Setari Cookie-uri

barbati gelosi

De la: TangoFeliz, la data 2010-01-21 16:47:53din cate stiu eu, gelozia se datoreaza in primul rand lipsei de incredere in fortele proprii... ori increderea in sine e unul din atributele fundamentale ale unui barbat... deci, e o lipsa de masculinintate abil mascata...
cand gelozia intra intr-o incapere, iubirea este expulzata cu violenta afara... gelozia aduce cu sine un surogat de iubire, o "impostoare" care are masca iubirii pana cand apare cea mai mica suspiciune...
gelozia este unul din semnele clare ale prostiei omenesti...


tocmai ce ti-ai pus in cap 99% din populatia masculina a planetei..
maria33
Postat pe 26 Ianuarie 2010 21:22
De la: Animaa, la data 2010-01-26 16:27:21Tango Feliz:) am ramas placut surprinsa..daca tu esti in poza....si dragut si cu capul pe umeri:)


te rog frumos, scuipa-ma sa nu ma deochi!
acum, serios vorbind, iti multumesc dar, in ceea ce priveste capul pe umeri... hm, chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...
TangoFeliz
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:03
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-26 16:47:02
De la: Animaa, la data 2010-01-26 16:27:21Tango Feliz:) am ramas placut surprinsa..daca tu esti in poza....si dragut si cu capul pe umeri:)


uite ma despre mine nu zice nici una asa ceva ...clar is defect


eiii, nici chiar asa... nu esti defect, asa esti tu
TangoFeliz
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:06
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23
De la: Animaa, la data 2010-01-26 16:27:21Tango Feliz:) am ramas placut surprinsa..daca tu esti in poza....si dragut si cu capul pe umeri:)


te rog frumos, scuipa-ma sa nu ma deochi!
acum, serios vorbind, iti multumesc dar, in ceea ce priveste capul pe umeri... hm, chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...





... phaaaaa ... si eu nu ti-am mai criticat ''lema'' crezind ca te lipesti si tu de maria ... si tu iti si superi prietena ...
marco918
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:10
De la: kudika098337, la data 2010-01-26 16:35:41pt Tango Feliz. prostie ne prostie dar se si mosteneste.Un pic de gelozie nu strica niciodata. Eu recunosc ca sunt geloasa numai daca mi-se da motive . De exemplu am vrut sa intru pe adresa sotului meu de mes si nu a prea vrut la inceput si binteles ca am luat atitudine " ai ceva de ascuns " atunci bineinteles ca mia dat parola si nu avea nimic de ascuns . dar ma deranjat atitudinea lui . desi ca el nu prea intra pe mes. mentionez bineinteles ca el are parola mea deci eu nu am nimic de ascuns !


O relatie IDEALA presupune trei lucruri, pe langa iubire( de fapt sunt continute in iubire dar e bina sa fie punctate separat):
Respect
Incredere
Libertate
Eu, personal, nu stiu cat de mult respecti un om caruia nu-i acorzi libertate si dreptul la intimitate. faptul ca tu i-ai dat parola ta de mess e o prostie, dupa parera mea. e bina sa ai un loc care sa fie numai al tau, indiferent de relatia in care esti. un loc, care poate sa fie inocent, dar sa fie al tau.
daca nu va lasati fiecare dreptul la intimitate, nu va lasati fiecare libertate, relatia va merge"fortat" inainte, se va petrece un fenomen similar cazanului de aburi sub presiune: a controla pe celalalt este sinonim cu a ingrosa peretii cazanului, iar si iar... si, pana la urma, explozia se produce
sau, un alt aspect: MISTERUL unei relatii, farmecul ei, vraja ei( e ceva ce apare la inceputul unei relatii de iubire si ne face extrem de fericiti), nu numai ca se pierde datorita geloziei( in multe relatii se pierde si fara gelozie) ci este realmente ASASINAT!!! GELOZIA ESTE O OTRAVA!!!
TangoFeliz
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:30
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:30:51
De la: kudika098337, la data 2010-01-26 16:35:41pt Tango Feliz. prostie ne prostie dar se si mosteneste.Un pic de gelozie nu strica niciodata. Eu recunosc ca sunt geloasa numai daca mi-se da motive . De exemplu am vrut sa intru pe adresa sotului meu de mes si nu a prea vrut la inceput si binteles ca am luat atitudine " ai ceva de ascuns " atunci bineinteles ca mia dat parola si nu avea nimic de ascuns . dar ma deranjat atitudinea lui . desi ca el nu prea intra pe mes. mentionez bineinteles ca el are parola mea deci eu nu am nimic de ascuns !


