Setari Cookie-uri

FEMEIA GEMENI

mda, sunt o femeie gemeni, si de-a lungul vietii pot sa zic k am auzit foarte multe despre femeia gemeni, cum k este orgolioasa, copilaroasa, iubete intens dar niciodata afectiv, ci intelectual... voi cam ce parere aveti?

Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:51
despre femeia gemeni din mine pot zice ca e exploziva, o sursa de inspiratie continua si f puternica.e f iute si are un farmec special fata de celelate femei din zodiac.
kudika010940
Postat pe 10 Februarie 2010 09:51
si eu sunt o femeie gemeni..da e adevarat...sunt orgolioasa ,uneori foarte incapatanata, copilaroasa din cale afara , dar si foarte matura in anumite cazuri....Iubesc intens - dar fara sa ma implic foarte mult - ma plictisesc repedeb de anumite situatii si mereu tind sa ma "dispersez" - ceea ce duce la neintelegeri...
cobra_dm
Postat pe 10 Februarie 2010 12:13
si eu sunt o femeie gemeni..da e adevarat...sunt orgolioasa ,uneori foarte incapatanata, copilaroasa din cale afara , dar si foarte matura in anumite cazuri....Iubesc intens - dar fara sa ma implic foarte mult - ma plictisesc repedeb de anumite situatii si mereu tind sa ma "dispersez" - ceea ce duce la neintelegeri...
cobra_dm
Postat pe 10 Februarie 2010 12:13
ok..o alta geamana pe aici
mai tot timpul mi se reproseaza ca sunt prea copilaroasa, k fac prea des teatru, k obisnuiesc sa mint si cand nu e cazul...iar de cele mai multe ori spun adevarul dar "parca e prea frumos sa fie adevarat".
Sunt duala, pot sa creed ceva din tot sufletul, pt k in secunda doi sa ma razgandesc.

