Setari Cookie-uri

Anticonceptionale.... intrerupte

De la: misoginu, la data 2010-02-28 21:11:23
De la: marco918, la data 2010-02-28 20:17:25
De la: misoginu, la data 2010-02-28 19:58:57
Slãbuþ,cam de clasa a 5-a.Pune-þi baragladina aia umflatã de nevastã-ta sã facã floricelele, am unu nou pt tine:

http://www.catholic.org/video/?v=13

PS:vãd cã râzi din ce în ce mai lãbãrþat,dacã þi se face rãu îndreaptã-te spre luminã, maestre.





... ... asa sint eu rid fooooarte labartzat ... ... baragladina aia batrina e tot ... MATA ...

... pacat ca un onanist ca tine nu are o sotie (prietena mai gasesti prin canale) ca sa o invat cum se fac ... mincarurile ... bune ...



Na cã þi-am corectat râsu, maestre...prost eºti!Vãd cã de când þi-am dat reþeta þi-ai cam luat-on cap, te dai libidinos la hoaºca de nevastã-ta sã ai ce bãga la oalã peste 3 luni.ªi uite cum þi-am fãcut consilere de cuplu gratuit, ca la boºorogi, onaniza-m-ai oral aici în virtual precum un emigrant fãlos ce eºti.ªi vezi în decedaþii mamei tale,ºi sunt mulþi, cã dacã se închide kudika, în 2 luni uiþi sã mai vorbeºti româna pe care-ai studiat-o superficial acu 40 de ani la tine-n comunã.Aºa cã pune mâna ºi doneazã site-ului din banii de "Prostamol", cã oricum piºatul cearceafului, a devenit tic nervos la tine.O searã plãcutã, cearceaf p*ºat!







... ... ma distrezi ... ONANISTULE ... daca si tu crezi ca reprezinti un model de ''barbat'' imi vine sa pling pentru amarita care s-ar apropia de tine ... esti frustrat si IMBECIL ... nu stiu de ce nu ma mir ... imbecili ca tine sint cu gramada ... pe plaiurile mioritice ...


marco918
Postat pe 28 Februarie 2010 22:40
De la: misoginu, la data 2010-02-28 21:11:23
De la: marco918, la data 2010-02-28 20:17:25
De la: misoginu, la data 2010-02-28 19:58:57
Slãbuþ,cam de clasa a 5-a.Pune-þi baragladina aia umflatã de nevastã-ta sã facã floricelele, am unu nou pt tine:

http://www.catholic.org/video/?v=13

PS:vãd cã râzi din ce în ce mai lãbãrþat,dacã þi se face rãu îndreaptã-te spre luminã, maestre.





... ... asa sint eu rid fooooarte labartzat ... ... baragladina aia batrina e tot ... MATA ...

... pacat ca un onanist ca tine nu are o sotie (prietena mai gasesti prin canale) ca sa o invat cum se fac ... mincarurile ... bune ...



Na cã þi-am corectat râsu, maestre...prost eºti!Vãd cã de când þi-am dat reþeta þi-ai cam luat-on cap, te dai libidinos la hoaºca de nevastã-ta sã ai ce bãga la oalã peste 3 luni.ªi uite cum þi-am fãcut consilere de cuplu gratuit, ca la boºorogi, onaniza-m-ai oral aici în virtual precum un emigrant fãlos ce eºti.ªi vezi în decedaþii mamei tale,ºi sunt mulþi, cã dacã se închide kudika, în 2 luni uiþi sã mai vorbeºti româna pe care-ai studiat-o superficial acu 40 de ani la tine-n comunã.Aºa cã pune mâna ºi doneazã site-ului din banii de "Prostamol", cã oricum piºatul cearceafului, a devenit tic nervos la tine.O searã plãcutã, cearceaf p*ºat!



I R E A L. e prima data cand intru pe topicul asta, rad cu lacrimi



marco, ma bucur sincer ca ti-ai gasit nashu'

woman33
Postat pe 28 Februarie 2010 23:58
De la: woman33, la data 2010-02-28 23:58:29
I R E A L. e prima data cand intru pe topicul asta, rad cu lacrimi



marco, ma bucur sincer ca ti-ai gasit nashu'







... nu inteleg ce e ''ireal'' !? ... ... e perfect normal ca o ingramadita ca tine sa se bucure cind vede la orizont un ''mascul'' la nivelul ei ... ... nu-i asa doamna contabila ...


