Setari Cookie-uri

FEMEIA GEMENI

buna seara!!si eu sunt gemeni si sunt casatorita de 22 de ani cu un taur.barbatii taur sunt persoane fidele care stiu sa-ti ofere siguranta.va pup.o seara placuta!!
kudika034593
Postat pe 14 Februarie 2010 19:18
Dar de barbatii gemeni ce spuneti? Mie mi se par cam superficiali si fara profunzime. Poate sa iasa o relatie cu ei?
kudika089581
Postat pe 14 Februarie 2010 20:16
Buna,eu tot sunt gemeni,da eu pot sa-ti zic ca o sa ai sanse cu cel din zodia pesti pentru ca prietenul meu e pesti si pot sa-ti zic ca ma anteleg foarte bine.Bineanteles amandoi suntem foarte ancapatanati...
kudika117014
Postat pe 14 Februarie 2010 23:59
Salutare... Chiar sunt adevarate toate descrierile. Sunt o fata in zodia gemeni si chiar daca uneori simt ca e un dezavantaj din unele puncte de vedere calitatile noastre sunt uimitoare si acopera neajunsurile... so keep going girls... we rule!!!!!!!!!!!!!!
kudika016790
Postat pe 15 Februarie 2010 03:30
buna dimineata,evident ca si eu sunt geamana.nu stiu daca e chiar o zodie norocoasa, cel putin pe mine nu cred ca m-a avantajat.Si eu sunt copilaroasa uneori ,incapatanata,de lucruri ma plictisesc destul de repede,dar de oameni nu.Sufar ingrozitor cand o relatie indiferent de natura ei ,se termina.Cea mai mare pedeapsa mi se pare ca avem o memorie afectiva atat de buna.
mikiduta39
Postat pe 15 Februarie 2010 09:24
copilaroasa, da....dar deprimata de multe ori...
DANNIKKIP
Postat pe 15 Februarie 2010 12:22
De regula, femeile in zodia gemeni sunt orgolioase si cuceritoare
ice_flower
Postat pe 15 Februarie 2010 14:04
De la: mikiduta39, la data 2010-02-15 09:24:33buna dimineata,evident ca si eu sunt geamana.nu stiu daca e chiar o zodie norocoasa, cel putin pe mine nu cred ca m-a avantajat.Si eu sunt copilaroasa uneori ,incapatanata,de lucruri ma plictisesc destul de repede,dar de oameni nu.Sufar ingrozitor cand o relatie indiferent de natura ei ,se termina.Cea mai mare pedeapsa mi se pare ca avem o memorie afectiva atat de buna.



Ai mare dreptate aici: si eu cred k avem o mare memorie afectiva...de multe ori si mie mi se face dor de trecut, si regret unele decizii (desi am fost si sunt convinsa ca asa a fost cel mai bine).

Oricum eu ma bucur k sunt o geamana
Miss_Stardust
Postat pe 15 Februarie 2010 14:21
De la: Miss_Stardust, la data 2010-02-13 21:24:23
De la: ioana39, la data 2010-02-13 17:18:22buna seara..normal ca si eu sunt geamana,iar eu am avut o relatie cu un capricorn timp de 21 ani:) si pana la urma tot la despartire s-a ajuns:)asa ca, daca este sa te desparti mai bine o faci cand esti mai tanar, nu cand ai deja ceva ani si un fiu de 18 ani:)
si e adevarat cam tot ce s-a scris despre"femeia gemeni" mai cu seama despre sociabilitate, copilaroasa de ea,despre incapatanare si dorinta de a fi in centrul atentiei:)
suntem oare chiar atat de norocoase pt ca suntem asa??pierdem destul de multe din cauza asta:D poate chiar afaceri( unele) relatii care ne-ar fi putut multumi pe timp indelungat..la tinerete este absolut perfect sa fi femeia gemeni, mai tarziu e cu totul altceva:) desi eu am anuntat ca si pe patul de moarte, cand voi avea 125 ani, nu voi inceta sa flirtez:)) daca voi vedea un tanar dragut...desi s-ar putea sa nu fie cazul daca voi fi in continuare cu iubitul de acum, care este cu 15 ani mai tanar ca mine:D
o seara buna



Tu vb serios??
Si stii care e culmea: ca si eu ma gandeam ca...tot timpul o sa ma ma atraga tipii mai tineri, si imi inchipuiam scenarii cam asa cum ti se intampla tie

