Setari Cookie-uri

Barbat FARA fantezii sexuale...PLZ HELP!

stai ca nu m-am facut inteles... eu sunt sotul... cel cu fantezi, cel plin de viata.... de sotia mea este vorba, ca nu stie sa viseze, nu stie sa sarute vantul, nu stie sa alerge in ploaie...cat despre defect ce sa spun, da poate asa gandeste si ea despre mine ca sunt defect , prea plin de viata, prea plin de iubire .. prea copil uneori .,.. si am 37 de ani
EMI_89RO
Postat pe 10 Aprilie 2010 13:43
Am avut si eu problema asta. Am stat 2 ani cu tipu'...dar am incercat sa'l educ. Si cat de cat am reusit. Il "incingeam" in locurile cele mai nepotrivite. Spre exemplu, odata am oprit liftul. S'a speriat...dar "l'am linistit" si sus in camera cand am ajuns, omu' s'a dezlantuit...Sau in masina. Tre' sa gasesti si tu locuri incitante. Si comunicarea e cea mai buna solutie...dar daca e atat de incapatanat, nu ai ce face. Probabil solutia e sa'l prinzi in locuri incitante si sa'i oferi si lui sansa de a arata ce este...UN BARBAT! Fa'l sa se simte bine in pielea lui, complimenteaza'l. Fii sclava lui.

...Sau poate omu' chiar are probleme. In situatia asta...altu'. Nu e singuru' cu atarnatoare. Poate o sa gasesti pe cineva care'l va depasi in toate punctele de vedere.
Ce sa zic...bafta cu tipu', daca nu, bafta cu altu'.
LeashedEvil
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:15
Hm am citit cu multa atentie postarea ta,,,pt ca oarecum m-am regasit in ea,,,,parerea mea este sa nu il lasi,,,uite acum trei ani am cunoscut un barbat in adevartul sens al cuvantului,,,este un barbat puternic frumos mai in varsta ca mine cu o personalitate dura dar cu o inima de aur,,,,de fiecare data cand ma uitam la el ma gandeam oare cum din atatea femei ma ales pe mine o fata simpla,,,,,ca sa nu mai vorbesc de viata sexuala,,,plina de inhibitii fara sa fac ceva gresit pt ca ma gandeam ca ma vede d-zeu,,,,foarte credincioasa de altfel ,,,pentru mine sexul insemna o pozitie anume iar pentru el era o adevarata arta,,,,prima oara am crezut ca ma lasa,,,poate am fost o provocare,,,,,a avut rabdare si m-a invatat multe,,,oamenii se mai schimba,,,,cel putin eu acum ,,,,,mai rad de el si ii spun ca am ajuns sa ii dau lectii,,,in gluma normal ,,parerea mea este sa mai incerci ,,,,,totul este posibil
ghiuzelim
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:25
De la: EMI_89RO, la data 2010-04-10 13:27:27frumos subiectul, dar poate scapam ce este mi important, daca asa este felul lor, niciodata nu se vor schimba, sunt casatorit de 11 ani , pana intr-un punct pot spune ca sunt fericit, am un copil, ... poate si o fire mai nebuna.. imi place sa visez, sa zbor sa plutesc.. sa iubesc....sa fac dragoste si sex... chiar daca unie spun ca sunt lucruri diferite, .. dar nu am reusit sa-mi schimb sotia. este o fire cam ciudata pot spune.. cat despre sex.. plafonata si gandeste ca o femeie din anii comunismului, i-am cumparat si vibrator pentru a mai anima relatia, .. am facut chiar si swing cu un cuplu.. dar degeaba... deci nu va mai amagiti singuri ca se vor schimba .. asa le este firea ..asa vor ramana.. mai glumeam cu cineva ca au defect de fabricatie la soft,..


Poate ai tu defect de fabricatie la soft ...Daca la tine o relatie "se animeaza" cumparand un vibrator, habar n-ai ce-i aia relatie in adevaratul sens al cuvantului.
Daca vreti sa animati realtia mai iesiti naibii in lume, mergeti undeva, gasiti-va un nou hobby impreuna, etc o relatie nu se bazeaza numai pe sex si vibratoare si swing-uri!
S-a intors lumea cu susul in jos sau nebunii au sarit gardul??
Ca vad ca din ce in ce mai frecvent normalitatea devine anormala si invers!!
Toti obsedatii si deviantii se considera normali si-i cred pe aia normali ca fiind anormali!