... apropo ... subiectul ''discutiei'' sint anumite practici ... feminine ... ... se vede ca te simti mindra ... vezi ca mai sus ai retzeta pentru avortoni cu garnitura ... tu si mindretza ''barbat'' de mai sus puteti exersa ... ... pina iti trece risul ...


marco918
Postat pe 1 Martie 2010 00:01
nu intelegi nimic, in general. e "ireal" cum un prostovan ca tine nu stie de gluma si se agita ca o muiere pe aici
ce sa-i faci, stressul e de vina ...

eu am comentat vis-a-vis de umorul f original al 'misoginului'. tre' sa recunosti ca se pricepe sa-ti dea cu tifla
misoginu rules
woman33
Postat pe 1 Martie 2010 00:17
De la: woman33, la data 2010-03-01 00:17:50e ireal cum un prostovan ca tine nu stie de gluma si se agita ca o muiere pe aici
ce sa-i faci, stressul e de vina ...

si doar te-am rugat sa ma ignori parca. eu doar am comentat vis-a-vis de umorul f original al 'misoginului'. tre' sa recunosti ca se pricepe sa-ti dea cu tifla





... pussy ... de cite ori sa iti spun ... eu nu ma agit ... ma DISTREZ ... e chiar o placere sa vad la ce nivel penibil ati ajuns unii ...

... mai rugat sa te ignor dar asta inseamna si reciproca ... daca intelegi logica asta simpla ... si ma indoiesc ...

... iar cu misopirtzul ma distrez asa de bineeee ... dar cu tifla o iau femeile in general ... tu nu poti sa pricepi ca nu ai capacitatea necesara ... imi pare bine totushi ca ai gasit ''barbatzelul'' ideal pentru tine ... nici nu meriti ceva mai bun ...



marco918
Postat pe 1 Martie 2010 00:26
numai eu stiu ce merit si ce nu, ms oricum pentru 'sfat'.
misoginu te-a cam pus cu boticul pe labe, si te-ai rusinat. de-asta l-am felicitat, atata tot
woman33
Postat pe 1 Martie 2010 00:32
De la: woman33, la data 2010-03-01 00:32:55numai eu stiu ce merit si ce nu, ms oricum pentru 'sfat'.
misoginu te-a cam pus cu boticul pe labe, si te-ai rusinat. de-asta l-am felicitat, atata tot





... daca prostiile alea infantile te-au incintat !!! ... ... la asa gaini asa cocosi ...

... misopirtzul cred ca si-a mai luat-o peste bot de la mine si in alte imprejurari ... acum iar incearca ... alt nick alt obraz ... crede el ... oricum e distractiv ... imi prezinta subiectele voastre de discutie cind sinteti mai ... excitati ... fara indoiala ca asa vorbeste si cu una ca tine cind e mai suparat ca nu il satisfaceti ... il meritati cu prisosintza ... sml-happy0009:

... pussy ... tu poate crezi ca meriti ceva dar maximul care ti se poate oferi este misopirtzul ... doar te face fericita ... si ar trebui sa te ingrijoreze ...

marco918
Postat pe 1 Martie 2010 00:38
mladite de zmeur...solutia in cazul in care nu ai ramasa gravida si nu-ti mai vine din cauza anticonceptionalelor luate prea mult timp fara pauza.
anailui_anilatac
Postat pe 2 Martie 2010 15:16
De la: anailui_anilatac, la data 2010-03-02 15:16:40mladite de zmeur...solutia in cazul in care nu ai ramasa gravida si nu-ti mai vine din cauza anticonceptionalelor luate prea mult timp fara pauza.






... ... super ... tratament naturist pentru corectarea efectelor anticonceptionalelor !!! ...
marco918
Postat pe 2 Martie 2010 22:04
De la: anailui_anilatac, la data 2010-03-02 15:16:40mladite de zmeur...solutia in cazul in care nu ai ramasa gravida si nu-ti mai vine din cauza anticonceptionalelor luate prea mult timp fara pauza.