F sociabila, ma inteleg f bine cu toata lumea din jurul meu.
Da, am citi si eu multe despe cum noi iubim intens intelectual, dar nu si afectiv.... dar nu stiu ce sa spun despre asta... Ahh, si am tendinta de a ma intoarce in trecut de multe ori.
Miss_Stardust
Postat pe 10 Februarie 2010 13:28
misto topic.. sunt de acord cu voi fetelor...sunt tot o geamana...parerea mea k gemenii iubesc intens, dar nu doar intelectual ci si afectiv.. dar depinde in mare masura de cum i se raspunde...de kt de atent si receptiv e partenerul la ceea ce femeia gemeni ii ofera....eu pot sa spun k din pacate sunt geloasa si posesiva insa sper s ma pot relaxa si sa-mi revin ....kt mai curand...
yo_buburuza
Postat pe 10 Februarie 2010 18:56
Buna si eu sunttot gemeni:p SI DA sunt copilaroasa cateodata:)) dar am vazut topicul si vreau sa va pun o intrebare putei sa imi spuneti si mie daca voi avea sanse cu un taur:)plssss astept raspuns neaparat:P poate una dintre voi fetelor a fost cu un taur:P va pup have fun in continuare
donutza88
Postat pe 10 Februarie 2010 23:27
si me mine ma intereseaza daca as putea convietui cu un taur din relatia mea superficiala si platonica cu un taur pot spune ca e de-a dreptul fascinat de "a fi un copil dulce uneori si alteori o femeie atat de senzuala si matura"(spunea el)
mi se pare ca suntem asemanatori din anumite privinte: senzualitatea, timiditatea, lenevia, vorbaria, etc. una la mana, cred ca e tare in asternuturi cu toate ca nu l-am incercat inca, e gelos, dar si putin pisalog - in sensul ca daca nu il aprobi intr-o privinta se zbate atat de mult sa iti demonstreze contrariul si sa te faca sa vezi k el are dreptate e innebunit dupa femeia naturala si frumosa cu forme si ii plac gatul si mainile in mod deosebit exceptand desigur centrele de interes(sanii si posteriorul dupa care sunt toti innebuniti) NU-I PLACE ROSUL!!!
charlotte_sucks
Postat pe 11 Februarie 2010 11:05
De la: , la data 2010-01-29 15:51:16mda, sunt o femeie gemeni, si de-a lungul vietii pot sa zic k am auzit foarte multe despre femeia gemeni, cum k este orgolioasa, copilaroasa, iubete intens dar niciodata afectiv, ci intelectual... voi cam ce parere aveti?
kudika104045
Postat pe 11 Februarie 2010 11:41
sal , ce pot sa spun ..........., si eu sunt o geamana si cam sunt de acord cu tot ce s-a scris , ideea este ca daca nu avem langa noi o persoana interesanta, ne plictisim repede
kudika104045
Postat pe 11 Februarie 2010 11:43
salut fetelor, si eu sunt geamana si cel mai tare ma caracterizeaza faptul ca ma plictisesc foarte repede de un lucru. Ma intereseaza daca vreuna dintre voi a avut experiente placute cu pesti. Ma gandesc daca am vreo sansa, are rost sa ma bag sau nu. Am citit tot felul de chestii nu tocmai de bine despre compatibilitate pesti-gemeni. Pupici
circioaga
Postat pe 11 Februarie 2010 11:47
Buna, si eu sunt geamana si sunt cu un taur de 6 ani si ne-am si casatorit anul trecut. Relatia gemeni-taur este ok...se ompleteaza unul pe altul...cel putin in cazul meu
dyana_nicole
Postat pe 11 Februarie 2010 13:02
eu as incepe prin a`ti spune k relatia gemeni-pesti este dezastruoasa.Eu am convietuit cu un pesti nici mai mult nici mai putin de 10ani,si crede`ma k nu a existat zi in care sa nu avem un conflict de rezolvat.Am lungit`o atat de mult numa`in ideea k se va imbunatati treptat dar slabe sanse.Inevitabilul tot s`a produs.Ai sa realizezi asta pe parcurs...Bafta daca totusi vrei sa bati un record...:D
Lis
Postat pe 11 Februarie 2010 16:32
Buna fetelor. Si eu sunt gemeni si caracteristicile zodiei mi se potrivesc perfect si mie. Ma plictisesc repede, nu sunt fidela unui singur lucru, vrand sa incep mereu altceva, chiar si intr-o relatie, ceea ce e cam dificil pt ca apar neintelegerile. Sunt cam geloasa si uneori arunc cate o privire in trecut..Dar cu toate acestea suntem placute pt felul nostru copilaresc, visator.;;) va pup
PufPuff
Postat pe 11 Februarie 2010 16:47
si eu sunt in zodia gemeni :) si pot sa zic ca sunt: incapatanata ;)), iubesc intens chiar pot sa zic k pun suflet mult...pt cine merita. Copilaroasa, dragastoasa, calma(cateodata) :D etc...
B_Angelina
Postat pe 11 Februarie 2010 17:09
sunt si eu tot o geamana !constat ca nu sunt singura drept pentru care m-am gindit sa infiintam clubul gemenelor !ce ziceti ? sunteti de acord ? si eu ca si voi cu unele lucruri spuse la adresa gemenilor sunt de acord cu altele nu !ca sa ne intelegem mai bine noi insine ar trebui dezbatute mai pe larg unele subiecta drept pt. care mi-a venit aceasta idee !ce ziceti ?
keyth
Postat pe 12 Februarie 2010 10:03
Fetelor, daca sunteti "gemene" veritabile traiti-va viata asta ca nimeni altele, cea mai mare calitate a femeilor din gemeni e ca stiu sa treaca peste tot ce-i mai rau, luand si din cel mai rau lucru ceva bun de invatat pe mai departe, in plus au o putere de conservare excelenta, sunt amuzante, vii si stiu sa comunice foarte bine, se pliaza bine pe orice fel de personalitate umana, mie personal, geamana fiind, daca mi-e urat de ceva e doar de drumul lung si omu' prost...gemenele sunt prea inteligente ca sa lase viata sa treaca pe langa ele ca pe langa muritorii de rand....lasati forumul si traiti, ca asta stiti sa faceti cel mai bine, dragelor....va pup!!!!!!!!!
daxienne
Postat pe 12 Februarie 2010 11:50
asa-i! dar unde ar mai fi farmecul daca toate am fi la fel??!!
si apoi, cum sa poti iubi afectiv cand asta este asa de plicticos?!
Cred ca se nasc tot mai putini barbati care stiu sa stimuleze si "inima" si creierul femeii de langa ei, deci luati aminte voi, cele care sunteti mame de baieti, ce fel de educatie faceti copiilor vostri.
kudika029230
Postat pe 12 Februarie 2010 14:34
Femeia gemeni este o femeie completa din toate punctele de vedere.Cand iubeste o facve cat doi, la fel in orice alt lucru pe care il intreprinde.Sa fii mandra ca esti gemeni , ti-o zice o geamana get beget. pUPICI
Mary_Anel
Postat pe 12 Februarie 2010 18:35
Femeia gemeni este o femeie completa din toate punctele de vedere.Cand iubeste o facve cat doi, la fel in orice alt lucru pe care il intreprinde.Sa fii mandra ca esti gemeni , ti-o zice o geamana get beget. pUPICI
Mary_Anel
Postat pe 12 Februarie 2010 18:35
De la: donutza88, la data 2010-02-10 23:27:09Buna si eu sunttot gemeni:p SI DA sunt copilaroasa cateodata:)) dar am vazut topicul si vreau sa va pun o intrebare putei sa imi spuneti si mie daca voi avea sanse cu un taur:)plssss astept raspuns neaparat:P poate una dintre voi fetelor a fost cu un taur:P va pup have fun in continuare



