Setari Cookie-uri

Ma turmenteaza!!! Ce sa fac?!



In primul rand " Hi " ... Inainte sa confesez orice... as aprecia daca cititorii ar putea intelege dc am multe erori gramaticale... Nu stau bine cu scrisul in limba romana insa ... pot vorbi fluent. Insa sper din tot sufletul ca cineva! Oricine! imi poate da niste sfaturi! Pentru ca am tot stat inchisa in mine si speculez si speculez idei si tot felul de solutii. Si totusi nu ajung la nici o concluzie in care ar putea sa imi inpace sentimentele si spiritualitatea. Am ajuns pe acest site sa obtin niste opinii sincere! Ultima mea incercare...ultima mea sperante ... pentru niste sfaturi... este aici pe kudika ...


Am 18 ani abea impliniti. Locuiesc in Miami,FL. Am cunoscut un baiat care are 20 de ani.Am avut o relatie de 7 luni. Eu sunt american/romanian iar el este spaniol din Honduras. Central America. Asa.. Neam intalnit in fata casei mele...el locuieste langa mine este si vecin. Nustiu cum neam luat cu o vorba doua... si am ajuns dupa 3zile sa fim cat mai interesati unul de celalant! totul bun si frumos... pana dupa vreo 2 luni am realizat ca acest baiat defapt a fost un " vagabont " - " player " whatever! Avea un hobby- si acest hobby era sa atraga cat mai multe tipe sa faca dragoste si cam atata. Vrea o colectie! Nu le da dea importanta! Nu le suna ever! vreodata! etc etc etc!!! blaaahh sa trec peste! Si iata mia imi spunea ca sa schimbat caci eu am reusit sa il transform... caci nu a crezut ca ar putea sa iubeasca vreodata! Si sincera sa fiu chiar mia confirmat chestia asta la un momendat! facea efforturi pe care nu ai state ain caracterul sau sa le faca vreodata! dar!!! El este taur eu sunt leoica!! el este atat de geloooooossss!!!!! Impulsiv! Posesiv! Trebuie sa fiu executanta lui! Nu am voie sami exprim opiniile! pentru ca ale mele nu au significanta! Astea toate recent! Pe la mijlocul relatiei am inceput sa ne certam seara de seara de la tampeniile sale! Ma acuza mereu ca vorbeam cu alti tipi! Ce nu este adevarat! Si gase motiv de cearta de la orice!! Nu mai rezistam deja! Insa cu toate ca ne certam cand faceam dragoste ma simteam excelent!! Are tot ce mias fi dorit de la un tip. Arata bine... e destept... e amuzant... e un gemen de caracterul meu... insa urasc gelozia sa! Si la un momendat acum recent a inceput sa se desparta de mine aproape odata la 2 sapt poate mai des!! Se despartea de mine fara motive concrete!! si daca avea motive erau cele mai absurde si stupide! am realizat ca nu este matur deloc! si am respectat deciziile sale. mam dat la o parte plangand! urland!! asta de 11 ori!!!!!! in 7 luni!!!! Dar acum o sapt lam lasat iam zis am pe altcineva! Nu te mai vreau! Nu ma respecti imi vorbesti urat! ma lovesti!!!!!!!!! nici un barbat nu a indraznit sa puna mana pe mine!!! insa mereu a fost vina mea caci iam acceptat toate astea!!!! Niciiodata nu iam reprosat nimik lui taicamiu caci totusi incercam mereu sal protejez pe partenerul meu! Iar cu acel baiat nu era defapt nimik era un fel de joc de gelozie! Dar iata ca partenerul meu sa apucat de treaba a inceput sa vorbeasca cu cele mai insuportabile dusmani fiind niste tipe spanioloaice! a inceput sa le commenteze pe poze ceee sexxyyy mami ai qu riko!!! etc! ma rog nu ofer atentie! insa este vecin! Chiar daca nu suntem impreuna tot se intampla de ne intalnim. ca si aseara!! am ras vreo 15 minute despre niste amintiri din vietile noastre am ras.. iar apoi iam zis ca ma retrag ma duc in casa si iam filtrat expresia faciala imediat... era