Setari Cookie-uri

Oare toate femeile sunt nefericite ?

De la: leo_, la data 2010-03-15 19:09:36
Voua, femeilor, va place sa complicati totul, iar pentru mine este simplu, femeia gandeste asa: "Imi place ce fac acum, vreau mai mult, nu imi place, ma opresc din ce fac". vezi? regula simpla. fara complicatii, labirinturi, povesti, etc. doar emotii (sa le numesc sensibilitate, cum iti place tie). Apropo, tu ai avea incredere in ce spune un barbat condus de emotii, care se schimba ca vremea? Ce se intampla daca iti spune ca merge la serviciu ca sa iti faca cadou un concediu romantic si a doua zi aflii ca a plecat definitiv din tara doar pentru ca voia sa vada piramidele? un exemplu un pic exagerat... cum ar fi daca el ar pleca sa ia bomboane pentru copil si ar pleca definitiv? nu prea placut presupun. cam asta reprezentati des voi pentru noi: persoana careia ii incredintezi ceva si care face ce ii vine in secunda urmatoare. sa nu lungim vorba ca sa facem filozofie....


leo...sa stii ca ceea ce ai spus tu mai sus este doar o caracteristica generala...asta nu inseamna ca toate femeile complica totul...sunt fel si fel de cazuri si situatii...dar ca sa tin partea femeilor care complica totul ... poate chiar asa este...dar asta este gena feminina...suntem mult mai sensibile si mai emotive dar si voi aveti alte caracteristici care poate nici noua nu ne plac...si femeia si barbatul sunt foarte egali...numai ca femeile au unele probleme si barbatii alte probleme...dar diferentele astea se fac datorita sexului(ma refer la sex feminin si masculin nu la altceva)...de ce toti barbatii vad femeile ca fiind mai inferioare sau mai problematice?...noi fara voi nu am putea fi fericite dar voi fara noi nici atat...
argint_viu
Postat pe 16 Martie 2010 15:59
nu am vrut sa te contrazic...poate tu stii mai multe...ai trecut prin viata...dar eu mi-am spus parera...si sa stii ca eu fac parte din categoria care nu complica totul...la mine este exact invers...eu sunt mai lasatoare care trece cu vedearea lucrurile neimportante...nu-mi place sa exagerez si sa fac din tzantzar armasar si etc ...iar sotul meu e cel care complica de cele mai multe ori...el se supara din orice...el este cel posesiv si alte chestii din astea care voi credeti ca doar femeile le au...nui chiar asa....
argint_viu
Postat pe 16 Martie 2010 16:01
Exista o solutie pentru toate. Eu nu am avut incredere la inceput in internet dar am cunoscut pe cineva in reteaua lovedigital . ro ... Suntem impreuna de o luna ... sa vedem ce va fi, pana acum .. totul e ok :)
rammaonna22
Postat pe 16 Martie 2010 16:16
BUNA! SE PARE CA TOATE AVEM DREPTUL LA FERICIRE,DAR NU DEPINDE NUMAI DE NOI...SAU POATE CA DA,INTR-O ANUMITA MASURA...EU AM 32 ANI SI ARAT CA LA 24(PARERILE ALTORA),SUNT INTELIGENTA,AM UN JOB BUN SI,CU TOATE ASTEA SUNT AL DRACULUI DE NEFERICITA! SINGURA PERSOANA CARE MA FACE FERICITA ESTE FIUL MEU,CARE ARE 10 ANI SI E O BOMBOANA DE COPIL!!!! ....PE CARE L-AM CRESCUT SINGURA...ACTUALUL NU ARE NICI CEA MAI VAGA IDEE DE REALITATE SI MATURITATE,DESI MA IUBESTE IN FELUL LUI... SI EU IL IUBESC! SI,CU TOATE ASTEA MA SIMT CA UN CAINE HAITUIT,UN OGAR CE ALEARGA INTRE JOB SI CASA,VESNIC CU LIMBA SCOASA,NICIODATA REUSIND SA MULTUMESC PE TOATA LUMEA...SI SUFAR CA UN CAINE( UNUL PLOUAT,EVIDENT) DIN CE IN CE MAI DES IN ULTIMA VREME...DE SINGURATATE(DIN CAUZA PROGRAMULUI LA JOBUL CEL FAIN),SUFAR CA IL VAD PE AL MEU DOAR IN WEEK-END,CA NU PREA STIE SA MA FACA SA MA SIMT FEMEIE(N O ARE CU SURPRIZELE),SUFAR CA NU POT FACE CEVA MAI MULT PT VIATA MEA DESI AM CAPACITATEA NECESARA....SI VOINTA! DAR NU MA LASA CRIZA!!!!! CEA ECONOMICA...TIMP CONTRA COST...SI ,CU TOATE ASTEA NU M DAU BATUTA PENTRU CA SIMT CA DUMNEZEU E CU MINE IN FIECARE MOMENT SI STIU CA VA FI BINE!

