Setari Cookie-uri

FEMEIA GEMENI

buna! cata dreptate ai, nimic nu e mai potrivit pentru o femeie gemeni decat un barbat leu! el poate sa te faca sa te simti cea mai deosebita famaie de pe pamant, dragostea adevarata o simti langa el! cat despre sex... ce sa zic, extraordinar! leii sint fantastici, pentru o femeie gemeni! grija mare , ca sint usor de facut de cap de femei! atat! dar in rest, relatie extrordinara!
ANAISS
Postat pe 18 Februarie 2010 22:12
asta este raspunsul pentru cea care a avut o 2 relatii cu un leu... si chiar pentru voi toate super-fete din zodia gemeni!
ANAISS
Postat pe 18 Februarie 2010 22:15
stie cineva cu, va fi anul asta pentru gemeni? pentru ca anul trecut ,din ce am citit, si trait pe pielea mea a fost cel mai prost din ultimii 20 de ani! cel putin asa scri prin diverse reviste de specialitate! va pup!
ANAISS
Postat pe 18 Februarie 2010 22:23
Eu am ascendentul in gemeni si de la 20 de ani pot sa zic ca m-am transformat complet in tot ceea ce reprezinta zodia gemeni . : minte fff activa , exploratoare , curiozitate pentru toate lucrurile si placere in a experimenta tot ce exista . pot sa tin discursuri oratorice cateodata intr-o discutie banala , ma implic in problemele tuturor prietenilor mei , pe care ii vreau ff multi si f variati . ii place sa invat lucruri noi din toate domeniile si sa le traiesc efectiv , am ff multe idei si solutii la toate problemele , singurul lucru care e dzavantajant este ca trebuie sa te tii de planurile pe care le faci , sa fii determinat in a duce pana la capat toate proiectele pe care le deschizi si sa nu mergi prea departe cu curiozitatea , sa nu ai incredere chiar in toti , prietenii fara limite pentru ca poti fi dezamagit si oamenii pot fi invidiosi si te pot trada de ff multe ori . Gemenii sunt ff adaptabili si se axeaza pe imagine si de asemenea , e bine sa te adaptezi la lucrurile care sunt benefice si sa iti faci o imagine pozitiva , sa joci roluri pozitive pentru cei din jur pentru ca la aceasta zodie domneste legea naturii "ceea ce dai , la fel primesti inapoi"
In rest sunt f multumita si am o mare admiratie pentru persoanele din aceasta zodie , f deosebita , oamenii din zodia gemenii sunt mereu ca niste copii si se mai numesc "mesagerii " zodiacului pentru ca cel mai mare talent al lor este comunicarea si intermedierea , expresivitatea .
O zi frumoasa la toata lumea si cinste mare la toti gemenii
georgiana1705
Postat pe 19 Februarie 2010 17:09
De la: georgiana1705, la data 2010-02-19 17:09:31 Eu am ascendentul in gemeni si de la 20 de ani pot sa zic ca m-am transformat complet in tot ceea ce reprezinta zodia gemeni . : minte fff activa , exploratoare , curiozitate pentru toate lucrurile si placere in a experimenta tot ce exista . pot sa tin discursuri oratorice cateodata intr-o discutie banala , ma implic in problemele tuturor prietenilor mei , pe care ii vreau ff multi si f variati . ii place sa invat lucruri noi din toate domeniile si sa le traiesc efectiv , am ff multe idei si solutii la toate problemele , singurul lucru care e dzavantajant este ca trebuie sa te tii de planurile pe care le faci , sa fii determinat in a duce pana la capat toate proiectele pe care le deschizi si sa nu mergi prea departe cu curiozitatea , sa nu ai incredere chiar in toti , prietenii fara limite pentru ca poti fi dezamagit si oamenii pot fi invidiosi si te pot trada de ff multe ori . Gemenii sunt ff adaptabili si se axeaza pe imagine si de asemenea , e bine sa te adaptezi la lucrurile care sunt benefice si sa iti faci o imagine pozitiva , sa joci roluri pozitive pentru cei din jur pentru ca la aceasta zodie domneste legea naturii "ceea ce dai , la fel primesti inapoi"
In rest sunt f multumita si am o mare admiratie pentru persoanele din aceasta zodie , f deosebita , oamenii din zodia gemenii sunt mereu ca niste copii si se mai numesc "mesagerii " zodiacului pentru ca cel mai mare talent al lor este comunicarea si intermedierea , expresivitatea .
O zi frumoasa la toata lumea si cinste mare la toti gemenii





