Setari Cookie-uri

barbati gelosi

:)zambesc ,tie Iradiatu`.....esti constient doar , de trairile tale....fara a le lasa sa te copleseasca pentru ca nu le crezi a fi la locul lor:) esti tinerel?
Animaa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:31
De la: Animaa, la data 2010-01-28 16:31:32:)zambesc ,tie Iradiatu`.....esti constient doar , de trairile tale....fara a le lasa sa te copleseasca pentru ca nu le crezi a fi la locul lor:) esti tinerel?


sunt prea batran pentru a crede in povesti cu zane si feti frumosi si prea tanar sa fi trait una
Iradiatu_
Postat pe 28 Ianuarie 2010 21:32
De la: cristinxxx, la data 2010-01-28 12:21:12
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 12:16:55ca sa fiu si eu on topic,,,,,,,,,,,,,personal prefer barbatul gelos(dar nu foarte gelos ) pentru mine ca femeie este o "dovada"(daca pot spune asa) ca ma iubeste n-as putea sta langa un barbat "indiferent"
Despre asta-i vorba de "indiferenta" , fiindca daca nu-ti pasa de ce te-ar interesa ?!!!

nu intotdeauna daca e gelos cineva te si iubeste.tine mai mult de orgoliu decat de iubire gelozia.parerea mea.
mkdisk
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:15
De la: nesty, la data 2010-01-21 15:04:22Dragi femei
Va rog a primi parerile Dnv.referitor la comportarea" barbatului gelos"si din ce motive nu ati fi de acord sa fiti prietena/casatorita cu el.
Multumesc

Aici vorbim de o gelozie de proportii mari.fiindca un picut gelosi suntem toti, de ce sa nu o recunoastem.si mai ales daca cineva iti da si motive serioase pentru asta.nimanui nu ii place sa fie luat de fraier.totul e sa nu se depaseasca limitele bunului-simt si normalitatii, care pentru fiecare persoana poate insemna altceva si prin motive serioase inteleg ceva cu adevarat serios, nu ca se uita nu stiu cum la ala sau chestii din astea.mi se pare o tampenie sa tot scoti ochii cuiva pentru niste chestii marunte sau din senin, fiindca tie ti se nazare ceva.asemenea partener e foarte greu de suportat si e de inteles de ce o femeie nu ar vrea o relatie cu un astfel de personaj.plus ca...drumul de la ce ti se nazare pana la palme, injuraturi, jigniri e scurt.
mkdisk
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:29
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-26 15:27:06acu' eu cred ca barbatii gelosi se impart in doua categorii:
1. aia mai vocali care tipa la tine cand te uiti mai nu stiu cum la altul.
2. aia care nu iti spun nimic, te mai verifica asa din cand in cand pentru orice eventualitate, iar cand te prind te urca in masina cu bagaje cu tot si te lasa la "mamica", fara prea multe discutii.

eh...acu' sa vedem...pe care il preferati?

pe nici unul.....daca tipa la mine fara motiv plec eu, daca ma trimite la mama ii multumesc de serviciu.nimic nu e mai enervant decat o gelozie fara motiv si de proportii.daca nu ai incredere, de ce stai intr-o relatie?increderea e baza unei relatii.
mkdisk
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:45
sa nu-mi spuneti voi mie ca nu va gadila orgoliul un pic de gelozie...a spus cineva mai sus ca n-ar sta langa un barbat indiferent.subscriu si eu.dar sa fie intr-o doza de bun simt
maria33
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:37
gelozia este o boala care nu se vindeca niciodata .
sema
Postat pe 30 Ianuarie 2010 23:37
De la: maria33, la data 2010-01-30 14:37:00sa nu-mi spuneti voi mie ca nu va gadila orgoliul un pic de gelozie...a spus cineva mai sus ca n-ar sta langa un barbat indiferent.subscriu si eu.dar sa fie intr-o doza de bun simt


...stii ce vrei...SUBSCRIU...
RUY_BLAS
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:58
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .
Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Februarie 2010 16:22
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-26 16:01:02na' eu nu stiu cum sunt altii..da dupa definitiile de pe aici eu cred ca sunt un barbat gelos.

