Setari Cookie-uri

Oare toate femeile sunt nefericite ?

Buna la toate ! Nu este prima data cand incerc sa scriu,dar neatenta fiind,nu mai stiu pe unde am postat mesajul > Am o mare nelamurire......................Nimeni nu mai are cu ce se lauda?Gasesc in toate discutiile "aruncate"pe forum discutii despre : neimpliniri,nefericire,inselatorie,nemultumir,ura,frica etc. si comenterii de genul "sunt urata","am sanii prea mici","nu ma vrea nimemi de nevasta","am fost inselata","sunt nefericita","sunt prea grasa","sunt prea slaba","ajutor.....","cum sa fac sa-l tin mereu langa mine","nu ma impac cu sotul - soacra - parintii - vecinii - colegii "....................si cate si mai cate !!!!!!
Chiar nici-o femeie din cate viziteaza forumurile astea nu are cu ce se lauda?Nimeni nu mai are impliniri?Nici-o femeie nu mai este fericita?frumoasa?implinita?realizata?multumita de ce are?multumite de ce-a realizat????????????????????????
Va propun ceva ! Dati-va mari cu ce ati realizat !
Ce daca esti urata,daca ai cei mai minunati si mai fideli prieteni !
Ce daca ai sanii mici,daca ai niste ochi minunati!
Ce daca la serviciu ai cei mai nesuferiti colegi , daca acasa ai cei mai minunati copii.
Ce daca soacra e nebuna,daca sotul e minunat ?
Si daca e iarna ce?Vine primavara !Si daca esti alergica de la puful plopilor - ce daca?Vine vara!Si daca nu suporti soarele ce daca?Ai o prietena minunata,care are o terasa umbroasa unde poti savura cel mai minunat suc - facut in casa!
Haideti sa fim fericite !Aveti ocazia sa vedeti si partea plina a paharului.Lasati amaraciunea deoparte si DA fetelor dati-va mari cu tot ce ati realizat.Nu fiti modeste,dat VA ROG nu va mai plangeti de mila !!!!!!! Haideti la lauda !!!!!
Cristtyn
Postat pe 12 Martie 2010 13:30
mi-am luat vopsea de par sa imi vopsesc firele albe,merge?
hai ma ca nu toate-s nefericite
one_size
Postat pe 12 Martie 2010 13:36
Nu sunt mai multe femei nefericite decat barbati, dar in schimb sunt mai multe femei care isi povestesc "nefericirea" aici decat barbati.
Acu serios cum mi-ar sta sa deschid si eu un subiect..."Am vazut o bruneta...bunaciune..bunaciune...da' fata nu a vrut sa imi dea numarul de telefon...oare cum sa procedez?"...sau in fine alte probleme mai mult sau mai putin serioase:)
Iradiatu_
Postat pe 12 Martie 2010 13:52
La unele chiar le place sa isi planga de mila !!!
blaa
Postat pe 12 Martie 2010 15:00
De la: blaa, la data 2010-03-12 15:00:10La unele chiar le place sa isi planga de mila !!!

dap... doresc atenție..

iacinta
Postat pe 12 Martie 2010 15:27
De la: iacinta, la data 2010-03-12 15:27:07
De la: blaa, la data 2010-03-12 15:00:10La unele chiar le place sa isi planga de mila !!!

dap... doresc atenție..





Tre sa iei viata asa cum e,sa te bucuri de ceea ce ai ,cu bune cu rele..si daca vrei ceva mai mult...SA FACI CEVA PENTRU ASTA!!!!nu intotdeauna iese ,dar ....speranta moare ultima,cica!!!
Vai de cei care nu au maini,picioare,vedere si etc ....
blaa
Postat pe 12 Martie 2010 15:31
uite eu chiar am chef in momentul asta sã mã laud

mã laud cu familia mea fãrã de care n-aș supraviețui, mã laud cu prietena mea cea mai bunã, cu o nepoatã deșteaptã și drãgãlașã foc, cu un liceul meu care deºi este strict este cel mai tare (Irina dacã vezi asta nu comenta ), cu cei 10 ani de cercetaº, offf... lista e lunguþã. Dar nu mai lungã decât lista cu lucruri cu mulțumiri(tot ce am primit de la viaþã bla bla...)

iacinta
Postat pe 12 Martie 2010 15:35
De la: blaa, la data 2010-03-12 15:31:33
De la: iacinta, la data 2010-03-12 15:27:07
De la: blaa, la data 2010-03-12 15:00:10La unele chiar le place sa isi planga de mila !!!

dap... doresc atenție..