Pot adauga, mi s-a intamplat si mie acum vreo 5-6 ani sa iau anticonceptionale Loette, timp de 9 luni, pauza 3 luni apoi iar 9 luni apoi o pauza de vreun an si ceva. Cand am reinceput sa iau Loette, evident tot dupa n analize date de medicul ginecolog, ce sa observ sangerare, nu pot zice ca menstra, desi asa am crezut inistial, ca era perioada aceea de pauza, numai ca la mine a durat o luna, si o sngerare destul de abundenta. Ii transmit doameni doctore ce mi se intampla, cu toate ca citisem reactiile adverse, respectiv ca pot avea sangerari pana la 3 luni. Si evident asta mi-a zis si dansa, e normaaaal poti avea sangerari si pana la 3 luni. I-am explicat ca nu e doar o pata mica, este o sangerare mare, a zis ca e normal. Sun la alt cabinet, tot de dctori renumiti din constanta, acelasi lucru, si sun la homeopata mea. Mi-a spus sa intrerup imediat anticonceptionalele si sa iau tinctura de coada soricelului de 3 ori pe zi, nu mai tin minte exact cati ml. Eu nu credeam ca poate sa dea vreun rezultat, mai ales ca le intreruprem cam la mijlocul lunii, in a doua sau a 3-a zi am avut doar o usoara sangerare apoi s-a oprit. Ciudat a mers, si tot ea mi-a zis si de opusul cu mladita de zmeur. Am fost nevoita sa iau alte anticonceptionale pentru anexita acuta pe care am dezvoltat-o la un moment dat, respectiv diane, si la ele am avut sangerari, dupa vreo 4-5 luni n-am mai avut, problema era ca aveam menstra de 2 ori pe luna, o data exact cu doua sapt inainte de perioada de intrerupere, si aproape de sf perioadei. Nimeni n-a zis nimik, am fost la 3 doctori si 4 cabiente si nimik...Le-am intrerupt singura pt ca m-am ingrasat 12 kg. Ce ar putea fii aveti vreo idee?
anamaria_red
Postat pe 4 Martie 2010 09:56
Scuze pentru greselile de scriere.
anamaria_red
Postat pe 4 Martie 2010 09:58
De la: anamaria_red, la data 2010-03-04 09:56:49 Nimeni n-a zis nimik, am fost la 3 doctori si 4 cabiente si nimik...Le-am intrerupt singura pt ca m-am ingrasat 12 kg. Ce ar putea fii aveti vreo idee?





... si ... TACEREA ESTE UN RASPUNS !!! ... ... daca va plac filmele si cliseele americane e greu sa mai intelegeti ce e normal si ce nu este ... ce e de facut ? ... back to the roots ...
marco918
Postat pe 4 Martie 2010 11:28
mai, daca va alegeti doctori buni si daca va duceti la control periodic, puteti apela fara probleme la anticonceptionale. Bineinteles, la unele persoane metoda asta nu se aplica, dar se numesc exceptii. De asta trebuie intrebat un medic inainte si facute analize. Personal, cunosc femei care dupa 7-8 ani de pastile neintrerupte au avut copii minunati. Daca o sarcina nu merge cum trebuie nu putem da vina automat pe anticonceptionale, poate doar daca analizele medicale indica aceasta concluzie. Dar nu e regula. Pot fi zeci de alte cauze la mijloc. La fel si cu kg in plus, e un mit treaba ca te ingrasi de la aceste pastile (repet, daca sunt luate metodic dupa sfatul medicului, nu dupa cel al farmacistului).
Iar daca unele dintre voi considerati ca aveti probleme de la pilule anticonceptionale, pentru ca asa v-a informat medicul (nu vorbim de suspiciuni aici), mai aveti si alte metode contraceptive la indemana, sunt atatea posibilitati in zilele noastre. Bafta.
woman33
Postat pe 4 Martie 2010 21:33
anamaria, daca toti doctorii ti-au confirmat ce scrie in prospect, anume ca pot exista reactii adverse, si daca la schimbarea pilulelor ti s-a intamplat acelasi lucru, eu zic sa-i crezi pe cuvant. :) E clar ca organismul tau asa reactioneaza in prima faza, nu inteleg de ce te sperii, mai ales ca sangerarile au incetat dupa acele 3 luni (sau 4, nu-i mare diferenta). Nu ai iesit cu nimic din tiparul prevazut de doctori. Deci nu e nimic anormal cu tine! Relax, sau incearca alta metoda
woman33
Postat pe 4 Martie 2010 21:49
De la: woman33, la data 2010-03-04 21:33:56mai, daca va alegeti doctori buni si daca va duceti la control periodic, puteti apela fara probleme la anticonceptionale. Bineinteles, la unele persoane metoda asta nu se aplica, dar se numesc exceptii. De asta trebuie intrebat un medic inainte si facute analize. Personal, cunosc femei care dupa 7-8 ani de pastile neintrerupte au avut copii minunati. Daca o sarcina nu merge cum trebuie nu putem da vina automat pe anticonceptionale, poate doar daca analizele medicale indica aceasta concluzie. Dar nu e regula. Pot fi zeci de alte cauze la mijloc. La fel si cu kg in plus, e un mit treaba ca te ingrasi de la aceste pastile (repet, daca sunt luate metodic dupa sfatul medicului, nu dupa cel al farmacistului).
Iar daca unele dintre voi considerati ca aveti probleme de la pilule anticonceptionale, pentru ca asa v-a informat medicul (nu vorbim de suspiciuni aici), mai aveti si alte metode contraceptive la indemana, sunt atatea posibilitati in zilele noastre. Bafta.



