Setari Cookie-uri

FEMEIA GEMENI

buna tuturor . chiar ma regasesc in descrierea facuta de tine .o primavara frumoasa .
victoria62
Postat pe 25 Martie 2010 16:31
mie personal mi se par niste femei f inteligente si deosebite
sunt dinamice, iubesc natura ,sportul nu sunt genul comod citesc mult. cam asta este exp mea cu ele :) (asa f f pe scurt)
Fahnell
Postat pe 26 Martie 2010 10:48

Buna fetelor,

Ca si voi sunt o geamana copilaroasa, incapatanata, mandra, In schimb n-as putea spune ca iubesc intelectual ci mai degraba afectiv.
Si eu am avut o relatie cu un taur pe care acum as caracteriza-o platonica.
Cel mai mult la enerveaza cand cineva spune ca gemenii sunt parsivi pentru ca sunt duali, nu vad nici o legatura in aceasta fraza Gemenii trec repede de la o stare la alta sau cred cu tarie in ceva dupa care se razgandesc, eu asa as defini aceasta dualitate, in nici un caz parsivi.
anca_dragomir_88
Postat pe 26 Martie 2010 10:52
De la: Fahnell, la data 2010-03-26 10:48:41mie personal mi se par niste femei f inteligente si deosebite
sunt dinamice, iubesc natura ,sportul nu sunt genul comod citesc mult. cam asta este exp mea cu ele :) (asa f f pe scurt)



multumim mult! ... esti dragut cam asa sunt si eu
lucky_29
Postat pe 26 Martie 2010 17:41
nu draguta .. cam asa sunt si eu in viata de zi cu zi , asa cum ai descris tu femeile din zodia gemenilor
lucky_29
Postat pe 26 Martie 2010 17:42
-deci chiar nu pot sa inteleg fetele astea gemeni ( ma includ si pe mine in acestea ca si eu sunt geamana)
de ce sunt atrase sau prinse in capcana de barbatii taur...sunt doua semne total diferite...eu cu sotul meu...eu sunt gemeni si el taur...si suntem pe punctul de a divorta din cauza comportamentului sau posesiv,incapatanat,foarte egoist,orgolios,ambitios,gelos,dar cel mai mult stresant din cauza ca vrea sa iti stie orice miscare care o faci...si atat de impunator...fetelor...nu va recomand o astfel de relatie niciodata...pe cat pare de roz la inceput si te simti in al noulea cer ...pe atat de najpa si urat va fi mai tariu peste cateva luni....

-dar totusi sa revin la ceva mai important si anume femeia gemeni care dupa parera mea este fata perfecta...adica nu perfecta dar toate defectele sale o face atat de deosebita si placuta celorlalti incat toti o cred aproape perfecta...
este o femeie foarte schimbatoare stim toate asta...dar acesta dupa parera mea etse un lucru bun pentru ca se poate mula dupa fiecare situatie si se poate acomoda cu orice stil de viata...cel putin o perioada..:D...este inteligenta sau mai degraba isteata....stie sa faca pe-a victima cand vrea sa manipulee pe cineva...in asa fel incat sa cedeze...stie sa vorbeasca si sa convinga pe oricine...este o femeia frumoasa de regula iar daca nu e frumoasa va avea destul caracter incat sa o placi si fara frumusete...poate fi diferita in functie de situatie si in felul acesta se va comporta potrivit in momentul potrivit....
-insa are si cateva defecte...este cam mincinoasa aceasta femeie...cam infidela...dar asta depinde de la femeie la femeie...flirteaza cam mult...doar pentru placerea lor de a seduce...

-in rest este o femeie potrivita doar semnelor de aer ca si ea pentru ca numai aceste semne le pot oferi libertatea de care au nevoie si fara de care nu se pot manifesta asa cum vor...altfel va parasi curand cel care ii ingradeste aceasta lbertate...
argint_viu
Postat pe 26 Martie 2010 17:59
De la: argint_viu, la data 2010-03-26 17:59:29-deci chiar nu pot sa inteleg fetele astea gemeni ( ma includ si pe mine in acestea ca si eu sunt geamana)
de ce sunt atrase sau prinse in capcana de barbatii taur...sunt doua semne total diferite...eu cu sotul meu...eu sunt gemeni si el taur...si suntem pe punctul de a divorta din cauza comportamentului sau posesiv,incapatanat,foarte egoist,orgolios,ambitios,gelos,dar cel mai mult stresant din cauza ca vrea sa iti stie orice miscare care o faci...si atat de impunator...fetelor...nu va recomand o astfel de relatie niciodata...pe cat pare de roz la inceput si te simti in al noulea cer ...pe atat de najpa si urat va fi mai tariu peste cateva luni....

-dar totusi sa revin la ceva mai important si anume femeia gemeni care dupa parera mea este fata perfecta...adica nu perfecta dar toate defectele sale o face atat de deosebita si placuta celorlalti incat toti o cred aproape perfecta...
este o femeie foarte schimbatoare stim toate asta...dar acesta dupa parera mea etse un lucru bun pentru ca se poate mula dupa fiecare situatie si se poate acomoda cu orice stil de viata...cel putin o perioada..:D...este inteligenta sau mai degraba isteata....stie sa faca pe-a victima cand vrea sa manipulee pe cineva...in asa fel incat sa cedeze...stie sa vorbeasca si sa convinga pe oricine...este o femeia frumoasa de regula iar daca nu e frumoasa va avea destul caracter incat sa o placi si fara frumusete...poate fi diferita in functie de situatie si in felul acesta se va comporta potrivit in momentul potrivit....
-insa are si cateva defecte...este cam mincinoasa aceasta femeie...cam infidela...dar asta depinde de la femeie la femeie...flirteaza cam mult...doar pentru placerea lor de a seduce...

-in rest este o femeie potrivita doar semnelor de aer ca si ea pentru ca numai aceste semne le pot oferi libertatea de care au nevoie si fara de care nu se pot manifesta asa cum vor...altfel va parasi curand cel care ii ingradeste aceasta lbertate...





da exact asa este femeia gemeni cand se simte inchisa sau "prizionera" intr-o relatie sau situatie face orice ca sa-si rea libertatea!!
valentinacristina
Postat pe 26 Martie 2010 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu pesti ,el BERBEC :(( 14 De la: oana1111 2 Decembrie 2010 17:23
revelion 2010 1 De la: claudiera 7 Noiembrie 2009 19:33
femeie leu , barbat balanta 8 De la: andreutza_nr1 11 Aprilie 2010 23:04
eu berbec. .el balanta .. 4 De la: l_diana_c 25 Mai 2009 17:23
eu sunt leu si el este pesti 19 De la: kudika059608 15 August 2009 21:02