gemeni...si eu, bineintzeles si sunt mandra de asta!!! cica am avea un farmec aparte....noi fetele astea numai k in dragoste ne merge mai prost, cel putzin din cate am observat eu....in fine, important este k pt fiecare exista acel cineva al lui, care mai devreme sau mai tarziu va aparea!!!
cat despre relatzia gemeni-taur, da, se potrivesc bine...au multe puncte in comun si nu le trebuie mai mult, decat el si ea, kiar si in casa...singuri, pt a se distra si a se simtzi bine...orice lucru il gasesc amuzant! eu am fost 3 ani cu unul, insa acum mai depinde si de caracterul fiecarui om si numai de zodie...;)
olivia2
Postat pe 13 Februarie 2010 09:54
Si daca am atins subiectul compatibilitatii...ce credeti despre o geamana si un capricorn?

Nu vreau sa fiu plictisitoare, dar daca, ati avut careva o idila cu un capricorn get beget, cum a decurs? A mea e foarte ciudata, adica nicioadata nu reusim sa ne despartim..desi d multe ori ne gandim la desp ca prima optiune, in urma unor certuri..

Intre noi sunt sent puternice, cand suntem fericiti, suntem pe deplin fericiti (cred k si datorita faptului k avem amandoi 20 ani ), dar si cand ne cetam, pfff.

Eu, k o geamana ce sunt, d muuulte ori vroiam altcv, kiar l-am lasat cateva ori, in speranta a ceva nou...si am intl, un specimen perfect (varsator, dc tot suntem la zodii) insa tot la capricornul meu m-am intors...