Este mai usor sa dai vina ptpastile pt orice, mai ales pt ingrasat ! :))

Nu te obosi sa explici, ca nu ai cui !
Summer_
Postat pe 6 Martie 2010 15:18
De la: marco918, la data 2010-02-21 22:56:20... nu stiu ce ''pregatire'' ai dar se vede ca esti pe dinafara ...

Cancerul, cea mai de temut boala a secolului, capata o insemnatate cu atat mai dura cu cat afecteaza zone care, prin patologia lor, nu numai ca stirbesc viata, dar si identitatea. Pentru o femeie, afectarea tractului genitourinar de orice boala, dar cu atat mai mult de un neoplasm, este probabil cea mai traumatizanta experienta existenta.
Intre cancerele ginecologice la femeie, cele mai importante sunt cancerul ovarian, cel endometrial (endometrul este mucoasa interna a uterului) si cel al colului uterin.
Cancerul ovarian
In Romania, cancerul ovarian reprezinta a doua cauza de mortalitate prin cancer la femei dupa cancerul de col uterin (EMCB).

Totul despre cancerele ginecologice Factori predispozanti:
* nuliparitate (nu a avut nicio sarcina)
* contraceptive orale
* predispozitia genetica (oncogene, antioncogene, anomalii cromozomiale)
* dereglarile hormonale
* se pare ca frecventa ovulatiei are si ea un rol in aparitia cancerului ovarian. Aceasta informatie este inca in studiu.



stiai ca si mancarea care o consumam este un factor al apritiei cancerului.
In ziua de azi toate produsele contin chimicale,toate medicamentele sunt facute din chimicale, chiar si aerul poluat pe care il respiram este un factor al aparitiei cancerului.
DydiG
Postat pe 6 Martie 2010 21:10
De la: woman33, la data 2010-03-04 21:33:56mai, daca va alegeti doctori buni si daca va duceti la control periodic, puteti apela fara probleme la anticonceptionale. Bineinteles, la unele persoane metoda asta nu se aplica, dar se numesc exceptii. De asta trebuie intrebat un medic inainte si facute analize. Personal, cunosc femei care dupa 7-8 ani de pastile neintrerupte au avut copii minunati. Daca o sarcina nu merge cum trebuie nu putem da vina automat pe anticonceptionale, poate doar daca analizele medicale indica aceasta concluzie. Dar nu e regula. Pot fi zeci de alte cauze la mijloc. La fel si cu kg in plus, e un mit treaba ca te ingrasi de la aceste pastile (repet, daca sunt luate metodic dupa sfatul medicului, nu dupa cel al farmacistului).
Iar daca unele dintre voi considerati ca aveti probleme de la pilule anticonceptionale, pentru ca asa v-a informat medicul (nu vorbim de suspiciuni aici), mai aveti si alte metode contraceptive la indemana, sunt atatea posibilitati in zilele noastre. Bafta.





... copii minunati ACUM ... dar peste ani de zile ? ... daca vor deveni dependenti de alte pastile ? ... nu sint raspunsuri la aceste intrebari dar realiatea arata ca nu te poti juca cu corpul uman ... nu cadeti in derizoriu si va inchipuiti ca, cu citeva analize de urina vi se depisteaza toate cauzele si efectele unor dereglari hormonale sau veti fi foarte ''protejate'' impotriva psihozei denumite COPII ... nu deveniti dependente de ... PASTILE ...

marco918
Postat pe 7 Martie 2010 04:10
De la: DydiG, la data 2010-03-06 21:10:13
De la: marco918, la data 2010-02-21 22:56:20... nu stiu ce ''pregatire'' ai dar se vede ca esti pe dinafara ...

