Setari Cookie-uri

CE INSEAMNA INSELATORIE IN IUBIRE?

Se mai numeste flirt...si barbatii fac asta zi si noapte...frumosi sau urati...tineri sau batrani...
Cata vreme nu s-au intalnit nu se poate numi nici aventura!
Vorbele...nu inseamna mare lucru dac nu sunt intarite de fapte..actiuni...
elisa08
Postat pe 7 Martie 2010 12:30
Atata doar ca a fost prinsa asupra faptului....
elisa08
Postat pe 7 Martie 2010 12:30
De la: elisa08, la data 2010-03-07 12:30:24Se mai numeste flirt...si barbatii fac asta zi si noapte...frumosi sau urati...tineri sau batrani...
Cata vreme nu s-au intalnit nu se poate numi nici aventura!
Vorbele...nu inseamna mare lucru dac nu sunt intarite de fapte..actiuni...




... haida bre ... daca nu ar avea cu cine ... s-ar numi ... VISE ... in anumite conditii insa se poate denumi si CURVASARIE ...

marco918
Postat pe 7 Martie 2010 12:34
.... ma distreaza ''delizatetzea'' pe care o au unii ... unii sint melancolici, altii academici, altii ''realisti'' ... de toate felurile ... si se incearca inlocuirea cuvintului INSELATORIE cu ceva mai suav, mai ''natural'' si mai ales ... OBLIGATORIU ... ... inselatorie este cind PROMITI ceva si faci altceva ... simplu ... motivele nu mai au nici un rost ... poate putin imprejurarile ar fi interesante ... si cam atit ... ...

marco918
Postat pe 7 Martie 2010 12:44
... ma intreb ... CE MODELE AVETI IN VIATA ? ... ca sa fiti convinse ce e bine si ce este rau ...
marco918
Postat pe 7 Martie 2010 12:49
De la: donatela, la data 2010-02-19 19:27:09va rog sa ma lamuriti CE ESTE INSELATORIA INTR-O RELATIE?
am o relatie de dragoste de 8 luni cu un tip pe care il iubesc,si mai tot timpul sint cu el,in afara de timpul cind e la servici...in ianuarie m-a gasit cu un altul vorbind la net(dar imi pusese ceva de urmarit in calculator) si spuneam ca il iubesc(virtualului ce era un turc)dar doar la atita se reducea dialogul nostru(si doar atunci m-a gasit vorbind),nu ma vedeam cu el,dar iubitul meu,considera ca am ceva cu el,si ca il cunosc si ca nu ai cum sa i spui cuiva ce nu il stii ca il iubesti."virtualul"ca sa i zic asa nici nu traia in romania macar.Si legat de iubitul meu...nu primeam noaptea sau ziua telefoane de la cineva ca sa aiba motiv de ingrijorare,nu m-am ascuns in alta camera cind vorbeam cu cineva la telefon,si astea niciodata...si nici nu am mintit ca sint undeva dar de fapt eram in alta parte...
el sustine ca l-am inselat cu acel om si gata...
si a plecat si m-a parasit,si...a si suferit enorm,si eu ca a fost convins de inselatorie...acum a inceput sa vorbeasca cite putin cu mine,dar sustine ca l-am inselat si nu mai are incredere in mine...i-am explicat ca daca aveam sentimente pt.virtual nu aveam de ce sa mai stau cu el(prietenul)si il preferam pe celalalt..dar nu ma crede...zice k l-am inselat...voi ce credeti?asta e inselatorie?ca dormi mereu noaptea linga iubit si nu pleci fara sa stie unde?ziceti si voi?
dar cei ce sint prinsi fizic in fapt atunci aia ce mai este?
el stia ca stau la net,pt.ca el insusi ma logase la niste siteuri de prietenie,sa mai imi treaca timpul,si stia ca am acelasi comportament nocturn cum il aveam si inainte fata de el pina sa fie intimplarea cu netul,ca sa zici ca i dam ceva de banuit,dar aveam aceiasi purtare ca asa simteam,nu k ma prefaceam...