... asta spui tu ... ar fi haios sa auzim cum te vad ceilalti ...
marco918
Postat pe 19 Februarie 2010 17:13
Femeea din gemeni este orgolioasa, rupta de realitate, incapatanata,egoista,poate fi libertina,alcoolica, fara bun simt,cheltuitoare,cretina, marsava, ...da cunosc o asemenea femeie fara caracter, hoata... Asta nu inseamna ca toate sunt la fel!Cu respect- o abonata
kudika008125
Postat pe 19 Februarie 2010 20:57
De la: daxienne, la data 2010-02-17 16:36:58Fetelor, ce pot eu sa va spun despre barbati e ca n-am cunoscut chiar toate zodiile dar capricornii mi se par groaznici, balantele sunt mult prea lasa-ma sa te las pt.femeile gemeni, pestii parca un pic prea sensibili, taurii sub nicio forma, varsatorii da sunt funny, inteligenti si la fel de curiosi ca noi, leii mmmm nu prea m-au dat pe spate, scorpionii pasionali dar si f.razbunatori pt.gustul meu cel putin, sagetatorii-s cam instabili, in actiuni, apucaturi, sa nu zic de-a dreptul nebuni unii racii un pic cam conservatori.....si ce-a mai ramas??? ....c-as mai avea ceva vreme

mami, cati ani ai tu? ca vad ca n-ai ratat nimic
miss_darine
Postat pe 19 Februarie 2010 21:02
De la: miss_darine, la data 2010-02-19 21:02:31
De la: daxienne, la data 2010-02-17 16:36:58Fetelor, ce pot eu sa va spun despre barbati e ca n-am cunoscut chiar toate zodiile dar capricornii mi se par groaznici, balantele sunt mult prea lasa-ma sa te las pt.femeile gemeni, pestii parca un pic prea sensibili, taurii sub nicio forma, varsatorii da sunt funny, inteligenti si la fel de curiosi ca noi, leii mmmm nu prea m-au dat pe spate, scorpionii pasionali dar si f.razbunatori pt.gustul meu cel putin, sagetatorii-s cam instabili, in actiuni, apucaturi, sa nu zic de-a dreptul nebuni unii racii un pic cam conservatori.....si ce-a mai ramas??? ....c-as mai avea ceva vreme

