Setari Cookie-uri

Am sot si imi iubesk amantul!

De la: anastas, la data 2010-01-28 14:21:53O fi la moda chestia cu inselatul din cate vad eu.
Inseamna ca trebuie sa-mi caut si eu amant, dar am o mare problema lucrez pana seara tarziu si nu stiu cum l-as mai gasi.
Trebuie sa-mi anunt sotul ca s-a cam schimbat moda si noi suntem de moda veche, trebuie sa ne aliniem si noi.................
Parca vad ca o sa-mi spuna ca de la atata munca m-am sclantit.


cred ca ai dreptate .....o fi la moda si noi suntem in urma.....
nu mai bine, ar fi sa incercam si noi????
dani_pisi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:55
De la: mitura, la data 2010-01-20 00:13:18
De la: Kitty_the_cat, la data 2010-01-20 00:11:39ce lucrezi la ora asta??


daca-ti zic,va trebui sa t eomor

proiectele


Chiar asa
oana84onutza
Postat pe 29 Ianuarie 2010 20:02
De la: alionka, la data 2010-01-19 23:20:15sunt casatorita deabia de 2 ani shi deja nu simt nimik pentru sotul meu.... Vina sigur o poarta el.... Il iubiam foarte tare de la inceput...dar era prea indiferent (poate de aceea ca nu simtea foarte multe pentru mine)...afara nu ieshiam decit ku prietenii lui, nu diskutam... faceam dragoste max 10 minute.... eram foarte indragostita in el... dar kind a aparut asha zisul amant... viata mea s-a skimbat... simt ca sunt iubita.... simt k cineva e gelos pentru mine.. simt ca/mi trage cineva atentia... lucrurile sau skimbat... shi atitudinea mea fata de sot.. care akum fuge dupa mine...dar eu...(cu gindul la altul)... in totdeauna amantul imi spune k vrea sa fim impreuna shi k vrea s fie numai ku mine... dar e o problema (e insurat shi el)... oare ma iubeshte ku adevarat? ce fak?


Omo pare rau dar trebuie sa ma exprim putin mai plastic, ,,Mai da-te dracului!~'' tu nu ai nici o vina? poate esti fecioara pe pamant!? si iti acuzi sotul atat timp cat tu ai amant
heroes
Postat pe 29 Ianuarie 2010 20:11
De la: alyxx, la data 2010-01-21 17:37:53cam in aceeasi situatie sunt si eu ,numai ca amantul nu exista,am cunoscut pe cineva care s-a purtat impecabil cu mine,dar nu am avut inca o legatuta.m-am speriat si i-am zis sa nu ma mai caute, se pare ca i-mi respecta decizia de moment,dar ma intreb oare daca trebuia sa merg mai departe????????????????


corect.
lili_r
Postat pe 29 Ianuarie 2010 23:40
scuze pentru ca am citat gresit...am incurcat citatele.
lili_r
Postat pe 29 Ianuarie 2010 23:49
De la: kudika102855, la data 2010-01-20 03:42:35sal....draga mea sunt am citit ce ai scris tu....si eu sunt in situatia ta..dar vezi tu e o vorba''NU DA PASAREA DIN MANA PE CEA DE PE GARD''acum zice ca te iubeste probabil k nu stati mai mult impreuna si k cea ce a gasit la tine poate k nu a gasit la sotia lui...si din timp ce isi inseala sotia,la fel o sa patesti si tu daca o sa fiti impreuna.Pt ca un om care inseala odata inseala si a doaua oara...parerea mea...