Domnisoara donatela. inselatoria nu se rezuma neaparat la avctul sexuala sau la o relatie.El tia reprosat ca i ai inselat increderea nu neaparat sexual.Acum sa fim seiriosi u insasi te simnti vinovata dar asa suntem noi oamenii ne luam partea involuntar si incercam sa gasim pretexte si justificari.
Nu mi se pare normal si moral sa faci astfelde afirmati ``gratuite`` sau nu unor pers fie ele de alta nationalitate sau din alte zone al lumii.O data ce faci asta insemna ca ai ceva cu acea pers , te simnti atrasa mai mult sau mai putin de ea.Prietenul tau romani de care relatezi, ti a probat increderea si caracterul prin site urile de care vb , nu a facuto sa ti pierzi neaparat timpul, ci si pt a ti verifica caracterul si fidelitatea, dar e greu... ``UNDE NU I CAP VAI DE PICIOARE``,SCUZE ASTA E ADV.
Nu ca te jignesc dar din experienta mea persoanala si din cea vazuto si cele intamplate mie netul atsa e op provocare, fie ea chiar``aparent virtuala``-insa este concretizabila prin realitate, asa ca provocarile pot fi reale , virtuale,si in diverse locuri moduri etc, imp e sa ai stapanire de sine , pt ca na asa e omul predispus grselii...DIN PACATE NIMENI NU I PERFECT.

pProbabil ca fostul tau a patit ceva exoperiente dastea neplacute la viata lui si dasta e asa retinut din``nimik toata`` cum spui tu.. pot ca cine se frige o data sufla si n..iaurt..... sti proverbul

Ce sa zic, iti urez multa bafta si eu iti dau un sfat personal, lasa netul sie valabil pt mai toti, daca aveti ceva serios...virtual virtual dar uite ca ti a creeat rau...ce avea turcu l in plus? SA FIM SERIOSI...

INVATA SA A[PRECIEZI OMUL DE LANGA TINE, PT CA MULTE FEMEI CEL PUTIN CATE AM AVUT NESANSA SA CUNOSC MI AU DAT DE INTELES SI CHIAR AFIRMAT , CA NU STIU CE VOR! DIN PACATE.

