Setari Cookie-uri

Divorteaza vreodata un barbat pt amanta?

De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:57:09
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:44:51
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:37:43
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:34:50
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:25:34
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:23:06
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:13:16
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????

Pentru ca viata sa nu-i fie monotona si pentru divertisment.Trebuie sa mai invete si sa experimenteze si el unele lucruri nu ?Aventurile sunt aventuri si atat.


ºi cu soþia nu poþi avea "aventuri"??? ãsta exerciþiu de imaginaþie...

Poate de alt gen.In alte domenii.Nu mai tot cauta sa o dai pe dupa pom ca e asa cum spun.Si sa stii ca e valabila si la "femeile fidele".Curiozitatea,dorinta de altceva ne impinge uneori .Daca stii sa te opresti la atat e bine daca nu ai sfeclito.


da, "curiozitatea a omorât pisica"...

E adevarat dar "suratele ei" au invatat ceva macar.



of, dar tot curioase au rãmas !
Mai vin din "urma " care inca nu au aflat patania si o cam iau in botic.
PARTENERDEVIS
Postat pe 14 Iulie 2012 11:01
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 11:01:00
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:57:09
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:44:51
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:37:43
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:34:50
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:25:34
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 10:23:06
De la: contessyna, la data 2012-07-14 10:13:16
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-07-14 09:57:20Un barbat care se respecta niciodata nu se desparte de sotie.
Cateva aventuri acolo fara a fi banuit ,hai mai treaca mearga dar casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita.
Este parerea mea.



pãi, dacã "casa ii va fi mereu casa si sotia lui cea mai frumoasa ,aranjata si iubita", ce rost mai au aventurile ????

Pentru ca viata sa nu-i fie monotona si pentru divertisment.Trebuie sa mai invete si sa experimenteze si el unele lucruri nu ?Aventurile sunt aventuri si atat.


ºi cu soþia nu poþi avea "aventuri"??? ãsta exerciþiu de imaginaþie...

Poate de alt gen.In alte domenii.Nu mai tot cauta sa o dai pe dupa pom ca e asa cum spun.Si sa stii ca e valabila si la "femeile fidele".Curiozitatea,dorinta de altceva ne impinge uneori .Daca stii sa te opresti la atat e bine daca nu ai sfeclito.


da, "curiozitatea a omorât pisica"...

E adevarat dar "suratele ei" au invatat ceva macar.



of, dar tot curioase au rãmas !
Mai vin din "urma " care inca nu au aflat patania si o cam iau in botic.



ehei, ºi când te-ai învãþat sã bagi lãbuþa în borcanul cu smântânã, cu greu te mai dezveþi...aºa dor þi se face sã te mai dedulceºti, mãcar un pic, un piculeþ, cu orice risc! ....
contessyna
Postat pe 14 Iulie 2012 11:07
buna....problema noastra a femeilor in general e ca ne este frica sa le dam barbatilor un ultimatum (ca il iubim nu putem trai fara el, ca daca alege sotia etc)
kudika_16355
Postat pe 16 Septembrie 2012 00:58
De la: kudika_16355, la data 2012-09-16 00:58:20buna....problema noastra a femeilor in general e ca ne este frica sa le dam barbatilor un ultimatum (ca il iubim nu putem trai fara el, ca daca alege sotia etc)