Bravo pt curaj si mult succes cu noul iubit :) Si ms d sfat, ai mare dreptate, daca nu merge, mai bn mai repede decat mai tarziu;


Nu stiu daca mai are rost sa intervin si eu dar nu, relatzia gemeni-capricorn nu merge si nu a mers niciodata....m-as bucura sa reusesti tu, sincer!!! Eu am avut o relatzie de un an cu un capricon, eu gemeni....bineintzeles si am zis, asa cum te-a sfatuit si pe tine ioana...mai bine mai devreme, decat sa se complice situatzia...am avut multe cazuri, kiar si in familie si pur si simplu nu a mers...eu itzi doresc mult noroc in dragoste, cu cine itzi doresti tu!!!
olivia2
Postat pe 15 Februarie 2010 16:38
Buna!Eu sunt capricorn si am avut o relatie de 4 ani cu un geaman,ma bucur tare mult ca sa terminat,o relatie dezastruoasa,el foarte gelos mincinos si agresiv,bine ca am scapat de el
st0171xx
Postat pe 15 Februarie 2010 16:51
mmmhh da...am o poveste trista si complicata cu un capricorn de 3 ani si nimic nu merge...sunt nefericita.sunt gelosi,posesivi si imuni la ceea ce se intampla in jurul lor SO no way!!! femeia geaman e o fire f sensibila,eu cel putin sunt f sufletista si cand iubesc uit de mine,oricum SUNT MANDRA CA SUNT GEAMANA!!
myaa
Postat pe 16 Februarie 2010 01:08
Cu taur??? iti spun eu: 0 sanse........ si am incercat asta de 3 ori(se strang taurii in curtea mea )
Nici macar cu mama(tauroaica) nu reusesc sa ma inteleg, decat cu mari eorturi...eforturi ce nu ar merita depuse daca nu ar fi vorba de mama. Deci, draga mea...taur???? Fugi!!!! Cat te tin picioarele. Sunt foarte caposi, si cum suntem si noi mai mult decat incapatanate...se lasa cu dxiscutii interminabile, dxespre cine are dreptae si cine are ultimul cuvant
Hecuba
Postat pe 16 Februarie 2010 10:39
gemeni agresivi nu am cunoscut...in schimb, toti au fost mincinosi....si le place sa duca o viata dubla sau tripla...doar sunt gemeni, nu-i asa?
Barbie39
Postat pe 16 Februarie 2010 10:57
Mincinosi?
ellecris
Postat pe 16 Februarie 2010 11:08
Ciudat... Eu spre exemplu sunt tot o geamana, insa d.p.d.v. al minciunilor mentionez ca mint doar atunci cand nu vreau sa jignesc o persoana (sunt diplomata).In ceea ce privesc relatiile amoroase, eu nu m-am inteles bine NICIODATA cu CAPRICORNUL, BERBECUL, PESTII,TAURUL. Partenerul meu de viata este un veritabil VARSATOR. Este si el ciudat uneori insa este foarte adaptabil la orice situatie, este inteligent, amuzant, chiar copilaros ca si mine cateodata. Singurul lucru care ma cam deranjeaza la el este ca are o personalitate destul de introvertita, iar noi gemenii suntem extrovertiti.
ellecris
Postat pe 16 Februarie 2010 11:17
subscriu si eu la comentariile tale,si as vrea sa adaug ceva referitor la relatia ta cu barbatul rac. am avut si eu o relatie cu un rac(geamana fiind), intr-adevar simteam ca ma completeaza si ma "domoleste" atunci cand trebuie, oferindu-mi un punct de stabilitate in agitatia vietii.insa ai mare grija!desi sensibili si timizi la exterior barbatii raci sunt foarte tenace si interiorizati(ca sa nu zic ascunsi!)vezi ca nu cumva racul tau sa poarte inca in suflet o alta dragoste nevindecata din trecutul apropiat si acum sa-si "linga ranile". pentru ca noi femeile gemeni suntem numai bune de pus la rana, avem o aura speciala care atrage ca un magnet mai ales pe cei cu inima franta.iar dupa ce s-au "adapat" din prea-plinul nostru de energie, refacuti sa se intoarca la relatia lor de dinainte.fara nici o avertizare sau explicatie.zicea cineva mai devreme ca nu prea avem noroc in dragoste, nu?
daca mai e vreo geamana care a avut sau are un iubit rac sa impartaseasca pentru suratele sale
kudika065487
Postat pe 16 Februarie 2010 11:35
Sunt o femeie gemeni, si am ascendentul in balanta, insa tot geaman ma simt. Ne plictisim repede, deoarece ne maturizam tarziu sau poate niciodata. Eu am peste 40 de ani si tot nu sunt matura. Am stat 10 ani cu taur si 10 ani cu o balanta, iar acum traiesc o pasiune la maxim cu un rac si nu stiu pana cand, deoarece eu am alte scopuri, ceea ce denota ca suntem incapatanate si infidele deoarece ne place sa traim la maxim. Oferim dar si cerem inapoi totul.Profesional sunt foarte capabile sa acumulam mult ca sa stim cat mai multe, suntem abile deoarece ne dorim sa traim o viata normala si nu de mizerie. De asemenea eu am o parte si altruista.
vioricasam
Postat pe 16 Februarie 2010 11:44
Buna!si eu tot gemeni sunt!!
Dar nu mi se pare k sunt asa cum se zice.....recunosc:.. sunt foartea rea...cedez nervos...nu imi place sa fiu barfita...imi place sa ma distrez..dar nimic din ce spun "astrele"....si cand imi citesc horoscopul.. pt ziua respectiva....nu mi se intampla nimic din ce spun ei.. ...si am incredere in ceea ce fac.. nu in ceea ce imi prezic ei ...
uneori sunt incapatanata....dar nimic mai mult..asa ca.. aveti incredere in ceea ce faceti>:D
___Anna___
Postat pe 16 Februarie 2010 12:29
De la: mikiduta39, la data 2010-02-15 09:24:33buna dimineata,evident ca si eu sunt geamana.nu stiu daca e chiar o zodie norocoasa, cel putin pe mine nu cred ca m-a avantajat.Si eu sunt copilaroasa uneori ,incapatanata,de lucruri ma plictisesc destul de repede,dar de oameni nu.Sufar ingrozitor cand o relatie indiferent de natura ei ,se termina.Cea mai mare pedeapsa mi se pare ca avem o memorie afectiva atat de buna.