Dati-o naibii cu sexul vostru cu tot. Tot un act mecanic e , tot aceeasi finalitate are: descarcarea tensiunii sexuale ptr o anumita durata de timp, indiferent de pozitia in care il faci, de durata, de swing-uri sau de vibratoare. Si atunci la ce sa te maimutaresti in atatea feluri si sa te cobori sub demnitatea umana, la stadiu de animal?? Din pacate intrebarea e retorica, multe persoane se comporta ca niste animale si sunt ramase la stadiul asta nu numai din punct de vedere sexual.
Si nici macar animalele nu fac atatea perversiuni ca oamenii! Creier bolnav si degenerat-asta e singura explicatie.

Inteleg ca poate e plictisitor sa faci sex in aceeasi pozitie de fiecare data, dar totusi, de aici pana la perversiuni si swing e cale lunga! Ce dracu, suntem oameni sau animale obsedate??
Nu mai acuzati pe altii de concepti invechite si comuniste. Invechiti sunteti voi. Ba chiar primitivi. Exista o multime de lucruri care se pot face intr-un cuplu in afara de sex!
Si, mai in gluma mai in serios, dependenta de sex e chiar o afectiune si se... trateaza!
Si da, daca esti dependent de sex, partenerul/partenera trebuie sa fie la fel.
Insa ptr unii sexul nu are atata importanta incat sa fie principalul criteriu de a mentine/ incheia o relatie. Cata imaturitate la unii.
bgd74
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:30
macar sa fi iesit tu pe jumatate cat am iesit eu , ..in lume.. da si cred ca sexul este temeila casniciei ..sau probabil te simti cu musca pe caciula, te simti si tu cu softul defect..
de plimbat m-as plimba daca as avea cu cine.. de visat as visa daca as avea cu cine.. in cuplu dac anu mai exista sex exista decat obligati de contract....sexul te face sa visezi , sa plutesti .. sa iti iubesti mai mult partenera... sexul te face sa fi mai bun.. , sexul te face .. daca sti sa-0l fci.. dac anu , decat poti spune ca se pot face atate fara sex?..cum poti sa te plimbi cu sotia de mana faca sa ii simti pulsul sau tremurul?.. cum poti saruta sotia fara sa simti cum treszare si te excita asta .. daca acestea nu sunt .. ce mai este intr-un cuplu?.. gatitul spalatul si adusul banilor?.. cum poti iesti la o serata, discoteca sa tdansezi cu sotia .. fara sa simti ca plutesti .. ca apoi sa urmeze o seara romantic asi plina de iubire?.. tu spui ca eu sunt defect?...sigur te regasesti si tu in aceias ipostaza.. , poate ai o sotie mai plina de viata .. mai visatoare si tu .. acum cauti sa te scuzi .. , eu nu acuz pe nimeni ..doar am spus ca o persoana nu se poate schimba.. doar atat .. . si sa sti ca sexul ramane de baza intr-o casnicie...de
EMI_89RO
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:41
De la: EMI_89RO, la data 2010-04-10 14:41:50macar sa fi iesit tu pe jumatate cat am iesit eu , ..in lume.. da si cred ca sexul este temeila casniciei ..sau probabil te simti cu musca pe caciula, te simti si tu cu softul defect..
de plimbat m-as plimba daca as avea cu cine.. de visat as visa daca as avea cu cine.. in cuplu dac anu mai exista sex exista decat obligati de contract....sexul te face sa visezi , sa plutesti .. sa iti iubesti mai mult partenera... sexul te face sa fi mai bun.. , sexul te face .. daca sti sa-0l fci.. dac anu , decat poti spune ca se pot face atate fara sex?..cum poti sa te plimbi cu sotia de mana faca sa ii simti pulsul sau tremurul?.. cum poti saruta sotia fara sa simti cum treszare si te excita asta .. daca acestea nu sunt .. ce mai este intr-un cuplu?.. gatitul spalatul si adusul banilor?.. cum poti iesti la o serata, discoteca sa tdansezi cu sotia .. fara sa simti ca plutesti .. ca apoi sa urmeze o seara romantic asi plina de iubire?.. tu spui ca eu sunt defect?...sigur te regasesti si tu in aceias ipostaza.. , poate ai o sotie mai plina de viata .. mai visatoare si tu .. acum cauti sa te scuzi .. , eu nu acuz pe nimeni ..doar am spus ca o persoana nu se poate schimba.. doar atat .. . si sa sti ca sexul ramane de baza intr-o casnicie...de

De acord frate, sexul este de baza, dar nu perversiunile. Eu la asta ma refeream. Si daca iti iubesti atat de mult sotia cum poti s-o pui in rolul de wc ambulant la asa zisul "blowjob"??Sau altele...
