Setari Cookie-uri

oameni casatoriti care inseala

eu oriqm raman la opinia mea,sh vina este amandurora ptr barbatul nu incearca sa isi caute pe alcnv daca pers d aksa ii ofera ceia k isi doreste sh aqm degeaba sp unele dintre voi k iati oferit absolut tot sh aiki nu ma refer la sex in principiu un barbat are f mare nevoie d intelegere sh in primu rand trebe sa ai o rel d prietenie sa va confesati unu altuia....exista sh barbatii kre au tot ceia k isi doresc sh tot inseala asta e part a 2 a,sh inca ceva voi daca v'ati insela partenerul ati avea aceiasi opinie qm k ati fi o femeie d joasa speta?
kudika012227
Postat pe 27 Februarie 2010 15:06
De la: kudika012227, la data 2010-02-27 15:06:46eu oriqm raman la opinia mea,sh vina este amandurora ptr barbatul nu incearca sa isi caute pe alcnv daca pers d aksa ii ofera ceia k isi doreste sh aqm degeaba sp unele dintre voi k iati oferit absolut tot sh aiki nu ma refer la sex in principiu un barbat are f mare nevoie d intelegere sh in primu rand trebe sa ai o rel d prietenie sa va confesati unu altuia....exista sh barbatii kre au tot ceia k isi doresc sh tot inseala asta e part a 2 a,sh inca ceva voi daca v'ati insela partenerul ati avea aceiasi opinie qm k ati fi o femeie d joasa speta?


Invata draga sa scrii prima oara si apoi judeca
heroes
Postat pe 27 Februarie 2010 15:09
auzi aqm numai are voie omu' sa greseasca un cuvant k stai uh sh comentezi qm scrie pers respectiva vede'ti d ale tale
kudika012227
Postat pe 27 Februarie 2010 15:13
De la: kudika012227, la data 2010-02-27 15:06:46eu oriqm raman la opinia mea,sh vina este amandurora ptr barbatul nu incearca sa isi caute pe alcnv daca pers d aksa ii ofera ceia k isi doreste sh aqm degeaba sp unele dintre voi k iati oferit absolut tot sh aiki nu ma refer la sex in principiu un barbat are f mare nevoie d intelegere sh in primu rand trebe sa ai o rel d prietenie sa va confesati unu altuia....exista sh barbatii kre au tot ceia k isi doresc sh tot inseala asta e part a 2 a,sh inca ceva voi daca v'ati insela partenerul ati avea aceiasi opinie qm k ati fi o femeie d joasa speta?


Da ,asa a-si considera, ca sunt o femeie de ultima speta, daca as insela.
In ceea ce ai scris tu mai sus observ ca vrei sa spui ca maj barbatilor inseala din cauza femeilor de acasa,dar totusi mai sunt unii care au totul si inseala.Nu vei putea sa intelegi pana nu vei fi si tu in aceasta situatie,sa te vad cum o sa faci imposibilul si toate mofturile unui barbat si acel barbat sa-ti fie fidel,si pe langa asta sa mai fi si fericita alaturi de el,pt ca un barbat care se obisnuieste sa-i oferi totul , nu v-a da nimic in schimb,din contra ,o sa vrea in fiecare zi si mai mult.
Si in felul asta daca barbatul nu-ti mai ofera nimic atunci o sa incepi sa-l inseli tu pe el,nu?Eu asa am inteles din ce ai scris.
Intr-o casnicie faci tot ce poate fi posibil, si apoi sa fie vina ta ca n-ai facut mai mult?Cand o sa fi intr-o casnicie o sa ai de facut mancare,curatenie,spalat,ingrijit copii,facut bani,sa te aranjezi,sa te iubesti cu sotu,sa vorbiti ce sa mai faceti ca sa fie bine...etc.
O sa ai atat de lucru incat nu o sa mai gandesti asa.Si tot ceea ce muncesti si cladesti in doi nu doresti ca nimeni sa distruga.
DydiG
Postat pe 27 Februarie 2010 15:29
chiar nu ma mai intereseaza de ce inseala barbatii care au familii pe acasa...treaba lor..fiecare om are parti bune si rele, mie mi-au placut partile lui bune pentru ca nu prea le mai gasisem pana acum, dar am timp sa le caut..la un barbat liber. Nu le voi intelege niciodata pe sotiile inselate, care stiu ca sunt inselate si continua intr-o astfel de relatie...eu nu as accepta, nu as putea, nu imi este frica de singuratate, am fost si eu inselata de baiatul cu care am avut o relatie timp de 4 ani, practic am cresut impreuna dar cand s-a plictisit saracul, l-am lasat fara sa ma gandesc la explicatiile lui..sper sa existe si barbati care nu inseala pentru ca altfel prefer sa raman necasatorita, nu neaparat singura, dar nu mi-as lega viata de un barbat pentru care sa nu insemn totul (practic asta caut), nici nu stiu daca asa ceva se mai poate gasi dar NU ACCEPT MAI PUTIN!!!!!! Eu cand iubesc daruiesc TOTUL si astept acelasi lucru in schimb, iar daca nu primesc...PLEC!!!! si gata, oricat as iubi
ank1984
Postat pe 27 Februarie 2010 15:37
Bine spus, totul sa nimic. Am citit aseara un fragment dintr-un text scris de Alice Nastase care cred ca se potriveste de minune aici, ce ar trebui sa asteptam cu totii de la o relatie, barbati sau femei:

