Setari Cookie-uri

FEMEIA GEMENI

si inca ceva femeia gemeni stie sa iubeasca si se multumeste cu putin doar sa nu fie mintita va pup o zi frumoasa
victoria62
Postat pe 28 Februarie 2010 10:26
Si eu sunt geamanA.Tot ce s-a scris pt gemeni este foarte adevarat. Ei intruchipeaza doua suflete care se contrazic in functie de situatie. Am o relatie de 5 ani cu un varsator si cred ca am gasit sufletul pereche.El este puternic si inteligent prin natura zodiei, exact ce le place gemenilor.
kudika018403
Postat pe 28 Februarie 2010 14:08
buna ziua...si eu sunt in zodia gemeni...una dintre cele mai frumoase zodii dupa parerea mea dar si una din cele mai greu de inteles

pot spune despre mine ca sunt o fire grabita tot timpul foarte copilaroasa...care se gandeste la cai verzi pe pereti si cand are vreo problema de viata si de moarte...asta nu o impiedica sa se gandeasca la tot felul de lucruri care altcineva nici nu s'ar putea gandi...
nu degeaba se spuna ca verbul caracteristic este "a gandi" pentru ca adora sa se gandeasca la tot felul de prostii...
despre razbunare...eu cel putin nu sunt o fire razbunatoare...mai degraba in cazul in care ma razbun fac asta prin indiferenta si prin nebagare de seama pentru ca stiu ca asta macina pe cel care mi-a gresit...iar daca lui nui pasa ca mia gresit nici mie nu o sa imi pese...intradevar pot trece cu usurinta de la o stare la alta...este cea mai ciudata zodie
se intelege cel mai bine cu balanta si varsatorul...dupa propria experienta stiu ca ma inteleg foarte bine cu aceste zodii desi in final m-am oprit la un TAUR si am facut o greseala foarte mare...pentru ca este fix opusul aceste zodii ...ei sunt cei mai stabili iar noi cele mai rebele...vor sa ne tina intr-o colivie si sa nu ne mai dea drumu si vor sa ne izoleze de lumea ceea ce noua ne-ar fi imposibil pentru ca suntem foarte sociabile si iubim lumea exterioara...iubim sa avem prieteni si sa vorbim....iubim multe ...iubim sa flirtam...si cand iubim de adevaratelea asta implica si multa gandire si partenerul trebuie sa fie unul inteligent care ne poate provoca la mjulte discutii interesante...sper ca mai sunt fete care se regasesc in aceasta poveste...

a...si mai stiu ca femeilor gemeni le place sa li se ofere multe sa nu faca prea mult sacrificiu ca sa obtina ceva...si sunt si orgolioase...si se muleaza in asa fel incat sa fie potrivita oricarei discutii si oricarui om...numai daca asta nu implica sa ramana toata viata asa...si intradevar sunt superficiale fac unele lucruri doar ca sa fie placuta de lume;)
argint_viu
Postat pe 28 Februarie 2010 18:04
Buna.Felicitari argint viu ai descris zodia gemeni perfect .Si eu sint gemeni si m-am regasit in ce ai spus.Nu mam potrivit cu taur exact cum ai spus tu dar nici cu berbec e dezastru .Va pup o seara placuta
victoria62
Postat pe 1 Martie 2010 18:16
si eu m-am regasit in multe din cele spuse de argint viu, numai intr-un singur lucru nu si e faptu ca e adevarat ca ne place sa ne surprinda cu cate ceva dar cel putin in cazul meu nu-mi place sa mi se faca cadouri ce eu nu am facut nimic ca sa mil castig!!poate is prea orgolioasa!!
valentinacristina
Postat pe 1 Martie 2010 23:02
De la: kudika089581, la data 2010-02-14 20:16:34Dar de barbatii gemeni ce spuneti? Mie mi se par cam superficiali si fara profunzime. Poate sa iasa o relatie cu ei?


