Setari Cookie-uri

CE INSEAMNA INSELATORIE IN IUBIRE?

De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:30:46dragutza miss darine...daca eu personal sunt inselata in iubire sau nu...o pot sti doar eu...iar altii din jurul meu...or sa afle asta daca vreau eu....ca daca eu aleg sa tac...nu o sa stie nimeni niciodata ..cand,cat si cum am fost eu inselata in iubire...marea surpriza ar fi ca asta sa nu o stiu nici eu....ca sa aflii e mare lucru....caci un artist al inselatoriilor(mai ales in iubire)...o sa faca in asha fel...incat persoana inshelata nici macar sa nu ishi dea seama...ca asta i s/a intamplat....la ce folos shi daca shi/ar da seama...un fapt intamplat ramane un fapt intamplat....shi nu vad cu ce ar schimba lucrurile shi aflarea unui astfel de adevar


ai veioza aprinsa???
vrei sa trimit pe cineva sa-ti scoata siguranta de la tablou sa poti sta linistita pe intuneric??
zau asa tu intelegi ce scri ?
ooooo vaaai scuza-ma am uitat ca tu ai nevoie sa te exprimi pe kudika... ma scuzati va rog....
continuati continuati....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 21:38
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 21:36:21
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 21:28:58
ooof missy vrei s tu sa te bage la umbra cu vreo replica precum aia cu romeo si julieta????

nah, ca mi-a tras-o[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img]



ti-am spus eu...
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 21:39
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:35:58dar nu va obliga nimeni sa/mi cititi mie ...postarile...care vi se par aberante....si daca recunoasteti ca va amuza....inseamna ca luati viatza ca pe un continuu amuzament....se prea poate sa fie asta viatza voastra....
....eu una personal...trebuie sa recunosc ca nu ma incanta amuzamentul de genul asta si nu ii simt lipsa....dar nu toata lumea tre sa fie la fel....
poate asta va e scopul...sa va amuzati....
....amuzare placuta in continuare

multumim frumos!postarile tale sunt o adevarata delectare spirituala si nu putem sa te ignoram
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 21:39
asta cu persoana intai esti tu...e o intrebare stupida care demonstreaza ca nu s/a intzeles ce am vrut sa zic....eu nu ma refeream la ...formularea cu persoana intai,a doua, a treia....eu ma refeream la ideea ca o persoana inaintea altora...ca timp...a afla primul despre ceva
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 21:43
dar va rog...ignorati/mi parerile ...ca din cum ati reactionat pana acum...imi dau seama ca nu le impartasiti si ca atare nu ma puteti completa in ce priveste ideile continute....nu prea agreati informatia din postarile mele..!!
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 21:48
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:48:58dar va rog...ignorati/mi parerile ...ca din cum ati reactionat pana acum...imi dau seama ca nu le impartasiti si ca atare nu ma puteti completa in ce priveste ideile continute....nu prea agreati informatia din postarile mele..!!


ooof in sfarsit... si cand ai de gand sa incetezi??? ca sa putem continua totusi discutia sa ca noi "fetili"....
ne incurci cu atata filozofie absconsa...daca intelegi ce vreau sa spun.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 21:53
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:48:58dar va rog...ignorati/mi parerile ...ca din cum ati reactionat pana acum...imi dau seama ca nu le impartasiti si ca atare nu ma puteti completa in ce priveste ideile continute....nu prea agreati informatia din postarile mele..!!

ce sa-ti facem daca tu culegi informatiile astea din filme siropoase categ C sau din cartile horror ale sandrei brown ?
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 22:00
voi discutati ca voi ..si eu postez in stilul meu!
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 22:04
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 22:00:04
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:48:58dar va rog...ignorati/mi parerile ...ca din cum ati reactionat pana acum...imi dau seama ca nu le impartasiti si ca atare nu ma puteti completa in ce priveste ideile continute....nu prea agreati informatia din postarile mele..!!

ce sa-ti facem daca tu culegi informatiile astea din filme siropoase categ C sau din cartile horror ale sandrei brown ?