aici vroiam sa citez si sa spun ca e o gandire sanatoasa.
macar o data si tot mai incearca...si inc-o data... samd, ca doar de..."nimic nu se pierde ci totul se castiga" si atunci cand se cstiga si anume cu munca, devine mai palpitant, nu-i asa?
lili_r
Postat pe 30 Ianuarie 2010 00:03
De la: alionka, la data 2010-01-19 23:20:15sunt casatorita deabia de 2 ani shi deja nu simt nimik pentru sotul meu.... Vina sigur o poarta el.... Il iubiam foarte tare de la inceput...dar era prea indiferent (poate de aceea ca nu simtea foarte multe pentru mine)...afara nu ieshiam decit ku prietenii lui, nu diskutam... faceam dragoste max 10 minute.... eram foarte indragostita in el... dar kind a aparut asha zisul amant... viata mea s-a skimbat... simt ca sunt iubita.... simt k cineva e gelos pentru mine.. simt ca/mi trage cineva atentia... lucrurile sau skimbat... shi atitudinea mea fata de sot.. care akum fuge dupa mine...dar eu...(cu gindul la altul)... in totdeauna amantul imi spune k vrea sa fim impreuna shi k vrea s fie numai ku mine... dar e o problema (e insurat shi el)... oare ma iubeshte ku adevarat? ce fak?


si sa revin la acest subiect...sa fim obiectivi, dar asta-i vrajeala curata. probabil ca vroia sa decshida un post si nu stia cum si despre ce sa fie...
lili_r
Postat pe 30 Ianuarie 2010 00:07
Ramii cu sotul tau , mai ales daca el sa schimbat in bine.E adevarat ca din cauza lui te-ai schimbat si e normal ca amantul, sa-ti ofere ce el nu a fost in stare, dar opreste-te.Sotul sa schimbat si totul va fi bine.
kudika098645
Postat pe 30 Ianuarie 2010 00:13
De la: heroes, la data 2010-01-29 20:11:30
De la: alionka, la data 2010-01-19 23:20:15sunt casatorita deabia de 2 ani shi deja nu simt nimik pentru sotul meu.... Vina sigur o poarta el.... Il iubiam foarte tare de la inceput...dar era prea indiferent (poate de aceea ca nu simtea foarte multe pentru mine)...afara nu ieshiam decit ku prietenii lui, nu diskutam... faceam dragoste max 10 minute.... eram foarte indragostita in el... dar kind a aparut asha zisul amant... viata mea s-a skimbat... simt ca sunt iubita.... simt k cineva e gelos pentru mine.. simt ca/mi trage cineva atentia... lucrurile sau skimbat... shi atitudinea mea fata de sot.. care akum fuge dupa mine...dar eu...(cu gindul la altul)... in totdeauna amantul imi spune k vrea sa fim impreuna shi k vrea s fie numai ku mine... dar e o problema (e insurat shi el)... oare ma iubeshte ku adevarat? ce fak?


Omo pare rau dar trebuie sa ma exprim putin mai plastic, ,,Mai da-te dracului!~'' tu nu ai nici o vina? poate esti fecioara pe pamant!? si iti acuzi sotul atat timp cat tu ai amant
Maciuci.....vrajeala ta nu are margini. Cine crede povestea ta este doar un naiv.....Toata treaba-i din protap draga mea !
Trecatorul
Postat pe 30 Ianuarie 2010 00:19
Fiecare face ce vrea cu viata lui.Cum isi asterne asa doarme.
kudika098645
Postat pe 30 Ianuarie 2010 00:23
mai bine ii faci un bine sotului tau si ii dai papucii,
cum poti sa iubesti cu disperare daca el este rece si nu iti da atentie?! si sa mai si ajungi sa te mariti cu el, esti cam slaba de minte.
el e vinovat pt ignoranta si pasivitate, desi nu prea are logica..
cred ca sunt lucruri pe care le'ai redat incorect.
felixcat
Postat pe 1 Februarie 2010 12:07
De la: dani_pisi, la data 2010-01-29 17:55:20
De la: anastas, la data 2010-01-28 14:21:53O fi la moda chestia cu inselatul din cate vad eu.
Inseamna ca trebuie sa-mi caut si eu amant, dar am o mare problema lucrez pana seara tarziu si nu stiu cum l-as mai gasi.
Trebuie sa-mi anunt sotul ca s-a cam schimbat moda si noi suntem de moda veche, trebuie sa ne aliniem si noi.................
Parca vad ca o sa-mi spuna ca de la atata munca m-am sclantit.


cred ca ai dreptate .....o fi la moda si noi suntem in urma.....
nu mai bine, ar fi sa incercam si noi????