d acord cu tn,cunosc persoane foarte superficiale si chiar nepasatoare in zodia gemeni,fiind barbati
Diana_Dy
Postat pe 2 Martie 2010 16:18
Ma recunosc in descrierea facuta de tine.......sint o geamana in cautarea jumatatii.......dar nu cred ca o sa gasesc persoana care sa ma accepte.......ce zicetii relatia gemeni cu gemeni merge????????
kudika135438
Postat pe 3 Martie 2010 17:26
De la: argint_viu, la data 2010-02-28 18:04:58buna ziua...si eu sunt in zodia gemeni...una dintre cele mai frumoase zodii dupa parerea mea dar si una din cele mai greu de inteles

pot spune despre mine ca sunt o fire grabita tot timpul foarte copilaroasa...care se gandeste la cai verzi pe pereti si cand are vreo problema de viata si de moarte...asta nu o impiedica sa se gandeasca la tot felul de lucruri care altcineva nici nu s'ar putea gandi...
nu degeaba se spuna ca verbul caracteristic este "a gandi" pentru ca adora sa se gandeasca la tot felul de prostii...
despre razbunare...eu cel putin nu sunt o fire razbunatoare...mai degraba in cazul in care ma razbun fac asta prin indiferenta si prin nebagare de seama pentru ca stiu ca asta macina pe cel care mi-a gresit...iar daca lui nui pasa ca mia gresit nici mie nu o sa imi pese...intradevar pot trece cu usurinta de la o stare la alta...este cea mai ciudata zodie
se intelege cel mai bine cu balanta si varsatorul...dupa propria experienta stiu ca ma inteleg foarte bine cu aceste zodii desi in final m-am oprit la un TAUR si am facut o greseala foarte mare...pentru ca este fix opusul aceste zodii ...ei sunt cei mai stabili iar noi cele mai rebele...vor sa ne tina intr-o colivie si sa nu ne mai dea drumu si vor sa ne izoleze de lumea ceea ce noua ne-ar fi imposibil pentru ca suntem foarte sociabile si iubim lumea exterioara...iubim sa avem prieteni si sa vorbim....iubim multe ...iubim sa flirtam...si cand iubim de adevaratelea asta implica si multa gandire si partenerul trebuie sa fie unul inteligent care ne poate provoca la mjulte discutii interesante...sper ca mai sunt fete care se regasesc in aceasta poveste...

a...si mai stiu ca femeilor gemeni le place sa li se ofere multe sa nu faca prea mult sacrificiu ca sa obtina ceva...si sunt si orgolioase...si se muleaza in asa fel incat sa fie potrivita oricarei discutii si oricarui om...numai daca asta nu implica sa ramana toata viata asa...si intradevar sunt superficiale fac unele lucruri doar ca sa fie placuta de lume;)


Cata dreptate ai . eu sunt TAUR cu ascendent in GEMENI , si contradictie mai mare in acelasi loc nush daca mai gasesc . pe cat de incapatanata si posesiva eram inainte , pe atat de diversa si detasata am devenit acum . (dupa 20 de ani ) . sunt exact opusul a ceea ce eram inainte dar cu putin efort , pun in evidenta doar caliatile de la ambele zodii .
Taurii sunt foarte loiali si determinati , stabili si puternici , spre deosebire de gemeni care au o multime de aptitudini si de aspiratii , sunt foarte flexibili dar cu greu duc un poiect pana la sfarsit .
Parerea mea , gemenii au de invatat rabdarea , valorile ancestrale si pasiunea de la tauri .
O primavara minunata la toate fetele din gemeni si pentru toti prietenii lor (care sunt ff multi . ha-ha ) !
georgiana1705
Postat pe 4 Martie 2010 06:22
buna.....si eu sunt gemeni si in mare parte sunt de acord cu tot ce s-a spus aici.....m-ar interesa si pe mine daca am sanse la un capricorn......am mai avut o relatie cu un capricorn si nu a mers....acum sunt la a doua...........sunt infideli si foarte caposi asta din cate am observat eu......mai stie cineva ceva de capricorni?????
catalinabelgiru
Postat pe 4 Martie 2010 14:51
De la: catalinabelgiru, la data 2010-03-04 14:51:58buna.....si eu sunt gemeni si in mare parte sunt de acord cu tot ce s-a spus aici.....m-ar interesa si pe mine daca am sanse la un capricorn......am mai avut o relatie cu un capricorn si nu a mers....acum sunt la a doua...........sunt infideli si foarte caposi asta din cate am observat eu......mai stie cineva ceva de capricorni?????