trist .. se vedea... stiu ca ma iubeste stiu!! Si iam zis " hei dami o imbratisare" si mia dat neam strans in brate ... mia zis ca parul meu miroase from iar eu cu mana lam mangaiat pe ceafa.. si am plecat in casa!! Nu mai pot sa fiu puternica! ma prabusesc! ma urasc! El nu mai vrea sa fie cu mine deloc! am incercat! iam zis ca haide sa luam lucrurile incet.. hai sa ne mai dam o sansa! Insa refuza rece! Insa el mereu sa despartit de mine si dupa ce ma facea sa rup pernele cu dintii venea de fiecare data dupa 2 zile!!!!!! zi ma cerea inapoi si eu sunt umana!!! am suflet si ziceam da!! Numai stiu!!! sa fug dupa el? pentru ca stiu ca ne iubim dar suntem prostuti amandoi?? Sau sa renunt la el??? Sa evit orice forma de a intalni ochii? As putea! dar nuuustiiiuuu caci ard si mie dor de el tare de tot!!! si am sa plang si plang si voi plange!!!! caci se pare ca a trecut 5 zile! nu 2 si nu mai vine :( Mie frica tare! mie frica sa diu singura!! recunosc mieste teama!!! dar nustiu cum sa mai ma mint ca este acceptabil ca eu defpat lam provocat sa dea in mine ca si cum as fi fost un animal... cum sa mai fac sa ma mint ca defapt cand plangeam si ai spuneam ce ma doare in suflet si comunicam cu el despre relatie ma intrerupea ... si ma pipaia pe fund si imi spunea in contrariu " te dorec" vrei s afacem ceva? Si renuntam la ideia mea si ziceam da! Cum sa mai ma mint?>>>!!!!! cate ori sa mai ma mint????? :((((((((((( Nu era asa la inceput! nu era! era un baiat normal! Nu era un animal salbatic care era agresiv! Nici nu suna in o zi intreaga sa zica te iubesc sau ce faci? sau jenni ai papat? NU! pentru ca scuza lui este dece naibi trebuie sa te sun sau sati dau mesaj cand tu deja stii ca ma gandesc mereu la tine??!!! whaaaaatttt?????? bine cum zici tu!! dar nu am mai auzit asta! Ma doare dragule! Ma omori! ma turmentezi!! vreau sa ajung la o decizie si jur ca am sa o respect!! nu mai ma uit in stanga sau dreapata!!!! si asta chiar vreau aici pe kudika sa imi oferiti va rog niste sfaturi... iar sfaturile voastre macar imi poate influenta si alegerea mea... please..!!!!! astept cu anticipare niste raspunsuri!!!! mersi enorm!
MademoiselleJennifer
Postat pe 4 Noiembrie 2010 18:19
mda si apoi din astea ca voi vedem pe Dicovery...la dosarele FBI...voi apelati la astia ca noi din tarile inferioare...ma mir...voi care traiti dupa alte reguli si dupa alte concepte...nu cred ca s-ar potrivi ceva din ce am spune noi aici...oricum nu ai tine cont ...
BEL_AMY1
Postat pe 4 Noiembrie 2010 18:27
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-04 18:27:47 mda si apoi din astea ca voi vedem pe Dicovery...la dosarele FBI...voi apelati la astia ca noi din tarile inferioare...ma mir...voi care traiti dupa alte reguli si dupa alte concepte...nu cred ca s-ar potrivi ceva din ce am spune noi aici...oricum nu ai tine cont ...


iote, ne-ai inchis gura
anastasia_m
Postat pe 4 Noiembrie 2010 18:32
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-04 18:27:47 mda si apoi din astea ca voi vedem pe Dicovery...la dosarele FBI...voi apelati la astia ca noi din tarile inferioare...ma mir...voi care traiti dupa alte reguli si dupa alte concepte...nu cred ca s-ar potrivi ceva din ce am spune noi aici...oricum nu ai tine cont ...

ce zice, ce zice?
fa si tu un rezumat
battleofwits
Postat pe 4 Noiembrie 2010 18:34
De la: MademoiselleJennifer, la data 2010-11-04 18:19:27

Avea un hobby- si acest hobby era sa atraga cat mai multe tipe sa faca dragoste si cam atata. Vrea o colectie!!