aici va dau dreptate:)....
___Anna___
Postat pe 16 Februarie 2010 12:36
De la: keyth, la data 2010-02-12 10:03:25sunt si eu tot o geamana !constat ca nu sunt singura drept pentru care m-am gindit sa infiintam clubul gemenelor !ce ziceti ? sunteti de acord ? si eu ca si voi cu unele lucruri spuse la adresa gemenilor sunt de acord cu altele nu !ca sa ne intelegem mai bine noi insine ar trebui dezbatute mai pe larg unele subiecta drept pt. care mi-a venit aceasta idee !ce ziceti ?
doamne ce bine imi pare k nu sunt singura cu astfel de apucaturi(copilaroasa,geloasa,nestatornica)...va multumesc fetelor...imi dati mai multa incredere in mine....va poop gemenelor
miky_cocuta
Postat pe 16 Februarie 2010 13:59
Salut, si eu sunt geamana si ma regasesc in toate caracterizarile pe care le-ati enumerat pana acum. Si eu am o relatie cu un taur de 10 ani, casatoriti de aproape 5 si totul merge groazanic. De multe ori am impresia ca parca ne scoatem ochii. De ceva vreme nu ne mai intelegem deloc. Pana acum 2 ani am fost mai impaciuitoare, de dragul relatiei. Dar cand s-a umplut paharul gata. Sincer nu stiu daca as putea sa recomand relatii gemeni-taur. Suntem incapatanate, putem iubi cu mare pasiune, dar pana cand ne calca pe nervi. Apoi gata, orice s-ar intampla nu mai merge. Eu acum sunt in situatia de a-mi face curaj sa divortez. Am impresia ca n-am putere
Fetelor, cele mai tinere dar nu numai, cand vedeti ca ceva nu merge, nu mai stati pe ganduri...ca mine. Mi-e greu sa ma despart de amintiri poate mi-e teama de ce urmeaza, nu stiu cat de bine ma incadrez in tiparul gemenelor, dar multe din ce s-au spus aici ma caracterizeaza. Nu stiu teama asta de la cine am mostenit-o. :-(
Va pup
AJ_1979
Postat pe 16 Februarie 2010 15:03
sunt si eu tot o geamana........:)eu am avut o relatie cu unul din zodia pesti....relatia mea afost ok,doar k ei nu prea sunt genul sa iti spuna vb de iubire....asta se intampla foarte rar,se deschid cam greu.dar sunt pasionali,depinde si de tine.....bafta
eu_daniel___
Postat pe 16 Februarie 2010 15:58
Buna! ce parere aveti de femeia gemeni si barbatul balanta? au vreo sansa sa fie impreuna?
kudika015776
Postat pe 16 Februarie 2010 17:01
si io tot geaman sunt ma caracterizeaza zodia
CORINA_SWEET_GIRL
Postat pe 16 Februarie 2010 17:14
si eu sunt o geamana get beget cu ascendent in fecioara, motiv pt care sunt o fire destul de calma, atenta foarte mult la detalii, dar insa ma plictisesc mult prea repede... cel putin in privinta dragostei trebuie sa existe acel "cineva" care sa ma faca sa am o relatie cu el, iar barbatii perfecti pt femeile gemeni sunt leii, ii recomand la toate gemenele de pe lumea asta... sunt atenti, stie sa se poarte cu o femeie, ca sa nu mai zic de sex... nota 10... am avut 2 fosti prieteni din zodia asta si vreau sa zic ca nu am avut niciodata tendinta de a ma plictisi sau sa-mi treaca vreodata prin cap sa ii insel... insa cele care au un iubit din zodia asta, sfatul meu este, aveti grija, mare grija... nu uitati ca va jucati cu focul... iar noi suntem o zodie de aer...
giullya88
Postat pe 16 Februarie 2010 18:19
De la: kissakiss, la data 2010-02-11 10:29:03sh eu sunt gemeni...sh da...uneori ma port putzin mai ciudat :)
Dar breau sa syiu daca pot avea sanse cu un baiat din zodia pesti........Poate voi fetelor shtiti :D va pwp


