Setari Cookie-uri

varul meu a incercat sa se culce cu mine...

De la: kudika081856, la data 2010-01-21 14:39:35tu ai accepta o relatie cu varul tau dulce?sau cu un om casatorit,chiar daca nu ai avea nici o relatie de rudenie,cu trei copii?nu prfea cred...eu am intrat aici pt ca am ramas socata si chiar nu stiam cum sa reactionez...aveam nevoie de o parere nu de banuieli de acest gen....ms oricum...



" tu ai accepta o relatie cu varul tau dulce?"
vorbeste cu parintii tai mai fata .aproape toata lumea a zis asta ,si asa e normal .
blaa
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:46
hhmmm...sunt cam in ceata ...cum sa accepti asa ceva...nu duce pamantul lipsa de oameni...poti gasii ce vrei ...daca te limitezi doar la veri si barbatzi insurati...e nashpa
kudika108898
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:50
De la: kudika081856, la data 2010-01-20 21:32:53nu stiu cum sa ma mai comport acum,mai ales ca e si mult mai mare decat mine...


Si daca e mai mare ce vrei sa spui ? Indiferent ca e varu` sau altu` atat timp cat a incercat sa se culce cu tine fara voia ta nu cred ca e indicat sa stai pe un forum sa ceri pareri si nici sa te preocupe altceva mai mult decat persoana ta !
fluturas_
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:52
De la: kudika081856, la data 2010-01-21 14:39:35tu ai accepta o relatie cu varul tau dulce?sau cu un om casatorit,chiar daca nu ai avea nici o relatie de rudenie,cu trei copii?nu prfea cred...eu am intrat aici pt ca am ramas socata si chiar nu stiam cum sa reactionez...aveam nevoie de o parere nu de banuieli de acest gen....ms oricum...

Nu te ambala, vorba aia, caini latra caravana trece mai departe....
Eu consider incercarea tentativa de viol...Ca ai ramas socata, e clar intr-o situatie neasteptata. La momentul potrivit, trebuia sa-i zgarii ochii si sa strigi in gura mare ...Probabil socul te-a intimidat si nu ai putut reactiona agresiv/violent in momentul respectiv.
Chiar daca multi te sfatuiesc sa taci, eu repet sa nu inghiti toate magariile.
As vorbi cu un psiholog, cu cineva de la politie, cu parintii mei si ai lui, chiar cu nevasta as vorbi...Nu trebuie sa faci neaparat declaratie, dar persoanele avizate te pot sfatui mai mult ca un forum cum sa precedezi mai departe. Aici vezi ca esti esti bataia de joc sau din victima devii infractoare.
Clar ,vorbind despre tentativa de viol, s-ar putea sa culegi nenorocul celorlalti, dar ai avea constiinta impacata ca pe viitor nu o mai face....Poate asa o va face cu copii lui, cu nevasta sau cu alte fete...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:11
Eu am citit cu atenþie ºi n-am reþinut unde a spus cã a fost tentativã de viol. A spus cã a încercat sã se culce cu ea. Poate cã pur ºi simplu a întrebat-o dacã vrea ºi ea l-a refuzat iar el s-a conformat. Poate cã ea e ºocatã cã un bãrbat care îi este vãr primar ºi mai e ºi însurat, cu copii, i-a fãcut aceastã propunere.
Deci poate cã omul a fãcut doar o propunere civilizatã, unei fete majore. Dacã ea e ºocatã... asta e altceva. Sã ne dea ea amãnunte ca sã ne dãm seama dacã a fost tentativã de viol sau nu.
Pânã una alta, el n-a fãcut nimic ilegal. Repet: nu e ilegal sã ai relaþii cu veriºoara (dacã e majorã) ºi nici relaþiile extraconjugale nu sunt ilegale.
Microcentaurina
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:31
Pai reclama l la politie, pana la urma daca esti si minora se cheama abuz, sau astepti sa incerce si a doua oara aceeasi schema ?
oana84onutza
Postat pe 25 Ianuarie 2010 23:20
De la: kudika081856, la data 2010-01-20 21:32:53nu stiu cum sa ma mai comport acum,mai ales ca e si mult mai mare decat mine...