Adicatelea nu stau cu detectoru' de minciuni in mana cand intra in casa sau fac cercetari amanuntite asupra mijloacelor de comunicare in mod periodic, nu pentru ca nu as considera necesar da mi se pare plictisitor, o activitate consumatoare de timp si sa fiu sincer prefer sa ma joc pe calculator in timpul asta. Daaar asta nu inseamna ca sunt cu totul intr-o realitate paralela. E frumos asa cu iubire si cu deastea da' tot is atent ce se intampla in jurul meu. Sunt constient ca mai trage asa o ocheada pe alaturi din cand in cand ca na' e femeie, vrea sa simta ca inca mai atrage barbatii sau mai stiu eu ce si cata vreme se rezuma doar la asta nu e chiar un capat de lume, ca mai intorc si eu capu' pe strada. Nici nu o bat prea tare la cap cand vrea sa iasa cu nu's ce prieten pe care nu l-a vazut de nu stiu cand, sau are vreun "copchil de suflet" cu care mai sta de vorba (vai ce nu-i sufar).
Cu toate acestea, daca ma inseala aflu ..adica chiar mi s-a intamplat. Nu am spus nimic fetei ca nu aveam nici o dovada clara, pana cand am aranjat lucrurile in asa fel incat sa-i prind, am auzit celebra fraza "crezi ce vezi sau ce iti spun eu?" (atunci chiar am ras), m-am enervat nu ca m-a inselat, ci ca a fost atat de proasta incat sa o prind, si in 2 ore era la "mamica" cu tot cu bagaje.
Apoi nu tin femeia cu lantu' da nici nu ma culc asa pe o ureche ca niciodata nu se stie :)
manuelaaa
Postat pe 9 Februarie 2010 01:08
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-28 00:35:49
De la: kudika098337, la data 2010-01-27 18:48:08tango ! si frumos si cu capul pe umeri si glumet iti invidiez iubita cum te pastreaza iubita ta ? iar legat de incredere n-am incredere nici in mine dapai in "jumatatea mea" . sunt putin arsa de soarta si suflu si in iaurt . si intimitate daca vroia sa aiva sa fistat burlac nu sa imi manince7 ani de prietenie si 5 de casnicie{12}.


Te rog frumos, scuipa-ma si tu sa nu ma deochi.

Cum ma pastreaza iubita mea? cu multa greutate
Sa stii ca si eu sunt o fire destul de slaba( adica sunt un barbat puternic, deh...), si sunt destul de usor de tentat de o femeie frumoasa( exterior sau interior). Dar experienta unor "situatii" m-a invatat sa stau mai mult in banca mea si, daca vreo femeie imi inspira vreo emotie mai frumoasa, sa vad daca nu pot canaliza acea emotie catre iubita mea. Pana acum mi-a iesit.
Eu am observat ca, ori de cate ori fac cate un sacrificiu( de acest fel sau de alta natura) mai mic sau mai mare pentru ea, Dumnezeu ma rasplateste inzecit. Si iubirea care este intre noi creste generand niste stari de fericire aproape paradisiaca.
Bineinteles ca sunt destule momente in care o "comit" si in care natura mea de barbat( adica tagma celor care nu stiu deloc "cu ce se mananca" femeia) se manifesta in modul cel mai "spontan" si "autentic".
In traducere libera: mie, ca barbat, mi se pare ca totul e ok, ea se supara instant si eu nu stiu de ce. Dupa momentul explicatiei( care poate sa fie la mult timp dupa "eveniment") inteleg: pur si simplu e vorba de opacitatea mea la nevoile si "chemarile" din sufletul ei...
Totul era ok doar la mine...
Egoism, orgoliu, etc... mai am mult de tot de lucrat.
Oricum, multumesc pentru aprecieri.

In ceea ce priveste increderea in celalalt... eu am multi prieteni psihologi de meserie, multi din ei chiar psihoterapeuti. De la ei stiu ca gelozia nu este altceva decat o lipsa de incredere in sine, un anumit gen de frica IRATIONALA in ultima instanta.

Gandeste-te ca esti o fiinta unica si ca meriti sa fii iubita pentru ceea ce esti tu, in unicitatea ta. Pentru ca acesta este adevarul adevarat. Si nimeni nu-ti poate lua aceasta.
Invata sa te iubesti si sa te accepti asa cum esti, o sa vezi atunci cat de linistita vei fi in privinta sotului tau. Si s-ar putea ca acea flacara care v-a "aprins" la inceputurile relatiei voastre sa se reaprinda si sa va aduca din nou fericirea pe care o visezi, constient sau nu. Eu asta iti doresc din tot sufletul.

