Setari Cookie-uri

CE INSEAMNA INSELATORIE IN IUBIRE?

De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 20:15:21
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:14:14de fapt nu ma adresam tzie...in mod special...dandanaua reloadead...dar daca te/ai simtzit tu...ca tre sa ma combatzi pe mine in pareri,....asta e alta treaba


pai vad ca numai eu te bag in seama , nu ma fa sa regret ca imi caut alta jucarie...

eu am vrut sa-ti zic,de 20 de minute-ncoa ,cum fac eu.Cand dau de ochii aia,trec peste,trec peste...da' uite ca asta cu puncte-puncte s-a luat...vai...off
nicossia
Postat pe 27 Februarie 2010 20:20
n/am nevoie sa fiu bagata in seama de nimeni...am nevoie sa imi postez parerea si sa o citeasca si alta categorie de oameni...care considera altceva..
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:21
poate unii or sa intre intr/o zi pe topicul asta...fiind atrashi de informatzia din titlu...dorind shi ei sa shtie...cam ce ar putea sa insemne...inshelatorie in iubire...sau ar dori sa cunoasca shi alte puncte de vedere...decat cele pe care le cunosc deja
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:24
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:21:07n/am nevoie sa fiu bagata in seama de nimeni...am nevoie sa imi postez parerea si sa o citeasca si alta categorie de oameni...care considera altceva..
femeie , in loc sa te joci cu fetita la ora asta si sa o controlezi la teme freci menta pe forum spunind niste aberatii fara nici o noima ! Astept topicul urmator in care sfirsesti batuta
kudika1993
Postat pe 27 Februarie 2010 20:26
De la: nicossia, la data 2010-02-27 20:20:50
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 20:15:21
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:14:14de fapt nu ma adresam tzie...in mod special...dandanaua reloadead...dar daca te/ai simtzit tu...ca tre sa ma combatzi pe mine in pareri,....asta e alta treaba


pai vad ca numai eu te bag in seama , nu ma fa sa regret ca imi caut alta jucarie...

eu am vrut sa-ti zic,de 20 de minute-ncoa ,cum fac eu.Cand dau de ochii aia,trec peste,trec peste...da' uite ca asta cu puncte-puncte s-a luat...vai...off


oooof si tu acum tre sa caut alta jucarie , si mi-e cam lene....
dar e un topic bun care merita sa-l scot de la naftalina, ala cu mascotele.....de pe kudika.

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:27
nicossia
Postat pe 27 Februarie 2010 20:28
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:21:07n/am nevoie sa fiu bagata in seama de nimeni...am nevoie sa imi postez parerea si sa o citeasca si alta categorie de oameni...care considera altceva..


psihologic vorbin te contrazici inca o data.
daca "aveai nevoie" sa-ti postezi opinia o faceai strict la obiect.... dar esti total pe langa, si eu m-am chinuity sa iti explic niste chestiuni de bun simt dar mi-am irosit energia degeaba,
cum spune nicosia... data viitoare trec mai departe nu are sens sa-mi omor bietul neuron , e si asa gripat.

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:29
De la: nicossia, la data 2010-02-27 20:28:09


stai asa ca il gasesc imediat. stiu eu cine l-a creeat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:30
ca ce scriu eu ar fi sau nu...aberatzii fara noima...vor decide altii...care ca shi mine vor avea ceva de spus...pe un forum
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:31
asha shtiu shi eu...dar ce/i drept...din auzite ca asta ar insemna inshelatoria...intr/o relatie....sa fii prins in fapt...cu altcineva...intr/un gen de flagrant....
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:33
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:31:25ca ce scriu eu ar fi sau nu...aberatzii fara noima...vor decide altii...care ca shi mine vor avea ceva de spus...pe un forum


mami nu vrei sa stai putin pe intuneric??? deja ma plictisesc.... si mai rau decat inainte.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:35
unii considera altceva...nu stiu cum fac ei...dar ii auzi ca dupa nu shtiu catzi ani de casnicie...au hotarat sa divorteze...pentru ca au ajuns ei la concluzia ca ...sotul sau sotia nu mai are nimic din sentimentele pe care se stia ca le avea la inceputul relatiei
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:36
De la: nicossia, la data 2010-02-27 20:28:09


uite aici nicossia

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21819/Cele-mai-tampe-remarci-afirmatii-de-pe-Kudika/23.html
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 20:36
unii decid incheierea relatiei suspectandu/si jumatatea ca ar simula doar iubirea avand un ineres ascuns...pentru care ar face lucrul asta...si ca de fapt nici vorba ca ar simti ceva in sensul asta
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:41
eu una incerc sa dau cateva exemple despre ce au considerat altzii ca inseamna inshelatoria in iubire
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 20:49
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 20:36:39
De la: nicossia, la data 2010-02-27 20:28:09


uite aici nicossia

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21819/Cele-mai-tampe-remarci-afirmatii-de-pe-Kudika/23.html