Cred ca comportamentul varului tau s-a manifestat din anumite considerente ;
- posibil ca omu sa aiba o disfuntie la nivelul intelectului
-poate comportamentul tau in anturajul lui i-a creat impresia ca tu i-ti doresti asta
- poate ca este un obsedat sexual si e capabil sa se dea si la maicasa si sorusa .
- poate ca ai inteles gresit comportamentul lui.
- sau poate ca nu a mai avut de-a face cu femei pina acum si in anturajul vostru intim a avut o deviatie de comportament .
-posibil ca omu sa sufere de vreo boala .
PERSONAL i-ti recomand sa ai CURAJUL sa-l infrunti . Sa siscuti deschis despre intentia lui si daca admite ca a fost un ccident nedorit pe care il regreta e clar ca omul a fost furat si ispitit de situatie dar daca incearca sa-ti explice care sunt sentimentele lui fata de tine si ca i-si doreste cu tot dinadinsul sa o faca ,atunci omul are o problema medicala si recomandai un control PSIHIATRIC DE URGENTA .
E uimitor sa afli ca o ruda de singe in loc sa te apere si sa te invete rosturile vietii incearca sa profite de tine.
Sincer i-mi pare rau de ce ti s-a intimplat sper sa se rezolve in mod amiabil .
kudika111000
Postat pe 26 Ianuarie 2010 00:46
nu te lasa ca daca faci ceva o sa spuna ca tu esti de vina ca ai acceptat,spunei ca o sa vorbesti cu nevasta lui,cu parintii tai,daca vezi ca nu merge spunei la mama ta ca nu-ti place sa mai vina la tine ca e ciudat,dar nu te lasa ca o sa ai mari probleme,curvele sunt intodeauna femeile stii cum se spune sa iasa fata curata si sa nu-ti fie frica sa ai gura mare ca tigancile si sa vorbesti urat ca banuiesc ca esti mai finuta ,,zii de noroc si sa-i dea nevasta ce-i trebuie nnnnnnnnnnuuuuuuuuuuu
belami
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:06

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 08:40 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

Doamne cât de idioþi sunt românii... Bine spunea un psiholog cã dormitul în pat cu copiii e sport naþional la noi. Cum sã laºi veriºorii de 16 ºi 12-13 ani, sã doarmã în acelaºi pat? Bine nu mã mirã... cã sunt ºi fraþi (chiar ºi de sexe diferite) care dorm în acelaºi pat pânã la 20 de ani. Sau bãieþi care dorm cu mamele chiar ºi la 13-14 ani.
Ideea e cã ea e majorã, ºi la vârsta ei nu ,mai poate fi corupere de minori sau pedofilie sau alte chestii. La vârsta ei ar trebui sã-ºi rezolve genul ãsta de probleme fãrã ajutorul pãrinþilor. Eu l-aº ameninþa cã-l spun la toatã lumea (mai ales nevestei lui).

Conform codului penal relatiile intre rude sunt mai grave.Aici nu este vorba de o relatie ci de o tentativa de viol, daca femeia spune NU se cheama VIOL indiferent de situatie.Daca tu nu esti de acord cu situatia de fapt dute si fa o plangere la politie, daca crezi ca consecintele vor fi grave esti singura in masura sa decizi ce ai de facut, intradevar este o situatie delicata.
kudika090185
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:45
De la: kudika090185, la data 2010-01-26 14:45:38
Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 08:40 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

Doamne cât de idioþi sunt românii... Bine spunea un psiholog cã dormitul în pat cu copiii e sport naþional la noi. Cum sã laºi veriºorii de 16 ºi 12-13 ani, sã doarmã în acelaºi pat? Bine nu mã mirã... cã sunt ºi fraþi (chiar ºi de sexe diferite) care dorm în acelaºi pat pânã la 20 de ani. Sau bãieþi care dorm cu mamele chiar ºi la 13-14 ani.
Ideea e cã ea e majorã, ºi la vârsta ei nu ,mai poate fi corupere de minori sau pedofilie sau alte chestii. La vârsta ei ar trebui sã-ºi rezolve genul ãsta de probleme fãrã ajutorul pãrinþilor. Eu l-aº ameninþa cã-l spun la toatã lumea (mai ales nevestei lui).