Hai, sa incep cu citatul asta! Daca tot il numesti hobby, ai idee ce inseamna o asemenea placere pentru un barbat? Si cum se strang la dosarul lui una dupa alta, cuceririle? Exact cu aceleasi cuvinte: esti prima pe care o iubesc, ma fac baiat cuminte.
Tipul asta nu s-a schimbat peste noapte. Nu a devenit gelos, agresiv, posesiv, bataus si cum mai vrei tu, peste noapte. Asa e el. Asta ii este aluatul. Orice barbat e perfect pana obtine ce-si doreste. Ma refer la cei care isi doresc doar colectii.

Ma voi feri sa generalizez, dar traiesti intr-o lume in care totul este posibil. Inclusiv sa-ti ia gatul din prea multa dragoste. Si daca i-ai acceptat o palma ca-l iubesti (tipic romaneste ffs) nu-i de mirare ca plangi dupa el. As fi vrut sa te pot incuraja cumva, dar cand citesc ca se plange dupa bataie nu pot decat sa-ti urez cocoasa rezistenta. C-asa-i in dragoste!
rashela
Postat pe 4 Noiembrie 2010 18:51
"Cum sa mai ma mint?>>>!!!!! cate ori sa mai ma mint?????".....de cate ori vrei tu si cum vrei tu minciuna face bine tenului
s'acum pe un ton serios...chiar iti place ca la 18 ani, sa fii tratata asa?
miss_darine
Postat pe 4 Noiembrie 2010 20:30
Do you realise that this guy is playing with your nerves, he is trying to suffocate your personality?
Since he has choosen to live in America, ask him if he knows the concept of ´´emotional harassment´´.
Besides that, all the men have this hobby, you know! In the future don´t let any of them to bullshit you, concentrate yourself on something else, like ´´the career´´ for example!
Guys like this are only pulling you down because they are not able to build their own future.
As Lady Gaga said: ´´Your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore´´!
mika76
Postat pe 5 Noiembrie 2010 00:13
Ce´i draga, ce-ai ramas asa uimita?
io stie multe limbi, care este!
mika76
Postat pe 5 Noiembrie 2010 01:00
eiii, ce dacã te mai altoiește din când în când? te jignește și te ține în loc de pãpușã gonflabilã!!!?...ia și îndurã în numele dragostei pe care io porți
freakyyy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 08:02
America Latina, un fel de tigan de Romania:)))
Doamne fereste ce ocupatii ai la doar 18 ani!
Insa avand in vedere ca esti in tara tuturor posibilitatilor........ia niste vitamine sa rezisti la luat pumni de la tiganoi!
Scuza-ma insa mi-e sila cand vad cum isi incep viata " amoroasa" unele fete.
Asa o incep, asa o continua.......nu tin cont si nu comunica cu parintii, si uite asa se trezesc la 35-40 de ani cu o viata ratata si 2-3 copii nascuti.....cica din iubire:)) iubire nici macar de ele inteleasa.
Oricum, nu vreau sa insinuez absolut nimic, insa o fata care are o crestere buna, cu parinti care NU s-au batut niciodata, si care NU a vazut agresiuni de niciun fel in casa lor.......NU ar accepta asa ceva sub nicio forma!
Din start ar fugi mancand pamantul, indiferent de vorbele care le-ar rosti un el.
Pt. ca oricum sunt VORBE in VANT......
Dupa cum ziceam.....vitamine si cocoasa " sprancenata"! sa-i rezisti tiganoiului pe care ma-sa l-a educat cu bota.
stem_29
Postat pe 5 Noiembrie 2010 08:43
America ........tara tuturor posibilitatilor.........dar nici chiar asa?
ALEXA70
Postat pe 5 Noiembrie 2010 09:02
bre lumea stie multe limbi , mai putin limba romana
bombonik_babardik
Postat pe 5 Noiembrie 2010 09:05
De la: anastasia_m, la data 2010-11-04 18:32:49
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-04 18:27:47 mda si apoi din astea ca voi vedem pe Dicovery...la dosarele FBI...voi apelati la astia ca noi din tarile inferioare...ma mir...voi care traiti dupa alte reguli si dupa alte concepte...nu cred ca s-ar potrivi ceva din ce am spune noi aici...oricum nu ai tine cont ...