Eu nu neg ca exista persoane care insista mai mult pe partea fizica si persoane care insista mai mult pe partea spirituala, intelectuala intr-o relatie. Eu de ex apreciez mai mult o persoana daca pot avea discutii inteligente cu ea, daca suntem pe aceeasi lungime de unde si ne intelegem aproape de la sine, decat daca stie sa-mi faca sex oral bine insa nu poate sa lege doua vorbe in rest.
Si, de la o varsta incolo, oricum ai da-o, sexul trece pe planul 2. Daca altceva nu poate mentine relatia, ea esueaza mai mult ca sigur.
La o anumita varsta, in tinerete, da, e normal sa incerci sa experimentezi orice cu oricine insa eu n-as aprecia atat valoarea perversiunilor sexuale intr-o casatorie. Ptr perversiuni exista curvele. Sotia nu e o curva, nu?
Oricum, asta e doar parerea mea. Perversiunile nu sunt compatibile cu dragostea adevarata. Dar fiecare cu conceptiile lui.
bgd74
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:47
am trecut si eu prin asa ceva...si sincer iti spun ca daca intro relatie nu gasesti ceea ce ai nevoie din toate p.d.v. atunci mai bn o lasi balta...oamenii se skimba in timp,dar in ceea ce priveste relatiile sexuale nu stiu ce sa spun...poate e prea e gosit si se gandeste numai sa se simta el bine.eu am fost cu un barbat mai mare ca mn cu 9 ani si la fel ca si tine nu aveam preludiu apai ce sa mai vorbim de alte lucruri..zi de zi aceiasi pozitie si deja la un mom dat te saturi....ac sunt cu un baiat extraordinar..vorbim tot kiar si despre sex...si inainte si dupa...ne intrebam unu pe altu daca nea placut sau cum am vrea sa fie data viitoare...intro relatie e foarte importanta comunicarea .........mai bine renunta vorba tuturor de pe forum vei ajunge sati para rau ca ai tras atata timp pt nik...;)
sweetlove
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:55
nu cred.. , sexul decat ne tine tineri , da.. este si cum spui tu , .. dar ce ai zice daca sotia nu ar mai fi multumita de tine, si ti-ar propune sa incercati cu un alt cuplu?.. nu ai mai iubio?.. ce parere ai despre femeile maritate, si despre barbati insurati care calca stramb?.. cine este de vina ei ?... , nu cred.. de vina sunt jumatatile de acasa care nu i-au acceptat asa cum sunt . de vina sunt ce-i de acasa caci nici macar nu au incercat sa fie alaturi de ei sa viseze.... da poate sexul trece pe planul doi .. dupa o varsta.. undeva dupa 50-60 de ani .. dar pana atunci ... el ne face sa ne simtim tineri ...cine vrea sa se simta.....atata timp cat nu ai intelegere la pat.. restul este minciuna.. de ex. familie...se iubiesc se respecta..el nu o multumeste pe ea.. ea este sotia ideala, nu ii iese din cuvant..dar organismul la un momendat ii va cere.. si in casa va fi sotia model.. apoi isi va afce pe cineva doar pentru sex.. si daca nu se tresezte cel de acasa.. o va pierde..... sexul nu este o perversiune.. Dumnezeu ne-a inzestrat cu iubire cu fantezi sexuale..cu dragoste.. ele leaga cuplul...cum poti dormi in pat cu o femeie sau invers cand nu mai ai nici o atractie sexuala?sau si asta e perversiune sa ai atractie sexuala fata de sotia ta, cum poti dormi in pat cu cineva fara macar sa-l atingi sa-l saruti..deci chiar de iti place sau nu .. totul se rezuma la sex, .. te cerci in timpul zilei .. seara sexul va impaca.... mergi undeva la munte ....totul e frumos.. dar cand seara mergi in camera de hotel.. si dupa un dush.. .. totul devine si mai divin.....