Conform codului penal relatiile intre rude sunt mai grave.Aici nu este vorba de o relatie ci de o tentativa de viol, daca femeia spune NU se cheama VIOL indiferent de situatie.Daca tu nu esti de acord cu situatia de fapt dute si fa o plangere la politie, daca crezi ca consecintele vor fi grave esti singura in masura sa decizi ce ai de facut, intradevar este o situatie delicata.





... ... sport national la romanii ... ... beeeeiiiii , fetelor sau baietei ... duceti-va prin ''civilizatele'' tarile nordice si sa vedeti acolo ''sport national'' ... ... in fiecare comisariat de politie exista un fiset cu hoti si infractori si 7-8 cu pedofili locali ...

... duduia care a scos fraza cu sportul ar trebui sa se trateze de lipsa de respect personal ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:53
yryna87
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:32
vorbeste cit se poate de serios cu parintii tai si cu ai lui! Daca bnu se intimpla nimic eu zic s aii spui si sotiei lui , decit s aplingi tu pe urma mai bine s astie ce poama de flacau au acasa cu toii !Nu ar stric anici sa te adresezi unei sectii d epolitie din zona cu o plingere scrisa !
Aproape_eu
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:32
nu e vina ta daca s-ar stica relatia de rudenie si ca e el un nesimtit de om!
roz5blue6lila7
Postat pe 26 Ianuarie 2010 20:17
cel mai bine ar fi sa vb tu cu el
maria33
Postat pe 26 Ianuarie 2010 21:17
De la: maria33, la data 2010-01-26 21:17:14cel mai bine ar fi sa vb tu cu el

atit timp cit ambii sunt de acord nu este nici o problema...doar daca s-ar naste un copil acesta ar putea avea unele probleme...in rest mai vedeti ce spune istoria despre relatiile dintre rude....
RUY_BLAS
Postat pe 27 Ianuarie 2010 10:48
La 20 de ani se presupune ca o femeie e cu capul pe umeri si perfect matura. Eu zic totusi sa mergi sa discuti cu un psiholog sa nu te iei dupa babe. In anumite tulburari de personalitate (cum ar fi tulburarea histrionica), pacientului(e o tulburare in care proportia e de 80% la femei) i se pare si interpreteaza totul cu tente sexuale, avind si un comportament seducator dorind sa fie mereu in centrul atentiei. Chiar ii poti crea neplaceri omului datorita tulburarii tale. Oricum cei care au astfel de probleme nu recunosc afectiunea lor....care iar e rau. Daca ti se pare cumva ca se intimpla la fel si cu alti barbati din preajma ta (vecini, colegi de serviciu) daca ti se pare ca nu ti se acorda atentia cuvenita de catre cei din jur, atunci da fuga la psiholog. Nu e nici o rusine te poate ajuta. Tendinta societatii este sa arunce cu pietre in "nenorocit" nerealizind ca problema e de fapt in alta parte in cazul de fata, la tine.

Succes si sanatate
psiholog M.L.
MaximL
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:00
De la: MaximL, la data 2010-01-27 11:00:29La 20 de ani se presupune ca o femeie e cu capul pe umeri si perfect matura. Eu zic totusi sa mergi sa discuti cu un psiholog sa nu te iei dupa babe. In anumite tulburari de personalitate (cum ar fi tulburarea histrionica), pacientului(e o tulburare in care proportia e de 80% la femei) i se pare si interpreteaza totul cu tente sexuale, avind si un comportament seducator dorind sa fie mereu in centrul atentiei. Chiar ii poti crea neplaceri omului datorita tulburarii tale. Oricum cei care au astfel de probleme nu recunosc afectiunea lor....care iar e rau. Daca ti se pare cumva ca se intimpla la fel si cu alti barbati din preajma ta (vecini, colegi de serviciu) daca ti se pare ca nu ti se acorda atentia cuvenita de catre cei din jur, atunci da fuga la psiholog. Nu e nici o rusine te poate ajuta. Tendinta societatii este sa arunce cu pietre in "nenorocit" nerealizind ca problema e de fapt in alta parte in cazul de fata, la tine.

