Setari Cookie-uri

Divorteaza vreodata un barbat pt amanta?

Si eu cred ca sunt barbati care divorteaza pt amante. For God's sake, sunt atatea cazuri mediatizate incat ma si mir ca majoritatea in cei care posteaza aici cred ca nici un barbat nu si ar lasa nevasta!
De Brad Pitt care si a lasat nevasta pt Angelina Jolie ati auzit? De Tariceanu, de nu stiu cati fotbalisti, si de multi alti barbati care au divortat ca sa se recasatoreasca cu altele, nu ati auzit pana acu?
Casatoria este pe viata? Nu exista oameni nefericiti in casnicii? Nu exista variante mai bune decat nevasta/sotul pe care l-ai luat la un moment dat??? Hai sa fim seriosi!
In concluzie, pt fata care a postat topicul: merita sa speri! Dar ai grija pt cat timp. Daca te poarta cu zaharelu ani de zile, inseamna ca se joaca cu tine, si nu te vrea decat amanta.
inamina
Postat pe 28 Martie 2010 14:46
De la: inamina, la data 2010-03-28 14:46:57Si eu cred ca sunt barbati care divorteaza pt amante. For God's sake, sunt atatea cazuri mediatizate incat ma si mir ca majoritatea celor care posteaza aici cred ca nici un barbat nu si ar lasa nevasta!
De Brad Pitt care si a lasat nevasta pt Angelina Jolie ati auzit? De Tariceanu, de nu stiu cati fotbalisti, si de multi alti barbati care au divortat ca sa se recasatoreasca cu altele, nu ati auzit pana acu?
Casatoria este pe viata? Nu exista oameni nefericiti in casnicii? Nu exista variante mai bune decat nevasta/sotul pe care l-ai luat la un moment dat??? Hai sa fim seriosi!
In concluzie, pt fata care a postat topicul: merita sa speri! Dar ai grija pt cat timp. Daca te poarta cu zaharelu ani de zile, inseamna ca se joaca cu tine, si nu te vrea decat amanta.
inamina
Postat pe 28 Martie 2010 14:47
si iti place postura de amanta?mie mi-ar fi rusine sa ies pe strada.dak ar vrea individul sa fie cu tine,ar fi divortat cand a inceput o relatie serioasa cu tine;) fii mai sigura pe tine si n te complace sa fii pe locul 2 intotdeauna
iazmina20
Postat pe 28 Martie 2010 15:59
in viata , niciodata sa nu spui niciodata..
m-am amuzat cu raspunsurile citite... nu se stie niciodata ce iti ofera viitorul si de cine te poti indragosti... totodata, nu ai de unde sa stii ce este intr-o familie, ca in exterior poti sa spui ca este cea mai fericita familie si de fapt sa fie cu totul si cu totul altceva... si credeti-ma ca nu vorbesc din carti...

cat despre amanta ...nu mai blamati atat postura aceasta , fiecare femeie are dreptul sa aleaga pozitia pe care vrea sa o ocupe in viata unui barbat... ideal este sa fie ea sotia care il face fericit , insa nu de fiecare data este posibil...

exista posibilitatea sa divorteze si sa se casatoreasca cu tine, nu spun asta ...insa ar trebui sa discuti cu el concret ca sa vezi unde te afli si ce perspective sunt .... de altfel , daca ai acces la informatii care sa le poti compara cu ceea ce iti spune el este perfect...

in concluzie sunt N barbati care au divortat ca sa isi refaca viata alaturi de persoana asa zisa amanta... si in continuare rata divorturilor este in crestere ... mai greu este daca sunt copii la mijloc...

