Setari Cookie-uri

Imi vine sa sparg pereti cu capul.Sunt o idioata ce face doar alegeri proaste

Povestea e simpla in realitate,doar in sufletul meu e un razboi de sentimente.M-am indragostit.M-am indragotit ca o idioata,de un tip foarte ocupat,om de afaceri si asa mai departe.Cand suntem impreuna e totul perfect..in rest,nu am cu cine discuta.Respinge mereu apelul,suna el dupa ceva timp,problemele lui sunt pe primul plan si mi le povesteste..problemele mele nu conteaza.Nu reusesc sa ii zic vreodata ce simt,ca ma simt singura,ma simt ca o proasta care mereu are o vorba buna si la care se gaseste intelegere.Sunt singura mereu cand nu ar trebui sa fiu..de 8 martie a fost extrem de ocupat,ca de obicei,nu mi-a urat nici macar un "la multi ani"sec.A promis in schimb ca se va revansa,cadouri si alte porcarii.Nu ma intereseaza asta..eu vreau sa stiu doar cum naiba as putea face..ori sa inteleg tot ce se intampla,ori sa ma detasez de tot.Ma gandesc ca poate sunt eu absurda,ca poate e normal sa fie asa,ca poate oamenii sunt in realitate mai practici si pun mai mult accent pe chestiunile materiale decat pe ce are omul de oferit sufleteste.Stiu ca am scris mult si am zis nimic,stiu ca-s de toata jena,dar as vrea sa aflu niste pareri..prietena mea e acum prea indragostita si prea ocupata ca sa dea vreo atentie starii mele deplorabile.simt ca imi pierd increderea in mine,respectul..simt nevoia sa discut cu cineva
BillieJean
Postat pe 14 Martie 2010 17:31
de unde esti Billie Jean?
viviana23
Postat pe 14 Martie 2010 17:33
imi pare rau ca treci prin asemenea situatie..sincer..mie imi vine sa imi iau lumea in cap.nu ma pot concentra la nimic.e de 2 bani tot ce se intampla si vinovata principala sunt eu,pt ca accept sa ma complac in asemenea situatii
BillieJean
Postat pe 14 Martie 2010 17:37
cred ca intr-un fel el te foloseste....discuta cu el...si spunei cum te simti....
tavi85
Postat pe 14 Martie 2010 17:38
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 17:37:47imi pare rau ca treci prin asemenea situatie..sincer..mie imi vine sa imi iau lumea in cap.nu ma pot concentra la nimic.e de 2 bani tot ce se intampla si vinovata principala sunt eu,pt ca accept sa ma complac in asemenea situatii


exact si eu am patit aceeasi chestie cu 8 martie desi nu tin cont dar macar asa ca gest...si al meu e f ocupat munca e pe primul loc de aia a si ajuns la 30 de ani fara familie nimic...si ai dreptate eu sunt singura vinovata ca accept sa fiu pe locul 2 ..ma chinuie cand nu suntem impreuna ma chinuie cand sunt fericita cu el pt k stiu k e doar de moment
viviana23
Postat pe 14 Martie 2010 17:39
m-am gandit si eu la asta..nu ma numar printre prioritatile lui..cel putin asa simt eu,dar s-ar putea sa fiu eu subiectiva si prea afectata.cred c asunt patetica,eu si problema mea de nimic,cand in lumea asta mor copii de foame
BillieJean
Postat pe 14 Martie 2010 17:41
pe locul 2 mai e cum mai e..dar cand esti pe locul 25 si totusi iubesti...cum fac eu..ma duc naibii
BillieJean
Postat pe 14 Martie 2010 17:44

Fato,detaseaza'te lasa-l dracu ...ce naiba stai si suferi ca fraierica si el nu da 2 bani ???
Chiar nu ai putin respect de sine ???Sunt foarte clare lucrurile din partea lui " ori il vrei asa,ori il lasi " .
Ce naiba va place sa va agatati de unii care chiar nu merita nici maacar sa va ganditii la ei ... oh gizas!

blaa
Postat pe 14 Martie 2010 18:02
De la: blaa, la data 2010-03-14 18:02:19
Fato,detaseaza'te lasa-l dracu ...ce naiba stai si suferi ca fraierica si el nu da 2 bani ???
Chiar nu ai putin respect de sine ???Sunt foarte clare lucrurile din partea lui " ori il vrei asa,ori il lasi " .
Ce naiba va place sa va agatati de unii care chiar nu merita nici maacar sa va ganditii la ei ... oh gizas!