CAPUL SUS NEFERICITELOR,VA VENI SI VREMEA NOASTRA!
amircristian
Postat pe 16 Martie 2010 19:05
De ce trebuie NOI sa ii facem pe barbati sa nu se mai sperie ? Asta e menirea noastra?Sa aibe singuri grija de ei! Fii mai ocupata cu tine ! Tot ce este usor abordabil devine SIGUR neinteresant ! Trebuie sa fim noi o "prada"usoara ca barbatii sa se simta BARBATI ?????? Nici pe departe ! Am uitata sa fim femei,vrem sa fim egalele barbatilor,dar,din pacate asta se reduce,pentru multe femei la a fuma,a bea,a se tunde la fel ca barbatii !!!!!! Aduceti-va aminte cum e sa fii femeie si sigur,veti fi fericite! Barbatii sa dovedeasca prin propriile puteri si calitati ca nu au de ce se teme de noi femeile ! Bafta !
Cristtyn
Postat pe 16 Martie 2010 20:53
Imi pare rau pentru tine,dar,in cazul tau,nefericirea ti-ai cladit-o singura ! Vrei sa fii nefericita,cu toate ca,din cate citesc,ai destule motive sa fii fericita(scuze pentru repetabilitate)Esti frumoasa,esti desteapta,.................mai faci si copii frumosi,de ce lasi nefericirea sa iti umple viata! ?!?Fruntea sus,pieptul in fata si hotaraste-te odata sa faci pietrele sa crape in urma ta!Fii mandra de ce esti,de ce stii,de ce poti reprezenta - si nu in ultimul rand - iubestete mai mult pe tine !
Hotaraste-te sa fii fericita !
Cristtyn
Postat pe 16 Martie 2010 20:59
nu toate emeile sunt nefericite,dar femeia romanca este mai chinuita fata de oricare alte femei din lume pt ca asa afost educata sa munceasca mult sa se dedice celor dragi si de cele mai multe ori uita de ea.asa ca sa ne iubim mai mult pe noi si vom fi mai fericite
mimishor957
Postat pe 17 Martie 2010 09:46
De la: rammaonna22, la data 2010-03-16 16:16:25Exista o solutie pentru toate. Eu nu am avut incredere la inceput in internet dar am cunoscut pe cineva in reteaua lovedigital . ro ... Suntem impreuna de o luna ... sa vedem ce va fi, pana acum .. totul e ok :)


