Setari Cookie-uri

Anticonceptionale.... intrerupte

De la: iacinta, la data 2010-02-12 15:57:54
De la: thadoog, la data 2010-02-12 15:46:37
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 15:41:56:)) hai ca m-ati facut sa si rad. ma duc in spice shop :)) daca sunt gravida :))
id-ul meu e ardnaxelad

multumesc pt mesaje
nu mergeeeeeeeeeeeeee

spanzura-te doguleeeeeeeeeeeeeeeee atunci
haaaa iar ai venit moldoveancooo,,,ia zi dus ai mai facut si tu
thadoog
Postat pe 12 Februarie 2010 15:59
Nu conteaza daca iei antibiotice and stuff, pt ca testul de sarcina evidentiaza doar un hormon ce apare in cazul sarcinii

Nu mai amana, ia-ti testul de sarcina si mergi si la doctor.
ice_flower
Postat pe 12 Februarie 2010 16:16
need help urgentttttttttttttttt... mi-am luat test....mi l-am facut.......... dupa reactia mea va dati seama ce a iesit? simt ca o sa inebunesc... scria pe test sa astept 5 maxim 10 minute si imi apar liniute... deci... dupa ce am pus urina pe chestia aia... in a 2-a secunda a aparut linie la test.... si imediat linie la control... deci nici macar nu am asteptat 30 de secunde.... e normal? am uitat sa spun scria pe test sa pun 2 picaturi de urina... din pacate eu am pus mult mai multe....
ideea e: e posibil ca testul sa se insele????????????????
Sa mai iau unul sa il repet?
Chiar am nevoie de ajutor urgent... e posibil sa se insele?
Karyna23
Postat pe 12 Februarie 2010 17:34
nu cred ca mai e nevoie sa iti faci altul.la fel am facut si eu, am pus ca tzaranul urina, ca sa zic asa, si s'a inrozit urgent, eram gravida logic. da pt linistea ta fuga la farmacie si mai fa'ti unul, cu toate ca sigur iti va zice si ala la fel...
Shhh
Postat pe 12 Februarie 2010 17:36
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 17:34:49need help urgentttttttttttttttt... mi-am luat test....mi l-am facut.......... dupa reactia mea va dati seama ce a iesit? simt ca o sa inebunesc... scria pe test sa astept 5 maxim 10 minute si imi apar liniute... deci... dupa ce am pus urina pe chestia aia... in a 2-a secunda a aparut linie la test.... si imediat linie la control... deci nici macar nu am asteptat 30 de secunde.... e normal? am uitat sa spun scria pe test sa pun 2 picaturi de urina... din pacate eu am pus mult mai multe....
ideea e: e posibil ca testul sa se insele????????????????
Sa mai iau unul sa il repet?
Chiar am nevoie de ajutor urgent... e posibil sa se insele?

nu sunt asa de sigure ...luni sa te duci la o ginecolog ...el iti va confirma banuieleile...mie de exempul testul mi-a arata o linuta ...deci nu eram si cand a fost la medic mi-a zis ca am bebe ...depinde...!
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Februarie 2010 17:38
avand in vedere ca i'a intarziat doua luni... si testu i'a iesit pozitiv...
Shhh
Postat pe 12 Februarie 2010 17:40
doamneee... acum sunt momente cand intreb "de ce mi se intampla tocmai mie????"
nu mai are rost sa fac nici un test pt ca oricum m-am super panicat... deci al 2-lea test m-ar face mai rau (daca se poate)... ideea e ca ma voi duce luni la doctor... si sa vad ce se poate face....
Karyna23
Postat pe 12 Februarie 2010 17:45
ma abtin pt ca sunt o mamica, da ti'as spune eu cateva cu "de ce mi se intampla tocmai mie"....
Shhh
Postat pe 12 Februarie 2010 17:49
un copil e o bucurie. acum depinde ce reactie o sa ai la medic daca o sa iti confirme ca esti insarcinata...eu am fost f entuziasmata cand l-am vazut prima oara la ecograf...sa nu iti mai spun cum era iubitul meu ...
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Februarie 2010 17:54
sti cat de incantata voi fi? atat de incantata incat il voi sugruma pe medic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stiu ca mi se intampla din cauza mea dar .... nu fi fff rea cu mine...