“Eu mi-am dorit dintotdeauna o iubire mare, in care sa fim un singur trup, acelasi suflet. Sa simtim ca ne atingem inimile atunci cand ne privim in ochi, si ca ne atingem sufletul atunci cand ne imbratisam. Sa nu mai stim unde se termina trupul unuia si incepe al celuilalt, sa ne ghicim gandurile, sa ne fie sete unul de celalalt, sa ne pese de aceleasi lucruri pe pamant, sa adormim sarutandu-ne si sa ne visam imbratisati in timp ce dormim imbratisati."

Ce poate fi mai frumos? Iubirile pe jumatate sunt doar amagiri, poate ca ne gasim indragostiti de acei ei/ele aflati in alte relatii sau poate ne e dor sa ne indragostim si avem senzatia ca aceea e marea iubire. Cred totusi ca undeva acolo exista o jumatate pentru fiecare, pe care o vom gasi mai devreme sau mai tarziu... sau ne va gasi cand ne vom astepta mai putin. Sa iti doresti sa fii cu cineva care nu e dispus sa fie cu tine si numai cu tine e calea cea mai sigura catre moartea propriului suflet. Dar fiecare alegem ce credem ca e mai bine si trebuie sa ne asumam aceste alegeri...
andres13
Postat pe 27 Februarie 2010 17:20
De la: kudika012227, la data 2010-02-27 15:06:46eu oriqm raman la opinia mea,sh vina este amandurora ptr barbatul nu incearca sa isi caute pe alcnv daca pers d aksa ii ofera ceia k isi doreste sh aqm degeaba sp unele dintre voi k iati oferit absolut tot sh aiki nu ma refer la sex in principiu un barbat are f mare nevoie d intelegere sh in primu rand trebe sa ai o rel d prietenie sa va confesati unu altuia....exista sh barbatii kre au tot ceia k isi doresc sh tot inseala asta e part a 2 a,sh inca ceva voi daca v'ati insela partenerul ati avea aceiasi opinie qm k ati fi o femeie d joasa speta?



Pai tu poti sa ramai la parerea ta, ca oricum vorbim limbi diferite. Cand o sa stai cu un om vreo cativa ani, in care nu numai ca va spuneti tot, va alintati toata ziua, totul merge rozzzz si te trezesti ca intr-o dimineata iti deschide usa lui o ametita care nu stie nici cine e ea, daramite tu ...te rog atunci sa imi povestesti .
Pana una alta, nu mai desconsidera oamenii aiurea, ca nu degeaba spunem noi ceva, ci pentru ca am trecut prin situatii de toata jena. Intelegere my ass...scuza va fi:" iubita mea, imi pare rau, a fost un impuls"...asta daca recunoaste! Pe principiul.."daca pica, pica". Si stai calma, un barbat nu o sa considere o femeie cu care isi inseala iubita mai mult decat o ...cocota...pe care ar lasa-o balta rapid ca sa faca pe omul ce se caiesti cu pisi de-acasa.
Si ca fapt divers, femeile inseala din razbunare, nicidecum ca n-au ce face seara acasa .
anissya
Postat pe 27 Februarie 2010 19:04