LoveParade
Postat pe 28 Martie 2010 19:45
Stiti ce ...mie chiar nu-mi place viata dubla si minciuna, oamenii schimbatori. Sincer, cred ca un barbat care isi ia o amanta , face nefericita nevasta si le doresc si barbatului si amantei atata fericire cata au adus ei nevestei ci copiilor ; stiu, suna a blestem; acelasi lucru cred si despre femeile care isi iau amanti... E bine sa-ti "sa nu-ti dai jos chilotii" ca sa nu aduci nefericire in jur...
alina02
Postat pe 28 Martie 2010 20:01
Da,divorteaza.Prima mea relatie mai seriosa (aveam 21 de ani)a fost cu un barbat insurat.Dupa 5 ani a divortat,dupa altii 3 ne-am despartit,pentru ca isi gasise o alata amanta.Daca asa este de felul lui nici o femeie nu il poate retine .Azi dupa 13 ani de cand ne-am despartit suntem prieteni foarte buni,eu am un sot si el o sotie.Locuies intr-un oras mic si aici totul se stie.El are alete amante chiar daca a mai imbatranit.Cine stie cand se potoleste? dar se merita sa-ti petreci viata asteptand sa oboseasca. Sa nu mai spun ca e foarte greu de trait cu un asfel de om deoarece el este un om in general foarte gelos
bontidam
Postat pe 28 Martie 2010 22:14
dupa cum am spus si mai inainte,am fost 5 ani in postura de amanta. Acum sunt in postura de nevasta. Maine as schimba statutul. De ce? Simplu...amantele nu au responsabilitati, cand vine iubitul este vesel,nu impovarat ca sotul,iubitul nu uita ziua de nastere,la sot se mai admite,iubitul vine cu daruri care mai de care,sotul uita sa cumpere apa...si mai sunt o gramada, asa ca nu mai blamati ca nu mai traim in sec XVII ,Iin zilele noastre nu te poate tine legat nimeni si cine o da cu "suferinta Nevestei " hai sa fim seriosi , intr-un cuplu sunt 2
bontidam
Postat pe 28 Martie 2010 22:23
uita si mergi mai departe... nu te lega la cap cand nu te doare... de cat timp e insurat, are copii? daca da... deja e obisnuit cu ea, satul de ea in pat... cauta o prospatura...o noua achizitie si suna cand are el chef .... uita cel mai bine... succes
ana_bahebbek
Postat pe 28 Martie 2010 23:14
Capul sus si mergi mai departe....oricum daca nu ai fi fost tu in viata lui...ar fi alta...te asigur! Ia-ti inima in dinti calcati sentimentele si treci peste in cateva luni o sa iti treaca...te asigur!
ana_bahebbek
Postat pe 28 Martie 2010 23:16
unii nu, altii da...insa merita sa te complici?sa incerci sa concurezi cu nevasta, ca pana la urma la asta se reduce? daca a ajuns sa aiba amanta, probabil ca sansele exista, insa e o competitie unde intri din start cu sanse mai mici ca ea, si chiar daca vei castiga victoria e amara . nu se merita.
DayC
Postat pe 29 Martie 2010 00:37
garantat el nu va divorta niciodata de sotia lui.....asa ca ....
crinaanka
Postat pe 29 Martie 2010 03:50
Daca prin absurd ar divorta pentru tine, tu cum te-ai simti ca femeie stiind ca i-ai spart casnicia iubitului tau? cum ti-ar fi sa stii ca i-ai luat iubitul de langa ea altei femei? Banuiesc ca nu ai avea scrupule odata ce te-ai complacut in relatia asta, in timp ce sunt milioane de barbati singuri. Sincer mi-ar place sa-ti plateasca cu aceeasi moneda. Toate cele bune.
gaby_nicola2005
Postat pe 29 Martie 2010 07:11
ok ...si eu am fost amanta 5 ani si dupa 5 ani a divortat si acum suntem impreuna si locuim impreuna de 3 ani....clar motivul pt care a divortat nu am fost eu ci fosta nevasta pt ca a plecat cu altul dar in timpul casniciei lor nu s-au inteles nici in casa nici in pat si parerea mea este ca ce nu gasesti acasa cauti in alta parte si ca o anumita categorie de barbati evadeaza pentru a cauta ce le refuza sotiile.sotul meu de 3 ani nu pleaca nicaieri fara mine dar nici de acasa nu pleaca ci prefera sa stea sa bem un vin impreuna decat sa stea in baruri pana tarziu cum facea inainte....si totusi avem 8 ani de cand ne cunoastem si nu sa plictisit de mine.conteaza intr-o relatie iubirea increderea si sexul pt ca 98% di casnici se destrama din cauza sexului.ASA CA SE POATE SA DIVORTEZE SI SA RAMANA CU AMANTA DAR DACA EXISTA IUBIRE.
kudika061631
Postat pe 31 Martie 2010 16:54
De la: kudika061631, la data 2010-03-31 16:54:03ok ...si eu am fost amanta 5 ani si dupa 5 ani a divortat si acum suntem impreuna si locuim impreuna de 3 ani....clar motivul pt care a divortat nu am fost eu ci fosta nevasta pt ca a plecat cu altul dar in timpul casniciei lor nu s-au inteles nici in casa nici in pat si parerea mea este ca ce nu gasesti acasa cauti in alta parte si ca o anumita categorie de barbati evadeaza pentru a cauta ce le refuza sotiile.sotul meu de 3 ani nu pleaca nicaieri fara mine dar nici de acasa nu pleaca ci prefera sa stea sa bem un vin impreuna decat sa stea in baruri pana tarziu cum facea inainte....si totusi avem 8 ani de cand ne cunoastem si nu sa plictisit de mine.conteaza intr-o relatie iubirea increderea si sexul pt ca 98% di casnici se destrama din cauza sexului.ASA CA SE POATE SA DIVORTEZE SI SA RAMANA CU AMANTA DAR DACA EXISTA IUBIRE.

