Setari Cookie-uri

Divorteaza vreodata un barbat pt amanta?

Sunt complect de acord cu tine anissya
free_to_be_happy
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:50
De la: iubi7a_lui, la data 2010-04-12 02:34:31Aoleuu, ce femei, nu sunt Dumnezeu sa judec, dar am crescut cu anumite principii si respect.Cum mai poate iesii o astfel de femeie pe strada?Nu va este rusine de nimeni, nu aveti remuscari, nimic, ce fel de oameni sunteti, sunt atatia barbati singuri, de ce nu ii vreti pe aceia, nu sunteti in stare sa va gasiti si voi barbati liberi ca acele femei care voi le distrugeti viata, stiti ca si voi veti ajunge ca si ele, sau poate mai rau, pentru ca roata mereu se intoarce.Imi pare rau ca spun astea dar nu meritati viata asta.


De unde vin oamenii acestia care nu stiu sa scrie corect? Si cum de toti semi-analfabetii emit opinii?
errinne
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:05
De la: errinne, la data 2010-04-22 14:05:39
De la: iubi7a_lui, la data 2010-04-12 02:34:31Aoleuu, ce femei, nu sunt Dumnezeu sa judec, dar am crescut cu anumite principii si respect.Cum mai poate iesii o astfel de femeie pe strada?Nu va este rusine de nimeni, nu aveti remuscari, nimic, ce fel de oameni sunteti, sunt atatia barbati singuri, de ce nu ii vreti pe aceia, nu sunteti in stare sa va gasiti si voi barbati liberi ca acele femei care voi le distrugeti viata, stiti ca si voi veti ajunge ca si ele, sau poate mai rau, pentru ca roata mereu se intoarce.Imi pare rau ca spun astea dar nu meritati viata asta.


De unde vin oamenii acestia care nu stiu sa scrie corect? Si cum de toti semi-analfabetii emit opinii?


Absolut ORICINE are dreptul sa emita opinii, mai ales opinii care sunt justificate. Oamenii 'acestia' care emit opinii pot fi si analfabeti ca tot oameni se numesc. Dumneata sau Pruteanu nu sunteti cu nimic mai presus decat Gheorghe al meu din coltul strazii care cerseste zilnic pentru ca n-au avut parintii bani sa-l dea la scoala. Atata timp cat sunt lucruri de bun simt, ei au tot dreptul sa isi faca opinia auzita/citita.
Sa ma exprim altfel: gasesc deplasat comentariul referitor la 'oamenii acestia care nu stiu sa scrie corect'.
liliana2005
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:31
De la: liliana2005, la data 2010-04-22 16:31:42
Absolut ORICINE are dreptul sa emita opinii, mai ales opinii care sunt justificate. Oamenii 'acestia' care emit opinii pot fi si analfabeti ca tot oameni se numesc. Dumneata sau Pruteanu nu sunteti cu nimic mai presus decat Gheorghe al meu din coltul strazii care cerseste zilnic pentru ca n-au avut parintii bani sa-l dea la scoala. Atata timp cat sunt lucruri de bun simt, ei au tot dreptul sa isi faca opinia auzita/citita.
Sa ma exprim altfel: gasesc deplasat comentariul referitor la 'oamenii acestia care nu stiu sa scrie corect'.


Eu cred ca, daca n-ai voce, e bine sa nu te apuci sa canti in public. Iar daca o faci, sa nu te superi ca se rade de tine.
Iar in privinta opiniei de bun simt, din punctul meu de vedere, "nu meritati viata asta" nu reprezinta o opinie de bun simt. Si, daca tot vorbeste despre principii, respect, despre rusinea altora, nu era cazul sa se uite si in propria ograda?




errinne
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:34
De la: cretsss, la data 2010-04-11 22:56:43dragostea nu are sex,religie,varsta,acte de casatorie..deci oricine face ce vrea cu viata lui nu mai judecati....daca spera sau nu e alegere ei...totushi parerea mea e ca nici tie nu ti-ar place sa fi inselata deci ce mai bine cauat o persoana care sa te iubeasca pentru ceea ce esti si care sa nu te tina p locul 2