mai femeie chiar aia asa ai ajuns sa fii presul de sters pe jos al unui barbat...mai bine lasa-l ca nu te vrea....
kudika029282
Postat pe 14 Martie 2010 18:05
tocmai am incheiat povestea,telefonic.acum stau si plang ca o prostanaca.el a zis doar ca ma comport atipic mie,ca nu intelege de ce si sa ma mai gandesc,ca e doar ocupat si nu e cazul sa imi fac ganduri aiurea.eu am zis ca nu mai suport sa fiu in coada listei de prioritati,el ca are atatea probleme si mai vin si eu cu "tampeniile" mele si nu pricep.in fine,scuze ca v-am plictisit..si va multumesc pt timpul acordat
BillieJean
Postat pe 14 Martie 2010 18:22
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 18:22:40tocmai am incheiat povestea,telefonic.acum stau si plang ca o prostanaca.el a zis doar ca ma comport atipic mie,ca nu intelege de ce si sa ma mai gandesc,ca e doar ocupat si nu e cazul sa imi fac ganduri aiurea.eu am zis ca nu mai suport sa fiu in coada listei de prioritati,el ca are atatea probleme si mai vin si eu cu "tampeniile" mele si nu pricep.in fine,scuze ca v-am plictisit..si va multumesc pt timpul acordat


cat ai stat cu el?
viviana23
Postat pe 14 Martie 2010 18:28
De la: viviana23, la data 2010-03-14 18:28:03
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 18:22:40tocmai am incheiat povestea,telefonic.acum stau si plang ca o prostanaca.el a zis doar ca ma comport atipic mie,ca nu intelege de ce si sa ma mai gandesc,ca e doar ocupat si nu e cazul sa imi fac ganduri aiurea.eu am zis ca nu mai suport sa fiu in coada listei de prioritati,el ca are atatea probleme si mai vin si eu cu "tampeniile" mele si nu pricep.in fine,scuze ca v-am plictisit..si va multumesc pt timpul acordat


cat ai stat cu el?
tu te-ai culcat cu el?
kudika029282
Postat pe 14 Martie 2010 18:29
e insurat? eu as spune ca DA!!
Shhh
Postat pe 14 Martie 2010 18:47
De la: kudika029282, la data 2010-03-14 18:29:31
De la: viviana23, la data 2010-03-14 18:28:03
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 18:22:40tocmai am incheiat povestea,telefonic.acum stau si plang ca o prostanaca.el a zis doar ca ma comport atipic mie,ca nu intelege de ce si sa ma mai gandesc,ca e doar ocupat si nu e cazul sa imi fac ganduri aiurea.eu am zis ca nu mai suport sa fiu in coada listei de prioritati,el ca are atatea probleme si mai vin si eu cu "tampeniile" mele si nu pricep.in fine,scuze ca v-am plictisit..si va multumesc pt timpul acordat


cat ai stat cu el?
tu te-ai culcat cu el?


Da pe tine ce te mananca sa stii? Asemenea intrebari puneti-le cand te uiti in oglinda , vezi ce raspuns primesti?!

Postat pe 14 Martie 2010 18:50
De la: Shhh, la data 2010-03-14 18:47:05e insurat? eu as spune ca DA!!


Mai mult ca sigur!

Postat pe 14 Martie 2010 18:50
trebuie neaprat sa fie insurat ca sa nu fie atent cu persoana de langa el?
viviana23
Postat pe 14 Martie 2010 18:55
De la: viviana23, la data 2010-03-14 18:55:06trebuie neaprat sa fie insurat ca sa nu fie atent cu persoana de langa el?


Nu, dar descrierea manifestarilor individului asta indica! Se pare ca donsoara evita sa spuna adevarul probabil de teama de a nu fi blamata.

Postat pe 14 Martie 2010 18:57
am iesit doar sa ma plimb.daca imi era teama ca voi fi blamata nu imi mai spuneam mica poveste idioata aici.e deja un an in care au fost si bune si rele si in care a fost mai mult ocupat,dar si momente in care mi s-a dedicat cu totul.acum sunt doar frustrata si m-am gandit sa zic cuiva.asta a fost tot.si nu,nu e insurat,e doar aerian si ametit de treburi
BillieJean
Postat pe 14 Martie 2010 19:36
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 19:36:10am iesit doar sa ma plimb.daca imi era teama ca voi fi blamata nu imi mai spuneam mica poveste idioata aici.e deja un an in care au fost si bune si rele si in care a fost mai mult ocupat,dar si momente in care mi s-a dedicat cu totul.acum sunt doar frustrata si m-am gandit sa zic cuiva.asta a fost tot.si nu,nu e insurat,e doar aerian si ametit de treburi

Atunci daca stii cauza si-l cunosti atat de bine de ce nu ai tu mai multa rabdare cu el? Toata lumea este mai stresata in momentul acesta, vrem sa credem sau nu chiar se trece printr-o criza financiara si ea este resimtita de marea majoritate a oamenilor!
miss_darine
Postat pe 14 Martie 2010 19:40
astept sa ma sune.deocamdata m-a lasat sa ma calmez,am reactionat la nervi si nu e ok,mai ales prin telefon.voi discuta cu el,incerc sa fiu intelegatoare..ma doare doar ca ma aflu undeva dupa toate proiectele,actele,problemele lui..
BillieJean
Postat pe 14 Martie 2010 19:46
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 19:46:45astept sa ma sune.deocamdata m-a lasat sa ma calmez,am reactionat la nervi si nu e ok,mai ales prin telefon.voi discuta cu el,incerc sa fiu intelegatoare..ma doare doar ca ma aflu undeva dupa toate proiectele,actele,problemele lui..