mami, cati ani ai tu? ca vad ca n-ai ratat nimic




... are 2 ''rateuri'' ... vecinul care a emigrat acum 15 ani si bunica-su ramas la rusi din timpul razboiului ... nu mai are prea mult timp dar nu vrea sa il sperie pe al' batrinu ...
marco918
Postat pe 19 Februarie 2010 22:41
da te vei intelge bn cu balantele....sunt foarte atente de nevoia noastar de libertate si la toate nebuniile noastre...nu cred k exista o zodie mai dificila ca cea a gemenilor...mie mereu mi s-a spus k nu voi putea convietuii cu un capricorn dar uite k asa am facut 2 ani impreuna cei drept avem si noi certurile noastre dar important este ce vreti voi si sa va iubitzi:P
bebelusaflory
Postat pe 20 Februarie 2010 09:55
te inseli eu convietuiesc destul de bn cu un capricorn..important este sa stii sa-l abordezi si obtii tot ce iti doresti:P...:P
bebelusaflory
Postat pe 20 Februarie 2010 09:58
Referitor la relatia eu gemeni- el rac, posibil sa ai dreptate, ca ii ling ranile, dar imi place si ma face sa ma simt minunat, pot sa spun ca dupa 20 ani de cautari chiar am gasit barbatul care imi ofera multa senzualitate, siguranta materiala si chiar un echilbru cerebral, de care eu am nevoie in aceste momente. Da, intra-adevar sunt interiorizati, sensibili si puternici dar si foarte inteligenti. Imi face toate mofturile si participa la toate nebuniile mele, desi nu este prea tanar, putin trecut de 50 ani. Nu imi doresc o relatie stabila deoarece el este insurat si binenteles ca stiu ca ma minte despre sotioara lui, il accept si asa. In schimb nu stiu daca i-ar conveni sa auda de la mine ca de fapt trebuie sa imi caut si eu jumatatea desi i-am specificat la inceputul relatiei nostre, dar am lasat-o moarta de cand sunt cu el, nu pot deocamdata.Poate aud de la voi care aveti astfel de experinte ca sa fac ca sa pot sa il am definitiv ori sa imi vad de drum.
vioricasam
Postat pe 20 Februarie 2010 15:03
De la: marco918, la data 2010-02-19 22:41:38
De la: miss_darine, la data 2010-02-19 21:02:31
De la: daxienne, la data 2010-02-17 16:36:58Fetelor, ce pot eu sa va spun despre barbati e ca n-am cunoscut chiar toate zodiile dar capricornii mi se par groaznici, balantele sunt mult prea lasa-ma sa te las pt.femeile gemeni, pestii parca un pic prea sensibili, taurii sub nicio forma, varsatorii da sunt funny, inteligenti si la fel de curiosi ca noi, leii mmmm nu prea m-au dat pe spate, scorpionii pasionali dar si f.razbunatori pt.gustul meu cel putin, sagetatorii-s cam instabili, in actiuni, apucaturi, sa nu zic de-a dreptul nebuni unii racii un pic cam conservatori.....si ce-a mai ramas??? ....c-as mai avea ceva vreme

mami, cati ani ai tu? ca vad ca n-ai ratat nimic




... are 2 ''rateuri'' ... vecinul care a emigrat acum 15 ani si bunica-su ramas la rusi din timpul razboiului ... nu mai are prea mult timp dar nu vrea sa il sperie pe al' batrinu ...

miss_darine
Postat pe 20 Februarie 2010 19:36
femeia gemeni, o femeie complexa mai ales in gandire, ii place sa invarta lucrurile in favoarea ei, sa caute sa se exprime intr-un mod cat mai extravagant, chiar daca lucrurile nu ies bine. este si o persoana cu fete insa depinde foarte mult de mediul in care traieste si de experientele pe care le-a trait, cu cat trece prin experiente neplacute cu atat prefera sa ia o atitudine negativa, sa faca ca lucrurile sa iasa in favoarea ei fara ca sa ii pese de cei din jur, de multe ori este invidioasa nu suporta ca cei din jurul ei sa aibe mai mult, sa arate mai bine. Tinde foarte mult spre artificializare si este dispusa sa faca orice sacrificiu pt frumusete. Uneori pt ea pot conta banii alteori nu, mergand pe ideea ca banii sunt facuti sa circule. Tinde sper egoism, dar cu toate aceste caracterisitci negative, exista si native care daca au trait experiente placute sunt mai atente cu cei din jur, mai ales cu copii lor, ii iubesc mult si de multe ori tind sa le controleze viata, dar pot fii si total indiferente la nevoile lor
yumy
Postat pe 20 Februarie 2010 19:45
De la: kudika008125, la data 2010-02-19 20:57:38Femeea din gemeni este orgolioasa, rupta de realitate, incapatanata,egoista,poate fi libertina,alcoolica, fara bun simt,cheltuitoare,cretina, marsava, ...da cunosc o asemenea femeie fara caracter, hoata... Asta nu inseamna ca toate sunt la fel!Cu respect- o abonata