iote, ne-ai inchis gura

eu acum am ramas cu gura cascata cind am vazut ce de litere am papat/mincat ...in rest...aiureala...si in capul ei si povestea in sine.
BEL_AMY1
Postat pe 5 Noiembrie 2010 09:10
De la: battleofwits, la data 2010-11-04 18:34:41
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-04 18:27:47 mda si apoi din astea ca voi vedem pe Dicovery...la dosarele FBI...voi apelati la astia ca noi din tarile inferioare...ma mir...voi care traiti dupa alte reguli si dupa alte concepte...nu cred ca s-ar potrivi ceva din ce am spune noi aici...oricum nu ai tine cont ...

ce zice, ce zice?
fa si tu un rezumat


, si eu fac la fel nu am rabdare sa citesc atat de mult
visan_georgiana
Postat pe 5 Noiembrie 2010 09:23
IN primul rand sub nici o forma nu ar trebui sa accepti sa fii lovita - niciodata - de nimeni si indiferent de motiv - asa ceva este complet, total inacceptabil. Iti dai seama ca un om care alege sa dea intr-o persoana mai slaba este un om josnic, fara caracter - indiferent cat de mult te atrage sexual - nu poti iubi un asemenea personaj

Evident ca el avand hobby-ul de a atrage femei - este abil sexual iar tu esti incepatoare asa ca e normal sa fii turmentata sexual. Dar stai linistita - poti gasi - si cu sigurnta ai sa gasesti si alti barbati care sa te faca sa te simti exact la fel de "turmentata". iar unii dintre ei vor fi si barbati de treaba - cu care sa merite sa iti faci o familie, sa ai copii. Gandeste-te ca Doamen fereste ajungi sa te mariti cu acest indivd si sa ai copii - cunoscandu-i temeramentul ai accepta ca el sa-ti loveasca copiii? Cine a ridicat mana o data - o va ridica cu siguranta de maimulte ori. In numele iubirii sunt multe femei care accepta sa fie lovite - gasesc asta ca pe o picanterie - dar nu cred ca exisat vreo femeie care sa-si vada copilul lovit si sa simta ca poate trece peste.

Ai 18 ani - probabil ca in curand te vei duce la colegiu - sau poate esti deja la colegiu - alege o destinatie cat mai departe de acest individ. In plus in locul tau eu as vorbi cu parintii mei - ei trebuie sa stie ce se intampla si sa te protejeze.
I_m_nuts2011
Postat pe 5 Noiembrie 2010 11:04
Sunt singura care inainte sa citeasca topicul a crezut ca e vorba de ceva betivaneala? Stiu ca in engleza "to torment" inseamna a chinui, dar in romana e total altceva :))
Inkntatia
Postat pe 5 Noiembrie 2010 12:30
Vorbeste cu parintii tai...ei te vor sfatui si te vor ajuta ! Nimeni nu stie maimult decat un parinte ce e bine pt copilul lui !
JolieJulie
Postat pe 5 Noiembrie 2010 12:33
De la: Inkntatia, la data 2010-11-05 12:30:57Sunt singura care inainte sa citeasca topicul a crezut ca e vorba de ceva betivaneala? Stiu ca in engleza "to torment" inseamna a chinui, dar in romana e total altceva :))