Capricornul este disciplinat, loial, serios, practic, se orienteaza catre succes. Capata cu greu încredere în ceilalti. Are un puternic simt al realitatii. El se concentreaza asupra esentialului, este sârguincios, perseverent, econom, corect.
GYPSI
Postat pe 4 Martie 2010 14:55
pacat ca nu le-ai cunoscut pe fecioare. sunt....cele mei...cele!
dragdana
Postat pe 4 Martie 2010 18:48
Nu-mi plac gemenii....parca nu stiu niciodata sa se opreasca exagereaza in tot ceea ce zic/fac.
ocs
Postat pe 4 Martie 2010 19:02
iulia069834
Postat pe 4 Martie 2010 19:03
Salut ! Da si eu sunt o femeie gemeni ca multe altele ...ambitioasa si incapatanata dar oricum suntem diferite de celelalte ziodii
kudika135576
Postat pe 5 Martie 2010 14:29
Salut ! Sa stii ca toti sunt la fel indiferent de zodie ,culoare politica, ...etc. I-ti doresc multa bafta in continuare .........
kudika135576
Postat pe 5 Martie 2010 14:34
Buna. Si eu sint o geamana care ma enervez repede dar imi trece lafel de repede.Imi place sa fiu iubita si sa iubesc.Iubesc pasarile si animalele. Va pup
victoria62
Postat pe 5 Martie 2010 18:45
si eu sunt tot o geamana,si pot spune k sunt f orgolioasa si incapatanata si uneori copilaroasa,cat despre o relatie k un taur nu cred.......sunt k un taur de 7 ani si pot spune k nu este zii sa nu ma cert k el si nu stiu km sa mai scap de el :(( am incercat in toate felurile posibile.........este fff posesiv
yasminacreola
Postat pe 6 Martie 2010 01:57
Va urmaresc de cateva zile, si va admir pe toate! Aveti curajul sa spuneti adevarul despre noi, si toate sunt adevarate, vrei sau nu sa recunosti, si asta iti da un sentiment reconfortant - nu esti un unicat - ai surori. Si ideea cu un club al ,,gemenelor" ar fi super! Din experientele mele (de o viata!) va pot spune despre relatii cu alte zodii ca eu am o relatie perfecta cu pestii si taurul - care sunt copii mei - si cu iubitul sagetator. Incercati! Vreau sa spun ca am copii aproape trecuti de adolescenta, se pregatesc sa intre intr-o viata personala independenta.
kudika003606
Postat pe 6 Martie 2010 10:26
nu stiu dc vine prea tarziu raspunsul, dar nu cred ca noi gemini avem vre-o sansa din start cu pestii. eu am incercat un an si s-a terminat fara de veste,asa ca ai grija te va face sa suferi,din pacate sunt foarte prefacuti ceea ce te induce in eroare.sper sa iti fie de ajutor.sunt si f egoisti dar nu arata din prima, la inceput te fac sa crezi ca sunt tot ceea ce ti-ai dorit ca apoi sa iti ingradeasca libertatea putin cate putin.succes!
kudika138508
Postat pe 6 Martie 2010 21:15
gemeni-semn dual
GYPSI
Postat pe 6 Martie 2010 21:19
eu cred ca pt ca sunt un caracter puternic amnevoie de cineva care sa se lase dominat de mine. am incercat cu un caracter ca mine o rel si nu merge
asa ca va recomand o persoana sa va completeze pt o rel de lunga durata.sotul meu e rac si am mai avut o rel de 4 ani cu un rac
este singurul care m-a acceptat asa de capricioasa cum sunt.asa ca eu zic sa incerci cu un rac mai intai,sunt de casa,nu incearca sa te amageasca, nu mint,sunt f buni la pat si cum noi iubim mai mult cerebral va sfatuiesc sa incercati
kudika138508
Postat pe 6 Martie 2010 21:33
buna fetelor. si eu sint o geamana si va pot spune relatia cu un berbec e dezastru , sa nu incercati . O PRIMAVARA FRUMOASA va doresc
victoria62
Postat pe 7 Martie 2010 16:43
interesant!! eu acum as incepe o relatie cu un sagetator si sa aud ca este o relatie buna ma cam linisteste desi sunt probabilitati sa nu fie la fel!!dar sa speram!!ce miai putea spune despre o relatie cu un sagetator??din cate am inteles sunt foarte atrasi de faptul de a insela!!
valentinacristina
Postat pe 8 Martie 2010 21:50
Da merge o relatie cu un sagetator dar sa nu ii arati prea multa afectiune ca si-o ia in cap:)Daca treci peste gelozia si posesivitatea lui o sa fie ok....Mie cele mai parsive si mai ascunse zodii mi se par racul si balanta,care sufera de mania persecutiei si este foarte rea si razbunatoare.O compatibilitate foarte buna mi se pare cu scorpionul si leul
Pisikutzza
Postat pe 21 Martie 2010 06:52
asa este, perfect adevarat.
DanaClaudia_Sweetgirl
Postat pe 23 Martie 2010 11:16
buna! eu am avut un iubit taur, la inceput a fost super frumos, el era, tandru, afectuos, imi facea toate placerile, asta a durat cam 1 an de zile in care am locuit impreuna, dupa 1 an si 6 luni incepuse sa ma insele, pe ascuns, fara sa imi dea de banuit ceva, concluzie, sant ff ascunsi, si nerecunoscatori, da cu piciorul imediat la tot intr-o secunada fara sa regrete ceva. ferestete de asa ceva. sfat< cauta-ti o balanta sigur o sa te intelegi perfect cu ea! crede-ma
kudika015776
Postat pe 23 Martie 2010 19:40
Buna fetelor sunt tot un geaman si am impresia cateodata cai ceea mai rea zodie datorita faptului ca nu suntem o persoana suntem doua diferite . Dar tot odata **o iubesc **
Gratioasa cu aer de copil,vioaie,usor alintata ,isteata cucereste imediat orice barbat.
Conversatia noastra este dinamica sarim cu rapiditate de la un subiect la altu,ne adaptam usor la orice subiect ! Avem farmec ,stil,inteligenta,parsivitate si si bineinteles mintim frumos !**asa frumos parca ar fii adevarat ***(sau ii prea frumos sa fie adevarat )***
**O fi bine -O fi rau **
Suntem informate,cultivate,instruite pline de idei,rapide reusim sa facem multe lucruri deodata !
Atat la servici cat in viata pline de succese ,dar si cand cadem nu vrem sa fim ajutate !!-de incapatanarea ce o purtam !
Daca ne dorim ceva cu adevarat nu egxista sa nul avem !(atata gandim pina reusim )-si cand stim raspunsurile defapt nul stim tot nesigure suntem !
Bafta fetelor ***-in viata !!si multe
$$UCCE$$URI ~~~~~~~