Tre sa iei viata asa cum e,sa te bucuri de ceea ce ai ,cu bune cu rele..si daca vrei ceva mai mult...SA FACI CEVA PENTRU ASTA!!!!nu intotdeauna iese ,dar ....speranta moare ultima,cica!!!
Vai de cei care nu au maini,picioare,vedere si etc ....

ºi de aceea noi suntem norocoși !!
iacinta
Postat pe 12 Martie 2010 15:36
Eu dragele mele forumiste pot sa spun ca am fost fericita .am facut o facultate una din cele mai frumoase , m-am casatorit cand am terminat-o ,apoi am facut un baiat de care am fost multumita . m-am straduit sa fac fata si serviciului si familiei eram o fire plina de viata , energica si toate mi-au mers din plin .Aveam grup de prieteni cu care ne distram si faceam petreceri .
kudika117390
Postat pe 12 Martie 2010 16:34
De la: kudika117390, la data 2010-03-12 16:34:28Eu dragele mele forumiste pot sa spun ca am fost fericita .am facut o facultate una din cele mai frumoase , m-am casatorit cand am terminat-o ,apoi am facut un baiat de care am fost multumita . m-am straduit sa fac fata si serviciului si familiei eram o fire plina de viata , energica si toate mi-au mers din plin .Aveam grup de prieteni cu care ne distram si faceam petreceri .


iacinta
Postat pe 12 Martie 2010 16:38
Cand ai 20 si cv de anisori vezi viata in roz,dupa 30 incepi sa te bucuri ca inca esti placuta,frumoasa dorita..............etc.Cand te apropii de 40..............incepi sa intri in panica,apar problemele de sanatate....iti mor parinti(asta in cazul meu)copilul sa facut mare si te pune pe locul 2................Eu una inca sunt fericita,chiar daca am trecut printr un divort......nu las ani sa ma dovedeasca.Sunt inca dragutza si ma simt ok cu mn. Asta nu ins ca am intotdeauna dreptate
butterfly_sound_of_love
Postat pe 12 Martie 2010 17:06
Eu sunt foarte fericita. Exceptand un eveniment trist ( decesul tatalui meu), am fost mereu o fericita si o norocoasa. Iubesc, sunt iubita, am invatat mult, am o cariera, o am pe mama langa mine, am doar 2 prietene, dar sunt adevarate... am tot ce-mi pot dori:) Eu cred ca femeile nefericite sunt asa pentru ca se complac in diverse situatii, renunta sa spere la mai bine sau pur si simplu n-au incredere in ele. Si mai cred ca soarta ti-o creezi singur si daca nu esti destul de puternic sa treci peste greutatile care apar in viata, nu prea ai sanse la fericire.
ride_it1
Postat pe 12 Martie 2010 17:22
Sa recunoastem (oa oa oa oa nici o data ni nimeresc papucii potriviti! ba sut frumuseti si nu-mi vin sau nu au marimea uar cei care imi vin sunt bleah!!! Gretosi !!!
kudika143193
Postat pe 12 Martie 2010 17:30
FERICIREA ??
Ce este FERICIREA ??
da sunt de acord ca in mare parte depinde de noi ........dar aici este buba ...nu facem nimic in acest sens pt ca ne lipseste curajul ....fericirea din punctul meu de vedere ar fi sa ai langa tine un sot pe care sa il iubesti ...iar restul vine de la sine ...ceea ce mie imi lipseste cu desavarsire iubirea
cu toate acestea ma duc inainte ....pt ca deocamdat nu a venit momentul sa schimb ceva ...dar va veni poate ........asta e nefericirea ...nu ai curajul sa schimbi ceva in viata ta ...nu/ti lasi sotul pt ca te gandesti la copii ....si vezi ru de aici un sir intreg de povestioare
dar va creste copilul se va aseza la casa lui ...dupa care ne vom gandi la noi ....adica la mine ...
dar vai anii trec ..............pana ce .............etc
kudika017877
Postat pe 12 Martie 2010 17:49
De la: kudika117390, la data 2010-03-12 16:34:28Eu dragele mele forumiste pot sa spun ca am fost fericita .am facut o facultate una din cele mai frumoase , m-am casatorit cand am terminat-o ,apoi am facut un baiat de care am fost multumita . m-am straduit sa fac fata si serviciului si familiei eram o fire plina de viata , energica si toate mi-au mers din plin .Aveam grup de prieteni cu care ne distram si faceam petreceri .