Ce lipsita de scrupule esti... Sincer, nu as vrea sa am de a face cu tine... te-ai tinut de capul omului 5 ani de zile, normal ca nu mai era buna nevasta si in " cap" daca statea",din punctul meu de vedere nici ala nu este barbat, eu daca as fi barbat, mi-as tine cuvantul ,as avea onoare,vorba mea sa fie vorba si nu m-as uita dupa "fuste" care nu au respect pentru familie; sincer, daca era de vina nevasta, nu te tinea pe tine amanta 5 ani de zile, divorta inainte sa te cunoasca....
alina02
Postat pe 31 Martie 2010 17:26
la o flocaiala?! da!!!
daria88
Postat pe 31 Martie 2010 19:05
Ce naiba e cu "niciodata sa nu spui niciodata"? E un fel de scuza universala in ultima vreme...gen "ce conteaza ca l-am omorat, niciodata sa nu spui niciodata". Poti foarte frumos sa spui "niciodata" cand e vorba de chestii de principiu.
anissya
Postat pe 31 Martie 2010 20:53
amanta spera la un statut de nevasta,dar nevasta lui nu divorteaza decit cand nu mai suporta,si credeti-ma ca ele suporta mult timp,atunci cand devine sigura pe ea-nevasta il lasa,mie mi-au trebuit vreo 5-6 ani pina sa ma hotarasc sa-l las liber,intre timp el a schimbat cateva amante ce mi-au facut mizerii de nedescris,dela telefoane obscene nopti la rind,una chiar mi-a oferit bani ca sa divortez,abordari pe strada cu diverse injurii etc asa ca daca cele aflate in postura de amanta aveti rabdare...mult succes.acum el s-a recasatorit,de aprox.2-3 ori pe luna suna vb frumos cu mine si fiul sau ii cere sa vina mai des pe la el in vacante subliniind mereu ca poate sa vina si mami daca vrea,ce o fi in sufletul nevestei oare?
utad
Postat pe 1 Aprilie 2010 19:28
De la: utad, la data 2010-04-01 19:28:47amanta spera la un statut de nevasta,dar nevasta lui nu divorteaza decit cand nu mai suporta,si credeti-ma ca ele suporta mult timp,atunci cand devine sigura pe ea-nevasta il lasa,mie mi-au trebuit vreo 5-6 ani pina sa ma hotarasc sa-l las liber,intre timp el a schimbat cateva amante ce mi-au facut mizerii de nedescris,dela telefoane obscene nopti la rind,una chiar mi-a oferit bani ca sa divortez,abordari pe strada cu diverse injurii etc asa ca daca cele aflate in postura de amanta aveti rabdare...mult succes.acum el s-a recasatorit,de aprox.2-3 ori pe luna suna vb frumos cu mine si fiul sau ii cere sa vina mai des pe la el in vacante subliniind mereu ca poate sa vina si mami daca vrea,ce o fi in sufletul nevestei oare?