kudika150924
Postat pe 24 Martie 2010 10:01
De la: kudika150924, la data 2010-03-24 10:01:31Buna fetelor sunt tot un geaman si am impresia cateodata cai ceea mai rea zodie datorita faptului ca nu suntem o persoana suntem doua diferite . Dar tot odata **o iubesc **
Gratioasa cu aer de copil,vioaie,usor alintata ,isteata cucereste imediat orice barbat.
Conversatia noastra este dinamica sarim cu rapiditate de la un subiect la altu,ne adaptam usor la orice subiect ! Avem farmec ,stil,inteligenta,parsivitate si si bineinteles mintim frumos !**asa frumos parca ar fii adevarat ***(sau ii prea frumos sa fie adevarat )***
**O fi bine -O fi rau **
Suntem informate,cultivate,instruite pline de idei,rapide reusim sa facem multe lucruri deodata !
Atat la servici cat in viata pline de succese ,dar si cand cadem nu vrem sa fim ajutate !!-de incapatanarea ce o purtam !
Daca ne dorim ceva cu adevarat nu egxista sa nul avem !(atata gandim pina reusim )-si cand stim raspunsurile defapt nul stim tot nesigure suntem !
Bafta fetelor ***-in viata !!si multe
$$UCCE$$URI ~~~~~~~







