ca nu mai aveam nici o speranta. si acum, problema e ca, dupa ce s-au rezolvat practic problemele dintre noi si dupa ce el mi-a tot turuit in continuu ca pe mine ma vrea si nimic altceva, el inca (is 2 sapt intr-adevar dar totusi...?) nu mi-a cerut sa ma mut cu el, avand in vedere si ceilalti 2 ani ce ii avem in spate. si logic au urmat intrebarile, de ce-urile, la care nu am raspuns. pe deasupra ea inca il mai cauta, aproape zilnic, desi el nu ii raspunde, cel putin cand sunt eu cu el. si astfel, va intreb, cum credeti ca ar trebui sa procedez? sa ii pomenesc ceva de mutatul meu sau sa il las pe el sa decida? sa nu il presez? sa inteleg si faptul ca ea il mai cauta ei avand in spate 9 ani de relatie etc?!! si toate astea luand in calcul faptul ca e un barbat pe care chiar mi-l doresc :)

doamneeeeeeeeeeee,dar de ce vrei atat de mult sa te muti la el?in loc sa apreciezi gestul lui,de a nu iti propune sa te muti la el.. ,gandeste-te,daca tine la tine,nu iti propune ACUM sa te muti la el,ca nu cumva,tu sa crezi ,ca te invita sa ii iei locul aleia:la mancare,la spalat,la calcat ,la curatenie...adica,cum-necum,o femeie trebuie sa fie in casa,ca cineva trebuie sa faca si treaba...
stravaro
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:13
De la: stravaro, la data 2010-01-17 16:13:50
De la: lala1234, la data 2010-01-14 11:10:14as avea si eu nevoie de un sfat, mai ales de la cele care au trecut deja printr-o situatie asemanatoare dar si de la restul care citesc.
timp de 2 ani am avut o relatie cu un tip, o relatie faina dar de lupta continua, deoarece el era cu o tipa impreuna, locuiau impreuna la momentul respectiv, tipa pe care dupa cum spunea el, nu o mai iubea demult, ci pe mine. apoi timp de 3 luni de zile am fost despartita de el, oferindu-i timp si spatiu de a se decide pe care o vrea, ce vrea, ce simte, o perioada in care l-am lasat total in pace sa faca ce considera el de cuviinta, desi el ma cauta zilnic,ca ii raspundeam sau nu. si dupa acele 3 luni ma trezesc brusc ca s-a despartit de tipa si ea s-a mutat, lucru surprinzator pt mine pt ca nu mai aveam nici o speranta. si acum, problema e ca, dupa ce s-au rezolvat practic problemele dintre noi si dupa ce el mi-a tot turuit in continuu ca pe mine ma vrea si nimic altceva, el inca (is 2 sapt intr-adevar dar totusi...?) nu mi-a cerut sa ma mut cu el, avand in vedere si ceilalti 2 ani ce ii avem in spate. si logic au urmat intrebarile, de ce-urile, la care nu am raspuns. pe deasupra ea inca il mai cauta, aproape zilnic, desi el nu ii raspunde, cel putin cand sunt eu cu el. si astfel, va intreb, cum credeti ca ar trebui sa procedez? sa ii pomenesc ceva de mutatul meu sau sa il las pe el sa decida? sa nu il presez? sa inteleg si faptul ca ea il mai cauta ei avand in spate 9 ani de relatie etc?!! si toate astea luand in calcul faptul ca e un barbat pe care chiar mi-l doresc :)

doamneeeeeeeeeeee,dar de ce vrei atat de mult sa te muti la el?in loc sa apreciezi gestul lui,de a nu iti propune sa te muti la el.. ,gandeste-te,daca tine la tine,nu iti propune ACUM sa te muti la el,ca nu cumva,tu sa crezi ,ca te invita sa ii iei locul aleia:la mancare,la spalat,la calcat ,la curatenie...adica,cum-necum,o femeie trebuie sa fie in casa,ca cineva trebuie sa faca si treaba...