Prin ce calvar ai trecut!

Postat pe 1 Aprilie 2010 19:47
De la: utad, la data 2010-04-01 19:28:47amanta spera la un statut de nevasta,dar nevasta lui nu divorteaza decit cand nu mai suporta,si credeti-ma ca ele suporta mult timp,atunci cand devine sigura pe ea-nevasta il lasa,mie mi-au trebuit vreo 5-6 ani pina sa ma hotarasc sa-l las liber,intre timp el a schimbat cateva amante ce mi-au facut mizerii de nedescris,dela telefoane obscene nopti la rind,una chiar mi-a oferit bani ca sa divortez,abordari pe strada cu diverse injurii etc asa ca daca cele aflate in postura de amanta aveti rabdare...mult succes.acum el s-a recasatorit,de aprox.2-3 ori pe luna suna vb frumos cu mine si fiul sau ii cere sa vina mai des pe la el in vacante subliniind mereu ca poate sa vina si mami daca vrea,ce o fi in sufletul nevestei oare?



Trebuia sa iei banii, macar te alegeai cu ceva palpabil din toata tarasenia. . Eu cred sincer ca nu ma abtineam si le pocneam daca incepusera cu chestii urate. Dupa care mergeam acasa si intram in dulapul lui, din care nu mai ramanea nimic. Ce sa zic, ai reactionat foarte bine, cu mult calm.
anissya
Postat pe 2 Aprilie 2010 12:45
Acu' nah, fara sa pun paie pe foc si doar ca sa raspund la intrebarea topicului.. zic si eu: Da, exista barbati care divorteaza pentru amante. Si nu numai ca divorteaza, dar se si casatoresc cu ele si traiesc bine mersi si-si mananca pensiile impreuna. Nu stiu cat de rare sunt situatiile astea, dar ele exista.
Sunt tineri (mai ales in ziua de azi) care cred ca sun tindragostiti pana peste cap si care cred ca si-au gasit "jumatatea". Apoi constata ca amanta / amantul este, de fapt, iubirea vietii lor. Si, uneori chiar asa si este.
Si mai cred ca pana inchidem ochii suntem in cautarea fericirii. Orice ar intelege fiecare prin asta. Decat o casnicie care agonizeaza (pentru ca o amanta de durata inseamna o iubita .. nu doar o "friptura") mai bine un divort si fiecare pe drumul lui.
rashela
Postat pe 2 Aprilie 2010 12:57
De la: Sabrina_Nede, la data 2010-03-14 12:49:17Spera. Va divorta , va fi cu tine , apoi noua lui amanta va posta aici un topic si va intreba "oare va divorta barbatul pentru o amanta" .Si va spera si ea :)


:)) adevarat!
sakura_7777777
Postat pe 2 Aprilie 2010 13:37
De la: anissya, la data 2010-03-31 20:53:32Ce naiba e cu "niciodata sa nu spui niciodata"? E un fel de scuza universala in ultima vreme...gen "ce conteaza ca l-am omorat, niciodata sa nu spui niciodata". Poti foarte frumos sa spui "niciodata" cand e vorba de chestii de principiu.


Nu exista principiu in astfel de situatii ! Cunosc 2 cupluri, prieteni de familie, super relatii pana cand tipii si-au lasat sotiile pt altele...Se intampla, nu ai ce face, nu poti sa garantezi ca femeie ca viitorul barbat nu te va insela, cine stie ce se poate intampla peste 5-10-15 ani ? Evident ca nimeni nu isi doreste sa fie in postura de femeie inselata, insa daca se intampla, se intampla si nu ai ce face !
Summer_
Postat pe 2 Aprilie 2010 17:15
De la: Summer_, la data 2010-04-02 17:15:04
De la: anissya, la data 2010-03-31 20:53:32Ce naiba e cu "niciodata sa nu spui niciodata"? E un fel de scuza universala in ultima vreme...gen "ce conteaza ca l-am omorat, niciodata sa nu spui niciodata". Poti foarte frumos sa spui "niciodata" cand e vorba de chestii de principiu.