mda exact m-ai descris cel mai bine in cele spuse!!
valentinacristina
Postat pe 24 Martie 2010 15:17
De la: kudika150924, la data 2010-03-24 10:01:31Buna fetelor sunt tot un geaman si am impresia cateodata cai ceea mai rea zodie datorita faptului ca nu suntem o persoana suntem doua diferite . Dar tot odata **o iubesc **
Gratioasa cu aer de copil,vioaie,usor alintata ,isteata cucereste imediat orice barbat.
Conversatia noastra este dinamica sarim cu rapiditate de la un subiect la altu,ne adaptam usor la orice subiect ! Avem farmec ,stil,inteligenta,parsivitate si si bineinteles mintim frumos !**asa frumos parca ar fii adevarat ***(sau ii prea frumos sa fie adevarat )***
**O fi bine -O fi rau **
Suntem informate,cultivate,instruite pline de idei,rapide reusim sa facem multe lucruri deodata !
Atat la servici cat in viata pline de succese ,dar si cand cadem nu vrem sa fim ajutate !!-de incapatanarea ce o purtam !
Daca ne dorim ceva cu adevarat nu egxista sa nul avem !(atata gandim pina reusim )-si cand stim raspunsurile defapt nul stim tot nesigure suntem !
Bafta fetelor ***-in viata !!si multe
$$UCCE$$URI ~~~~~~~





Ma regasesc 100% in descrierea ta......eu cred ca e una dintre cele mai complexe si frumoase zodii...desi rautaciosii spun ca suntem cu 2 fetze,nu e deloc asa!...bafta multa si tie..sa fi iubita
ralu33
Postat pe 25 Martie 2010 13:33
De la: charlotte_sucks, la data 2010-02-11 11:05:55si me mine ma intereseaza daca as putea convietui cu un taur din relatia mea superficiala si platonica cu un taur pot spune ca e de-a dreptul fascinat de "a fi un copil dulce uneori si alteori o femeie atat de senzuala si matura"(spunea el)
mi se pare ca suntem asemanatori din anumite privinte: senzualitatea, timiditatea, lenevia, vorbaria, etc. una la mana, cred ca e tare in asternuturi cu toate ca nu l-am incercat inca, e gelos, dar si putin pisalog - in sensul ca daca nu il aprobi intr-o privinta se zbate atat de mult sa iti demonstreze contrariul si sa te faca sa vezi k el are dreptate e innebunit dupa femeia naturala si frumosa cu forme si ii plac gatul si mainile in mod deosebit exceptand desigur centrele de interes(sanii si posteriorul dupa care sunt toti innebuniti) NU-I PLACE ROSUL!!!




buna !
si eu sunt o geamana care ma incadrez in tipare...
cat despre relatia cu un taur ... nu stiu
eu am avut candva o relatie cu un taur... la fel ca si tie imi facea complimente des , m-a facut sa cred ca il iubesc....
i-am oferit tot ce-am avut mai bun si... degeaba ca n-a apreciat
si doar imi demonstrase ca e educat!
dar mai apoi mi-a demonstrat si ca e gelos , incapatanat ( prea incapatanat pentru ca eu sa pot accepta acest lucru ) egoist pana la infinit ...
cat despre pisalogeala aia .. eu nu prea m-as baga...
stii doar ca noi gemenii suntem cam dificili si te vei plictisi sigur de vorbaria multa....
dar poate nu e si cazul vostru... nu stiu si nu vreau sa acuz sau sa influentez .... voi va cunoasteti mai bine
pup
lucky_29
Postat pe 25 Martie 2010 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate varsator - capricorn 28 De la: anca75 27 Noiembrie 2014 15:41
un job bine platit 2 De la: mirc 4 Februarie 2009 17:15
trasaturile barbatului rac le stie ceva?? 11 De la: 16 Aprilie 2012 12:12
Capricorzi si capricoarde 53 De la: Broscaru 28 Februarie 2012 15:24
eu pesti-el berbec 8 De la: yumalai 19 Mai 2009 10:40