DE CE NU, DACA TOT II LA MODA..........
anastas
Postat pe 1 Februarie 2010 15:25
De la: kudika098645, la data 2010-01-30 00:23:39Fiecare face ce vrea cu viata lui.Cum isi asterne asa doarme.

Asta asa e.
Poate si sotul ii la fel (daca nu ii PROST), stii cum se spune "SPUNE-MI CU CINE TE INSOTESTI CA SA-TI SPUN CINE ESTI!"
anastas
Postat pe 1 Februarie 2010 15:28
De la: felixcat, la data 2010-02-01 12:07:28mai bine ii faci un bine sotului tau si ii dai papucii,
cum poti sa iubesti cu disperare daca el este rece si nu iti da atentie?! si sa mai si ajungi sa te mariti cu el, esti cam slaba de minte.
el e vinovat pt ignoranta si pasivitate, desi nu prea are logica..
cred ca sunt lucruri pe care le'ai redat incorect.

Adevarul ii undeva la mijloc, din punctul ei de vedere asa se intampla, dar nu ne-a spus de ce s-a ajuns in situatia asta, amandoi au o parte de vina.
anastas
Postat pe 1 Februarie 2010 15:36
aa,deci d-aia am ramas nemaritata,acu' m-am prins.ia sa scriu si io mai prost ca poate m-o lua si pe mine vreunu'
maria33
Postat pe 2 Februarie 2010 15:46
De la: maria33, la data 2010-02-02 15:46:07aa,deci d-aia am ramas nemaritata,acu' m-am prins.ia sa scriu si io mai prost ca poate m-o lua si pe mine vreunu'




cu sigurantza nu ai sa ramai ne.......

auzi draguta...ia f....tel tu si la sal....si nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard....ia intreabate de ce e amantul cu tine si nu cu nevastasa????in fine fa ce vrei dar fao cu cap toate cele bune


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl3.glitter-graphics.net/pub/516/516253x3thurdwdl.gif[/img][/url]
gratuit89
Postat pe 2 Februarie 2010 15:56
De la: dani_pisi, la data 2010-01-29 17:55:20
De la: anastas, la data 2010-01-28 14:21:53O fi la moda chestia cu inselatul din cate vad eu.
Inseamna ca trebuie sa-mi caut si eu amant, dar am o mare problema lucrez pana seara tarziu si nu stiu cum l-as mai gasi.
Trebuie sa-mi anunt sotul ca s-a cam schimbat moda si noi suntem de moda veche, trebuie sa ne aliniem si noi.................
Parca vad ca o sa-mi spuna ca de la atata munca m-am sclantit.


cred ca ai dreptate .....o fi la moda si noi suntem in urma.....
nu mai bine, ar fi sa incercam si noi????


si daca ve-ti avea surpriza sa vi se raspunda..."ehei...ai ramas in urma nevasta...eu de mult am..."
RUY_BLAS
Postat pe 2 Februarie 2010 17:41
parerea mea e ca ar trebui sa ii dai o sansa sotului tau si vb din proprie experienta .sotul e sot amantul e amant .amantul oricand pote sa se duca la alta cum a venit si la tine deci gandestet-te bine ce vrei sa faci banuiesc ca nu te-ai casatorit din plictiseala te-ai castorit din iubire si ai jurat sa fiti impreuna si la bine si la rau .pe amant poti sa il uiti si mai tarziu vei realiza cat de fraiera ai fost ca l-ai iubit atat
kudika110674
Postat pe 2 Februarie 2010 17:44
parerea mea e ca ar trebui sa ii dai o sansa sotului tau si vb din proprie experienta .sotul e sot amantul e amant .amantul oricand pote sa se duca la alta cum a venit si la tine deci gandestet-te bine ce vrei sa faci banuiesc ca nu te-ai casatorit din plictiseala te-ai castorit din iubire si ai jurat sa fiti impreuna si la bine si la rau .pe amant poti sa il uiti si mai tarziu vei realiza cat de fraiera ai fost ca l-ai iubit atat
kudika110674
Postat pe 2 Februarie 2010 17:44
scuze am dat click de 2 ori
kudika110674
Postat pe 2 Februarie 2010 17:49
De la: sirghea, la data 2010-02-02 17:41:21
De la: dani_pisi, la data 2010-01-29 17:55:20
De la: anastas, la data 2010-01-28 14:21:53O fi la moda chestia cu inselatul din cate vad eu.
Inseamna ca trebuie sa-mi caut si eu amant, dar am o mare problema lucrez pana seara tarziu si nu stiu cum l-as mai gasi.
Trebuie sa-mi anunt sotul ca s-a cam schimbat moda si noi suntem de moda veche, trebuie sa ne aliniem si noi.................
Parca vad ca o sa-mi spuna ca de la atata munca m-am sclantit.