Sa traiesti matale!Fain!
nicossia
Postat pe 27 Februarie 2010 20:51
se mai considera si inselatorie intr/o relatzie situatzia in care un barbat shi o femeie in momentele lor de intimitate..se gandeshte fiecare in sinea lui de fapt la altcineva...nicidecum la persoana cu care se afla intr/o stare de fapt....
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 21:02
dar dupa cum am mai zis...nu putem sti gandurile celor din jurul nostru....mai ales daca ei nu doresc asta...shi nu au nici o scapare comportamentala...exact in acest sens si cu acest scop...
....shi asta e doar o informatzie
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 21:05
De la: danna23, la data 2010-02-19 19:27:09va rog sa ma lamuriti CE ESTE INSELATORIA INTR-O RELATIE?
am o relatie de dragoste de 8 luni cu un tip pe care il iubesc,si mai tot timpul sint cu el,in afara de timpul cind e la servici...in ianuarie m-a gasit cu un altul vorbind la net(dar imi pusese ceva de urmarit in calculator) si spuneam ca il iubesc(virtualului ce era un turc)dar doar la atita se reducea dialogul nostru(si doar atunci m-a gasit vorbind),nu ma vedeam cu el,dar iubitul meu,considera ca am ceva cu el,si ca il cunosc si ca nu ai cum sa i spui cuiva ce nu il stii ca il iubesti."virtualul"ca sa i zic asa nici nu traia in romania macar.Si legat de iubitul meu...nu primeam noaptea sau ziua telefoane de la cineva ca sa aiba motiv de ingrijorare,nu m-am ascuns in alta camera cind vorbeam cu cineva la telefon,si astea niciodata...si nici nu am mintit ca sint undeva dar de fapt eram in alta parte...
el sustine ca l-am inselat cu acel om si gata...
si a plecat si m-a parasit,si...a si suferit enorm,si eu ca a fost convins de inselatorie...acum a inceput sa vorbeasca cite putin cu mine,dar sustine ca l-am inselat si nu mai are incredere in mine...i-am explicat ca daca aveam sentimente pt.virtual nu aveam de ce sa mai stau cu el(prietenul)si il preferam pe celalalt..dar nu ma crede...zice k l-am inselat...voi ce credeti?asta e inselatorie?ca dormi mereu noaptea linga iubit si nu pleci fara sa stie unde?ziceti si voi?
dar cei ce sint prinsi fizic in fapt atunci aia ce mai este?
el stia ca stau la net,pt.ca el insusi ma logase la niste siteuri de prietenie,sa mai imi treaca timpul,si stia ca am acelasi comportament nocturn cum il aveam si inainte fata de el pina sa fie intimplarea cu netul,ca sa zici ca i dam ceva de banuit,dar aveam aceiasi purtare ca asa simteam,nu k ma prefaceam...

.....nu stiu in ce mod sa raspund....parerea mea este ca..strict referitor la o astfel de situatie....ce ai facut tu este o gafa...peste care nu multi trec ushor...
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 21:19
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:19:20vreau sa spun...(si cred ca toata lumea e de acord cu asta)..ca atunci cand vorbele sunt contrazise de fapte...acele vorbe nu au nici o valoare...shi inainte sa shtie tot poporul o chestiune...o va shti doar o singura persoana intai...care poate alege daca sa afle shi altzii sau nu....ca unii ajung in mormant cu secrete

ca sa te citez esti o prozaica intr-adevar, nu o poetica!
totusi ma chinuie o intrebare,persoana intai esti tu?
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 21:23
inselatoria intr/o relatie are multe forme...sunt chestiuni care par evidente...din punctul de vedere al marii majoritati care formeaza constiintza colectiva...consider ca este un subiect foarte delicat...si pe marginea caruia se poate discuta destul de mult....cu exemple...in sensul asta...
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 21:24
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 21:23:26
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:19:20vreau sa spun...(si cred ca toata lumea e de acord cu asta)..ca atunci cand vorbele sunt contrazise de fapte...acele vorbe nu au nici o valoare...shi inainte sa shtie tot poporul o chestiune...o va shti doar o singura persoana intai...care poate alege daca sa afle shi altzii sau nu....ca unii ajung in mormant cu secrete

ca sa te citez esti o prozaica intr-adevar, nu o poetica!
totusi ma chinuie o intrebare,persoana intai esti tu?