MULTA BAFTA ITI UREZ.
ionut_daniel
Postat pe 7 Martie 2010 12:58
Daca tot esti tentata de riscuri si iti place sa te joci cu focul, trebuie sa fi precauta sau altfel sa accepti consecintele ivite..
designgirl
Postat pe 7 Martie 2010 13:29
Euc hiar cred k l-ai inselat oricum ai incerca u s te scoti.... Adik inselat inseamna si faptul k ii spui unui alt barbat k il iubesti chiar dak poate nici nu l-ai vazut vreodata.Dar acum sincer:pe tine te manca undeva?Dc nu ai stat p curu' tau si dak chiar zici k il iubeai atat d mult p prietenul tau dc ii ziceai altuia k il iubesti?Eu cred k esti f nehotarata si d fapt nu il iubeai asa tare
Mirelutza21
Postat pe 7 Martie 2010 13:30
doantela... de ce nu te pui in locul prietenului tau... cum ti-ar fi picat tie toata chestia asta? cum ai fi reactionat si ce ai fi crezut despre asta? atunci era sau nu inselatorie/.... din punctul meu de vedere ai gresit la maxim iar prietenul tau a avut tot dreptul sa se comporte asa... imi pare rau dar are dreptate!
carmy_blue
Postat pe 7 Martie 2010 14:45
hei draguto de ce te grabesti tu sa dai un asa raspuns ai fost tu cea mai buna prietena a ei ?stii tu toate secretele ei ?
nui frumos ce faci ,ea a cerut cum ar fi un mic sfat de la noi . asa ca ar cam trebui sa-ti cer scz. nu sa barfesti cum o faci tu .Cu mii de scz. de la mine dar mai bine nu scriai asa ceva ok ,si fii mai atenta ce scrii altadata ca si tu poti fi in locul ei oricand .
kudika097380
Postat pe 7 Martie 2010 20:03
hei draguto de ce te grabesti tu sa dai un asa raspuns ai fost tu cea mai buna prietena a ei ?stii tu toate secretele ei ?
nui frumos ce faci ,ea a cerut cum ar fi un mic sfat de la noi . asa ca ar cam trebui sa-ti cer scz. nu sa barfesti cum o faci tu .Cu mii de scz. de la mine dar mai bine nu scriai asa ceva ok ,si fii mai atenta ce scrii altadata ca si tu poti fi in oricand in locul ei
kudika097380
Postat pe 7 Martie 2010 20:09
Atat de mult va place sa judecati pe altii?...de ce oare?....a insela,a gandi sa zicem cu pacat.....sau a trai un sentiment e altceva.....nu stiu unde a gresit asceasta fata......ca a vb pe net cu cineva?....oare nu toti ne distram ....fiecare in felul nostru.....aaaaaaaa.....ca a spus ca te iubesc unui om pe care nu l=a vz niciodata?....sunt persoane care le plac sa se joace cu cuvintele....nu stiu cat valoreaza acest cuvant iubire......dar asta nu inseamna ca trebuie judecata aspru......poate nu e indeajuns de matura.....
kudika085674
Postat pe 7 Martie 2010 20:24
Ce faci atunci cand partenerul de viata, cu care imparti dumicatul de paine cel de toate zilele, asternutul, bucuriile si mai ales necazurile (in mare parte ale lui), se imbolnaveste si se interneaza in spital sa se opereze? In timp ce tu alergi ca o disperata in toate partile ca sa nu-i lipseasca nimic, indesind bani cu amandoua mainile in buzunarele doctorilor, dumnealui… pacientul, cam fustangiu din fire, gaseste timp printre doua injectii sa-si mai clateasca ochisorii prin spital, ca sa mai uite de durere. Eh, asta n-ar fi ceva iesit din comun! Doar e barbat! Dar ce te faci daca mai ai pe deasupra si ghinionul ca asistenta care-l ingrijeste sa faca parte dintr-o anumita categorie, si anume una care incepe cu C si se termina cu A? O, da, ea chiar exista si prin spitale si se numeste sa zicem… Denisa. Disperata de foame, divortata si cu un copil de crescut acasa, uita de normele etice pe care a jurat sa le respecte cand s-a facut asistenta si incepe sa-l sune insistenta, sa-i ceara intalniri si sa-i scrie mailuri. Dar si mai interesant este cand, individul caruia ii spui sot incepe sa se planga domnisoarei respective ca prea il sufoci, ca nu-i lasi spatiu de miscare, ca il monitorizezi non-stop, drept pentru care domnisoara iti dedica un articol pe blogul ei personal, cu titlul “femeia proasta si isterica”! Paradoxal dar adevarat! Ati considera asta drept inselatorie in iubire? Sau doar o intamplare banala a vremurilor in care traim?
jaquelinebianche
Postat pe 9 Martie 2010 12:24
noo, ce s azic acum si eu?! pai e INSELATORIE cu iubi/iuba iti fug ochii la un trecator sau pasagerul din fatza

se poaet si mai rau/grav cand scartaie casnicia, cand sunt si copii la mijloc

iar cireas de pe tort e cand se pune problema partajului, gasirii altui domiciliu, etc

eu sunt intelept pe k sunt patzit

dar acum m-am reparat, e iarasi Soare pe strada mea !! [pe bune

si-n suflet

iubiti va pt c aviata fuge si trece ingrozitor de repede

stalker_gabi@yahoo.com
simbio
Postat pe 19 Martie 2010 17:08
Nu exista a insela, exista doar a ti-o trage cu altul/alta fara a ti-o mai trage cu cel de inainte.

Cui ii pasa ca tu ti-o tragi cu altul? Mie unul nu ;)
Borntobewild
Postat pe 26 Martie 2010 13:39
De la: Borntobewild, la data 2010-03-26 13:39:38Nu exista a insela, exista doar a ti-o trage cu altul/alta fara a ti-o mai trage cu cel de inainte.

Cui ii pasa ca tu ti-o tragi cu altul? Mie unul nu ;)
nu e neaparat nevoie sa tio traga altul ca sa poti insela..... mai sunt si alte metotde deca t sa ajungi cu unul in pat....
kudika029282
Postat pe 26 Martie 2010 18:16
De la: kudika029282, la data 2010-03-26 18:16:46
De la: Borntobewild, la data 2010-03-26 13:39:38Nu exista a insela, exista doar a ti-o trage cu altul/alta fara a ti-o mai trage cu cel de inainte.