Hello madam ! Frumusetea lui e in minte si suflet.Citeste mai atent si vezi de unde straluceste asa. Poza nu cred sa fie a lui ci a unui actor ,Alec Baldwin,daca nu ma-nsel.Frumusetea fizica e trecatoare si eu una nu consider asta un criteriu de selectie sine qua non. E adevarat ca amblajul vinde produsul dar fericit e cel ce le are pe amandoua. Yes or not?
manuelaaa
Postat pe 9 Februarie 2010 01:32
De la: manuelaaa, la data 2010-02-09 01:32:52
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-28 00:35:49
De la: kudika098337, la data 2010-01-27 18:48:08tango ! si frumos si cu capul pe umeri si glumet iti invidiez iubita cum te pastreaza iubita ta ? iar legat de incredere n-am incredere nici in mine dapai in "jumatatea mea" . sunt putin arsa de soarta si suflu si in iaurt . si intimitate daca vroia sa aiva sa fistat burlac nu sa imi manince7 ani de prietenie si 5 de casnicie{12}.


Te rog frumos, scuipa-ma si tu sa nu ma deochi.

Cum ma pastreaza iubita mea? cu multa greutate
Sa stii ca si eu sunt o fire destul de slaba( adica sunt un barbat puternic, deh...), si sunt destul de usor de tentat de o femeie frumoasa( exterior sau interior). Dar experienta unor "situatii" m-a invatat sa stau mai mult in banca mea si, daca vreo femeie imi inspira vreo emotie mai frumoasa, sa vad daca nu pot canaliza acea emotie catre iubita mea. Pana acum mi-a iesit.
Eu am observat ca, ori de cate ori fac cate un sacrificiu( de acest fel sau de alta natura) mai mic sau mai mare pentru ea, Dumnezeu ma rasplateste inzecit. Si iubirea care este intre noi creste generand niste stari de fericire aproape paradisiaca.
Bineinteles ca sunt destule momente in care o "comit" si in care natura mea de barbat( adica tagma celor care nu stiu deloc "cu ce se mananca" femeia) se manifesta in modul cel mai "spontan" si "autentic".
In traducere libera: mie, ca barbat, mi se pare ca totul e ok, ea se supara instant si eu nu stiu de ce. Dupa momentul explicatiei( care poate sa fie la mult timp dupa "eveniment") inteleg: pur si simplu e vorba de opacitatea mea la nevoile si "chemarile" din sufletul ei...
Totul era ok doar la mine...
Egoism, orgoliu, etc... mai am mult de tot de lucrat.
Oricum, multumesc pentru aprecieri.

In ceea ce priveste increderea in celalalt... eu am multi prieteni psihologi de meserie, multi din ei chiar psihoterapeuti. De la ei stiu ca gelozia nu este altceva decat o lipsa de incredere in sine, un anumit gen de frica IRATIONALA in ultima instanta.

Gandeste-te ca esti o fiinta unica si ca meriti sa fii iubita pentru ceea ce esti tu, in unicitatea ta. Pentru ca acesta este adevarul adevarat. Si nimeni nu-ti poate lua aceasta.
Invata sa te iubesti si sa te accepti asa cum esti, o sa vezi atunci cat de linistita vei fi in privinta sotului tau. Si s-ar putea ca acea flacara care v-a "aprins" la inceputurile relatiei voastre sa se reaprinda si sa va aduca din nou fericirea pe care o visezi, constient sau nu. Eu asta iti doresc din tot sufletul.

Hello madam ! Frumusetea lui e in minte si suflet.Citeste mai atent si vezi de unde straluceste asa. Poza nu cred sa fie a lui ci a unui actor ,Alec Baldwin,daca nu ma-nsel.Frumusetea fizica e trecatoare si eu una nu consider asta un criteriu de selectie sine qua non. E adevarat ca amblajul vinde produsul dar fericit e cel ce le are pe amandoua. Yes or not?


Totusi... poza aia e chiar a mea, e facuta acum doi ani de cineva care a stiut cum sa o faca. mai sunt poze cu mine la profilul meu, daca in celelalte poze arat altfel, (mai putin frumos ) , asta e meritul celei care mi-a facut acea poza extrem de reusita
TangoFeliz
Postat pe 9 Februarie 2010 09:10
in loc sa te simti mandru ca te'a confundat cu un actor tu ai stricat toata vraja...pfff
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 09:29
asculta la mine nu are nicio legatura cu poza doar vrea si ea sa se bage in seama cu tine
Dontyyy
Postat pe 9 Februarie 2010 09:34
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:34:58 asculta la mine nu are nicio legatura cu poza doar vrea si ea sa se bage in seama cu tine
A vazut ca este acel ...asa zis barbat ,cu traista-n cap,si este foarte avantajos pentru femei !!!
cristinxxx
Postat pe 9 Februarie 2010 09:40
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/2659/2659361levt6ni24f.gif[/img][/url]
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 09:41
De la: cristinxxx, la data 2010-02-09 09:40:39
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:34:58 asculta la mine nu are nicio legatura cu poza doar vrea si ea sa se bage in seama cu tine
A vazut ca este acel ...asa zis barbat ,cu traista-n cap,si este foarte avantajos pentru femei !!!