de ce trebuie sa fi fericita numai langa un barbat?!
Celia_29
Postat pe 17 Martie 2010 09:58
De ce crezi tu ca doar femeile isi schimba starea sufleteasca si emotiile precum vremea ? Eu cunosc un barbat ( coleg de serviciu ) care-i de exceptie din punct de vedere profesional, social, arata bine, deci nu are de ce sa se planga c-ar avea probleme in abordarea femeilor, dar, dupa ce cunoaste o femeie ( pe care se straduie s-o cucereasca in mod clasic cu flori, complimente, etc.) isi schimba starea sufletesca si atitudinea pentru acea femeie precum variatia functiei sinus (aiurea comparatie, dar alta n-am gasit).
Va spun asta, pentru ca deseori imi cere sfatul referitor la relatiile lui cu femeile (precizez ca suntem amici doar, fara alt gen de relatie, eu sunt casatorita si am o familie reusita) si nu inteleg de ce dupa ce cucereste o femeie, isi schimba atitudinea fata de ea, parca nu-l mai intereseaza. Ii plac femeile aparent inabordabile, dificil de cucerit, isi pune in functie tot arsenalul de barbat cuceritor, dupa ce reuseste - gata, este nefericit, nemultumit... are senzatia ca acea femeie nu il apreciaza pe el ca om ci situatia lui sociala, materiala, nu mai are incredere in el si renunta la relatie. Culmea este ca am cunoscut doua dintre aceste iubite ale lui, femei absolut Ok, peste medie privind aspect fizic, inteligenta, pozitie sociala si totusi a renuntat la fiecare dintre ele. Cand l-am intrebat ''de ce'', raspunsul lui a fost cel putin ciudat : '' dar ce crezi ca se uita la mine, nu vezi ce deosebita e, crezi ca o interesez ???'' Cum putem ajuta un barbat nefericit ca acesta ?? Ce sfaturi sa-i dam ? Sau este un ciudat (asa spune sotul meu) si pana nu-si revine n-avem ce-i face ? Ce parere aveti doamnelor si domnilor ?
AAnnyy
Postat pe 17 Martie 2010 13:34
De la: iacinta, la data 2010-03-12 15:35:56uite eu chiar am chef in momentul asta sã mã laud

mã laud cu familia mea fãrã de care n-aș supraviețui, mã laud cu prietena mea cea mai bunã, cu o nepoatã deșteaptã și drãgãlașã foc, cu un liceul meu care deºi este strict este cel mai tare (Irina dacã vezi asta nu comenta ), cu cei 10 ani de cercetaº, offf... lista e lunguþã. Dar nu mai lungã decât lista cu lucruri cu mulțumiri(tot ce am primit de la viaþã bla bla...)


rectific, nu am cel mai tare liceu, ci liceul din Bc in care comunismul e la putere.
iacinta
Postat pe 17 Martie 2010 14:11
De la: leo_, la data 2010-03-15 19:09:36
De la: kudika132368, la data 2010-03-14 09:32:10
De la: leo_, la data 2010-03-13 20:41:30
daca o sa te intrebi des lucrul asta ai sa fii tu nefericita in locul lor. femeile nu fac decat o drama din viata lor. poate si de asta le plac telenovelele, pentru ca alterneaza mai multe stari, de la fericire la prabusire sufleteasca. hai sa iti spun o treaba, o femeie trebuie catalogata dupa ceea ce face si dupa atitudinea pe care o are despre ceva. ce spune conteaza prea putin.



draga"leo" cred ca gresesti in mare parte cu acest raspuns!si inclin sa cred ca....ori nu cunosti intr-adevar ce inseamna"femeia" ...ori......in ceea ce te priveste ai inteles-o gresit! FEMEIA ETERNA POVESTE.......cunosti expresia nu??? FEMEIA este plina de sensibilitate(ceea ce tu nu observi)de aceea "ne plac telenovelele"!FEMEIA este un labirint intortocheat de stari, iar in acest labirint nu pot patrunde cei ca tine....de exemplu.....!! si hai sa-ti spun eu o "treaba.".....FEMEIA face ceea ce face in functie de starile prin care trece (de fericire , de tristete, de curaj, )apoi se schimba...ca vremea...si face altceva.......asa ca ceea ce spune ar putea sa si faca la un moment dat ...si cred ca ar trebui sa ar trebui sa dai mai multa importanta si cind vorbeste ..."draga leo"!