IUBIREA NASTE SPERANTA SI ADEVAR, ADUCE FERICIRE SI IMPLINIRE, E SUBLIM..... ATATA TIMP CAT NU RANESTE PE NIMENI ALTCINEVA. ESTE DREPTUL UNEI FEMEI SA PRIMESCA TOTUL DE LA UN BARBAT SI NU JUMATATI DE MASURA.DACA TIPUL AVEA SENTIMENTE ADEVARATE PENTRU EA PUNEA PUNCT SI II OFEREA CEEA CE MERITA.DE CE SA NU PRIMEASCA CEVA ADEVARAT SI SA SE COMPLACA IN MINCIUNA ?CHIAR TREBUIE?
kudika093476
Postat pe 2 Mai 2010 09:28
Te-ai gandit vreodata ca un barbat care a avut odata o amanta, vai mai avea si pe viitor, indiferent de cat de "buna" e nevasta/concubina? E ca un virus, cei care il au, raman cu el toata viata. Pentru ca sunt de parere ca merita, ca sunt prea virili sa aiba una singura. Iar majoritatea femeilor simt sau stiu, sunt de acord, ca aduc bani acasa, au un copil cu el si e mai comod sa munceasca altele si ele sa sa faca cat vacile pe canapele.
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 7 Mai 2010 16:37
De la: GURI_1981, la data 2010-03-12 13:53:55Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?

Da, uneori se mai intampla sa si divorteze pentru amanta desi de obicei sunt mult prea comozi pentru a face asta chiar daca nu mai exista nimic care sa-i tina legati in casnicie. Dar sa traiesti sperand ca... poate... intr-o zi... candva... iti irosesti viata. Plus ca daca va divorta pentru tine, ce te face sa crezi ca la un moment dat nu va ajunge sa divorteze si de tine pentru o... alta amanta? Daca ai taria, lasa-l!
arahne
Postat pe 10 Mai 2010 23:02
Nu critica amantele, e necajita. I-am zis ca cununie peste cununie nu este valabil, pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou, asta mi-a zis un preot calugar franciscan catolic. I-am zis, ca sa fie linistita, eu stiu...
kudika081126
Postat pe 12 Mai 2010 01:39
DA, daca exista iubire intre voi, o legatura sincera si puetrnica, va divorta! Cu toate riscurile si necazurile pe care le implica un divort, indiferent daca acasa are o sotie model dar nu mai exista iubire! Eu sunt exemplul viu, astazi sunt sotia unui om care a divortat pt mine si care are si doi copii cu care ma inteleg minunat si ii iubesc ca si cum ar fii ai mei. Nu ma tem sa il pierd, am incredere in el, el in mine si cred ca formam unul dintre cele mai frumoase cupluri.
Nu l-am luat pt bani, eu sunt medic, el are serviciul lui! L-am iubit enorm de mult si el pe mine, am trecut peste toate, parintii mei suparati, prietenii lui care au intervenit, etc. Din fericire, am o relatie foarte buna cu socrii mei si sper ca in viitorul cel mai apropiat sa vada si parintii mei calitatile sotului meu si sa il accepte. Daca nu esti sigura ca il iubesti suficient incat sa il accepti cu totul, asa cum este, sa stii ca daca intr-o zii ajungeti sa nu mai aveti nimic, dar ii vei fii alaturi, nu mai lupta si reorienteaza-te! Daca stii ca il iubesti asa cum te iubesti pe tine si sentimentul este recipropc, lupta! Iar cuvinte de genul "fatuca, domnita", etc, nu pot venii decat din partea unor neveste frustrate care nu mai stiu cum este un sarut din iubire decat erau fecioare! Numai bine!
kudika122870
Postat pe 4 Iulie 2012 19:27
nu vreau sa ma bag dar ....acesta postura nu pre iti foloseste la nimicci mai rau iti strica rau imaginea.....nici acum si nixi altata data un barbat nu va renunta la nevasta si copii pentru o "AMANTA" . DRAGA REVINO CU PICIOARELE PE PAMANT!!!!!!!!!!!!
Simon_Monica_Maria_1
Postat pe 4 Iulie 2012 19:39
Din pacate...DA!
rondina
Postat pe 4 Iulie 2012 19:59
si eu votez tot pentru DA
kudika_10590
Postat pe 4 Iulie 2012 20:05
De la: rondina, la data 2012-07-04 19:59:06Din pacate...DA!