Succes si sanatate
psiholog M.L.

asa deci domnule pisicolog....ai pus degetul pe rana ....si el...?nu are nici o vina chiar? dupa parerea ta avizata...
RUY_BLAS
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:15
Draga colega (psiholog M.L.)

”La 20 de ani se presupune ca o femeie e cu capul pe umeri si perfect matura. Eu zic totusi sa mergi sa discuti cu un psiholog sa nu te iei dupa babe.”

Prin cuvantul ”BABE” tocmai ai jignit toata comunitatea de femei de pe Kudika. Ceea ce nu face un profesionist, asa cum te pretinzi a fi.

” In anumite tulburari de personalitate (cum ar fi tulburarea histrionica), pacientului(e o tulburare in care proportia e de 80% la femei) i se pare si interpreteaza totul cu tente sexuale, avind si un comportament seducator dorind sa fie mereu in centrul atentiei. ”

Prin folosirea unui limbaj de specialitate incerci sa arati ca tu stii ceva ce bietele femei de pe kudika nu inteleg. Tulburarea histrionica in limbaj popular este numita isterie si este o tulburare care se stabileste clinic, nu prin diagnosticul pe care tu il arunci la intamplare, cu totala iresponsabilitate.

”Chiar ii poti crea neplaceri omului datorita tulburarii tale.”

Daca ai facut cu adevarat facultatea de psihologie si nu ai trecut prin ea doar ca si gasca prin apa, atunci trebuie sa stii ca etica profesionala nu iti permite ca sa pui etichete, sa faci pe cineva: inapt, handicapat, tulburat etc. Pacientul cand vine la tine este din start ranit de etichetele pe care cei din jur i le-au dat. Psihologul trebuie sa adopte o total alta atitudine, una neutra.

” Oricum cei care au astfel de probleme nu recunosc afectiunea lor....care iar e rau. Daca ti se pare cumva ca se intimpla la fel si cu alti barbati din preajma ta (vecini, colegi de serviciu) daca ti se pare ca nu ti se acorda atentia cuvenita de catre cei din jur, atunci da fuga la psiholog. Nu e nici o rusine te poate ajuta. ”

Ea a spus clar ca se refera la un singur caz, nu I SE PARE ca este vorba de toata lumea. Nu interpreta lucrurile. Daca ai fost prezent la cursurile de consiliere de la facultate, atunci stii ca prima abilitate pe care se insista in seminarii este cea de ASCULTARE ACTIVA a clientului. Nu stiu cum ai trecut acel examen, daca nu esti capabil sa fii cu adevarat atent la ceea ce a zis ea.

”Tendinta societatii este sa arunce cu pietre in "nenorocit" nerealizind ca problema e de fapt in alta parte in cazul de fata, la tine.”

Iar tu ai aruncat tocmai cu piatra in ea... Esti sigur ca nu suferi de misoginism?
Stii, cum spuneai mai sus, sa te citez pe tine: ”cei care au astfel de probleme nu recunosc afectiunea lor....care iar e rau.”

Erika_blue_eyes
Postat pe 27 Ianuarie 2010 21:07
Draga mea,....daca varul tau a incercat sa se culce cu tine...inseamna ca nu are limite....e un fustangiu...iar din cate am citit are familie si 3 copii---tu te gandesti sa nu-i distrugi familia daca ai vb...dar el nu s.a gandit inainte ca si u faci parte din familie...si ca s-ar putea sa o strice?v cu familia ta...acelasi sfat ti-l dau si eu ca toti ceilalti de aici...dar mai exista un semn de intrebare in privinta ta:ai facut ceva care sa.l ademeneasca sa se dea la tine?cati ani are el?
ilckutza
Postat pe 28 Ianuarie 2010 02:21
De la: hajnalcsilag, la data 2010-01-27 21:07:14Draga colega (psiholog M.L.)