Nu stiu daca este problema noastra, a femeilor, in general, asta cu... ultimatumul ce trebuie dat amantului.
Pentru ca depinde mult si de situatia familiala a amantului. Daca el are si copii, nu numai nevasta, utlimatumurile tale sunt cam iresponsabile. Ori poate il vrei cu copii cu tot, in fond asa ar fi normal
Dar oare mama copiilor vrea sa ti-i dea tie sa-i cresti si sa-i educi alaturi de taticul lor, iar ea, mama naturala, sa devina mama de duminica sau prin corespondenta?!
Eu zic, mai bine sa ramai amanta pana ajung sa fie copiii adulti, iar ei sa aiba parintii amandoi in ograda, ca amandoi i-au facut si au aceasi datorie de a-i iubi de aproape, de a-i ocroti de sub acelasi acoperis, de a-i educa si ajuta sa fie oameni fara traume cand devin adulti. Banii toti din lume nu fac cat prezenta si glasul tatalui intrebandu-i cum a fost azi la scoala, sau daca s-au spalat pe dinti inainte de culcare, cand le da sarutul parintesc. Intelegi tu cum e cu ultimatul asta ce trebuie dat amantului...ori tu ori nevasta?!
maybe
Postat pe 17 Septembrie 2012 01:00
mai bine incercam sa nu ne bagam in asfel de relatii...........care nu fac bine nimanui.......e greu sa te indragostesti din prima de cineva .....dar de obicei noi continuam sa vedem poate poate........
kudika_16355
Postat pe 19 Septembrie 2012 10:57
De la: GURI_1981, la data 2010-03-12 13:53:55Buna, din nou. am mai postat aici si din pacate, nu m-am lovit de cele mai bune pareri........revin cu sub arzator. e lesne de inteles ideea pp: sunt in postura de amanta..........merita sa sper?




Daaa...tu de ce intrebi pe altii?? tu nu stii ce ai de facut ?? ceee??...ai impresia ca cineva necunoscut si care habar nu are de nimic in ceea ce priveste relatia pe care o traiesti tu,te va califica pozitiv vreodata???
Toti oamenii isi traiesc propria drama,nefiind perfecti ! din diferite motive....dragoste oarba ,plictiseala,insatisfactii personale,complexe,greseli facute la tinerete,e.t.c

Cantareste lucrurile tu ,ptr. ca le traiesti si intreaba-te pe tine daca "un barbat insurat va divorta vreodata ptr. amanta??",nu pe altii care nu fac decat sa comenteze si sa categoriseasca fara a se uita in oglinda,acuzand datorita faptului ca se cred perfecti !

Nu sant ! niciunul dintre cei care te arata cu degetul acuzator! sant la fel de imperfecti ca toata rasa umana si supusa greselii numai ca nu au curajul sa o recunoasca niciodata ,dar categorisesc pe altii! nu pot decat sa-i comptimesc ptr. ca sant jalnici!

Mi s-au intors matele pe dos cand am vazut cata "intelepciune" pot poseda unii.Condamna ...crezandu-se mai buni.Dar raman doar creduli!


kudika132368
Postat pe 21 Septembrie 2012 04:23
De la: kudika132368, la data 2012-09-21 04:23:05[quote name='G
Daaa...tu de ce intrebi pe altii?? tu nu stii ce ai de facut ?? ceee??...ai impresia ca cineva necunoscut si care habar nu are de nimic in ceea ce priveste relatia pe care o traiesti tu,te va califica pozitiv vreodata???
Toti oamenii isi traiesc propria drama,nefiind perfecti ! din diferite motive....dragoste oarba ,plictiseala,insatisfactii personale,complexe,greseli facute la tinerete,e.t.c

Cantareste lucrurile tu ,ptr. ca le traiesti si intreaba-te pe tine daca "un barbat insurat va divorta vreodata ptr. amanta??",nu pe altii care nu fac decat sa comenteze si sa categoriseasca fara a se uita in oglinda,acuzand datorita faptului ca se cred perfecti !

Nu sant ! niciunul dintre cei care te arata cu degetul acuzator! sant la fel de imperfecti ca toata rasa umana si supusa greselii numai ca nu au curajul sa o recunoasca niciodata ,dar categorisesc pe altii! nu pot decat sa-i comptimesc ptr. ca sant jalnici!

Mi s-au intors matele pe dos cand am vazut cata "intelepciune" pot poseda unii.Condamna ...crezandu-se mai buni.Dar raman doar creduli!