La naiba, m-am cam agitat.
anissya
Postat pe 27 Februarie 2010 19:05
De la: kudika012227, la data 2010-02-27 15:06:46eu oriqm raman la opinia mea,sh vina este amandurora ptr barbatul nu incearca sa isi caute pe alcnv daca pers d aksa ii ofera ceia k isi doreste sh aqm degeaba sp unele dintre voi k iati oferit absolut tot sh aiki nu ma refer la sex in principiu un barbat are f mare nevoie d intelegere sh in primu rand trebe sa ai o rel d prietenie sa va confesati unu altuia....exista sh barbatii kre au tot ceia k isi doresc sh tot inseala asta e part a 2 a,sh inca ceva voi daca v'ati insela partenerul ati avea aceiasi opinie qm k ati fi o femeie d joasa speta?


dupa ce mi-am chinuit neuronul pt a intelege ce ai scris am concluzionat ca nu ai habar ce inseamna o relatie. si cu asta basta.

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 19:15
De la: laura_suflet, la data 2010-02-24 08:55:07acum vb serios...eu sunt genul de persooana carenu accepta minciuna si inselarea...o data ce un barbat sau o femeie inseala pt mine e dus....si crede-ma chiar daca ei vor sa para extraordinari in sufletul lor au lok multe transformari si nu tocmai benefice...insa lasand filosofia deoparte...parerea mea sincera este s aiti vezi de viata ta....pana la urma vei gasiun barbat care sa te merite...eu am avut o relatie de trei ani jumate si am suportat sa ma insele...si am contstatat ca merit mai mult ...ca sunt femeie....si m-am rugat la Dumnezeu sa fie bine....stii ca este pacat sa urasti...ei bine nu uri.....viata merge mai departe...insa eu cand incep o relatie spunde la inceput ...nu accept sa ma inseli...si daca iubesti cu adevarat oricat ti-ar ascunde lucrul asta sa stii ca se va afla odata si o data......acum am ajuns sa ma casatoresc peste 5 lunisi sunt foarte fericita...si am incredere deplina in viitorul meu sot...insa niciodata nu se stie ce si cum va fi...insa un lucru l-am lamurit foarte clar....si casatorita sa fiu si cu copii...o data inselata ADIO...asa ca dragutza...gandeste-te bine si esti tanara ...viata de abia acum incepe...nu merita sa lasi un idiot...scuze sa iti ia cativa ani din viata asta scurta...te-am pupat...

...aiurea...asta e parerea ta...dar a barbatului...daca e barbat...
pina si soarecele se satura de aceiasi gaura si isi spa alta pe undeva ...dar barbatul...asa dupa cum spui deja al tau este condamnat.l-ai legat la ochi si i0ai pus lesa...
eu am mai scris undeva ..."totul este bine pina cind nu afla cel /cea inselata".atunci cind afla totul s-a terminat...DAR DE INSELAT TOTI/TOATE INSEALA...cel putin din curiozitate...si tot...plus ca dragostea pe furate e mai ...."cu mot"...
RUY_BLAS
Postat pe 28 Februarie 2010 09:58
Eu nu m-am simtit tentata sa insel niciodata, mai ales atunci cand am daruit sufletul meu unei persoane...deci nu ma intereseaza oamenii care fac asta, un lucru este sigur..NU toti/toate inseala, eu nu am facut-o si nici nu as face-o deci nu-i voi ierta pe cei care o fac, indiferent de motive. Nu sunt deacord cu ideea ca ar fi vina femeii inselate ca barbatul ei cauta distractii in alta parte, vina apartine persoanei lui..ori nu iubeste, ori iubeste prea putin, ori nu isi da seama cat rau face si sotiei si amantei..ori pur si simplu nu-i pasa si se gandeste doar la el...un om care inseala nu merita nici respectul sotiei, nici al amantei...dar parerea mea este ca amanta trebuie sa plece prima, ea este in plus...sotia saraca hotaraste si in functie de copii, care sunt mereu pe primul loc, chiar inaintea fericirii persoanale. Nu vreau sa accept langa mine un om care inseala pentru ca eu nu as face asta niciodata, indiferent de situatie...nu as minti un om care si-a pus sufletul la picioarele mele...nu exista scuza pentru asa ceva, este valabil si pentru baieti si pentru fete...In dragoste (adevarata dragoste) este totul sau nimic.
ank1984
Postat pe 28 Februarie 2010 14:26
De la: sirghea, la data 2010-02-28 09:58:01
De la: laura_suflet, la data 2010-02-24 08:55:07acum vb serios...eu sunt genul de persooana carenu accepta minciuna si inselarea...o data ce un barbat sau o femeie inseala pt mine e dus....si crede-ma chiar daca ei vor sa para extraordinari in sufletul lor au lok multe transformari si nu tocmai benefice...insa lasand filosofia deoparte...parerea mea sincera este s aiti vezi de viata ta....pana la urma vei gasiun barbat care sa te merite...eu am avut o relatie de trei ani jumate si am suportat sa ma insele...si am contstatat ca merit mai mult ...ca sunt femeie....si m-am rugat la Dumnezeu sa fie bine....stii ca este pacat sa urasti...ei bine nu uri.....viata merge mai departe...insa eu cand incep o relatie spunde la inceput ...nu accept sa ma inseli...si daca iubesti cu adevarat oricat ti-ar ascunde lucrul asta sa stii ca se va afla odata si o data......acum am ajuns sa ma casatoresc peste 5 lunisi sunt foarte fericita...si am incredere deplina in viitorul meu sot...insa niciodata nu se stie ce si cum va fi...insa un lucru l-am lamurit foarte clar....si casatorita sa fiu si cu copii...o data inselata ADIO...asa ca dragutza...gandeste-te bine si esti tanara ...viata de abia acum incepe...nu merita sa lasi un idiot...scuze sa iti ia cativa ani din viata asta scurta...te-am pupat...