O relatie IDEALA presupune trei lucruri, pe langa iubire( de fapt sunt continute in iubire dar e bina sa fie punctate separat):
Respect
Incredere
Libertate
Eu, personal, nu stiu cat de mult respecti un om caruia nu-i acorzi libertate si dreptul la intimitate. faptul ca tu i-ai dat parola ta de mess e o prostie, dupa parera mea. e bina sa ai un loc care sa fie numai al tau, indiferent de relatia in care esti. un loc, care poate sa fie inocent, dar sa fie al tau.
daca nu va lasati fiecare dreptul la intimitate, nu va lasati fiecare libertate, relatia va merge"fortat" inainte, se va petrece un fenomen similar cazanului de aburi sub presiune: a controla pe celalalt este sinonim cu a ingrosa peretii cazanului, iar si iar... si, pana la urma, explozia se produce
sau, un alt aspect: MISTERUL unei relatii, farmecul ei, vraja ei( e ceva ce apare la inceputul unei relatii de iubire si ne face extrem de fericiti), nu numai ca se pierde datorita geloziei( in multe relatii se pierde si fara gelozie) ci este realmente ASASINAT!!! GELOZIA ESTE O OTRAVA!!!





... nene tango ... bre dar sintem animale sociale ... ce problema sa am daca nevasta-mea vrea pass-ul de mail sa o refuz ... am atitea chestii mult mai intime cu ea incit e chiar o prostie ... daca te consideri neinteles la un punct poti ascunde diverse ideii pe unde vrei ... dar nu aduc nimic bun ... parca spuneai ceva de incredere ...
marco918
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:37
De la: maria33, la data 2010-01-26 21:22:53
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-21 16:47:53din cate stiu eu, gelozia se datoreaza in primul rand lipsei de incredere in fortele proprii... ori increderea in sine e unul din atributele fundamentale ale unui barbat... deci, e o lipsa de masculinintate abil mascata...
cand gelozia intra intr-o incapere, iubirea este expulzata cu violenta afara... gelozia aduce cu sine un surogat de iubire, o "impostoare" care are masca iubirii pana cand apare cea mai mica suspiciune...
gelozia este unul din semnele clare ale prostiei omenesti...


tocmai ce ti-ai pus in cap 99% din populatia masculina a planetei..


asta inseamna ca ma pun si pe mine impotriva mea... eu am momente de gelozie... stiu ca nu e bine si ma straduiesc sa depasesc asta. cateodata imi reuseste, alteori nu... am prieteni exceptionali care m-au sfatuit de bine si care ma ajuta in momentele mai"delicate", asta e sansa mea... tot ce am scris aici sunt niste idei in care cred neconditionat si pe care, deocamdata,( teoria ca teoria dar "praftica" ne-omoara) ma straduiesc sa le pun in aplicare...
TangoFeliz
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:38
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:38:57
De la: maria33, la data 2010-01-26 21:22:53
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-21 16:47:53din cate stiu eu, gelozia se datoreaza in primul rand lipsei de incredere in fortele proprii... ori increderea in sine e unul din atributele fundamentale ale unui barbat... deci, e o lipsa de masculinintate abil mascata...
cand gelozia intra intr-o incapere, iubirea este expulzata cu violenta afara... gelozia aduce cu sine un surogat de iubire, o "impostoare" care are masca iubirii pana cand apare cea mai mica suspiciune...
gelozia este unul din semnele clare ale prostiei omenesti...


tocmai ce ti-ai pus in cap 99% din populatia masculina a planetei..


asta inseamna ca ma pun si pe mine impotriva mea... eu am momente de gelozie... stiu ca nu e bine si ma straduiesc sa depasesc asta. cateodata imi reuseste, alteori nu... am prieteni exceptionali care m-au sfatuit de bine si care ma ajuta in momentele mai"delicate", asta e sansa mea... tot ce am scris aici sunt niste idei in care cred neconditionat si pe care, deocamdata,( teoria ca teoria dar "praftica" ne-omoara) ma straduiesc sa le pun in aplicare...