”La 20 de ani se presupune ca o femeie e cu capul pe umeri si perfect matura. Eu zic totusi sa mergi sa discuti cu un psiholog sa nu te iei dupa babe.”

Prin cuvantul ”BABE” tocmai ai jignit toata comunitatea de femei de pe Kudika. Ceea ce nu face un profesionist, asa cum te pretinzi a fi.

” In anumite tulburari de personalitate (cum ar fi tulburarea histrionica), pacientului(e o tulburare in care proportia e de 80% la femei) i se pare si interpreteaza totul cu tente sexuale, avind si un comportament seducator dorind sa fie mereu in centrul atentiei. ”

Prin folosirea unui limbaj de specialitate incerci sa arati ca tu stii ceva ce bietele femei de pe kudika nu inteleg. Tulburarea histrionica in limbaj popular este numita isterie si este o tulburare care se stabileste clinic, nu prin diagnosticul pe care tu il arunci la intamplare, cu totala iresponsabilitate.

”Chiar ii poti crea neplaceri omului datorita tulburarii tale.”

Daca ai facut cu adevarat facultatea de psihologie si nu ai trecut prin ea doar ca si gasca prin apa, atunci trebuie sa stii ca etica profesionala nu iti permite ca sa pui etichete, sa faci pe cineva: inapt, handicapat, tulburat etc. Pacientul cand vine la tine este din start ranit de etichetele pe care cei din jur i le-au dat. Psihologul trebuie sa adopte o total alta atitudine, una neutra.

” Oricum cei care au astfel de probleme nu recunosc afectiunea lor....care iar e rau. Daca ti se pare cumva ca se intimpla la fel si cu alti barbati din preajma ta (vecini, colegi de serviciu) daca ti se pare ca nu ti se acorda atentia cuvenita de catre cei din jur, atunci da fuga la psiholog. Nu e nici o rusine te poate ajuta. ”

Ea a spus clar ca se refera la un singur caz, nu I SE PARE ca este vorba de toata lumea. Nu interpreta lucrurile. Daca ai fost prezent la cursurile de consiliere de la facultate, atunci stii ca prima abilitate pe care se insista in seminarii este cea de ASCULTARE ACTIVA a clientului. Nu stiu cum ai trecut acel examen, daca nu esti capabil sa fii cu adevarat atent la ceea ce a zis ea.

”Tendinta societatii este sa arunce cu pietre in "nenorocit" nerealizind ca problema e de fapt in alta parte in cazul de fata, la tine.”

Iar tu ai aruncat tocmai cu piatra in ea... Esti sigur ca nu suferi de misoginism?
Stii, cum spuneai mai sus, sa te citez pe tine: ”cei care au astfel de probleme nu recunosc afectiunea lor....care iar e rau.”




SUBSCRIU
daniella_s
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:17
De la: daniella_s, la data 2010-01-28 10:17:55
De la: hajnalcsilag, la data 2010-01-27 21:07:14Draga colega (psiholog M.L.)

”La 20 de ani se presupune ca o femeie e cu capul pe umeri si perfect matura. Eu zic totusi sa mergi sa discuti cu un psiholog sa nu te iei dupa babe.”

Prin cuvantul ”BABE” tocmai ai jignit toata comunitatea de femei de pe Kudika. Ceea ce nu face un profesionist, asa cum te pretinzi a fi.

” In anumite tulburari de personalitate (cum ar fi tulburarea histrionica), pacientului(e o tulburare in care proportia e de 80% la femei) i se pare si interpreteaza totul cu tente sexuale, avind si un comportament seducator dorind sa fie mereu in centrul atentiei. ”

Prin folosirea unui limbaj de specialitate incerci sa arati ca tu stii ceva ce bietele femei de pe kudika nu inteleg. Tulburarea histrionica in limbaj popular este numita isterie si este o tulburare care se stabileste clinic, nu prin diagnosticul pe care tu il arunci la intamplare, cu totala iresponsabilitate.

”Chiar ii poti crea neplaceri omului datorita tulburarii tale.”