las-o ca e pierduta rau! ce faci?
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2010 21:25
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-27 21:25:45
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 21:23:26
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:19:20vreau sa spun...(si cred ca toata lumea e de acord cu asta)..ca atunci cand vorbele sunt contrazise de fapte...acele vorbe nu au nici o valoare...shi inainte sa shtie tot poporul o chestiune...o va shti doar o singura persoana intai...care poate alege daca sa afle shi altzii sau nu....ca unii ajung in mormant cu secrete

ca sa te citez esti o prozaica intr-adevar, nu o poetica!
totusi ma chinuie o intrebare,persoana intai esti tu?

las-o ca e pierduta rau! ce faci?

fata scumpa recunosc ca ii tot citesc aberatiile si ma amuz teribil!!!
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 21:28
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 21:23:26
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 20:19:20vreau sa spun...(si cred ca toata lumea e de acord cu asta)..ca atunci cand vorbele sunt contrazise de fapte...acele vorbe nu au nici o valoare...shi inainte sa shtie tot poporul o chestiune...o va shti doar o singura persoana intai...care poate alege daca sa afle shi altzii sau nu....ca unii ajung in mormant cu secrete

ca sa te citez esti o prozaica intr-adevar, nu o poetica!
totusi ma chinuie o intrebare,persoana intai esti tu?


ooof missy vrei s tu sa te bage la umbra cu vreo replica precum aia cu romeo si julieta????
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 21:28
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:19:10
De la: danna23, la data 2010-02-19 19:27:09va rog sa ma lamuriti CE ESTE INSELATORIA INTR-O RELATIE?
am o relatie de dragoste de 8 luni cu un tip pe care il iubesc,si mai tot timpul sint cu el,in afara de timpul cind e la servici...in ianuarie m-a gasit cu un altul vorbind la net(dar imi pusese ceva de urmarit in calculator) si spuneam ca il iubesc(virtualului ce era un turc)dar doar la atita se reducea dialogul nostru(si doar atunci m-a gasit vorbind),nu ma vedeam cu el,dar iubitul meu,considera ca am ceva cu el,si ca il cunosc si ca nu ai cum sa i spui cuiva ce nu il stii ca il iubesti."virtualul"ca sa i zic asa nici nu traia in romania macar.Si legat de iubitul meu...nu primeam noaptea sau ziua telefoane de la cineva ca sa aiba motiv de ingrijorare,nu m-am ascuns in alta camera cind vorbeam cu cineva la telefon,si astea niciodata...si nici nu am mintit ca sint undeva dar de fapt eram in alta parte...
el sustine ca l-am inselat cu acel om si gata...
si a plecat si m-a parasit,si...a si suferit enorm,si eu ca a fost convins de inselatorie...acum a inceput sa vorbeasca cite putin cu mine,dar sustine ca l-am inselat si nu mai are incredere in mine...i-am explicat ca daca aveam sentimente pt.virtual nu aveam de ce sa mai stau cu el(prietenul)si il preferam pe celalalt..dar nu ma crede...zice k l-am inselat...voi ce credeti?asta e inselatorie?ca dormi mereu noaptea linga iubit si nu pleci fara sa stie unde?ziceti si voi?
dar cei ce sint prinsi fizic in fapt atunci aia ce mai este?
el stia ca stau la net,pt.ca el insusi ma logase la niste siteuri de prietenie,sa mai imi treaca timpul,si stia ca am acelasi comportament nocturn cum il aveam si inainte fata de el pina sa fie intimplarea cu netul,ca sa zici ca i dam ceva de banuit,dar aveam aceiasi purtare ca asa simteam,nu k ma prefaceam...

.....nu stiu in ce mod sa raspund....parerea mea este ca..strict referitor la o astfel de situatie....ce ai facut tu este o gafa...peste care nu multi trec ushor...