... nene tango ... cind mai aveti momente de gelosie inseamna ca nu ati amortit de tot ... lasa prietenii si fa ce e corect si nu o sa dezamagesti pe nimeni ... pretenii nu trebuie inclusi in problemele de familie ...
marco918
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:42
haidi bre Tango bre, vorba lu' marco..noi toti am tacut sa nu iti stricam socotelile cu Animaa si tu dai cu bata in balta aducand pretena in discutie...da asta-i treaba?

Si eu raman la idea ca gelozia exista si e buna, dar cum nici iubirea nu e prea buna in exces asa si gelozia are efecte negative dupa o anumita limita. Chestia cu verificatul mailului e doar o copilarie, de parca eu sau ea nu pot face o alta adresa de mail.
Iradiatu_
Postat pe 27 Ianuarie 2010 10:59
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-26 16:47:02
De la: Animaa, la data 2010-01-26 16:27:21Tango Feliz:) am ramas placut surprinsa..daca tu esti in poza....si dragut si cu capul pe umeri:)


uite ma despre mine nu zice nici una asa ceva ...clar is defect


nu ma intereseaza cum aratzi,,,,,,,,,imi place cum gandesti ,,,,,,,,,cred ca mai bine itzi fredonam cantecul lui florian pittis
Dontyyy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:09
De la: kudika098337, la data 2010-01-26 16:35:41pt Tango Feliz. prostie ne prostie dar se si mosteneste.Un pic de gelozie nu strica niciodata. Eu recunosc ca sunt geloasa numai daca mi-se da motive . De exemplu am vrut sa intru pe adresa sotului meu de mes si nu a prea vrut la inceput si binteles ca am luat atitudine " ai ceva de ascuns " atunci bineinteles ca mia dat parola si nu avea nimic de ascuns . dar ma deranjat atitudinea lui . desi ca el nu prea intra pe mes. mentionez bineinteles ca el are parola mea deci eu nu am nimic de ascuns !

aiurea nu ai de ascuns...cite adrese ai pe care nu le stie el?
cit despre gelozie...daca nu ar fi iubirea nu ar avea picanteriile ei.depinde pina unde merge gelozia...
RUY_BLAS
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:09
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:30:51
De la: kudika098337, la data 2010-01-26 16:35:41pt Tango Feliz. prostie ne prostie dar se si mosteneste.Un pic de gelozie nu strica niciodata. Eu recunosc ca sunt geloasa numai daca mi-se da motive . De exemplu am vrut sa intru pe adresa sotului meu de mes si nu a prea vrut la inceput si binteles ca am luat atitudine " ai ceva de ascuns " atunci bineinteles ca mia dat parola si nu avea nimic de ascuns . dar ma deranjat atitudinea lui . desi ca el nu prea intra pe mes. mentionez bineinteles ca el are parola mea deci eu nu am nimic de ascuns !


O relatie IDEALA presupune trei lucruri, pe langa iubire( de fapt sunt continute in iubire dar e bina sa fie punctate separat):
Respect
Incredere
Libertate
Eu, personal, nu stiu cat de mult respecti un om caruia nu-i acorzi libertate si dreptul la intimitate. faptul ca tu i-ai dat parola ta de mess e o prostie, dupa parera mea. e bina sa ai un loc care sa fie numai al tau, indiferent de relatia in care esti. un loc, care poate sa fie inocent, dar sa fie al tau.
daca nu va lasati fiecare dreptul la intimitate, nu va lasati fiecare libertate, relatia va merge"fortat" inainte, se va petrece un fenomen similar cazanului de aburi sub presiune: a controla pe celalalt este sinonim cu a ingrosa peretii cazanului, iar si iar... si, pana la urma, explozia se produce
sau, un alt aspect: MISTERUL unei relatii, farmecul ei, vraja ei( e ceva ce apare la inceputul unei relatii de iubire si ne face extrem de fericiti), nu numai ca se pierde datorita geloziei( in multe relatii se pierde si fara gelozie) ci este realmente ASASINAT!!! GELOZIA ESTE O OTRAVA!!!



