Setari Cookie-uri

CUM SUNT SOACRELE?

buna. vreau sa aflu de la voi cum va intelegeti cu soacrele.a mea e buna de ochii lumii dar ma vorbeste pe la spate.avem o RELATIE CORDIALA.dar am un sot bombonel.
miurlica
Postat pe 17 Martie 2010 09:09
si? daca te intelegi bine cu sotul ce'ti pasa de soacra?
Shhh
Postat pe 17 Martie 2010 10:06
De la: miurlica, la data 2010-03-17 09:09:37buna. vreau sa aflu de la voi cum va intelegeti cu soacrele.a mea e buna de ochii lumii dar ma vorbeste pe la spate.avem o RELATIE CORDIALA.dar am un sot bombonel.


Citeste topicul "vreau sa-mi ucid soacra" sau " soacrele contra nurorilor " si-ai sa te lamuresti sau traieste pe propria piele experienta asta.

Postat pe 17 Martie 2010 10:43
eu ma inteleg tare bine cu a mea. e pisaloaga uneori, dar sunt suficient de "nesimtita" sa ii spun ca ma deranjeaza si apoi ii trece. cea mai tare faza a fost cand l-a intrebat pe sotul meu ce am facut intr-o seara de am stat asa tarziu. el i-a spus "sex". si reactia ei "pai atataaaaaaa??"
e tare deschisa la multe capitole, dar e de preferat ca fiecare sa stea la casa lui. Indiferent cat de bine te intelegi cu soacra, sa fie tinerii soti in intimitatea caminului lor e de preferat.
Toate cele bune!
IriRalu
Postat pe 17 Martie 2010 14:29
kudika098645
Postat pe 17 Martie 2010 14:39
aaaaa.......trebuie sa com. si eu ceva avand in vedere faptul ca"soacra" a fost una dintre cauzele esecului in relatia mea anterioara....hmmm poi pt inceput ramane in picioare ce zice k121997,adica fiecare la casa lui....si daca nu e "casa" si e doar o relatie deocamdata pt a evita multe neplaceri mai bine sa pastrezi sa ai o relatie mai rece cu mama pana sa o cunosti mai bine ,fii indiferenta intr-un fel anume adica nu te stresa atat de mult sa ii intri in gratii "soacrei" pt ca de multe ori poti sa dai gres....si cum nu poti sta nici deoparte.....hmmm..... mamele pot fi foarte atrasate de baieteii loooor pt ca nu doar ca sunt "atasate" ii si "protejeaza" prea mult ! (de parca nu e normal ca iubirea fata de parinti sa fie mai mult sau mai putin foarte profunda si nu de comparat cu iubirea intr-un cuplu),asa de tare incat tu (ca partenera a lui) ....."ramai pe dinafara"......
kudika148171
Postat pe 23 Martie 2010 14:27
a mea e buna tare..da v-am mai zis eu pe celalalt topic!
one_size
Postat pe 23 Martie 2010 14:29
Uf buna intrebare am avut 2..prima ..mi-a fost o adoua mama, pe cand a doua e asa de enervanta va zic si dc de vri-o 8 luni am o fetitza care e o scumpete de copil doamne, femeia asta in loc sa ma lase sa ma bucur de ea tot timpul cobeste 'vai mama ce are"vai mama are capul ferbinte''vai mama e frig rau'' ma dispera nu alta si plus ca o simt in cefa tot timpul ii place sa o faca pe sef dar nu si-a gasit omul cred ca depinde de educatia si bunul simt pe care il are fiecare soacra
lari82
Postat pe 25 Martie 2010 18:23
A mea inca nu e soacra...insa se apropie momentul :P
De ani de zile tot vin pe acasa pe la prietenul meu si se comporta f frumos cu mine, ma simt ca la mine acasa, cred ca mai rau este cand ne vom muta separat :)) Nici chiar asa, insa este chiar ok, din fericire
Summer_
Postat pe 25 Martie 2010 18:51
Depinde de norocul tau, bine ar fi sa nu dai peste o "poama acra".
alina02
Postat pe 27 Martie 2010 22:30
A mea e dracu gol,o satana.Vrea sa conduca ea totul,fara ea nu rasare soarele,asa e de desteapta...
rain75
Postat pe 30 Martie 2010 11:48
Si inca ceva,daca la inceput sunt lapte si miere nu va deschide-ti sufletul in fata lor,nu stiti ce va poate astepta,va spun din proprie experienta.Tineti-le cat mai la distanta,aratati-le cine este stapana casei.
rain75
Postat pe 30 Martie 2010 11:54
Sau daca nu......
rain75
Postat pe 30 Martie 2010 11:55
Nici nu iti trebuie mai mult de"o relatie cordiala"cu soacra...si eo am un sot "bombonel"si mergem la parinti doar sa mancam si sa fim rasfatati asa este cel mai bine iar daca esti nevoita sa stai cu ea in casa iesi din camera ta doar cand trebuie...iar daca ai pofta de o barfa mica,dai drumul la o cafea cu fetele... nici de cum cu ea nici sa nu iti treaca prin cap sa incerci sa-i intrii in gratii si sa te dai peste cap prin casa.Tot nemultumita o sa fie;)
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 30 Martie 2010 15:47
A mea e foarte linistita. Ma inteleg extraordinar de bine cu ea. Pacat ca nu e si socrul la fel
AnaMV
Postat pe 30 Martie 2010 22:09
De la: Summer_, la data 2010-03-25 18:51:06A mea inca nu e soacra...insa se apropie momentul :P
De ani de zile tot vin pe acasa pe la prietenul meu si se comporta f frumos cu mine, ma simt ca la mine acasa, cred ca mai rau este cand ne vom muta separat :)) Nici chiar asa, insa este chiar ok, din fericire