da-ne nume
bogadish
Postat pe 20 Februarie 2010 19:51
Fiind o zodie de aer femeia gemeni are sanse cu aproape orice zodie,mai putin cred eu cu zodiile de apa.Mai depinde si de ascendent,de ora si locul nasterii etc.
viogen26
Postat pe 23 Februarie 2010 09:42
..si-ar mai fi unu'...l-ai uitat pe taica-tu
daxienne
Postat pe 23 Februarie 2010 17:30
Buna ,la toata lumea ! Sunt ,fireste ,tot din GEMENI,cu ascendent in Gemeni. Este adevarat ,integral,ce s-a spus despre femeia din Gemeni.Relatia cea mai dezastruoasa o are cu barbatul din Pesti .Profesional comunica bine,pe probleme generale si de viata,familie NU. Si a mai ramas doar un aspect ,la care raspunsul este : superlativ,dar ...nu pentru totdeauna, pentru femeia din Gemeni.Varsatorul este fericitul ales pentru noi,cele din Gemeni. Leii sunt familisti convinsi ,dar ne ,, baga'' in tipare si ...o luam la fuga,garantat.Stati departe de barbatul din Gemeni !
Va doresc indrazneala,perseverenta si tineti cont de ascendentul partenerului.
Nu este important sa numeri ani intr-o relatie ,ci incarcatura lor. Daca nu iti este bine intr-o relatie,casnicie nu sta . Fa-ti bagajul cu ceea ce a fost frumos ,multumeste pentru ceea ce nu a fost ,dar te-a facut mai puternica si urmeaza-ti drumul.
Cu drag,Babotzi.
kudika037598
Postat pe 23 Februarie 2010 17:51
Mai , depinde foarte mult si de deciziile pe care le iei si de modul cum iti folosesti abilitatile .
Ceea ce am vrut sa zic eu este ca dintre toate zodiile , gemenii au posibilitatea de a fi cel mai complex si mai creativ mecanism uman.. au sansa de a fi liberi si detasati de material mai mare decat alte zodii , de a explora domeninii si fenomene de care altii nu s-ar deranja , de a cunoaste ff bine natura umana si de a se folsi de aceste lucruri in interesul oamenilor. Sunt actori , sunt scriitori , sunt prieteni universali si mereu la dispozitie , sunt reprezentanti ff buni , au 1000 de culori si sunt 1000 de personaje in acelasi timp ,fara probleme; se reinventeaza in permanenta in functie de circumstante si pot fi ceea ce-si propun daca reusesc sa ramana consecveti , daca au vointa si determinare . Sunt zodia care experimenteaza viata si la final de saptamana au cel mai mult de povestit.
Sunt o adevarata enciclopedie umana, un prieten valoros si inestimabil pentru oricine ii este in imprejurare .
EVIDENT ca atunci cand intervine tot ce tine de "patimile aceste lumi " (egoism, lacomie, necredinta ,.. ),ca la toate celelalte zodii ,efectele sunt in consecinta ..
Cu multa stima si eu , si o zi frumoasa la toata lumea
georgiana1705
Postat pe 23 Februarie 2010 18:16
De la: , la data 2010-01-29 15:51:16mda, sunt o femeie gemeni, si de-a lungul vietii pot sa zic k am auzit foarte multe despre femeia gemeni, cum k este orgolioasa, copilaroasa, iubete intens dar niciodata afectiv, ci intelectual... voi cam ce parere aveti?

