Setari Cookie-uri

barbati gelosi

De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 12:14:15
De la: one_size, la data 2010-01-28 12:09:42
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:07:53 si iaca si concluziunea totzi barbatzii sunt gelosi

si toate femeile!
.....mai barbatoase'asa,nu oricare !!!


imi aduc aminte de o emisiune de la tradati in dragoste unde era un el si o ea care era de fapt tot un el, cand el adica ea spunea ce avea aia in plus fata de mine?
si se trantea pe jos!
ala era un el mai feminin asa,nu?
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:19
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:07:53 si iaca si concluziunea totzi barbatzii sunt gelosi
tu ce motiv ai sa fi gelos?:))))
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:21
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:16:55ca sa fiu si eu on topic,,,,,,,,,,,,,personal prefer barbatul gelos(dar nu foarte gelos ) pentru mine ca femeie este o "dovada"(daca pot spune asa) ca ma iubeste n-as putea sta langa un barbat "indiferent"
Despre asta-i vorba de "indiferenta" , fiindca daca nu-ti pasa de ce te-ar interesa ?!!!
cristinxxx
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:21
De la: Animaa, la data 2010-01-28 12:21:03
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:07:53 si iaca si concluziunea totzi barbatzii sunt gelosi
tu ce motiv ai sa fi gelos?:))))



nu-s gelos ci geloasa
Dontyyy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:22
:))))Iradiatu` pe tine ce te face sa fi gelos?
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:24
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 12:21:12
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:16:55ca sa fiu si eu on topic,,,,,,,,,,,,,personal prefer barbatul gelos(dar nu foarte gelos ) pentru mine ca femeie este o "dovada"(daca pot spune asa) ca ma iubeste n-as putea sta langa un barbat "indiferent"
Despre asta-i vorba de "indiferenta" , fiindca daca nu-ti pasa de ce te-ar interesa ?!!!



crede-ma exista si astfel de barbatzi,,,,,,,,,,,,,genul ala care nu-tzi spune niciodata " te iubesc" si cand il intrebi dupa mult timp de framantari ce simte el pentru tine itzi raspunde sec:"doar sti ca te iubesc"
Dontyyy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:24
De la: one_size, la data 2010-01-28 12:19:42
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 12:14:15
De la: one_size, la data 2010-01-28 12:09:42
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:07:53 si iaca si concluziunea totzi barbatzii sunt gelosi

si toate femeile!
.....mai barbatoase'asa,nu oricare !!!


imi aduc aminte de o emisiune de la tradati in dragoste unde era un el si o ea care era de fapt tot un el, cand el adica ea spunea ce avea aia in plus fata de mine?
si se trantea pe jos!
ala era un el mai feminin asa,nu?
Ahmmmmmm....
cristinxxx
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:24
postasem gresit, mesajul era pentru iradiatu`:)
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:25
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:22:40
De la: Animaa, la data 2010-01-28 12:21:03
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:07:53 si iaca si concluziunea totzi barbatzii sunt gelosi
tu ce motiv ai sa fi gelos?:))))



nu-s gelos ci geloasa

ahaa deci nu iti mai zic dontico iti zic dontoiule!
ce bine fata ca esti un el!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:25
De la: one_size, la data 2010-01-28 12:25:53
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:22:40
De la: Animaa, la data 2010-01-28 12:21:03
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:07:53 si iaca si concluziunea totzi barbatzii sunt gelosi
tu ce motiv ai sa fi gelos?:))))



nu-s gelos ci geloasa

ahaa deci nu iti mai zic dontico iti zic dontoiule!
ce bine fata ca esti un el!



da fata sunt un el din ala mai feminin la na iba
Dontyyy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:27
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 11:42:54 Si daca "Instinctul de proprietate este o tampenie ", TangoFeliz,de ce spui "iubita mea" ?!!!