Da poate si eu sun defect.. prea leg totul de atractie.. de sex de iubire ..de mangaiere.. pentru ca asta imi doresc .. pentru ca cred ca acesta este cel care tine legatura stransa intr-un cuplu
EMI_89RO
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:01
Draga mea,
eu cred ca lucrurile nu sunt chiar atat de grave, desi ai fost cat se poate de retinuta in detalii, ceea ce este si normal, insa la cei 32 de ani ai sai, banuiesc ca stie ce-i place unei femei si cum sa o faca sa se simta bine.
Poate ca lipsa imaginatiei cum spui tu sau mai degraba retinerea lui poate avea radacini in vreo relatie anterioara. Dar, cu timpul, lucrurile se rezolva de la sine, vei vedea.
doina_catalina
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:06
Observ ca se deviaza de la subiect.Daca cineva isi spune opinia vine un clevetitor cu...comentarii de genul:"s-a inventat "punctul",si "virgula", si "punctul si virgula", si semnul ,si ,si s-a mai inventat ,si aia ,si cealalta...".Pana la urma suntem pe un forum,iar internetul nu cere un limbaj maret...Fiecare dintre noi poate scrie asa cum doreste(este adevarat caci modul in care scriem,stilul lasa o amprenta asupra celorlalti cu privire la personalitatea noastra dar stiti proverbul ala: "Nu judeca o carte dupa coperta!").Vad ca va impiedicati de comentariile altora incercand sa le demontati,apeland chiar si la nimicuri,lucruri insignifiante-voi -cei care va bateti cu pumnul in piept ca sustineti democratia- nu-i lasati pe altii sa vorbeasca !!! Evident ca se poate manifesta o dezaprobare cu privire la posturile precedente dar in limita bunului simt si in mod diplomatic,obiectiv si concret. Pana la urma daca intram si vrem sa comentam,suntem datori sa ne mentinem in tema,nu sa deviem de la subiect.

Si ca sa nu ma abat de la problema,as vrea sa-ti spun,draga Mysticwitch,ca libera comunicare ajuta.Nu prea sustin aceste pareri nonverbale,virtuale,caci se creaza confuzii,au loc abateri de la subiect,in plus oamenii te si judeca pe langa faptul ca unii vor sa te ajute.Cel mai bine e sa nu te mai ascunzi in spatele monitorului cerand sfaturi cu privire la viata ta intima...si sa mergi direct la cauza...sa-i spui logodnicului tau ce te deranjeaza...ce ai vrea...sa fii ferma,sa discutati serios,calm,sincer.In plus,ai mai putea apela la oameni de specialitate cum sunt consilierii de cuplu,ori poti sa te intalnesti cu prietenele tale si sa discutati verbal,fata in fata,la o cafea,poate...caci e fals rationamentul cum ca oamenii din afara,care nu cunosc niciun amanunt judeca mai bine lucrurile.Pentru ca un om sa-ti dea un sfat bun,folositor,fara echivoc prea mare trebuie sa te cunoasca putin,sa existe o relatie cordiala intre voi,sa-i pese cumva. Oricum,fa ce simti,ce-ti dicteaza latura ta spirituala.Important e sa nu ai regrete,dezamagiri si sa poti privi in urma fara sa strangi din ochi !

Dupa-amiaza insorita !
kudika037711
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:07
si eu am o astfel de problema dar cred ca e putin mai grav.pt el sexul nu are importanta,zice el.de iubit ma iubeste i-am spus ac nu vreau sa traiesc asa toata viata,si ca o sa ma piarda,se apuca si plange ca nu vrea sa am piarda, sau altadata se enerveaza ce :daca te f** esti fericita aia inseamna fericirea pt tine?noi face sex odata la sapt sau odata la 2 sapt sau trecut si aproape 2 luni odata.eu nu am tretentii la fantezii sau la nush ce ca am vazut nici lenjeria sexy nu il incita nici nimic ma apuc sa-l mangai zice sa ma opresc ca-l gadil .eu am 27 de ani el 28 suntem impreuna de 1 an jumate.eu arat f bine nu are de ce se plange,nu are nici complexe adica nu vad ce complexe ar avea tot timpul il laud ca e frumos ca arata bine ca ....tot.probabil se autocenzureaza excesiv isi reprima orice fel de ganduri de acest gen,nush ce sa zic!am ajuns la concluzia ca are niste blocaje mentale.si nu vrea sa treaca peste ele.am incercat sa disc sa-i fie mai usor sa-l fac sa inteleaga ca e un lucru f normal......i-am dat ex "daca sexul intr-o casnicie ar fi doar ca sa faci copii atunci hai sa face de 2 ori in 50 de ani ca vrem 2 copii si gata!" .de psiholog nici nu se pune disc ca:"aia is doar ca sa iti ia banii" pe langa ca daca nu disc cu mine cu o pers straina nici atat nu va vb.