Topicul e vechi, cea care l-a deschis si-o fi gasit raspunsul, dar subiectul e mereu de actualitate si, din pacate, mereu e cineva care intreaba cu speranta-n suflet...
Nu cred ca este cineva care sa nu cunoasca, fie si de la distanta, cazuri in care, da, barbatul si-a folosit amanta drept "scuza" pentru a parasi familia deja intemeiata. Familia romana este fragila precum societatea... prea obosita de responsabilitati, prea macinata de vise descompuse. Barbatul, mai visator in ale casniciei, isi gaseste mereu supapa, o amanta. Daca amanta ajunge sa-l vrea pentru ea, el o urmeaza fara sa gandeasca, caci ea intruchipeaza salvarea, a doua sansa, chipurile, oferita de viata.
Daca din concubina vrea sa devina nevasta, abia din aceasta postura, va vedea cu cine are de-a face, caci, invariabil, dupa un timp, o alta va intreba, cum a facut si ea...
Si, tot invariabil, raspunsul va fi da.
maybe
Postat pe 7 Iulie 2012 03:23
De la: maybe, la data 2012-07-07 03:23:43
De la: rondina, la data 2012-07-04 19:59:06Din pacate...DA!


Topicul e vechi, cea care l-a deschis si-o fi gasit raspunsul, dar subiectul e mereu de actualitate si, din pacate, mereu e cineva care intreaba cu speranta-n suflet...
Nu cred ca este cineva care sa nu cunoasca, fie si de la distanta, cazuri in care, da, barbatul si-a folosit amanta drept "scuza" pentru a parasi familia deja intemeiata. Familia romana este fragila precum societatea... prea obosita de responsabilitati, prea macinata de vise descompuse. Barbatul, mai visator in ale casniciei, isi gaseste mereu supapa, o amanta. Daca amanta ajunge sa-l vrea pentru ea, el o urmeaza fara sa gandeasca, caci ea intruchipeaza salvarea, a doua sansa, chipurile, oferita de viata.
Daca din concubina vrea sa devina nevasta, abia din aceasta postura, va vedea cu cine are de-a face, caci, invariabil, dupa un timp, o alta va intreba, cum a facut si ea...
Si, tot invariabil, raspunsul va fi da.

asa este!
Zed_Sly
Postat pe 7 Iulie 2012 03:43
Tot citind postarile de pe aici mi-a venit in minte un citat, care-i apartine lui Pitagora: "Barbatul intelept nu se desparte niciodata de sotia sa, ca sa-si ia o alta." :)
kudika_10817
Postat pe 7 Iulie 2012 14:54
De la: kudika_10817, la data 2012-07-07 14:54:15Tot citind postarile de pe aici mi-a venit in minte un citat, care-i apartine lui Pitagora: "Barbatul intelept nu se desparte niciodata de sotia sa, ca sa-si ia o alta." :)


*ca sa-si ia o alta nevasta.
kudika_10817
Postat pe 7 Iulie 2012 14:55
De la: kudika_10817, la data 2012-07-07 14:54:15Tot citind postarile de pe aici mi-a venit in minte un citat, care-i apartine lui Pitagora: "Barbatul intelept nu se desparte niciodata de sotia sa, ca sa-si ia o alta." :)