nu esti singura dar e de inteles
moon_light_87
Postat pe 5 Noiembrie 2010 12:52
De la: moon_light_87, la data 2010-11-05 12:52:39
De la: Inkntatia, la data 2010-11-05 12:30:57Sunt singura care inainte sa citeasca topicul a crezut ca e vorba de ceva betivaneala? Stiu ca in engleza "to torment" inseamna a chinui, dar in romana e total altceva :))


nu esti singura dar e de inteles

romanul...doar la chiolhaneeeee ii sta gindul...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Noiembrie 2010 13:10
dear Mika: To be honest here... he is not a bad guy. I mean he is a typical hot looking boy who is majoring in becoming an architect etc. I really think your right on the other hand... You are fully right!! He is dragging me down... But the worst part about this entire situation stands like this: Yes he dosen't respect me! Yes he hits me! yes he blames every crap on me! And whats strange is how this just began!!!!! It wasent like this at the beggining at all! Maybe I did tolerate his actions waaaay too much! And this is why Im here in this place. The other sad part is... When we were happy I felt soooo daamn good!!!! I felt so extatic! so free! I guess he was the only one in my life that made me feel like I was 12 again! But whats the point of living like this if I will never really going to be happy in my heart??! I just can't believe im in this situation! I've never imagined myself having to deal with these sort of issues!!! A guy hitting me and he dosent even say... Imi pare rau? His respons to his gesture is: " well next time don't provocate me "!!!!! Uhhhhhh ma simt obosita!! Goddamn it Joel!!!! Why are u doing this shit to me??? Man? why? I introduced u to my romanian family! U ate in my house! U slept in my house! so many things!!!!!! I guess all my effort into making you see that i loved you was just completely reverse! u just saw me cheating on you! U were suspicious all the time!! Your so damn insecure!! Thats why u always chasing bittches and hoe's! Intrun final... ma descarc aci! Vorbesc cu voi! Va multumesc la toti!!!! Sincer!!! chiar sunt recunoscatoare! Insa oare cand ajung acasa .. dupa munca acum... si ma pun in pat imi voi aprinde o tigara.. si MA VOI ASEZA PE BANCA DE AFARA UNDE AM STAT CU EL SEARA DE SEARA!!!!!! OARE CE DOAMNE DUMNEZEULE VIBRATIE O SAMI TREACA PRIN COLOANA????? AM SA INCEP SA URLU SI SA MA INEC IN TRISTETE CA EL ESTE OKAY???? SI DE FIECARE DATA CAND IL ZARESC PRIN COMPLEX E FERICIT SI ZAMBESTE??? AM SA MA PRABUSESC.... SAU AM SA AJUNG AKASA SI O SA IMI APRIND TIGARA AIA SI AM SAMI ROSTESC ACESTE CUVINTE: FATA DRAGA DA TEAI SIMTIT BINE CU EL! DA VATI DISTRAT! INSA NU POTI FI O CARPA! AI NEVOIE DE CINEVA CARE O SA TE IUBEASCA CU ADEVARAT! CINEVA CARE NU AS VA PERMITE SA TE LOVEASCA SI SA TE STRANGULEZE CAND AI ZBIERAI : jOEL !!!! NU TE MAI VREAU!!!! NU TE COMPARI CU ALTUL!!nu se mai poate... ma doare .. mie greu foarte fucking greu sa zic aceste cuvinte: dar... renunt la tine... si am sa intru in acest process usurel de recovery. Ma inscriu in programul: RECOVERING GIRLS AFTER BREAK-UPS....

MademoiselleJennifer
Postat pe 5 Noiembrie 2010 18:59
Multumesc la toti...
MademoiselleJennifer
Postat pe 5 Noiembrie 2010 18:59
Cum adica ´´Sa nu-l mai provoci´´? Cum vine asta? El de fiecare data cand e nervos sau provocat sare la bataie? Adica, daca merge la magazin si il enerveaza vanzatoarea o loveste? Daca merge la serviciu si seful sau un client il enerveaza, ii loveste? Atunci care mai e diferenta intre el si un animal, daca actioneaza numai dupa primul impuls? Daca acum iti trage o palma, peste 10 ani ai toate sansele sa-ti traga un glonte in cap… si apoi sa-si ceara scuze! Nu merita sa versi o lacrima pentru asa un individ!
mika76
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:21
De la: TIGRA, la data 2010-11-05 09:23:37
De la: battleofwits, la data 2010-11-04 18:34:41
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-04 18:27:47 mda si apoi din astea ca voi vedem pe Dicovery...la dosarele FBI...voi apelati la astia ca noi din tarile inferioare...ma mir...voi care traiti dupa alte reguli si dupa alte concepte...nu cred ca s-ar potrivi ceva din ce am spune noi aici...oricum nu ai tine cont ...