sincer e un om special si nu vreau sa renunt la el,pe 21 august avem nunta.......e un om minunta dar e.......f rece si cand ma ia in brate si imi spune ca ma iubeste il simt ca pe o masina,defapt am ajuns la concluzia ca nu l-am vazut niciodata entuziasmat de ceva,decat cand spune ca isi pune motor puternic pe masina
dar sa traiesc toata viata sa ma rog de el cand sunt atatia care si-ar dori sa fie in locul lui......
ma doare........direct ma doare
poate imi dati voi vreo idee inafara de a-l lasa
herminairina
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:13
Buna, este greu de dat un sfat.. poate o sugestie..dar decizia tot a ta este in ce ve-i face..
ce sa spun....totul este de compromis.. cat de multe faceti amandoi .... fara jena.. la un moment dat ai sa incepi sa te masturbezi .. .. si atunci cand nu ai s amai suporti ai sa iti faci pe cineva .. doar pentru sex..
este inevitabil.. cine spune ca nu este asa .. sutem oameni .., inzestrati cu simturi , cu dorinte.... si eu cam trec prin situatia ta de 11 ani .. dar asta e ... merg inainte.. Acum consider ca e prea tarziu sa mai sper ca se mai schimba ceva .. sau sa mai schimb ceva in viata mea....incearca si fati lumea ta .. in care visezi , razi , plutesti , in care cerul este verde si iarba albastra.... si asta iti va da putere ma mergi mai departe...
EMI_89RO
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:27
De la: EMI_89RO, la data 2010-04-10 15:27:40Buna, este greu de dat un sfat.. poate o sugestie..dar decizia tot a ta este in ce ve-i face..
ce sa spun....totul este de compromis.. cat de multe faceti amandoi .... fara jena.. la un moment dat ai sa incepi sa te masturbezi .. .. si atunci cand nu ai s amai suporti ai sa iti faci pe cineva .. doar pentru sex..
este inevitabil.. cine spune ca nu este asa .. sutem oameni .., inzestrati cu simturi , cu dorinte.... si eu cam trec prin situatia ta de 11 ani .. dar asta e ... merg inainte.. Acum consider ca e prea tarziu sa mai sper ca se mai schimba ceva .. sau sa mai schimb ceva in viata mea....incearca si fati lumea ta .. in care visezi , razi , plutesti , in care cerul este verde si iarba albastra.... si asta iti va da putere ma mergi mai departe...
niciodata nu e prea tarziu,,,crede-ma am cunoscut un barbat super care avea aceiasi problema ca a ta,,,viata poate fi mult mai frumoasa,,,daca stii ce sa faci,,,,,
ghiuzelim
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:32
De la: EMI_89RO, la data 2010-04-10 15:01:42nu cred.. , sexul decat ne tine tineri , da.. este si cum spui tu , .. dar ce ai zice daca sotia nu ar mai fi multumita de tine, si ti-ar propune sa incercati cu un alt cuplu?.. nu ai mai iubio?.. ce parere ai despre femeile maritate, si despre barbati insurati care calca stramb?.. cine este de vina ei ?... , nu cred.. de vina sunt jumatatile de acasa care nu i-au acceptat asa cum sunt . de vina sunt ce-i de acasa caci nici macar nu au incercat sa fie alaturi de ei sa viseze.... da poate sexul trece pe planul doi .. dupa o varsta.. undeva dupa 50-60 de ani .. dar pana atunci ... el ne face sa ne simtim tineri ...cine vrea sa se simta.....atata timp cat nu ai intelegere la pat.. restul este minciuna.. de ex. familie...se iubiesc se respecta..el nu o multumeste pe ea.. ea este sotia ideala, nu ii iese din cuvant..dar organismul la un momendat ii va cere.. si in casa va fi sotia model.. apoi isi va afce pe cineva doar pentru sex.. si daca nu se tresezte cel de acasa.. o va pierde..... sexul nu este o perversiune.. Dumnezeu ne-a inzestrat cu iubire cu fantezi sexuale..cu dragoste.. ele leaga cuplul...cum poti dormi in pat cu o femeie sau invers cand nu mai ai nici o atractie sexuala?sau si asta e perversiune sa ai atractie sexuala fata de sotia ta, cum poti dormi in pat cu cineva fara macar sa-l atingi sa-l saruti..deci chiar de iti place sau nu .. totul se rezuma la sex, .. te cerci in timpul zilei .. seara sexul va impaca.... mergi undeva la munte ....totul e frumos.. dar cand seara mergi in camera de hotel.. si dupa un dush.. .. totul devine si mai divin.....