cred ca ai dreptate .....o fi la moda si noi suntem in urma.....
nu mai bine, ar fi sa incercam si noi????


si daca ve-ti avea surpriza sa vi se raspunda..."ehei...ai ramas in urma nevasta...eu de mult am..."

si pentru fatuca..."dulce-i vinu ...dulce-i vinu...dar mai dulce-i dragostea...."
RUY_BLAS
Postat pe 2 Februarie 2010 20:56
Stiu ca la ortodocsi iti da voie, cica, sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
Inteleg ca iti iubesti amantul. Nu stiu, se mai intampla sa ne mai indragostim, asa. Oamenii sunt variati, fiecare este unic pt. Dumnezeu, Dumnezeu ne iubeste pe toti, pe fiecare, fiecare creatura. Lasa amantul, nu te mai atiinge prea mult de el, cu scop necurat si s-ar putea sa descoperi ca de fapt iti iubesti si sotul, macar putin.
kudika081126
Postat pe 2 Februarie 2010 21:01
De la: sirghea, la data 2010-02-02 17:41:21
De la: dani_pisi, la data 2010-01-29 17:55:20
De la: anastas, la data 2010-01-28 14:21:53O fi la moda chestia cu inselatul din cate vad eu.
Inseamna ca trebuie sa-mi caut si eu amant, dar am o mare problema lucrez pana seara tarziu si nu stiu cum l-as mai gasi.
Trebuie sa-mi anunt sotul ca s-a cam schimbat moda si noi suntem de moda veche, trebuie sa ne aliniem si noi.................
Parca vad ca o sa-mi spuna ca de la atata munca m-am sclantit.


cred ca ai dreptate .....o fi la moda si noi suntem in urma.....
nu mai bine, ar fi sa incercam si noi????


si daca ve-ti avea surpriza sa vi se raspunda..."ehei...ai ramas in urma nevasta...eu de mult am..."



de ce crezi ca-mi intreb sotul daca are amanta, ca sa-mi raspunda??? nu
si chiar daca l-as intreba nu ar recunoaste, asa ca nu ma agit
daca as afla????!!!! sincer nu stiu ce as face???!!!
dar trebuie sa ma mai gandesc la varianta cu amantul....e buna totusi....
dani_pisi
Postat pe 2 Februarie 2010 21:45
De la: dani_pisi, la data 2010-02-02 21:45:14
De la: sirghea, la data 2010-02-02 17:41:21
De la: dani_pisi, la data 2010-01-29 17:55:20
De la: anastas, la data 2010-01-28 14:21:53O fi la moda chestia cu inselatul din cate vad eu.
Inseamna ca trebuie sa-mi caut si eu amant, dar am o mare problema lucrez pana seara tarziu si nu stiu cum l-as mai gasi.
Trebuie sa-mi anunt sotul ca s-a cam schimbat moda si noi suntem de moda veche, trebuie sa ne aliniem si noi.................
Parca vad ca o sa-mi spuna ca de la atata munca m-am sclantit.


cred ca ai dreptate .....o fi la moda si noi suntem in urma.....
nu mai bine, ar fi sa incercam si noi????


si daca ve-ti avea surpriza sa vi se raspunda..."ehei...ai ramas in urma nevasta...eu de mult am..."