Mai mult decat adevarat...
petaloudita
Postat pe 18 Ianuarie 2010 22:42
Ofer servicii de divinatie in Tarot , probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri.

Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit . Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu sa-ti schimbe viata in bine.

Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii ma gasiti pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:32
De la: olga27, la data 2010-01-16 22:25:42
De la: lala1234, la data 2010-01-14 12:15:12nu m-am bagat peste ei, l-am lasat de n ori singur sa se decida ce vrea, nu i-am impus niciodata nimic, i-am spus chiar sa stea cu ea si sa ma lase pe mine, el era cel care insista si venea peste mine in casa si in viata mea in continuu. si eu nu ma legam de faptul ca nu imi cere sa ma mut la el, asta e o intrebare ce mi-o pun eu mie, sa nu ma intelegi gresit, ci eu ceream un ajutor cum ar trebui sa ma comport in situatia data/ pt ca eu oricum sunt o intelegatoare de felul meu, si pe cat pot inteleg si faptul ca inca il mai cauta, desi fata stie inca de la inceput ca nu o mai iubeste si inca de la inceput el ia spus sa se mute si n-a vrut. dar oricum is mai multe detalii pe care nu are sens sa le bag acum in comentariu



Daca stateau impreuna inseamna ca era ceva serios (9 ani de relatie?)!
De bagat te-ai bagat, ca el nu era liber atunci cand ati devenit "iubiti", deci te-ai bagat unde nu trebuia.
Eu nu inteleg cum poti tu avea incredere intr-un baiat care te-a tinut pe bara timp de 2 ani!
Stii ce urasc eu cel mai mult? Siguranta asta de care dau dovada unii. Tu in pana mea crezi tot ce debiteaza el("fata stie inca de la inceput ca nu o mai iubeste si inca de la inceput el ia spus sa se mute si n-a vrut")? Ai auzit tu personal toate vorbele astea, toate discutiile lor? Ai trait tu cu ei in casa sa stii ce s-a intamplat intr-adevar intre ei???????
De la care inceput mai fata? De cand ati inceput voi relatia? Zau... timp de 2 ani de zile el o asteapta cu bagajele la usa si ea nu ca nu?
Si daca iti cere sa te muti cu el? Crezi ca e vreo garantie asta? Ia uita-te mai bine...
Si nu prea cred eu ca ea e fosta, ci tu... esti intrusa.