Oare care poate fi deznodamantul la toata povestea asta? Ca eu deja ... ....
Miss_Stardust
Postat pe 13 Februarie 2010 16:53
buna seara..normal ca si eu sunt geamana,iar eu am avut o relatie cu un capricorn timp de 21 ani:) si pana la urma tot la despartire s-a ajuns:)asa ca, daca este sa te desparti mai bine o faci cand esti mai tanar, nu cand ai deja ceva ani si un fiu de 18 ani:)
si e adevarat cam tot ce s-a scris despre"femeia gemeni" mai cu seama despre sociabilitate, copilaroasa de ea,despre incapatanare si dorinta de a fi in centrul atentiei:)
suntem oare chiar atat de norocoase pt ca suntem asa??pierdem destul de multe din cauza asta:D poate chiar afaceri( unele) relatii care ne-ar fi putut multumi pe timp indelungat..la tinerete este absolut perfect sa fi femeia gemeni, mai tarziu e cu totul altceva:) desi eu am anuntat ca si pe patul de moarte, cand voi avea 125 ani, nu voi inceta sa flirtez:)) daca voi vedea un tanar dragut...desi s-ar putea sa nu fie cazul daca voi fi in continuare cu iubitul de acum, care este cu 15 ani mai tanar ca mine:D
o seara buna
ioana39
Postat pe 13 Februarie 2010 17:18
De la: ioana39, la data 2010-02-13 17:18:22buna seara..normal ca si eu sunt geamana,iar eu am avut o relatie cu un capricorn timp de 21 ani:) si pana la urma tot la despartire s-a ajuns:)asa ca, daca este sa te desparti mai bine o faci cand esti mai tanar, nu cand ai deja ceva ani si un fiu de 18 ani:)
si e adevarat cam tot ce s-a scris despre"femeia gemeni" mai cu seama despre sociabilitate, copilaroasa de ea,despre incapatanare si dorinta de a fi in centrul atentiei:)
suntem oare chiar atat de norocoase pt ca suntem asa??pierdem destul de multe din cauza asta:D poate chiar afaceri( unele) relatii care ne-ar fi putut multumi pe timp indelungat..la tinerete este absolut perfect sa fi femeia gemeni, mai tarziu e cu totul altceva:) desi eu am anuntat ca si pe patul de moarte, cand voi avea 125 ani, nu voi inceta sa flirtez:)) daca voi vedea un tanar dragut...desi s-ar putea sa nu fie cazul daca voi fi in continuare cu iubitul de acum, care este cu 15 ani mai tanar ca mine:D
o seara buna



Tu vb serios??
Si stii care e culmea: ca si eu ma gandeam ca...tot timpul o sa ma ma atraga tipii mai tineri, si imi inchipuiam scenarii cam asa cum ti se intampla tie