dar te rog missy nu dramatiza pana si sandica scrie mai bine si pe intelesul meu... ctegori C siropoase .... la fel... macar intelegi ceva, dar din postarile de mai sus .... intlegi fix... cucu...si pupaza.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:07
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:43:13asta cu persoana intai esti tu...e o intrebare stupida care demonstreaza ca nu s/a intzeles ce am vrut sa zic....eu nu ma refeream la ...formularea cu persoana intai,a doua, a treia....eu ma refeream la ideea ca o persoana inaintea altora...ca timp...a afla primul despre ceva
Andreea ,scrie mai citet fii mai concisa si...poate vei fi mai bine'nteleasa ...poate !!!
cristinxxx
Postat pe 27 Februarie 2010 22:07
eu cred ca sunt destul de inteleasa de cei care au sa zicem aceeasi educatie ca mine....de la altzii nu am nici o pretentie sa inteleaga ceva....pot doar sa am pretentia sa nu mi se mai adreseze....dar asta e doar o pretentie...de care sigur nu le pasa...pentru ca nici mie nu imi pasa de pretentiile lor....eu imi vad de treaba mea si sa isi vada si ei de a lor!!
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 22:14
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 22:14:15eu cred ca sunt destul de inteleasa de cei care au sa zicem aceeasi educatie ca mine....de la altzii nu am nici o pretentie sa inteleaga ceva....pot doar sa am pretentia sa nu mi se mai adreseze....dar asta e doar o pretentie...de care sigur nu le pasa...pentru ca nici mie nu imi pasa de pretentiile lor....eu imi vad de treaba mea si sa isi vada si ei de a lor!!


m-ai spart fratie....
aceeasi educatie ca tine...
hai fatuca treci peste ca deja o dai in vrajeli ca sa ma comport ca la mine-n cartier.... sterge-ti mucii si mai bea ceva laptic sa cresti mare pana sa ai tu educatia pe care o altii de pe forumul asta si vb numai de vreo 2 care au binevoit sa iti raspunda.

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:22
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:07:13
dar te rog missy nu dramatiza pana si sandica scrie mai bine si pe intelesul meu... ctegori C siropoase .... la fel... macar intelegi ceva, dar din postarile de mai sus .... intlegi fix... cucu...si pupaza.


zapaaaaaaaa, incercam si eu sa dau vina pe ceva, ca ea e clar ca a lipsit de la scoala cam mult
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 22:29
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 22:29:09
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:07:13
dar te rog missy nu dramatiza pana si sandica scrie mai bine si pe intelesul meu... ctegori C siropoase .... la fel... macar intelegi ceva, dar din postarile de mai sus .... intlegi fix... cucu...si pupaza.


zapaaaaaaaa, incercam si eu sa dau vina pe ceva, ca ea e clar ca a lipsit de la scoala cam mult


lasa mai ca are educatie si eu n-am , ca deh azi am tras chiulul de la ore ca am fost la munca.....
ce sa-i faci "unii mai si da cu sapa pe plantatie"

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:42
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:42:33

lasa mai ca are educatie si eu n-am , ca deh azi am tras chiulul de la ore ca am fost la munca.....
ce sa-i faci "unii mai si da cu sapa pe plantatie"


si marmota ce zicea?
ca tanti aia a absolvit magna cum laude...4 clase primare !!!
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 22:55
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:42:33
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 22:29:09
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:07:13
dar te rog missy nu dramatiza pana si sandica scrie mai bine si pe intelesul meu... ctegori C siropoase .... la fel... macar intelegi ceva, dar din postarile de mai sus .... intlegi fix... cucu...si pupaza.


zapaaaaaaaa, incercam si eu sa dau vina pe ceva, ca ea e clar ca a lipsit de la scoala cam mult


lasa mai ca are educatie si eu n-am , ca deh azi am tras chiulul de la ore ca am fost la munca.....
ce sa-i faci "unii mai si da cu sapa pe plantatie"

De fapt asta te roade ......
cristinxxx
Postat pe 27 Februarie 2010 22:59
De la: cristinxxx, la data 2010-02-27 22:59:56
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:42:33
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 22:29:09
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 22:07:13
dar te rog missy nu dramatiza pana si sandica scrie mai bine si pe intelesul meu... ctegori C siropoase .... la fel... macar intelegi ceva, dar din postarile de mai sus .... intlegi fix... cucu...si pupaza.


zapaaaaaaaa, incercam si eu sa dau vina pe ceva, ca ea e clar ca a lipsit de la scoala cam mult


lasa mai ca are educatie si eu n-am , ca deh azi am tras chiulul de la ore ca am fost la munca.....
ce sa-i faci "unii mai si da cu sapa pe plantatie"

De fapt asta te roade ......


hei scumpete, vezi tu , cand o sa intelegi ca de fapt ironia mea ascunde o sfanta injuratura de mama .... mai vorbim pana una alta, stai sub toculet puiut acolo unde iti e locul....ca tine "fumez" 3 pe zi in domeniul in care lucrez , gura mare si creier micut. micut de tot.