Cancerul, cea mai de temut boala a secolului, capata o insemnatate cu atat mai dura cu cat afecteaza zone care, prin patologia lor, nu numai ca stirbesc viata, dar si identitatea. Pentru o femeie, afectarea tractului genitourinar de orice boala, dar cu atat mai mult de un neoplasm, este probabil cea mai traumatizanta experienta existenta.
Intre cancerele ginecologice la femeie, cele mai importante sunt cancerul ovarian, cel endometrial (endometrul este mucoasa interna a uterului) si cel al colului uterin.
Cancerul ovarian
In Romania, cancerul ovarian reprezinta a doua cauza de mortalitate prin cancer la femei dupa cancerul de col uterin (EMCB).

Totul despre cancerele ginecologice Factori predispozanti:
* nuliparitate (nu a avut nicio sarcina)
* contraceptive orale
* predispozitia genetica (oncogene, antioncogene, anomalii cromozomiale)
* dereglarile hormonale
* se pare ca frecventa ovulatiei are si ea un rol in aparitia cancerului ovarian. Aceasta informatie este inca in studiu.



stiai ca si mancarea care o consumam este un factor al apritiei cancerului.
In ziua de azi toate produsele contin chimicale,toate medicamentele sunt facute din chimicale, chiar si aerul poluat pe care il respiram este un factor al aparitiei cancerului.





... atunci produceti mincarea ... care e problema ? ... si ''cred'' ca mincare nu produce cancere cu localizare ginecologica ... chimicalele sint folosite intr-o gramada de lucruri care nu sint absolut folositoare - cosmetice, parfumuri, anticonceptionale ... industria cosmetica si cea farmaceutica sint cele mai mari poluatori (romania nu are astfel de monstri industriali) ... dar nimic nu se compara cu ceea ce iei in mod constient ... nu poti spune ca traiesti intr-un mediu prea poluat si de aceea nici nu te mai intereseaza ceea ce faci ... iar romania este poluata datorita NESIMTIRII ... sintem putini intr-o tara mare si nu ne intereseaza deloc ce se intimpla cu cei din jur atita timp cit noi ne simtim bine ...

marco918
Postat pe 7 Martie 2010 04:18
De la: Summer_, la data 2010-03-06 15:18:52
De la: woman33, la data 2010-03-04 21:33:56mai, daca va alegeti doctori buni si daca va duceti la control periodic, puteti apela fara probleme la anticonceptionale. Bineinteles, la unele persoane metoda asta nu se aplica, dar se numesc exceptii. De asta trebuie intrebat un medic inainte si facute analize. Personal, cunosc femei care dupa 7-8 ani de pastile neintrerupte au avut copii minunati. Daca o sarcina nu merge cum trebuie nu putem da vina automat pe anticonceptionale, poate doar daca analizele medicale indica aceasta concluzie. Dar nu e regula. Pot fi zeci de alte cauze la mijloc. La fel si cu kg in plus, e un mit treaba ca te ingrasi de la aceste pastile (repet, daca sunt luate metodic dupa sfatul medicului, nu dupa cel al farmacistului).
Iar daca unele dintre voi considerati ca aveti probleme de la pilule anticonceptionale, pentru ca asa v-a informat medicul (nu vorbim de suspiciuni aici), mai aveti si alte metode contraceptive la indemana, sunt atatea posibilitati in zilele noastre. Bafta.



Este mai usor sa dai vina ptpastile pt orice, mai ales pt ingrasat ! :))

Nu te obosi sa explici, ca nu ai cui !