Unul dintre cele mai mari defecte ale mele e ca nu prea cred in versiunea unuia fara cea a celuilalt. Nu cred fara sa fi vazut cu ochii mei si sa ascult cu urechile mele- ma refer la astfel de chestii... ca a fost si ca a dres, ca una ca alta.
Bun, nu o mai iubea si alte balarii...hai pa si la revedere. Te-a gasit pe tine si hop nu mai merge relatia.
helenam
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:06
gresesti, eu stiu f clar si sigur ca ea a stia din prima luna de noi, a stiut ca ma iubeste pe mine si a stiut ca pe ea nu mai. de ce? pt simplul fapt ca in mailul lui uitat deschis, am citit unul pe care el l-a primit de la ea, in care tipa a scris tot acolo, de la faptul ca stie de mine si ca pe mine ma iubeste (marturisire facuta de catre el dupa cum reiesea din mail), pana la faptul ca nu accepta situatia si nu accepta sa se mute orice ar face el. confirmare am primit de asemenea prin mesajele de pe tel lui, de care el habar nu are ca eu stiu, in care din nou aceleasi chestii. da, nici eu nu aveam incredere in ce spune, pana m-am convins singura. defapt asta m-a facut sa sper in continuare. si nu consider ca in prezent sunt inca intre ei pt ca dupa cum am spus, noi am fost despartiti 3 luni in care fiecare si-a vazut de viata, perioada in care noi nu am vb deloc, in care el a convins-o ca e gata intre ei si sa plece (lucru pe care l-a mai incercat si in trecut, inainte de fi cu mine), si perioada in care el a fost singur, cu decizia lui. si am omis un lucru, noi ne iubeam cu aprox 2 ani inainte de a fi impreuna, dar niciunul nu a spus nimic celuilalt din acelasi motiv, ca era cu altcineva. dar intr-un final, el a fost cel care mi-a marturisit primul. din pacate, de atunci nu am mai putut controla sentimentul.
helenam
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:18
lasa-l pe el sa decida cu cine vrea sa ramana
kudika109253
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:00
cu capul sus!
roz5blue6lila7
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:15
De la: manzulina, la data 2010-01-22 01:18:20gresesti, eu stiu f clar si sigur ca ea a stia din prima luna de noi, a stiut ca ma iubeste pe mine si a stiut ca pe ea nu mai. de ce? pt simplul fapt ca in mailul lui uitat deschis, am citit unul pe care el l-a primit de la ea, in care tipa a scris tot acolo, de la faptul ca stie de mine si ca pe mine ma iubeste (marturisire facuta de catre el dupa cum reiesea din mail), pana la faptul ca nu accepta situatia si nu accepta sa se mute orice ar face el. confirmare am primit de asemenea prin mesajele de pe tel lui, de care el habar nu are ca eu stiu, in care din nou aceleasi chestii. da, nici eu nu aveam incredere in ce spune, pana m-am convins singura. defapt asta m-a facut sa sper in continuare. si nu consider ca in prezent sunt inca intre ei pt ca dupa cum am spus, noi am fost despartiti 3 luni in care fiecare si-a vazut de viata, perioada in care noi nu am vb deloc, in care el a convins-o ca e gata intre ei si sa plece (lucru pe care l-a mai incercat si in trecut, inainte de fi cu mine), si perioada in care el a fost singur, cu decizia lui. si am omis un lucru, noi ne iubeam cu aprox 2 ani inainte de a fi impreuna, dar niciunul nu a spus nimic celuilalt din acelasi motiv, ca era cu altcineva. dar intr-un final, el a fost cel care mi-a marturisit primul. din pacate, de atunci nu am mai putut controla sentimentul.


Ok, greseala mea. Imi cer scuze.
Dar totusi 2 ani? Mi se pare mult.
Sper sa iasa asa cum vrei tu si sa va fie bine. Mult noroc.
petaloudita
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:43
mda...din pacate am aflat(din tel lui) ca el s-a mai intalnit cu ea, si nu doar, ci a chemat-o la el acasa de cateva ori, cand eu nu eram. ce sa mai cred?! sunt f dezamagita.
lala1234
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:23
De la: lala1234, la data 2010-01-14 11:10:14as avea si eu nevoie de un sfat, mai ales de la cele care au trecut deja printr-o situatie asemanatoare dar si de la restul care citesc.
timp de 2 ani am avut o relatie cu un tip, o relatie faina dar de lupta continua, deoarece el era cu o tipa impreuna, locuiau impreuna la momentul respectiv, tipa pe care dupa cum spunea el, nu o mai iubea demult, ci pe mine. apoi timp de 3 luni de zile am fost despartita de el, oferindu-i timp si spatiu de a se decide pe care o vrea, ce vrea, ce simte, o perioada in care l-am lasat total in pace sa faca ce considera el de cuviinta, desi el ma cauta zilnic,ca ii raspundeam sau nu. si dupa acele 3 luni ma trezesc brusc ca s-a despartit de tipa si ea s-a mutat, lucru surprinzator pt mine pt ca nu mai aveam nici o speranta. si acum, problema e ca, dupa ce s-au rezolvat practic problemele dintre noi si dupa ce el mi-a tot turuit in continuu ca pe mine ma vrea si nimic altceva, el inca (is 2 sapt intr-adevar dar totusi...?) nu mi-a cerut sa ma mut cu el, avand in vedere si ceilalti 2 ani ce ii avem in spate. si logic au urmat intrebarile, de ce-urile, la care nu am raspuns. pe deasupra ea inca il mai cauta, aproape zilnic, desi el nu ii raspunde, cel putin cand sunt eu cu el. si astfel, va intreb, cum credeti ca ar trebui sa procedez? sa ii pomenesc ceva de mutatul meu sau sa il las pe el sa decida? sa nu il presez? sa inteleg si faptul ca ea il mai cauta ei avand in spate 9 ani de relatie etc?!! si toate astea luand in calcul faptul ca e un barbat pe care chiar mi-l doresc :)
Da de ce umbli cu barbati... second-hand , nu esti in stare sa-ti gasesti un iubit al tau !!!Fireste daca-ti place cum suna ,AL TAU !!!
cristinxxx
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:39
cine te-o fi pus sa te bagi peste relatia lor? tu chiar crezi ca exista comparatie intre relatia lor de convieturie tp de 9 ani si presupusa relatie cu tine de 2 ani (relatie consumata cine stie cum si cand). hai sa presupunem ca vrea sa continue relatia cu tine. cat crezi ca va dura pana cand isi va gasi alta amanta?
badgirl
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:34
De la: badgirl, la data 2010-01-31 15:34:43cine te-o fi pus sa te bagi peste relatia lor? tu chiar crezi ca exista comparatie intre relatia lor de convieturie tp de 9 ani si presupusa relatie cu tine de 2 ani (relatie consumata cine stie cum si cand). hai sa presupunem ca vrea sa continue relatia cu tine. cat crezi ca va dura pana cand isi va gasi alta amanta?