Si...retine inca ceva ...un sfat de la o "FEMEIE" ...care poate iti va fi de folos......daca bucuriile le-au incercat sau daca necazurile le-au coplesit nu uita niciodata ca cei din jur au nevoie de zimbetul lor! "ZIUA DE ASTAZI" le poate umple sufletul de bucurii ...iar tie(barbatilor in general) ....de impliniri(de orice natura - chiar si spiritula) daruindu-ti liniste si fericire!! FEMEIA ofera un "curcubeu" dupa fiecare "furtuna" si un zimbet dupa fiecare lacrima!De aceea FEMEIA este o "binecuvintare"(metaforic vorbind)!


P.S. - nu uita ca noi sintem un "rau necesar" fara de care "voi " nu puteti trai!! asa ca ...parerea mea este sa ne pretuiesti mai mult ......ca fara "noi" s-ar putea sa nu-ti mai poti gasi fericirea!!


poate pentru tine femeile sunt un rau necesar, pentru mine sunt doar diferite de mine si crede-ma ca inteleg diferentele astea mult mai bine decat media barbatilor. nu de altceva dar definitiile astea date de tine despre femei, eu le spun clisee sociale (altii le spun programare sociala), mi-au adus destul de mult rau in trecut. Nici barbatii care mi le spun nu o duc mai bine decat mine pe plan afectiv(cel putin eu nu am vazut niciunul pana acum, de mai rau e loc). Poate ca totusi am inteles eu gresit jocul, insa prefer teorema eronata si care ma face pe mine sa ma simt bine in locul alteia care ma compromite pe plan sentimental, asa ca nu pot sa cred ce spui (bine nu cred asta pentru ca toate spuneti lucrurile astea si la 10 minute faceti altceva si pot sa iti dau exemple chiar si rusinoase de practici de astea, pentru ca eu le-am vazut cu ochii mei si nu din auzite).

Voua, femeilor, va place sa complicati totul, iar pentru mine este simplu, femeia gandeste asa: "Imi place ce fac acum, vreau mai mult, nu imi place, ma opresc din ce fac". vezi? regula simpla. fara complicatii, labirinturi, povesti, etc. doar emotii (sa le numesc sensibilitate, cum iti place tie). Apropo, tu ai avea incredere in ce spune un barbat condus de emotii, care se schimba ca vremea? Ce se intampla daca iti spune ca merge la serviciu ca sa iti faca cadou un concediu romantic si a doua zi aflii ca a plecat definitiv din tara doar pentru ca voia sa vada piramidele? un exemplu un pic exagerat... cum ar fi daca el ar pleca sa ia bomboane pentru copil si ar pleca definitiv? nu prea placut presupun. cam asta reprezentati des voi pentru noi: persoana careia ii incredintezi ceva si care face ce ii vine in secunda urmatoare. sa nu lungim vorba ca sa facem filozofie....

si ca sa iti dai seama ca am inteles ceea ce spui tu ca nu inteleg pot sa iti spun ca in background ruleaza o relatie foarte frumoasa de vreo 6 ani, cu o fata foarte inteligenta si care are mai multe reusite la activ decat 90% din femeile pe care le cunosc (am fost bland cand am dat procentul). a.... si sunt exact 1237 de zile de la ultima cearta (tin minte mici lucruri care pana la urma au insemnatate mare)... deci? a cui realitate sa o cred? a mea sau a ta?