... ... e demonstrat mai femeie !!! ... tu chiar esti pe dinafara ... tzatza leana ...


marco918
Postat pe 7 Martie 2010 04:20
De la: marco918, la data 2010-03-07 04:20:27
De la: Summer_, la data 2010-03-06 15:18:52
De la: woman33, la data 2010-03-04 21:33:56mai, daca va alegeti doctori buni si daca va duceti la control periodic, puteti apela fara probleme la anticonceptionale. Bineinteles, la unele persoane metoda asta nu se aplica, dar se numesc exceptii. De asta trebuie intrebat un medic inainte si facute analize. Personal, cunosc femei care dupa 7-8 ani de pastile neintrerupte au avut copii minunati. Daca o sarcina nu merge cum trebuie nu putem da vina automat pe anticonceptionale, poate doar daca analizele medicale indica aceasta concluzie. Dar nu e regula. Pot fi zeci de alte cauze la mijloc. La fel si cu kg in plus, e un mit treaba ca te ingrasi de la aceste pastile (repet, daca sunt luate metodic dupa sfatul medicului, nu dupa cel al farmacistului).
Iar daca unele dintre voi considerati ca aveti probleme de la pilule anticonceptionale, pentru ca asa v-a informat medicul (nu vorbim de suspiciuni aici), mai aveti si alte metode contraceptive la indemana, sunt atatea posibilitati in zilele noastre. Bafta.



Este mai usor sa dai vina ptpastile pt orice, mai ales pt ingrasat ! :))

Nu te obosi sa explici, ca nu ai cui !




... ... e demonstrat mai femeie !!! ... tu chiar esti pe dinafara ... tzatza leana ...





Este demonstrat in capul tau prost plin de gargauni ! Nu are nicio noima ce scrii pe nicaieri, idiotule, esti tipicul de om prost care vorbeste de dragul de a vorbi !
Summer_
Postat pe 7 Martie 2010 12:49
De la: Summer_, la data 2010-03-07 12:49:03
De la: marco918, la data 2010-03-07 04:20:27
De la: Summer_, la data 2010-03-06 15:18:52
De la: woman33, la data 2010-03-04 21:33:56mai, daca va alegeti doctori buni si daca va duceti la control periodic, puteti apela fara probleme la anticonceptionale. Bineinteles, la unele persoane metoda asta nu se aplica, dar se numesc exceptii. De asta trebuie intrebat un medic inainte si facute analize. Personal, cunosc femei care dupa 7-8 ani de pastile neintrerupte au avut copii minunati. Daca o sarcina nu merge cum trebuie nu putem da vina automat pe anticonceptionale, poate doar daca analizele medicale indica aceasta concluzie. Dar nu e regula. Pot fi zeci de alte cauze la mijloc. La fel si cu kg in plus, e un mit treaba ca te ingrasi de la aceste pastile (repet, daca sunt luate metodic dupa sfatul medicului, nu dupa cel al farmacistului).
Iar daca unele dintre voi considerati ca aveti probleme de la pilule anticonceptionale, pentru ca asa v-a informat medicul (nu vorbim de suspiciuni aici), mai aveti si alte metode contraceptive la indemana, sunt atatea posibilitati in zilele noastre. Bafta.



Este mai usor sa dai vina ptpastile pt orice, mai ales pt ingrasat ! :))

Nu te obosi sa explici, ca nu ai cui !




... ... e demonstrat mai femeie !!! ... tu chiar esti pe dinafara ... tzatza leana ...





Este demonstrat in capul tau prost plin de gargauni ! Nu are nicio noima ce scrii pe nicaieri, idiotule, esti tipicul de om prost care vorbeste de dragul de a vorbi !






... femeieeeee ... traiesti pe sub pamint ... ca o cirtitza ... disperata ... tasteaza pe google (ca tot esti in secolul XXI) - anticonceptionale riscuri ... sau orice vrei tu ... si sa vezi ce iti apare ...

marco918
Postat pe 7 Martie 2010 12:54
De la: marco918, la data 2010-03-07 04:18:48
De la: DydiG, la data 2010-03-06 21:10:13
De la: marco918, la data 2010-02-21 22:56:20... nu stiu ce ''pregatire'' ai dar se vede ca esti pe dinafara ...

Cancerul, cea mai de temut boala a secolului, capata o insemnatate cu atat mai dura cu cat afecteaza zone care, prin patologia lor, nu numai ca stirbesc viata, dar si identitatea. Pentru o femeie, afectarea tractului genitourinar de orice boala, dar cu atat mai mult de un neoplasm, este probabil cea mai traumatizanta experienta existenta.
Intre cancerele ginecologice la femeie, cele mai importante sunt cancerul ovarian, cel endometrial (endometrul este mucoasa interna a uterului) si cel al colului uterin.
Cancerul ovarian
In Romania, cancerul ovarian reprezinta a doua cauza de mortalitate prin cancer la femei dupa cancerul de col uterin (EMCB).