Karyna23
Postat pe 12 Februarie 2010 18:04
de sa'l sugrumi? chiar asa un sfarsit de lume e pt tine faptu ca astepti un copilas?
Shhh
Postat pe 12 Februarie 2010 18:07
din pacate este greseala ta, ai un doctor care ti-a recomndat pastile pe baza unor analize, poti sa le intrerupi dar e normal si logic sa iti iei alta masura de protectie,
pentru secretii nu este de ajuns sa opresti administrarea pastilelor, aceste secretii apar din cauza unor infectii, vaginite, candida etc si trebuie sa mergi la ginecolog iti faci o analiza(lama) si atunci poti sa urmezi un tratament.
Mai departe este decizia ta, tu trebuie sa hotarasti daca vrei sau nu acest copil, si orice decizie ai lua are consecinte pe care trebuie sa ti le asumi.
nu cred ca prietenele sau o discutie pe forum o sa te ajute sa iei decizia,dar e bine sa ai pe cineva sa te asculte si sa iti fie alaturi, inclusiv sa mearga cu tine la doctor. trebuie sa vorbesti cu un doctor care sa iti explice tot ce ai nelamurit si apoi cu partenerul pentru ca ai nevoie de sustinere.

Ai grija de tine mergi la doctor si incearca sa te linistesti
adisorm
Postat pe 12 Februarie 2010 19:27
Merci mult de tot adisorm. Shhh sti de ce il sugrum... pt ca am 23 de ani, si am spus ca nu vreau sa fac niciodata un avort.... imi este foarte frica de asa ceva.... ca sa ai un copil trebuie sa ti-l doresti ... in momentul de fata nu este cazul... asta e... ma voi duce luni sa vad ce zice doctorul

p.s: inca sper sa nu fiu gravida

va pup
un weekend minunat va doresc
Karyna23
Postat pe 12 Februarie 2010 19:36
eu am nascut la 22...varsta nu e o scuza...
Shhh
Postat pe 12 Februarie 2010 19:37
Da ma dar poate tu ai vrut sa faci copil, eu am spus ca nu vreau
Karyna23
Postat pe 12 Februarie 2010 19:43
Buna, am si eu o intrebare care ma macina de ceva timp. I-am pastile de 3 ani si ceva si in ultima perioada am slabit destul...toata lumea se mira de mine...as cam vrea sa le intrerup dar imi este teama...trebuie sa consult un medic inainte de a le lasa sau pot sa renunt pur si simplu?...si daca vrea sa iau din nou, dar altele cat ar trebui sa astept?...
yubytzyk_182004
Postat pe 12 Februarie 2010 19:47
Eu zic cel mai bine sa te duci la medic, nu cred ca pastilele au legatura cu slabitul brusc..... i general de la anticonceptionale de ingrasi....
Dute la medic totusi pt a afla cauza slabirii, si daca iti recomanda sa lasi pastilele le lasi, daca nu... poate patesti ca mine

Rad de mine insumi

O seara minunata
Karyna23
Postat pe 12 Februarie 2010 19:53
pai am fost la medicul meu de familie si imi spune k sunt asa de tanara si k sa nu mi fac griji, k astea sunt reglari hormonale...da eu am 23 de ani.... rau nu ma simt, dar ma deranjeaza k toata lumea se mira... si dc ar fi sa le intrerup sa o fac de capul meu?..oricum voi ajunge si la ginecolog cat de curand
yubytzyk_182004
Postat pe 12 Februarie 2010 20:04
da ce pastile iei bre??
Shhh
Postat pe 12 Februarie 2010 20:23
Eu in prima luna de sarcina, cand mi-a venit menstruatia am avut f.f putin si apoi... gata!!! Oricum eu stiam deja, pentru ca imi facusem testul de 2 ori pana atunci ;). In plus nici pofte si nici greturi nu prea am avut. Ai putea sa repeti testul (si eu l-am repetat ca sa fiu sigura de rezultat), dar intr-adevar - cel mai bine e sa consulti un medic.