Daca ne agatam aiurea de CONVENTII verbale... nu ajungem nicair'lea, fratioare... asta arata ca ai si tu niste complexe ascunse, dincolo de infatisarea si comportamentul de macho man...
Eu personal ma straduiesc sa respect parerea celuilalt( asa cum si eu tin sa-mi fie respectate parerile) si nu am chef sa intru in polemici inutile. Desi, cei mai multi prieteni pe care ii am sunt oameni cu care m-am "contrat" cel putin odata, verbal cu cei mai multi, cu unii chiar fizic, la o manusha sau chiar si fara( dar asta a fost demult, acum, totusi, la aproape 48 de ani...) E totusi o chestie de testosteron asta si e tipic barbatesc...
La animale, care au creierul CAT O NUCA, testosteronul nu prea poate fi tinut in frau si genereaza acele conflicte "masculine"
La oameni e "putin" diferit, cel putin asa ar trebui sa fie...
TangoFeliz
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:27
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:27:24
De la: one_size, la data 2010-01-28 12:25:53
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:22:40
De la: Animaa, la data 2010-01-28 12:21:03
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:07:53 si iaca si concluziunea totzi barbatzii sunt gelosi
tu ce motiv ai sa fi gelos?:))))



nu-s gelos ci geloasa

ahaa deci nu iti mai zic dontico iti zic dontoiule!
ce bine fata ca esti un el!



da fata sunt un el din ala mai feminin la na iba

super fataaaaa
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:28
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 12:02:26
De la: Animaa, la data 2010-01-28 11:56:39:)))esti deschis.......spui tot ce gandesti....... poate, uneori este bine sa ne mai luam si dupa altii.....doar nu le-om sti noi pe toate:)

Cand gresesti luindu-te dupa altii dai vina pe ei , cind gresesti pe mana ta te poti corecta !


Uite, sincer, asta mi-a placut. E o chestie de tinut minte.
TangoFeliz
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:30
De la: Animaa, la data 2010-01-28 12:24:12:))))Iradiatu` pe tine ce te face sa fi gelos?


Presupun ca devin gelos cand observ ca un tip de comportament care il consideram destinat mie este oferit si altui barbat. Atunci cand simt ca ceva ce imparteam doar cu "ea", trebuie sa impart si cu altul si eu nu sunt chiar asa generos din fire. In momentul cand simt ca nu exista nimic "doar pentru mine" e cam tarziu sa mai devin gelos pentru ca sunt poate prea posesiv sa pot accepta asa ca ii pun capat.
Gelozia nu inseamna sa iti bati partenera cand zambeste altui barbat, aceasta e cu totul altceva si ...in fine ..cine poate trai asa nu sunt eu in masura sa judec. Gelozia apare..cum sa zic eu...cand un fel de a zambi aparte ce credeai ca e doar pentru tine il vezi oferit si altora.
Iradiatu_
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:32
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-28 11:52:12instinctul de proprietate nu e chiar o tampenie...Toata chestia asta cu libertatea e relativ noua in istoria omenirii. Omul nu este o "fiinta libera" pentru ca toate actiunile lui sunt dictate de tot felul de constrangeri. Daca omul e o fiinta libera sa faca ce vrea si sa se implineasca prin iubire, ce te faci cand libertatea mea te afecteaza in mod direct negativ pe tine, sau cand dorinta mea de a ma implini prin iubire inseamna sa trec peste tine?
Omul nu detine o alta fiinta umana, pentru ca este ilegal si doar recent considerat imoral, dar posesivitatea a existat, exista si va exista dovezile fiin in jurul nostru la tot pasul.
Gelozia pe care o denunta lumea ca avand un impact negativ se refera la o exagerare a acestui simt al proprietatii, exagerare ce duce la "ingradirea liberatii" persoanei de langa tine si nu la instinctul de a "detine" persoana iubita, pe care o numesti "iubitul meu", iubita mea", sotul meu", "sotia mea". O lipsa totala a simtului proprietatii ar face sa poti sa ii privesti iubita cum face dragoste cu altul si sa nu simti nimic, ceea ce te duce la concluzia ca nu o iubesti si ca atare nu e "iubita ta". De ce atunci cand cineva are o relatie cu un partener casatorit se ascunde?leagea nu condamna adulterul?