si de ce vorbesti la timpul trecut?
miss_darine
Postat pe 12 Martie 2010 18:10
In primul rand sunt multumita ca sunt sanatoasa si ca am un copil care nu uita de 8 martie sa-mi aduca o floare,dupa care urmeaza o gramada de lucruri marunte care imi aduc un zambet fericit pe fata: razele soarelui care incalzesc plaja dimineata si marea imi uda picioarele, plimbarile cu pletele in vant pe care le fac eu si iubitul meu pe motor,o sueta cu prietenii la cafea ,o carte buna si ar fi mai multe, dar nu vreau sa va plictisesc!
miss_darine
Postat pe 12 Martie 2010 18:31
Bravo tie !!!!!!!!!!!!!!!!
Cristtyn
Postat pe 12 Martie 2010 19:09
Esti sigura ca ai cautat in........"magazinu' " potrivit?
Cristtyn
Postat pe 12 Martie 2010 19:12
Te-ai gandit vreodata cainainte de ati iubi sotu' sa te iubesti pe tine ?Incearca !!!!!! S-ar putea sa ai multe,multe suprize placute !
Cristtyn
Postat pe 12 Martie 2010 19:14
eu pot sa spun k sunt fericita........de ce spun asta??????????? pentru k acolo sus e cineva care ma iubeste, care mi-a daruit cel mai frumos dar: aceasta viata: sunt un om ca oricare altul, de fapt o femeie ca oricare alta, cu impliniri si dezamagiri, cu suferinte si bucurii, dar mai presus de orice este faptul ca traiesc si sunt fericita pentru tot ce inseamna viata mea acum: am proppria mea familie, un sot care ma iubeste pentru ceea ce sunt eu...........iar cea mai fericita zi pentru mine a fost atunci cand l-am avut din nou langa mine, cand s-a intors intreg aksa.......asa k eu pot sa spun cu mina pe inima: Da, acum sunt cu adevarat fericita...........
kudika142772
Postat pe 12 Martie 2010 23:18
De la: Cristtyn, la data 2010-03-12 13:30:31Buna la toate ! Nu este prima data cand incerc sa scriu,dar neatenta fiind,nu mai stiu pe unde am postat mesajul > Am o mare nelamurire......................Nimeni nu mai are cu ce se lauda?Gasesc in toate discutiile "aruncate"pe forum discutii despre : neimpliniri,nefericire,inselatorie,nemultumir,ura,frica etc. si comenterii de genul "sunt urata","am sanii prea mici","nu ma vrea nimemi de nevasta","am fost inselata","sunt nefericita","sunt prea grasa","sunt prea slaba","ajutor.....","cum sa fac sa-l tin mereu langa mine","nu ma impac cu sotul - soacra - parintii - vecinii - colegii "....................si cate si mai cate !!!!!!
Chiar nici-o femeie din cate viziteaza forumurile astea nu are cu ce se lauda?Nimeni nu mai are impliniri?Nici-o femeie nu mai este fericita?frumoasa?implinita?realizata?multumita de ce are?multumite de ce-a realizat????????????????????????
Va propun ceva ! Dati-va mari cu ce ati realizat !
Ce daca esti urata,daca ai cei mai minunati si mai fideli prieteni !
Ce daca ai sanii mici,daca ai niste ochi minunati!
Ce daca la serviciu ai cei mai nesuferiti colegi , daca acasa ai cei mai minunati copii.
Ce daca soacra e nebuna,daca sotul e minunat ?
Si daca e iarna ce?Vine primavara !Si daca esti alergica de la puful plopilor - ce daca?Vine vara!Si daca nu suporti soarele ce daca?Ai o prietena minunata,care are o terasa umbroasa unde poti savura cel mai minunat suc - facut in casa!
Haideti sa fim fericite !Aveti ocazia sa vedeti si partea plina a paharului.Lasati amaraciunea deoparte si DA fetelor dati-va mari cu tot ce ati realizat.Nu fiti modeste,dat VA ROG nu va mai plangeti de mila !!!!!!! Haideti la lauda !!!!!