Bine exprimat,"fiecare isi traieste propria drama"!!!Imperfectiunile omului si brutalitatea vietii,vin si isi lasa amprenta in tot ceea ce tine de rasa umana!!Sa judeci un seaman este foarte usor,dar sa traiesti in locul lui,sa treci prin acelasi tumult nimicitor,debusolant,,este extrem de dificil,,caci,oamenii,nu vor accepta vreodata,sa se puna in locul celorlalti,considerandu-se superiori si calitativi!!
kudika_15804
Postat pe 21 Septembrie 2012 07:11
De la: kudika_15804, la data 2012-09-21 07:11:09
De la: kudika132368, la data 2012-09-21 04:23:05[quote name='G
Daaa...tu de ce intrebi pe altii?? tu nu stii ce ai de facut ?? ceee??...ai impresia ca cineva necunoscut si care habar nu are de nimic in ceea ce priveste relatia pe care o traiesti tu,te va califica pozitiv vreodata???
Toti oamenii isi traiesc propria drama,nefiind perfecti ! din diferite motive....dragoste oarba ,plictiseala,insatisfactii personale,complexe,greseli facute la tinerete,e.t.c

Cantareste lucrurile tu ,ptr. ca le traiesti si intreaba-te pe tine daca "un barbat insurat va divorta vreodata ptr. amanta??",nu pe altii care nu fac decat sa comenteze si sa categoriseasca fara a se uita in oglinda,acuzand datorita faptului ca se cred perfecti !

Nu sant ! niciunul dintre cei care te arata cu degetul acuzator! sant la fel de imperfecti ca toata rasa umana si supusa greselii numai ca nu au curajul sa o recunoasca niciodata ,dar categorisesc pe altii! nu pot decat sa-i comptimesc ptr. ca sant jalnici!

Mi s-au intors matele pe dos cand am vazut cata "intelepciune" pot poseda unii.Condamna ...crezandu-se mai buni.Dar raman doar creduli!





Bine exprimat,"fiecare isi traieste propria drama"!!!Imperfectiunile omului si brutalitatea vietii,vin si isi lasa amprenta in tot ceea ce tine de rasa umana!!Sa judeci un seaman este foarte usor,dar sa traiesti in locul lui,sa treci prin acelasi tumult nimicitor,debusolant,,este extrem de dificil,,caci,oamenii,nu vor accepta vreodata,sa se puna in locul celorlalti,considerandu-se superiori si calitativi!!


Exact ! mai clar nici ca se putea ! SUBSCRIU!
kudika132368
Postat pe 21 Septembrie 2012 12:30
probabil ca divorteaza doar atunci cand sotiile baga divortul!Tentatii sunt pentru toti si pentru femei si pentru barbati .Atunci cand intr-o relatie sunt probleme...unul dintre parteneri va incerca sa iasa din cuplu...insa nu este o regula pentru toata lumea....multi aleg sa sufere in tacere si sa-si poarte "crucea" la bine si la rau, pana ce moartea ii va desparti...
rondina
Postat pe 21 Septembrie 2012 12:58
De la: rondina, la data 2012-09-21 12:58:11probabil ca divorteaza doar atunci cand sotiile baga divortul!Tentatii sunt pentru toti si pentru femei si pentru barbati .Atunci cand intr-o relatie sunt probleme...unul dintre parteneri va incerca sa iasa din cuplu...insa nu este o regula pentru toata lumea....multi aleg sa sufere in tacere si sa-si poarte "crucea" la bine si la rau, pana ce moartea ii va desparti...


Este adevarat ce spui,numai ca cine face aceasta alegere,aceea de a-si "duce crucea",dupa...nu mai are dreptul sa se planga.A ales. Pina la moarte s-a auto-osandit,in concluzie nu mai merita a fi compatimit.
kudika132368
Postat pe 22 Septembrie 2012 02:49
De la: kudika132368, la data 2012-09-22 02:49:14
De la: rondina, la data 2012-09-21 12:58:11probabil ca divorteaza doar atunci cand sotiile baga divortul!Tentatii sunt pentru toti si pentru femei si pentru barbati .Atunci cand intr-o relatie sunt probleme...unul dintre parteneri va incerca sa iasa din cuplu...insa nu este o regula pentru toata lumea....multi aleg sa sufere in tacere si sa-si poarte "crucea" la bine si la rau, pana ce moartea ii va desparti...


Este adevarat ce spui,numai ca cine face aceasta alegere,aceea de a-si "duce crucea",dupa...nu mai are dreptul sa se planga.A ales. Pina la moarte s-a auto-osandit,in concluzie nu mai merita a fi compatimit.