Poti avea sanse cu un barbat in zodia pesti. Eu am o relatie de un an jumate aproape cu un pesti si ne iubim foarte mult. Urmeaza sa ne casatorim:) nu avem noi foarte multe in comun ( el e mai sensibil ca mine, mai tandru, mai afectuos etc), dar ne intelegem totusi foarte bine si ne completam intr-un fel in care n-am crezut ca e posibil, mai ales ca eu sunt foarte dificila. So go for it!:)
ride_it
Postat pe 16 Februarie 2010 20:19
hhmmmm....parshive( se descriu ca diplomate), persoane pe care nu poti conta...
singura combinatie care merge ....balanta cu gemeni...in rest ...e valea plangerii
ninushk
Postat pe 16 Februarie 2010 21:04
buna ! sunt o geamana matura si incantata de zodie, nimeni nu ii ca noi din nici un punct de vedere. Nu ne aratam varsta, putem fi copilaroase si la 50 de ani, suntem super, 2 in 1 sau chiar mai multe femei in una singura. Va pup pe toate!
luciador
Postat pe 17 Februarie 2010 11:33
eu sunt gemeni si da sunt foarte orgolioasa,incapatanata ,obisnuita sa obtin ceea ce imi dorec,...ma plictisesc foarte repede de tipii care imi fac toate poftele...barbatul ideal pt o astfel de femeie este cine care o poate controla cat de cat ,sa se poate impuna in fatza ei altfel nu va tzine...femeile din zodia gemeni sunt f agitate,nu au stare deloc si vorbesc ffff mult:P... nu stiu cat te ajuta asta dar cred k sunt extrem de dificile astfel de femei:P
bebelusaflory
Postat pe 17 Februarie 2010 12:18
Fetelor, ce pot eu sa va spun despre barbati e ca n-am cunoscut chiar toate zodiile dar capricornii mi se par groaznici, balantele sunt mult prea lasa-ma sa te las pt.femeile gemeni, pestii parca un pic prea sensibili, taurii sub nicio forma, varsatorii da sunt funny, inteligenti si la fel de curiosi ca noi, leii mmmm nu prea m-au dat pe spate, scorpionii pasionali dar si f.razbunatori pt.gustul meu cel putin, sagetatorii-s cam instabili, in actiuni, apucaturi, sa nu zic de-a dreptul nebuni unii racii un pic cam conservatori.....si ce-a mai ramas??? ....c-as mai avea ceva vreme
daxienne
Postat pe 17 Februarie 2010 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEIA GEMENI 128 De la: valentinacristina 26 Martie 2010 21:16
Eu Pesti, iar El Fecioara 6 De la: kudika098645 24 Martie 2010 13:53
Cum pot repara o relatie...in care eu am gresit mai mult.....??? 24 De la: d3vil_me1923 22 August 2011 10:55
eu balanta - el balanta 10 De la: Maia87 10 Octombrie 2010 20:47
buna 7 De la: miss_darine 21 Decembrie 2009 17:47