am crezut ca exista comparatie din simplul fapt ca ma iubeste pe mine si ca pe ea nu o mai iubeste de 3 ani de zile dar a fost ok pt el cat ea facea totul in casa desi el i-a cerut sa nu o mai faca. convenabil nu? comoditatea primeaza. relatia, ca timp, a fost consumata zilnic, deoarece mergeam impreuna peste tot, iesiri in oras, cu prieteni, familie, excursii, sarbatori etc., pe cand ea statea acasa asteptandu-l cunoscand situatia. in fine, eu consider ca l-am lasat acele luni sa se decida singur, fara sa ma bag, dar decizia lui se pare ca era de a rezolva problema cu ea pt a putea fi noi doi impreuna, in acelasi timp el continuand (in speranta ca nu aflu) cu amandoua. oricum mi-am dat seama ca nu poate fi barbatul unei singure femei (desi e dureros sa vad asta dupa 3 ani de prietenie si 2 de relatie)si degeaba vrea el sa mai continue relatia, ca EU nu mai vreau.asta e
lala1234
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:48
Din nefericire ai vazut ca nu orice zboara se mananca.
Imi pare rau, dar data viitoare sper sa nu te mai multumesti cu ramasite.
Ai grija de tine!!!
petaloudita
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:00
exact cum ai intrat
freakbabe
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:16
timp de 2 ani am avut o relatie cu un tip, o relatie faina dar de lupta continua, deoarece el era cu o tipa impreuna, locuiau impreuna la momentul respectiv, tipa pe care dupa cum spunea el, nu o mai iubea demult, ci pe mine.