Totul despre cancerele ginecologice Factori predispozanti:
* nuliparitate (nu a avut nicio sarcina)
* contraceptive orale
* predispozitia genetica (oncogene, antioncogene, anomalii cromozomiale)
* dereglarile hormonale
* se pare ca frecventa ovulatiei are si ea un rol in aparitia cancerului ovarian. Aceasta informatie este inca in studiu.



stiai ca si mancarea care o consumam este un factor al apritiei cancerului.
In ziua de azi toate produsele contin chimicale,toate medicamentele sunt facute din chimicale, chiar si aerul poluat pe care il respiram este un factor al aparitiei cancerului.





... atunci produceti mincarea ... care e problema ? ... si ''cred'' ca mincare nu produce cancere cu localizare ginecologica ... chimicalele sint folosite intr-o gramada de lucruri care nu sint absolut folositoare - cosmetice, parfumuri, anticonceptionale ... industria cosmetica si cea farmaceutica sint cele mai mari poluatori (romania nu are astfel de monstri industriali) ... dar nimic nu se compara cu ceea ce iei in mod constient ... nu poti spune ca traiesti intr-un mediu prea poluat si de aceea nici nu te mai intereseaza ceea ce faci ... iar romania este poluata datorita NESIMTIRII ... sintem putini intr-o tara mare si nu ne intereseaza deloc ce se intimpla cu cei din jur atita timp cit noi ne simtim bine ...



Ce conteaza ce localizare au cancerele daca tot la moarte duc?
DydiG
Postat pe 8 Martie 2010 00:32
In primul rand eu am recurs la anticonceptionale pentru ca am alergie la latex, iar la diane in special pentru reglarea organismului, era chiar indicat dupa anexita acuta, problema e ca nu au reglat nimik, Inca ceva pot adauga, de la celelalte pastile, respectiv loette nu m-am ingrasat, si faptul ca in 6-7 luni de cand am trecut pe diane m-am ingrasat 12 kg, eu consider ca e de la ele, pentru ca regimul alimentar si stilul de viata nu mi l-am schimbat. Am vazut ca spuneati ceva de genul daca scrie pe prospect ca are reactii adverse si se poate sa am sangerari atunci stiu doctorii ce zic. Nu este asa, sangerari e una, pot spune chiar hemoralgie e alta. Pentru ca au fost foarte abundente, simteam ca m-a vlaguit, noroc cu homeopata ca a stiut cu ce sa ma ajute. Si..cam atat.
anamaria_red
Postat pe 8 Martie 2010 09:18
De la: DydiG, la data 2010-03-08 00:32:15
Ce conteaza ce localizare au cancerele daca tot la moarte duc?






... didyg ... nu fi IGNORANTA ... romania depaseste media europeana la cancere cu localizare ginecologica cu 600% ... si la avorturi detinem suprematia ... la fel si la consumul de anticonceptionale ... nu ti se pare ca vorbesti ca un betivan in pragul cirozei ? ...

marco918
Postat pe 8 Martie 2010 19:16
De la: marco918, la data 2010-03-08 19:16:33
De la: DydiG, la data 2010-03-08 00:32:15
Ce conteaza ce localizare au cancerele daca tot la moarte duc?






... didyg ... nu fi IGNORANTA ... romania depaseste media europeana la cancere cu localizare ginecologica cu 600% ... si la avorturi detinem suprematia ... la fel si la consumul de anticonceptionale ... nu ti se pare ca vorbesti ca un betivan in pragul cirozei ? ...


gosh cât de rãu poți fi și mai spui cã ești creștin... uite creștinii adevãrați nu sunt aºa!
iacinta
Postat pe 8 Martie 2010 20:07
De la: iacinta, la data 2010-03-08 20:07:42
De la: marco918, la data 2010-03-08 19:16:33
De la: DydiG, la data 2010-03-08 00:32:15
Ce conteaza ce localizare au cancerele daca tot la moarte duc?






... didyg ... nu fi IGNORANTA ... romania depaseste media europeana la cancere cu localizare ginecologica cu 600% ... si la avorturi detinem suprematia ... la fel si la consumul de anticonceptionale ... nu ti se pare ca vorbesti ca un betivan in pragul cirozei ? ...


gosh cât de rãu poți fi și mai spui cã ești creștin... uite creștinii adevãrați nu sunt aºa!