Deci tu daca il iubesti si iti doresti sa ramai cu el, cand mai ai stari de nervi inchide-ti telefonul ca sa nu te sune si sa incepi sa mai urli la el si iesi la o plimbare singurica sau cu o prietena, pana te calmezi!
miss_darine
Postat pe 14 Martie 2010 19:50
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 17:44:39pe locul 2 mai e cum mai e..dar cand esti pe locul 25 si totusi iubesti...cum fac eu..ma duc naibii



Alege: need for love......sau need for money???
yneedlove
Postat pe 14 Martie 2010 19:51
nu am nevoie de banii lui,am nevoie de el.mie nu imi lipseste nimic acasa.
BillieJean
Postat pe 14 Martie 2010 19:53
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 19:53:05nu am nevoie de banii lui,am nevoie de el.mie nu imi lipseste nimic acasa.
si daca el nu te vrea tot il mai vrei?????
kudika029282
Postat pe 15 Martie 2010 18:30
De la: BillieJean, la data 2010-03-14 19:53:05nu am nevoie de banii lui,am nevoie de el.mie nu imi lipseste nimic acasa.


Iar EL nu este.... asa ca...need for love? search in alte parti...
yneedlove
Postat pe 15 Martie 2010 19:11
sparge cati pereti vrei ...dar nu q capul tau
freakbabe
Postat pe 15 Martie 2010 19:59
De la: freakbabe, la data 2010-03-15 19:59:40sparge cati pereti vrei ...dar nu q capul tau



Corect. Arunca si tu telefoane, vaze, carti...merge terapia. Eu o incerc de fiecare data cand ma enervez. Drept pentru care nu mai am nicio vaza in casa si am ajuns la al n-lea telefon .
anissya
Postat pe 15 Martie 2010 21:30
De la: anissya, la data 2010-03-15 21:30:24
De la: freakbabe, la data 2010-03-15 19:59:40sparge cati pereti vrei ...dar nu q capul tau



Corect. Arunca si tu telefoane, vaze, carti...merge terapia. Eu o incerc de fiecare data cand ma enervez. Drept pentru care nu mai am nicio vaza in casa si am ajuns la al n-lea telefon .


...nici asa nu e bine...de ce sa-mi stric lucrurile din casa sau telefonul din cauza unuia....mai bn ii sparg lui masina sau ii dau 2 pumni cand il prind la cotitura....
freakbabe
Postat pe 15 Martie 2010 22:53
Daca spui ca faci alegeri proaste, incearca sa faci altfel de alegeri decat cele de pana acum (daca in general ai fost cu barbati bine facuti, cauta sa iesi si cu unul mai firav, ca sa zic asa... e doar un exemplu). Sa spui ca esti idioata nu e solutie si nici nu-ti face vreun bine.

Cat despre dilema ta, eu pot doar sa-ti spun ca am avut o astfel de relatie "unilaterala" si am fost cea mai fericita cand i-am spus stop. De-abia apoi am realizat ca mi-am pierdut timpul degeaba si ca trebuia sa o fac mai demult. Dar, fiecare om e diferit si fiecare situatie e diferita. Daca nu stii ce sa faci, inchipuie-ti ca prietena ta cea mai buna are problema ta. Ce ai sfatui-o pe ea?
kitty_krieger
Postat pe 16 Martie 2010 00:49
De la: scorpio67, la data 2010-03-14 18:57:50
De la: viviana23, la data 2010-03-14 18:55:06trebuie neaprat sa fie insurat ca sa nu fie atent cu persoana de langa el?


Nu, dar descrierea manifestarilor individului asta indica! Se pare ca donsoara evita sa spuna adevarul probabil de teama de a nu fi blamata.

se pare ca cineva are o obsesie
kitty_krieger
Postat pe 16 Martie 2010 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum raspundeti avansurilor nedorite ? 36 De la: darksukkubus69 7 Martie 2010 21:19
Iubitul meu este obsedat de familia lui! 41 De la: kudika437209 4 Octombrie 2011 22:29
Nu il mai inteleg! 112 De la: kudika195501 26 Noiembrie 2010 18:26
destin...sau obsesie... 30 De la: mika_ela 20 Noiembrie 2009 22:40
De ce sunt barbatii atat de reci uneori ?! 54 De la: franziska_eu 2 Ianuarie 2012 10:58