Eu iti zic un lucru,eu vorbesc pe multe forumuri cu diferite persoane ,pe diferite subiecte,despre copii,despre casnicii,despre soacre...etc.
Dar in nici un caz nu vorbesc cu alt barbat,fie el si din Canada si de pe o insula si mai ales sa-i spun te iubesc.Nu e vorba neaparat de inselatorie in cazul tau ,cat este vorba ca l-ai ranit pe iubitul tau.Gandeste-te ce ai fi zis tu daca l-ai fi gasit pe el la calculator vorbind cu o fata si spunandu-i ca o iubeste, ce ai fi crezut?
DydiG
Postat pe 27 Februarie 2010 21:30
dragutza miss darine...daca eu personal sunt inselata in iubire sau nu...o pot sti doar eu...iar altii din jurul meu...or sa afle asta daca vreau eu....ca daca eu aleg sa tac...nu o sa stie nimeni niciodata ..cand,cat si cum am fost eu inselata in iubire...marea surpriza ar fi ca asta sa nu o stiu nici eu....ca sa aflii e mare lucru....caci un artist al inselatoriilor(mai ales in iubire)...o sa faca in asha fel...incat persoana inshelata nici macar sa nu ishi dea seama...ca asta i s/a intamplat....la ce folos shi daca shi/ar da seama...un fapt intamplat ramane un fapt intamplat....shi nu vad cu ce ar schimba lucrurile shi aflarea unui astfel de adevar
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 21:30
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:30:46dragutza miss darine...daca eu personal sunt inselata in iubire sau nu...o pot sti doar eu...iar altii din jurul meu...or sa afle asta daca vreau eu....ca daca eu aleg sa tac...nu o sa stie nimeni niciodata ..cand,cat si cum am fost eu inselata in iubire...marea surpriza ar fi ca asta sa nu o stiu nici eu....ca sa aflii e mare lucru....caci un artist al inselatoriilor(mai ales in iubire)...o sa faca in asha fel...incat persoana inshelata nici macar sa nu ishi dea seama...ca asta i s/a intamplat....la ce folos shi daca shi/ar da seama...un fapt intamplat ramane un fapt intamplat....shi nu vad cu ce ar schimba lucrurile shi aflarea unui astfel de adevar

[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img]mda am inteles[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img]tu esti tu si cand n-o sa ma fi tu, poate o sa aflam si noi, dar doar daca vrei TU[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img]
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 21:35
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-27 21:30:46dragutza miss darine...daca eu personal sunt inselata in iubire sau nu...o pot sti doar eu...iar altii din jurul meu...or sa afle asta daca vreau eu....ca daca eu aleg sa tac...nu o sa stie nimeni niciodata ..cand,cat si cum am fost eu inselata in iubire...marea surpriza ar fi ca asta sa nu o stiu nici eu....ca sa aflii e mare lucru....caci un artist al inselatoriilor(mai ales in iubire)...o sa faca in asha fel...incat persoana inshelata nici macar sa nu ishi dea seama...ca asta i s/a intamplat....la ce folos shi daca shi/ar da seama...un fapt intamplat ramane un fapt intamplat....shi nu vad cu ce ar schimba lucrurile shi aflarea unui astfel de adevar

m-am pierdut pe la jumate...o sa incep cu sfarsitul poate am sa inteleg o iota...
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2010 21:35
dar nu va obliga nimeni sa/mi cititi mie ...postarile...care vi se par aberante....si daca recunoasteti ca va amuza....inseamna ca luati viatza ca pe un continuu amuzament....se prea poate sa fie asta viatza voastra....
....eu una personal...trebuie sa recunosc ca nu ma incanta amuzamentul de genul asta si nu ii simt lipsa....dar nu toata lumea tre sa fie la fel....
poate asta va e scopul...sa va amuzati....
....amuzare placuta in continuare
andreea_n_x
Postat pe 27 Februarie 2010 21:35
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 21:28:58
ooof missy vrei s tu sa te bage la umbra cu vreo replica precum aia cu romeo si julieta????

nah, ca mi-a tras-o[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img]
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poti iubi 2 barbati in acelasi timp? 3 De la: mia200000 23 Noiembrie 2008 15:47
lumea asta e pe dos,s-a intors cu susu'n jos!? 11 De la: oonahabibi_yahoo_com 1 Aprilie 2009 12:19
E grav daca uita de ziua noastra? 51 De la: 16 Martie 2013 20:29
traume sexuale 60 De la: _arhanghel 12 Mai 2011 00:45
OARE DE CE SUNT FEMEILE ATAT DE NEFERICITE???? 4 De la: geo_reincarcat_iara 21 Septembrie 2010 18:33