Da poate si eu sun defect.. prea leg totul de atractie.. de sex de iubire ..de mangaiere.. pentru ca asta imi doresc .. pentru ca cred ca acesta este cel care tine legatura stransa intr-un cuplu
de acord cu tine sexul e temelia,,,,nu ai cum sa stai cu un barbat care nu te face sa simti nimik,,,,eu pun sexul pe primul loc pentru ca degeaba te simti bine in compania lui daca la pat ,,,,,e,,,,,,,,,,,,,,,,,,,eu am lasat pe cineva pentru lucrul asta si nu imi pare rau ......sunt atatia barbati si atatea femeii pe lumea asta,,,,,,dar e parerea mea
ghiuzelim
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:34
Ideea e urmatoarea: a trecut numai un an de cand sunteti impreuna, inchipuie-ti inca 20 de ani in acelasi stil mecanic....din cate inteleg,barbatul nu e maleabil DELOC..... iar intr-o casnicie, oricat de cumsecade si de luptator ar fi barbatul, sau femeia, au loc discutii contradictorii....care ajung sa te macine, sa te supere....iar supararea aceasta e, i majoritatea cazurilor, alinata, diminuata, de PAT. Iar daca intr-o asemenea situatie, nici asta nu exista.....atunci cred ca ar trebui sa pui in balanta multe aspecte inainte de a face pasul spre casatorie. Traiesc cu acelasi barbat de 8 ani, de 2 ani ne-am casatorit. Si pot spune ca dupa o partida reusita, altfel comunicam si reusim sa dam o nota de optimism problemelor noastre....
Sper ca in cele din urma sa iti fie bine.
Cu mult drag.
MONIQUENIS
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:43
Iar intr-o relatie trebuie sa faci compromisuri ca sa mearga bine, deoarece fiecare persoana are propria viziune asupra ceea ce o inconjoara.Iar el, daca te iubeste cu adevarat si ii este destul de clar ca ai fantezii si ca ti-ar place sa fii tratata altfel, eu zic ca ar trebui sa se incerce cel putin sa iti faca pe plac...si in fond cine stie? poate ca i-ar chiar place.....parerea mea.
MONIQUENIS
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:46
draga mea religia sau invatatura de acasa nu are nimic de aface cu sexul.sexul si dorintza sexuala vin din interiorul fiecaruia.hai sa o luam si aftfel daca te-ar pune in toate stilurile posibile nici asa nu cred ca ti-ar place ,sa vii obosita de la servici si sa te ia la sex gindeste-te putin.daca chiar vrei sex de sex ia-ti un amamt chiar numai pt sex si vorba aia unul de f....altul de malai te pup pa
armisa
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:52
eu am 20 si el are 30 ,avem 4 ani impreuna,la inceput ne-am iubit ca in povesti,dar acum de multe ori si eu sunt refuzata.....daca ii mai spun si de fantezii.. ar fi in stare sa ma incuie in baie :)) ce zodie e prietenul tau ?
ThebestOana
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:58
Orice om normal are fantezii,doar ca unii dintre noi din anumite motive nu le facem cunoscute .Am convingerea ca cel de langa tine are cel putin o dorinta ascunsa,dar si o teama de a si-o exprima.Pana el se va decide ,te poti schimba tu...multe se petrec doar in mintea noastra,ajung 2 minute de preludiu pentru o minte sanatoasa.In aceasta era a vitezei e bine sa ne adaptam.Incearca sa te cronometrezi cate cuvinte poti spune in 2 minute...sau cate idei te bantuie in 2 minute...Adaptabilitatea e o caracteristica a inteligentei.
abrry_s
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:10
De la: miss_darine, la data 2010-03-14 18:46:59Cauza? Firea lui traditionalista sau lenesa este problema si ai avut tu nenorocul sa intalnesti opusul tau! Parerea mea este ca te lupti cu morile de vant si problema se va agrava pt tine, pt ca el nu se va schimba in veci!