... a fi crestin nu inseamna sa fii si prost ... sau cirja ignorantilor ...



marco918
Postat pe 9 Martie 2010 00:17
De la: marco918, la data 2010-03-09 00:17:41
De la: iacinta, la data 2010-03-08 20:07:42
De la: marco918, la data 2010-03-08 19:16:33
De la: DydiG, la data 2010-03-08 00:32:15
Ce conteaza ce localizare au cancerele daca tot la moarte duc?






... didyg ... nu fi IGNORANTA ... romania depaseste media europeana la cancere cu localizare ginecologica cu 600% ... si la avorturi detinem suprematia ... la fel si la consumul de anticonceptionale ... nu ti se pare ca vorbesti ca un betivan in pragul cirozei ? ...


gosh cât de rãu poți fi și mai spui cã ești creștin... uite creștinii adevãrați nu sunt aºa!





... a fi crestin nu inseamna sa fii si prost ... sau cirja ignorantilor ...




nu, dar pe creștini ii caracterizeazã iubirea, înțelegerea și toleranța
iacinta
Postat pe 9 Martie 2010 13:58
De la: marco918, la data 2010-03-07 04:18:48
De la: DydiG, la data 2010-03-06 21:10:13
De la: marco918, la data 2010-02-21 22:56:20... nu stiu ce ''pregatire'' ai dar se vede ca esti pe dinafara ...

Cancerul, cea mai de temut boala a secolului, capata o insemnatate cu atat mai dura cu cat afecteaza zone care, prin patologia lor, nu numai ca stirbesc viata, dar si identitatea. Pentru o femeie, afectarea tractului genitourinar de orice boala, dar cu atat mai mult de un neoplasm, este probabil cea mai traumatizanta experienta existenta.
Intre cancerele ginecologice la femeie, cele mai importante sunt cancerul ovarian, cel endometrial (endometrul este mucoasa interna a uterului) si cel al colului uterin.
Cancerul ovarian
In Romania, cancerul ovarian reprezinta a doua cauza de mortalitate prin cancer la femei dupa cancerul de col uterin (EMCB).

Totul despre cancerele ginecologice Factori predispozanti:
* nuliparitate (nu a avut nicio sarcina)
* contraceptive orale
* predispozitia genetica (oncogene, antioncogene, anomalii cromozomiale)
* dereglarile hormonale
* se pare ca frecventa ovulatiei are si ea un rol in aparitia cancerului ovarian. Aceasta informatie este inca in studiu.



stiai ca si mancarea care o consumam este un factor al apritiei cancerului.
In ziua de azi toate produsele contin chimicale,toate medicamentele sunt facute din chimicale, chiar si aerul poluat pe care il respiram este un factor al aparitiei cancerului.





... atunci produceti mincarea ... care e problema ? ... si ''cred'' ca mincare nu produce cancere cu localizare ginecologica ... chimicalele sint folosite intr-o gramada de lucruri care nu sint absolut folositoare - cosmetice, parfumuri, anticonceptionale ... industria cosmetica si cea farmaceutica sint cele mai mari poluatori (romania nu are astfel de monstri industriali) ... dar nimic nu se compara cu ceea ce iei in mod constient ... nu poti spune ca traiesti intr-un mediu prea poluat si de aceea nici nu te mai intereseaza ceea ce faci ... iar romania este poluata datorita NESIMTIRII ... sintem putini intr-o tara mare si nu ne intereseaza deloc ce se intimpla cu cei din jur atita timp cit noi ne simtim bine ...



Tataita cand o femeie ia anticonceptionale decide singura sau cu partenerul la ce se inhama stie ca sunt avantaje si dezavantaje ,dar totusi ofera tu tataita, esti plin de experienta ,o metoda sigura
pufffer
Postat pe 10 Martie 2010 07:47
just-me004
Postat pe 30 August 2012 00:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sufletul pereche 127 De la: extravagant 14 Decembrie 2010 23:09
barfe 30 De la: rashela 25 Februarie 2009 11:55
analiza trecutului 9 De la: kudika326948 24 Octombrie 2010 22:46
sms de dragoste noaptea 10 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 15:44
cum se sterge un topic? 8 De la: _stef80_ 2 Iunie 2009 16:32