"Iubeste si fa ce vrei" sunt cuvintele Sfantului Augustin. aici depinde ce intelegi prin iubire.
Iubirea adevarata, vorbind la modul ideal( caci sfantul Augustin la asta se referea) presupune, in primul rand, SA PUI FERICIREA CELUILALT INAINTEA FERICIRII TALE!!! Este acea iubire agapica, care poate ajunge pana la sacrificiu. PRIN ACEASTA IUBIRE SUNTEM MENITI SA NE IMPLINIM! daca are altcineva o alta parere, eu i-o respect, nu vreau sa intru in polemici, chiar ar fi inutile, am vorbi de pe doua pozitii complet ireconciliabile...
"Iubita mea, sotia mea", sunt niste CONVENTII verbale si atat.
Oamenii au, in strafundurile lor, o inclinatie naturala de a se INFRATI, de a veni unul in intampinarea celuilalt. Sunt multe momente de razboi in care cele doua tabere, aflate in vremelnic armistitiu, fraternizau, faceau schimb de alimente, de "makeala", de tigari, povesteau( in masura in care se puteau intelege) unul despre celalalt... unde disparea dusmania atunci?
Revenind la iubirea sf. Augustin... Daca iubesti desavarsit, poti sa faci ce VREI, dar mai poti sa VREI raul cuiva, fie el oricat de mic?
TangoFeliz
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:45
Pentru tango. multumesc pentru sfaturi si iesti un mare norocos ca ai prieteni multi si psihologi. poate chiar am nevoie si eu de unul dar distanta e cam mare intr-e noi.
kudika098337
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:45
"Toata chestia asta cu libertatea e relativ noua in istoria omenirii. "
te referi la istoria oficiala care este, in mare parte, falsificata? atunci m-am lamurit...
TangoFeliz
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:46
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-28 12:32:23
De la: Animaa, la data 2010-01-28 12:24:12:))))Iradiatu` pe tine ce te face sa fi gelos?


Presupun ca devin gelos cand observ ca un tip de comportament care il consideram destinat mie este oferit si altui barbat. Atunci cand simt ca ceva ce imparteam doar cu "ea", trebuie sa impart si cu altul si eu nu sunt chiar asa generos din fire. In momentul cand simt ca nu exista nimic "doar pentru mine" e cam tarziu sa mai devin gelos pentru ca sunt poate prea posesiv sa pot accepta asa ca ii pun capat.
Gelozia nu inseamna sa iti bati partenera cand zambeste altui barbat, aceasta e cu totul altceva si ...in fine ..cine poate trai asa nu sunt eu in masura sa judec. Gelozia apare..cum sa zic eu...cand un fel de a zambi aparte ce credeai ca e doar pentru tine il vezi oferit si altora.
Corect...dar daca nu te-ar interesa ti-ar mai pasa de cele enuntate mai sus ?!!!
cristinxxx
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:49
De la: kudika098337, la data 2010-01-28 12:45:24Pentru tango. multumesc pentru sfaturi si iesti un mare norocos ca ai prieteni multi si psihologi. poate chiar am nevoie si eu de unul dar distanta e cam mare intr-e noi.

nu iti fa griji se poate consulta si online!iar plata se face prin virament bancar!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:53
pt tango . a am uitat nu deochi si apreciez aspectul unui barbat frumos dar nu tinjesc dupa el .sunt putin deprimata datorita chilogramelor in plus luate dupa sarcina (asta nu inseamna ca sunt obeza doar putin mai rotunda ) am eu alte probleme care ma macina.
kudika098337
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:56
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-28 12:46:35"Toata chestia asta cu libertatea e relativ noua in istoria omenirii. "
te referi la istoria oficiala care este, in mare parte, falsificata? atunci m-am lamurit...


:) o polemica pe aceasta tema este, in esenta, intr-adevar inutila, pentru ca opiniile fiecaruia se bazeaza pe o personalitate, experienta de viata si sistem de valori ce pot fi diferite, nu bune sau rele, doar diferite si nu pe un sistem precis matematic ce poate fi demonstrat. Iubirea joca un rol important in existenta noastra ca specie si sunt de acord cu asta, dar tot asa gama de sentimente ce anima omenirea e mult diverisificata si nuantata si multe dintre ele nu sunt considerate, tot printr-o conventie sociala in ultima instanta, "benefice". Pentru a fi mai clar ma voi referi la mine. Da atunci cand iubesc, pun fericirea celuilalt pe primul plan, dar sub aceste sentimente exista si dorinta mea de a fi iubit si de a fi pus pe primul plan, iar cand acest lucru nu se intampla intervin problemele:)

Eu inteleg ca acesta poate fi un mod individual de a privi lucrurile si nu il justific, poate cu varsta conceptiile mele se vor schimba, asa cum s-au schimbat de cand aveam 18 ani.
Iradiatu_
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:01
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-28 12:27:48
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 11:42:54 Si daca "Instinctul de proprietate este o tampenie ", TangoFeliz,de ce spui "iubita mea" ?!!!