te contrazic putzin ,,,,,,,,EA a tzinut mortzis sa intre pe adresa de mess a sotzului ceea ce mie una personal mi se pare cea mai mare tampenie,,,,,,,inseamna ca exista un "dram " de mnencredere intre parteneri
Dontyyy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:11
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23 chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...


i-auzi inseamna ca esti liber puisor, nu?
one_size
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:11
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:11:56
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23 chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...


i-auzi inseamna ca esti liber puisor, nu?


clar trebuie cat mai urgent sa am o discutzie intre patru ochi(patru maini, doua guri si alte cele ) cu grasu
Dontyyy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:18
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:18:44
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:11:56
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23 chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...


i-auzi inseamna ca esti liber puisor, nu?


clar trebuie cat mai urgent sa am o discutzie intre patru ochi(patru maini, doua guri si alte cele ) cu grasu

pai si ce mai stai?
one_size
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:24
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:24:20
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:18:44
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:11:56
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23 chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...


i-auzi inseamna ca esti liber puisor, nu?


clar trebuie cat mai urgent sa am o discutzie intre patru ochi(patru maini, doua guri si alte cele ) cu grasu

pai si ce mai stai?


sa se mai "incinga" putzin atmosfera
Dontyyy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:26
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:26:34
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:24:20
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:18:44
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:11:56
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23 chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...


i-auzi inseamna ca esti liber puisor, nu?


clar trebuie cat mai urgent sa am o discutzie intre patru ochi(patru maini, doua guri si alte cele ) cu grasu

pai si ce mai stai?


sa se mai "incinga" putzin atmosfera

atunci sa incepem cu un dans la bara!
one_size
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:32
sorry, frumoaselor, I'm still taken. ne-am impacat in 10 minute.
dar va pretuiesc si va daruiesc tuturor afectiunea mea prieteneasca...
TangoFeliz
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:28
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:32:16
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:26:34
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:24:20
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:18:44
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:11:56
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23 chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...


i-auzi inseamna ca esti liber puisor, nu?


clar trebuie cat mai urgent sa am o discutzie intre patru ochi(patru maini, doua guri si alte cele ) cu grasu

pai si ce mai stai?


sa se mai "incinga" putzin atmosfera

atunci sa incepem cu un dans la bara!


daca e pe dansate, hai s-o dam pe tango, fetelor!
TangoFeliz
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:32
Banc pt barbatii gelosi:
La radio Erevan:
- Un ascutator intreaba: cum e mai bine? sa-mi iau o nevasta frumoasa care, in scurta vreme sa fie a tuturor, sau sa-mi iau una urata care sa-mi rmana numai mie?
- Noi va rspundem tot printr-o intrebare: dvs ce preferati?
sa mancati un tort cu prietenii?
sau un kk de unul singur?
TangoFeliz
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:38
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 14:32:45
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:32:16
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:26:34
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:24:20
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:18:44
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:11:56
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23 chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...


i-auzi inseamna ca esti liber puisor, nu?


clar trebuie cat mai urgent sa am o discutzie intre patru ochi(patru maini, doua guri si alte cele ) cu grasu

pai si ce mai stai?


sa se mai "incinga" putzin atmosfera

atunci sa incepem cu un dans la bara!


daca e pe dansate, hai s-o dam pe tango, fetelor!

sunt cam stangace in tango...ce putem face ?!
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:42
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 14:28:34sorry, frumoaselor, I'm still taken. ne-am impacat in 10 minute.
dar va pretuiesc si va daruiesc tuturor afectiunea mea prieteneasca...