Apoooii...este plin acest Forum de subiecte de genul...Parerea mea este ca asa suntem obisnuiti noi "oamenii" sa ne plangem mai mereu, iar asta ne ocupa tot acel timp, pe care l-am putea investi in cautarea unor solutii, in rezolvarea acelor probleme care ne-ar dezlega mainile de catusele tanjelii...E o onorabila traditie nationala se pare, mioriticul obicei de a ne plange peste tot si de tot..
rondina
Postat pe 22 Septembrie 2012 12:18
De la: rondina, la data 2012-09-22 12:18:46
De la: kudika132368, la data 2012-09-22 02:49:14
De la: rondina, la data 2012-09-21 12:58:11probabil ca divorteaza doar atunci cand sotiile baga divortul!Tentatii sunt pentru toti si pentru femei si pentru barbati .Atunci cand intr-o relatie sunt probleme...unul dintre parteneri va incerca sa iasa din cuplu...insa nu este o regula pentru toata lumea....multi aleg sa sufere in tacere si sa-si poarte "crucea" la bine si la rau, pana ce moartea ii va desparti...


Este adevarat ce spui,numai ca cine face aceasta alegere,aceea de a-si "duce crucea",dupa...nu mai are dreptul sa se planga.A ales. Pina la moarte s-a auto-osandit,in concluzie nu mai merita a fi compatimit.

Apoooii...este plin acest Forum de subiecte de genul...Parerea mea este ca asa suntem obisnuiti noi "oamenii" sa ne plangem mai mereu, iar asta ne ocupa tot acel timp, pe care l-am putea investi in cautarea unor solutii, in rezolvarea acelor probleme care ne-ar dezlega mainile de catusele tanjelii...E o onorabila traditie nationala se pare, mioriticul obicei de a ne plange peste tot si de tot..





"Rondina",eu personal,la viata reala ma refer ,cand in cercul meu de prieteni intimi ,a fost cineva care a intampinat un necaz,si a dorit sa mi se destanuiasca ca sa pooata primi un sfat,dupa ce am facut acest lucru,si totusi a ales raul cel mai rau din respectiva situatie,spunand clar ca asa simte sa faca,dar....dupa ceva timp vine iar cu aceeasi problema si o ia de la capat cu smiorcaielile pe aceeasi tema,stii ce ma facut,nuu..??? Am trmis-o foarte elegant la plimbare spunadu-i clar cu subiect si predicat ca isi merita soarta si sa nu mai caute solutii ,ptr. ca nu mai are si mai ales nu este in stare de a avea vointa necesara de a le pune in aplicare chiar daca ele exista inca. Asa ca ...i-am spus frumos ..."du-ti crucea.a fost alegerea ta si nu te mai plange ca asta vrei de fapt.situatia in care esti .si TU ai ales sa nu iesi din ea".
Dupa care am fost catalogata ca sant rece ,lipsita de compitimire si bla bla bla.
Pai ,ptr. ce sa o compatimesc??? ptr. prostia ei de a se complace intr-o situatie nashpa??? NU....sa fie sanatoasa si sa ma invidieze pe mine ca sant fericita.Asta i-am spus .Si am incheiat discutia.
kudika132368
Postat pe 23 Septembrie 2012 04:12
poate divorta de ce nu dar tu iti vei putea cladi fericirea pe nefericirea alteia?
trebuie sa asculti si ce are de spus sotia lui si atunci vezi ce faci
Giugudica
Postat pe 12 Februarie 2014 10:33
Stai linstita ca divorteaza si inca dupa 3 luni daca te iubeste,nu te lua dupa frustrate, dragostea conteaza!
kudika_26345
Postat pe 11 Iunie 2014 18:44
De la: kudika132368, la data 2012-09-23 04:12:42
De la: rondina, la data 2012-09-22 12:18:46
De la: kudika132368, la data 2012-09-22 02:49:14
De la: rondina, la data 2012-09-21 12:58:11probabil ca divorteaza doar atunci cand sotiile baga divortul!Tentatii sunt pentru toti si pentru femei si pentru barbati .Atunci cand intr-o relatie sunt probleme...unul dintre parteneri va incerca sa iasa din cuplu...insa nu este o regula pentru toata lumea....multi aleg sa sufere in tacere si sa-si poarte "crucea" la bine si la rau, pana ce moartea ii va desparti...