leo, nu lua ca pe un afront ceea ce ti-am postat anterior. !!si nici ceea ce iti voi spune in continuare.
Ce imi arata raspunsul tau , este ca esti un tip care a devenit superficial si nedrept.Daca tu ai avut nesansa in trecut ca experientele tale(sau ale prietenilor tai) sa-ti fi lasat un gust amar asta nu inseamna ca toata lumea trebuie bagata in aceeasi oala!!
Nu stiu ce virsta ai dar presupun ca nu esti la majorat, asa ca in toti anii astia nu ai dat niciodata si peste barbati fericiti??? adica care erau fericiti pt. ca aveau o relatie reusita???
Daca tu s-a intimplat sa sfirsesti mai mult cu BAD END decit in HAPPY END inseamna ca pe undeva ai fost si tu de vina!!nu te-ai intrebat niciodata ce a facut persoana cu care aveai o relatie sa se schimbe asa de la o zi la alta????poate ca intotdeauna ai pus in circa celuilat toata vina si de aici plecau problemele!
Trebuie sa recunosc ca "padure fara uscaturi nu exista" dar eu , in mesajul anterior , ma refeream la majoritate nu la minoritate!
Noi, femeile , insasi prin natura noastra sintem complicate! ceea ce va face pe voi barbatii sa cautati sa dezlegati misterul!
Chiar tu ai spus mai sus ca tu simti femeia doar diferita de tine nu-i asa?? pai asa si sintem diferite de voi barbatii , sintem emotive , sensibile, ceea ce voua barbatilor va lipsesc aceste calitati ca de aia natura v-a facut barbati ....semnificati puterea nu???
Mie personal nu-mi plac barbatii emotivi consider ca poseda ceva din gena feminina asa ca in general imi place sa-i ocolesc!

Pai daca ai o relatie reusita cu o fata frumoasa ,si mai ales ca dureaza de ceva timp, inseamna ca esti fericit nu-i asa?? nu te face sa te simti implinit??
Si atunci ...ce te face sa mai fii atit de razvratit impotriva genului feminin?? insemna ca si teoria mea este valabila nu?? datorita experientelor anterioare incerci sa minimalizezi meritul partii feminine??
Eu cred ca ar trebui sa cauti raspunsurile mai in profunzime nu doar pe cele de suprafata!!
kudika132368
Postat pe 17 Martie 2010 14:14
eu una sunt f fericita de tot si nu as schimba nimic si fetelor nu va mai plangeti pt k noi fetele nu avem nici un defect
bella_fz
Postat pe 17 Martie 2010 16:40
Nu toate dar sant destul de multe nefericite .Eu ies din dicutie ,ma refer in general .
kudika117390
Postat pe 17 Martie 2010 21:08
nu toate sunt nefericite..sunt si femei fericite
eu acum pot spune ca sunt fericita,ca zambesc din nou,ca visez frumos..
kudika142715
Postat pe 18 Martie 2010 00:08
De la: argint_viu, la data 2010-03-16 16:01:05nu am vrut sa te contrazic...poate tu stii mai multe...ai trecut prin viata...dar eu mi-am spus parera...si sa stii ca eu fac parte din categoria care nu complica totul...la mine este exact invers...eu sunt mai lasatoare care trece cu vedearea lucrurile neimportante...nu-mi place sa exagerez si sa fac din tzantzar armasar si etc ...iar sotul meu e cel care complica de cele mai multe ori...el se supara din orice...el este cel posesiv si alte chestii din astea care voi credeti ca doar femeile le au...nui chiar asa....