Cui ii pasa ca tu ti-o tragi cu altul? Mie unul nu ;)
nu e neaparat nevoie sa tio traga altul ca sa poti insela..... mai sunt si alte metotde deca t sa ajungi cu unul in pat....[/quot


pai pe tine te-a inselat insasi viata ..ha ha ha...d'aia nu poti ajunge cu nici unul in pat ...si ai alte metode...vedeti fratilor ca ZIZI NEBUNA asta e o MAMAIE COMPLEXATA si arunca cu pietre dupa lume ca pe vremea lu' Jessus prea'maritul !! fugiti ca a zis ca va mai baga si la TEMNITA ..ha.ha.ha.ha...
kudika132368
Postat pe 28 Martie 2010 14:38
Am citit in Cartea Tibetana A Mortilor ca unii ,cand li se apropie ceasul , nu se mai gandesc decat cum sa faca sex mai mult.... Sa nu fi intrat in anul mortii, unii care dau sfaturi pe aici... Mai cand intrati in anul mortii ganditi-va si la suflet, ca e important ce se intampla cu tine si dupa ce mori ... Ok, din punctul meu de vedere, e bine sa te fereasca Sfantul de oameni mincinosi si pe care nu poti sa-i multumesti, ca poti tu sa stai si in cap , ei nu se multumesc ei cu o femeie, habar nu am daca se cheama" inselat" , eu i-as zice viciu...
alina02
Postat pe 28 Martie 2010 14:52
scuza-ma ca te interferez .nu a intrat nimeni in anul mortii pe aici si cred ca e cazul sa nu mai faci asemenea comparatii ca sint deplasate!

viciu ?? crezi ca cei carora le place sa insele sint viciatzi??daca o fac ca fiind un hobby da sint de acord cu tine ! se poate numi viciu! dar daca uneori face ca intimplarea si conjucturile de moment sa "pacatuiesti" atunci nu este viciu ! de ce?? pt. ca intervine regretul ca ceea ce ai facut nu este bine si nu vrei sa se mai repete!
kudika132368
Postat pe 28 Martie 2010 15:58
e cam imatur sincer
kudika075442
Postat pe 28 Martie 2010 16:35
Stiti ceva, cred ca oportunitati de a insela se ivesc mereu pentru toti, dar toti la dau curs? Nuuuuuuuuuuuuuuuuuu, asa ca cei care sunt mai slabi sunt viciosi; ok, eu afirmatii deplaste nu fac, cine stie pana la urma cand ii vine ceasul???? Ok, in Cartea Tibetana A Mortilor sunt descrise semne premonitorii legate de moartea care poate surveni in cateva ore, zile pana la cativa ani. Unul dintre semne este si citez:" ....cand cineva are o dorinta sexuala constanta si nedistrasa , gandindu-se numai la femei / Si lasa ca legamintele sale privind a treia imputernicire sa degenereze , / Acestea nu sunt doar semne ale mortii,/ Ci de asemenea semne ca respectivul se va indrepta spre renasterea sa in infernuri indestructibile....( SEMNE ASCUNSE ALE MORTII)".
alina02
Postat pe 28 Martie 2010 19:49
De la: kudika132368, la data 2010-03-28 14:38:13
De la: kudika029282, la data 2010-03-26 18:16:46
De la: Borntobewild, la data 2010-03-26 13:39:38Nu exista a insela, exista doar a ti-o trage cu altul/alta fara a ti-o mai trage cu cel de inainte.

Cui ii pasa ca tu ti-o tragi cu altul? Mie unul nu ;)
nu e neaparat nevoie sa tio traga altul ca sa poti insela..... mai sunt si alte metotde deca t sa ajungi cu unul in pat....[/quot


pai pe tine te-a inselat insasi viata ..ha ha ha...d'aia nu poti ajunge cu nici unul in pat ...si ai alte metode...vedeti fratilor ca ZIZI NEBUNA asta e o MAMAIE COMPLEXATA si arunca cu pietre dupa lume ca pe vremea lu' Jessus prea'maritul !! fugiti ca a zis ca va mai baga si la TEMNITA ..ha.ha.ha.ha...
duduie dumneta esti o NEBUNA si o MAMAIE complexata...pe dumneata te-a inselat viata de aia nu poti ajunge cu nici unul in pat....
kudika029282
Postat pe 28 Martie 2010 20:30
Serios acum, cu ce va deranjeaza pe voi femeile daca partenerul si-o trage cu alta si v-o mai da si voua din cand in cand ? Ce aveti voi de pierdut ? Concret nimic.
Borntobewild
Postat pe 29 Martie 2010 08:47
De la: Borntobewild, la data 2010-03-29 08:47:56Serios acum, cu ce va deranjeaza pe voi femeile daca partenerul si-o trage cu alta si v-o mai da si voua din cand in cand ? Ce aveti voi de pierdut ? Concret nimic.