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Februarie 2010 15:14
nu este nevoie sa se dea cu parerea intre oameni,aici ce si cine are educatie sau nu...si sa se ia la alte contraziceri,ca deja va detasati de le subiectul cu inselatoria...
am cerut o parere ce inseamna inselatoria,si am dat si exemplele ce ar fi certificat-o,daca ma ascundeam in vreun fel de el...sau il minteam cu ceva.
el de fapt era gelos ca sa nu cumva sa fie altul mai iubit ca el...doar atit,caci avea judecata ingusta la el nu conteaza faptele,ca i aratam mereu si stia ca il iubeam,conteaza vorbele...
omul avea tot meritul din lume sa i fac asa ceva ca si el,la 2 zile dupa ce mi-a zis ca-i place sa fim iubiti m-a lasta fara nici un motiv...asa de ce imi zisese ca ma place?sa se joace cu mine si sa ma lase?el s-a jucat cu mine real nu virtual,si doar eu stiu cit am plins atunci...
oricum m-am impacat cu elacum dupa treab cu netul,,dar m-am convins ca nu merita,omul era posesiv,si nu ar fi vrut,decit sa stau inkisa,cam sa ma incuie el si la usa si la minte si cam atit...ori nu imi era nici barbat,si nici nu participa la cheltuielile casei,ca sa zic ca imi oferea totulsi avea drept asupra mea in totalitate si uite ca il ranisem...frate
intelegi dragele mele surate,ca atunci cind vrei sa lasi pe cineva si nu ai curaj,trebuie sa i arati ca are o vina,care pare acolo plauzibila,si incepi si cauti...
eu mi-am prins in pat barbatul acum 9 ani cu una....si nu l-am lasat ca il iubeam si nu ma vedeam fara el,si tot m-a lasat acum 5 ani,si a fugit in spania,asa ca,daca iubesti pe cineva cu adevarat il accepti cu defectele lui,pe care le vezi calitati,daca il iubesti(ca nu poti sa respiri fara el,nu?)si mai ales ca exagereaza in unele situatii...si nu are curaj sa faca lucruri ce trebuie facute de un barbat.
va pup,si va multumesc tuturor pentru pareri.
danna23
Postat pe 1 Martie 2010 20:42
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:34:58pana la urma aia a fost prinsa stand l;a taclale prin intermediul internetului cu...se presupune o alta persoana...dar nu a fost prinsa in pat cu persoana aia


Crezi ca mai dureaza mult pana ajunge si in pat? Nuuu...Atata timp cat ea face declaratii pe net altui barbat inseamna ca ceva s-a legat intre ei si de la virtual pana la punerea in fapt nu mai e mult. Le-a luat ceva timp sa constate ca acel "te iubesc" nu e doar un joc de cuvinte. Turcia e aproape. Iubirea n-are granite ,distanta sau altfel de piedici. Daca ea sta pe net cu altul inseamna ca iubitul real i-a dat ceva motive sau o fi ea un fluturas prea zgubilitic. DA, e inselaciune !
Omul greseste in ordinea urmatoare : cu gandul, cu vorba si cu fapta. Pana acum ea a gresit gandind sa stea pe net cu alt barbat apoi a continuat sa greseasca vorbind cu el. Mai urmeaza fapta. Ea e ofuscata la modul parsiv ca e acuzata de ce inca n-a faptuit si distrage atentia de la ce ramane periculos pentru relatia ei cu iubitul real. Aluia nu i-a convenit ca a fost luat de fraier si ea,ca sa demonstreze public ca e ingenua,a initiat subiectul la acest site. Offf, ce vulpita.....Adica "Uite fraiere ce zice lumea. Vezi ca am dreptate? Nu e inselaciune."
Ai grija vulpito ca nu poti sa prinzi 2 iepuri dintr-o data chiar daca ai tu coada stufoasa si privirea galesa. Te asteptam cu intrebarea lansata pe un alt topic:"Help ! Iepurii au fugit. E comestibila coada unei vulpi ?"
manuelaaa
Postat pe 7 Martie 2010 03:35
De la: donatela, la data 2010-03-01 20:42:59nu este nevoie sa se dea cu parerea intre oameni,aici ce si cine are educatie sau nu...si sa se ia la alte contraziceri,ca deja va detasati de le subiectul cu inselatoria...
am cerut o parere ce inseamna inselatoria,si am dat si exemplele ce ar fi certificat-o,daca ma ascundeam in vreun fel de el...sau il minteam cu ceva.
el de fapt era gelos ca sa nu cumva sa fie altul mai iubit ca el...doar atit,caci avea judecata ingusta la el nu conteaza faptele,ca i aratam mereu si stia ca il iubeam,conteaza vorbele...
omul avea tot meritul din lume sa i fac asa ceva ca si el,la 2 zile dupa ce mi-a zis ca-i place sa fim iubiti m-a lasta fara nici un motiv...asa de ce imi zisese ca ma place?sa se joace cu mine si sa ma lase?el s-a jucat cu mine real nu virtual,si doar eu stiu cit am plins atunci...
oricum m-am impacat cu elacum dupa treab cu netul,,dar m-am convins ca nu merita,omul era posesiv,si nu ar fi vrut,decit sa stau inkisa,cam sa ma incuie el si la usa si la minte si cam atit...ori nu imi era nici barbat,si nici nu participa la cheltuielile casei,ca sa zic ca imi oferea totulsi avea drept asupra mea in totalitate si uite ca il ranisem...frate
intelegi dragele mele surate,ca atunci cind vrei sa lasi pe cineva si nu ai curaj,trebuie sa i arati ca are o vina,care pare acolo plauzibila,si incepi si cauti...
eu mi-am prins in pat barbatul acum 9 ani cu una....si nu l-am lasat ca il iubeam si nu ma vedeam fara el,si tot m-a lasat acum 5 ani,si a fugit in spania,asa ca,daca iubesti pe cineva cu adevarat il accepti cu defectele lui,pe care le vezi calitati,daca il iubesti(ca nu poti sa respiri fara el,nu?)si mai ales ca exagereaza in unele situatii...si nu are curaj sa faca lucruri ce trebuie facute de un barbat.
va pup,si va multumesc tuturor pentru pareri.