stiu, exista femei are au caracteristici masculine si barbati care au caracteristici feminine. cam 35% din fiecare sex.
leo_
Postat pe 18 Martie 2010 12:39
Dragelor !!!!!!...Invatati sa ganditi ca barbatii si o sa fiti cele mai fericite femei .
kudika056725
Postat pe 18 Martie 2010 15:57
nefericirea ti-o cladesti singura fii ferma in hotarari si decisa sa le duci pana la capat ai incredere in fortele tale astfel vei intalni in drumul tau opusul nefericirii
GYPSI
Postat pe 18 Martie 2010 17:54
De la: AAnnyy, la data 2010-03-17 13:34:53De ce crezi tu ca doar femeile isi schimba starea sufleteasca si emotiile precum vremea ? Eu cunosc un barbat ( coleg de serviciu ) care-i de exceptie din punct de vedere profesional, social, arata bine, deci nu are de ce sa se planga c-ar avea probleme in abordarea femeilor, dar, dupa ce cunoaste o femeie ( pe care se straduie s-o cucereasca in mod clasic cu flori, complimente, etc.) isi schimba starea sufletesca si atitudinea pentru acea femeie precum variatia functiei sinus (aiurea comparatie, dar alta n-am gasit).
Va spun asta, pentru ca deseori imi cere sfatul referitor la relatiile lui cu femeile (precizez ca suntem amici doar, fara alt gen de relatie, eu sunt casatorita si am o familie reusita) si nu inteleg de ce dupa ce cucereste o femeie, isi schimba atitudinea fata de ea, parca nu-l mai intereseaza. Ii plac femeile aparent inabordabile, dificil de cucerit, isi pune in functie tot arsenalul de barbat cuceritor, dupa ce reuseste - gata, este nefericit, nemultumit... are senzatia ca acea femeie nu il apreciaza pe el ca om ci situatia lui sociala, materiala, nu mai are incredere in el si renunta la relatie. Culmea este ca am cunoscut doua dintre aceste iubite ale lui, femei absolut Ok, peste medie privind aspect fizic, inteligenta, pozitie sociala si totusi a renuntat la fiecare dintre ele. Cand l-am intrebat ''de ce'', raspunsul lui a fost cel putin ciudat : '' dar ce crezi ca se uita la mine, nu vezi ce deosebita e, crezi ca o interesez ???'' Cum putem ajuta un barbat nefericit ca acesta ?? Ce sfaturi sa-i dam ? Sau este un ciudat (asa spune sotul meu) si pana nu-si revine n-avem ce-i face ? Ce parere aveti doamnelor si domnilor ?

Este exemplul clasic de om care nu are incredere in propriile atuuri , daca vrei sa-l ajuti spune-i ca trebuie sa lucreze mai mult la capitolul incredere in sine si pt inceput detaliaza-i tu calitatile care te-au facut sa-i fii prietena!
miss_darine
Postat pe 18 Martie 2010 19:36
Nu toate !!! Multeeeeee !!!
kudika054010
Postat pe 18 Martie 2010 19:36
eu una sunt ft fericita si bucuroasa d ceea ce imi ofera viata zilnic:)am un barbat care ma iubeste si este alaturi d mine tot timpu,ma incurajeaza,se bucura pt implinirile mele,ca am reusit sa termin facultatea si ca mi-am gasit un job bun ma bucur ca ne descurcam si ca ne avem unu p altu,ca sunt sanatoasa si pt ca simt zi d zi ca cineva ma iubeste si e alaturi d tine mereu.
kudika116171
Postat pe 19 Martie 2010 00:27
De la: kudika141939, la data 2010-03-15 19:47:55Si atunci... cum sa ii facem pe barbati sa nu se mai sperie, sa se simta Barbati, sa aiba incerdere in ei sa ne curteze??? Sa ne mandrim sau nu cu realizarile noastre?

Te vor curta acei barbati care sunt barbati ... iar cei care nu o vor face ... oricum n-ai pierdut nimic ! ... Deci, fii tu asa cum esti si asa cum simti ... si apreciaza-te si recunoasteti realizarile.
supermiki
Postat pe 19 Martie 2010 01:41
De la: Celia_29, la data 2010-03-17 09:58:16
De la: rammaonna22, la data 2010-03-16 16:16:25Exista o solutie pentru toate. Eu nu am avut incredere la inceput in internet dar am cunoscut pe cineva in reteaua lovedigital . ro ... Suntem impreuna de o luna ... sa vedem ce va fi, pana acum .. totul e ok :)


de ce trebuie sa fi fericita numai langa un barbat?!