va trebui sa-mi explici mai amanuntzit tzi-am spus ca ma bagi in ceatza cu expresiile tale
Dontyyy
Postat pe 9 Februarie 2010 09:46
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:46:13
De la: cristinxxx, la data 2010-02-09 09:40:39
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:34:58 asculta la mine nu are nicio legatura cu poza doar vrea si ea sa se bage in seama cu tine
A vazut ca este acel ...asa zis barbat ,cu traista-n cap,si este foarte avantajos pentru femei !!!


va trebui sa-mi explici mai amanuntzit tzi-am spus ca ma bagi in ceatza cu expresiile tale
Adica nu stie nimic ce se'ntampla-n preajma lui ,faci ce vrei iar el vede doar ce-i spui !!!
cristinxxx
Postat pe 9 Februarie 2010 09:51
De la: TangoFeliz, la data 2010-02-09 09:10:28
De la: manuelaaa, la data 2010-02-09 01:32:52
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-28 00:35:49
De la: kudika098337, la data 2010-01-27 18:48:08tango ! si frumos si cu capul pe umeri si glumet iti invidiez iubita cum te pastreaza iubita ta ? iar legat de incredere n-am incredere nici in mine dapai in "jumatatea mea" . sunt putin arsa de soarta si suflu si in iaurt . si intimitate daca vroia sa aiva sa fistat burlac nu sa imi manince7 ani de prietenie si 5 de casnicie{12}.


Te rog frumos, scuipa-ma si tu sa nu ma deochi.

Cum ma pastreaza iubita mea? cu multa greutate
Sa stii ca si eu sunt o fire destul de slaba( adica sunt un barbat puternic, deh...), si sunt destul de usor de tentat de o femeie frumoasa( exterior sau interior). Dar experienta unor "situatii" m-a invatat sa stau mai mult in banca mea si, daca vreo femeie imi inspira vreo emotie mai frumoasa, sa vad daca nu pot canaliza acea emotie catre iubita mea. Pana acum mi-a iesit.
Eu am observat ca, ori de cate ori fac cate un sacrificiu( de acest fel sau de alta natura) mai mic sau mai mare pentru ea, Dumnezeu ma rasplateste inzecit. Si iubirea care este intre noi creste generand niste stari de fericire aproape paradisiaca.
Bineinteles ca sunt destule momente in care o "comit" si in care natura mea de barbat( adica tagma celor care nu stiu deloc "cu ce se mananca" femeia) se manifesta in modul cel mai "spontan" si "autentic".
In traducere libera: mie, ca barbat, mi se pare ca totul e ok, ea se supara instant si eu nu stiu de ce. Dupa momentul explicatiei( care poate sa fie la mult timp dupa "eveniment") inteleg: pur si simplu e vorba de opacitatea mea la nevoile si "chemarile" din sufletul ei...
Totul era ok doar la mine...
Egoism, orgoliu, etc... mai am mult de tot de lucrat.
Oricum, multumesc pentru aprecieri.

In ceea ce priveste increderea in celalalt... eu am multi prieteni psihologi de meserie, multi din ei chiar psihoterapeuti. De la ei stiu ca gelozia nu este altceva decat o lipsa de incredere in sine, un anumit gen de frica IRATIONALA in ultima instanta.

Gandeste-te ca esti o fiinta unica si ca meriti sa fii iubita pentru ceea ce esti tu, in unicitatea ta. Pentru ca acesta este adevarul adevarat. Si nimeni nu-ti poate lua aceasta.
Invata sa te iubesti si sa te accepti asa cum esti, o sa vezi atunci cat de linistita vei fi in privinta sotului tau. Si s-ar putea ca acea flacara care v-a "aprins" la inceputurile relatiei voastre sa se reaprinda si sa va aduca din nou fericirea pe care o visezi, constient sau nu. Eu asta iti doresc din tot sufletul.

Hello madam ! Frumusetea lui e in minte si suflet.Citeste mai atent si vezi de unde straluceste asa. Poza nu cred sa fie a lui ci a unui actor ,Alec Baldwin,daca nu ma-nsel.Frumusetea fizica e trecatoare si eu una nu consider asta un criteriu de selectie sine qua non. E adevarat ca amblajul vinde produsul dar fericit e cel ce le are pe amandoua. Yes or not?