Auzi , daca ai fi pres ti-ar conveni?
alina02
Postat pe 29 Martie 2010 16:39
sunt multe feluri in care poti insela, dar nu sunt unanim acceptate ca fiind inselat, tocami pentru ca toata lumea le face si ar fi crunt pentru sine sa recunosti asa ceva. sa nu inseli inseamna sa oferi exclusivitate celuilalt, si asta pe mai multe planuri, erotic, conversational, mental , sexual.
inseli si daca iesi in oras cu un coleg de munca, pentru ca exclusivitatea nu este acordata. tocmai pentru ca este atat de dur sa nu o faci, lumea considera a insela doar o partida de sex, sau doar trisatul prin flirt live sau virtual.
depinde de ce limite isi stabileste cuplul, dar propriu zis, inseli orice ai face
tumblin
Postat pe 29 Martie 2010 16:46
De la: Borntobewild, la data 2010-03-29 08:47:56Serios acum, cu ce va deranjeaza pe voi femeile daca partenerul si-o trage cu alta si v-o mai da si voua din cand in cand ? Ce aveti voi de pierdut ? Concret nimic.
serios ne deranjeaza pe noi femeile daca partenerul sio trage cu alta..chiar asta-i motivul pentru care unii sunt mereu obositi din patul ALTEIA..chiar de asta avem de pierdut mult nu nimic...
kudika029282
Postat pe 29 Martie 2010 20:57
De la: Borntobewild, la data 2010-03-29 08:47:56Serios acum, cu ce va deranjeaza pe voi femeile daca partenerul si-o trage cu alta si v-o mai da si voua din cand in cand ? Ce aveti voi de pierdut ? Concret nimic.

cum adica sa nu ma deranjeze? pai, io sa primesc numai portia de seara? si sa ma lipseasca de cele de dimineata si pranz?
miss_darine
Postat pe 29 Martie 2010 21:01
De la: miss_darine, la data 2010-03-29 21:01:54
De la: Borntobewild, la data 2010-03-29 08:47:56Serios acum, cu ce va deranjeaza pe voi femeile daca partenerul si-o trage cu alta si v-o mai da si voua din cand in cand ? Ce aveti voi de pierdut ? Concret nimic.

cum adica sa nu ma deranjeze? pai, io sa primesc numai portia de seara? si sa ma lipseasca de cele de dimineata si pranz?
kudika029282
Postat pe 30 Martie 2010 20:26
De la: Borntobewild, la data 2010-03-29 08:47:56Serios acum, cu ce va deranjeaza pe voi femeile daca partenerul si-o trage cu alta si v-o mai da si voua din cand in cand ? Ce aveti voi de pierdut ? Concret nimic.


mie personal nu imi pasa si chiar n-am nimic de pierdut atata timp cat nu-i partenerul meu!
ce idei dom'le...ce conteaza cine cui i-o trage important este ca si-o trage!
one_size
Postat pe 30 Martie 2010 20:31
De la: miss_darine, la data 2010-03-29 21:01:54
De la: Borntobewild, la data 2010-03-29 08:47:56Serios acum, cu ce va deranjeaza pe voi femeile daca partenerul si-o trage cu alta si v-o mai da si voua din cand in cand ? Ce aveti voi de pierdut ? Concret nimic.

cum adica sa nu ma deranjeze? pai, io sa primesc numai portia de seara? si sa ma lipseasca de cele de dimineata si pranz?


Gandeste-te pozitiv, ai putea sa nu primesti nimic. :)
Borntobewild
Postat pe 30 Martie 2010 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sexul pana la casatorie.. 3620 De la: dandanaua_reloaded 27 Februarie 2010 21:16
Oare am renuntat prea usor? 7 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 22:05
logodnici straini 36 De la: ana_r_1979 11 Martie 2009 23:56
De ce credeti ca unii barbati sunt atrasi de "pustoaice"? 273 De la: kudika174799 19 Mai 2010 22:02
are rost sa continuam? 52 De la: amircristian 17 Martie 2010 13:19