ce zice, ce zice?
fa si tu un rezumat


, si eu fac la fel nu am rabdare sa citesc atat de mult


s-ar putea sa apara si un audibook,daca esti intr-adevar interesata te anunt daca aflu
mitura
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:32
Dear:Mika ... aseara mia zis ca o sa plece astazi diseara in tara lui in Honduras pentru ca nu mai are pentru ce sa lupte aici. mia spus... pentru ce sa lup? Oare pentru femeia care o iubesc? care vreau sa am copii cu? Tot timpul cat vorbea eram silenta. Nah. Imi spunea ca macar daca pleaca din tara asa stie ca e mai bine. Si plangea. Plangea greu. si decat il observam. Miera mila insa nu mam lasat jos. am ramas silent. El nu este agresiv in general. No. Insa... cu mine era. Nustiu ce sa cred. Astazi mia zis ca ma suna la 3 sami spuna ceva. Insa dur mia zis ca deja a luat o decizie... insa eu ca o prostuta lam incurajat sa se gandeasca daca asta e mai bine pentru noi... sa plece... sa abandoneze... stii Mika: sunt oameni care dupa ce se despart chiar rup de tot sentimentele... dar sunt cazuri cand se despart un cuplu si cand revin sunt mai fericiti ca oricand... insa sunt skeptica ca asa ar fi daca am fi iarasi inpreuna.. insa nu este imposibil niciodata... stiu ca este un baiat bun in adancul lui stiu asta... stiu ca este un jucator... un player dar stiu ca... nu a avut nicio relatie serioasa... si poate asta ma lasa sa vad ca deasta face greseli.. deasta nu stie cum sa acteze cum sa reactioneze... Il pot intelege ca este nou la chestia asta " relatie serioasa". Dar mereu am vrut sa il invat. mereu! Mereu am incercat sa ai fiu o iubita o prietena si un mentor. Pentru ca stiu cum este el... el e genul asta/.. daca ai arat ca el ma fascineaza si doar atat... e foarte capabil sa transforme totul in ceva minunat. Stiu ca are capabilitatea de a ma face fericita DOAR daca ai ofer aceleeas... poate asa e... poate si eu am gresit mult... deasta face ce face... o sa vad la 3 ce se va intample...
MademoiselleJennifer
Postat pe 6 Noiembrie 2010 20:20
io zic sa faci cum zice o melodie faina pe la noi..."o data de doua ori ca din asta n-ai sa mori..."dupa care el pleaca tu ramii cu ce iti lasa el...si se face liniste peste tot...sau abia atunci incep problemele ? ...nu mai stiu...
BEL_AMY1
Postat pe 6 Noiembrie 2010 20:26
De la: MademoiselleJennifer, la data 2010-11-06 20:20:29Dear:Mika ... aseara mia zis ca o sa plece astazi diseara in tara lui in Honduras pentru ca nu mai are pentru ce sa lupte aici. mia spus... pentru ce sa lup? Oare pentru femeia care o iubesc? care vreau sa am copii cu? Tot timpul cat vorbea eram silenta. Nah. Imi spunea ca macar daca pleaca din tara asa stie ca e mai bine. Si plangea. Plangea greu. si decat il observam. Miera mila insa nu mam lasat jos. am ramas silent. El nu este agresiv in general. No. Insa... cu mine era. Nustiu ce sa cred. Astazi mia zis ca ma suna la 3 sami spuna ceva. Insa dur mia zis ca deja a luat o decizie... insa eu ca o prostuta lam incurajat sa se gandeasca daca asta e mai bine pentru noi... sa plece... sa abandoneze... stii Mika: sunt oameni care dupa ce se despart chiar rup de tot sentimentele... dar sunt cazuri cand se despart un cuplu si cand revin sunt mai fericiti ca oricand... insa sunt skeptica ca asa ar fi daca am fi iarasi inpreuna.. insa nu este imposibil niciodata... stiu ca este un baiat bun in adancul lui stiu asta... stiu ca este un jucator... un player dar stiu ca... nu a avut nicio relatie serioasa... si poate asta ma lasa sa vad ca deasta face greseli.. deasta nu stie cum sa acteze cum sa reactioneze... Il pot intelege ca este nou la chestia asta " relatie serioasa". Dar mereu am vrut sa il invat. mereu! Mereu am incercat sa ai fiu o iubita o prietena si un mentor. Pentru ca stiu cum este el... el e genul asta/.. daca ai arat ca el ma fascineaza si doar atat... e foarte capabil sa transforme totul in ceva minunat. Stiu ca are capabilitatea de a ma face fericita DOAR daca ai ofer aceleeas... poate asa e... poate si eu am gresit mult... deasta face ce face... o sa vad la 3 ce se va intample...