"Barbatul intelept..."
Din experienta voastra, cati barbati sunt intelepti cand li se "aprind calcaiele" dupa o alta femeie?!
Nu intelepciunea se pune in discutie in cazuri de acestea ci pana unde merge cu orbirea, cu autoiluzionarea si concomitent cu distrugerea familiei sale.
Din pacate, barbatii sunt nu numai lipsiti de intelepciune, multi dintre ei au discernamant viciat si sunt dispusi sa isi urmeze amanta cu docilitate, daca aceasta le cere sa lase tot si sa o urmeze. Intr-o relatie de aceasta natura, eu cred ca tine doar de vointa femeii amante. Daca ea vrea, da, barbatul isi lasa familia, copiii si pleaca, divorteaza, uita tot ce nu are legatura cu ce vrea ea, fericirea!
Pai, nu face istorie cliseul " o viata avem si suntem datori sa nu o irosim, sa ne cautam fericirea"?! Cand un barbat are pe retina imaginea fericirii ce tocmai l-a tinut in brate, nu mai conteaza nimic, nici un juramant, nici o responsabilitate... el o urmeaza pe cea care l-a fermecat. Devine strateg genial in lupta impotriva trecutului sau, de dragul amantei. Doar sa vrea ea.
mobilemaimai_no1
Postat pe 14 Iulie 2012 04:02
Eu sunt de parere ca depinde de amandoi daca legatura lor se va transforma dintr-o legatura extraconjugala intr-una oficiala, nu depinde doar de femeia aflata in postura de amanta.

Si referitor la acel citat din Pitagora pe care l-am postat, ii dau dreptate acestuia, pentru ca intelept mi se pare sa salvezi o casnicie, nu sa te refugiezi intr-o alta casnicie, si s-o iei cu toate problemele de la capat, dar alaturi de o alta persoana.
kudika_10817
Postat pe 14 Iulie 2012 09:28
Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.
PARTENERDEVIS
Postat pe 14 Iulie 2012 09:57
Asa cum mai exista si femei fidele, asa mai exista si barbati fideli. Nu suntem cu totii, totusi, o apa si-un pamant.
kudika_10817
Postat pe 14 Iulie 2012 10:07
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????
contessyna
Postat pe 14 Iulie 2012 10:13
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:13:16
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????

Pentru ca viata sa nu-i fie monotona si pentru divertisment.Trebuie sa mai invete si sa experimenteze si el unele lucruri nu ?Aventurile sunt aventuri si atat.
PARTENERDEVIS
Postat pe 14 Iulie 2012 10:23
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:23:06
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:13:16
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????

Pentru ca viata sa nu-i fie monotona si pentru divertisment.Trebuie sa mai invete si sa experimenteze si el unele lucruri nu ?Aventurile sunt aventuri si atat.


ºi cu soþia nu poþi avea "aventuri"??? ãsta exerciþiu de imaginaþie...
contessyna
Postat pe 14 Iulie 2012 10:25
De la: kudika_10817, la data 2012-07-14 10:07:28Asa cum mai exista si femei fidele, asa mai exista si barbati fideli. Nu suntem cu totii, totusi, o apa si-un pamant.
nu,numai tu esti o apa si un pamant francesko
kudika_11648
Postat pe 14 Iulie 2012 10:29
De la: kudika_11648, la data 2012-07-14 10:29:56
De la: kudika_10817, la data 2012-07-14 10:07:28Asa cum mai exista si femei fidele, asa mai exista si barbati fideli. Nu suntem cu totii, totusi, o apa si-un pamant.
nu,numai tu esti o apa si un pamant francesko


Du-te sa grohai pe topicurile tale si nu mai manji cu aberatiile tale orice topic, bombonel! Hai mars!
kudika_10817
Postat pe 14 Iulie 2012 10:33
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:25:34
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:23:06
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:13:16
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????