Aaaaa, pai asa spune. Acum vii de acasa. Insa ,banuind ca ai ceva ani in spate,nu crezi ca era mai inteleapta decizia de a-l parasi imediat ce ti-a gresit? Unde ti-e taria de caracter,demnitatea si verticalitatea? De ce platesti cu aceeasi moneda ieftina? Maturizeaza-te si fii mai increzatoare in tine. Arata ca ai valoare !
manuelaaa
Postat pe 7 Martie 2010 04:10
Si eu si multa lume sta pe net , dar sa pui cuiva asa usor ca "te iubesc", chiar si virtual vorbind, e nashpa. Cred ca oricine in locul lui s-ar fi simtit inselat cu toate ca nu s-a intamplat fizic.Sunt lucruri minore care dor... si dor tare! Pe viitor incerca sa urmezi deviza "ce tie nu-ti place, altuia nu face"! Poate vei avea mai mult de castigat!
avallon
Postat pe 7 Martie 2010 07:32
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 25 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 25 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 25 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 15 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 15 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 100RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 7 Martie 2010 07:49
Parerea mea sincera e ca omul langa care ai stat nu avea incredere in tine. Pt ca el vroia supunere 100% si sa il urmezi cand vrea el. Sorry stiu ca ai tinut la el probabil, dar chiar o sa stai langa un om care te acuza de ceva ce nu esti vinovata. Tu personal nu ai decat vina k ai ajuns in aceea situatie dar in rest nu vad altceva mai grav. Sunt in aceeasi situatie in acest moment. Aseara am fst acuzata ca is prea libertina si cand defdapt eu am vb cu el ca sa se mai controleze de fata cu alte fete. Ce face el se numeste atac la persoana se ia de greselile tale ca ale lui sa fie pe plan secund si apoi sa te faca sa te simti vinovata. Aici depinde de tine sa vezi daca e ok sau nu. Stiu ca rolul de vitima nu ti se potriveste asa ca be girl si mergi inainte. Va fi bine. Eu inca astept sa vad ce se intampla.
pisikalba
Postat pe 7 Martie 2010 07:59
Deocamdata nu intelegi ce inseamna Iubire iar daca lumea din jurul Tau sufera din acest motiv de a fi inselat sau inselata ca nu e corect. Pe de alta parte cand se leaga o prietenie intre un barbat si o femeie este doar prietenia lor mai ales cand sunt sentimente de Dragoste intre cei doi. Nu e bine sa intretii relatii in comunicare pe reteaua Internet deoarece nu ai cum comunica real. O situatie concreta e comunicare fizica si daca ai ocazia, in ziua de azi e un avantaj deosebit de bun. Iubirea se construieste doar intre un barbat si o femeie deoarece doar ei doi pot sa existe intr-un singur Spatiu si intr-un singur Timp. Exista un proverb care spune "ce e mai mult de atat strica si mirosul nu poate fi suportat".
Chiar daca esti sau nu sigura ca baiatul sau barbatul nu este interesat de alta combinatie e bine sa-Ti pastrezi demnitatea de Om.
kudika074856
Postat pe 7 Martie 2010 08:04
Deocamdata nu intelegi ce inseamna Iubire iar daca lumea din jurul Tau sufera din acest motiv de a fi inselat sau inselata nu e corect. Pe de alta parte cand se leaga o prietenie intre un barbat si o femeie este doar prietenia lor mai ales cand sunt sentimente de Dragoste intre cei doi. Nu e bine sa intretii relatii de comunicare pe reteaua Internet deoarece nu ai cum comunica real. O situatie concreta e comunicarea fizica si daca ai ocazia, in ziua de azi e un avantaj deosebit de bun. Iubirea se construieste doar intre un barbat si o femeie deoarece doar ei doi pot sa existe intr-un singur Spatiu si intr-un singur Timp. Exista un proverb care spune "ce e mai mult de atat strica si mirosul nu poate fi suportat".
Chiar daca esti sau nu sigura ca baiatul sau barbatul nu este interesat de alta combinatie e bine sa-Ti pastrezi demnitatea de Om.
kudika074856
Postat pe 7 Martie 2010 08:11
dak il iubeai asa d mult precum zici,nu iti faceai declaratii cu celalalt p net ,si cred k prietenul tau a procedat corect,deoarece avea si de ce,tu i-ai dat motive
Diana_Dy
Postat pe 7 Martie 2010 09:12
Ce plictiseala in relatia voastra! E mai fain pe net cu virtuali! Ce daca nu-i cunosti? Ce iubire? Nu ai inselat pe nimeni spunandu-i altuia ca il iubesti desi nu-l cunosteai. Nu? Ai zis ca nu l-ai vazut, nu traieste in tara asta, etc. Nu ai inselat pe nimeni! In afata de tine........
kudika028619
Postat pe 7 Martie 2010 10:33
injosirea,umilirea ,batjocorirea celui de langa tine .nuti mai place ,nul mai iubesti,sau simiti nevoia de ceva nou ?gandestete ca daca tu ai fi in situatia celui inselat cum ai reactiona?
kudika135061
Postat pe 7 Martie 2010 11:43
toate pentru ca uni barbati sunt niste porci
aurelnegoi
Postat pe 7 Martie 2010 12:19
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 20:13:04
De la: Ella078178, la data 2010-02-27 20:07:08daca iti iubesti cu adevarat partenerul/partenera nu poti spune TE IUBESC altuia decat daca:

