Setari Cookie-uri

CE INSEAMNA INSELATORIE IN IUBIRE?

De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 19:39:06
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:34:58pana la urma aia a fost prinsa stand l;a taclale prin intermediul internetului cu...se presupune o alta persoana...dar nu a fost prinsa in pat cu persoana aia


pai daca tu ai avea un iubit si l-ai prinde ca ii spune pe mess alteia ca o iubeste cam cum ai reactiona???
ai astepta sa-l vezi cu aia in pat sau te-ar deranja si ai trece peste ca doar nu a facut nimic rau doar i-a spus uneia ca o iubeste pe mess....????


..pai daca ash avea eu un iubit...nu m/ar interesa ce scrie pe mess shi cui...in primul rand....atata vreme cat eu nu l/as vedea plecand de acasa sa se intalneasca cu vreuna de acolo
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 19:42
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:40:55daca a greshit sau nu...nu suntem in masura sa o judecam noi...ca forumul asta nu e unul de judecata...judecam...dam sentintza...si trecem shi la fapte....ne dam cu parerea....fiecare ce gandeshte....si cine a deschis topicul...citind mai multe pareri...de mai multe feluri....poa sa ajunga la nishte concluzii!!..care???...e treba ei daca vrea sa ni le impartaseasca shi noua sau nu....eu una....hai sa nu vorbesc in numele tuturor....ca nu m/am facut purtatorul de cuvant al nimanui....asta consider....ca nu ma obliga nimeni nici pe mine sa imi dau cu parerea in legatura cu problemele altora...fac asta daca vreau...shi pentru ca asha consider


bun deci iar nu ai scris nimic care sa merite bagat in seama.
fata a cerut o parere,(daca citeai mesajul initial pana la capat observai asta) tu nu ti-ai dat cu parerea ai vorbit la modul general, neexprimand absolut nici un fel de opinie, mai putin in mesajul in care spui ca fata putea face ce vrea pt ca nu a prins-o in pat cu ala a prins-o doar scriind.... buuun , atunci de ce continui sa fi off topic?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 19:44
nu mai plangeti voi ranirea aia...ca nu toate persoanele sunt la fel de sensibile
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 19:46
de ce continuu sa fiu off topic?..pentru ca asha vreau...si nu sunteti voi cenzorii mei...si pentru ca pot....off topic sunt pentru voi...dar nu pentru toti....se vb pe marginea celuiasi subiect dar altfel
....eu am impresia ca voi ati putea fi din categoria celor carora le cam place sa dea cu piatra primii
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 19:48
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:46:14nu mai plangeti voi ranirea aia...ca nu toate persoanele sunt la fel de sensibile

ce tu ai inima de gheata?!
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2010 19:49
da sho poate eu prefer ca in cazuri de genul asta sa nu ma exprim direct....initziatoarea topicului poa sa ishi culeaga solutzii...din vorbitul asha....in general
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 19:50
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:42:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 19:39:06
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:34:58pana la urma aia a fost prinsa stand l;a taclale prin intermediul internetului cu...se presupune o alta persoana...dar nu a fost prinsa in pat cu persoana aia


pai daca tu ai avea un iubit si l-ai prinde ca ii spune pe mess alteia ca o iubeste cam cum ai reactiona???
ai astepta sa-l vezi cu aia in pat sau te-ar deranja si ai trece peste ca doar nu a facut nimic rau doar i-a spus uneia ca o iubeste pe mess....????


..pai daca ash avea eu un iubit...nu m/ar interesa ce scrie pe mess shi cui...in primul rand....atata vreme cat eu nu l/as vedea plecand de acasa sa se intalneasca cu vreuna de acolo


concluzionez, dupa un astfel de raspuns ca nu ai iubit sau ca nu ai acces la "intimitatile iubitului" adica nu aveti o relatie in care sa locuiti impreuna si sa ipartiti acelasi calculator...

cand o sa fie cazul, adica atunci cand o sa ai un iubit cu care imparti totul si o sal vezi ca ii scrie alteia ca o iubeste sa ma anunti si pe mine cat de indiferenta ai ramas , ca doar isi face si el de cap mititelu'.... se plictiseste ingrozitor si oricum nu pleaca nicaieri....
sa fim putin seriosi sunt femei care "iau foc" numai cand se uita barbatii la meciuri dar sa mai vada scris alb pe negru ca o iubeste pe alta ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 19:52
nu...deloc chiar...dar tre sa fim oameni ratzionali....ca doar nu suntem in vremuri vechi.....
....ca sa dau un exemplu...care ma face pe mine foarte prozaica...nu ca/sh fi vreo poetica...dar....voi ce credeti....pe marginea dramei lui Romeo si Julietei....povestea ar fi fost alta daca personajele principale nu s/ar fi luat dupa gura sloboda a lumii shi ar fi verificat intai...de a reactziona..
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 19:53
alea/s nebune care iau foc...ca se uita barbatzii la meciuri
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 19:54
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:46:14nu mai plangeti voi ranirea aia...ca nu toate persoanele sunt la fel de sensibile