...aiurea...asta e parerea ta...dar a barbatului...daca e barbat...
pina si soarecele se satura de aceiasi gaura si isi spa alta pe undeva ...dar barbatul...asa dupa cum spui deja al tau este condamnat.l-ai legat la ochi si i0ai pus lesa...
eu am mai scris undeva ..."totul este bine pina cind nu afla cel /cea inselata".atunci cind afla totul s-a terminat...DAR DE INSELAT TOTI/TOATE INSEALA...cel putin din curiozitate...si tot...plus ca dragostea pe furate e mai ...."cu mot"...






... nu e o dovada nici de realism nici de barbatie sa afirmi - TOTI/TOATE INSEALA ... nu cred ca stii ce inseamna nici toti si nici toate ...

... inteleg ca este un cliseu al unora de a-si ''disciplina'' nevasta si de a atrage viitoare partenere ... dar si realitatea arata ca o vor lua peste ochi cu virf si indesat ... pe linga bani cheltuiti, timp pierdut, nervi varsati degeaba acasa, acuze si scuze imbecile, stres, copii traumatizati si cu valori si principii inversate ... va inselati amarnic daca va inchipuiti ca cineva uita, iarta si merge mai departe ... de dragul unui prostovan (de cele mai multe ori) care aduce bani in casa si recunoaste un copil ...

... va place CURVASARIA, asumati-va si riscurile ulterioare ... mult prea mari pentru nimic ...

marco918
Postat pe 28 Februarie 2010 14:39
De la: marco918, la data 2010-02-28 14:39:16
De la: sirghea, la data 2010-02-28 09:58:01
De la: laura_suflet, la data 2010-02-24 08:55:07acum vb serios...eu sunt genul de persooana carenu accepta minciuna si inselarea...o data ce un barbat sau o femeie inseala pt mine e dus....si crede-ma chiar daca ei vor sa para extraordinari in sufletul lor au lok multe transformari si nu tocmai benefice...insa lasand filosofia deoparte...parerea mea sincera este s aiti vezi de viata ta....pana la urma vei gasiun barbat care sa te merite...eu am avut o relatie de trei ani jumate si am suportat sa ma insele...si am contstatat ca merit mai mult ...ca sunt femeie....si m-am rugat la Dumnezeu sa fie bine....stii ca este pacat sa urasti...ei bine nu uri.....viata merge mai departe...insa eu cand incep o relatie spunde la inceput ...nu accept sa ma inseli...si daca iubesti cu adevarat oricat ti-ar ascunde lucrul asta sa stii ca se va afla odata si o data......acum am ajuns sa ma casatoresc peste 5 lunisi sunt foarte fericita...si am incredere deplina in viitorul meu sot...insa niciodata nu se stie ce si cum va fi...insa un lucru l-am lamurit foarte clar....si casatorita sa fiu si cu copii...o data inselata ADIO...asa ca dragutza...gandeste-te bine si esti tanara ...viata de abia acum incepe...nu merita sa lasi un idiot...scuze sa iti ia cativa ani din viata asta scurta...te-am pupat...