felicitari de mult trebuia postat asa ceva pentru ca intr-adevar de nefericiri si ura dezamagiri si toate relele auzim peste tot dar de frumosul vietii de bucuria de atrai de ate insenina zilnic cu o raza de soare cu un cer senin cu faptul ca te uiti pur si simplu in oglinda si iti spui ce frumoasa esti astazi ca esti o mamica fericita ca ai langa tine un sot iubitor ca esti sanatoasa acestea trebuie sa fii stindarde duoa care sa ne urmam viata sa o facem frumoasa sa traim frumos cu sufletele incarcate de mirosul zambilei de primavara cu surasul copilului care te saruta din toata inima offff si ce multe altele nu sunt....va doresc FERICIRE
GYPSI
Postat pe 13 Martie 2010 15:31
sunt insarcinata( mai am o luna si o sa-mi vad mandretea de baietel) ...am un sot iubitor ..care ma respecta si ma rasfata!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Martie 2010 16:45
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-03-13 16:45:39sunt insarcinata( mai am o luna si o sa-mi vad mandretea de baietel) ...am un sot iubitor ..care ma respecta si ma rasfata!

nastere usoara rozule, cat de curand vei trai un adevarat moment magic, acela cand iti vei tine comoara in brate!
miss_darine
Postat pe 13 Martie 2010 17:04
Eu sant fericita!Sunt fericita pt ca sunt sanatoasa,pt ca am incredere in mine,pt ca am niste prieteni minunati,pt ca am un job bun,pt ca afara iese soarele si pot sa-l vad,pt ca ma duc sala si ma simt in forma......pt ca,......pt ca,.........am o mie de motive pt care sant fericita.Am invatat sa fiu fericita asa cum sant.Am si zile mai proaste,dar trec peste ele,fiecare zi e o provocare,in fiecare zi mi se intamla ceva,altceva decat mi s-a intamplat ieri.....
kudika033765
Postat pe 13 Martie 2010 17:32
Miss Darine m-ai intrebat de ce am scris la timpul trecut .Draga mea eu am fost f fericita pana la o varsta de cand necazurile vin fara sa te astepti .Cum topikul era despre fericire nu am vrut sa schimb titlul .A fost vorba sa nu mai fim pesimiste si sa povestim despre lucrurile bune din viata noastra .Dar cum totul e trecator si cele rele trec pana apar altele .
kudika117390
Postat pe 13 Martie 2010 18:38
De la: Cristtyn, la data 2010-03-12 13:30:31Buna la toate ! Nu este prima data cand incerc sa scriu,dar neatenta fiind,nu mai stiu pe unde am postat mesajul > Am o mare nelamurire......................Nimeni nu mai are cu ce se lauda?Gasesc in toate discutiile "aruncate"pe forum discutii despre : neimpliniri,nefericire,inselatorie,nemultumir,ura,frica etc. si comenterii de genul "sunt urata","am sanii prea mici","nu ma vrea nimemi de nevasta","am fost inselata","sunt nefericita","sunt prea grasa","sunt prea slaba","ajutor.....","cum sa fac sa-l tin mereu langa mine","nu ma impac cu sotul - soacra - parintii - vecinii - colegii "....................si cate si mai cate !!!!!!
Chiar nici-o femeie din cate viziteaza forumurile astea nu are cu ce se lauda?Nimeni nu mai are impliniri?Nici-o femeie nu mai este fericita?frumoasa?implinita?realizata?multumita de ce are?multumite de ce-a realizat????????????????????????
Va propun ceva ! Dati-va mari cu ce ati realizat !
Ce daca esti urata,daca ai cei mai minunati si mai fideli prieteni !
Ce daca ai sanii mici,daca ai niste ochi minunati!
Ce daca la serviciu ai cei mai nesuferiti colegi , daca acasa ai cei mai minunati copii.
Ce daca soacra e nebuna,daca sotul e minunat ?
Si daca e iarna ce?Vine primavara !Si daca esti alergica de la puful plopilor - ce daca?Vine vara!Si daca nu suporti soarele ce daca?Ai o prietena minunata,care are o terasa umbroasa unde poti savura cel mai minunat suc - facut in casa!
Haideti sa fim fericite !Aveti ocazia sa vedeti si partea plina a paharului.Lasati amaraciunea deoparte si DA fetelor dati-va mari cu tot ce ati realizat.Nu fiti modeste,dat VA ROG nu va mai plangeti de mila !!!!!!! Haideti la lauda !!!!!