aaah nu toate persoanele sunt sensibile, nuuu unele sunt absolut vulcanice atunci cand e vorba de iubit.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 19:55
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:53:38nu...deloc chiar...dar tre sa fim oameni ratzionali....ca doar nu suntem in vremuri vechi.....
....ca sa dau un exemplu...care ma face pe mine foarte prozaica...nu ca/sh fi vreo poetica...dar....voi ce credeti....pe marginea dramei lui Romeo si Julietei....povestea ar fi fost alta daca personajele principale nu s/ar fi luat dupa gura sloboda a lumii shi ar fi verificat intai...de a reactziona..

te pierzi in idei...
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2010 19:55
deci sa revin la ce vroiam sa spun...ignorand parerile altor useri...referitoare la parerea mea....
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 19:56
eu nu am trait printre oameni de genul asta....care rup universul in doua...pentru ce li se pare lor in privintza iubelii
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 19:57
shi apoi cu iubitul nu tre sa imparti totul...tre sa imparti...ce stabileshti de la inceput ca ai de impartit si cat si cum...
....ca sa imparti chiar totul...inseamna ca nu iti dai shi nu ii dai nici un fel de libertate din start...si ma tem ca nu o sa se ajunga nicaieri in felul asta
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:00
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 19:53:38nu...deloc chiar...dar tre sa fim oameni ratzionali....ca doar nu suntem in vremuri vechi.....
....ca sa dau un exemplu...care ma face pe mine foarte prozaica...nu ca/sh fi vreo poetica...dar....voi ce credeti....pe marginea dramei lui Romeo si Julietei....povestea ar fi fost alta daca personajele principale nu s/ar fi luat dupa gura sloboda a lumii shi ar fi verificat intai...de a reactziona..


eeete vezi ca nu intelesasi nimic din toata drama "romeo si julieta" ????

"dragoste si ratiune" ti-ar prinde totusi bine e o cartulie ce merita citita de altfel si "razboi si pace" e la fel de simpatica..... mmmm mai am una "vicontele de bragellone" ... care este continuarea la " dupa 20 de ani" care e continuarea la " cei 3 muschetari"....

inca o data ti-am spus nu citesti cu atentie ce vrea fatuca si de generalitati cu totii suntem satui pana peste cap cel putin eu una sunt arhiultragiata de exprimarea parerilor vagi care nu spun absolut nimic.

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:01
de fapt...treaba asta cu flagrantul...nu shtiu daca are ce cauta cu adevarat intr/o relatzie...pentru ca e o treaba politzieneasca....si cred ca iubirea e sau ar trebui sa fie...cu totul shi cu totul altceva
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:02
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:00:06shi apoi cu iubitul nu tre sa imparti totul...tre sa imparti...ce stabileshti de la inceput ca ai de impartit si cat si cum...
....ca sa imparti chiar totul...inseamna ca nu iti dai shi nu ii dai nici un fel de libertate din start...si ma tem ca nu o sa se ajunga nicaieri in felul asta


scumpete, cu iubitul cu care alegi sa locuiesti in aceesi casa imparti pana si vasul de toaleta, daca ma intelegi au ba e traba ta....
libertatea aia de care vorbesti tu intr-o relatie nu este necesara, vine de la sine inteles ca nu ii tradezi increderea partenerului spunandu-i altuia ca il iubesti.

ori n-ai avut niciodata o relatie serioasa ori vorbesti din auzite. zau asa....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:03
nu prea ma intereseaza pe mine toate cartile alea enumerate de tine acolo....nu se poate trai viatza dupa alea.....suntem in secolul 21...unde cred ca dragostea nu poate fi traita dupa astfel de coordonate....
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:05
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:02:16de fapt...treaba asta cu flagrantul...nu shtiu daca are ce cauta cu adevarat intr/o relatzie...pentru ca e o treaba politzieneasca....si cred ca iubirea e sau ar trebui sa fie...cu totul shi cu totul altceva


eu renunt , sincer renunt inainte sa iti spun ceva ce as regreta.
repet ori n-ai avut nici o relatie serioasa care sa dureze cateva luni bune ori nu sti ce inseamna convietuirea cu un barbat .... sau mai simplu. esti barbat si atunci se explica.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:05
comentez...dar nu verbal...ci in scris...pe marginea subiectului..CE INSEAMNA ISELATORIE IN IUBIRE?
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:06
daca iti iubesti cu adevarat partenerul/partenera nu poti spune TE IUBESC altuia decat daca:

1. glumesti
2. iubesti 2 persoane in acelasi timp (mi se pare imposibil)
3. urmaresti alte interese fata de acea persoana / te joci
4. aveti o relatie de prietenie, foarte puternica si "batrana", gen frate-sora (uneori asa ceva este posibil dar oricum nu se aplica in cazul tau cu siguranta)
5. nu pui pret pe semnificatia acestor cuvinte
6. iti este frate
a! si 7. ii traduceai cumva cum se spune in limba romana?!