...aiurea...asta e parerea ta...dar a barbatului...daca e barbat...
pina si soarecele se satura de aceiasi gaura si isi spa alta pe undeva ...dar barbatul...asa dupa cum spui deja al tau este condamnat.l-ai legat la ochi si i0ai pus lesa...
eu am mai scris undeva ..."totul este bine pina cind nu afla cel /cea inselata".atunci cind afla totul s-a terminat...DAR DE INSELAT TOTI/TOATE INSEALA...cel putin din curiozitate...si tot...plus ca dragostea pe furate e mai ...."cu mot"...






... nu e o dovada nici de realism nici de barbatie sa afirmi - TOTI/TOATE INSEALA ... nu cred ca stii ce inseamna nici toti si nici toate ...

... inteleg ca este un cliseu al unora de a-si ''disciplina'' nevasta si de a atrage viitoare partenere ... dar si realitatea arata ca o vor lua peste ochi cu virf si indesat ... pe linga bani cheltuiti, timp pierdut, nervi varsati degeaba acasa, acuze si scuze imbecile, stres, copii traumatizati si cu valori si principii inversate ... va inselati amarnic daca va inchipuiti ca cineva uita, iarta si merge mai departe ... de dragul unui prostovan (de cele mai multe ori) care aduce bani in casa si recunoaste un copil ...

... va place CURVASARIA, asumati-va si riscurile ulterioare ... mult prea mari pentru nimic ...


crezi ce vrei...e dreptul tau...nu stiu cita experienta de viata ai...eu am destula traita de mic printre straini...am cunoscut si bune si rele....si afirm cu tarie ca toti(barbatii)/toate(femeile)inseala...cel putin o data itr-o relatie...mai devreme sau mai tirziu...
si totul este bine atit timp cit cel/cea inselata nu afla...daca afla s-a terminat totul...si de acolo vorbim de altceva...daca nu afla si lui/ei nu i-a placut sau si-a dat seama ca a gresit se va intoarce si isi va continua relatia aparindo cu demnitate si fiind trup si suflet pentru ea.daca insa v-a gasi ceva mai bun ...incep acele descrieri ale tale...acele calvaruri...e foarte mult de discutat si foarte complexa problema.
RUY_BLAS
Postat pe 28 Februarie 2010 18:41
Cate rautati...Cei care stiti sa criticati ati iubit vreodata cu adevarat?Imi pare rau sa spun,dar nu cred...De unde stiti voi din ce motiv s-ar putea casatori unii?Cate casatorii false exista acum?Si atunci,cata mila sa ai de astfel de casnicie care nu a simtit iubirea niciodata?Daca simti ca te iubeste,lupta pentru el!Te rog!!!Nu pierde ceva de care poate niciodata nu vei mai avea parte...
d_niko
Postat pe 1 Martie 2010 01:14
De la: sirghea, la data 2010-02-28 18:41:47
De la: marco918, la data 2010-02-28 14:39:16
De la: sirghea, la data 2010-02-28 09:58:01
De la: laura_suflet, la data 2010-02-24 08:55:07acum vb serios...eu sunt genul de persooana carenu accepta minciuna si inselarea...o data ce un barbat sau o femeie inseala pt mine e dus....si crede-ma chiar daca ei vor sa para extraordinari in sufletul lor au lok multe transformari si nu tocmai benefice...insa lasand filosofia deoparte...parerea mea sincera este s aiti vezi de viata ta....pana la urma vei gasiun barbat care sa te merite...eu am avut o relatie de trei ani jumate si am suportat sa ma insele...si am contstatat ca merit mai mult ...ca sunt femeie....si m-am rugat la Dumnezeu sa fie bine....stii ca este pacat sa urasti...ei bine nu uri.....viata merge mai departe...insa eu cand incep o relatie spunde la inceput ...nu accept sa ma inseli...si daca iubesti cu adevarat oricat ti-ar ascunde lucrul asta sa stii ca se va afla odata si o data......acum am ajuns sa ma casatoresc peste 5 lunisi sunt foarte fericita...si am incredere deplina in viitorul meu sot...insa niciodata nu se stie ce si cum va fi...insa un lucru l-am lamurit foarte clar....si casatorita sa fiu si cu copii...o data inselata ADIO...asa ca dragutza...gandeste-te bine si esti tanara ...viata de abia acum incepe...nu merita sa lasi un idiot...scuze sa iti ia cativa ani din viata asta scurta...te-am pupat...