Este adevarat ce spui,numai ca cine face aceasta alegere,aceea de a-si "duce crucea",dupa...nu mai are dreptul sa se planga.A ales. Pina la moarte s-a auto-osandit,in concluzie nu mai merita a fi compatimit.

Apoooii...este plin acest Forum de subiecte de genul...Parerea mea este ca asa suntem obisnuiti noi "oamenii" sa ne plangem mai mereu, iar asta ne ocupa tot acel timp, pe care l-am putea investi in cautarea unor solutii, in rezolvarea acelor probleme care ne-ar dezlega mainile de catusele tanjelii...E o onorabila traditie nationala se pare, mioriticul obicei de a ne plange peste tot si de tot..





"Rondina",eu personal,la viata reala ma refer ,cand in cercul meu de prieteni intimi ,a fost cineva care a intampinat un necaz,si a dorit sa mi se destanuiasca ca sa pooata primi un sfat,dupa ce am facut acest lucru,si totusi a ales raul cel mai rau din respectiva situatie,spunand clar ca asa simte sa faca,dar....dupa ceva timp vine iar cu aceeasi problema si o ia de la capat cu smiorcaielile pe aceeasi tema,stii ce ma facut,nuu..??? Am trmis-o foarte elegant la plimbare spunadu-i clar cu subiect si predicat ca isi merita soarta si sa nu mai caute solutii ,ptr. ca nu mai are si mai ales nu este in stare de a avea vointa necesara de a le pune in aplicare chiar daca ele exista inca. Asa ca ...i-am spus frumos ..."du-ti crucea.a fost alegerea ta si nu te mai plange ca asta vrei de fapt.situatia in care esti .si TU ai ales sa nu iesi din ea".
Dupa care am fost catalogata ca sant rece ,lipsita de compitimire si bla bla bla.
Pai ,ptr. ce sa o compatimesc??? ptr. prostia ei de a se complace intr-o situatie nashpa??? NU....sa fie sanatoasa si sa ma invidieze pe mine ca sant fericita.Asta i-am spus .Si am incheiat discutia.

rondina
Postat pe 11 Iunie 2014 21:05
Uneori divorteaza. Si nu neaparat pt amanta ci divorteaza pentru ca vrea sa repare greseala de a fi alaturi de femeia nepotrivita. Daca amanta vrea sa se maguleasca, sa creada ca ea e motivul...
Alteori nu divorteaza si face tot ce-i sta in putere sa isi multumeasca nevasta, sa nu divorteze ea, daca afla cumva... Acest barbat inseala pe toata lumea, de ce sa faca amanta exceptie?!
Alteori nu divorteaza, el paraseste, pleaca pur si simplu... cand un loc, o persoana, ori chiar un grup de persoane (un copil ori doi ori mai multi) ii sta in coasta, el pleaca fara remuscare, isi ia viata de la capat, sugestionandu-se ca asa trebuie sa fie, cu formule ale lipsei de constiinta ori scrupule gen "fiecare are doar o viata..." "a gresi e omeneste..." etc
Daca la un moment dat nevasta divorteaza, cu atat mai bine, se reglementeaza o situatie de fapt.
In concluzie, amanta este doar un substitut, ori o scuza, niciodata nu e altceva decat surogat. Ca uneori este un surogat ce iti da satisfactii, este o intamplare subsidiara...cauza si efectul nu sunt in stransa legatura cu amanta ci cu nevasta, cand un barbat divorteaza.
maybe
Postat pe 12 Iunie 2014 15:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tatonare 6 De la: PussycatLiz 28 Septembrie 2010 19:53
INDECISA 11 De la: Romina_Mihaela_Alionte_1 8 Februarie 2013 22:12
Majorat 12 De la: elaa 6 Februarie 2013 12:58
medicament pentru suflet 12 De la: simy_sim 15 Noiembrie 2012 19:01
EL sau MAMA??? 11 De la: pamela_1 17 Iunie 2009 12:53