cum adica nu iubeste afectiv??:)))expica te rog...iubirea asta intelectula...si eu sunt o geamana..da' nu iubesc intelectual....iubesc si atat ;)
bogadish
Postat pe 23 Februarie 2010 18:29
Sunt oamenii care experimenteaza si proceseaza cele mai complexe trairi umane pentru a le pune pe tava oricaruia dintre prietenii lui . Sunt facuti pentru cunoastere si expansiune intelectuala .
Pun cel mai bine in valoare cunostintele stiintifice .
Toti gemenii au un potential fantastic de a invata , pentru studiile superioare. Cand studiaza se simt ca pestele in apa !
Deci fetelor din gemeni , terminati facultatea , mai faceti una , 2, 3 , 7 oricand si oricum .. pentru ca sunteti in stare si fiti creaturile acelea exceptionale si indispensabile pt societeate care sunteti menite sa fiti !
Invatati , invatati , invatati !( zicea Stalin )
Multa bafta .
georgiana1705
Postat pe 23 Februarie 2010 19:38
Intr-adevar, femeile in gemeni sunt foarte complexe, si au multa aplecare spre latura intelectuala
ice_flower
Postat pe 23 Februarie 2010 19:46
De la: ice_flower, la data 2010-02-23 19:46:57Intr-adevar, femeile in gemeni sunt foarte complexe, si au multa aplecare spre latura intelectuala


fetele din zodia gemeni pe care le cunosc sunt cam tampe oricum nu mai cred in zodii...
freakbabe
Postat pe 23 Februarie 2010 19:53
De la: freakbabe, la data 2010-02-23 19:53:35
De la: ice_flower, la data 2010-02-23 19:46:57Intr-adevar, femeile in gemeni sunt foarte complexe, si au multa aplecare spre latura intelectuala


fetele din zodia gemeni pe care le cunosc sunt cam tampe oricum nu mai cred in zodii...


Da, ok, asa pot sa spun si eu despre femeile din scorpion de ex, dar nu zodia conteaza la urma, ci omul.
E fun sa mai citesti despre zodii, sa te cataloghezi int-un fel sau altul, dar totusi suntem toti diferiti si in acelasi timp asemanatori.

Miss_Stardust
Postat pe 24 Februarie 2010 18:36
De la: georgiana1705, la data 2010-02-23 19:38:49 Sunt oamenii care experimenteaza si proceseaza cele mai complexe trairi umane pentru a le pune pe tava oricaruia dintre prietenii lui . Sunt facuti pentru cunoastere si expansiune intelectuala .
Pun cel mai bine in valoare cunostintele stiintifice .
Toti gemenii au un potential fantastic de a invata , pentru studiile superioare. Cand studiaza se simt ca pestele in apa !
Deci fetelor din gemeni , terminati facultatea , mai faceti una , 2, 3 , 7 oricand si oricum .. pentru ca sunteti in stare si fiti creaturile acelea exceptionale si indispensabile pt societeate care sunteti menite sa fiti !
Invatati , invatati , invatati !( zicea Stalin )
Multa bafta .

datorita experientei si educatiei si probabil si ascendentului am devenit o persoana f diplomata,rabdatoare si inteleapta...asta nu ma fereste de situatiiin in care sa fiu neindreptatzita,probabil ca inca am ramas la naivitatea adolescentei,mie greu sa cred ca persoanele care ar trebui sa-ti fie aproape, te pot rani atat de mult
...printre altele sunt optimista,zambesc in fiecare zi si-mi place sa invat cit mai multe ...incerc sa fiu fericita...cu drag
kudika032870
Postat pe 25 Februarie 2010 22:44
si eu sunt zodia gemeni,si c pot spune este k ar fi o zodie foarte buna ,cel putin asa am citit prin reviste
Diana_Dy
Postat pe 26 Februarie 2010 19:11
Buna fetelor,
Aici tot o geamana get pe get a-si spune eu deoarece sunt duala, fffffffffff copilaroasa si evit la maxim sa dau de situatii in care trebuie sa ma comport matur. In ce priveste capitolul dragoste, nu stiu daca este adevarat ca nu putem iubii afectiv cu toate ca pana la varsta aceasta nu am facut-o, cel putin din ce mi s-a spus.
Iubesc in felul meu distant azi si maine sufocant, depinde de starea de spirit
In ce priveste sansele de care se vorbesc cu barbati pesti, berbec, taur etc. cred ca mai mult tine de el si noi ca si comportament si caracter decat de zodie in sine si nu uitati ca de la fiecare regula intotdeauna exista exceptii.
Doar pentru ca in zodiac scrie ca nu va potriviti nu inseamna ca nu trebuie sa incercati ba din contra, cel putin asa cred eu deoarece viata nu inseamna doar un singur drum ci mai degraba un drum la fiecare decizie luata.
Cu speranta ca v-am ajutat cu aceasta mica conversatie virtuala cu voi sper sa va gasiti pe voi cele adevarate.