...aiurea...asta e parerea ta...dar a barbatului...daca e barbat...
pina si soarecele se satura de aceiasi gaura si isi spa alta pe undeva ...dar barbatul...asa dupa cum spui deja al tau este condamnat.l-ai legat la ochi si i0ai pus lesa...
eu am mai scris undeva ..."totul este bine pina cind nu afla cel /cea inselata".atunci cind afla totul s-a terminat...DAR DE INSELAT TOTI/TOATE INSEALA...cel putin din curiozitate...si tot...plus ca dragostea pe furate e mai ...."cu mot"...






... nu e o dovada nici de realism nici de barbatie sa afirmi - TOTI/TOATE INSEALA ... nu cred ca stii ce inseamna nici toti si nici toate ...

... inteleg ca este un cliseu al unora de a-si ''disciplina'' nevasta si de a atrage viitoare partenere ... dar si realitatea arata ca o vor lua peste ochi cu virf si indesat ... pe linga bani cheltuiti, timp pierdut, nervi varsati degeaba acasa, acuze si scuze imbecile, stres, copii traumatizati si cu valori si principii inversate ... va inselati amarnic daca va inchipuiti ca cineva uita, iarta si merge mai departe ... de dragul unui prostovan (de cele mai multe ori) care aduce bani in casa si recunoaste un copil ...

... va place CURVASARIA, asumati-va si riscurile ulterioare ... mult prea mari pentru nimic ...


crezi ce vrei...e dreptul tau...nu stiu cita experienta de viata ai...eu am destula traita de mic printre straini...am cunoscut si bune si rele....si afirm cu tarie ca toti(barbatii)/toate(femeile)inseala...cel putin o data itr-o relatie...mai devreme sau mai tirziu...
si totul este bine atit timp cit cel/cea inselata nu afla...daca afla s-a terminat totul...si de acolo vorbim de altceva...daca nu afla si lui/ei nu i-a placut sau si-a dat seama ca a gresit se va intoarce si isi va continua relatia aparindo cu demnitate si fiind trup si suflet pentru ea.daca insa v-a gasi ceva mai bun ...incep acele descrieri ale tale...acele calvaruri...e foarte mult de discutat si foarte complexa problema.






... pot sa iti spun ca am avut posibilitatea sa studiez comportamentul multora ... sint atent la detalii si am un ''lipici'' la sufletul femeilor ... nu stiu la ce te referi cind spui straini dar de vreo 20 de ani ... capsunaresc ...

... in general OAMENII se disting fatsa de animale prin CONSTIINTZA si MEMORIE ... unii uita sau ignora ... am cunoscut foarte multi oameni fideli (barbati si femei) ... am cunoscut si oameni care au inselat odata (furati de situatie) ... dar am cunoscut foarte multi care nu s-au abtinut si au continuat ... li s-a parut simplu ... hai ca mai merge ... hai ca trebuie sa plusez cu niste minciuni sau ceva ''surprize'' ... si tot ei erau indignati de atitudinea partenerului lor ... in romania s-au inmultit cei din a trei categorie in mod inaceptabil ... cu consecinte sociale dramatice ...

... PROMISCUITATEA de care vorbesti NU ESTE CARACTERISTICA ROMANILOR ... pina acum 100 de ani romanii erau(si mai sint inca dar se duce totul de ripa) cea mai mare ''enigma'' a istoriei europene ... o natie foarte compacta (vesticii sint extraordinar de impartiti pe ''subspecii'') ... automat se intelege si cu niste legaturi familiale exceptionale ... ''moda'' actuala importata de aiurea in romania incearca sa anuleze aceast tip de familie foarte puternica, la bine si la rau, cu surogate si clisee ... brusc au aparut diversi guru care stabilesc in numele tuturor, prin reviste si media, ce este bine si ce nu ... de la sex la relatii sociale ... iar tot ce exista romanesc e trecut la capitolul - expirat ... si nu este deloc asa ... relatiile umane nu s-au schimbat deloc ... absolut deloc ...