Nu exista principiu in astfel de situatii ! Cunosc 2 cupluri, prieteni de familie, super relatii pana cand tipii si-au lasat sotiile pt altele...Se intampla, nu ai ce face, nu poti sa garantezi ca femeie ca viitorul barbat nu te va insela, cine stie ce se poate intampla peste 5-10-15 ani ? Evident ca nimeni nu isi doreste sa fie in postura de femeie inselata, insa daca se intampla, se intampla si nu ai ce face !



Da, dar poti sa ai principii si sa alegi sa nu fii o c***a.
anissya
Postat pe 2 Aprilie 2010 17:20
De la: anissya, la data 2010-04-02 17:20:57
De la: Summer_, la data 2010-04-02 17:15:04
De la: anissya, la data 2010-03-31 20:53:32Ce naiba e cu "niciodata sa nu spui niciodata"? E un fel de scuza universala in ultima vreme...gen "ce conteaza ca l-am omorat, niciodata sa nu spui niciodata". Poti foarte frumos sa spui "niciodata" cand e vorba de chestii de principiu.


Nu exista principiu in astfel de situatii ! Cunosc 2 cupluri, prieteni de familie, super relatii pana cand tipii si-au lasat sotiile pt altele...Se intampla, nu ai ce face, nu poti sa garantezi ca femeie ca viitorul barbat nu te va insela, cine stie ce se poate intampla peste 5-10-15 ani ? Evident ca nimeni nu isi doreste sa fie in postura de femeie inselata, insa daca se intampla, se intampla si nu ai ce face !



Da, dar poti sa ai principii si sa alegi sa nu fii o c***a.



Si el sa nu fie un curv, nu ? Ideal asa este, insa realitatea este alta ! In plus, in toate situatiile cunoscute de mine, barbatul a fost ,,curv'', prostind atat amanta cat si nevasta..dar deh, acesta este un subiect f amplu cu tot felul de categorii de oameni...
Summer_
Postat pe 2 Aprilie 2010 18:13
Pentru multe cupluri motivele care ii tin impreuna nu au legatura cu iubirea adevarata, cu iubirea pasionala sau macar cu prietenia!
Teama de singuratate, de necunoscut sau nesiguranta materiala ii impiedica sa ia o decizie in acest sens!
Aparitia unei alte persoane in calitate de amant sau amanta le da impulsul de a lua deciziile radicale pe care le doreau defapt in viata lor!
In familiile in care exista o legatura trainica bazata pe comunicare si pe iubire adevarata despartirea devine imposibila!
In astfel de familii eventualele experiente extraconjugale sudeaza cuplul nu il destrama!!!!!!!
marceltuky
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:38
De la: Summer_, la data 2010-04-02 18:13:05
De la: anissya, la data 2010-04-02 17:20:57
De la: Summer_, la data 2010-04-02 17:15:04
De la: anissya, la data 2010-03-31 20:53:32Ce naiba e cu "niciodata sa nu spui niciodata"? E un fel de scuza universala in ultima vreme...gen "ce conteaza ca l-am omorat, niciodata sa nu spui niciodata". Poti foarte frumos sa spui "niciodata" cand e vorba de chestii de principiu.


Nu exista principiu in astfel de situatii ! Cunosc 2 cupluri, prieteni de familie, super relatii pana cand tipii si-au lasat sotiile pt altele...Se intampla, nu ai ce face, nu poti sa garantezi ca femeie ca viitorul barbat nu te va insela, cine stie ce se poate intampla peste 5-10-15 ani ? Evident ca nimeni nu isi doreste sa fie in postura de femeie inselata, insa daca se intampla, se intampla si nu ai ce face !



Da, dar poti sa ai principii si sa alegi sa nu fii o c***a.



Si el sa nu fie un curv, nu ? Ideal asa este, insa realitatea este alta ! In plus, in toate situatiile cunoscute de mine, barbatul a fost ,,curv'', prostind atat amanta cat si nevasta..dar deh, acesta este un subiect f amplu cu tot felul de categorii de oameni...