de ce crezi ca-mi intreb sotul daca are amanta, ca sa-mi raspunda??? nu
si chiar daca l-as intreba nu ar recunoaste, asa ca nu ma agit
daca as afla????!!!! sincer nu stiu ce as face???!!!
dar trebuie sa ma mai gandesc la varianta cu amantul....e buna totusi....

vezi asta iti incoltise acolo intr-un ungher al capsorului tau....dar nu stiai cum sa o scoti la lumina si acum s-a ivit ocazia ...ce vrajeala pe voi....
spor la treaba...vezi cum calaresti sa nu cazi din sa...
RUY_BLAS
Postat pe 3 Februarie 2010 09:51
De la: sirghea, la data 2010-02-03 09:51:46
De la: dani_pisi, la data 2010-02-02 21:45:14
De la: sirghea, la data 2010-02-02 17:41:21
De la: dani_pisi, la data 2010-01-29 17:55:20
De la: anastas, la data 2010-01-28 14:21:53O fi la moda chestia cu inselatul din cate vad eu.
Inseamna ca trebuie sa-mi caut si eu amant, dar am o mare problema lucrez pana seara tarziu si nu stiu cum l-as mai gasi.
Trebuie sa-mi anunt sotul ca s-a cam schimbat moda si noi suntem de moda veche, trebuie sa ne aliniem si noi.................
Parca vad ca o sa-mi spuna ca de la atata munca m-am sclantit.


cred ca ai dreptate .....o fi la moda si noi suntem in urma.....
nu mai bine, ar fi sa incercam si noi????


si daca ve-ti avea surpriza sa vi se raspunda..."ehei...ai ramas in urma nevasta...eu de mult am..."



de ce crezi ca-mi intreb sotul daca are amanta, ca sa-mi raspunda??? nu
si chiar daca l-as intreba nu ar recunoaste, asa ca nu ma agit
daca as afla????!!!! sincer nu stiu ce as face???!!!
dar trebuie sa ma mai gandesc la varianta cu amantul....e buna totusi....

vezi asta iti incoltise acolo intr-un ungher al capsorului tau....dar nu stiai cum sa o scoti la lumina si acum s-a ivit ocazia ...ce vrajeala pe voi....
spor la treaba...vezi cum calaresti sa nu cazi din sa...


calaresc bine, nu cad......sa vezi ce bine ma tin!!!!!
dani_pisi
Postat pe 3 Februarie 2010 11:18
De la: dani_pisi, la data 2010-02-03 11:18:14
De la: sirghea, la data 2010-02-03 09:51:46
De la: dani_pisi, la data 2010-02-02 21:45:14
De la: sirghea, la data 2010-02-02 17:41:21
De la: dani_pisi, la data 2010-01-29 17:55:20
De la: anastas, la data 2010-01-28 14:21:53O fi la moda chestia cu inselatul din cate vad eu.
Inseamna ca trebuie sa-mi caut si eu amant, dar am o mare problema lucrez pana seara tarziu si nu stiu cum l-as mai gasi.
Trebuie sa-mi anunt sotul ca s-a cam schimbat moda si noi suntem de moda veche, trebuie sa ne aliniem si noi.................
Parca vad ca o sa-mi spuna ca de la atata munca m-am sclantit.


cred ca ai dreptate .....o fi la moda si noi suntem in urma.....
nu mai bine, ar fi sa incercam si noi????


si daca ve-ti avea surpriza sa vi se raspunda..."ehei...ai ramas in urma nevasta...eu de mult am..."



de ce crezi ca-mi intreb sotul daca are amanta, ca sa-mi raspunda??? nu
si chiar daca l-as intreba nu ar recunoaste, asa ca nu ma agit
daca as afla????!!!! sincer nu stiu ce as face???!!!
dar trebuie sa ma mai gandesc la varianta cu amantul....e buna totusi....

vezi asta iti incoltise acolo intr-un ungher al capsorului tau....dar nu stiai cum sa o scoti la lumina si acum s-a ivit ocazia ...ce vrajeala pe voi....
spor la treaba...vezi cum calaresti sa nu cazi din sa...