Daca ne agatam aiurea de CONVENTII verbale... nu ajungem nicair'lea, fratioare... asta arata ca ai si tu niste complexe ascunse, dincolo de infatisarea si comportamentul de macho man...
Eu personal ma straduiesc sa respect parerea celuilalt( asa cum si eu tin sa-mi fie respectate parerile) si nu am chef sa intru in polemici inutile. Desi, cei mai multi prieteni pe care ii am sunt oameni cu care m-am "contrat" cel putin odata, verbal cu cei mai multi, cu unii chiar fizic, la o manusha sau chiar si fara( dar asta a fost demult, acum, totusi, la aproape 48 de ani...) E totusi o chestie de testosteron asta si e tipic barbatesc...
La animale, care au creierul CAT O NUCA, testosteronul nu prea poate fi tinut in frau si genereaza acele conflicte "masculine"
La oameni e "putin" diferit, cel putin asa ar trebui sa fie...
Si daca eu as spune iubita ta -iubita noastra ,ai privi doar ca o "CONVENTIE VERBALA"?!!!
cristinxxx
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:02
Oricum, geloziile prea mari duc in timp la esecul relatiei...
tequila_cu_varza
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:09
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-01-28 13:09:20Oricum, geloziile prea mari duc in timp la esecul relatiei...
Ca toate exagerarile de'altfel!!!!
cristinxxx
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:11
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 13:11:13
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-01-28 13:09:20Oricum, geloziile prea mari duc in timp la esecul relatiei...
Ca toate exagerarile de'altfel!!!!

la care adaugam si gargara!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:30
De la: one_size, la data 2010-01-28 13:30:34
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 13:11:13
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-01-28 13:09:20Oricum, geloziile prea mari duc in timp la esecul relatiei...
Ca toate exagerarile de'altfel!!!!

la care adaugam si gargara!
...in exces !!!
cristinxxx
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:33
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 13:33:56
De la: one_size, la data 2010-01-28 13:30:34
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 13:11:13
De la: tequila_cu_varza, la data 2010-01-28 13:09:20Oricum, geloziile prea mari duc in timp la esecul relatiei...
Ca toate exagerarile de'altfel!!!!

la care adaugam si gargara!
...in exces !!!


si narcisismul!
da asta este de inteles ..daca nu te iubesti si nu te lauzi tu...atunci cine!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:49
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-28 12:45:03
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-28 11:52:12instinctul de proprietate nu e chiar o tampenie...Toata chestia asta cu libertatea e relativ noua in istoria omenirii. Omul nu este o "fiinta libera" pentru ca toate actiunile lui sunt dictate de tot felul de constrangeri. Daca omul e o fiinta libera sa faca ce vrea si sa se implineasca prin iubire, ce te faci cand libertatea mea te afecteaza in mod direct negativ pe tine, sau cand dorinta mea de a ma implini prin iubire inseamna sa trec peste tine?
Omul nu detine o alta fiinta umana, pentru ca este ilegal si doar recent considerat imoral, dar posesivitatea a existat, exista si va exista dovezile fiin in jurul nostru la tot pasul.
Gelozia pe care o denunta lumea ca avand un impact negativ se refera la o exagerare a acestui simt al proprietatii, exagerare ce duce la "ingradirea liberatii" persoanei de langa tine si nu la instinctul de a "detine" persoana iubita, pe care o numesti "iubitul meu", iubita mea", sotul meu", "sotia mea". O lipsa totala a simtului proprietatii ar face sa poti sa ii privesti iubita cum face dragoste cu altul si sa nu simti nimic, ceea ce te duce la concluzia ca nu o iubesti si ca atare nu e "iubita ta". De ce atunci cand cineva are o relatie cu un partener casatorit se ascunde?leagea nu condamna adulterul?