Daca ai facut cu adevarat facultatea de psihologie si nu ai trecut prin ea doar ca si gasca prin apa, atunci trebuie sa stii ca etica profesionala nu iti permite ca sa pui etichete, sa faci pe cineva: inapt, handicapat, tulburat etc. Pacientul cand vine la tine este din start ranit de etichetele pe care cei din jur i le-au dat. Psihologul trebuie sa adopte o total alta atitudine, una neutra.

” Oricum cei care au astfel de probleme nu recunosc afectiunea lor....care iar e rau. Daca ti se pare cumva ca se intimpla la fel si cu alti barbati din preajma ta (vecini, colegi de serviciu) daca ti se pare ca nu ti se acorda atentia cuvenita de catre cei din jur, atunci da fuga la psiholog. Nu e nici o rusine te poate ajuta. ”

Ea a spus clar ca se refera la un singur caz, nu I SE PARE ca este vorba de toata lumea. Nu interpreta lucrurile. Daca ai fost prezent la cursurile de consiliere de la facultate, atunci stii ca prima abilitate pe care se insista in seminarii este cea de ASCULTARE ACTIVA a clientului. Nu stiu cum ai trecut acel examen, daca nu esti capabil sa fii cu adevarat atent la ceea ce a zis ea.

”Tendinta societatii este sa arunce cu pietre in "nenorocit" nerealizind ca problema e de fapt in alta parte in cazul de fata, la tine.”

Iar tu ai aruncat tocmai cu piatra in ea... Esti sigur ca nu suferi de misoginism?
Stii, cum spuneai mai sus, sa te citez pe tine: ”cei care au astfel de probleme nu recunosc afectiunea lor....care iar e rau.”




SUBSCRIU

me too!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:21
ma dau su subsemnatul la subscriere,,,,,,,,,,,d-l mos ai dat-o se pare cu bata in balta rau de tot
Dontyyy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:38
De la: cristinxxx, la data 2010-01-21 09:36:50
De la: kudika081856, la data 2010-01-20 21:32:53nu stiu cum sa ma mai comport acum,mai ales ca e si mult mai mare decat mine...
Nu conteaza ca-i mai mic sau mai mare decat tine,important este ca decizia-ti apartine,daca-l accepti sau il refuzi.Ce-i asa o groznicie?!!! Cauza ce-a dus si s-a ajuns la asta este foarte,foarte importanta.
..imi pare rau dar trebuie sa ma repet ,dar la intrebarea asta tipa refuza sa raspunda asa ca ......ceata,foc de paie etc....
cristinxxx
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:58
Stii ca oricum nu e bine sa faci dragoste daca nu esti casatorit religios. Daca nu te casatoresti, n-are nimic.Zicea Sf. Paul ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.
Mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Nu e adevarat cum iti da voie la ortodocsi, sa te recasatoresti...De fapt, pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
Mi-a zis preotul respectiv ca nu e bine nici sa te atingi prea mult. Cu scop necurat. Nici sa te saruti pe gura. El mi-a zis cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingerile...
Foarte bine ca ai refuzat sa faci asta cu varul tau.
Sa zicem ca ati avea voie sa va casatoriti, dar poate ca nu ar iesi copii prea sanatosi, nu stiu.Sigur, copiii trebuie facuti daca ramai gravida, cum or fi ei, cica se poate da afara copilul daca viata mamei este pusa in pericol, cu acordul mamei.
kudika081126
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:52
cred ca te simti zdruncinata... iti e var, totusi...
pot spune ca am patit si eu o chestie asemanatoare, dar era var de gr 2, si m a sarutat cu forta de cateva ori, in plina strada, anyway... mi a zis ca e nebun dupa mine si alte chestii de astea. pur si simplu mi se intoarce stomacul pe dos, si acum , dupa 3 ani.
faza e ca tre' sa fii tare pe pozitie. daca tu nu vrei, il vei respinge super tare si vei incerca pe cat posibil sa l eviti ! explica i ca nu e loc, si deci sa nu se bage aiurea...
eu am zis mAI tarziu alor mei, dar oricum, tu faci ce trebuie, nu ai tai. faza e ca daca incerci sa l spui sotiei lui, el va nega si va incerca sa faca totul sa para o paranoia din partea ta, ai grija. sigur nu va recunoaste. daca tu nu esti ferma cu el, el va mai tot incerca, nu fi slaba de inger, spune ti punctul de vdr! omul nu e pe treaba lui, clar. ce psiholog, ce parinti? barbatii incearca, asta e sigur, dar nu tre sa fie atat de patetici incat sa incerce cu verisoarele, si totodata depinde si de femeie cat le permite.
bafta! sa ne spui cum a iesit...
cami83i
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:44
stıu prınce aı trecut dar am totusı o ıntrbare atı facut sau nu ceva ınpreuna? daca nu e foarte bıne pt ca acum fıı sıgura ca el emaı rusınat decat tıne aı putea doar sal amenıntı sı ıı trece orce chef. daca atı facut ceva e maı rau fınca ıaı dat nas sı o sa maı ıncerce.
kudika095122
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:53
De la: kudika081856, la data 2010-01-21 14:39:35tu ai accepta o relatie cu varul tau dulce?sau cu un om casatorit,chiar daca nu ai avea nici o relatie de rudenie,cu trei copii?nu prfea cred...eu am intrat aici pt ca am ramas socata si chiar nu stiam cum sa reactionez...aveam nevoie de o parere nu de banuieli de acest gen....ms oricum...