SI... daca nu il doresti acum... este imposibil sa nu il doresti imediat ce se va naste... la mine bebe a fost un "accident"... dar il iubesc enorm de mult! si imi pare atat de bine ca nui l-am avortat.
Normal ca un copil nu creste cu aer... dar de ce trebuie sa consideram avortul ca singura solutie? Sunt sigura ca daca vei munci mai mult decat pana acum si poate vei renunta la anumite lucruri atunci ii vei putea asigura un trai decent. Un copil ca sa creasca bine si educat nu are neaparat nevoie de lux. Si, poate - intr-un final - vei primi si suportul parintilor tai pana cand situatia voastra s-ar imbunatati. Copilul tau merita orice sacrificiu - cel putin asa gandesc eu.
daca la mine sau la shhh a fost posibil, atunci cu siguranta se poate si in cazul vostru ;) . gandeste pozitiv si ai incredere in tine!
oricum.. alegerea e a ta... eu sper sa nu ai bebe acum, pt ca ar fi pacat de el daca nu intentionezi sa-l pastrezi :( . sa ne dai vesti bune ;) ... iti tin pumnii!
Ella81
Postat pe 12 Februarie 2010 20:31
Multumesc mult de tot pt incurajari Ella. E foarte frumos ca ai un copil, si mie imi plac copii dar un copil acum ar fi o greseala, si nu vreau sa ma intrebe copilul peste 15 ani "de ce m-ai nascut".
pur si simplu vreau un copil, dar nu acum, mai incolo si imi doresc un copil dar si un tata pentru copilul meu, acum nu ar fi posibil.

O sa va spun rezultatul doctorului luni dupa ce ma duc

inca sper sa nu fiu gravida
Karyna23
Postat pe 12 Februarie 2010 21:48
De la: thadoog, la data 2010-02-12 15:59:42
De la: iacinta, la data 2010-02-12 15:57:54
De la: thadoog, la data 2010-02-12 15:46:37
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 15:41:56:)) hai ca m-ati facut sa si rad. ma duc in spice shop :)) daca sunt gravida :))
id-ul meu e ardnaxelad

multumesc pt mesaje
nu mergeeeeeeeeeeeeee

spanzura-te doguleeeeeeeeeeeeeeeee atunci
haaaa iar ai venit moldoveancooo,,,ia zi dus ai mai facut si tu

tocmai de acolo am iesit acum
de ce?pe tine hingherii de la adapost nu te spala?
iacinta
Postat pe 13 Februarie 2010 19:07
Fetele mi-am facut programare la doctor... marti la ora 12... deci inca 1 zi de suspans.... tot sper sa nu fiu gravida...vrea sa va spun ca in acest weekend am avut senzatia ca imi creste burta ca mananc mult ca imi vine sa vomit , ce-i drept mi-a fost putin rau dar am o cadere de calciu de mai mult timp deci este ceva normal.... am inebunit de la psibila sarcina

va pup
si va doresc o saptamana usoara
Karyna23
Postat pe 14 Februarie 2010 22:44
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 21:48:55Multumesc mult de tot pt incurajari Ella. E foarte frumos ca ai un copil, si mie imi plac copii dar un copil acum ar fi o greseala, si nu vreau sa ma intrebe copilul peste 15 ani "de ce m-ai nascut".
pur si simplu vreau un copil, dar nu acum, mai incolo si imi doresc un copil dar si un tata pentru copilul meu, acum nu ar fi posibil.

O sa va spun rezultatul doctorului luni dupa ce ma duc

inca sper sa nu fiu gravida




... scuze ... nici cei nascuti cu malformatii nu isi dispretuiesc viata in asa fel incit sa intrebe - de ce m-ai nascut ... cred ca este un slogan cel putin nazist ...fara legatura cu realitatea ...

... greseala !!! ... toti fac greseli ... important ca sa nu fie nevoie de o greseala si mai mare pentru a ''elimina'' prima greseala ... fii mai pozitiva ...
marco918
Postat pe 15 Februarie 2010 00:21
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 13:25:37
Ideea e in felul urmator: in tot timpul asta am avut aproximativ 4 contacte sexuale,.... este posibil sa fi ramas gravida? Stiu ca se zice ca chiar daca opresti anticoncep. este o perioada in care nu ai cum sa ramai.

imediat dupa ce ai intrerupt anticonceptionalele, poti ramane gravida, deci da, e posibil.
kitty_krieger
Postat pe 15 Februarie 2010 01:28
De la: Karyna23, la data 2010-02-14 22:44:34Fetele mi-am facut programare la doctor... marti la ora 12... deci inca 1 zi de suspans.... tot sper sa nu fiu gravida...vrea sa va spun ca in acest weekend am avut senzatia ca imi creste burta ca mananc mult ca imi vine sa vomit , ce-i drept mi-a fost putin rau dar am o cadere de calciu de mai mult timp deci este ceva normal.... am inebunit de la psibila sarcina