Sunt foarte de acord cu tine . Dar cum aici e vorba de femei care se scuza ca sunt amante prin "niciodata sa nu spui niciodata", intelegi de ce m-am luat de ele. Oamenii sunt ipocriti pentru ca asa sunt ei, doar ca unii incearca sa ridice ipocrizia asta la rang de arta. Daca el e, de ce e si ea ?Doar pentru ca se poate? Uite, vezi...asta ma enerveaza pe mine...apoi ele vin aici si ne spun noua ca nu e cazul sa spunem niciodata. Come ooon!
anissya
Postat pe 3 Aprilie 2010 00:59
Eu stiu un nene care a divortat de nevasta pentru amanta, iar dupa 2-3 ani cu noua nevasta si-a gasit o noua amanta. Acum este din nou in divort
liliana2005
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:23
dragostea nu are sex,religie,varsta,acte de casatorie..deci oricine face ce vrea cu viata lui nu mai judecati....daca spera sau nu e alegere ei...totushi parerea mea e ca nici tie nu ti-ar place sa fi inselata deci ce mai bine cauat o persoana care sa te iubeasca pentru ceea ce esti si care sa nu te tina p locul 2
cretsss
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:56
Aoleuu, ce femei, nu sunt Dumnezeu sa judec, dar am crescut cu anumite principii si respect.Cum mai poate iesii o astfel de femeie pe strada?Nu va este rusine de nimeni, nu aveti remuscari, nimic, ce fel de oameni sunteti, sunt atatia barbati singuri, de ce nu ii vreti pe aceia, nu sunteti in stare sa va gasiti si voi barbati liberi ca acele femei care voi le distrugeti viata, stiti ca si voi veti ajunge ca si ele, sau poate mai rau, pentru ca roata mereu se intoarce.Imi pare rau ca spun astea dar nu meritati viata asta.
iubi7a_lui
Postat pe 12 Aprilie 2010 02:34
"Fa bine, mergi acasa, ia toate revistele cu Raduleasca si cu Moni si arunca-le in foc( daca n-ai semineu, ia si tu cosul de gunoi ), pentru ca tu ai impresia tampita ca daca citeste prietena ta asa ceva, 50% din femeile din Romania fac la fel. GRESIIIIIIIIIT!

Poate eu citesc Alina Mungiu, nu te-ar fi traznit mintea asa ceva, huh ? Poate la fel fac si 99% din femeile de aici."


Eu nu fac presupuneri. Eu ma uit la ce se intampla in realitate, ma uit pe niste cifre si pun intrebari sau trag niste concluzii. La aceleasi intrebari sau concluzii poate ajunge si o FEMEIE si un BARBAT si un COPIL de 12 ani. In loc sa discuti la obiect, PRESUPUNERI IDIOATE vad ca faci tu. Daca o femeie vine si spune ca 50% din femeile din Romania se uita la Raduleasca si la Moni, le cumpara cartile, revistele si le imbogatesc si le promoveaza in felul asta ca modele tu in loc sa discuti la obiect ii spui femeii ca este misogina si ca prietena ei e singura care citeste asa ceva.

Uite aici un link despre Raduleasca care a devenit cea "mai vanduta scriitoare". Bineinteles cu ajutorul unui mare procent de femei. Raduleasca dupa mine e o culva. Dar atunci cum sunt toate femeile care dau bani pe cartea ei, care o respecta, care alearga infrigurate sa obtina un autograf de la diva?

Ce concluzie ar trebui sa traga copiii din Romania cand vad ca femeile si mamele din Romania au propulsat o culva drept cel mai vandut scriitor din Romania?

http://www.ziare.com/articole/mihaela+radulescu+lansare+carte

"Mihaela Radulescu se vinde mai bine decat Herta Muler
Mihaela Radulescu domina clasamentul celor mai vandute titluri in 2009 cu "Niste raspunsuri", volum ale carui vanzari le

depasesc cu mult pe cele ale laureatei cu Nobel.