problema nu se pune daca l-ai inselat sau nu, ci:

1. il iubesti cu adevarat pe prietenul tau?
2. ce te-a determinat sa-i spui amicului virtual "te iubesc"? (de altfel, dupa parerea mea, acestea sunt cuvinte foarte pretioase)

sincer, cred ca aceste 2 intrebari macina si gandul prietenului tau



Ella81
Postat pe 27 Februarie 2010 20:07
..pentru ca eu consider ca nu se poate da un raspuns exact..care sa fie valabil...pentru macar o majoritate de oameni....ce vreau eu sa spun este ca...fiecare crede ca este sau se simte inselat in iubire...in situatzii diferite de ale altor persoane
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:08
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:05:04nu prea ma intereseaza pe mine toate cartile alea enumerate de tine acolo....nu se poate trai viatza dupa alea.....suntem in secolul 21...unde cred ca dragostea nu poate fi traita dupa astfel de coordonate....


pai muica, tu dadusi exemplu lui Romeo si al Julietei , eu ti-am dat exemplu de alte povesti de dragoste la fel de tragice, daca vroiai doar sa ma impresionezi ca il citesti pe "shakespeare" sa sti ca nu ai reusit decat sa ma faci sa cred altceva..... ca de fapt nu il citesti ai vazut doar filmul ala "jenibil" cu leonardo di caprio si acu ai impresia ca m-ai dat pe spate cu analiza pe text a operei bietului dramaturg.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:08
ba da ..tocmai ca pun pret pe semnificatzia lor....
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:11
De la: Ella078178, la data 2010-02-27 20:07:08daca iti iubesti cu adevarat partenerul/partenera nu poti spune TE IUBESC altuia decat daca:

1. glumesti
2. iubesti 2 persoane in acelasi timp (mi se pare imposibil)
3. urmaresti alte interese fata de acea persoana / te joci
4. aveti o relatie de prietenie, foarte puternica si "batrana", gen frate-sora (uneori asa ceva este posibil dar oricum nu se aplica in cazul tau cu siguranta)
5. nu pui pret pe semnificatia acestor cuvinte
6. iti este frate
a! si 7. ii traduceai cumva cum se spune in limba romana?!

problema nu se pune daca l-ai inselat sau nu, ci:

1. il iubesti cu adevarat pe prietenul tau?
2. ce te-a determinat sa-i spui amicului virtual "te iubesc"? (de altfel, dupa parerea mea, acestea sunt cuvinte foarte pretioase)

sincer, cred ca aceste 2 intrebari macina si gandul prietenului tau





offf ella las-o balta, nu se intelege si pace buna.
si eu sunt de acord cu ce ai scris dar ce pot sa fac daca imi bat capul degeaba pe aici cu exemple pe care numai unii le inteleg.

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:13
de fapt nu ma adresam tzie...in mod special...dandanaua reloadead...dar daca te/ai simtzit tu...ca tre sa ma combatzi pe mine in pareri,....asta e alta treaba
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:14
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:11:19ba da ..tocmai ca pun pret pe semnificatzia lor....


daca ai pune pret pe semnificatia lor atunci ai avea ceva impotriva ca asa-zisul tau prieten sanu spuna si altcuiva aceleasi cuvinte.
ori te contrazici singura (si iti sugerez sa-ti recitesti postarile) ori nu ai ce face si te plictisesti ingrozitor , mai rau ca mine....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:14
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:14:14de fapt nu ma adresam tzie...in mod special...dandanaua reloadead...dar daca te/ai simtzit tu...ca tre sa ma combatzi pe mine in pareri,....asta e alta treaba


pai vad ca numai eu te bag in seama , nu ma fa sa regret ca imi caut alta jucarie...
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:15
da...din toate parerile care se posteaza...doar unii vor intzelege anumite aspecte...bine ca le vor intzelege shi aia
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:16
vreau sa spun...(si cred ca toata lumea e de acord cu asta)..ca atunci cand vorbele sunt contrazise de fapte...acele vorbe nu au nici o valoare...shi inainte sa shtie tot poporul o chestiune...o va shti doar o singura persoana intai...care poate alege daca sa afle shi altzii sau nu....ca unii ajung in mormant cu secrete
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii sunt....CIUDATI? 37 De la: kudika347830 11 Februarie 2013 17:15
Dilema sau nu.......... 37 De la: cristianat 14 Iunie 2009 19:37
Despre curtoazia barbateasca. 83 De la: kudika410270 24 Octombrie 2013 20:29
cine are amant si dc? 413 De la: 20 Decembrie 2014 03:16
prietenul m-a strigat cu alt nume,al fostei cu cre afost 6 ani... 54 De la: kudika436511 12 Octombrie 2011 20:05