... e gresit sa crezi ca strainii reprezinta ceea ce vezi in orase ... fals ... daca vrei sa vezi adevaratele lor valori, dute in sate si comune ... adevarate orase in miniatura in care vezi si intelegi realitatea dintre orasele pline de emigranti si in care urla consumismul si satele cu traditii, valori si principii ...

... intradevar ... sint multe de spus ...



... si insist sa te avertizez ca nu esti depozitarul adevarului absolut ... NU TOTI/TOATE INSEALA ... cel putin 40% dintre femei sint foarte fidele ... la fel si barbatii ...

.. ceea ce ai ''observat'' sint curvarii/le ... ca si tiganii acestia au intotdeauna gura mare si gata sa stea in fatza ... ca si tiganii sint cei carora nimic nu le este strain si nimic nu este imposibil ... cei care VORBESC mai mult decit FAC ceva ...

... cei pe care nu ii vezi sirar ii auzi sint oamenii decenti care isi vad de treaba lor, care se descurca fara ''stimulente'', care sint suficient de adaptabili si de sociabili ca sa nu ii fure ''peisajul'' altora ... crede-ma ...


marco918
Postat pe 1 Martie 2010 01:38



... dar ... cel ce inseala si este prins ... NO MERCY ... asta e regula oriunde ... nu se mai fac nici un fel de compromisuri ... bagajele si la usa ...




marco918
Postat pe 1 Martie 2010 01:43
Sutienul Smart Memory Bra de la Lisca are cupele confectionate dintr-o spuma revolutionara, high tech, care ia forma sanilor si se potriveste perfect, urmarind conturul oricarei siluete. Spuma high-tech din care sunt realizate cupele Smart Memory Bra reactioneaza la temperatura corpului, mulandu-se perfect pe formele unice ale fiecarei femei. Cand nu este purtat, materialul devine rigid, dar imediat ce este atins de corpul dumneavoastra devine din nou moale
dangerousnumber5
Postat pe 1 Martie 2010 01:47
De la: d_niko, la data 2010-03-01 01:14:46Cate rautati...Cei care stiti sa criticati ati iubit vreodata cu adevarat?Imi pare rau sa spun,dar nu cred...De unde stiti voi din ce motiv s-ar putea casatori unii?Cate casatorii false exista acum?Si atunci,cata mila sa ai de astfel de casnicie care nu a simtit iubirea niciodata?Daca simti ca te iubeste,lupta pentru el!Te rog!!!Nu pierde ceva de care poate niciodata nu vei mai avea parte...


Si daca exista casatorii false trebuie musai sa le grabesti finalul, doar de amoru' artei, ca sa te simti tu femeie?Jalnica motivatie!

Postat pe 1 Martie 2010 07:27
De la: kudika012227, la data 2010-02-25 19:14:52daca o femeie se indragosteste d un barbat insurat nu trebe k voi sa le judecati sau sa va dati q parerea doar daca st in cun d cauza sh la urma urmei st femei sh voi,sh ar trb sa va intelegeti"specia"parerea mea


Daca si gandesti cum scrii, dezlanat si ilizibil, lasa-te de pareri!

Postat pe 1 Martie 2010 07:29
da este treaba ta k fc yo?vede'ti d trb ta sh numai te da desteapta daca nu iti plake qm scriu numai citi nu e musai sh in plus este o tara libera in caz k nu stiai!
kudika012227
Postat pe 1 Martie 2010 11:27
De la: kudika012227, la data 2010-03-01 11:27:26da este treaba ta k fc yo?vede'ti d trb ta sh numai te da desteapta daca nu iti plake qm scriu numai citi nu e musai sh in plus este o tara libera in caz k nu stiai!