Cu mult drag,
Misona
misona
Postat pe 27 Februarie 2010 10:40
DA ESTE ADEVARAT CE SPUI DAR NU TOATE SUNTETI LA FEL DE EXEMPLU EU AM AVUT O PRIETENA IN GEMENI SI POT SA SPUN CA MAM INTELES SUPER DA ESTE FOARTE USOR INFLUENTABILA SI IN PRIVINTA DRAGOSTEI DACA APUCA DE SE INDRAGOSTESTE STIE SA IUBEASCA CU ADEVARAT ASA CA FII MAI INCREZATOARE IN TINE CU MULT RESPECT DE LA Romeo.
kudika097380
Postat pe 27 Februarie 2010 19:28
DA ESTE ADEVARAT CE SPUI DAR NU TOATE SUNTETI LA FEL DE EXEMPLU EU AM AVUT O PRIETENA IN GEMENI SI POT SA SPUN CA MAM INTELES SUPER DA ESTE FOARTE USOR INFLUENTABILA SI IN PRIVINTA DRAGOSTEI DACA APUCA DE SE INDRAGOSTESTE STIE SA IUBEASCA CU ADEVARAT ASA CA FII MAI INCREZATOARE IN TINE CU MULT RESPECT DE LA Romeo.


Publicitate Postat foarte recent
Ai incercat anunturi.lumeaemica.ro ? Vinzi si castigi. Click aici.



Urmareste topicul 'FEMEIA GEMENI'
Esti abonat la acest subiect.
Dezabonare
Pagini:
kudika097380
Postat pe 27 Februarie 2010 19:31
daca tot ati ami scos tema compatibilitatii vas ruga sa-mi spuneti ce parere aveti despre o relatie intre o geamana si un sagetator!!in multe locuri am vazut ca sunt zodiile ce cel mai mult insala dar cand se indragostesc cu adevarat lucrurile astea se termina!!as vrea si eu parerile voastre de gemene!!

cat despre gemeni ce va pot spune!! eu sunt destul de geloasa si posesiva desi invat repededin greseli!!iert repede dar nu uit niciodata o neindreptatire!!imi place sa stiu toate stirele de moment!!si intotdeauna caut pe cineva sa-mi impartaseasca gusturile desi cam greu findca imi dau seama ca sunt cat se poate de rar!!haha...in dragoste gemeni se plictisesc repede!!desi ei cred ca se indragostesc pt totdeauna si face ca toti ceilalti sa cedeze in fata relatiilor lor pana la urma daca persoana aleasa nu ii satisface intelectual nu are cum sa ii satisfaca in alt fel!!pana la urma cand vad ca nu mai au despre ce sa debata cu cealalta persoana, lasa balta relatia!!
valentinacristina
Postat pe 28 Februarie 2010 02:59
buna...femeia din zodia gemeni este o femeie rabdatoare ,iubeste cu pasiune dar cind este inselata mai bine sa nu fi in preajma va pup o zi frumoasa
victoria62
Postat pe 28 Februarie 2010 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
varsatorul meu nu este indragostit de mine 11 De la: kudika329022 8 Noiembrie 2010 01:14
nu ma regasesc in descriere zodiei careia apartin 11 De la: Hummingbird 29 Iunie 2011 16:57
taur-pesti 63 De la: loredana_22 18 Iunie 2012 18:25
Eu capricorn el Rac 3 De la: duphz 12 Noiembrie 2010 09:32
.. 1 De la: ZuZa_LaRy 15 August 2010 19:55