draga asta e un gigolo care te-a lucrat gratis? sau l-ai si platit? pe unde stau eu se mai gasesc de astia pe bulevardul lu nea grigore deghizati in femei..ar face o cariera buna.pune-l sa ia leg cu mine insa impartim profitul 50-50.ms frumos
PS: fac contract sa nu fie deportat.
extravagant
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:18
Okay... suntem impreuna inapoi. :( si se pare ca eu incerc sal tin la distanta sa il; resping insa... el ma suna... este interesat... nustiu.... hai sa zicem asa: mia zis ca nu o sa mai ma loveasca.. nu se va mai mai intampla... ca nu se astepta sa actioneze asa.... dar a zis o chestia care ma lasta cu gura deschisa: Timp ce eu ai spuneam cum ai indraznit sa dai in mine etc! el mia taiat vorba zicand " sincer sa fiu eu am vazut pe yooutube si pe situl ala care milai aratat tu 220. cum barbatii asi BAT femeile. Si miam dat seama ca e normal pentru voi femeiele din romania.... si sincer jennifer am crezut ca asta este singurul mod de a te proteja si de a te face sa intelegi ceva" Im like Whaaaaaaaaaaaaaaat???
ma uitam la el asa de absurd! Okay. trecem si peste asta. Fara sa o mai inconjor subiectul... am cam venit la concluzia asta :
1) RAMAN CU EL SI- ACCEPT SA MA PREFAC CA NUSTIU CA EL MEREU O SA COMUNICE SI O SA TEXTEze CU ALTE TIPE... POATE SA LE SI VADA.... SI SA MA PREFAC CA TOTUL ESTE OKAY... insa sa fac si eu la fel cu el. cu un zambet pe buze?

2) SA INCERC SA IL SCHIMB. SA MA ZBAT SI SA MA LUPT CU TOATE DACA MA FACE SA MA SIMT CA O CARPA RESPINGANDUMI AJUTORUL ... VAZANDUL CA O INSULTA IN LOC DE IUBIRE SUFLETEASCA.

3) SA RENUNT LA EL SI SA MERG MAI DEPARTE... - STAU SI MA GANCDESC " MAI DEPARTE "... MAI DEPARTE UNDEEEEEEEEEE??????????? PESTE DRUM LA MAGAZIN? SI DUPA ACEIA TREC STRADA INAPOI SI SUNT EXACT IN ACELAS LOC LANGA USA LUI. :d
MademoiselleJennifer
Postat pe 7 Noiembrie 2010 19:33
sau :
4. sa incerci sa nu gandesti atata si sa-l lasi pur si simplu