... prea libera as spune ... cretinii umbla liberi pe strada ...


marco918
Postat pe 1 Martie 2010 12:07
De la: kudika012227, la data 2010-03-01 11:27:26da este treaba ta k fc yo?vede'ti d trb ta sh numai te da desteapta daca nu iti plake qm scriu numai citi nu e musai sh in plus este o tara libera in caz k nu stiai!

libertina mica ce esti tu [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img]
miss_darine
Postat pe 1 Martie 2010 12:16
mda cred k st dupa timpu' lu' impuscatu' voi
kudika012227
Postat pe 1 Martie 2010 12:20
dragutza esti cam a dracului nu t-i se pare? fii si tu om da nu animal
OCATVIA079709
Postat pe 1 Martie 2010 12:44
sa stii ca si eu am fost si st in aceeas situatzie..... mie destul de greu. si oricit nu ash incerca sa-l uit nu pot. la suflet nu prea se lipeste nimeni. asa ca te inteleg. iar pers le care te judeca nu st decit niste minoritati care nu vor sa recunoasca realitatea si nu percep ca si ele pot nimeri in aceeas situatie
OCATVIA079709
Postat pe 1 Martie 2010 12:51
De la: kudika012227, la data 2010-03-01 12:20:14mda cred k st dupa timpu' lu' impuscatu' voi


Mai "impuscati" ca tine nu cred ca suntem nici daca ne straduim.
Impuscata ti-e gramatica, vorbirea si scrierea sunt ciuruite de-a binelea, in putrefactie.

Postat pe 1 Martie 2010 14:52
De la: marco918, la data 2010-03-01 12:07:54
De la: kudika012227, la data 2010-03-01 11:27:26da este treaba ta k fc yo?vede'ti d trb ta sh numai te da desteapta daca nu iti plake qm scriu numai citi nu e musai sh in plus este o tara libera in caz k nu stiai!





... prea libera as spune ... cretinii umbla liberi pe strada ...




Si cand nu-i observi , au ei grija sa se dea in stamba, sa nu poti sa-i ignori.

Postat pe 1 Martie 2010 14:54
scriu qm doresc,uh vede'ti de cratitile tale sh nu ti se pare k deviezi dl sub?sub este"oamenii casatoriti care inseala" nu este vb qm scriu altii sh draga mea nu este musai sa citesti k scriu altii!sh cred k asta fc uh toata ziua fc observatii din lipsa d ocupatie..........
kudika012227
Postat pe 1 Martie 2010 16:29
De la: kudika012227, la data 2010-03-01 16:29:18scriu qm doresc,uh vede'ti de cratitile tale sh nu ti se pare k deviezi dl sub?sub este"oamenii casatoriti care inseala" nu este vb qm scriu altii sh draga mea nu este musai sa citesti k scriu altii!sh cred k asta fc uh toata ziua fc observatii din lipsa d ocupatie..........


Ocupatia mea principala a devenit mai nou identificarea dobitocilor pe kudika.Bravo, ai locul 1 cu coronitza si cu o carte de gramatica si un vocabular drept bonus!

Postat pe 1 Martie 2010 16:33
De la: kudika012227, la data 2010-03-01 16:29:18scriu qm doresc,uh vede'ti de cratitile tale sh nu ti se pare k deviezi dl sub?sub este"oamenii casatoriti care inseala" nu este vb qm scriu altii sh draga mea nu este musai sa citesti k scriu altii!sh cred k asta fc uh toata ziua fc observatii din lipsa d ocupatie..........


Si eu zic ca topicul este despre oameni casatoriti care inseala,dar tu nu esti casatorita ,iar asta inseamna ca nu sti ce fac oamenii casatoriti,ce se intampla intre ei,e cam greu sa dai un sfat sau sa spui o parere.
Daca era vorba despre oameni in general, si tu ai fi avut sau ai experienta unei relatii (relatie in adevaratul sens al cuvantului), atunci spuneam da ,stie ea ceva,dar aici vei fi tot timpul p langa subiect.
Ma scuzi dar asta e adevarul,cum ti-am scris mai sus,o sa vorbesti altfel cand vei fi femeie casatorita.
DydiG
Postat pe 1 Martie 2010 16:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa renunt la el sau..? 33 De la: puiut_77 22 Februarie 2011 14:52
salutare 3 De la: no_money 26 Aprilie 2009 00:02
diferenta de varsta 44 De la: danaeu 20 Septembrie 2009 11:19
plizzzz.... 4 De la: mihablonda 4 Mai 2010 14:14
relatie de 8 luni 9 De la: katwoman 11 Mai 2009 16:34