Totusi... poza aia e chiar a mea, e facuta acum doi ani de cineva care a stiut cum sa o faca. mai sunt poze cu mine la profilul meu, daca in celelalte poze arat altfel, (mai putin frumos ) , asta e meritul celei care mi-a facut acea poza extrem de reusita[/quot

Regret confuzia si iarta-mi graba de a ma lansa in aprecieri nefondate. Esti norocos si in privinta asta: si ambalaj si continut.
Be happy !!!
manuelaaa
Postat pe 9 Februarie 2010 12:08
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:34:58 asculta la mine nu are nicio legatura cu poza doar vrea si ea sa se bage in seama cu tine


Ooooh, da...asa este. Doamna kudika 098337 a fost atrasa vizibil de poza lui si emotiile au determinat-o sa-si exprime parerea. Ce e rau in asta? E ceva imoral? Nu ! Doar daca se naste o idila in afara casatoriei (daca unul dintre ei sau chiar amandoi ar fi casatoriti).
manuelaaa
Postat pe 9 Februarie 2010 12:24
De la: cristinxxx, la data 2010-02-09 09:40:39
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:34:58 asculta la mine nu are nicio legatura cu poza doar vrea si ea sa se bage in seama cu tine
A vazut ca este acel ...asa zis barbat ,cu traista-n cap,si este foarte avantajos pentru femei !!!


Daca spunand "asa zis barbat cu traista-n cap" te-ai referit la mine, inseamna ca
1)esti invidios ca tu nu te bucuri si tu de atata atentie si apreciere. (daca te incalzeste cu ceva, afla ca, desi ma incanta aceste lucruri, eu unul sunt constient ca nu le merit decat intr-o mica masura) La tine e o chestie tipica de mascul... de rivalitate, de concurenta... exact ce spuneam eu mai sus, ca la anumite regnuri de inteligenta inferioara, testosteronul nu poate fi tinut in frau...
2) e clar ca bunul simt, buna crestere, si respectul pentru celelalt(asta insemnand, implicit, si respectul pentru propria persoana) nu constituie punctul tau forte. Mai pe intelesul tau: nu-ti apartin...
Pai nu prea are cum, un neam prost, sa fie preferat de anumite femei.
Eu, personal, apreciez la tine, stimabile, anumite calitati tipic masculine(si cred ca le si invidiez putin) dar asta nu inseamna ca esti barbatul fatal.
Si cred ca sunt destule femei care te-ar prefera pe tine(probabil majoritatea) unuia ca mine, dar nu toate.
Dar asta nu ma intereseaza pe mine aici. Fii linistit, nu sunt aici pentru agatamente, chiar daca imi plac femeile, le apreciez, le stimez si le ador cat de mult pot. Scopul meu aici este altul. Le multumesc frumos doamnelor si domnisoarelor care ma apreciaza intr-un fel sau altul, imi incalzeste sufletul si ma bucura mult asta, de ce sa mint? Si caut sa ma revansez si eu pe cat pot.
Repet, stiu bine cat sunt de bun si ca am destule defecte. Eu am invatat sa-mi stiu lungul nasului, asta pentru ca viata m-a obligat sa-mi folosesc neuronii si sa trag invataminte din greselile multe pe care le-am facut.

TangoFeliz
Postat pe 9 Februarie 2010 16:03
totzi oameni indiferent ca-s barbatzi sau femei au calitatzi si defecte
Dontyyy
Postat pe 9 Februarie 2010 16:08
De la: Shhh, la data 2010-02-09 09:29:31in loc sa te simti mandru ca te'a confundat cu un actor tu ai stricat toata vraja...pfff


si daca seman cu un actor inseamna ca sunt mai cu mot decat altii?
mie nu-mi place sa-mi insusesc ce nu mi se cuvine.
TangoFeliz
Postat pe 9 Februarie 2010 22:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc inca si ce sa fac? 31 De la: geolynu 27 Iulie 2010 23:52
diferenta de varsta 11 De la: luminici 14 Decembrie 2009 13:03
Barbati vs femei 18 De la: r_girl 20 Mai 2009 13:44
INTREBARE PENTRU TOATA LUMEA 147 De la: Eva32 18 Octombrie 2011 00:35
Care este cheia succesului? Multilateralitatea femeilor sau unilateralitatea barbatilor? 75 De la: scorpio67 9 Noiembrie 2010 14:51