sau :
5. sa nu mai lasi robinetu' deschis la baie


sau :
6. sa nu uiti sa scoti cainele la plimbare
geo_resuscitat
Postat pe 7 Noiembrie 2010 19:45
De la: MademoiselleJennifer, la data 2010-11-07 19:33:55Okay... suntem impreuna inapoi. :( si se pare ca eu incerc sal tin la distanta sa il; resping insa... el ma suna... este interesat... nustiu.... hai sa zicem asa: mia zis ca nu o sa mai ma loveasca.. nu se va mai mai intampla... ca nu se astepta sa actioneze asa.... dar a zis o chestia care ma lasta cu gura deschisa: Timp ce eu ai spuneam cum ai indraznit sa dai in mine etc! el mia taiat vorba zicand " sincer sa fiu eu am vazut pe yooutube si pe situl ala care milai aratat tu 220. cum barbatii asi BAT femeile. Si miam dat seama ca e normal pentru voi femeiele din romania.... si sincer jennifer am crezut ca asta este singurul mod de a te proteja si de a te face sa intelegi ceva" Im like Whaaaaaaaaaaaaaaat???
ma uitam la el asa de absurd! Okay. trecem si peste asta. Fara sa o mai inconjor subiectul... am cam venit la concluzia asta :
1) RAMAN CU EL SI- ACCEPT SA MA PREFAC CA NUSTIU CA EL MEREU O SA COMUNICE SI O SA TEXTEze CU ALTE TIPE... POATE SA LE SI VADA.... SI SA MA PREFAC CA TOTUL ESTE OKAY... insa sa fac si eu la fel cu el. cu un zambet pe buze?

2) SA INCERC SA IL SCHIMB. SA MA ZBAT SI SA MA LUPT CU TOATE DACA MA FACE SA MA SIMT CA O CARPA RESPINGANDUMI AJUTORUL ... VAZANDUL CA O INSULTA IN LOC DE IUBIRE SUFLETEASCA.

3) SA RENUNT LA EL SI SA MERG MAI DEPARTE... - STAU SI MA GANCDESC " MAI DEPARTE "... MAI DEPARTE UNDEEEEEEEEEE??????????? PESTE DRUM LA MAGAZIN? SI DUPA ACEIA TREC STRADA INAPOI SI SUNT EXACT IN ACELAS LOC LANGA USA LUI. :d


Nimeni nu poate lua o decizie in locul tau. Fa asa cum crezi tu ca e cel mai bine pentru tine, ca sa ai constiinta impacata. Unii oameni se schimba dar altii nu se schimba niciodata, oricate eforturi ai depune. Daca tu crezi ca tipul mai merita o sansa, acorda-i! Eu nu-ti spun decat ca acestia sunt cei mai frumosi ani ai tai, nu-i irosi! Iti doresc mult noroc, si orice decizie ai lua, nu te mai gandi la urmari!
mika76
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:44
Dear Mika si toti care maiti incurajat cu sfaturi si opinii: Multumesc enorm. ma simt mai bine stiind ca nu sunt doar eu una ope lume care vedeam lucrurile in relatia mea abnormal. Am realizat ca nu se va schimba vreodata. Am realizat ca e greu sa incerci mereu sa ai arati calea pe care o doresti tu sa mergi cu el.. Insa... iam acoradat o ultima sansa... si sunt foarte optimista ca totul va merge mai bine... din cate vad pana acum... o mare schimbare. macar sunt impacata ca am incerc o ultima oara.. de no fi sa mai mearga ... nu voi avea regerete... si voi merege drept inainte... nu se opreste lumea la Honduras. :D Mersiiiiiiii everytbody!!1
MademoiselleJennifer
Postat pe 8 Noiembrie 2010 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nepasarea lui=suferinta mea! 31 De la: paullina 19 Iulie 2010 05:35
il vreau inapoi.... 48 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:15
nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor 25 De la: kudika023770 12 Iulie 2009 20:34
CE SA FAK?? 59 De la: coffeeta 15 Mai 2009 23:35
AJUTOR! VA IMPLOR! CITIT TOT! VA ROG MULT!! 10 De la: kudika_22408 5 Decembrie 2012 10:05