calaresc bine, nu cad......sa vezi ce bine ma tin!!!!!


nu-mi place sa privesc...
cit despre "tema"...un banc...un medic este intrebat care este
parerea lui vizavi de nevasta si amanta ?
R-nevasta-i nevasta,pe cind amanta-i SANATATE curata!
aceiasi intrebare la un inginer...
R-nevasta-i nevasta,pe cind amanta-i TEHNICA curata!
aceiasi intrebare la un academician...
R-cum sa va spun eu voua?si nevata-i buna si amanta-i buna!nevasta zice ca esti la amanta,amanta zice ca esti la nevasta si tuuu esti in biblioteca si citeeesti,si cteeesti!
asa ca trage-ti concluzia ....
RUY_BLAS
Postat pe 3 Februarie 2010 11:46
sotul tau o cam merita si acum primeste exact ceea c merita...dar inca o chestie.."daca alergi dupa 2 iepuri nu prinzi niciunul"...succes!
kudika077656
Postat pe 8 Februarie 2010 22:41
Ce poti sa faci?Simplu!Pune-ti amantul sa divorteze,iar daca divorteaza,faci si tu acelasi lucru si va casatoriti.Dar primul pas sa-l faca el,daca nu vrea...lasa-l,uita-l si iubeste-ti sotul.L-ai pedepsit destul!
oana_criss
Postat pe 8 Februarie 2010 23:46
Buna ziua draji kudikisti si kudikiste.Amu am shitit shi io sheva aishi despri amantiala si curvasaraie si parca sa zic ca shtiu dispri shini e vorba.Eu mi-s din Raionul Cahul Moldova di pisti Prut cari vorbeshti rusesti si mi-am luat femeie din Balti shi la propriu shi la figurati...adik tot rominca cari vorbeshti rusesti...ca am auzit ca ele sint shele mai gospodine-n pat din cite shele stele!Numa ca acu 2 ani cind am luat-o io tat era perfect.Aveam vaca cu lapte,porshi...ho hoh ho nebunilor...nu porsh dala cari fuji cu 300 la ora,porsh din shele cu shorishi pi care-l tai shi-l friji di Crashiun!Mai aveam si 2 bishicleti tati fara sha ca ashe-i plashe di mult la femeie sa se deie cu ea prin shele gropi...di venea acasa toata numa un zimbet!La insheput eram tari ferishiti.Fasheam dragoste in papshoi sau in tei cum zishi O-zone...moldoveni romani de-ai nostri cari shi ei vorbesc ruseshti...shi ma tinea chiar shi zeshi minuti...Femeia mea tari se mai jelea di mini sa-i dau bushi fari di numar dar eu baiet fiind,paduri cutreieram,nu ma puteam tini mai mult ca viniam tari obosit acasi din sheli coclauri pi undi cautam haleali!Intr-o zi femeia mea tari se mai schimba.Amu era tari guresha,hi hi hi incolo,ha ha ha incoashi...era tata roshie-n obrajei shi parca nishi limba rusa nu mai vorbea asha di des.Sheva se schimbase mi-am zis.Am gasit intr-o zi un barbat tari oachesh in lada di zestri din odaia noastra shi numaidecit am pus di baut in pahare ca sa stam di vorba ca uitai sa va spui...noi shadem in capu satului si nu avem pi nimini veshini.Femeia mea a mai adus vreo citiva flacai di pisti deal la noi in casa ca sa avem cu shini sta shi noi di vorba dar di la o vreme nu ne-a mai calcat nimeni pragul.Baietul asta pi cari l-am gasit in lada di zestri era tare frumushel dar oleaca cam speriat...eu taiam nishte lemni ca sa pun pi foc sa fierb tuica sheia si cind m-o vazut cu toporul in mina s-o jurat sa spuie tot.I-am zis sa steie cuminte ca avem tot timpul,uite amu vini si nevasta di la coafor taman din Chishinau si fashi ea sheva di mancari,ca doar nu sintem animale.El nu shi nu ca ari treaba shi trebuie sa pleshi repidi di tat dar eu l-am potolit