si noi suntem "luate" dar asta nu inseamna ca ne-am pierdut simtzul umorului,,,,,,,,,,,mi-ar placea sa dansez tango dar s-ar putea sa te"ranesc" la ambele picioare
Dontyyy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:44
Cred ca gelozia nu strica intr-o relatie atata timp cat nu se transforma in posesivitate. Spre exemplu mie mi-ar placea ca iubitul meu sa fie sau sa isi arate mai mult gelozia... E gelos dar stie sa-si controleze gelozia. Pana sa ajunga la o posesivitate mie imi convine gelozia... sa il vezi cum se irita cand intoarce cineva capul dupa tine sau pur si simplu se uita mai insistent. Atata timp cat e incredere nu vad de ce ar strica gelozia! Suntem de 3 ani impreuna si nicioadata nu si-a manifestat gelozia la maxim. Asta si pentru ca nu ii dau motive si avem incredere unul in altul.
AdinaLu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:28
tango ! si frumos si cu capul pe umeri si glumet iti invidiez iubita cum te pastreaza iubita ta ? iar legat de incredere n-am incredere nici in mine dapai in "jumatatea mea" . sunt putin arsa de soarta si suflu si in iaurt . si intimitate daca vroia sa aiva sa fistat burlac nu sa imi manince7 ani de prietenie si 5 de casnicie{12}.
kudika098337
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:48
De la: kudika098337, la data 2010-01-27 18:48:08tango ! si frumos si cu capul pe umeri si glumet iti invidiez iubita cum te pastreaza iubita ta ? iar legat de incredere n-am incredere nici in mine dapai in "jumatatea mea" . sunt putin arsa de soarta si suflu si in iaurt . si intimitate daca vroia sa aiva sa fistat burlac nu sa imi manince7 ani de prietenie si 5 de casnicie{12}.


Te rog frumos, scuipa-ma si tu sa nu ma deochi.

Cum ma pastreaza iubita mea? cu multa greutate
Sa stii ca si eu sunt o fire destul de slaba( adica sunt un barbat puternic, deh...), si sunt destul de usor de tentat de o femeie frumoasa( exterior sau interior). Dar experienta unor "situatii" m-a invatat sa stau mai mult in banca mea si, daca vreo femeie imi inspira vreo emotie mai frumoasa, sa vad daca nu pot canaliza acea emotie catre iubita mea. Pana acum mi-a iesit.
Eu am observat ca, ori de cate ori fac cate un sacrificiu( de acest fel sau de alta natura) mai mic sau mai mare pentru ea, Dumnezeu ma rasplateste inzecit. Si iubirea care este intre noi creste generand niste stari de fericire aproape paradisiaca.
Bineinteles ca sunt destule momente in care o "comit" si in care natura mea de barbat( adica tagma celor care nu stiu deloc "cu ce se mananca" femeia) se manifesta in modul cel mai "spontan" si "autentic".
In traducere libera: mie, ca barbat, mi se pare ca totul e ok, ea se supara instant si eu nu stiu de ce. Dupa momentul explicatiei( care poate sa fie la mult timp dupa "eveniment") inteleg: pur si simplu e vorba de opacitatea mea la nevoile si "chemarile" din sufletul ei...
Totul era ok doar la mine...
Egoism, orgoliu, etc... mai am mult de tot de lucrat.
Oricum, multumesc pentru aprecieri.

In ceea ce priveste increderea in celalalt... eu am multi prieteni psihologi de meserie, multi din ei chiar psihoterapeuti. De la ei stiu ca gelozia nu este altceva decat o lipsa de incredere in sine, un anumit gen de frica IRATIONALA in ultima instanta.