"Iubeste si fa ce vrei" sunt cuvintele Sfantului Augustin. aici depinde ce intelegi prin iubire.
Iubirea adevarata, vorbind la modul ideal( caci sfantul Augustin la asta se referea) presupune, in primul rand, SA PUI FERICIREA CELUILALT INAINTEA FERICIRII TALE!!! Este acea iubire agapica, care poate ajunge pana la sacrificiu. PRIN ACEASTA IUBIRE SUNTEM MENITI SA NE IMPLINIM! daca are altcineva o alta parere, eu i-o respect, nu vreau sa intru in polemici, chiar ar fi inutile, am vorbi de pe doua pozitii complet ireconciliabile...
"Iubita mea, sotia mea", sunt niste CONVENTII verbale si atat.
Oamenii au, in strafundurile lor, o inclinatie naturala de a se INFRATI, de a veni unul in intampinarea celuilalt. Sunt multe momente de razboi in care cele doua tabere, aflate in vremelnic armistitiu, fraternizau, faceau schimb de alimente, de "makeala", de tigari, povesteau( in masura in care se puteau intelege) unul despre celalalt... unde disparea dusmania atunci?
Revenind la iubirea sf. Augustin... Daca iubesti desavarsit, poti sa faci ce VREI, dar mai poti sa VREI raul cuiva, fie el oricat de mic?
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:19
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-28 12:45:03
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-28 11:52:12instinctul de proprietate nu e chiar o tampenie...Toata chestia asta cu libertatea e relativ noua in istoria omenirii. Omul nu este o "fiinta libera" pentru ca toate actiunile lui sunt dictate de tot felul de constrangeri. Daca omul e o fiinta libera sa faca ce vrea si sa se implineasca prin iubire, ce te faci cand libertatea mea te afecteaza in mod direct negativ pe tine, sau cand dorinta mea de a ma implini prin iubire inseamna sa trec peste tine?
Omul nu detine o alta fiinta umana, pentru ca este ilegal si doar recent considerat imoral, dar posesivitatea a existat, exista si va exista dovezile fiin in jurul nostru la tot pasul.
Gelozia pe care o denunta lumea ca avand un impact negativ se refera la o exagerare a acestui simt al proprietatii, exagerare ce duce la "ingradirea liberatii" persoanei de langa tine si nu la instinctul de a "detine" persoana iubita, pe care o numesti "iubitul meu", iubita mea", sotul meu", "sotia mea". O lipsa totala a simtului proprietatii ar face sa poti sa ii privesti iubita cum face dragoste cu altul si sa nu simti nimic, ceea ce te duce la concluzia ca nu o iubesti si ca atare nu e "iubita ta". De ce atunci cand cineva are o relatie cu un partener casatorit se ascunde?leagea nu condamna adulterul?


"Iubeste si fa ce vrei" sunt cuvintele Sfantului Augustin. aici depinde ce intelegi prin iubire.
Iubirea adevarata, vorbind la modul ideal( caci sfantul Augustin la asta se referea) presupune, in primul rand, SA PUI FERICIREA CELUILALT INAINTEA FERICIRII TALE!!! Este acea iubire agapica, care poate ajunge pana la sacrificiu. PRIN ACEASTA IUBIRE SUNTEM MENITI SA NE IMPLINIM! daca are altcineva o alta parere, eu i-o respect, nu vreau sa intru in polemici, chiar ar fi inutile, am vorbi de pe doua pozitii complet ireconciliabile...
"Iubita mea, sotia mea", sunt niste CONVENTII verbale si atat.
Oamenii au, in strafundurile lor, o inclinatie naturala de a se INFRATI, de a veni unul in intampinarea celuilalt. Sunt multe momente de razboi in care cele doua tabere, aflate in vremelnic armistitiu, fraternizau, faceau schimb de alimente, de "makeala", de tigari, povesteau( in masura in care se puteau intelege) unul despre celalalt... unde disparea dusmania atunci?
Revenind la iubirea sf. Augustin... Daca iubesti desavarsit, poti sa faci ce VREI, dar mai poti sa VREI raul cuiva, fie el oricat de mic?
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:19
Iradiatu`....sunt nuante foarte fine......ce abia pot fi resimtite in exprimarea verabala face to face, aici in virtual....cam greu cu decelarea acelor lucruri de finete.........si pe de-asupra mai exista si diversitatea opiniilor........ este greut de comunicat si de receptat un mesaj, cu acuratete, aici , in virtual
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti ..el rac 3 De la: contesina 27 Iunie 2011 23:02
barbati gelosi 143 De la: TangoFeliz 9 Februarie 2010 22:51
buna ma numesc alin si sunt virgin 2 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:54
Buna 14 De la: kudika_7134 15 Mai 2012 21:40
Masaj Erotic 59 De la: kudika029282 20 Martie 2010 16:26