va pup
si va doresc o saptamana usoara


Eu sper din suflet sa il pastrezi, sincer.
Si inca ceva, partenerul tau ce zice?
Bafta multa si sanatate.
i_andra
Postat pe 16 Februarie 2010 10:45
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-12 17:38:31
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 17:34:49need help urgentttttttttttttttt... mi-am luat test....mi l-am facut.......... dupa reactia mea va dati seama ce a iesit? simt ca o sa inebunesc... scria pe test sa astept 5 maxim 10 minute si imi apar liniute... deci... dupa ce am pus urina pe chestia aia... in a 2-a secunda a aparut linie la test.... si imediat linie la control... deci nici macar nu am asteptat 30 de secunde.... e normal? am uitat sa spun scria pe test sa pun 2 picaturi de urina... din pacate eu am pus mult mai multe....
ideea e: e posibil ca testul sa se insele????????????????
Sa mai iau unul sa il repet?
Chiar am nevoie de ajutor urgent... e posibil sa se insele?

nu sunt asa de sigure ...luni sa te duci la o ginecolog ...el iti va confirma banuieleile...mie de exempul testul mi-a arata o linuta ...deci nu eram si cand a fost la medic mi-a zis ca am bebe ...depinde...!
nu conteaza cite picaturi de urina pui.............si daca tiau aparut 2 linii esti gravida................eu am facut 2 teste dimineata si seara si miau iesit imediat 2 linii..................felicitari vei fi mamica
alexia_roxana
Postat pe 16 Februarie 2010 10:58
ia si pastreazal.............ca se poate sa nu mai poti faci copii dupa avort.,si dupa aia o sa-ti para rau..............e tare frumos sa ai un copil ,sa-l vezi cum creste,cum ii cresc dintisorii ..................e cel mai frumos lucru
alexia_roxana
Postat pe 16 Februarie 2010 11:02
De la: alexia_roxana, la data 2010-02-16 10:58:59
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-12 17:38:31
De la: Karyna23, la data 2010-02-12 17:34:49need help urgentttttttttttttttt... mi-am luat test....mi l-am facut.......... dupa reactia mea va dati seama ce a iesit? simt ca o sa inebunesc... scria pe test sa astept 5 maxim 10 minute si imi apar liniute... deci... dupa ce am pus urina pe chestia aia... in a 2-a secunda a aparut linie la test.... si imediat linie la control... deci nici macar nu am asteptat 30 de secunde.... e normal? am uitat sa spun scria pe test sa pun 2 picaturi de urina... din pacate eu am pus mult mai multe....
ideea e: e posibil ca testul sa se insele????????????????
Sa mai iau unul sa il repet?
Chiar am nevoie de ajutor urgent... e posibil sa se insele?

nu sunt asa de sigure ...luni sa te duci la o ginecolog ...el iti va confirma banuieleile...mie de exempul testul mi-a arata o linuta ...deci nu eram si cand a fost la medic mi-a zis ca am bebe ...depinde...!
nu conteaza cite picaturi de urina pui.............si daca tiau aparut 2 linii esti gravida................eu am facut 2 teste dimineata si seara si miau iesit imediat 2 linii..................felicitari vei fi mamica[/quomi'a venit in cap expresia :: i'ai dat cu tesla'n c*aie. :)) ma rog, ea e fata, n'o mai supara si tu, ea e gravida da tot spera ca nu e, bine ar fi sa nu mai poata sa faca avort, ca sa isi poata da seama inr'o zi cat de proasta era daca isi dadea copilul afara.
Shhh
Postat pe 16 Februarie 2010 11:44
mi'a venit in cap expresia :: i'ai dat cu tesla'n c*aie. :)) ma rog, ea e fata, n'o mai supara si tu, ea e gravida da tot spera ca nu e, bine ar fi sa nu mai poata sa faca avort, ca sa isi dea seama inr'o zi cat de proasta era daca isi dadea copilul afara.
Shhh
Postat pe 16 Februarie 2010 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOOOOR 7 De la: kudika1993 31 Mai 2010 12:39
vreau sa fiu presedinte 30 De la: nico_dana2006 27 Septembrie 2009 11:02
obsesie sau ce? 33 De la: thadoog 6 Iunie 2009 09:23
Despre familie si diferenta de varsta intr-un cuplu!!! 5 De la: Chrys4Angel 16 Mai 2009 09:17
help 1 De la: slashsmf 12 Aprilie 2010 13:21