daca o sa te intrebi des lucrul asta ai sa fii tu nefericita in locul lor. femeile nu fac decat o drama din viata lor. poate si de asta le plac telenovelele, pentru ca alterneaza mai multe stari, de la fericire la prabusire sufleteasca. hai sa iti spun o treaba, o femeie trebuie catalogata dupa ceea ce face si dupa atitudinea pe care o are despre ceva. ce spune conteaza prea putin.
leo_
Postat pe 13 Martie 2010 20:41
De la: kudika117390, la data 2010-03-13 18:38:36Miss Darine m-ai intrebat de ce am scris la timpul trecut .Draga mea eu am fost f fericita pana la o varsta de cand necazurile vin fara sa te astepti .Cum topikul era despre fericire nu am vrut sa schimb titlul .A fost vorba sa nu mai fim pesimiste si sa povestim despre lucrurile bune din viata noastra .Dar cum totul e trecator si cele rele trec pana apar altele .

Draga mea necazurile apar la orice varsta, nimeni nu este scutit de ele ,important este sa ne pastram optimismul si sa asteptam soarele care mai devreme sau mai tarziu isi face aparitia dintre nori !
miss_darine
Postat pe 13 Martie 2010 20:43
Cind sintem fericite sintem prea ocupate cu acea fericire ca sa ne pierdem timpul sa impartasim si cu altii de pe forum acele momente.Numai cind ne loveste napasta cautam cu disperare un umar pe care sa plingem si daca acela este unul necunoscut , cu atit mai bine.Cred ca din acest motiv gasim atitea cazuri nefericite intr-un fel sau altul pe forum.Eu nu vad nimic rau in asta.As sugera insa sa apelati la spovedania la un preot.Va garantez ca ajuta cu adevarat si pe termen lung.Ramine insa sa gasiti unul caruia sa-i puneti pe tava toata viata voastra fara nici o rezerva.Pe forum uneori riscati sa primiti sfaturi caraghioase si in deradere.Un preot va va lua in serios insa.
Eu ca si voi imi aduc aminte mai lesne de momentele neplacute ale existentei mele decit de cele fericite.Stiu insa ca multe le-am rezolvat meregind la preot.Fac asta ori de cite ori am probleme.Va garantez ca functioneaza.
Haide-ti sa vorbim pe forum numai despre lucrurile reusite din viata noastra.Vom da astfel exemple bune si celor ce au nevoie.Vom fii astfel exemple demne de urmat.
blanch
Postat pe 14 Martie 2010 02:28
De la: Cristtyn, la data 2010-03-12 13:30:31Buna la toate ! Nu este prima data cand incerc sa scriu,dar neatenta fiind,nu mai stiu pe unde am postat mesajul > Am o mare nelamurire......................Nimeni nu mai are cu ce se lauda?Gasesc in toate discutiile "aruncate"pe forum discutii despre : neimpliniri,nefericire,inselatorie,nemultumir,ura,frica etc. si comenterii de genul "sunt urata","am sanii prea mici","nu ma vrea nimemi de nevasta","am fost inselata","sunt nefericita","sunt prea grasa","sunt prea slaba","ajutor.....","cum sa fac sa-l tin mereu langa mine","nu ma impac cu sotul - soacra - parintii - vecinii - colegii "....................si cate si mai cate !!!!!!
Chiar nici-o femeie din cate viziteaza forumurile astea nu are cu ce se lauda?Nimeni nu mai are impliniri?Nici-o femeie nu mai este fericita?frumoasa?implinita?realizata?multumita de ce are?multumite de ce-a realizat????????????????????????