singura solutie e KAMA SUTRA cititi-o... incercati sa o intelegeti si apoi la traeba!
dnirinel
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:33
daca tu consideri ca acest lucru te ar face nefericita la un moment dat nu ai de ce sa ti irosesti tp.Nu se merita sa ti pierzi buna dispozitie din cauza lui.
kudika015138
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:41
important este ce iti doresti tu.daca chiar vreti sa va casatoriti atunci...mai mediteaza.Il iubesti asa cum este insa ii lipseste ceva.-fanteziile.Cu timpul ai sa devi plictisita si obosita si ai sa ajungi sa...iti cauti fericireA in alta parte...Chiar vrei sa faci asta?E clar...oamenii nu se schimba decat in aparente...intr-un final isi reiau vehile lor obiceiuri...asa ca...
Decat sa te lupti...cu cineva careare viziuni diferite mai bine...cauta pe cineva care e ca tine.Ai sa fii mult mai fericita in felul acesta.E adevarat e mult mai comod sa te trezesti...dimineata langa cineva...cu care te simti in siguranta...insa e si mai important k in acea dimineata sa fii fericit...
Vor fi ...multe dimineti...in care va trebui sa te trezesti...asa ca mai reflecteza daca poti sa faci asta..daca poti sa stai langa cineva fara sa fii ferict in totalitate....
barbie78
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:58
De la: MONIQUENIS, la data 2010-04-10 15:46:32Iar intr-o relatie trebuie sa faci compromisuri ca sa mearga bine, deoarece fiecare persoana are propria viziune asupra ceea ce o inconjoara.Iar el, daca te iubeste cu adevarat si ii este destul de clar ca ai fantezii si ca ti-ar place sa fii tratata altfel, eu zic ca ar trebui sa se incerce cel putin sa iti faca pe plac...si in fond cine stie? poate ca i-ar chiar place.....parerea mea.



Fericirea e sa fii tu insuti,sa iubesti persoana care te face fericit si pentru care faci cat mai putine compromisuri,pentru care trebuiesa te minti cat mai putin-in ceea ce o priveste,si mai ales ,in ceea ce te priveste...fericirea e sa ai dreptate in ceea cete priveste,pentru ca nu poti avea dreptate in privinta altuia...Fericirea e sa inveti langa tine,sa-ti placa sa inveti,langa persoana iubita...nu sa faci compromisuri...
barbie78
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:04
Cred ca ai rasuflat usurat cand ai vazut ca femeile " te ajung din urma" dupa cum spuneai. Oricum pana la urma ai dat in misoginism. Indiferent de sex, dorintele sunt aceleasi, doar ca acum te uimeste libertatea de a gandi si de a simti la femei. Chestia cu procrearea este foarte primitiva, si pe noi ne diferentiaza fata de celelalte specii dorinta, gandirea....
kudika018171
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:08
a fost o replica data lui bgd74
kudika018171
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:10
Nu vine sacul la moara,pai atunci vine moara la sac!
Ce sa-i faci?Cateodata trebuie sa actionam si noi,chiar daca ne place sau nu.
Daca tii prea mult la el,nu renunta,insa lupta sa il aduci acolo unde vrei tu,fara sa-i dai impresia ca vrei sa-l schimbi.
Va vedea in timp daca ii este mai bine sau nu ,cu noua "schimbare".Nici nu isi va da seama ca s-a intamplat asta!
Trebuie sa-l iei incet,sa ai rabdare,sa suferi,si la urma o sa ai parte si de satisfactie;insa toate acestea necesita timp si iesiri nervoase!Stiu..
Si aici,sincer,mi se pare o interventie a inhibismului,ceea ce nu e atat de grav.Pe om il poti dezobisnui de la vechile obiceiuri doar daca "ii bagi pe gat" unele chestii,dar fara a-si da seama..Si asta implicand si vointa sa..
Daca vrei sa folosesti jucarii,dar stii ca nu-i plac,incearca sa-l surprinzi pur si simplu,si sa-i arati ce-ti place.Probabil,asta il va face sa inteleaga ca toate aceste fantezii te fac fericita intr-o anumita masura.
I-ai mana si pune-i-o acolo unde o vrei tu sa fie;o sa vada ca iti place,si nu o sa fie atat de idiot inca sa se schimbe..
Arata-i ce-ti place!Spune-i tot timpul!