Topul celor mai vandute titluri din 2009 continua un trend inceput in 2007: Mihaela Radulescu a depasit in vanzari, cu

volumul "Niste raspunsuri", celelalte carti aparute pe piata, inclusiv pe cele ale laureatei Nobelului pentru literatura, Herta Muller, informeaza Evenimentul Zilei.
In timp ce "Niste raspunsuri" conduce in topul vanzarilor, cu 40.000 de exemplare, cumparate intr-o singura luna, de la

lansarea la Targul Gaudeamus, cartea "Inca de pe atunci vulpea era vanatorul" de Herta Muller, de la Humanitas Fiction, s-a vandut in 13.000 de exemplare din luna noiembrie incoace. "

Probabil si aceste cifre sunt mincinoase si cei care le-au publicat sunt misogini si frustrati. Si rating-urile televiziunilor sunt niste facaturi. Cand apare Raduleasca si Moni audienta e 0. Si pe panourile din toata tara de fapt era Alina Mungiu in chiloti rosii dar nu ne-am dat seama. Si toate companiile care vand produse pentru femei au dat o gramada de bani pt ca Raduleasca sau Moni sa apara in reclamele lor degeaba. Femeile nu suporta asemenea culve, nu le au drept modele
si in consecinte vanzarile acelor produse au scazut.


Ce concluzie ar trebui sa traga copii din Romania cand vad ca la orice sondaj de genul "Ai amant? Vrei amant? Vrei aventuri de o noapte? Vrei sa ti-o tragi cu altul inainte de nunta?" femeile si mamele voteaza peste 50% cu DA ?


Eu nu vreau sa demonstrez nimic. Vreau sa vad realitatea. Oricum PROCENT DE CULVE = PROCENT DE CULVI. Daca 1.000.000 de barbati isi parasesc nevestele pt 1.000.000 de amante inseamna ca PROCENT DE CULVE = PROCENT DE CULVI.


Tot in procente se pot analiza si barbatii. Daca cineva spune ca 25% dintre barbati au fost cel putin o data la prostituate nu stiu daca pot sa il contrazic categoric. Chiar daca mie imi provoaca sila numai gandul de a sta langa o femeie care a facut sex mii de barbati asta nu inseamna ca poate 25% dintre barbati nu au fost cel putin o data la prostituate. Altfel nu era atat de profitabila "afacerea asta", altfel nu stateau prostituatele pe marginea drumului daca nimeni nu le baga in seama.

Cum as putea sa neg aceasta realitate si sa spun ca barbatii nu merg niciodata la bordel? De fapt se duc la cofetarie. Cum as putea sa neg ca asta e poate cel mai important factor de raspindire a bolilor venerice? Cum as putea sa neg ca in felul asta milioane de femei care au stat cuminti acasa au fost imbolnavite? Dar vad ca multi au obiceiul sa nege realitatile cele mai evidente.

Un procent X din barbati si-au lovit cel putin o data iubitele, nevestele.
99% din femei si barbati probabil spun ca nu sunt de acord si condamna asta.

Cu toate astea de ce Florin Chilian este in continuare respectat si platit si are multe femei la lansare pe langa el. De ce nu refuza procentul de 99% sa ii cumpere albumele, sa plateasca bilete si de ce nu este huiduit? Daca as fi vanzator si ar veni sa cumpere o paine l-as refuza, daca as fi realizator de televiziune as refuza sa il am in emisiune, daca as fi femeie l-as huidui pe unde l-as prinde si i-as strica orice spectacol.
Dar nu se intampla asa?

Ce concluzie ar trebui sa traga copii cand vad ca un asemenea bestie este in continuare un om care apare la televizor, este respectat, este inconjurat de femei si nu este huiduit de nimeni ?
ilovethisgame
Postat pe 19 Aprilie 2010 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
love or money? or both? or any? 18 De la: valy90 27 Octombrie 2010 11:51
Fetelor,care au fost cele mai frumoase declaratii de dragoste primite? 3 De la: SweetHappyButterfly 25 Martie 2009 14:47
ofer meditatii!!! 51 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 22:44
Ce parere aveti de swing? 29 De la: paul74 24 Mai 2015 16:00
Diferenta de varsta in cuplu - relatia cu un barbat mai in varsta 28 De la: kudika093760 28 Decembrie 2009 20:55