imediat.Am facut cunoshtinta:i-am zis,eu sint Ghita...stii tu care...cari vini la portiti mereu cu mina goala,el zise ca-l cheama Gurita!Numili complet?Ainfidelei Gurita.Nume foarte des intilnit pi la noi...cred ca e neam cu noi,ca si noi avem citeva Ainfidelei in familie.Buuuu,iata ca vini shi nevasta mea,doamni shi frumoasa era ea,cum merjea ea pe mijlocul drumului di derapau carutilii shelea cu tat cu cai prin hirtoapi...Eram tari mindru de ea.Toata lumea din sat ma lauda shi ridea di mini pi infundati cind merjeam la crishma din vale.Zisheau toti parca erau vorbiti...hai sa ni traiasca nevasta ta bai Ghita...ca tare Ghita mai esti bai fratioare!Nevasta mea a pus di mincari pi masa shi apoi l-a pupat pi gura pi...Gurita,shel din lada di zestri...ca la noi asha e obisheiul din moshi stramoshi.Dupa she am mincat,ea o zis sa jucam tabinet shi sa dam cartile pe fata ca nu mai poate tini in suflet atita amar de suferinta.Am dat cartile pi fata shi Gurita shel din lada di zestri s-o dus in spatele ei si-o zis: noi ne iubim.Nevasta cu capul plecat zise:eu il iubesc pi Gurita...Baiet cu numa 3 clase am pierdut jocul asta ca n-am stiut cum sa conjug in continuare verbul a iubi.Nevasta si cu Gurita au ramas cu gura cascata.Credeau ca-i oimor cu toporul dar noi,moldovenii de peste Prut care vorbim ruseshte sintem foarte sportivi.Am mai jucat citeva jocuri,le-am pierdut pe toate,dar incepuram sa ne veselim.Gurita deja o perpelea pi nevasta mea care shi ea numai pi sub masa statea shi cind ieshea de acolo cauta servetele cu mare disperare.De la praf...e mult praf sub masa...Am pierdut toate jocurile din seara aia,n-am shtiut sa conjug verbe simple cum ar fi: a inshela,a minti,a babardi femeia omului,a nu mai simti nimic pentru barbat,a-ti zbura gindul la amant...si multe altele.Ne-am distrat tare de tot.Am aflat ca shi Gurita e insurat.O cheama Marishica,cind ne-a aratat poze cu ea era sa cad sub masa.Marishica mi-a furat telefonul mobil in Chishinau.Lucra la un hotel ca receptionera.Receptiona tot ce-i dadeai,peste tot,o ora era 50 de lei moldovenesti.Pe noapte era mai mult.Aveam multe cumparaturi facute in tirg si n-aveam unde sa dorm.Am luat o noapte cu Marishica si dimineata n-am avut bani sa platesc...ca mi-a facut all inclusive,asa ca mi-a luat telefonul si mi-am luat si omor de la bodiguarzi.Prostul de Gurita,she hal de femeie avea el!Va las,ca am treaba,nevasta mea nu stie ca eu mai scriu pi aci,ma feresc de ea ca a zis ca nu e frumos sa dai din casa,apoi m-o sunat shi Gurita sa ma intrebe daca mai intirzii...e baiat di treaba shi muncitor Gurita asta... Da shi nevasta mea e tari di treaba shi o iubesc la nebunie...in caz ca sa intreaba vreodata di asha sheva!
Saxon
Postat pe 9 Februarie 2010 10:07
saxon-nica di modovia..............mi-a placut...caterinca dar am ras cu pofta.......poate mi-l dai si mie pe Guritza ala
just_heaven
Postat pe 9 Februarie 2010 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help:) 8 De la: Macika00 10 Iunie 2013 10:15
am nevoie de un sfat sincer 33 De la: valy90 25 Noiembrie 2010 14:59
Salut 13 De la: kudika343827 26 Decembrie 2010 00:03
Nevoie de o parere! 4 De la: contesina 4 Aprilie 2011 21:25
am ajuns amanta 35 De la: kudika330764 29 Noiembrie 2010 11:39