Gandeste-te ca esti o fiinta unica si ca meriti sa fii iubita pentru ceea ce esti tu, in unicitatea ta. Pentru ca acesta este adevarul adevarat. Si nimeni nu-ti poate lua aceasta.
Invata sa te iubesti si sa te accepti asa cum esti, o sa vezi atunci cat de linistita vei fi in privinta sotului tau. Si s-ar putea ca acea flacara care v-a "aprins" la inceputurile relatiei voastre sa se reaprinda si sa va aduca din nou fericirea pe care o visezi, constient sau nu. Eu asta iti doresc din tot sufletul.
TangoFeliz
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:35
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 14:44:27
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 14:28:34sorry, frumoaselor, I'm still taken. ne-am impacat in 10 minute.
dar va pretuiesc si va daruiesc tuturor afectiunea mea prieteneasca...



si noi suntem "luate" dar asta nu inseamna ca ne-am pierdut simtzul umorului,,,,,,,,,,,mi-ar placea sa dansez tango dar s-ar putea sa te"ranesc" la ambele picioare


Eu unul n-am intalnit femeie care sa nu invete sa danseze tango repede. E ceva in natura lor, nu stiu cum fac dar si aici ne-o iau inainte Daca ai fi din Iasi ti-as putea demonstra usor ce dansatoare buna esti. Daca nu esti din Iasi... cine stie?... "Drumurile noastre toate..."
TangoFeliz
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:40
De la: roz5bule6lila7, la data 2010-01-27 14:42:30
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 14:32:45
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:32:16
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:26:34
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:24:20
De la: Dontyyy, la data 2010-01-27 11:18:44
De la: one_size, la data 2010-01-27 11:11:56
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23 chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...


i-auzi inseamna ca esti liber puisor, nu?


clar trebuie cat mai urgent sa am o discutzie intre patru ochi(patru maini, doua guri si alte cele ) cu grasu

pai si ce mai stai?


sa se mai "incinga" putzin atmosfera

atunci sa incepem cu un dans la bara!


daca e pe dansate, hai s-o dam pe tango, fetelor!

sunt cam stangace in tango...ce putem face ?!


Am raspuns mai sus unei alte minunate urmase a Evei ca femei nepricepute in tango nu exista. Cel mult femei care nu au fost puse in valoare...
Din cate stiu eu, exista si in Brasov cursuri beton de tango argentinian. De ce nu incerci?
Si, peste un an, poate am drum prin Brasov si o sa ajung la vreo seara de milonga( adica de tango) si o sa fiu atat de impresionat de dansul unei femei incat o sa-mi doresc sa dansez si eu cu ea. astfel voi descoperi ca acea femeie este... ghici cine?
TangoFeliz
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:49
:))))) Imi verbalizasem si eu impresia............repede m-ai taxat........semn de alint Felix.......:))))greseala-i o caracteristica a omului:))))
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:08
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 14:28:34sorry, frumoaselor, I'm still taken. ne-am impacat in 10 minute.
dar va pretuiesc si va daruiesc tuturor afectiunea mea prieteneasca...


lasa puisor ca si noi te putem lua...o data ...de 2 ori!
n-a zis nimeni ca vrea sa te ia pentru totdeauna!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:13
De la: marco918, la data 2010-01-27 00:10:49
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-27 00:03:23
De la: Animaa, la data 2010-01-26 16:27:21Tango Feliz:) am ramas placut surprinsa..daca tu esti in poza....si dragut si cu capul pe umeri:)


te rog frumos, scuipa-ma sa nu ma deochi!
acum, serios vorbind, iti multumesc dar, in ceea ce priveste capul pe umeri... hm, chiar in seara asta am "comis-o": am facut o gafa si mi-am suparat iubita, asa ca...





... phaaaaa ... si eu nu ti-am mai criticat ''lema'' crezind ca te lipesti si tu de maria ... si tu iti si superi prietena ...
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubitul meu=egoist 39 De la: angelo_micnegrusiurat 3 Decembrie 2009 21:24
Barbatul imatur: incantare sau dezgust??? 72 De la: 12 Septembrie 2013 23:49
am si eu nevoie de un sfat 16 De la: just_me_ella 13 Aprilie 2010 14:08
Circumcizie! La Femei?! 65 De la: everything_for_you 30 Martie 2009 14:38
barbatii inseala si femeile frumoase si urate si perfecte 6 De la: felixcat 20 Iulie 2009 16:59