STOP aici!daca stiai ca santeti trei trebuia sa nu te bagi ....de ce ai lasat sa se intample asta..?si 2 anii??? doamne si doar acum te-ai trezit la relaitate...bine ca te-ai trezit acum gaseste-ti repede un partener si uita uita
iulia069834
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:24
Iata ca nu sunt singura care se afla intr-un rahat din asta...numai ca in cazul tau lucrurile stau ceva mai bine.
In primul rand felicitari pentru curajul tau de a lupta pentru ceea ce iti doresti si mai ales ca ai si reusit...
In cazul meu...lucrurile nu-mi sunt foarte clare....ori el intr-adevar s-a simtit foarte vinovat si i-a marturisit ei totul si am ajuns unde am ajuns...ori ea, la cat de autoritara e, l-a pus bine la punct si l-a transat pana a spus totul si l-a facut sa renunte...nu stiu si daca nu-mi fac curaj sa-l sun, probabil ca nu voi afla niciodata.
Acum sa revin la tine...ai totusi avantajul ca ai reusit sa tii relatia 2 ani si mai ales...ca l-ai facut sa te iubeasca in asa fel incat sa o lase pe ea...
Mai mult, e dispus sa o uite pentru totdeauna si sa se rupa de tot ce tine de ea...nu ii raspunde la telefoane, o evita etc. Asta inseamna ca intr-adevar tine la tine....sau cel putin, nu mai tine la ea. Iar cu mutatul, nu dispera, poate el vrea ca relatia cu tine sa fie altfel decat cu ea...ceea ce ar fi ideal, inseamna ca a ramas cu un gust amar dupa ea.
Iti urez multa bafta si poate imi dai si mie un sfat legat de ce sa fac...te pup!
adrianaflo
Postat pe 1 Februarie 2010 15:37
De la: lala1234, la data 2010-01-31 15:48:50
De la: badgirl, la data 2010-01-31 15:34:43cine te-o fi pus sa te bagi peste relatia lor? tu chiar crezi ca exista comparatie intre relatia lor de convieturie tp de 9 ani si presupusa relatie cu tine de 2 ani (relatie consumata cine stie cum si cand). hai sa presupunem ca vrea sa continue relatia cu tine. cat crezi ca va dura pana cand isi va gasi alta amanta?



am crezut ca exista comparatie din simplul fapt ca ma iubeste pe mine si ca pe ea nu o mai iubeste de 3 ani de zile dar a fost ok pt el cat ea facea totul in casa desi el i-a cerut sa nu o mai faca. convenabil nu? comoditatea primeaza. relatia, ca timp, a fost consumata zilnic, deoarece mergeam impreuna peste tot, iesiri in oras, cu prieteni, familie, excursii, sarbatori etc., pe cand ea statea acasa asteptandu-l cunoscand situatia. in fine, eu consider ca l-am lasat acele luni sa se decida singur, fara sa ma bag, dar decizia lui se pare ca era de a rezolva problema cu ea pt a putea fi noi doi impreuna, in acelasi timp el continuand (in speranta ca nu aflu) cu amandoua. oricum mi-am dat seama ca nu poate fi barbatul unei singure femei (desi e dureros sa vad asta dupa 3 ani de prietenie si 2 de relatie)si degeaba vrea el sa mai continue relatia, ca EU nu mai vreau.asta e




Pai si daca nu mai vrei, unde e dilema ? Ca poate m-am pocnit eu de ceva si nu vad clar !? Deci de fapt tu ai crezut ca el nu o iubea, si ea , ca o proasta, statea pe capul lui ? Come oooooooooooooooooooooon people, voi va plictisiti si debitati tampenii???
De unde naiba stii tu cum statea treaba? Doar daca nu cumva ai vorbit cu ea, atunci scuza-ma....poate ai dreptate. Dar cum nu cred ca ati stat la o cafea, las-o balta. Te-a luat de fraiera, pe ea la fel, treci peste. Am vazut multe cazuri din aceeasi categorie. Si cum tu stii numai aberatiile lui, nu mai fa speculatii ce a vazut ea, ce a facut, ce au vorbit. Mai bine gaseste-ti pe altcineva si data viitoare stai frumos departe de situatii dificile.
anissya
Postat pe 1 Februarie 2010 19:46
Pai atunci ar trebui sa te gandesti foarte bine la ceea ce vrei. Si oricum, pentru el despartirea este foarte recenta, trebuie si el sa se gandeasca la ceea ce o sa faca, eu zic sa o luati incetisor pentru inceput...
tequila_cu_varza
Postat pe 1 Februarie 2010 21:06
De la: anissya, la data 2010-02-01 19:46:23
De la: lala1234, la data 2010-01-31 15:48:50
De la: badgirl, la data 2010-01-31 15:34:43cine te-o fi pus sa te bagi peste relatia lor? tu chiar crezi ca exista comparatie intre relatia lor de convieturie tp de 9 ani si presupusa relatie cu tine de 2 ani (relatie consumata cine stie cum si cand). hai sa presupunem ca vrea sa continue relatia cu tine. cat crezi ca va dura pana cand isi va gasi alta amanta?