Draga mea, odata ce ai postat un topic in care ceri sfaturi, asteapta-te si la pareri care nu-ti convin.Din toate se invata cate ceva.
Acum, tu nu ai spus in ce context s-au intamplat evenimentele. Poate ca varul tau era beat, poate ca tu erai imbracata provocator. Stiu, ca am si eu copii de varsta ta, cum este imbracamintea voastra in ziua de azi. Multi barbati sunt mai mult animale decat oameni, nu e o noutate.
Daca nu ai stiut ce sa faci atunci, ce-ai facut de fapt? Ai acceptat cu gura cascata, sau i-ai tras doua palme zdravene? Crede-ma, daca ii trageai 2 palme, nu mai era cazul sa deschizi topicul asta.
Din ceea ce ai spus tu, reiese ca de fapt varul nu-ti este indiferent, mai mult chiar decat iti dai seama tu singura, daca te gandesti ca in cazul in care spui desparti o familie cu 3 copii. Te-ai gandit vreodata ca, daca a incercat sa faca sex cu tine, numai familie nu e aceea pentru el? Pana la urma, imi pare rau de sotia lui, o amarata care creste 3 copii si crede intr-un dobitoc si in rudele lui. Mi-ar fi fost rusine sa fac public faptul ca vezi Doamne, ma gandesc la familia lui. Te gandesti la el si la binele lui, inconstient sau constient. Nu toata lumea poate fi aburita, nu toti avem inocenta celor 20 de ani ai tai. Iar daca a ajuns sa vrea sa faca sex cu tine, inseamna ca se creasera conditiile pentru sex. Iar asta nu e numai vina lui.
Deci, asta e o problema pe care s-o rezolvi singura. Daca vrei sa-l pui la punct, ii spun franc in fata ca e un porc si nu mai vorbesti cu el, iar daca afli ca face asta chiar cu altcineva il spui nevestei, ori, daca nu asta ti-e intentia, taci frumusel si faci ce te taie capul.
Cam asta este raspunsul pe care ti-l pot da eu, fara sa deranjez pe nimeni altcineva, plecand de la cele relatate de tine. Daca voiai alte pareri, trebuia sa dai mai multe detalii. Ai vazut ca mai multi ti le-au cerut.
lidiaolteanu
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-mi conving parintii? 4 De la: Lorena26 25 Iulie 2009 01:21
O parere, un sfat... totul a fost in imaginatia mea,sau chiar ar fi putut fi ceva real??? 16 De la: manumarius 31 Mai 2010 09:36
Ce faci daca inca mai simte ceva pentru amanta? 33 De la: libra66 25 Martie 2009 11:33
iubirea se intorce 34 De la: steffy91 28 Septembrie 2011 21:39
Ajutor , despartire ! Poveste trista :( 11 De la: george25 12 Septembrie 2011 22:00