Bravo pt curaj si mult succes cu noul iubit :) Si ms d sfat, ai mare dreptate, daca nu merge, mai bn mai repede decat mai tarziu;
Miss_Stardust
Postat pe 13 Februarie 2010 21:24
Mda...sunt si eu o geamana impulsiva si orgolioasa...Uneori am impresia ca e cea mai prosta zodie ...Suntem incapatanate cat 10..cel ptin eu..am uneori impresia ca incapatanarea mea depaseste apogeul..
E foarte evident ca ne plictisim mult prea repede de aproape orice..lucruri,locuri,situatii...persoane...
Ne place sa vorbim muuuult..oriunde,orice,cu oricine ...Suntem cei mai buni oratori si foarte putin probabil sa nu avem dreptate(chiar si atunci cand nu prea avem...)
Incepem 1000 de lucruri deodata si le numaram pe degete pe cele pe care le ducem la bun sfarsit..:D Suntem intr-adevar mai aparte decat restul lumii...Trecem incredibil de repede de la o stare la alta..
Eu urasc superficialitatea...imi plac persoanele care "au ceva special" Si din pacate (pentru restul),imi doresc ceva exact pana in momentul cand imi apartine.Intr-o relatie...sunt cea care striga mai tare ...cea care vrea ca totul sa se miste dupa cum canta..si desi iubesc,cand totul o ia razna, am deseori tendinta sa aleg varianta cea mai simpla si sa ma debarasez..Sunt surprinzator de transanta si cand imi propun ceva de cele mai multe ori reusesc...Imi place sa mi se acorde toata atentia din lume...Sunt copilaroasa uneori,ironica si sarcastica...
baby_jacks3187
Postat pe 14 Februarie 2010 02:53
O relatie cu un scorpion e exact ceea ce nu mi-as mai dori vreodata... Ma obosea..
Acum sunt cu un rac si sunt profund uimita de cat de bine e...Ne completam si nu ma plictisesc niciodata... Imi ofera exact ceea ce imi lipseste...imi ia din ce am prea mult...si am impresia ca e un fel de.."geamanul meu"...:)
O relatie cu un "peste" am avut si nu o recomand pt ca e destul de dificila...
Prietena mea cea mai buna e capriconrn...si ma mai inteleg foarte bine cu femeile din sagetator...
Adevarul e ca "gemini women rulles!!"
baby_jacks3187
Postat pe 14 Februarie 2010 03:00
Mi s-a parut foarte interesanta discutia despre "femeia Gemeni". Si eu ma inscriu la categoria asta si vreau sa spun ca insusirile unei femei-gemeni sunt multe. Eu nu prea cred asa mult in zodii, dar am vazut pareri care mi s-au parut reale, luandu-ma exemplu. Dar nu ma refer doar la mine. Femeia-gemeni daca este tratata asa cum trebuie este un om minunat. Este ambitioasa si sensibila, este puternica, dar poate sa fie si slaba, incearca de cele mai multe ori sa ii multumeasca pe toti. Este sensibila, chiar foarte...dar arata asta de putine ori. Cat despre compatibilitati se potriveste cu taurul si capricornul, dar cea mai frumoasa relatie este cu un varsator. Asta pentru ca ea are nevoie de cineva mai puternic si suficient de inteligent, iar varsatorii au acest dar. Nu este insa ceva adevarat 100%.Compatibilitatea tine de persoane, de modul de abordare a vietii, de felul in care gandeste fiecare.
Rock_xena
Postat pe 14 Februarie 2010 11:32
si eu sant o femeie geaman ,am de ce sa fiu orgolioasa,ma lupt si ma zbat pentru ce cred ca marita si reusesc,tind mai sus mereu ca ma documentez si- i inping si pe altii din spate cu toata puterea mea
cei pe care ii iubesc ,ii iubesc cu adevarat,pentru totdeauna,dar daca nu merita ii scot din inima ,dar nu-i parasesc,ii mai ajut daca au nevoie
mamala
Postat pe 14 Februarie 2010 11:34
buna! si eu sant gemeni si am avut o rel de 2 ani cu un taur, am locuit impreuna acesti 2 ani, sincer eram 2 firi total diferite, eu prea activa el prea delasator si ff ascuns in tot cea ce facea, am tras cu dinti de aceasta rel dar tot nu a mers, in final el mai avea o alata rel,
kudika015776
Postat pe 14 Februarie 2010 11:54
Hello..si eu sunt tot o geamana....si este adevarat k suntem fiinte duale..acum plangem acum zambim...de multe ori niki noi nu ne puteam explika acest lucru...pe langa asta iubim cu pasiune dar oricat de mult am iubi pe cineva nimeni nu ne poate impune reguli...de asemenea sa fii coplilaroasa si visatoare sunt alte 2 insusiri ale femeii gemeni..dupa parerea mea femeia gemeni este o femeie care opate cuceri usor aproape orice barbat..
Ana_Roberta
Postat pe 14 Februarie 2010 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
s-a apucat cineva de invatat? 9 De la: Narcisa_Ana 5 Aprilie 2009 11:22
Ea Rac si el Taur 12 De la: Andreea_eea 30 Ianuarie 2011 23:43
telenovelele copilariei .. 9 De la: dark_eye 27 Februarie 2011 17:16
CEL MAI TARE ZODIAC-Taur 120 De la: addiana 13 Octombrie 2010 17:53
astrologie harta sinastrie 2 De la: kudika515777 25 Mai 2012 15:40