am crezut ca exista comparatie din simplul fapt ca ma iubeste pe mine si ca pe ea nu o mai iubeste de 3 ani de zile dar a fost ok pt el cat ea facea totul in casa desi el i-a cerut sa nu o mai faca. convenabil nu? comoditatea primeaza. relatia, ca timp, a fost consumata zilnic, deoarece mergeam impreuna peste tot, iesiri in oras, cu prieteni, familie, excursii, sarbatori etc., pe cand ea statea acasa asteptandu-l cunoscand situatia. in fine, eu consider ca l-am lasat acele luni sa se decida singur, fara sa ma bag, dar decizia lui se pare ca era de a rezolva problema cu ea pt a putea fi noi doi impreuna, in acelasi timp el continuand (in speranta ca nu aflu) cu amandoua. oricum mi-am dat seama ca nu poate fi barbatul unei singure femei (desi e dureros sa vad asta dupa 3 ani de prietenie si 2 de relatie)si degeaba vrea el sa mai continue relatia, ca EU nu mai vreau.asta e




Pai si daca nu mai vrei, unde e dilema ? Ca poate m-am pocnit eu de ceva si nu vad clar !? Deci de fapt tu ai crezut ca el nu o iubea, si ea , ca o proasta, statea pe capul lui ? Come oooooooooooooooooooooon people, voi va plictisiti si debitati tampenii???
De unde naiba stii tu cum statea treaba? Doar daca nu cumva ai vorbit cu ea, atunci scuza-ma....poate ai dreptate. Dar cum nu cred ca ati stat la o cafea, las-o balta. Te-a luat de fraiera, pe ea la fel, treci peste. Am vazut multe cazuri din aceeasi categorie. Si cum tu stii numai aberatiile lui, nu mai fa speculatii ce a vazut ea, ce a facut, ce au vorbit. Mai bine gaseste-ti pe altcineva si data viitoare stai frumos departe de situatii dificile.



daca ai fi citit mai sus, ai fi vazut ca am scris despre faptul ca eu stiu nu doar adevarul lui si varianta lui, ci si mailul ei catre el in care ea confirma practic ce mi-a zis el. deci nu am crezut in el orbeste si m-am convins ca e adevarat ce spune. nu mai dau detalii, is toate mai sus.
lala1234
Postat pe 2 Februarie 2010 08:14
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-02-01 21:06:17Pai atunci ar trebui sa te gandesti foarte bine la ceea ce vrei. Si oricum, pentru el despartirea este foarte recenta, trebuie si el sa se gandeasca la ceea ce o sa faca, eu zic sa o luati incetisor pentru inceput...



asa m-am gandit si eu, sa luam cel putin o pauza de cateva luni in care sa ne punem amandoi ordine in ganduri pt ca situatia deja devine nesanatoasa. el de cateva zile imi tot spune ca exagerez cu presupunerile (aveam tendinta asta si inainte)si ca nu tot ceea ce ii spun e adevarat (adevarat si faptul ca multe lucruri le-am interpretat din msjele ce le-am vazut acum cateva zile la el in tel)
lala1234
Postat pe 2 Februarie 2010 08:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suparata 35 De la: clau19 4 August 2010 22:25
Help Wanted:( 27 De la: BERBEACA 14 Noiembrie 2008 17:44
probleme adolescentine 12 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 19:36
Is this love? 6 De la: azumi17 5 Mai 2010 14:49
... 6 De la: BogdanPaul 24 Martie 2009 05:35