1. glumesti
2. iubesti 2 persoane in acelasi timp (mi se pare imposibil)
3. urmaresti alte interese fata de acea persoana / te joci
4. aveti o relatie de prietenie, foarte puternica si "batrana", gen frate-sora (uneori asa ceva este posibil dar oricum nu se aplica in cazul tau cu siguranta)
5. nu pui pret pe semnificatia acestor cuvinte
6. iti este frate
a! si 7. ii traduceai cumva cum se spune in limba romana?!

problema nu se pune daca l-ai inselat sau nu, ci:

1. il iubesti cu adevarat pe prietenul tau?
2. ce te-a determinat sa-i spui amicului virtual "te iubesc"? (de altfel, dupa parerea mea, acestea sunt cuvinte foarte pretioase)

sincer, cred ca aceste 2 intrebari macina si gandul prietenului tau





offf ella las-o balta, nu se intelege si pace buna.
si eu sunt de acord cu ce ai scris dar ce pot sa fac daca imi bat capul degeaba pe aici cu exemple pe care numai unii le inteleg.

elisa08
Postat pe 7 Martie 2010 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere....pls 37 De la: biutzz 16 Mai 2009 21:27
nu gasesc o explicatie ajutati ma voi 26 De la: polin 28 Noiembrie 2011 20:38
Ce fel de fete intalnim la astfel de saloane ? 160 De la: kudika029282 8 Aprilie 2010 22:16
of, ce sa fac? sa mai ies si cu alti baieti chiar daca nu am chef? 44 De la: Cassey 3 Ianuarie 2009 22:28
BARBATUL TREBUIE SA TE SPRIJINE FINANCIAR? 47 De la: darksukkubus69 4 August 2009 21:34