- Ce4 vrei sa spui Celia ... ai vrea sa fie langa doi? ... sau langa o femeie? ...
supermiki
Postat pe 19 Martie 2010 01:47
acest barbat,dupa parerea mea,dupa ce cucereste o femeie se schimba pt ca este sigur de ea,a cucerit-o si poate sau este ca si a lui,sau femeile pe care le-a intalnit s-au lasat prea usor cucerite.Daca nici una nici alta nu este ,atunci problema lui este in psihicul lui.Acolo in creier selectam toate informatiile si trairile.Daca iti place ceva cu adevarat nu renunti la acel ceva sau cineva.Si faptul ca se pricepe sa cucereasca nu semnifica ca stie sau poate sa si iubeaasca.Daca s-ar indragosti de fiinta pe care a cucerit-o,nu ar mai putea renunta asa usor,sau de loc la ea.Eu il consider un filfizon si un aventurier caruia ii place sa-si planga de mila,un om care nu stie ce vrea de la viata sau mai exista o varianta:se teme sa se indragosteasca si sa mentina o ralatie ...
mimishor957
Postat pe 19 Martie 2010 08:41
majoritatea sint nefericite cam in proportie de 90%. Pt ca nu vor sa vada cu adevarat cum este viata si nu trebuie sa se lase conduse de altii
kudika105047
Postat pe 28 Martie 2010 14:30
Eu ma simt bine .
alina02
Postat pe 28 Martie 2010 14:35
De la: supermiki, la data 2010-03-19 01:41:13
De la: kudika141939, la data 2010-03-15 19:47:55Si atunci... cum sa ii facem pe barbati sa nu se mai sperie, sa se simta Barbati, sa aiba incerdere in ei sa ne curteze??? Sa ne mandrim sau nu cu realizarile noastre?

Te vor curta acei barbati care sunt barbati ... iar cei care nu o vor face ... oricum n-ai pierdut nimic ! ... Deci, fii tu asa cum esti si asa cum simti ... si apreciaza-te si recunoasteti realizarile.


gresit, te vor curta doar barbatii care au facut asta de mai multe ori si au mai multa experienta. asta nu ii face mai barbati ci mai experimentati la un singur lucru.
leo_
Postat pe 29 Martie 2010 09:50
femeile sunt mai nefericite pt ca sunt mai complicate in gandire, mai sensibile, uneori rautacioase, poate chiar posesive si daca mai vine si un barbat langa ele care sa le completeze iese cocktailul perfect
yumy
Postat pe 29 Martie 2010 10:13


Nefericirea înseamnã sã nu ºtii ceea ce vrei ºi sã te dai de ceasul morþii pentru a obþine.

definiþie de Don Herold

Postat pe 29 Martie 2010 10:29
De la: scorpio67, la data 2010-03-29 10:29:10

Nefericirea înseamnã sã nu ºtii ceea ce vrei ºi sã te dai de ceasul morþii pentru a obþine.

definiþie de Don Herold

foarte adevarat, de multe ori ne dorim atat de multe incat uitam ce conteaza cu adevarat si ce vrem pt ca noi sa ne simtim bine, dam dragostea pe bani, dam linistea sufleteasca pe placeri si apoi ne dam de ceasul mortii ca suferim, asteptand ca cei din jur sa faca totul pt noi
yumy
Postat pe 29 Martie 2010 10:33
esti tare de tot chiar crezi ca implinirile stau pe garduri ,pentru ele tre sa muncesti si uneori nici nu esti rasplatit la valoarea la care ai dat efortul din tine ,mai potolestete cu evlavia
kudika117578
Postat pe 30 Martie 2010 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un weekend la Barcelona- poveste interactiva: daca participati :-) 9 De la: Tristan 16 Ianuarie 2010 09:55
ma ajutati 25 De la: dandanaua_reloaded 12 Septembrie 2009 21:53
eu taur el capricorn 3 De la: kudika041854 20 Octombrie 2009 20:45
AM NEVOIE DE AJUTOR...PLS!!! 6 De la: adinaadi 5 Iunie 2010 16:01
Ce sanse am ? 42 De la: giuliagiu3 27 Octombrie 2013 20:33