Pentru ca viata sa nu-i fie monotona si pentru divertisment.Trebuie sa mai invete si sa experimenteze si el unele lucruri nu ?Aventurile sunt aventuri si atat.


ºi cu soþia nu poþi avea "aventuri"??? ãsta exerciþiu de imaginaþie...

Poate de alt gen.In alte domenii.Nu mai tot cauta sa o dai pe dupa pom ca e asa cum spun.Si sa stii ca e valabila si la "femeile fidele".Curiozitatea,dorinta de altceva ne impinge uneori .Daca stii sa te opresti la atat e bine daca nu ai sfeclito.
PARTENERDEVIS
Postat pe 14 Iulie 2012 10:34
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:34:50
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:25:34
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:23:06
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:13:16
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????

Pentru ca viata sa nu-i fie monotona si pentru divertisment.Trebuie sa mai invete si sa experimenteze si el unele lucruri nu ?Aventurile sunt aventuri si atat.


ºi cu soþia nu poþi avea "aventuri"??? ãsta exerciþiu de imaginaþie...

Poate de alt gen.In alte domenii.Nu mai tot cauta sa o dai pe dupa pom ca e asa cum spun.Si sa stii ca e valabila si la "femeile fidele".Curiozitatea,dorinta de altceva ne impinge uneori .Daca stii sa te opresti la atat e bine daca nu ai sfeclito.


da, "curiozitatea a omorât pisica"...
contessyna
Postat pe 14 Iulie 2012 10:37
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:37:43
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:34:50
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:25:34
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:23:06
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:13:16
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????

Pentru ca viata sa nu-i fie monotona si pentru divertisment.Trebuie sa mai invete si sa experimenteze si el unele lucruri nu ?Aventurile sunt aventuri si atat.


ºi cu soþia nu poþi avea "aventuri"??? ãsta exerciþiu de imaginaþie...

Poate de alt gen.In alte domenii.Nu mai tot cauta sa o dai pe dupa pom ca e asa cum spun.Si sa stii ca e valabila si la "femeile fidele".Curiozitatea,dorinta de altceva ne impinge uneori .Daca stii sa te opresti la atat e bine daca nu ai sfeclito.


da, "curiozitatea a omorât pisica"...

E adevarat dar "suratele ei" au invatat ceva macar.
PARTENERDEVIS
Postat pe 14 Iulie 2012 10:44
unde-ti sunt replicile subtile si copy-paste-urile repetate obsesiv,francesko ? le-ai uitat la pascut,pe pajiste,Capra Baltata? semeni cu un fulger troposferic,francesko
kudika_11648
Postat pe 14 Iulie 2012 10:47
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:44:51
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:37:43
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:34:50
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:25:34
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:23:06
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:13:16
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????

Pentru ca viata sa nu-i fie monotona si pentru divertisment.Trebuie sa mai invete si sa experimenteze si el unele lucruri nu ?Aventurile sunt aventuri si atat.


ºi cu soþia nu poþi avea "aventuri"??? ãsta exerciþiu de imaginaþie...

Poate de alt gen.In alte domenii.Nu mai tot cauta sa o dai pe dupa pom ca e asa cum spun.Si sa stii ca e valabila si la "femeile fidele".Curiozitatea,dorinta de altceva ne impinge uneori .Daca stii sa te opresti la atat e bine daca nu ai sfeclito.


da, "curiozitatea a omorât pisica"...

E adevarat dar "suratele ei" au invatat ceva macar.



of, dar tot curioase au rãmas !
contessyna
Postat pe 14 Iulie 2012 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita o a doua sansa? 5 De la: lion_heart 19 Martie 2011 16:39
Confuzie.... 24 De la: dontworibehapi 11 August 2011 20:26
Dilema 10 De la: ice_flower 13 Aprilie 2010 20:17
one night stand... 61 De la: rodicapisica 27 Iunie 2009 18:39
compatibilitate? 24 De la: kudika199563 3 Februarie 2011 12:49