Si daca in final o s-o tina cu asta,ii replici frumos cum ca mai bine ar fi daca ar sta cu una ca el;poate asa o sa-si vada reactiile,personalitatea,si poate tot asa,va simti ce simti tu!


Multa bafta!
vss
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:12
De la: danytza_curl, la data 2010-04-10 11:53:41Buna!..m-a pus pe ganduri topic-ul tau....Si eu trec prin aceeasi problema..sau, ma rog, aproximativ..O singura chestie vreau sa te intreb: ce zodii sunteti? Eu am inceput sa ma gandesc ca nu suntem compatibili..si adevarul e ca peste tot scrie k nu suntem..

Compatibilitatea intre parteneri.....are foarte putina spre deloc legatura cu compatibilitatea intre zodii.
Zodiacul iti da baza, terenul pe care s-a format personalitatea persoanei. Pe langa aceasta baza au mai aparut in relatie cu viata si oamenii...capacitati si abilitati care apartin clar altor zodii. Compatibilitatea iti spune doar daca la nastere era compatibil cu tine sau tu erai la nastere compatibila cu el. Dupa 20-30 de ani de evolutie......ce a fost atunci e foarte posibil ....daca nu sigur , schimbat in masura mai mare sau mai mica.
Persoana perfect compatibila nu exista. Persoana compatibila......e deasemenea greu de gasit.
Pa langa aspectul compatibilitatii.....mai este si alt aspect....complex.
Urmarind comaptibilitatea zodiacala....scapi din vedere calitatile care ii imbunatatesc personalitatea fata de zodia din care face parte. S-ar putea sa fie un reprezentant extrem de slab al zodiei sale......insa in acelasi timp o persoana care a adunat o gramada de calitati de la celelalte zodii.
Cand ai nevoie de studiul compatibilitatii, de studierea defectelor celuilalt......e un semn important in relatie.
Cauti suport in cunostrere....ca sa justificiceva la care te gandesti de o vreme: sa renunti.
Ca renunti sau continui.......fa o alegere libera. Fara motive....fara suport.
Compatibilitatea voastra exista......doar ca fiecare urmareste ca celelalt sa fie compatibil cu el.
Compatibilitatea este un loc in evolutia cuplului unde ambii parteneri comunica fluent, prin toate mijloacele.
Insa atat timp cat unul cauta incompatibilitati.....e foarte probabil sa gaseasca prin aceasta metoda.....compatibilitati. Pur si simplu nu le cauti. Zodiacul e raspuns pentru cei care nu vreau raspunderea deciziei personale. Alege cu gandul la fericirea voastra, cu gandul la familie fericita, cu gandul la drum comun si armonie. Daca mintea cauta solutii pentru asa ceva........alegerea e simpla pentru ca apare ca fiind cea mai buna optiune. E poasibil sa alegi fericirea separata....sau comuna.
Indiferent ce alegi.....e cea mai buna alegere pentru obiectivele propuse. Garantat.
Cand vrei unul compatibil....fii sigura ca vei gasi doar incompatibili care ulterior in relatia cu tine devin compatibili.....sau nu. Dapinde de cat de mult doresti si doreste sa fiti compatibili. Nu de zodii!
catyboy69
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:34
Nu va potriviti.
kudika075442
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:57
si eu ma trecut prin asa ceva.stiu cum e.dar in timp totul s-a rezolvat.acum e totul perfect.am un om deosebit din toate punctele de vedere.acum chiar facem dragoste!!!
razelm
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:32
E frumos sa ai un barbat dispus sa lupte pentru femeia iubita, dar e urat sa fie dispus sa o iubeasca doar daca e asa cum vrea el. Daca te-ar iubi mai putin egoist (nu contest ca te iubeste) ar face si el niste compromisuri, ca o partda de sex mai altfel nu i-ar distruge viata. Si pe tine te-ar face fericita. Nu asta e ideea? Nu te casatori, o sa regreti sau o sa o faci degeaba. Adica vei divorta, la un moment dat.
kudika120283
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu am facut-o de 2 ani ... 116 De la: roxana_marius 29 Iunie 2009 03:39
ce va atrage la corpul unui baiat? 72 De la: marco918 20 Ianuarie 2010 02:11
swingers romania 22 De la: Yharr 20 Noiembrie 2011 16:37
Cum sa ajungem la sex? 370 De la: d33a89 18 Iulie 2011 16:40
Va rog...HELP 29 De la: catalina69 1 Noiembrie 2009 21:43