asa era si soacra mea inainte sa ma cert cu ea la cutite si sa-i spun sa-si caute alta persoana pe post de pres de sters pe picioare .... si chiar daca statusem in casa ei vreo 2 luni , nu am acceptat sa ma calce in picioare ca atat mi-ar fi fost... victima sigura scria pe mine
asa ca fetelor... si baietilor ( decat ca mamele de fete nu sunt asa de rele ca soacre ) watch out !!!! keep your eyes wide open !!!!
lucky_29
Postat pe 30 Martie 2010 22:46
Toate soacrele sunt la fel . Prima data se poarta frumos cu tine si apoi isi arata adevarata fata. Eu stiu cel mai bine si va inteleg pe toate . Eu am stat 3 luni cu soacramea aproape in fiecare zi ne certam ca ei ii place sa comande pe toata lumea si eu nu acept asa ceva. Cine a zis vorba aia "SOACRA ,SOACRA POAMA ACRA " a avut mare dreptate. Asa ca fetelor aveti grija si nu le dati voie sa va controleze viata.
kudika125027
Postat pe 31 Martie 2010 00:11
De la: miurlica, la data 2010-03-17 09:09:37buna. vreau sa aflu de la voi cum va intelegeti cu soacrele.a mea e buna de ochii lumii dar ma vorbeste pe la spate.avem o RELATIE CORDIALA.dar am un sot bombonel.


Cred ca toate soacrele isi vorbesc nurorile pe la spate la un moment dat. Daca te intelegi cu sotul, ce mai conteaza ce zice soacra?
andra_ale
Postat pe 31 Martie 2010 07:34
ii iei baitatul si nu o sa fi buna niciodata ca o dai pe ea la o parte.
nicoletaionita
Postat pe 31 Martie 2010 08:37
viitoarea soacra e fericita ca o sa mai aibe o fata
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 08:47
De la: yumalai, la data 2010-03-31 08:47:43viitoarea soacra e fericita ca o sa mai aibe o fata




esti o fericita
lucky_29
Postat pe 31 Martie 2010 16:48
nu stiu pentru ca nu am vazut-o niciodata...e plecata din tara...
nu e interesata de fiul si nepotul ei...apai de mine
daria88
Postat pe 31 Martie 2010 16:52
De la: Lucky__29, la data 2010-03-30 22:46:00
De la: Summer_, la data 2010-03-25 18:51:06A mea inca nu e soacra...insa se apropie momentul :P
De ani de zile tot vin pe acasa pe la prietenul meu si se comporta f frumos cu mine, ma simt ca la mine acasa, cred ca mai rau este cand ne vom muta separat :)) Nici chiar asa, insa este chiar ok, din fericire




asa era si soacra mea inainte sa ma cert cu ea la cutite si sa-i spun sa-si caute alta persoana pe post de pres de sters pe picioare .... si chiar daca statusem in casa ei vreo 2 luni , nu am acceptat sa ma calce in picioare ca atat mi-ar fi fost... victima sigura scria pe mine
asa ca fetelor... si baietilor ( decat ca mamele de fete nu sunt asa de rele ca soacre ) watch out !!!! keep your eyes wide open !!!!


Nici eu nu as accepta sa fiu tratata urat, mai ales fara motiv ! Nu suntem noi prea apropiate, dar ne respectam si totul e ok de 4 ani..sper sa fie la fel si in continuare :)
Summer_
Postat pe 1 Aprilie 2010 14:42
Ma inscriu intre oamenii fericiti, cum am mai zis la un moment dat. In 4 ani am vorbit cu ea o singura data . Deci ce mai, sunt mai mult decat multumita .
anissya
Postat pe 1 Aprilie 2010 18:58
Cu soacrele nu te intelegi !:))) Nici nu trebuie sa te intelegi . Vorbesti !
Sabrina_Nede
Postat pe 1 Aprilie 2010 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mam umilit pentru ea si imi plang de mila 20 De la: monaram 13 Iunie 2009 12:15
semne ca vrea sa ne despartim? 21 De la: pickard 31 Iulie 2011 19:35
as putea sa mai fac ceva? 17 De la: speranta18 14 Martie 2009 01:10
Ajutor..am fost batuta.. 347 De la: mishellle 22 Iulie 2010 22:34
fostul iubit si a gasit jumatatea in 3 luni?ce parere aveti 66 De la: anastasia_m 13 Octombrie 2010 21:36