Va propun ceva ! Dati-va mari cu ce ati realizat !
Ce daca esti urata,daca ai cei mai minunati si mai fideli prieteni !
Ce daca ai sanii mici,daca ai niste ochi minunati!
Ce daca la serviciu ai cei mai nesuferiti colegi , daca acasa ai cei mai minunati copii.
Ce daca soacra e nebuna,daca sotul e minunat ?
Si daca e iarna ce?Vine primavara !Si daca esti alergica de la puful plopilor - ce daca?Vine vara!Si daca nu suporti soarele ce daca?Ai o prietena minunata,care are o terasa umbroasa unde poti savura cel mai minunat suc - facut in casa!
Haideti sa fim fericite !Aveti ocazia sa vedeti si partea plina a paharului.Lasati amaraciunea deoparte si DA fetelor dati-va mari cu tot ce ati realizat.Nu fiti modeste,dat VA ROG nu va mai plangeti de mila !!!!!!! Haideti la lauda !!!!!
Sincer? da', sincer vrei sa sti? Mey, cred ca mai exista si femei fericite care viziteaza aceste forumuri... Cel putin una exista sigur...TU
olgutaa
Postat pe 14 Martie 2010 04:38
De la: Cristtyn, la data 2010-03-12 13:30:31Buna la toate ! Nu este prima data cand incerc sa scriu,dar neatenta fiind,nu mai stiu pe unde am postat mesajul > Am o mare nelamurire......................Nimeni nu mai are cu ce se lauda?Gasesc in toate discutiile "aruncate"pe forum discutii despre : neimpliniri,nefericire,inselatorie,nemultumir,ura,frica etc. si comenterii de genul "sunt urata","am sanii prea mici","nu ma vrea nimemi de nevasta","am fost inselata","sunt nefericita","sunt prea grasa","sunt prea slaba","ajutor.....","cum sa fac sa-l tin mereu langa mine","nu ma impac cu sotul - soacra - parintii - vecinii - colegii "....................si cate si mai cate !!!!!!
Chiar nici-o femeie din cate viziteaza forumurile astea nu are cu ce se lauda?Nimeni nu mai are impliniri?Nici-o femeie nu mai este fericita?frumoasa?implinita?realizata?multumita de ce are?multumite de ce-a realizat????????????????????????
Va propun ceva ! Dati-va mari cu ce ati realizat !
Ce daca esti urata,daca ai cei mai minunati si mai fideli prieteni !
Ce daca ai sanii mici,daca ai niste ochi minunati!
Ce daca la serviciu ai cei mai nesuferiti colegi , daca acasa ai cei mai minunati copii.
Ce daca soacra e nebuna,daca sotul e minunat ?
Si daca e iarna ce?Vine primavara !Si daca esti alergica de la puful plopilor - ce daca?Vine vara!Si daca nu suporti soarele ce daca?Ai o prietena minunata,care are o terasa umbroasa unde poti savura cel mai minunat suc - facut in casa!
Haideti sa fim fericite !Aveti ocazia sa vedeti si partea plina a paharului.Lasati amaraciunea deoparte si DA fetelor dati-va mari cu tot ce ati realizat.Nu fiti modeste,dat VA ROG nu va mai plangeti de mila !!!!!!! Haideti la lauda !!!!!


arielle
Postat pe 14 Martie 2010 04:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 2 De la: Byu-Bianca 27 Octombrie 2013 14:25
el sirian, eu romanca = mariaj??????? 53 De la: syronna 1 August 2012 22:51
Ce sa fac? 70 De la: kudika414141 29 Iulie 2011 18:26
indragostita de un tip cu prietena 55 De la: puf_lidia 12 Aprilie 2010 14:22
eu ce-sa fac?! 4 De la: gugulina74 1 Ianuarie 2010 18:20